CORRESPONDENTIE Beste raadselnichtjes en -neefjes, b Er is weer met veel animo ingezonden. lat zegt mij dus en daar ben ik blij om jj - dat de niet-gelukkigen zich dadelijk l ver hun kleine teleurstelling hebben )t uengezet. Zoo moet het ook! Je mag trou- ens nooit op een prijs gaan rekenen! n de gelukkigen hebben mij op één na y - al laten meegenieten van hun groote reugde. Ik hoop van alle acht de volgende laai over hun boek te hooren. Dezen keer zijn er enkele grootere raad- pl5 bij; er is wat aan uit te zoeken. Aard- ijkskunde-liefhebbers vinden ook wat van y un gading! Wie is zoo knap, het er zonder - ulp van een atlas af te brengen? De nieuwelingen zijn natuurlijk welkom. v schrijf hier nog eens bij, dat ieder min- tens hef aantal raadsels op moet lossen, Jj »oals aangegeven staat, maar je mag r meer oplossen. Dit laatste is zelfs raad- amer, voor het geval, dat je een oplossing ut hebt. Dan heb je nog kans een vol- oend aantal goede oplossingen over te ouden. Onder de getrouwen zijn er velen, gf :e geregeld alle, of bijna alle, oplossingen Ei izmden. Het mag hier wel eens afzonder- jk gezegd, hoe verheugd ik steeds ben over g un ijver en toewijding. '21 Jullie hebben den verjaardag van ons leine Prinsesje goed onthouden! En nu de briefjes; er waren, zooals lk ie eds hoopte, vele lange brieven bij. Ernst Blansjaar Hartelijk welkom in l uzen raadselkring. 0I Annie van Winkel Van je drie raadsels an ik er twee gebruiken; het tweede is te ekend. Evenals de vorige keeren, geniet weer van je mooie postpapier, en het eurige sohrift. K Gerrie Sweris Erg aardig van je, mij je brief twee reisjes mee te laten maken en uit het verleden, en een van de toc- omst. Ik hoop, dat je van het laatste even- er zult genieten, als van het eerste. Elke eek, als je er iets voor afdraagt, kom je chter bij, en geniet je meer van de voor rei Ik ben heel benieuwd naar je rapport. Annie Schouten Ik ben heel blij voor en hoop, dat je er prettig in zult lezen. Anny Korswagen Ben jij „Ans" van «leden jaar? Prettig, dat je weer mee nt doen. Nu hoop ik ook, dat het weer ?n poosje lukken zal. Willie van der Laken Het is „grieze- en fijn, om zoo in spanning te zitten, En nu zit je natuurlijk weer in span ing over mijn antwoord! Nu, ik zal je KHstel in overweging neanen; er zijn wel fzwaren aan verbonden. Wacht dus maar 1 Bedankt voor je beide raadsels. Diny Nieuwendijk Ook welkom. Als je h de raadsels oplost, is het ook leuker e in te sturen. Je schrijft keurig. Drietal Laman Welk een vreugde bij illie dezen keer! Paul is zeker de eerste, het na jou lezen mag, Willem; jullie ooren toch bij elkaar. Helaas had Paul en oplossing fout, dus met genoeg. Ja larietje, als Iemand iets fijns wil komen ertellen, lijkt het wel, of zijn beenen niet ar<i genoeg mee willen! Beppie Bouter Bedank Toos voor haar rief. Ik ben blij met haar opgewekt •euws. Het is ver; maar als ik eens in de uurt kom, zal ik er aan denken. Harte- 'Jke groeten aan allen. Jannie Kooien Wat zul jij genoten ebben Vrijdag! Heb je een fijn ritje ge laakt in je koets? Vertel je me er van? Jannie van Kampenhout Je vindt het kei steeds fijn op de gymnastiekles? Je laakt al je mooie postpapier op voor mij. i, Anny Befcooy Nu had je toch een boek, kwam het van ver. Ik hoop ook van anscher harte, dat je naam nog eens bij e gelukkigen zal prijken. Dit is een leer- boek. lijkt me. Ik begrijp, hoe snoezig het kindje in haar wiegje vond. Jan Loeber Je hebt goede berichten, lees ik graag! Met je raadsels gaat het Verdere beterschap. Truusje van Weizen Dan heeft Je roertje nu den raadselleeftijd, en mag hij iee gaan doen. Jullie kunnen dan samen isluren. Jopie en Agatha Glasbergen Heel pret- ;g. dat jullie de oplossingen ook in gaan turen. Beiden hartelijk welkom. Zorgt er oor. op tijd te zijn. Leest slot correspon- tntie i Dikkie de Man Op je beide vragen geef E tot antwoord: „ja". Ik vind het ook zeer moeite waard; en hoop het nog meer de malen te kunnen doen. Willy Metselaar Leuk poetpapier! Je ader was zeker bUj met je cadeau? Ik °°P. dat Vader, maar jullie ook, er vele iren pleizier van zullen hebben. Je trof het, dat je juist 's middags vrij was op den feestdag. Riek de Vos Je ziet. dat je de meeste raadsels goed hebt. En ik ben weer blij met je mooie postpapier. Piet Martijn Je kunt goed rijmen, en goed rekenen. Je begrijpt dus al, dat je rekensommetje goed is! Was het een pret tige feestdag op school Maandag? Greetje Herreur Hartelijk welkom; Ik hoop, dat je het prettig zult vinden en tiouw meedoen. Met je vriendinnetje hoop ik dan volgenden keer kennis te maken. Niek Bakker Je raadt het goed van die drie kindertjes! En de verjaardag van onze kleine Prinses heb je best onthouden. Als je zusje zelf mee oplost, mag je de raadsels voorloopig wel van jullie samen opschrijven. Annie van der Vos Jij onthoudt de verjaardagen goed. En de feestdag van jullie onderwijzer gaf een fijnen dag op school. Het Is niet leuk, als het zoo uit valt, dat ben ik met je eens; maar als er onder alle goede oplossers geloot wordt, kan dat zoo uitkomen. Zeg aan Vader, dat deze quaestie mijn aandacht heeft. Lenv Moraal Wat een latertje werd het. dien avond van de uitvoering! Het kleuterkoor heeft mooi gezongen. Ik be grijp, dat je genoten hebt. Koos je Stikke lorum Jij mag dezen keer het eerste, en ik feliciteer je alvast hartelijk met je verjaardag. Ik hoop, dat het nog lang niet de laatste maal is, dat ik je in de krant kom gehikwenschen Piettige dag Maandag. Je bent al op de hoogte van een fijn cadeautje! Alida Stikkelorum Jij wist goed, wie er Dinsdag jarig was Je schrift wordt op deze manier een mooi foto-album. Jan Bronsgeest Jij kunt er nog over meepraten, hoe heerlijk het is, je naam bij de gelukkigen te vinden! Bedankt voor je anekdote Rietje Brandt Die opstel-wedstrijd gaf ook een aardige kans. Daar werkte je weer op een heel andere manier voor een prijs. Jannie Werk Er waren in jullie familie dus meer verjaardagen te vieren Dinsdag. Dubbel feestelijk, als de stad in vlaggentooi is. Ik hoop voor je, dat je je naam nog eens op die geluksplaats zult vinden. Ans Nieuwenhuys Jij bofte vorige week, dat je den Prins goed gezien hebt. Fijn. om saoo'n mooi reisje in het vooruit zicht te hebben. Staat je kleine neefje ook al in de box. evenals ons Prinsesje? Plet Vogelaar. Ook bij de gewone raadsels heb ik eraag je leeftijd er bij. Ton Tegelaar Hartelijk welkom; en ik hoop hetzelfde als jij. Dit is een goed begin. Annie Olivier Je moet maar flink eten en „slikken", wat je is voorgeschrevendan knap je weer op. Mag je wel naar buiten? Je kunt nog lang meedoen, dus ook nog vaak meeloten. Bedankt voor je anekdoten. Atze en Bea van der Kooi Er zijn weer meer ..vorstjes" op het oogenblik, dat voel ik goed! Jullie hopen weer op de vol gende prijsraadsels. Wim en Paul Rienstra Natuurlijk is het jammer, maar jullie zijn gelukkig ver standig genoeg, weer met frisschen moed verder te gaan. Alida van der Holst Het is nu weer echt winterweer. Bedankt voor je raadsel. Rie Smittenaar Ik begrijp, dat je vol verlangen naar deze maand hebt uitge zien. En bovendien zet Februari nog fees telijk voor jullie in. Hartelijke groeten, ook aan Moeder. Annie Gijzenjj Prettig dat je die uit voering in het vooruitzicht hebt Eind Fe bruari, is het niet? Een versje wil ik ie graag geven, als ie wat langer meedoet: dan kennen we elkaar beter. Vraag er dan nog eens om. Zusjes Plantfeber Verleden week had ik alleen van Leny een briefje Nu is Suze aan de beurt. Leny. eet je al tweemaal zooveel? Dat hoor ik graag. Nu, Suusje, daar komt het: Ik hoop, dat je in je heele leven. Veel goedheid om je heen zult geven. Loes van Veggel Je schrijft keurig. Ik ben benieuwd naar je cijfer hiervoor op school. Bedankt voor ie anekdote. Wat een versje betreft: lees enkele plaatsen hier boven bij Annie Gijzenij. Hartelijke groeten aan allen thuis. Aukje van der Walle Je zult je naam nu wel vaker in de krant tegenkomen; ik heb zooveel voorraad van jel Dat ver heugt ons beiden dan. Nu weer bedankt voor je anekdoten. Wout van Heel Bedankt voor je raad sel; een slim rekenraadseltje! Riekje Leemans Ik heb die kiekjes ook gezien; ze waren bijzonder aardig. Hoe ik ze gezien heb, mag jij raden. Marietje Lager wij Ik ben blij, van jouw blijdschap te lezen. Je bent een echte geluksvogel! lk vind het heel gezellig, als jij nieuwe vriendinnetjes in onzen kring brengt. Nel de Roode Ik hoop spoedig een raadsel van je te plaatsen. Ik heb een heelen voorraad, dus moet ieder een poosje op zijn beurt wachten. Truus Nievaart Ik zal dan maar aan nemen, dat jullie even vlug zijn. Je hebt nog meer dan genoeg goede oplossineen. Johan Spijker Nu behoef ik ook niet meer nieuwsgierig te zijn. Je bent niet ver geten op je verjaardag! Nu kun je toch voorloopig naar hartelust lezen. Ben je al met het houtzaagwerk bezig? Lydi Boon Natuurlijk vond je het jam mer, dat je geen prijs had Hopen op een volgenden keer! Jij bpnt zeker een lief hebster van rolschaatsen? Wim de Wolf Ik ben ook blij, dat je nu de raadsels inzendt. Het gaat toch best. De kinderkrant zal je een welkome afwisseling geven. Weer beterschap. Zusjes de Vos Alweer een feestweek voor jullie! Hoecveel zijn er dat wel in een Jaar? Aardig, dat kleurenspel, Jullie wisten dan nog heel goed, wie 31 Januari jarig is. Jopie van der Mey Het gaat prachtig met je oplossingen En hoe vind je het in Leiden'' Heeft het ongeluk met de inkt nog leelijke sporen achtergelaten? Joke Zilverentant Wat werd het laat op 25 Januari! Viel je niet om van den slaap' En is het dezen laatsten Woensdag ook pretti? geweest? Piet Arentsen. Ik denk, dat alle neefjes en nichtjes gedaan hebben als jij Zater dagmiddag. Troost je: je bent nog lang geen 16 jaar, dus je krijgt nog kansen ge noeg. Flip Stouten Wat zul jij gehold heb ben uit school Woensdag om 12 uur! Heb je er al heerlijk in gelezen? Nelly Stouten Je kleine zusie i<; dol op jou, zou ik denken. Jc bent zeker vaak een lief Moedertje voor haar. Is de ver koudheid weer over? Sjaantje Stouten Het is een heel mooi versje; ik vind het aardig van pe. dat je het heelemaal voor me overgeschreven hebt, en zal het zeker bewaren. Bep Oostveen Welkom, nieuw nichtje; natuurlijk mag ie ook meedoen. En be dankt voor je mooie briefje: klein, maar fijn. Suusje de Wekker Ik heb twee weken geleden een allerliefst bruikie gezien Zn had een heel mooi bruidsjaponnetje aan. Kun jij me ook vertellen, hoe het fruit haar ge smaakt heeft? Maken de beide kleine hondjes het goed? Zoo lang van te voren zal ik nog maar niets beloven, hè? Hannie de Wekker Wat een langen brief! Geen wonder dat je hand moe werd. Wij hebben ook genoten, net als jij. En het schaatsenrijden ging fijn: je zwierde over de baan. Ik hoop. dat jullie toekomstige speelkameraadjes voorspoedig op zullen groeien. Donderdag fijn gesmuld? Felici teer Vader nog van mij. Je pop is in mooie kleertjes gestoken; knap, dat je er zelf aan meewerkt. Sjaantje Harland Laten we beiden hopen, dat het zoo prettig en goed door zal gaan. Je hebt altijd keuze bij de gewone raadsels Annie Labordus Jullie moeten elkaar nu verder niet meer afwisselen met ziek zijn! Wat een bof, dat jij ook uitgekozen bent' Het zal een mooi tafereel zijn met de touwen. Leuk. dat je het zoo voor me uit- geteekend hebt. Nu kan ik het me precies voorstellen. Bedankt voor je raadsel. Wim Nieboer Van deze raadsels is het 3e geschikt: het 2e hebben we een poosje geleden gehad, en het le is misschien ge schikt. maar ik kan het niet goed lezen Wil je dit met ae cplossine nog eens op schrijven? Annie Schneider Nu kon ik ie tot mijn spijt ook niet onder de „Goede Oplossingen" plaatsen. Gefeliciteerd met ie nieuwe nichtje. Je houdt dus wel van handwer ken. En kunnen de buurmeisjes op school goed met elkaar opschieten? Marietje Hoppenbrouwer Dat zou al te mooi geweest zijn, zooals je broertje dacht. Dit postpapier is leuk. afwisselend; ik ben als steeds benieuwd, welk plaatje ik nu weer vinden zal. Henk Hoppenbrouwer Natuurlijk vind ik het best. zooals je voorstelt. Je bent hartelijk welkom. Marietje mag ook wel voor jullie beiden schrijven voorloopig (be halve bij prijsraadsels). Cob a Verlind Dan hebben jullie flink doorgestapt naar V. Ik verheug me ook

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 17