Republikeinsch Spanje wil doorvechten LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 8 Februari 1939 Debat over de leening aan Tsjecho-Slowakije Geen Jodenstaat maar een Joden-reservaat Nieuw oorlogsschip van 35.000 ton In de centrale zone De Palestijnsche Conferentie Elzasser autonomist gearresteerd Een regeeringsverklaring De openbare schuld Laatste Berichten Schacht's positie liaansche vrijwilligers uit Spanje afhangt van de volgende voorwaarden: ding van de naar Frankrijk gevluchte troe- le. Volkomen demobilisatie en versprei- penafdeelingen. die anders toch steeds een gevaar zouden blijven voor het nationale Spanje. 2e. De naar Frankrijk gevluchte bewind hebbers van het republikeinsche Spanje moeten uit elkander gaan en onschadelijk worden gemaakt. Hun aanwezigheid in Frankrijk schijnt op zich zelf reeds zon derling en bedenkelijk. 3e. Onvoorwaardelijke capitulatie binnen en buiten de grenzen van Spanje. 4e Teruggave van de geroofde en naar Frankrijk overgebrachte schatten van Spanje, die niet alleen een nationaal goed. doch een oorlogsfonds vormen zoomede de teruggave van het goud der Spaansche Nationale bank. Dus toch bijzondere eischen? De ..Jour" meldt uit Londen: wij meenen te weten, dat sedert 48 uur drukke bespre kingen gehouden worden tusschen Londen en Burgos. Franco- zou gezegd hebben dat hij geen beperking van de Spaansche sou- vereiniteit zal dulden door uit den burger oorlog voortvloeiende politieke of militaire afspraken. Naar wij vernemen zal de En gelsche regeering haar wettige erkenning der regeering van Burgos laten afhangen van twee voorwaarden: 1. De totale terugtrekking der vreemde lingen. 2. Een ..menschelijke" regeling van het vluchtelingenvraagstuk. EEN ZWARTE ZEE-PACT? Van doorgaans betrouwbare zijde wordt bevestigd, dat de laatste dagen in verschel- Z.O. Europeesche hoofdsteden stappen zijn ondernomen om te komen tot vorming van een veiligheidspact tusschen de Zwarte- Zeemogendheden; van de sovjet-unie, is naar men gelooft, het denkbeeld hiertoe uitgegaan "Het pact zou de sovjet-unie. Roemenie. Turkije, Bulgarije en Grieken land omvatten en het doel ervan zou zijn, iedere wijziging in den tegenwoordigen siatus In het gebied der Zwarte Zee te ver hinderen. De partijen zouden ook de mid- aelen tot wederzijdschen bijstand met het oog op het bevorderen en handhaven van den vrede bestudeeren. Een hooge Roemeensche autoriteit heeft toegegeven, dat hij van het denkbeeld wist. doch hij ontkende, dat reeds concrete voorstellen werden bestudeerd. ENGELAND. In het Lagerhuis heeft de minister van financiën, sir John Simon, in tweede lezing de wet nopens de verleenhig van steun aan Tsjecho-Slowakije ingediend. De minister zeide. dat een gedeelte van de door Enge land en Frankrijk te verstrekken leening van 8 millioen pond sterling waarschijnlijk tijdelijk gebruikt zal worden voor bepaalde dringende behoeften van den Tsjecho-61o- waakschen nattonalen opbouw. Wij zijn overeengekomen, aldus Simon, dat een der eerste methoden van steunverleening dient te zijn het verschaffen van werk door het uitvoeren van openbare werken. De Tsjechi sche regeering heeft ons de stellige verze kering gegeven, dat niet een deel van deze fondsen besteed zal worden aan den bouw van wegen met een militair doel. De z.g. Duitsche weg wordt geheel door Duitschland betaald (gelach bij de oppositie). Wedgwood Benn i Labour-oppositie) be toogde, dat Tsjecho-Slowakije thans een aan Duitschland onderworpen vazalstaat is. Het Oder-Donaukanaal wordt voornamelijk door Duitschland en Tsjecho-Slowakije aan gelegd. Zal dit een der bedoelde openbare werken zijn? Zoo ja. dan kan de beteekenis van de gegarandeerde leening zijn, dat de Duitsche onderzeebooten een nieuwen toe gang tot de Zwarte Zee hebben. Ook zag Benn niet in, hoe het geregeld zou kunnen worden, dat een weg niet een militaire weg zou zijn. In deze wet schuilde volgens hem het gevaar, dat Engeland zou bijdragen tot instelling van een politieke en economische overheersching van Oost-Europa door Duitschland. De onderstaatssecretaris van buiten- landsche zaken Butler zelde Tsjecho-Slo wakije niet als een vazalstaat te beschou wen. Wij kunnen, zoo vervolgde hij, niet garandeeren. dat over de aan te leggen wegen nooit militaire formaties zullen pas- seeren, doch wij hebben de verzekering ont vangen, dat zij niet met dit geld zullen worden aangelegd met een militair doel. Wij moeten genoegen nemen met de verze kering der Tsjechische autoriteiten. De wet werd daarop in tweede lezing zon der stemming aangenomen. De Valera tegen gebruik van geweld. In den Ierschen Senaat heeft de Valera verklaard, dat er in het geschil over de schelding van Ierland geen nieuwe ge zichtspunten zijn. Hij pleitte voor goeden wil en verwierp volkomen geweld als een methode tot oplossing van het vraagstuk der scheiding, dat echter, naar de Valera zeide, een ten hemel schreiend kwaad is, en opge lost moet worden. Engeland is verantwoor delijk voor de scheiding en het dient te trachten, hieraan een einde te maken. De Valera heeft aangekondigd, dat de mi nister van Justitie in den Dall een wets ontwerp zal indienen, dat voorziet in de noodige volmachten, op grond waarvan de regeering haar positie en gezag zal kunnen handhaven. Men meent te weten, dat vèr- str-kker.de volmachten worden verlangd om tegen de extremistische elementen te kunnen optreden. Waarschijnlijk zal de wet inzake de openbare veiligheid weer van kracht worden verklaard en zal ook de kriigsraad weer worden ingevoerd. Hoewel in de mededeeling van de Valera ge-n namen zijn genoemd, neemt men aan. dat zij slaat op de proclamatie van het Ier- sche republikeinsche leger, dat zich in De cember J.l. een regeering noemde. ITALIË. Handelsovereenkomst met de sovjets. G'.Eïsren is te Rome door Ciano en den sovjc >r :zant Stein een aantal economische protocollen en overeenkomsten ondertee kend, waarbij hangende kwesties opgelost worden en de handel tusschen Rusland en Italië geregeld wordt. DUITSCHLAND. Tijdens een receptie voor de budtenland- sche diplomaten en de buitenlandsche pers heeft rijksleider Alfred Rosenberg een rede voering uitgesproken over het thema: Moeten ideologische tegenstellingen vijand schappen tusschen staten ten gevolge hebben Het nationaal socialisme is steeds bereid, aldus Rosenberg, traditie en wezen van andere volkeren te begrijpen en heeft in het geheel niet de bedoeling, wanneer het met rust wordt gelaten, om vreemde staats lieden en andere staten te achtervolgen met negatieve critiek en propaganda. Op één punt echter blijkt thans bijzonder duidelijk, hoe zeer, over staatsvormen en tradities heen. de meeningen, dank zij een ideologisihen ommekeer, uiteen loopem: in het Jodenprobleem. De maatregelen van Duitschland ten be hoeve van uitschakeling der Joden uit het geheele Duitsche leven hebben een wereld- ophitsing ran alle Joden en van hen af- hankelijken gewekt als antwoord op deze zelfverdediging der Duitsche natie Daar mede is het probleem van een beslissende emigratie weer tot een wereldpolitiek pro bleem van de actueelate soort geworden. De nagestreefde z.g. Zionistische staat heeft niet ten doel het Joodsche volk in Palestina onder te brengen, maar het „wereld-Jodendom" de mogelijkheid te geven legaal zijn diplomatieke vertegen woordigers overal heen te zenden, zonder benadeeling van het Joodsche aantal en de Joodsche macht in de democratieën. De tweede taak van dien Jodenstaat zou zijn officieel op te treden voor de z.g. Joodsche minderheden in alle landen. Ten derde moet zoo'n staat een centrum vormen voor de economische beheersching van het nabije Oosten. Ten vierde zou zoo'n staat de taak hebben een onaantastbaar asyl te verlee- nen aan alle verdachte Joden ter wereld. Men zou hier een wereldcentrum te ver wachten hebben van de oplichters der ge heele wereld, een toestand, dien Europa, wanneer het nog eendge eigenwaarde wil hebben, op den duur niet kan aanvaarden. Als eenige kwestie blijft dus de vraaf of en welk op zichzelf afgesloten gebied de democratieën ter beschikking willen stellen om den Joden in hun geheel (rond 15 mil lioen personen) tot vestigingsgebied te die nen. De Joodsche millionnairs en mllliar- dairs moeten bijv. de conferentie van Evian in Londen voor dit doel hun middelen ter beschikking stellen, hetgeen doelmatiger zou zijn dan ze. te gebruiken in een poli tieke opruiing en economische boycot tegen Duitschland en voor bolsjewistische propa ganda binnen de democratieën. Hieruit vloeit volgens spr. voort: 1. de noodzakelijkheid om de honderdduizenden Joden uit Duitschland en later de millioe- nen Joden uit Centraal en Oost Europa op te nemen en ln gesloten verband in een kolonisatiegebied- ónder te brengen. 2. Bij een dergelijke kolonisatie kan geen sprake zijn van de oprichting van een Jodenstaat, maar wel van de inrichting van een Joodsch reservaat. Ten slotte keerde Rosenberg zich tegen de beschuldiging, dat de nat. soc. beweging niet-Duitsche parailelpartijen bij andere volkeren in het leven heeft ger" Pen-en dat zij deze zich voor een deel £££»0£ns nat. soc. noemende groepen in hveld wil brengen tegen de staatspolitiek van andere naties. Huishoudkaarten verlengd. De Berlijnsche huisvrouwen ontvingen in December 1937 huishoudkaarten voor het verkrijgen van boter, reuzel, spek. talk en rauw vet. Deze kaarten waren geldig voor het kalenderjaar 1938. Teneinde de bevolking de met de uitrei king gepaard gaande moeite te besparen, is de geldigheidsduur der voor 1938 uitgegeven kaarten tot 31 December 1939 verlengd. Gelijk met deze huishoudkaarten ont vingen de huisvrouwen formulieren, waarin stond aangegeven, hoe zij zich te gedragen hebben bij veranderingen in het huishou den. Zoo wordt hierin o.a. gezegd, dat wan neer individueele personen komen inwonen of vertrekken, nieuwe huishoudkaarten moeten worden aangevraagd. Hoewel officieel de 8-uren-dag is ge handhaafd, is deze toch in de practdjk groo- tendeels op 10 uur gebracht, zelfs hier en daar nog iets hooger. Radio-oorlog Het Hamburger Fremdenblatt trekt op nieuw te velde tegen de Engelsche radio- uitzendingen. Slechts de Moskousche zender kon tot nu toe worden beticht van een propaganda, welke een doelbewuste inmenging in andere staten in hun taal beoogde. Het Engelsche optreden, aldus de corres pondent, kan op grond van de tot nu toe gevolgde internationale gebruiken onwettig worden genoemd. Bij de Engelsche uitzen dingen gaat het geenszins om objectieve en onschuldige overzichten van de soort welke in Engeland zelf gebruikelijk is. Bewuste inmenging moet en kan slechts het doel zijn dezer uitzendingen. De bloote poging van dezen aard ech ter zal op den duur niet zonder reactie kunnen blijven. Op 14 Februari zal te Wilhelmshaven, waarschijnlijk in tegenwoordigheid van Hitier, een pantserschip van 35.000 ton, het eerete in zijn categorie, van stapel loopen. Een tweede schip van dezelfde tonnage zal waarschijnlijk in den voorzomer te water gelaten worden, terwijl er plannen bestaan voor een derde schip, waarvan de tonnen- maat niet is aangegeven. Het marinecom mando recruteert vrijwilligers voor het eer ste schip, dat in April 1940 in dienst geno men moet worden. Negrln, Del Vayo en andere ministers van de Spaansche republikeinsche regee- ririg bevinden zich thans weer in Catalo- nië. Zij zijn voornemens daar tot het laat ste oogenblik te blijven. Op vragen van journalisten heeft del Vayo verklaard: „De regeering is vast besloten, den strijd tot het einde toe voort te zetten. De middelen, waarover wij in de centrale zone beschikken stel len ons in staat den strijd nog maan den lang voort te zetten. Ondanks den ernst van den toestand zijn wij ten aanzien van het resultaat vol vertrou wen, want wij hebben het geheele volk achter ons". De linksche regeering zal zich zoo spoe dig mogelijk te Valencia of ln een andere stad ln de centrale zone vestigen, om het verzet tot het uiterste te organlseeren. Ne- grin en de overige ministers zullen zich, zoodra het vraagstuk der vluchtelingen met de Fransche autoriteiten is geregeld, naar het centrale gebied begeven. Martinez Barrio, voorzitter van de zg. cortes, heeft naar aanleiding van de door Azana's woordvoerder afgelegde verklarin gen in een interview met een correspon dent van Havas gezegd, dat deze verkla ringen geen enkel officieel karakter droe gen. Alleen de premier en zijn regeering, verklaarde Barrio, kunnen hesluiten tot politieke maatregelen, welke al dan niet een einde kunnen maken aan den oorlog. De president van de republiek kan zulks niet. Hij kan evenwel de regeering zijn vertrouwen ontnemen, doch hij heeft dit niet gedaan. Ik ben aanwezig geweest, zoo voegde Barrio hieraan toe, bij het onderhoud, dat plaats gehad heeft tusschen het hoofd der regeering en het hoofd van den staat voor het vertrek van laatstgenoemde naar Frankrijk. Ik kan u verzekeren, dat de ge lijkheid van inzichten tusschen Negrln en Azana volkomen was. Oompanys Is te Parijs gearriveerd. Franco's troepen blijven voortrukken en hebben Puigcerda bijna bereikt, evenals Figueras, dat geheel ontruimd is. De ste den Olot en Ripoll zijn bezet met tal van dorpen. Weer zijn meer dan 2300 gevange nen gemaakt. De diplomatieke correspondent van Reu ter zegt. dat het technische probleem van het voortbestaan der Spaansche republi keinsche regeering thans de aandacht heeft van Britsche officieele kringen. Uiteengezet wordt, dat de toestand op het oogenblik blijft zooals hij was, doch dat de moeilijkheid gelegen is in het feit, dat niet definitief kan worden gezegd, of er thans een republikeinsche regeering is. Nog steeds blijven buitenlandsche vrij willigers in Spanje. Derhalve blijft de Brit sche houding tegenover de kwestie der er kenning van Franco ook dezelfde, nJ. dat er van een dergelijke erkenning geen spra ke kan zijn, voor en aleer alle buitenlandsche troepen Spanje zullen hebben verlaten. Het verluidt, dat er niet een nieuw ver zoek om erkenning door Franco is inge diend op grond van de omstandigheid, dat er niet langer een „regeeringspartij" be staat. De vorige verzoeken van Franco wa ren alle gebaseerd op de bezetting van het grootste gedeelte van het Spaansche grond gebied. Wat de bemiddeling aangaat, is het standpunt der Britsche regeering, dat de Britsche autoriteiten ter beschikking van beide partijen staan, Dit zou vermoedelijk van toepassing zijn op de bezetting door Franco van Minorca, indien dit mogelijk zou zijn zonder bloedvergieten. Er wordt echter de nadruk op gelegd, dat Groot- Brittannlë niet zijn diensten aanbiedt als adviseur. Te Londen gelooft men, dat de bedoelin gen van Franco ten aanzien van Minorca zijn, het, na onderhandeling, te bezetten met Spaansche en niet met Itailaansche troepen. De Republikeinsche legers trekken met hun oorlogstuig over de Fransche grens (met witte pijltjes op de kaart aangege ven) terwijl de vluchtende bevolking de grens op verscheidene plaaten overschrijdt en in kampen op het Fransch grondge bied ondergebracht wordt. Men ziet op de kaart met zwarte blok jes aangegeven, waar deze kampen zijn opgericht. Men overziet in het linker inzetkaartje hoe de verdeeling dec fronten van Spanje thans is; het zwarte smalle strookje is het laatste stukje Catalaansch grondgebied. Het rechterinzetkaartje geeft de situatie weer bij Puigcerda, alwaar op Fransch ge bied de kleine Spaansche enclave gelegen is en waarvan de hoofdplaas Lllvla met een neutralen weg met Puigcerda verbon den is. In deze omgeving heerscht groote bedrij vigheid, daar de stad Puigcerda zoo goed als verlaten is. Nadat Chamberlain de Arabische en Joodsche delegaties had welkom geheeten en de hoop had uitgesproken dat een uit weg uit de moeilijkheden zou worden ge vonden hebben de leiders der delegaties geantwoord ln denzelfden geest. Tot dusver is echter nog geen enkel resul taat bereikt hoewel de besprekingen tot gisteravond Iaat voortduurden. Men heeft, zooals gemeld, pogingen in het werk gesteld, om te bereiken, dat de verschillende Arabische partijen door één delegatie vertegenwoordigd zouden worden, doch daarin is men niet geslaagd. AJs dit doel onbereikbaar blijkt, zal de regeering afzonderlijke besprekingen met de Arabi sche verdedigingspartij houden. FRANKRIJK. „1' Intransigeant" meldt uit Straatsburg, dat dr. Roos, lid van den gemeenteraad van Straatsburg en één der leiders der Elzasser autonomistische partij, gearresteerd is en te Nancy is ingesloten, na een langdurig onderzoek door de speciale politie te Straatsburg, die een aantal compromlttee- rende documenten heeft in beslag genomen. Volgens het blad zou Roos beschuldigd worden van handelingen tegen de veilig heid van den staat ten gunste van een vreemde mogendheid. HIJ is ter beschikking gesteld van de militaire rechtbank te Nancy. POLEN. „Danziger Vorposten" verboden. De „Danziger Vorposten", het officieele orgaan van de nationaal - socialistische partij in Dantzig, is voor onbepaalden tijd in Polen verboden Als reden wordt opge geven, dat de politiek van het blad niet in overeenstemming is met het Poolsch-Duit- sche verdrag. ROEMENIË. Er is een regeeringsverklaring gepubli ceerd, waarin gezegd wordt, dat de buiten landsche politiek van Roemenië onder lei ding staat van den koning, waardoor haar continuïteit verzekerd is. Roemenië wil zijn steun geven aan een orde onder de volken, waarbij met de bestaanseischen van iede- ren staat rekening wordt gehouden. Het streeft naar nauw contact met de groote mogendheden in West-Europa en Midden- Europa, en wel zoowel met die. waarmede het door oude vriendschapsbanden verbon den is, als met die, waarmede het door voortdurend toenemende, door de geogra fische en economische situatie bepaalde belangen steeds nauwere betrekkingen on derhoudt. Het houdt vast aan zijn bond genootschappen met zijn vrienden in Oost- Europa, in het Donaubekken en op den Balkan. VEREENIGDE STATEN. De minister van financiën heeft in de parlementaire begrootingscommissie mee gedeeld, dat de openbare schuld der Ver- eenigde Staten vijftig milliard dollars zal bedragen, zonder dat hierdoor de finan- cieele positie des lands in gevaar wordt gebracht. Het bedrag is vijf milliard hooger dan de limiet, waartoe machtiging is ver leend. DE BESTRIJDING DER WERKLOOSHEID. President Roosevelt heeft een boodschap aan het congres gezonden, waarin hü o.m. verklaart, dat. aangezien het congres de door hem aangevraagde credieten van 875 millioen dollar met 150 millioen dollar be knot heeft, het aantal personen, die ge plaatst zijn bij de werkverschaffing der regeering op het tegenwoordige peil van 3 millioen gehouden zal worden tot 1 April a.s. Na dien datum zullen tusschen 1 en l'/s millioen personen ontslagen moeten worden tot 1 Juli a.s., tenzij het congres alsnog een aanvullend crediet Inwilligt van 150 mil lioen dollar. Binnenland BURGEMEESTER DE VLUGT ZAL EEN HERBENOEMING AANVAARDEN. De regeeringspersdienst bevetigt thans dat de regeering op den burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt. aandrang heeft uitgeoefend nog gedurende eenigen tijd zijn ambt te willen blijven vervullen en dat deze zich bereid heeft verklaard een herbenoeming te aanvaarden. WIELRIJDER SLIPTE EN WERD OVERREDEN. Vanochtend omstreeks half acht is te Eefde (Geld.) een wielrijder door een auto aangereden, tengevolge waarvan het slachtoffer is overleden. De 39-jarige heer H. C. Wuyster, crisis- ambtenaar te Warnsveld. slipte met zijn rijwiel, ter hoogte van café Rood ten ge volge van de gladheid van den weg. Op hetzelfde oogenblik naderde een vracht auto uit Nijverdal. De bestuurder trachtte een aanrijding te voorkomen, doch zijn wagen slipte even eens en kwam tegen een lichtmast terecht. Daarop sloeg de wagen terug, als een tol over den weg draaiend. De heer Wuyster werd hierbij gegrepen en ernstig gewond. Een geneesheer was spoedig ter plaatse. Zijn hulp mocht echter niet meer baten. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. VERKEERSONGEVAL TE NIEUWVEEN. In het Blokland, nabij Vrouwenakker onder Nieuwveen vond een verkeersongeval plaats. De heer P. H. die aan den kant van den weg zijn rijwiel repareerde, zag plot seling een motorrijder, die op hem afreed en tegen hem opbotste. De motorrijder, de heer M., gemeente- opzichter uit Ouderkerk a. d. Amstei, kwam te vallen en klaagde over pijnen aan het hoofd. De patiënt werd naar de Johannes- stichting overgebracht, waar dr. Nout den lieer M. onderzocht. Deze achtte het ge- wenscht het slachtoffer per ziekenauto naar zijn woonplaats te vervoeren. Naar wij vernamen, was de heer M. gis termiddag nog bulten bewustzijn. AUTOBUS IN BOTSING MET TRAILER. Drie gewonden te Brummen. In de Torensche-AUee te Brummen la gisteravond een dlenstbus van de Gelder- sche Tramweg Maatschappij, die uit de richting Dieren kwam, achter op een voor hem rijdenden trailer gereden. De botsing was vrij hevig. De trailer, afkomstig uit Groningen en bestuurd door S., werd aan de achterzijde ingedrukt. De bus, die na de botsing tegen een boom terecht kwam, werd ernstig beschadigd. Eén van de vijf pasasgiers kreeg lichte hoofdwonden. De chauffeur liep verwondingen aan de hand op. De conductrice, mej. P. uit Dieren, was er het ernstigst aan toe. Een geneesheer, die de eerste hulp ver leende. constateerde een hersenschudding. Zij werd naar haar woning vervoerd. De beide andere gewonden werden eveneens naar hun woningen overgebracht. De be- sturder van den trailer kwam met den schrik vrij. Omtrent de ooi-zaak van de botsing ver klaarde de bestuurder van de bus, dat het achterlicht van den trailer niet had ge brand, zoodat hij even voor de botsing het voertuig pas had waargenomen. Uit Ned. Oost-Indië ONGELUK MET VRACHTAUTO OP CELEBES, DONGGALA (Res. Menado, Celebes), (Aneta-A.NP.) Gistermiddag is een vracht auto, waarmede dertig personen werden vervoerd, in het bergterrein ln een ravijn gestort. Vier menschen werden gedood. De overigen werden allen zwaar of licht ge wond. Buitenland De „Daily Telegraph" meldt uit Berlijn, dat dr. Schacht, oud-president van de rijksbank, de functie van speclalen com missaris voor den uitvoer, die hem door Hitler is aangeboden, heeft geweigerd te aanvaarden, hoewel van verschillende kan ten druk op hem was uitgeoefend. Schacht zou volgens het blad niet langer geïdentificeerd wenschen te worden met het financieele en economische regime van het nationaai-socialisme. Hij hoopt weldra een groote reis te on dernemen, waardoor hij ongeveer een jaar in liet buitenland zou blijven. Intusschen blijft hij minister zonder portefeuille. Het is overigens met het oog op de om standigheden in Duitschland niet onmoge lijk, dat Schacht van zijn reisplannen ral moeten afzien. PROF. CARL SCHROETER. f Op 83-jarigen leeftijd is in Zwitserland overleden de Zuerichsche hoogleeraar Ca» Schroeter, de vermaarde botanicus, me wien Nederland door vele banden d® bloeds en van wetenschap was verbonden. DE UITBREIDING DER LUCHTMACHT- De commissie voor militaire aangelegen heden van het Huis van Afgevaardigden heeft met algemeene stemmen een web ontwerp goedgekeurd, waarbij machtig™ wordt gegeven voor de uitvoering van ne grootste deel van het speciale verdedigmg program van Roosevelt, dat 525 mini" dollar beloopt. Dit program houdt een u»' breldlng ln van het aantal legervliegtuige tot 5500.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2