ZORGEN i CHIEF WHIP BUITENLAND De Leidsehe Bioscoop-Programma's C. F. MEERPOEL's Na den dood van Paus Pius XI LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 11 Februari 1939 Algemeene Toestand Gevaarlijke wisselwerking. Spaak tracht ten aanzien van kwestie-Martens tot vergelijk te komen Exit oorlog in Catalonië Madrid zetel der linksche regeering Algemeen rouwbeklag De bijeenkomst van het conclave HET JEUGDIGE LADELICHTER AANGEHOUDEN. Op aanwijzing van een winkelier aan den Maredijk is gisteren een 16-jarlge jongen uit Oegstgeest naar het politiebureau ge bracht. die een week geleden uit de toon banklade een bedrag van f. 8 ontvreemdde. Toen de jongen gistermiddag een zelfde poging wilde ondernemen en stilletjes den winkel was binnengeslopen, werd hij op heeterdaad betrapt door den winkelier die hem overgaf aan een juist passeerenden polltie-agent. Nadat de jongen een beken tenis had afgelegd, Is hij aan de ouders teruggegeven. Tot lid van de gemeente-commissie der Ned. Herv. Gemeente te dezer stede is benoemd de heer C. Hogendoorn, die zijn benoeming heeft aangenomen. Dr. J A. Voligraff alhier, correspon- deerend lid der Académie internationale d'histoire des sciences, is gekozen tot ge woon lid dezer Académie. over Uw naaimachine behoeft gij zeker niet te hebben, mits deze gekocht is in een kwaliteitszaak die U volledige garantie kan geven en tóch voor het gebodene niet te veel vraagt8314 Daarom naar: Kwalileits Naaimachinehandel Alléén: BREESTRAAT 17 1. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Sigarenmagazijn „La Confiance". Bree- straat 154. Leiden. Bovengenoemde zaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam Sigarenmagazijn „La Con fiance" (Beperkende bepalingenl. Vennoo- ten: G. J. Straks en W. H. Straks, Leiden. N.V. „Duralinit" Naadlooze Vloerenfabriek Tramstraat 67, Katwijk aan Zee. Vloeren fabriek. Uittredend directeur G. J. van der Linden, Katwijk aan Zee, met ingang van 9 Februari 1939. (Ingez. Med.) CHR. JONGENSVER. „PHÉBE". Men schrijft ons: A.s. Donderdag zal het 15 jaar geleden zijn, dat bovengenoemde Vereeniging als onderafdeeling der Leidsehe Christelijke Jeugdorganisatie „Phèbe" werd opgericht. Vele jongeren hebben als jongens van 1216 jaar deze groep bezocht, welke sedert de oprichting onder leiding staat van den lieer J. Stigter en die wekelijks vergadert in gehouw „Phêbe", Oude Vest 91. Door al deze jaren heen heeft deze Vereeniging gepoogd om de jongens, vol gens het doel van het Ned. Jongelings verbond waarbij zij is aangesloten, den weg ten eeuwigen Leven te wijzen, ons in den Bijbel gegeven. Ter gelegenheid van dit derde lustrum zal er op den oprichtingsdatum een gezel lige avond gehouden worden waar als genoodigden de ouders, oud-leden en de afgevaardigden van andere jongensclubs aanwezig zullen zijn, terwijl evenals bij het 10-jarig bestaan dit feit door de leden op Zaterdag d. o. v. feestelijk zal worden herdacht. De heer G. D L. Brederveld alhier, cand. aan de Vrije Universiteit te Amster dam is door de classis Leiden geëxamineerd en beroepbaar verklaard in de Geref. Ker ken. Sinds 1919 Be*tat>t Gelijk heb je, zelfs thans in 1939 is CHIEF er voor mij maar één si- WHIP nog steeds stukken beter en bovendien garet—CHIEF WHIP." de beste sigaret voor ieders gezondheid! 8246 (Ingez. Med.) Terwijl rond Spanje de rust eenigermate terugkeert, zelfs al schijnt vast te staan, dat Madrid wil doorvechten, komen uit het Verre Oosten weer klanken, die gevaarlijk schijnen. Dit tengevolge van de bezetting van het eiland Hainan. Japansche ver antwoordelijke kringen stellen de bezetting zuiver voor als bestemd om den Chinee- schen tegenstand te breken. Welingelichte nationalistische kringen in Tokio wijzen er evenwel op, dat de be zetting een diepere beteekenis heeft. Zij aarzelen niet te zeggen, dat het geen toe val is, dat de Japansche actie samenvalt met het streven van de as Rome-Berlijn in de Middellandsche Zee. Zij verhelen niet. dat de krijgsverrichtingen in Zuld- China zich afspelen in de invloedzones van Frankrijk. Groot-Brittannië en de Veree- nigde Staten, welke landen door Japan er van beschuldigd worden het verzet van Tsjang Kai Sjek te steunen. Voorts wijst men er op. dat zich nog steeds een Ja pansche legermacht aan de grens van Mandsjoekwo bevindt, en dat deze in re serve wordt gehouden totdat de driehoeks- mogendheden een gezamenlijk optreden in Europa en Azië tegen de Komintern mo gelijk achten. Dat tijdstip is nog niet daar, en dit verklaart de defensieve houding van dat leger, maar zoodra Italië en Duitsch- lar.d hun streven naar het Oosten zullen richten, zou het Japansche leger gereed zijn hen met volle kracht te helpen. Japan zal dus handelen óf in het Noorden, óf in het Zuiden, naarmate Duitschland en Ita lië zullen verkiezen te handelen in het Oosten of het Zuiden van Europa. Italië zou, zoo verklaart men verder, niet vreemd zijn aan de bezetting van Hainan. Een gevaarlijke wisselwerking dus! BELGIË. Spaek, die van den koning de opdracht heeft gekregen, met andere persoonlijk heden te zoeken naar de meest bevredi gende oplossing, die aan de zaak-Martens kan worden gegeven, heeft eerst bespre kingen gevoerd met de Vlaamsch-katho- lieke leden der regeering en daarna minister van staat van Cauwelaert, den voorzitter van de Vlaamsche rechterzijde, ontvangen. Het schijnt, dat Spaak, die eerst tegen het vertrek van dr. Martens gekant was, later ernaar gestreefd heeft, een oplossing te doen aanvaarden, waarbij wordt toe gelaten, dat het nieuwe academielid aftreedt, doch vele leden van de Vlaam sche academie der medicijnen, gesteund door de Vlaamsche leiders hebben den vasten wil te kennen gegeven, af te treden als Martens hun gezelschap zou verlaten. Op het oogenblik kan omtrent het resul taat van de besprekingen van Spaak, die heden de liberale gedelegeerden zal ont moeten, nog niets gezegd worden. In een door het rechtsche hoofdkwartier uitgegeven officieel communiqué wordt ge zegd: De zegevierend oprukkende troepen hebben de Fransche grens bezet van Puig- cerda tot Portbou. De oorlog in Catalonië is geëindigd. I Over gevangenen wordt niet meer ge sproken, zoodat aangenomen mag worden, dat alle republikeinsche troepen de grens over zijn gekomen. Puigcerda staat in vlammen. Negrin en del Vayo zijn per vliegtuig te Valencia aangekomen, dat reeds weer tweemaal uit de lucht is bestookt. Een 20 toestellen liet een 150 bommen vallen. Negrin heeft het volgende verklaard: Na de uitwijking van het Catalaan- sehe leger begeeft de regeering zich definitief naar het onbezette Spaansche gebied. Zij heeft haar officieelen zetel gevestigd in Madrid. Ondanks den tegenslag, is de regeering besloten om, geïnspireerd door het volk, tot het einde toe de onafhankelijkheid en de zelfbeschikking van het land te ver dedigen, in vereeniging met alle Span jaarden. Onze beginselen maken den strijd onontbeerlijk en deze mag niet eindigen onder een vreemde overheer- sching. Om een duurzamen vrede te verwerven, is in de jongste zitting van de Cortes besloten den strijd niet, te staken, zoo lang de gestelde doeleinden niet bereikt zijn, doeleinden, welke goedgekeurd zijn door alle parlemen taire delegaties en welke alleen in staat zijn de nationale souvereiniteit te consolidceren en de verzoening van alle Spanjaarden te verzegelen. Negrin c.s. laden met dit besluit een zware verantwoordelijkheid op zich. Op nieuw zal nu de strijd ontbranden. En zon der vooruitzichten! De ministers zijn direct in overleg getreden met generaal Miajaom den weerstand te organiseeren. Wat zich op Minorca afspeelde. In een bespreking van de gebeurtenissen op het eiland Minorca schrijft de „Times": Wat zich in werkelükheid heeft afgespeeld is het volgende: Toen de ..Devonshire" den gouverneur van Majorca, kolonel San Luis, naar Minorca had gebracht, verschenen er van Majorca komende bombardements vliegtuigen, in de kleuren van de recht- schen, boven Minorca, en begonnen bom men uit te werpen. Daar San Luis aan alle vliegtuigen bevel had gegeven niet op te stijgen, was hij hiervan zeer onder den in druk. Eenige oogenblikken leek het, of de onderhandelingen zouden mislukken. De vliegtuigen, die, zooals iedereen zag, Ita lianen waren, wierpen bommen op ongeveer 200 meter van de Devonshire, welke ge troffen werd. Tenslotte werden de bespre kingen hervat, hoewel in een gespannen geest'. Terstond werd getelegrafeerd naar Majorca, waar de Spaansche officieren even verbaasd waren als San Luis. In de Sixtijnsche kapel rust thans het stoffelijk overschot van Paus Pius XI op een catafalk, waar omheen twaalf kaarsen branden. Twee edelgarden, met helmen op het hoofd en ontbloote zwaarden, de ban delieren omfloersd, houden de wacht in gezelschap van twee geheim-kamerheeren in zwarten toog. De Paus is gekleed in een rooden schoudermantel, het hoofd gedekt met een rooden muts met hermelijnen rand. Het gelaat van den ontslapene heeft de gewone uitdrukking van groote gemoeds rust. De penitentiers, die bij het lijk waken, bidden in stilte aan den voet van de baar. Op het hoofdaltaar flakkeren twee groote gele waskaarsen ten teeken van rouw. De toevloed van rouwdragende geloovl- gen was zoo groot, dat de toegang tot de kapel versperd werd. Budten, ln den kouden nacht, stond een onafzienbare menigte, waartusschen zich talrijke geestelijken be vinden. rustig te wachten op het oogen blik. waarop zij toegelaten zou worden voor de laatste hulde aan den Paus. Het stoffelijk overschot wordt vanmid dag van de Sixtijnsche kapel overgebracht naar den Sint Pieter. Tot den dag der be grafenis blijven overal de vlaggen halfstok hangen. De kerkklokken luiden driemaal daags: des morgens, om 12 uur en des middags. Van alle staatshoofden en tal van lei dende figuren zijn condoleantie-betuigin- gen Ingekomen. De onder voorzitterschap van Mussolini bijeengekomen groote fascistische raad heeft een motie aangenomen waarin hij „eerbiedige hulde brengt aan de nagedach tenis van Paus Pius XI, die de verzoening tusschen de kerk en den Italiaanschen staat wilde en die door het concordaat betrek kingen van samenwerking heeft gevestigd tusschen den staat en de kerk, waardoor de fascistische en katholieke eenheid van het Itallaansche volk werd gewaarborgd". De zitting werd ten teeken van rouw ver volgens verdaagd. In geheel Italië zijn bioscopen en schouwburgen gesloten. Algemeen komt ln de pers waardeering tot uiting voor den overledene, zondert men Duitschland uit. Zoo heeft de An- griff" koppen als „Fius XII, Paus der niet verwezenlijkte verwachtingen". Pius XI had groote plannen, doch de atmosfeer van diplomatieke wraak van het Vaticaan is dezelfde gebleven". Het blad verklaart, dat de Paus door de voorzienigheid werd opgeroepen bil het begin van een beslissend tijdvak in de wereldpolitiek, de vemleting van het bols jewisme. Het blad beweert, dat de Paus reeds sinds lang, reeds sedert de stichting van het fascistische wereldrijk, physiek en moreel was Ingestort, „De vriendschap van Italië met Duitschland heeft hem volledig verzwakt. De aanrechting van Oostenrijk bli het rijk en de wijziging in Tsjecho- Slowakije waren zware nederlagen voor zijn politiek wereldstelsel. Met hartstocht had hij geprobeerd de volken onder de heerschappij van Christus te brengen. Hem werd bespaard te zien hoe zijn gedachte volledig schipbreuk leed". In het verdere deel van het artikel be weert het blad, dat de Paus sinds de schepping van de as RomeBerlijn zich steeds meer heeft geplaatst aan dc zijde der democratische mogendheden: „hij deed het zelfs vaak op uitdagende wijze. Ver leden jaar liet lüi zich gaan in een wan- hopigen strijd tegen het racisme en streef de hij er met alle middelen naar dc as te verbreken. Ook daarbij leed hij schipbreuk. De volken versmaadden de geneesmiddelen uit de pauselijke apotheek voor hun poli tieke hernieuwing". Ten slotte verklaart de Angriff dat het een groot ongeluk zou zijn. indien als op volger van Pius XI, een godsdienstige Paus. een „heilige" zou worden gekozen. Maar al te vaak heeft men volgens het blad ge zien dat een dergelijke Paus slechts het gedweeë instrument is ln handen van politieke elementen of intriganten. In Vatïcaankringen kan men den nauwkeurigen datum, waarop het conclave zal bijeenkomen, nog niet aangeven. Voor de verkiezing van Pius XI was het de tra ditie, dat het conclave negen dagen na den dood van den Paus bijeenkwam, doch Pius XI heeft dezen regel gewijzigd door een maximum termijn van achttien dagen vast te stellen, opdat ook de kardinalen uit de overzeesche gebieden op tijd te Rome kunnen aankomen, om aan het con clave deel te nemen. De kardinaal-camer- lingo heeft de bevoegdheid het conclave eerder bijeen te roepen, wanneer alle kardinalen voor het afloopen van den ter mijn van achttien dagen in het Vaticaan zijn aangekomen. De technische afdeelingen van het Vaticaan zijn reeds begonnen met de noodige voorbereidingen. Men is reeds bezig met de tronen op te stellen voor de 62 kardinalen, die zullen vergaderen om den nieuwen Paus te kiezen beste juist goed genoeg voor U is, adviseeren wij U: Koopt een PARKER! ^REESTRAAT 165 rft.Mii 8288 (Insez. Med.) Rex-Theater. .Een avontuur in Bar celona" is een onderhoudende rolprent, vol verrassende wendingen. Er zit een gewel dige vaart ln de ontwikkeling der lotgeval len. waarin een inspecteur van Scotland Yard betrokken is. Vooral het eerste deel van de film, wanneer het verhaal opge bouwd wordt, is uitstekend van compositie. Het geval wordt er niet eenvoudiger op. wanneer genoemde inspecteur verliefd wordt op een charmant Engelsch meisje, en hij later vernemen moet, dat zij de die vegge is van een parelsnoer, weshalve de verliefde jongeman haar arresteeren moet. Na een reeks spannende avonturen blijkt ten slotte, dat zij het niet en toch weer wel gestolen heeft. Hoe dat in elkander zit. is het geheim van deze amusante film, die van het begin tot het einde boeiend is. Een -rote rol in deze affaire spelen de be roemde Peralta-juweelen. waarvoor een groote som geboden wordt en die op het beslissende oogenblik steeds verdwenen zijn en even zoo vaak weer achterhaald worden, om toch weer ontvreemd te wor den. De handeling speelt zich af ln Spanje waar het soms Spaansch toe gaat. Twee uitstekende rollen zijn die van Lo- retta Young en Don Ameche, een perfect liefdespaar. En verder heeft de regie vele gelukkige invallen gehad. „Tarzan en de groene godin" heet de voorfilm, waarin thans Herman Brix den held van het oerwoud voorstelt. De spil van het verhaal is een afgodsbeeld, dat de Groene Godin heet en dat een springstof bevat, die zeer explosief is. Zooals in Tar- zan-films gebruikelijk is, neemt het sen- sn'ie-element een domineerende plaats in. Van hot eene avontuur wordt men in het a: 'ere gestort en temidden van fraaie na tuuropnamen beleeft Tarzan zijn weder waardigheden. Lido-Theater. De film „De Gouden Kooi" heeft een inhoud, die wel niemand onbewogen zal laten. Dit effect wordt niet. zooals maar al te vaak in films het geval is, bereikt door overdreven sentimentali teit, doch door een prachtig spel van ge voelens en stemmingen. Op meesterlijke wijze wordt in „de Gouden Kooi" de dra matische geschiedenis in beeld gebracht van een Amerikaansch soldaat, die enkele dagen voor hij naar het front in Europa vertrekt, verliefd wordt op een tooneel- speelster, die echter niets meer voor hem voelt dan een moederlijke genegenheid, doch die zich ln de wetenschap dat de droom van de ten doode opgeschrevene slechts korten tijd kon duren, opoffert. Het is de groote verdienste van deze film, dat zij nergens door valsche effecten op het gemoed van de toeschouwers tracht te werken, doch steeds zuiver van inhoud blijft en daardoor van buitengewone schoonheid wordt. Temidden van de tal- looze Amerikaansche soldaten, die in New- York het oogenblik afwachten, waarop zij naar Europa zullen vertrekken, bevindt zich een eenvoudige jongen uit Texas. Door een toeval komt hij in aanraking met een bekend tooneelspeelster. Zij steekt de draak met de naïveteit van den jeugdigen Bill, doch deze bewondert haar diep en tegen zijn kameraden in het kamp, die aliemaal in tegenstelling met hem, een vriendinnetje hebben, doet hij alsof Daisy zijn „meisje" is. Een voorstel van enkele vrienden om ze aan zijn tooneelspeelster voor te stellen, brengt hem in groote moei lijkheden, doch het geluk is hem gunstig gezind en Daisy geamuseerd, door wat zij met één oogopslag doorziet, speelt het spel letje, waardoor Bill in de achting van zijn vrienden moet stijgen, mee. Bill geraakt geheel en al onder haar bekoring en kan zijn gedachten bij niets anders meer be palen dan bij Daisy. Op den dag dat Bill's regiment naar Frankrijk zal vertrekken, besluit Daisy te trouwen met haar ouden vriend Bailey. Nog eenmaal voor zijn ver trek komt Bill haar opzoeken. Diep en eer lijk medelijden doet Daisy besluiten zijn liefde te beantwoorden en op het laatste oogenblik trouwen zij in tegenwoordigheid van Bailey, die Daisy's offer heeft begre pen en die na Bill's vertrek geduldig wacht op den brief uit Europa die den dood van Bill zal moeten melden. Midden onder een vroolijke voorstelling wordt de droeve brief met het herkenningsplaatje van den Ame- rikaanschen soidaat binnengebracht. En Daisy glimlacht door haar tranen heen, gelukkig te weten dat zij iemand het ge luk heeft doen kennen. Voor de pauze draalt de kostelijke film „Eerlijk duurt het langst." Luxor-Theater. Wat een simpel geval is het eigenlijk dat de aanleiding vormt tot het lichtelijk dramatische gebeuren uit de Ufa-film „Problemen der jeugd". Gedu rende een les van een der klassen van een meisjes-gymnasium wordt een bankbiljet van tien mark gestolen, dat. door een der meisjes op den lessenaar voor zich was neergelegd vlak voordat het lokaal duister werd gemaakt voor een korte filmvertoo- ning, en dat veroorzaakt veel meer con flicten dan men over het algemeen denken zou. Want deze meisjesklasse is een bij zondere klasse van trouwe vriendinnen en de leeraar is een man, die er speciale ideeën omtrent vriendschap, eerlijkheid en trouw op na houdt, welke hem bij tal van bekende paedagogen in groot aanzien heb ben gebracht, doch bij menschen van ouderen stempel algemeenen tegenstand veroorzaakten. Apollo" noemen de meis jes hun leeraar en zij beschouwen hem als hun vriend voor wien zij geen geheimen hebben en voor wien zij meer haar best doen dan voor alle andere leeraren te zamen Dan komt de geschiedenis met het bankbiljet pijnlijke verwarring stichten. Het geld wordt gevonden in een boek van een der meisjes, maar haar wanhoop dpet al spoedig blijken dat zij de ware schuldige niet ls. Van alle kanten probeert men het probleem op te lossen en per slot van re kening lukt dat ook, maar vóórdat het scherm valt zijn er heel wat tranen ge stort en heeft de situatie zich zoo dreigend toegespitst dat er zelfs een jong menschen- leven bij op het spel komt te staan.... Dc film „Problemen der jeugd" schiep geen diepgaande conflicten en brengt geen ingewikkelde Intrige. Niettemin is het een voortreffelijk staal van filmkunst, waar voor regisseur Peter Paul Brauer alle eer toekomt. Zijn medewerkers zijn meeren- deels onbekenden en bijzondere talenten vallen er niet onder te ontdekken, maar zij allen treffen Juist door hun sobere spel, hun zuivere typeering der vele ulteenloo- pende karakters, hun gevoeligheden en onderlinge kwesties Daarbij is Hans Lei belt, als de populaire leeraar. de centrale figuur, die den waren toon wist te treffen en als voor deze rol geboren schijnt te zijn. Mooie karakterrolletjes geven ook de moe der van het onschuldig verdachte meisje en de directeur der school, die op de hand van „Apollo" is, uit overwegingen van diep menschelijken aard, doch met de wen- schen en opvattingen der andere leeraren heeft rekening te houden. Het Luxor-programma geeft voor de pauze het tweede deel van de fantastische film „Flash Gordon op de planeet Mars" en geruimen tijd achtereen ziet men weer de wonderlijkste avonturen. De held van het verhaal en zijn metgezellen verkeeren voortdurend in gevaar, maar op het laat ste oogenblik weten zij zich telkens weer te redden, waarbij Gordon er in slaagt de voor de Aarde zoo nadeelige nitronlamp te vernielen. Zijn pogingen om koningin Azura en den angstinboezemenden Ming te bedwingen moeten voorloopig echter nog op een mislukking uitloopen. Misschien dat wij volgende week op een bevredigend einde mogen rekenen Trianon-Thealcr Danielle Darrieux behoort tot die artisten, wier populariteit bij elke film toeneemt en de film „Katja", welke deze week als hoofdschotel in het Breestraat-theater wordt opgediend, is wel bij uitstek geschikt om haar groeiende re putatie weer een flink eind omhoog te brengen, verondersteld althans, dat zij nog niet op het hoogtepunt van haar roem is aangeland. Het verhaal zelf biedt reeds vele aantrekkelijke momenten, doch de groote attractie ervan vormt toch het vlotte, ongekunstelde spel van het lieftal lige hoofdpersoontje, dat hier de rol ver tolkt van een Russische prinses, die hals over kop verliefd wordt op niemand min der dan den Tsaar aller Russen. Gelukkig voor haar is die Tsaar ook nog een jonge man. die, hoewel getrouwd, haar sympa thie beantwoordt en gedaan weet te krij gen, dat Katja aan het Hof wordt voorge steld. Haar entrée ln deze kringen ver wekt al aanstonds een sensatie, doordat de Tsaar in afwijking van alle hofgebruiken, de zoojuist voorgestelde prinses voor den eersten dans noodigt, die ditmaal ook geen deftige quadrille is. maar een onvervalsch- te wals van Strauss. Hun ontmoetingen worden steeds veelvuldiger, totdat op zeke ren dag de keizerin, die ziekelijk is, het tweetal in een der zalen van het paleis samen vindt. Diep beschaamt verlaat Katja Rusland en vestigt zich ten huize van haar gouvernante in Parijs. Ter gelegenheid van een wereldtentoonstelling komt de Tsaar naar de Lichtstad en het ligt voor de hand dat de oude banden weer worden aange haald. Zelfs zóó stevig, dat Katja zich laat overhalen om mee terug te gaan naar Rusland, waar zij op verzoek van de Tsa rina als hofdame haar intrek neemt in het palels, daar de bezoeken, welke de Tsaar zijn geliefde voordien bracht, steeds groo- ter gevaar Inhielden fn verband met drei gende terroristische aanslagen. Wanneer de keizerin gestorven ls, wordt de Invloed van Katja op den Tsaar nog gedurig groo- ter op haar aandrang besluit hij het Rus sische volk een grondwet en een parle- men naar het Fransche voorbeeld te ge ven, welke maatregel op den dag van haar kroning in werking zal treden. Reeds B hun huwelijk in alle stilte voltrokken en zal over eenige dagen de kroning plaats vinden, als de Tsaar valt als slachtoffer van een bomaanslag. De wettige troon pretendent, een zoon uit het eerste huwe lijk, weigert aan het volk de rechten te verleenen, welke zijn vader had toegezegd en diep bedroefd en teleurgesteld keert Katja andermaal naar Parijs terug Danielle Darrieux ln de titelrol en John Loder als de Tsaar Alexander verleenen aan deze sterke speelfilm een bijzonder relief. Voor de pauze zorgt Boris Karloff in geheimzinnige misdaad" voor een fl®»* dosis sensatie en een geestig teekenfilmpje en een eclU-Amerikaansche klucht voor het komische tegenwicht, In het Casino-Theater blijven de Jantjw nog steeds groote belangstelling trekken, zoodat de film voor de zooveelste maal g prolongeerd is. Joe Brown is er bovendien gehandhaafd als „het lachtkanon." 2-1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2