VANGE SALTS De strijd in Spanje [EIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaierdag 4 Februari 1939 VISSCHERIJ-BERICHTEN De koloniale eischen Rede van Halifax 2enocmden Bevond worden. stpiifl„ ?n Arabieren zullen vrij alle voor- acliten nen doen, die zij wenscheiljk Laatste Berichten Binnenland BEURSOVERZICHT PAK DIE RHEUMATISCHE PIJNEN VAN BEIDE KANTEN AAN L... het geval, dat een oplossing niet be- worden, ls de Britsche regeering ls' een eigen politiek te voeren, Hadsjj" (jejedS Gedurende eenlgen tijd be- De Buitenland verklaringen van Roosevelt Uit Ned. Oost-Indië MAIKT DUITSCHLAND. Het In de „Daily Telegraph" opgenomen bericht, volgens hetwelk Dultschland voor nemens zou zijn verderstrekkende koloniale eischen te stellen, wordt door het ministerie van propaganda een puur verzinsel ge noemd. De spoorweg-misère. Over de moeilijkheden der Duitsche spoor wegen meldt Havas nog uit Berlijn, dat deze moeilijkheden met het materiaal ge durende de laatste weken geïllustreerd zijn door verscheidene ongelukken en vooral door aanzienlijke vertragingen. Talrijke treinen zijn uitgevallen. Naar schatting worden thans dagelijks 150 tot 200 treinen uit de dienstregeling geischrapt. Volgens deskundigen zou het materiaal van de spoorwegen niet uitgebreid genoeg zijn: de gevolgen van de zware eischen, die in 1938 bij de gedeeltelijke mobilisatie en den aanleg van versterkingen in het Westen gesteld wenden, zouden zich langzamerhand doen gevoelen. Algemeen verwacht men, dat de spoorwegen binnenkort een binnen- landsohe leening zullen uitgeven. Maatregelen tegen vijl conferenciers. Officieel Is medegedeeld, dat de rijkscul tuurkamer op last van Göbbels vijf van de populairste conferenciers en artisten. die bet meest hebben bijgedragen tot het suc ces van een revue in het ..Kabaret der Ko- miken" te Berlijn, geschrapt heeft. Men ver wijt desen artisten staats- en partij-instel lingen belachelijk te hebben gemaakt. In hun laatste nummer kwam een satiriek liedje op nieuwe gebouwen te Berlijn voor. De geschrapten zijn de zeer bekende con ferencier Werner Finck, de conferencier Peter Sachse (pseudoniem voor Kurt Pabst), Hellmuth Buth. Wilhelm Meissner en Man fred Dlugi. Zij zullen niet meer In Dultsch land In het openbaar kunnen optreden. ZUID-SLAVIË. De regeering afgetreden De regcering-Stojadinowitsj is afgetreden. In den boezem der regeering was het tot een crisis gekomen. Vijf ministers, van wie twee Mohammedanen, twee Slowenen en een Serviër namen hun ontslag. Daarop bood het kabinet volledig zijn ontslag aan. ENGELAND. De minister van buitenlandsohe zaken, Halifax, heeft te Huil een rede gehouden, waarin hij den nadruk legde op de beteeke- nls der Brttsche herbewapening van de laatste twee tot drie jaar. Hij zeide, dat hij niet den minsten twijfel koesterde over het antwoord, dat het Britsche volk, hoezeer het ook naar den vrede verlangt, zou geven en wat de uiteindelijke uitslag zou zijn, in dien Engeland de strijd werd opgedrongen. Hij ontkende krachtig, dat, zooals Hitier Maandag gezegd heeft, de laatste oorlog is gevoerd om Duitschland van den wereld handel uit te sluiten. Ter zee, te land en in de lucht is Engeland een goed stuk op weg om zijn oude kracht te herwinnen en degenen, die zouden denken, dat Engeland, in dien het tot een conflict zou komen, slecht voor den dag zou komen, zouden een zeer ernstige vergissing begaan. Wij zouden natuurlijk, aldus Halifax, moe ten lijden, want de oorlog is een ver schrikkelijk ding en wij moeten al het mogelijke doen om hem te voorkomen. Halifax sprak over de scherper gewor den indeeling van denkbeelden in de we reld en zeide: „het ls deze botsing van philosophieën, die naast de geheele erfenis van gevoelens en verwarringen, welke de wereldoorlog ons heeft nagelaten, verant woordelijk ls voor de bestaande atmosfeer, waarin onverdraagzaamheid vaak wordt beschouwd als een teeken van kracht en verdraagzaamheid als een bewijs van zwak heid. In deze atmosfeer zijn het volk en de regeering van Engeland geroepen om te streven naar den opbouw van een werke- lijken vrede". De minister prees den arbeid van Cham berlain en vervolgde: „en zelfs, als al onze pogingen ln het belang van den vrede zou den mislukken en wij een oorlog onder de oogen zouden moeten zien, zou lk er niet aan twijfelen, dat we volkomen gelijk had den, toen we onze pogingen in het werk stelden om Europa een beteren weg aan te geven. Want ln dat geval zou het geheele Britsche volk, onverschillig tot welke partij wen behoort, schouder aan schouder staan. Het zou een onoverwinnelijke overtuiging van het recht hebben en de uitwerking daarvan op de meening der wereldmoraal mu van onschatbare waarde zijn. Ik be hoor niet tot, diegenen, die den oorlog als onvermijdelijk beschouwen". Tenslotte zeide Hallfax, dat de Spaan- jche kwestie zoowel in Engeland als ln f!ankrijk ongerustheid heeft gewekt. Daar om. aldus vervolgde hij, hechten wij het grootste belang aan de verzekeringen, die Mussolini ons gegeven heeft. Zoolang edi tor de FranschItaliaansche betrekkingen tullen blijven, zooals zij thans zijn, zal dat ™k een bron van' bezorgdheid voor ons Pr S^ut nauwe samenwerking met vou d'e Kobaseerd ls op de gelijkheid an belangen, van fundamenteel belang *°?r,°"ze buitenlandsche politiek is en wij "Strekkingen van hartelijk vertrouwen 'hé wenschen te onderhouden. De Palesjijnscbe conferentie. rnnfo toebereidselen voor de Palestijnsche thans voltooid'® Dlnsdag as' beglnt' zlJn „Ieb»«ll tal Chamberlain de besprekln- JnnsVit Arabieren, te 12 uur die met de vertegenwoordigers openen, wrnwruj e regeering zal zijn vertegen- Dnnou 01' Chamberlain. Hallfax. Mac- srvot en doch de dagelljksche be- lisu: tullen slechts door de twee keMurenl'ek'ngen zu"en drie tot vier we- Voor he r«kt Zou FRANKRIJK. Een met de koloniën I Gisteren heeft de Kamer bij acclamatie en zonder debat de volgende resolutie aan genomen „De Kamer van Afgevaardigden ver klaart plechtig, dat, op dezelfde wijze als het continentale Frankrijk, alle. dee- len van liet rijk onder de bescherming van het vaderland staan met de bevol king, welke die deelen herbergen. De Kamer verklaart plechtig, dat de Fransche souvercinitcit ondeelbaar ls en niet overgedragen, gedelegeerd of verdeeld kan worden." HONGARIJE. Granaat-aanslag op Joden Voor de groote synagoge te Boedapest zijn gisteravond twee handgranaten geworpen, juist toen een groot aantal Joden de synagoge verliet. Veertien personen zijn gewond: drie hunner verkeeren in levensgevaar, terwijl van drie anderen dé toestand ernstig is. De granaten zijn geworpen door onbe kende daders, vermoedelijk leden der uiterst rechtsche beweging. Van officieuze zijde werd verklaard, dat de strengste maatregelen zijn getroffen. Imredy heeft tegenover de pers uiting gegeven aan zijn verontwaardiging over den aanslag. Hij zeide, dat de daders blik baar wilden bereiken, dat de bespreking van de anti-Joodsche wetten, die thans in de Kamer behandeld worden, vertroebeld zou worden. In poliiteke kringen ln de hoofdstad be schouwt men den aanslag als een poging tot wraakneming voor het echec, dat een nationaal-sooialistisch candidaat gisteren ln de provincie tegenover een candidaat dëf regeeringspartlj heeft geleden. ITALIË. Afgevaardigden in tijd van oorlog in de voorste linie. Het staatsblad publiceert den tekst van een wet, krachtens welke de afgevaardig den, ongeacht leeftijd en lichamelijke ge steldheid, in geval van oorlog bestemd zul len zijn voor de eenheden der eerste linie. HET PRINSELIJK GEZIN NAAR SOESTDIJK. Prinses Juliana, Prins Bernhard en Prin ses Beatrix zijn in den loop van den ochtend naar Soestdijk vertrokken. KAMERHEER L B. D. VAN H.M. DE KONINGIN. H.M. de Koningin heeft met ingang van 1 Februari j.l. bevorderd tot kamerheer i. b. d. Haar kamerjonker W. Graaf van Limburg Stirum. BRAND IN EEN TIMMERWERKPLAATS TE BERKEL. Hedenmorgen omstreeks 5 uur is brand ontstaan ln de timmermanswerkplaats van den heer P. W. Nederpelt ln de gemeente Berkel en Rodenrijs. De spoedig aanwezige brandweer kon niet verhinderen, dat de werkplaats geheel uitbrandde. Ook de he lende perceelen kregen schade, maar kon den worden behouden, De oorzaak van de brand is niet bekend. Verzekering dekt de schade. TWEEDUIZEND GULDEN VERMIST. Franco blijft geregeld oprukken en is reeds tot 11 K.M. van Gerona genaderd. De kaart geeft ae aanvalsrichtingen weer der nationalen; langs de kust ln de rich ting van La Bishal, van Slis uit naar St. Coloma en Gerona. In het centrum gaan deze aanvallen naar Ripoli en Olot, in het Noorden van Berga naar Rlbas en Puig- cerda. De ineenstorting, of uiteindelijke tocht van het Catalaansche leger over de Fran sche grens, zal wel niet lang op zich laten wachten. Figuerra is zesmaal gebombardeerd, Gerona zestienmaal. Te Figuerra zouden 500 dooden zijn gevallen. Een stroom vluchtelingen verlaat de stad, trots snerpende koude. De reis van Berard. Gedurende zijn verblijf te Burgos zal Berard met de rechtsche autoriteiten be sprekingen hebben over de regeling van dringende vraagstukken, die vooral be trekking hebben op de repatrieering der Catalaansche vluchtelingen, het lot der politieke gevangenen en den rechtschen opmarsch naar de Pyreneeën. In den loop van de volgende week keert Berard terug. De kwestie van een officieele vertegen woordiging van Frankrijk te Burgos zal pas later behandeld worden. Arrestaties te Barcelona. Twee belangrijke arrestaties zijn in de Catalaansche hoofdstad verricht. In de eerste plaats Ls Elola, procureur-generaal óer republiek, die verantwoordelijk wordt gesteld voor alle terechtstellingen ln het republlkeinsche Spanje, ln hechtenis ge nomen. Verder is Freder.co Berenguer, pre sident van den maritlemen oorlogsraad, gearresteerd. Men stelt hem verantwoorde lijk voor de terechtstellingen van marine officieren, die in het begin van den oorlog door de bemanningen gevangen waren genomen. uitgang kwam bijna de helft op het credlet van de trawlers, die ondanks dat er minder reizen gemaakt werden, ruim 50.000 meer oplever den dan ln Januari 1938. Opvallend was. het geen mede uit onderstaande cijfers zal blijken, het fraaie resultaat der motorkustvisschers. die bijna driemaal zooveel besomden als verleden jaar. Ongetwijfeld ls dit voor het grootste ge deelte het gevolg van de betere weersgesteld heid. Ook de drbfnetvisscherü nam een portie van de stijging voor haar rekening. De totale op brengst van de ln Januari aangevoerde haring bedroeg ruim f. 50.000 of f. 10.000 meer dan in dezelfde maand van het vorige jaar. De gemiddelde relsbesommlng der trawlers be droeg f. 2910: voor de loggers was dit cijfer f. 93d. Belde cijfers steken gunstig af bij die van verleden jaar, toen deze resp. f. 2490 en f. 770 bedroegen. Er kwamen de vorige maand binnen: Van de trawl- en zeevisch-zegenvisscherij 157 f162) Nederlandsche stoom- en motor- trawlers met een besomming van f. 457.301 (f. 403.132), 139 il48) motorloggers met f. 129.945 (f. 113.978), 177 (107) motorkust visschers met f. 34.659 (f. 13.054) 14 13) open booten met f. 88 (f. 127), 20 c21) Deensche motorkotters met f. 23.900 (f. 20.275) van de drijfnetvisscherij27 (28) Stoomlog- gers met f. 11.760 (f. 11.744), 38 (25) motor- loggers met f. 25.165 ff. 15.527) en 21 (8) Eng. drifters met f. 7270 (f. 8476). De opbrengst der consignaties bedroeg f. 7270 ff. 8476). Tusschen haakjes O zijn geplaatst de cijfers van Januari 1938. Bheumatlsohe pijnen vinden eenerzljds haar oorzaak ln een overzuring van het organisme, anderzijds fel een ophooping van schadelijke stoffen, als urinezuur. Beide oorzaken kunt U tegelijk bestrijden door het nieuwe middel Vange Salts, dat zelfs in staat is drie en een half maal zijn eigen gewicht aait zuivere azijn te neutraliseeren en dat tevens door krachtig aansporende werking op nieren, lever en ingewanden het urinezuur radicaal zal verdrijven. Lijders aan rheumatische pijnen, U ziet er ls nu een nieuw en krachtiger middel voor U, dat door zijn dubbele werking ook daar zal helpen, waar andere middelen faalden. Wacht er niet mee, de prijs kan voor nimmer een beletsel zijn: 85 cent, voldoende voor een flinke kuur. Vange Salts ls uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothe kers en drogisten. 7886 (ïngez. Med.) DE KONINGIN GAAT NIET NAAR ZWITSERLAND. Men meldt ons van officieele zijde, dat de geruchten, die de pers heeft gemeld van een verblijf van H. M. de Koningin in Grindelwald (Zwitserlandgeheel uit de lucht zijn gegrepen, aangezien de Konin gin geen reisplannen heeft. Elf personen aangehouden. Een bewoner van een plaatsje in de om geving van Utrecht heeft dezer dagen in gezelschap van een aantal mannen en vrou wen uit de onderwereld in de hoofdstad de bloemetjes buiten gezet. De man was er met een zeer welgevulde portefeuille op uit ge gaan. Bij zijn thuiskomst miste hïj twee biljet ten van duizend gulden. Van deze vermissing deed hij aangifte. De politie hield het gezelschap aan en thans zijn elf mannen en vrouwen, van wie twee afkomstig uit Rotterdam, acht uit Utrecht en een Amsterdammer Ingesloten VEERBOOT „HOOFDINGENIEUR VAN ELZELINGEN" OP EIGEN KRACHT VLOT GEKOMEN. De stoomveerboot Hoofdingenieur van Elzelingen", welke gistermiddag op weg van Maassluis naar het eiland Rozenburg tegen een steenen dam in de rivier is gevaren, waardoor de roerketting brak en vervol gens op een zandplaat is geloopen, is van nacht om twee uur bij hoog water op eigen klacht vlot gekomen. In den tijd dat de boot omhoog zat, was de roerketting reeds weer gerepareerd. De dienst is gisteravond van vijf tot twaalf uur waargenomen door een kleine motorboot, de „Koppelstock", welke alleen passagiers doch geen auto's kan overzetten. De „Koppelstock" voel'ech ter op ongeregelde tijden. De ijsbaan te Leiderdorp ls heden middag geopend. GEVOLG VAN DE GLADHEID. Als gevolg van de gladde wegen is he denochtend een auto, komende uit de rich ting Wassenaar, in een bocht van den Be- zuidenhoutscheweg te Den Haag met groote snelheid geslipt. De wagen schoot over den grasberm en kwam op het fiets pad terecht, waar hij omsloeg en met de vier wielen naar boven kwam te liggen. Er ontstond een groote ravage. Olie en ben zine vloeiden uit den wagen, de radiator was geheel ingedrukt, de carrosserie was vernield en de ruiten waren versplinterd. De chaufeur kreeg slechts eenlge onbedui dende schrammen, doch kwam overigens met den schrik vrij. DE POSTVLUCHTEN. De „Zilverreiger" is vanmorgen van Tji- lllitan naar Nederland vertrokken met medeneming van 275 K.G. post, 6 K.G. pak- ketpost en 35 K.G. vracht. Voor tusschen- trajecten zijn zeventien passagiers geboekt. GROOTE BRAND. Gisteravond zijn door een hevigen brand te Tjinkarang, nabij Fort de Koek, 17 adat huizen en Loemboengs in de asch gelegd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De schade, die ruim f. 30.000 bedraagt ls niet verzekerd. De New-York Times houdt na een eigen onderzoek staande, dat de president de eer ste verdedigingslinies der Vereenigde Staten in Frankrijk heeft gevestigd. De meerderheid der leden van de Senaats commissie voor legerzaken, aldus het blad. is van meening. dat Roosevelt wel de term ..eerste verdedigingslinie" heeft uitgespro ken. Wat de algemeene conclusies betreft, hou den verscheidene personen, die de confe rentie hebben bijgewoond, staande, dat de president zijn voornemen heeft te kennen gegeven de democratie te hulp te komen tot de grens van hetgeen vereenigbaar is met vrede en Amerikaansche wetten in ge val van een gewapend conflict tusschen democratieën en dictaturen". Het blad is van meening, dat de logische conclusie van dit incident zou moeten zijn een besluit van Roosevelt de neutraliteits- wet, die in haar tegenwoordigen vorm steeds zal drukken op de politiek van het Witte Huis, te herzien. Het blad verzekert den president bil deze taak met zijn geheele gezag te zullen bijstaan. AMSTERDAM, 4 Febr. In weerwil van de kleine inzinking die gis teren op de Amerikaansche beurzen viel waar te nemen, bestond hedenmorgen op de Am- sterdamsche effectenbeurs een vaste tendenz. De handel was wel niet omvangrijk, doch af gemeten naar Zaterdagsche verhoudingen had de markt een vrij opgewekt voorkomen. En daarbij bestond een vaste stemming. Het aan bod had geheel opgehouden en daartegenover openbaarde zich. zij het dan ook schoorvoetend, eenige vraag. Bij de opening stelden de meeste fondsensoorten zich op een lichtelijk verhoogd koerspeil en daarbij kon onder beurstijd een verbetering worden waargenomen. Dit gold zoo wel voor de locale waarden als voor de Ame rikaansche fondsen. De aangenamer markt- t end enz hield klaarblijkelijk verband met de opvatting, dat ook de door Mussolini te houden redevoering, niet van opwindenden aard zal zijn. Op de Petroleumafdeeling ging maar weinig om. Koninklijken, die de laatste dagen vrij druk verhandeld waren, gaven thans slechts bescheiden omzetten te aanschouwen. En hoe wel tijdens de ochtenduren na goed prijshou dende opening de koers een kleinigheid aan trok, had het toonaangevende Petroleumaandeel toch een vlak verloop en waren de schommelin gen onbeteekenend. Van de Suikerfondsen gaven H.V.A.'s eenige affaire te zien. Reeds dadelijk bleek dat de stemming veel verbeterd was en geleidelijk aan liep de koers naar boven, zoodat tenslotte het peil van de vorige topprijzen werd bereikt. Hoe wel van openlijken handel ln de incourante Suikeraandeelen geen sprake was. kwamen meerendeels hoogere noteeringen te voorschijn. De Rubberafdeellng had een kalm voorkomen. Amsterdam Rubbers die goed prijshoudend werden ingezet, konden de 200% grens thans weer eens in opwaartsche richting overschrij den; diverse minder courante Rubberfondsen konden een kleine koerswinst behalen. De Tabaksmarkt was stil, hetgeen niet kon verhinderen dat voor de Sumatra-aandeelen algemeen hoogere koersen werden genoemd, Bij kleine omzetten waren de Scheepvaart papieren goed van toon en Nederlandsche Scheepvaartunies konden zich grootendeels her stellen van het gisteren geleden verlies. Voor Industriefondsen bestond geringe be langstelling; de Philipsaandeelen werden een paar procenten hooger ingezet en lagen na dien zoo goed als onbewogen in de markt. Uni levers en Aku's werden wat hooger afgedaan. De affaire in Amerikaansche shares was van kalmen aard. De reactie te New York oefende geen Invloed uit. want meerendeels konden ten opzichte van gisteren voordeelige verschillen worden opgeteekend. De beleggingsmarkt was stil. De Nederland sche staatsfondsen waren niet of niet noemens waardig veranderd. Fransche obligation waren prijshoudend. De Duitsche markt was stil. NOG MEER MUTATIES BIJ DE DUITSCHE RIJKSBANK. Hitier heeft nog twee directeuren der Rijksbank van hun functies ontheven, beiden zeer nauwe medewerkers van dr. Schacht toen deze tijdelijk belast was met het mi nisterie van oeconomische zaken. Zij behoorden tot de oude school van con servatieve bankiers. Hun werkzaamheden worden overgenomen door drie personen. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: ..En Avant" IJm. 8, 500 m. diversen en 100 m. stijve kabeljauw. ..Gerberdina Johanna" IJm. 38 1105 m. di versen. ..Amsterdam" IJm. 58. 815 m. diversen en 120 st. stijve kabeljauw. „Catharlna Duyvls" IJm. 60. 300 m. diversen en 700 st. stijve kabeljauw. UITGEBREIDE KINDERHANDEL ONTDEKT. BATAVIA, 4 Febr. (Aneta-A.N.P.) De politie stelt thans een onderzoek ln naar een handel in kinderen, welke geschiedde onder den rook van Batavia, o.a. in de om geving van Bekassl. Hierbij zijn 35 gevallen bekend geworden van kinderen, die naar Palembang werden verhandeld. Een zes tiental verdachten werd terzake gehoord, waarvan enkelen nog voor een verder on derzoek zijn aangehoviden. De wed&na van Bekassi vertrekt morgen naar Palembang om de kinderen te achterhalen. DE K.W. 169 BIJNA GEZONKEN. Toen de bemanning van de in de visschers- haven te IJmuiden liggende logger K.W. 169 vanmorgen aan boord kwam. bleek dat de machinekamer tot halverwege de cylinders vol water stond. Klaarblijkelijk doordat men de buitenboordskraan niet afgesloten had De log ger ls door de sleepboot ..Nooit Gedacht" leeg gepompt WISSELKOERSEN. Londen 8.68'(8.70); Berlijn 74.55 (74.60) Parijs 4.91 (4.92); Brussel 31.35 (31.40); Zwitserland 41.95 (42.Kopenhagen 38.77'/, (38.87'/,); Stockholm 44.77', 144.82'/,); Oslo 43.65 (43.72'/,); New York 1.85 5/8 (1,86); Praag 6.38 (6.38); Lire Bankpapier 5.65 (5.60). Prolongatie Part. disc. 1/8; Dag geld 1/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. HET JAAR ZETTE GOED IN VOOR DEN RIJKSVISCHAFSLAG TE IJMUIDEN. Omzet in Januari was ruim een ton meer dan in 1038. De vischomzet te IJmuiden in Januari be droeg f. 703.971 tegen f. 600.749 in dezelfde maand van het vorige jaar. Het jaar zétte dus goed in, want dit beteekent een vooruitgang van niet minder dan 17% en van dezen voor LEIDEN, 4 Febr. Botermarkt Fabrieksboter 1.53; Bóerenboter 1.47*4—1.55. Aanvoer 120 Kg. Handel vlug. LEIDEN. 30 Jan.4 Febr. Turfmarkt Aan voer 220.000 stuks lange turf 810. LEIDEN. 3 Febr. Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. ..Leiden en Omstreken'" Per 100 Kg.: Roode kool 5.50—9.30; Sav. kool 6.20—7.80; Boerenkool 20—23; Rapen 2.804 80- Prei 9—13.70; Kroten 2.60—4.70; id. gekookt 4—7; Uien 2.20—8.70; Peen 4.70—9.10; Spruiten 7—34; Andijvie 27—35; Nero 9.10—16.20; Witlof 10—30. Per 100 stuks: Knolselderie 5.90—14 40. Per 100 bos: Selderie 19.20—22.10. AARLANDERVEEN. 2 Febr. Eierenveiling Kippeneieren 3.20—3.80; Eendeneieren 2.70: Kaas 24. LEIDERDORP. 3 Febr Kipeieren f. 3,704.20, Kuikeneieren f. 3.20—3.60, Eendeieren f. 3.60 per 100 stuks; Boter 68—72 ct. per pond; Kaas 22—30 ct. per pond; Kippen 1645 per stuk; Eenden 50—70 idem; Konijnen f. 1.25—2,05 idem; Ganzen f. 1.70 idem. UTRECHT. 4 Febr. Veemarkt Aanvoer 2950 stuks vee. Stieren 2629; Slachtkoeien 2e srt. 2933. 3e srt. 25—28; Vaarzen 160230; Melkkoeien 180—280; Kalfkoeien 19—290; Vare koeien 125—210; Mag kalveren 45—110; Nucht. kalveren 4.50—7.25: Mag. varkens 2 233; Schrammen 15—22; Biggen 9—15; Mag schapen 11—21. Boter 1.70; Kaas 50-70; Eieren 3.30-4.50. RIJNSBURG. 3 Febr Bloemenveiling Cop land 18—26; Bartigon 25—35; Pitt 26—38: Roso Copland 32—38; Krelage 26—28; Son ja 18—22; Gele Prins 1622; Theeroos 2630; v. d. Hoeff 28—30; La Reine 20—28: Witte Valk 20—^4; Weber 29—23: Ibis 1518; Rose la Reine 15—17; Moore 1619. Murillo 1824: Electra 28—32; Moore 1415; Prins van Oostenrijk 16—20; Due de Berlin 1114, Couronne d or 20—22. RIJNSBURG. 3 Februari. Groenteveiling Aardappelen 7080; Kroten 6080; Waschpeen 1.20—1.60; Roode kool 4.50—7; Gele kool 4—7.40: Uien 5.50—8; Knolseldery A 14—18. B 5—12; Boerenkool 0.60—1.20. TER AAR. 3 Febr. Centr. Veiling Uien 6.10-6.90; Witlof 8-22; Boerenkool 51; Seldery 9.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3