Uit de Omstreken 21 IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 9 Februari 1939 3 VOORDEELIGE AANBIEDINGEN 9 7 RIJNZATERWOUDE. Ledenvergadering Verceniging Luchtbescherming. In liet café de Boer. hield de afd. Rijn- iaterwoude van bovengenoemde vereeni- glng onder voorzitterschap van den heer J. J. Bodaan, hoofd van den pl. luchtbescher mingsdienst, haar goedbezochte eerste le denvergadering. De voorzitter opende en zette het doel' van deze vergadering uiteen, n.l. het ver kiezen van een definitief bestuur, het vast stellen van een reglement, mededeeling omtrent het werkplan, van dezen nog nieuwe tak van dienst, nl. zieh bij even tueel gevaar, in geval van oorlog, zoo goed mogelijk wapenen tegen luchtaanvallen, enz. Als bestuursleden werden gekozen de lieeren Jac. Bodaan, D. M. Roest. G. Bergs- hoef. B. Bartels. en de dames mej. A. Eike lenboom, mej. L. de Dubbelden, mej. C. Compeer, mej. W. Westeijn en mej. P. Disseldorp. Op voorstel van een paar leden werd de burgemeester J. A. Bakhuizen, benoemd tot cerelid. Een reglement werd met enkele wijzigin gen vastgesteld. De voorzitter deelde mede dat de kas f. 16 82 bevat. Verschillende artikelen zullen, dank zij de gemeentelijke subsidie aangeschaft worden. De damesbestuurs leden zullen binnenkort alle Inwoners be zoeken, en hen opwekken om lid te worden der afdeeling, aldus de voorzitter, die hier op de bijeenkomst sloot. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Henrica Geertruida Didaca, d. van Ph. Lek en W. H. Vakentyn; Margretha Maria, cl van Th. G. v. d. Hoorn en P. A. E, Akerboom: Marius Maria Theodoras, z. van J. C. Mol en M. J. HeUker. Loop der Bevolking. Vertrokken: Johanna Wilhelmina Hoogeboom n. Heljthuizen: Louise de Leeuw. n. Vlissingen; Elisabeth Geertruida Maria de Jong, n. Alphen b. d. RUn; Adriana Jansen, n. Rijnsatèrwoude. WADDINXVEEN „De Gouwe Ruiters". In de zaal van den heer v. d. Water zijn twee zeer geslaagde ruiteravonden, uit gaande van ..de Gouwe Ruiters" alhier ge geven. Ei- werd een kluchtspel getiteld ..Lach er maar om" opgevoerd, dat zeer in den smaak viel. Het organisatie-comité kan dan ook op een groot succes terugzien. Been gebroken. De 12-jarige A. v. O. kwam op den Kerk- weg onder de fiets van den heer B. en brak daarbij zijn llnker-onderbeen. Dr. Pols ver bond den knaap en liet hem naar een zie kenhuis te Leiden vervoeren. De Luchtbescherming. Door een 30-tal leden der afd. van de Ned, Ver. voor Luchtbescherming alhier wordt deelgenomen aan een instructeur cursus. Door de groote belangsteling is het vrij zeker, dat na afloop nog een tweede cursus zal worden gehouden. Voor de lucht bescherming bestaat hier groote belang stelling. Alle afdeelingen bezitten een flink aantal leden. De N.C.R.V. gaf in het gebouw „Cen trum" een vertooning van de radio-film „Hoe het reilt en zeilt": ook werd de film „Ben juiohend Volk", betreffende het 40- jarig jubileum van H. M. de Koningin ver toond. De zaal was geheel gevuld en onder groote aandacht werd van het gebodene genoten. Ds. Smidt opende met gebed en liet zin gen Ps. 75 J; de heer Van der Vusse, hoofd der school van de Kielkade eindigde met dankgebed, na vooraf te hebben laten tingen Ps. 138 1. WOUBRUGGE. gemeenteraad. Een korte agenda. a "L'Raad vereaderde. Na opening hield ae burgemeester een gebruikelijke nieuw jaarsrede en gaf daarbij een overzicht van het jaar 1938. Spr. wees op de getoonde verknochtheid aan het Koningshuis, de oonkere dagen van September en de nog leeds dreigende donkere wolken. De werkloosheid blijft als een spook '®™waren. eischt groote geldelijke offers, vbodat de financiën de volle aandacht blij ven vragen. Daarnaast zullen de maat regelen tegen de luchtaanvallen bijzondere aandacht gaan vragen wat gepaard zal gaan met meerdere uitgaven. Het gebrek aah behoorlijke woningen komt meer en °P don voorgrond te staan en heeft Sestuu aandacht van het gemeente- Over 1938 Is aan werkloozensteun uitge geven f. 3475p aan tulnderssteun f. 600 en aan annenzorg f. 900. De schuldenlast der gemeente bedraagt per hoofd f. 35, waar van niet rendabel f. 24. Laten de aanmoedigende woorden van de Koningin, door Haar gesproken in ue j.l, radiorede ook voor ons een richt- ™bar zijn. aldus spr., en worden wij door eendrachtige samenwerking sterk. ti„ mens den Raad beantwoordde weth. "averse den voorzitter en wenscht hem en fbn echtgenoote Gods onmisbaren zegen inhet komende jaar. _„n verzoek van den heer Van Schagen j™ verlaging van rente met een half pro- twi. van 6611 aan hem verstrekte hypo- jvT °P zijn woning werd ingewilligd, "p verzoek krijgt de mandolineclub een- «m per v-eek de beschikking over het HU"J^htelokaal, tegen vergoeding van vuur tan's kohier baatbelasting werd goedge- eura en vastgesteld evenals een paar pen- wngrondslagen van gem-ambtenaren. wtarleenkonLstig een K B- kan de zakelijke "™e'd door den gemeente-ontvanger vnnkj worden ingetrokken zonder risico gemeente. Dit is door een nieuwe "Zekering volledig gedekt. B. en W stel- «■„j Voor tot opheffing te besluiten, wat 'goedgekeurd. schoon Yerk°bp van grond van den ouden den t, i 's de bedongen huurprijs van B en {2 n'e' meer handhaven, waarom «du* machtiging vragen om het over 's' tuingrond tegen een lager gestelden tned» verburen. De Raad kon zich hier- vereenigen. AALSMEER, Aanbesteding. Door den bouwkundige H. Prins werd aanbesteed de bouw van een woonhuis op een terrein aan den Aalsmeerderweg al hier. De hoogste en laagste inschrijvers waren voor: timmerwerk, Gebrs. P. en J. C. Hulsbos, Aalsmeerderdijk f. 1410; fa. v. d. Heuvel en Den Hertog, Aalsmeer f. 1193; metselwerk: A. v: d. Zwaard. Aals meer f. 1675; Kinkel en de Graaf, Lei- muiden f.1350; lood- en zinkwerk: C. v. d. Lagemaat, Aalsmeer f.343; Gebrs. Prins, idem f.329; schilderwerk: J. de Booy, Am sterdam f 277; fa. Mots en Schoen. Aals meer f. 175. Door het bestuur van „Bloemenlust" werden na onderhandsche aanbesteding door architect Berghoef, aan den aannemer D. Terreehorst ter uitvoering opgedragen verschillende verbouwingswerken aan het veilingsgebouw ..Bloemenlust" en de bouw van een hulppostkantoor aan den Machine- weg te Aalsmeer-Oost. De muziektent van „Aalsmeers Har monie" .staande op het terrein aan den Machineweg, zal verplaatst worden naar den Pontweg. Wegens andere bestemming van het terrein is deze verplaatsing nood zakelijk geworden. De plaats waar de mu ziektent nu komt is belangrijk rustiger ge legen dan het terrein aan den Machineweg en van eventueele concerten zal zeker veel meer genoten kunnen worden. Van de 17 woningen, welke door de gemeente aan de Spoorlaan in Plan Zuid zijn gebouwd met het doel hierdoor krot woningen en woonschuiten te kunnen op ruimen, zijn thans enkele gereed gekomen; zij zijn door de nieuwe huurders betrokken. HAARLEMMERMEER. Propaganda-avond der B.V.L. In verband met het 20-jarig bestaan van den B.V.L. hield de pl. afd. Nieuw Vennep een feestelijke propaganda-vergadering in hotel J, de Groot. De feestvergadering stond onder leiding van den voorzitter den heer M. B Benard Pastoor H Wennen hield een causerie over zijn mobilisatie-belevenissen. Voor en na de pauze werden klankfilms ge draaid, die bij het talrijke publiek zeer in den smaak vielen Hoogstvoldaan keerde dan ook een leder huiswaarts. Jaarvergadering „Persis". In dé Geref. kerk te Nieuw-Vennep ver gaderde onder groote belangstelling de Meisjesver. „Persis". De Eerevoorzitter ds. L. E. Smllde opende met het laten zingen van ps. 118 1 en het lezen van 1 Joh. 3, waarna hij in gebed voorging, Hierna sprak de presidente een wel komstwoord. Afgewisseld door gedichten, werden de jaarverslagen uitgebracht; hier aan merkten allen leden mee. Ook werd opgevoerd het stuk „Alle lan den". dat veel succes oogstte. Nadat de gelukwenschen van verschillen de vereenigingen overgebracht waren, wer den eenige zangstukjes ten gehoore ge bracht. Nog werd op voortreffelijke wijze vertolkt „Een familieleven omstreeks 1840". Na eeni ge proza- en zangstukjes eindigde de Eere voorzitter met dankgebed. Muziekuitvoering „Excelsior". Het fanfaregezelschap „Excelsior" uit Hoofddorp gaf onder leiding van haar di recteur, den heer S Thuis, een goedge slaagde uitvoering in hotel „De Beurs". Medewerking verleende de accordeonver. ..Aalsmeer" onder leiding van den heer G. de Boer Na een openingswoord van den heer S. Thuis Jr.. speelde het fanfarecorps den marsoh „Sons of the Brave", gevolgd door de ouverture „Vox Populi". Al spoedig bleek, dat de heer Thuis weer iets goeds met zijn mannen bereikt had. In de „Kalif van Bagdad" vertolkte de heer Kolkman fraai zijn pistonsolo. Ten aanzien van personen, belast met de uitvoering van werkzaamheden in verband met de bescherming tegen luchtaanvallen, was de vraag gerezen, of dit personeel, een ongeval overkomende of ziek wordende, eventueel aanspraak kan maken op eenige ultkeering. Deze moeilijkheid is te onder vangen, aldus B. en W. in hun voorstel, door opneming van een desbetreffende bepaling in het ambtenarenreglement. Het voorstel werd goedgekeurd en zal gelden voor het personeel van de brandweer. De verordening op het G E B. en G.WB. werd gewijzigd in dien zin, dat na twee maal aanmanen tot betaling van het ver schuldigde, een derde aanmaning zal wor den uitgebracht door een deurwaarder. De aan deze aanmaning verbonden kosten zullen bedragen 10 pet. van het verschul digde bedrag tot een maximum van 50 ct. Na benoeming der leden van de stem- bureaux werischte de heer Van Ruiten te worden Ingelicht over een lantaarn van de straatverlichting en uitbetaling .van steun aan werkloozen, georganiseerd in den bond „St. Deus Dedit". De heer Walraven vroeg hoe het komt dat verschillende rekeningen door de gemeente zoo laat worden betaald. De heer Anker wilde ingelicht worden over een nog niet verleende bouwvergunning aan den heer K. den Brave, vroeg be strijding van het maken van muziek op Zondag van af vaartuigen, en informeerde naar het eventueel aanleggen van bom vrije schuilplaatsen. De heer Zwetsloot zag gaarne een lantaarn geplaatst bij de brug in het Noordeinde en vroeg te worden in gelicht over de steunuitkeering ln verband met de dienstboden. Na beantwoording volgde sluiting. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Mees z. van P. Cammeraat en M. van den Toorn: Aaltje Jacoba d. vac K. D. G. van Straalen en J. Bos; Maria AUJda d. van H. Th. Vonk en A. J. Switsar. Ondertrouwd P. Hoekstra 30 jaar en E. Leng- keek 27 Jaar. Getrouwd: Th J. Louwers 29 jaar en C. J. Gouweleeuw 27 Jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: Claslna Lindhout van Rjjnsburg: Harm Bolland van Pjjnacker. De accordeonver. „Aalsmeer" gaf na de „Folies Bergère" op eminente wijze de ver tolking van Offenbachs ouverture „Orpheus in der Unterwelt" Het uitstekende gezel schap staat onder de goede leiding van den heer De Boer. Het oogstte een daverend applaus De heer Kolkman was ditmaal niet bij zonder gelukkig met zijn pistonsolo, bege leid-door mej. E. Koopman. Nadat enkele aardige filmpjes vertoond waren, speelde de accordeonvereeniglng op schitterende wijze de fantasie uit de opera „Cavbleria Rusticana". Na „Officer of the day" van Hall moest deze vereeniging een toegiftje geven. De avond werd besloten met een dansje onder leiding van de „Accordeon Swingers". „Excelsior" kan op een goedgeslaagden avond terugzien. Ouderavond School 4. Onder leiding van het hoofd der school, den heer J. T. v. d. Geer, hield School -1 te Hoofddorp een drukbezochte ouder avond. Verschillende punten, als melkvoorzie- ning, schoolreisje etc. werden besproken. Ook was men in de gelegenheid het schrif telijk werk der kinderen te bezichtigen. De Chr. Jongens- en Meisjesvereeni- gingen uit Haarlemmermeer hielden in hotel „De Landbouw te Hoofddorp een feestavond, waarvoor veel belangstelling bestond. De opbrengst der kerkelijke collecten der Geref. Kerk te Hoofddorp bedroeg over Januari 1939 f. 937.49. De Chr. Schoolvereeniging te Vijfhui zen organiseerde een jaarvergadering. Als spreker trad op ds. Wierda, plaatselijk pre dikant, met het onderwerp; „Waarheid en leugen bij kinderen". KATWIJK AAN DEN RIJN. Candidatuur C. E. v. d. Berg, Van de gelegenheid om candidaten op te geven voor de groslijst der gemeenteraads verkiezingen heeft een tiental kiezers (re glementair) gebruik gemaakt voor een can didatuur C. E v. d. Berg. Lezing van Ir. Riemens. De leden der Tuinbouwver. K. en O. ver gaderden onder leiding van den voorzitter, den heer J. v. d. Perk, die in het bijzonder ir. Riemens. dir. van den Proeftuin Z. H. Glasdistrict te Naaldwijk, welkom heette, die sprak over „Draaihartigheid ln kool en het z.g. randen in Sla". Ir. R. wees er op dat in 1936 in Noord- Holland aangedrongen ls op een onderzoek naar de oorzaaJSJ* der draaihartigheid in kool. Gebleken is'dat de galmug de eitjes legt in het hart der kool. Na een paar da gen komen de iarfjes die het hart geleide lijk uitvreten en ten slotte gaat het hart rotten en komt er van de plant niets meer terecht. Gebleken is, dat op velden die met kool beteeld waren, de galmug, ook ln den winter in den bodem blijft, en later weer optreedt. Hoe kunnen wij dat insect be strijden? Het beste resultaat wordt verkre gen door bespuiting met een mengsel van nicotine en zeep. Wanneer moet men spui ten? De grootste vlucht van de galmug komt voor van begin Juni tot begin Juli en in dit tijdvak is het gewenscht, één keer per week te spuiten om de kwaal onder de knie te krijgen. Vervolgens behandelde spr. het actueeie onderwerp, het z.g. „randen van Sla". In de kassen komt dit veelvuldig voor. Dit wordt niet veroorzaakt door een insect, doch het is hoofdzakelijk eigen schuld. Rand ontstaat doordat een plant minder vocht opneemt dan hij verdampt. Speciaal door droogte treedt „rand" op. Onder glas kunnen wij waken tegen „rand", wanneer de sla gaat kroppen, weinig luchten, waar door de vochtige lucht zooveel mogelijk on der de ramen blijft. Een voorname factor is de bemesting. Kunstmest met een hoog voedingsgehalte is het beste. Wat de ver houding der bemesting aangaat, adviseer de spr. te gebruiken 1 deel stikstof. 1 deel super en 3 deelen Patent-kali. Humus- arme grond is niet geschikt voor sla. Een overvloedige stikstof bemesting bevordert rand. Na gedachtenwisseling volgde slui ting dezer bijeenkomst. Feestvergadering Katwijksche Damclub. De "Katwijksche Damclub K. D C hield een feestvergadering ter gelegenheid van het eerste lustrum. De voorzitter, de heer T. van Beelen, heette allen welkom, ook de aanwezige dames die na 5 lange jaren de gelegenheid kregen een kijkje te nemen in de veelbesproken Damclub. Voorts den oud-voorzitter den heer L. den Haan, thans woonachtig te Den Haag. en afgevaardig den van de Damclub te Katwijk aan Zee en van den Leidschen Districts Dambond. De waarn. secretaris, de heer van Elk, las de notulen, die werden goedgekeurd; idem het jaarverslag van den secretaris, den heer A. Wassenaar. De voorzitter deel de mede, ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van K. D. C. van een onbekenden gever een herinneringsgeschenk te hebben ontvangen. Hij bracht den gever hiervoor grooten dank. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer W. Böttcher, gaf een batig saldo aan van f. 75.10. De kas- commissie rapporteerde alles in orde. Den heer Böttcher werd dank gezegd voor zijn zuinig beheer. Volgde de bestuursverkie zing. Er was een vacature J. C. van Rijn; de heer Böttcher trad periodiek af en de heer A. Wassenaar had wegens drukke werkzaamheden bedankt. De heer Böttcher werd herkozen, de heer A Schouten geko zen en na herstemming werd de heer A. Vooys gekozen. De heer Freke ontving een eersten prijs, een beker, in het eerste tien tal, en in het tweede tiental kon aan den heer J Schoneveld een medaille wolden uitgereikt. Als blijk van erkentelijkheid werd den dames die steeds belangeloos als koffiesehenksters fungeerden, een surprise aangeboden. 2 DAGEN... VRIJDAG EN ZATERDAG a.s. m> GEMENGDE TOFFEES, 2 ons J.O KNIP JANHAGEL, per halfpond van 25 voor NOOTMUSCAAT Banda per ons KOEK EN BISKWIE chocol. en pepermunt Holl. Wafelkoekjes p. P- 29 Bonbons (gevuld) 2 ons 23 Madeliefjes pitkoekje p. P- 29 Chocolaadjes 23 Reclame Zandsprits p. P- 35 Heerenflikken met zaad 2 ons 19 Taaie bittorkoek p. P 39 Straffe pepermunt Vj pond 21 Crème melange p. P- 50 Stophoest Vs pond 21 Speculaas p. P- 25 Mentos, gr. en klein 20 Speculaas (extra) p. P- 33 Jujubes drop per ons 12 Spreekwoorden kaakjes p. P- 25 Knoopjes drop per ons 10 Senorita kaakjes p. P- 27 per ons 9 Banketbakkersbanket ff* per halfpond Rookworst per ons Leddsche Kaas (jong) -■ w per pond J.& 8140 Hierop volgde het feestelijk gedeelte De afgevaardigden van den L.D.D. Bond en van de Damclub Katwijk aan Zee brachten hun gelukwenschen over. Verschillende leden kwamen met voordrachten, waarna de Rijnsburgsche Reciteerclub ..De Vereenlgde Vrienden" optrad. Ook een verloting droeg bij tot het welslagen van deze gezellige feestvergadering. KATWIJK AAN ZEE. 9 Landverhuring. Er heerschte in Casa Cara enorm groote belangstelling voor landverhuring van per- ceelen teelland in tegenwoordigheid van den burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop, den waarn. gemeentesecre.arü, den heer J. C. Tieleman en dm hooïdop- zichtcr, den heer W. Verloop. De belang stelling betrof voornamelijk de verhuring van het te-eiland „Teune-weide". Voordat de verhuring een aanvang nam deelde de burgemeester, tot teleurstelling van velen mede. dat de veThurlng van het teelland „Teune-weide" moeSt uitgesteld worden. Van den burgemeester vernamen wij de reden daarvan. Het gemeentebestuur heeft binnen korten of langeren tijd dit land wel licht noodig voor verschillende doeleinden, misschien ook wel voor een sportpark, waarvan sprake is. Het gemeentebestuur wilde dan ook dit land voor den duur van twee jaar verhuren. En nu roept de gaeht- commissie het gemeentebestuur een halt toe. Genoemde commissie wilde de verhu ring voor 2 jaar niet toestaan, omdat het volgens de huidige pachtwet welk een handicap voor onze gemeente! voor den duur van 10 jaar moet verhuurd worden. Men is belangstellend, hoe het verder met de verhuring van „Teune-weide" zal af- ioopen. Zoodoende werden er slechts 3 perceelen teelland verhuurd. Perc. 1: Teelland in „Klein Duin" door Jacob van Duyvenvoorde voor f.8.perc. 2, teelland langs den Wassenaarschen weg, door M. van Tol voor f8.perc. 3, teel land langs de Sandtlaan door W. L. v. d. Gugten voor f.67deze gunning werd aangehouden in verband met de pachtwet, omdat het een bedrag boven de f. 50.be treft Eenige nieuwe leden werden aangenomen In verband hiermede spoorde de voorzitter de leden aan steeds door te gaan met het aanwerven van nieuwe leden. De notulen werden vastgesteld. Het Jaar verslag van den secretaris, den heer E. Luik werd goedgekeurd evenals het finan cieel verslag uitgebracht door den heer J A. Koot. De rekening sluit met een batig saldo van f. 91.47. Een kascommissie werd be roemd, bestaande uit de heeren Lampe en P. de Boorder. De aftredende bestuursleden de heeren W. F. Daudeij. R. J. Smits, A. N. Ruigrok en N. J. Dol (als commissaris) werden her kozen. Besloten werd den einddatum voor de verloting vast te stellen op Donderdag 16 Febr. Tenslotte werd de gebruikelijke ver loting gehouden. LISSE. Jaarvergadering „Ondersteuningsfonds bij ziekte". Het ..Ondersteuningsfonds bij ziekte" ver gaderde in „De Witte Zwaan" onder leiding van den heer A. Boot, waarn.-voorzitter. Deze herdacht in gevoelvolle woorden het overlijden van den voorzitter, wijlen den heer R. H. C. Tromp. Uit het verslag van den penningmeester, den heer L. Kapiteijn bleek, dat het afgeloopen jaar wederom een tekort gaf van f. 527,12, waardoor de reserve is teruggeloopen tot f. 3949,35. Aan zieke leden werd uitgekeerd f. 3190,40 en aan leden bij gezinsvermeerdering f 330. De bescheiden waren gecontroleerd en in orde bevonden. De bestuursleden J. G. Pijn- acker en P. van Bezu werden herkozen; in de vacature-Tromp werd diens zoon, de heer G. C. Tromp, gekozen. Het aantal leden bedraagt thans 416 met 58 dona teurs. De uitkeeringen van f. 1 per dag en f. 10 bij gezinsvermeerdering werden ge handhaafd, eveneens het aantal trekkings- dagen. Feestavond R.-K. Vrouwenbond. De R.-K. Vrouwenbond vierde zijn jaar feest in tegenwoordigheid v. d. burgemeester en de plaatselijke geestelijkheid. Pastoor i Van Zuylen sprak een waardeerend woord over het werk van den Vrouwenbond en stelde het goede doel daarvan in het licht. Een speciaal woord richtte de vooratter tot den burgemeester, wiens tegenwoordigheid cp hoogen prijs werd gesteld. Het was een uitstekend geslaagde feestavond. Pluimvec-vereeniging „Lisse en Omstreken". De Pluimvee-ver. „Lisse en Omstreken vergaderde aanvankelijk onder leiding van den waarnemend voorzitter den heer N. J Dol. De heer Dol wierp een terugblik op de geslaagde tentoonstelling. NOORDWIJK. Jaarvergadering der E. H. B. O. De E.H.B.O. afd. Noordwijk, vergaderde in hotel „Hof van Holland". De voorzitter, de heer P. Schenkeveld, opende deze druk bezochte vergadering °n begroette in het bijzonder dr. Zijerveld. oud-medisch leider en dr. Postel, den tegenwoordigen medi- sehen leider, alsmede de afgevaardigden van de afd. Sassenheim en Noordwijker- hout alsmede het bestuur van het Wit- Gele Kruis. Mej. Van den Berg, secretaresse, las de notulen, die met dank werden goedgekeurd. Aan het jaarverslag ontleenen wij, dat dr. Zijerveld zijn werkzaamheden bij de bri gade beëindigen moest. In diens plaats kwam dr. Van Emden van Noordwijker- höut. Ook deze vertrok en voor hem kwam dr. Postel in de plaats. De heer W. G. Zandvoort kon zich tot zijn leedwezen niet langer meer beschikbaar stellen als voor zitter en legde deze functie, die hij 7 jaar had bekleed, neer. De heer P Schenkeveld volgde hem op en de heeren J Kragt en J. Boros werden als nieuwe leden in het bestuur opgenomen, de eerste als 2de se cretaris, de laatste als penningmeester. De andere bestuursleden bleven zitting hou den, t.w.: mevr. v. d WeijdenDe Groot, als 2e voorzitster en mej Van den Berg als le secretaresse. Het oefenmateriaal werd weer door de stoomwasscherlj „Thijs- wtjk" belangeloos gewasschen, waarvoor dank werd gebracht. Het verbandmateriaal werd uitgebreid en geregeld aangevuld. De speldjesdag heeft een batig saldo van f. 153.21 opgeleverd. In October werd in overleg met het Wit- Gele Kruis en dr. Postel met den nieuwen cursus begonnen. Hieraan nemen 10 da mes en 9 heeren deel. De hulp van den heer Beugelsdijk werd hierbij dankbaar gememoreerd. In November werd deelge nomen met een dames- en een heeren- groep aan de wedstrijden te Voorschoten, resp. onder leiding van mej. C. van Oosten en J. Kragt. Het vereischte aantal punten werd behaald, zoodat zij van de junioren overgaan naai' de senioren 2de klasse. Nu kunnen in het geheel vier groepen deelne men aan de groote wedstrijden te Leiden, vermoedelijk 25 Maart. Uitvoerig werd hierop mededeeling gedaan van de geval len waarbij medewerking werd verleend. In totaal hebben de leden der brigade bij 15 ongevallen hulp verleend, nier alleen te Noordwijk. doch zelfs in Frankrijk. Na dit jaarverslag volgde dat van den penningmeester, den heer Boros. De in komsten bedroegen f. 295.22, de uitgaven f. 175.57, batig saldo f. 119.65. Mevr. v. d. WeijdenDe Groot en mej. v. d. Berg werden als bestuurslid herkozen. De begrooting werd goedgekeurd. De voorzitter hoopte, dat de inkomsten door toevloed van adspirantleden. hooger zou den zijn dan de raming. De contributie werd mede vastgesteld op f. 1.50 voor gediplo meerden (waarvan het aantal op 't oogen- blik 54 bedraagtl en f. 1 voor adspirant leden (momenteel 4). De voorzitter deelde mede. dat de dames Plug en Verstege het diploma hebben be haald. Dr. Zijerveld hield dan een leerzame lezing over „De geschiedenis van de wond- behandeling". De heer Schenkeveld dankte hem voor zijn causerie, waarna dr. Postel zeide, dat de geest der E.H.B.O. te Noordwijk hem zoo jrettig aandeed en de heer W de Ruij- ter. als bestuurslid van het Wit-Gele Kruis aanspoorde op den ingeslagen weg voort te gaan. Hierop volgde sluiting, waarna nog een gratis verloting met vele aardige prijzen gehouden werd. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7