Goede oplossingen ANEKDOTEN RAADSELS Oplossingen over dien verjaardag over 2 weken; Je be- btgrijpt wel, waarom! Lydia Botermans Wat een pracht- cadeau noem jij op van je verjaardag! En de andere zijn ook niet misl Ik zie, dat je overgegaan bent in den raadselkring. Voor jou blijft het hetzelfde; je was met je raadsels toch steeds al boven het aantal. Leuk postpapier. Corrie Bakker Zoo is het: je kunt nog vaak meeloten. Suze Heemskerk Nu laat je mij goed met je kennis make: dat vind ik prettig. Als je wat langer meedoet, krijg je een versje voor je album. Vraag het dan nog eens. Jullie gaan beiden graag naar school? Ella Meinema Je hebt soorten van nieuwsgierigheid; dit is geen leelijke, maar een aardige. Van den verjaardag heb je goed onthouden. Dat rondedansje zou moeilijk gaan. maar wie weet misschien zie je me neg eens! En voor je laatste vraag moet je eens goed de namen nalezen bij de Goede oplossingen; daar vind je, hoevee!1 Tweetal van Vliet Dat is dan een heer lijke Zondag geweest bij jullie thuis. Na tuurlijk zou ik ook wel zoo verwend willen worden; wie niet? Ik hoop, dat jullie ook nog eens boffen. Willy Wiggers Een hartelijk groetje. Mleo Vermeulen Al is het weinig, ik ben tóch blij. iets van je te hooren. Ben je weer in orde? Dirk van Laar Blijft jullie kip zoo goed voor je zorgen? Ik hoop het voor je. V. maakte dus een familie-uitstapje. Beter schap met je: ik hoop, dat Je intusschen weer opgeknapt bent. Koos Hoek Het spijt me, dat je je naam niet onder de goede oplossingen vindt: je had eenige oplossingen fout dezen keer. Volgenden keer beter, hopen we bei den. Later een versje, als je wat langer meedoet Truusje Sluymer Ik vind dit postpa pier bijzonder aardig. Misschien komt jouw geluk ook nog eens; je Joint het nooit we ten met loten. De foto's van het kleine Prinsesje zijn alleraardigst. Met „wegkrui pertje" spelen jong en oud graag mee. Piet Kwestro Natuurlijk ls het best; je bent hartelijk welkom. Je hebt aardig postpapier. Zusjes Biesheuvel Ja, nu mag het weer op éen blaadje. Even benieuwd als jullie wekelijks zijn naar het antwoord In de krant, ben ik het naar jullie brief. Karei van der Wilk Wat een groote neef ben jij al! Ik ben zeer verrast door dit mooie kiekje en dank je er heel har telijk voor. Kun je werkelijk al ski-loopen? Je woont daar heerlijk: nu kan ik me alles goed voorstellen Drietal Optendrces Het geluk viel in jullie midden; en zoo hebben jullie er alle drie wat aan. Ik kan me dien sprong van Lydia heel goed begrijpen. En nu heb Je het boek gehaald. Loekie Favier Ik heb jullie al eens zien zwieren. Ik vind het alleen goed langs den kant; midden op den weg te gevaarlijk. Zóó mag je op het clublid rekenen. Blij met je boek? Zusjes Hartevelt Drie gelukkigen ach ter elkaar! Dus lees ik over veel vreugde. Wat een fijnen Woensdag had jij. Annie: eerst ie boek halen en 's avonds weer feest. Stelde üi ook een kleur voor? Corrie van Weizen Verjaarspret gaat zelfs vóór de kinderkrant, dat begrijp ik. Maar gelukkig, je raadsels heb ik toch ont vangen. Greti KipsIk hoop. dat je me zult kunnen schrijven over een goed rapport. Mag jij altijd maar de schrijfmachine ge bruiken? Fientje de Bruyn Bij zoo'n vroolijken meester vind je het dubbel fijn op school. Je werkt ongemerkt; en je wordt knap bij een aardige grap! Anna Dekker Evenals zoovele anderen, hoop jii op een volgenden keer. Je kunt nok vaak je geluk beproeven. Drietal van Driel Beter iets dan niets! Een enkel woordje is ook welkom Harte lijk gegroet. Jo Drabbe Ik ben blij, dat je dan toch den Prins gezien hebt. Dat had je wel ver diend na je lange wachten. We hebben over oe raadsels hetzelfde gedacht: ik vond juist dat er een raadsel van jou aan de beurt was. zoodat er een klaar ligt voor volgenden keer. Is dit je nieuwe post papier? Tot besluit: Denkt er aan, dat je altijd, dus ook bij de gewone raadsels! je leeftijd onder de raadsels vermeldt. ontvangen van: Willy Metselaar, Dikkie de Man, Abram Fakkel, Rika de Graaf, Leni de Graaf, Riek de Vos, Pieter Martijn, Rie Develing, Greetje Herreur, Niek Bakker, Annie van der Vos, Leny Moraal, JetUe Heyloo, Alida Stikkelorum, Koosje Stikkelorum, Jan Bronsgeest, Rietje Brandt, Jannie Werk, Ida de Graaf. Ans Nieuwenhuys, Piet Vo gelaar, Ton Tegelaar, Dlentje Dijs, Corrie Dijs, Willy van Rijn. Jo van Rijn, Anny Olivier, Bea van der Kooi, Atze van der Kooi. Paul Rienstra, Wim Rienstra, Alida van der Holst, Rie Smittenaar, Leny Plant- feber, Suze Plantfeber, Wim Lek, Annie Lek, Jannie Lek, Prijna Slootweg, Hester Slootweg, Annie Gijzenij, Loes van Veggel, Aukje van der Walle, Wout van Heel, Riek je Leemans, Marietje Lagerwij, Nel de Roo- óe, Truus Nievaart, Johan Spijker, Jan Spijker, Lydi Boon, Emma de Groot, Geer trui de Groot, Marietje de Mooy, Wim de Wolf, Toos de Vos, Rie de Vos, Joke de Vos. Jople van der Mey. Krijn van der Mey, Jeanne de Geus, brief met goede op lossingen zonder naam (waarin verteld wordt over zomerplannen voor Gelderland, en waarin 2 nieuwe raadsels opgegeven worden; van wle?>, Joke Zilverentant, Piet Arentsen, Flip Stouten, Nelly Stouten, Sjaantje Stouten, Frans Plson. Bep Oost veen Hannie de Wekker. Suusje de Wek ker, Sjaantje Haarland, Ernst Blansjaar, Annie van Winkel, Gerrie Swerls. Joop Schouten, Annie Schouten, Willie van der Laken. Anny Korswagen, Marietje Laman, Willem Laman. Diny Nieuwendljk, Beppie Bouter, Willy Broers, Jannie Kooien. Hen- ny van Vliet, Ineke Boterenbrood, Hansje Boterenbrood, Elsje Boterenbrood, Herman Reyken, Jannie van Kampenhout, Anny Bekooy. Annie Schipper, Adri Schipper, Mien Verstraaten, Jan Loebèr, Wim Nie- boer. Bert de Heiden, Annie Labordus, Ma rietje Hoppenbrouwer. Henk Hoppenbrou wer, Coba verlind, Lydia Botermans, Truus je van Weizen, Corrie Bakker, Suze Heems kerk, Sam Heemskerk, Ella Meinema, Nelly Meinema, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Tonie Neuteboom, Afke Neuteboom, Willy Wiggers. Miep Vermeulen, Mientje de Water, Dirk van Laar. Jack de Geus. Suze de Geus, Cokkie Biesheuvel. Ina Bles heuvel Truusje Sluymer. Karei van der Wilk. Piet Kwestro, Carla Optendrees, Ly dia Optendrees, Bep Optendrees. Loekie Favier, Co Hartevelt, Jannie Hartevelt, Nel lie Stafleu, Corrie van Weizen, Marietje Prenen, Gretl Kips, Fientje de Bruyn, Anna Dekker, Liesje van Driel, Ankle van Driel, Henny van Driel, Jo Drabbe. Ingezonden door Aukje van der Walle. Liesje: „Tante, weet u. wat me zoo goed bevalt bij mijn nieuwe broertje?" Tante: „Wat dan. Liesje?" Liesje: „Dat er zeen zaagsel uitloopt, zooals bij mijn pop". Ingezonden door Jan de Graaflf. Wel te rusten! Reiziger: ..Zeg eens Jan. dat bed schijnt in langen tijd niet beslapen. Het zit onder het stof". Jan (verontwaardigd): „Pardon, mijn heer, dat is insectenpoeder". Ingezonden door Pieter Martijn. Kapper (tegen Jan): ,JEn, hoe wilde je het haar geknipt hebben, vent?" Jan: „Net als grootvader, met een gat in het midden!" Ingezonden door Anny Bekooy. Verkeerd begrepen. Onderwijzer: .Nu weten jullie, waarvan goed wordt gemaakt. Piet. waarvan is ie jas gemaakt?" Piet: „Van Grootmoeders mantel, mijn heer". Inzenden tot uiterlijk Dinsdagmorgen 9 uur naar Bureau Leidsch Dagblad, of naar Wasstraat 5. Tot den volgenden keer Allen hartelflk gegroet door jullie Raadseltante. MEVR. M. J. BOTERENBROOD. voor allen om uit te kiezei de groteren vier; de klein ren drie goede oplossinge I. Ingezonden door Dirk Crama. x x Vul op deze rijen 5 plan x x namen in en wel zo, dat x de krulsjeslijnen (de dia x x nalen), dezelfde naam kei x x te staan, als op de 4e hot zon tale lijn. Op de krulsjt lijnen moet de naam lezen worden van lit boven naar beneden, van links onder naar bon 1. Een dorp in Noord-Brabant. 2. Een groote fabrieksstad in Duitsl# 3. Een stad aan de Rijn in Duitsland. 4. De hoofdstad van een Nederlands! provincie. 5. De hoofdstad van Belgisch Luxemls n. Ingezonden door Corrie de Pree. Wie uwer is er, die eens raadt. Welk klokje in ons land bestaat. Dat blank als zilver hangt te stralen. Maar niet gemaakt werd van metalen; Dat in zich wel een klepel heeft, Maar nooit daarmee eeluiden geeft; En dat nooit hoog is opgeheven. Maar steeds nog dicht bij d'aard gebleta III. Ingezonden door Nellie Stafleu. Mijn geheel is een gewild spel van letters. 6. 2, 7. 14, 3 maakt nat. 10, 5.1 is een meisjesnaam. 1. 13. 11, 9 Is f klein, ijverig dier. 3, 5. 14, 12 is geenj 6. 2, 13, 7. 8. 6 is een vogel. 9. 8 4. 161 wat overschiet. IV. Ingezonden door Lucie en Beppie Paatt Wat is er tusschen berg en dal? V. Ingezonden door Greti Kips. Zoek uit de onderstaande lettergrepes plaatsen, uit 5 verschillende provincies ons land. nieuw dok den daal ro o zen uit bui aar hui b burg zen. VI. Ingezonden door Rietje Brandt. Mijn geheel is een spreekwoord van letters. 8, 9. 10 is het tegengestelde van dichtl Een cijfer ls een teken voor een 1 14. 15. 16. Tuasen twee bergen vindt men 3. 15, 16. 17, 18, 19 moeten we voor school leren 13, 12, 9, 4, 11 is niet oud. Een 8, 7, 2, 10, 14. 4, 12, 1 dient, om te vervoeren. Voor 1, 9. 5, 6 kan men iets kopen. VEI. Ingezonden door Beppie Sparenburg. Verborgen meisjesnamen. Nee, ik wil liever geen koffie. Wim, ga drie pond zout halen. Ma riep de kinderen binnen. Ik heb het aan niemand verteld. Doe die trui daar over aan, Wim. vm. Ingezonden door Gerrie Sweris Met v ben ik een viervoetig dier, met een eiland in het LJsselmeer. der raadsels uit het vori nummer. 1. Hamburg; ham, rum, mug, rug, b 2. Zoals het klokje thuis tikt, tikt nergens. 3. Metselaar; vliegenier, tuirnman. 4. Vals geld. 5. Een brompot. 6. Peper; lepel. 7. Koekoek; koe. koek. 8. Hoek-van-Holland; hek, An. vol, hond.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 18