Uit de Rijnstreek IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 3 Februari 1939 VRAGENRUBRIEK SPREEKCEL metselwerk te zeer zou worden geschonden. Evenals te Naaldwijk en o<p vele andere plaatsen is de wijzerplaat gesteld da&r. waar het metselwerk het mogelijk maakt, nJ. aan de hoeken. Naar wij van den architect, den heer Herm. van der Kloot Meyburg vernamen, bevond de toren zich in een zeer bouwval - ligen toestand. Het bovenstuk was door ondermijning der constructie in den loop der jaren zeer gevaarlijk geworden, zoodat het hoog tijd was, dat het klokkeluiden op hield. Wie nu de betonnen ribben en vloe ren binnen in den toren ziet. behoeft niet meer te vreezen. Laten wij hopen, dat de toren er weer voor eeuwen staat. Int.ussdhen: met de kerk zelve is het zoo ver nog niet als met den toren. Daar lijkt nog alles op een ruïne, doch wie goed ziet begint al te merken hoe het worden moet Het hoogtepunt (de toren) en de laagte- punten (de fundeeringen enz.) hebben nu hun beurt gehad; thans begint het boven- grondsche werk. Binnen niet al te langen tijd zullen' de muren en de kap een zicht baren vooruitgang van het omvangrijke werk aangeven. Het is zeker, dat er een schoon geheel zal worden verkregen. De rustige toewijding voor het kunstwerk van vorige geslachten, staat tot het onrustige tempo van onzen modernen huizenbouw in flagrante tegenstelling. Daarom verblijden wij er ons des te meer over, dat onze ge meente dit monument nog overhoudt, bij het vele dat verloren is gegaan en bij het weinige dat zij bezit. Onze waardeering \oor hen, die dit werk hebben aangepakt en hebben gesfeund, of nog willen steunen. Loop der bevolking;. Gevestigd: S. Algera, KonJjnenlaan 23 A. Berkhof Schouwwcg 74 H. L. den Boer, Storm i van 's Gravesandeweg 43 W. P. van Galen, j Schoolstraat 12 J. B. von der Haar. Witten- burgerweg 170 Wed. J. A. C. Heemskerk geb. 1 van Es en zoon. Joh. de Wittstr. 22 A. J. v. d. Heuvel. Gladiolusstraat 5 J. Houwen. Pr. Frederiklaan 3 F. J. de Jong en gezin. Maria- straat 14 Th. J. H. Juressen. Rijksstraatweg 500 A. M. P. Kampman, Plein 18 Wed. J. A. M. Schmid geb. Klein, L. Kerkdam 92 K. Kruk. Wittelaan 23 R. G. Monczka. Groen v. Prtnstererln 2 G. G. Oortman. Duinweg 11 L. Rohde. Wittenburgerweg 132 C. W. Schaap. Duinvoetlaan 9 Th. Teenstra. Hoo- geweg 5 W. A. v. d. Velde, Berkheistraat 40 J. M. Verhaar. St. v. 's Gravesandeweg 79 Sv. d. Zeeuw. Papeweg 20. Vertrokken A. H. M. Remmerswaal n. 'sGra- venhage, L. Copes v. Cattenburgh 143 R. F. Pichler n. Duitschland W. A. van Os n. Lei den. Haagweg 180 Wed. E. C. v. d. Worp geb. Heukels n. Amsterdam, Mercajaplein 24 Wed. J. A. C. v. Leeuwen geb. de Jonge n. 's Graven hage, Corn. Jolstr. 16 J Hielkema n. Rotter dam. lste Middellandstr. 36 a B. Verdugt n. Asperen, Nieuwstr. B 104a G. v. d. Akker n. 's Gravenhage. Flat Marlot 39 A. L. Swarts n. 's Gravenhage, Helmstr. 7 J. Draaijer n. 'sGravenhage. Gev. Deijnootplein 30 P. Jan sen n. 's Gravenhage, Obrechtstraat 97 A. J. Cramer n. 's Gravenhage. Sneeuwbalstr. 93 L. G. Kok n. Bodegraven. Kerkstr. 116 P. J. de Snagdr n. Voorschoten (Dorpzicht) E. J. M. Sombeek n. Amsterdam. Nwe Doelenstr. 11 J. Doorman n. 's Gravenhage. Zuidwal 83 V. J. Felllnger n. Groningen. Padangstr. 66 a G. J. W. Heller n. Assen, Witterstr. 5 J. Bovenhof ti Rulnerwold L. Vometh n. Duisburg. Did. E. C. Veenhuizen. n. 's Gravenhage, Brussel- schestraat 36 K. Bauseler n. Herkersdorf, Did. Th. Schriebl n. Duitschland W. G. Corwin n. Amerika (en gezin) P. M Berloth n. 's Gravenhage. Herschelstr. 15 H. Kolff n. Hamburg. Did.. Hein Huderstt. 18 A. C. van Zeist n. Lisse, Kanaalstr. 233 J. R. ïéoersel- tnan n. 's Gravenhage. Wassenaarscheweg. 101 P. A. Raadsvelden dochter, n. Naarden, Jul. v. Stolberglaan 98 C. F. de Kok n. Oostburg, Rijksweg 7 C. J. Zwitser n. 's Gravenhage, Korbootstr. 1 a J. v. d. Cingel n. Ooslerhesse- len. Verl. Hoogeveenscheweg A. J. Lijcklama den Haag. Smidswater 2 a. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Adrianus Hendrik, z. van C. van der Does en P. M. Gantevoort Louise Beatrix Theresia, d van V. H. A. van der Voort en L. C. van der Schoot Joslna Catha- hna, d. van J. G. van der Krogt en L. J. M. Vo gels Susanna Jannetje, d. van J. J. Onvlee en A. Groeneveld Watze, z. van T. van der Veen en A. Stob. Overleden: Johannes Wilhelmus van Veen. 8 J. Nicolaas Klein, 73 j. echtgenoot van J. M. Oelrich Hendrik Blok, 76 j. echtgenoot van A. Kleijn Diderika Wilhelmlna Knaap. 82 j Weduwe van C. van der Meer. Ondertrouwd: G. F, Remijnse en A. G. Neu- inann A. M. van der Ham en M. van Leeuwen Getrouwd: L. Rotteveel en P. Duindam. Gevonden: een bril, hondenriem, hiotorhandschoenen, ceintuur, kinderhand- Schoen, broche, zakmes, vulpenhouder, bak v. weegschaal. Iersche Setter, jongenspull- over, autosleuteltje waaraan etui, diverse Kinderhandschoenen, vulpenhouder, Lips- sleutel, 2 manden waschgoed, damesrijwiel, portemonnaie met inhoud, paar hand schoenen, handkap van rijwiel, rentekaart, öjden shawl, bruine dameshoed en een da- niesschakelarmband Te bevragen iederen werkdag van 9—12 uur op het politiebureau aan oe van Zuylen van Nijeveltstraat. Op diens verzoek is aan den heer J. van Beesten op ae meest eervolle wijze ont sla.? verleend als beheerder van het kan-, loor Wassenaar der Ned. Middenstands- jank N.V.; in diens plaats is benoemd de heer G. L. C. Zeedijk, alhier. ZEVENHOVEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: L. v. d. Sluis, naar Uithoorn. Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Onrust en Zenuwachtigheid, gebruike men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 ct. 7812 (Ingez. Mcd.) AARLANDERVEEN. Muziekuitvoering D. S. S. De R.K. muziekver. D.S.S. gaf ondei lei ding van haar directeur, den heer C. van Dam, van Langeraar. voor een geheel ge vulde zaal van den heer W. v. d. Berg, haar jaarlijksche uitvoering. De voorzitter, de heer P. Honout, sprak een welkomst woord. Het keurig verzorgde programma werd correct uitgevoerd, hetgeen beloond werd met een hartelijk applaus. Na al- loop der muziek werd het tooneeistuk „Ge broeders Kalkoen" en het. blijspel ,.De Clown uit Amerika" opgevoerd. Beide stuk ken werden goed vertolkt en oogstten veel succes. Do voorzitter dankte een ieder die aan dezen zoo gezelligen avönd had mee gewerkt. Heupbeen gebroken. De knecht van den veehouder B gleed aan den slootkant uit en biak zijn heup- j been. Hij is overgebracht naar een zieken huis te Leiden. Het weezenbusje der Geref Kerk bracht over de afgeloopen 3 maanden f. 35 op. Het verjar ngsfonds der Geref. Kerk bracht op f. 6.62. sp p- L, Een bureau ter bevordering van '-migratie naar Zuld-Afrlka bestaat ln ons 'tod niet. J* Nederlandsche regeering zal U hier niet "tonen lie'pen. ,*9 raden.:' an tot Maatsch. Hulpbetoon (1 "tonto lijk: weet men daar een oplos- M.H. i „evestlgd aan de Lammerenmarkt. 'l' p N. te L. Ponds voor bijzondere noo- den heer P. A. v. Aggelen, Nleuwsteeg 4. des ,1: H. te L. Dergelijke cursussen (ook avonds) worden gegeven in de Ambachts- ALPHEN. Zilveren jubileum. Onze plaatsgenoot de heer J. Posthuma, werkzaam ten kantore van de firma Sam- som N V. alhier, herdacht gisteren zijn 25- jarig jubileum. In tegenwoordigheid van het kantoorpersoneel werd de jubilaris door één der directeuren toegesproken en ge complimenteerd onder aanbieding van een stoffelijk blijk van belangstelling en een couvert met inhoud, terwijl hij van het. kantoorpersoneel een fraaie boekenkast ontving. Ook verder bereikten den jubilaris tal van schriftelijke en mondelinge .geluk wenschen. Eerste lustrum Ehr. Middcnstandsvereen. De Chr. Middenstandsvereer.lging verga derde in het Vereenigingsgebouw De voor zitter. de heel' C. A. Bos, schetste de veie moeilijkheden voor de Middenstanders, die onveranderd voortduren. Voor velen is het zwaar en haast ondoenbaar zich staande te houden. Uit het jaarverslag van den se cretaris bleek dat het ledental vrijwel ge lijk is gebleven Het batig saldo is iets teruggeloopen: de onderafd., n.l. de cursus voor de Vestigingswet functionneert zeer gunstig. Er is een zeer groot batig saldo Het. aantal cursisten neemt steeds toe; het succes was zeer groot daar van de 27 cur sisten, er niét "minder dan 26 zijn geslaagd. Deze cursus is een van de grootste in ons land; zij wordt nu weer met 60 voortgezet. De heer H. Kroon bracht verslag uit van de kasconunissie; de bescheiden waren in orde. Onder dankzegging werd den pen ningmeester décharge verleend. Tot nieuwe leden der kascommissie werden benoemd dc heeren Ooms en A. van Braak. De aftr. bestuursleden, de heeren J. Nachtegaal en M Voskuilen werden herkozen; als nieuw lid werd benoemd de heer J. P. Bos. Het bestuur is uitgebreid met een jiieuw be stuurslid, den heer Adr. Buijs. De heer G. Kooi, dir. der Ned. Midden- standsbank alhier, hield een interessante causerie over ..Middenstandscrediet". De avond werd voorts verdienstelijk af gewisseld door den declamator, den heer H. Boot. van Nieuw-Vennep. De vergade ring werd bijgewoond door afgevaardigden van zustervereenigingen, het hoofdbe stuurslid, den heer Doeleman. verschillende Chr, besturen, ambtenaren. Werkmansbond en Rijnlandsche persvereeniging, die allen hun gelukwenschen overbrachten. Jaarvergadering Jongelingsvereeihging „Prediker". Deze jongelingsvereenging vergaderde in het kerkgebouw de Buljterstraat. De voor zitter de heer J. Kersbergen zeide dat de omstandigheden voor de vereeniging weer wat gunstiger zijn. De leden A. Stuivenberg en P H v. Heijningen hielden ieder een keurige inleiding Het ledental Is vrijwel gelijk gebleven; er is een batig saldo van f. 80 Als afgevaardigde bracht de heer G. Spruijt de gelukwenschen over namens de Jeugdcentrale; namens den kerkeraad sprak de heer J. Dwarswaard. De eere voorzitter de heer J. H. Belgraver sprak een opwekkend woord; het geheel werd af gewisseld door voordrachten etc. De avond werd gesloten door ds. J. H. A. Bosch. Tot leerling-fitter aan de Water- en Lichtbedrijven alhier is benoemd onze plaatsgenoot H. Liefting en tot leerling- monteur H. Couvee. Gisteren herdacht de heer R. Ruijter zijn 25 J. jubileum bij de N V. grossierderlj en stoommaalderij v.h. A. Verduijn alhier. school aan den Haagweg. L. Dat zult U by de betreffende moeten informeeren. Vori.p L- In beide gevallen moet U met «n mes eten. EEN ADHAES1E. schS abonné H. Stouten steunt volledig het baar efn van den heer Kleine. Men weet blijk- ondcrvii toestand der werkloozen niet uit onze w- g' anc^ers 2011 nien helpen, zooals Plaatc ningin en God's woord spreken, in V&n zullce tentoonstellingen te organi- BODEGRAVEN. Vergadering; IJsclub „Werkverschaffing". In een matig bezochte vergadering van de IJsclub „Werkverschaffing" werd reke ning en verantwoording gedaan van het be heer over het boekjaar, dat reeds per 31 October 1.1. werd afgesloten. Als gevolg van dit vroege afsluiten was de kas zeer goed voorzien, daar de vorige winter ijsvrij is geweest.Nadien Is natuurlijk een behoorlijk bedrag van deze reserve weer gebruikt. Hoofdtaak van de vergadering was af scheid te nemen van den penningmeester, den heer A. Beijen, die gedurende 26 jaar het penningmeesterschap had waargeno men en niet alleen in dien tijd voortreffe lijk de financiën had beheerd, maar bo vendien de spil van al het werk was en speciaal in den tijd van sterk ijs, de ziel was waarom alles draaide door de wijze, waarop hij den baancommissaris ter zijde stond. De voorzitter, de heer J. P. Veerman, dankte den penningmeester, die binnen kort Bodegraven gaat verlaten hartelijk, voor zijn werk, waarna met alg. st. werd besloten hem het eere-lidmaatschap aan te bieden. Tot penningmeester werd benoemd de heer H. Jenné. Het as. afscheid van den heer A. H. v. d. Most. Naar wij vernemen zal op a.s. Dinsdag avond aan den heer A. H. v. d. Most ter ge legenheid van diens vertrek uit de gemeen te, om het directeurschap van het bureau der Federatie van Kaashandelaren te gaan vervullen, door de verenigingsbesturen met wie hij samenwerkte een diner worden aangeboden Tevoren zal er van 56 uur in Hotel van Haaften voor een ieder gelegen heid zijn om van de familie v. d. Most af scheid te nemen. Bui-gelijke Stand Geboren: Geertje d. van G. J. v. d. Stoel en A. Huisman. Ondertrouwd: E. van der Zaan en A. v. d. Panne. Getrouwd: C. Vermeulen, 28 jaar en H. M. C. Kreuninger 28 jaar. Overleden: A. J. Hensen, 8 jaar; M. Vroege, echtg. van J. J. Koole, 43 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. van der Panne, woonschip; S. Cleton, Koningsstraat 11. Vertrokken: R de Groot naar Utrecht. Hyronimusplantsoen 8; K. de Ridder naar Alphen aan den Rfjn. Conradstraat; M. van den Berg. naar 's-Gravenhage, Frankeslag 142 Arbeidsongeval. De schilder J. v. Groeningen als „spui ter" werkzaam bij de N.V. v.h. Hero de Groot was bezig met het schoonmaken en afbranden van een verfzeef. toen de vlam men oversloegen op zijn kleeding en een mouw van zijn kiel in brand raakte De man wist de vlammen snel te dooven.maar dat verhinderde niet, dat zijn geheele arm één brandblaar was. De heer Chr Muller, godsdienstonder wijzer bij de Ned; Herv. Gemeente alhier, heeft door ernstige ziekte meer dan een half jaar lang zijn dienstwerk moeten on derbreken. Hij mag zich echter thans, niet tegenstaande zijn lioogen leeftijd, weer in zulk een goede gezondheid verheugen, dat hij a.s. Zondagavond weer voor het eerst in het wijklokaal „De Ster" hoopt voor te gaan. Ten bate van de meubileering van het rusthuis der Ned. Herv. Gemeente heeft de Diaconie een gift van f. 100 ontvangen. Gevonden: linker wollen handschoen, een portemonnaie met inhoud, een belas- tingmerk, een leeren, handschoen, een blauwe handschoen} een knot katoen een zilver armbandje, een portemonnaie met inliouü^ een ledig geldbeursje. Inlichtingen Maandagavond van 69 aan de politiepost. Bijeenkomst Chr. Hist. Jongerengroep. De Chr Hist. Jongerengroep hield onder leiding van haar voorzitter, den heer M. Jansen een vergadering in eigen lokaliteit. Na opening werden de notulen en het ver slag van den secretaris den heer L. Plaisier goedgekeurd. Uit de mededeeling van de pennlngmeesteresse, mej. G. Buitenhuis bleek, dat de kas sloot met een batig saldo. De aftr. bestuursleden werden herkozen. De kascomnrssie werd gevormd door mej. Joh. Overbeeke en B. Habermeihl. De rin?- I afgevaardigde de heer L Plaisier werd werd eveneens herkozen alsmede zijn plaatsvervanger, de heer Joh. Wezelsncuig. De lustrumavond der groep zal worden 1 gehouden op 22 Februari e.k waarbij de voorzitter der Federa.ie van Jongerengroe pen, de heer A. Foitgens, het woord zal voeren. Bij den voordrachtwedstrijd behaalde de heer P. Verheul den lsten mej Overbeeke den 2en en de heer A. J. de W tte den 3en prijs. De improvisatie-wedstrijd bracht den lsten prys aan den heer J. Wezelenburg, i den 2en prijs aan W. Verkerk en den 3en prijs aan B. Habermeihl. De jury voor het toekennen der prijzen bestond uit de heeren ds. P. L. Kiehl M. Jansen en Jac. Kroon. Na de prijsuitdeeling sloot ds. Kiehl de gezellige bil eenkomst met dankgebed. Besloten werd bij de komende gemeente raadsverkiezingen zooveel mogelijk samen werking te zoeken met de andere pro- testa'ntsche groepen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met dankgebed. WADDINXVEEN Burgerlijke Stand. Geboren: Sophia d. van P. de Bruyn en L. D. v. d Helden: Adrianus z. van A. van Schone- veld en J. de Joode; Cornelia Pieter z. van J. P. H. Venema en J. A. van Baren Tegen brandende kachel gevallen. Het 5-jarig zoontje van den lieer de W. had het ongeluk van een stoei tegen de brandende kachel te vallen; het kind liep ernstig letsel op, zoodat geneeskundige hulp direct ingeroepen moest worden. t— Aan den laatsten inschrijver, den aannemer N. Smit, werden de uitbreidings- werkzaamheden aan de fabriek van den heer C P. Broer gegund voor f. 5878. Gevonden: een cape; aan komen loo- pen een donkerbruine hond bij C. Bil, He- negouwerweg 40 c; een leeren kinderspan en een portemonnaie met inhoud. WOUBRUGGE. BOSKOOP. Mr. E. P. Verkerk, voorzitter der Tentoonstellingsvereeniging. In de vergadering der Tentoonstellings vereeniging „Boskoop" is in de plaats van den heer P. J. C. Oosthoek, tot voorzitter gekozen burgemeester mr E. P. Verkerk. Bevestiging en intrede ds. Hoenderdaal. Zondagmorgen, 12 Februari, hoopt ds. G. J. Hoenderdaal. beroepen predikant bij de Rem. Geref. Gemeente te Rotterdam, aldaar zijn intrede doen. na te zijn bevestigd door ds. W. J. Wegerif. Zondag a.s. zal de dienst voor dokto ren worden waargenomen door dr. P du Buy. Telef. 40. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Uitvoering Soli Deo Gloria. De Geref. Zangver. Soli Deo Gloria gaf, met medewerking van het kinderkoor ..Klein Soli Deo Gloria", onder leiding van den heer H. Zirkzee uit Leiden een uitvoe ring in het Geref. Kerkgebouw Na het zingen van ps. 33. heette ds. Hampers allen welkom. Na het vaandellied van het Gem. koor en enkele nummers, w.o. Necrlandsch Vorstenkind van J Nauta en ps. 100, F. Pijlman, zette het kinderkoor in met „Levenslust" van J. G. Hille enz., hetgeen voortreffelijk gezongen werd Na de pauze volgde een bloemenspel van de kleintjes, die veel succes oogstten. Het Gem. koor vervolgde met eenige oud-Hollandsche lie deren en het bekende ,J>e Wilgen" van Corn. Dopper. Corn Dopper, waarna tot slot het goed ge zongen „Dankt, dankt nu allen God" gezon gen werd. De begeleiding was in handen van mej. Rie Blok. uit Leiden. De heer H. v. d. Berg speelde eenige orgelsoli. De directeur kan over deze uit- voeririg tevreden zijn. Ds. Haspers was on- i getwijfeld aller tolk toen hij den heer Zirkzee bedankte voor den aangenamer) avond. Voor de noodlijdende kas van het kinder koor werd f. 16,36 gecollecteerd- Na het zingen van ps. 72 volgde sluiting va.n deze geslaagde uitvoering met dankgebed. De particuliere werkverschaffing. Met den aanvang der werkzaamheden, welke uitgevoerd worden in particuliere werkverschaffing bij de verschillende vee houders in onze gemeente, is thans een 10-tal arbeiders tewerk gesteld. De laatste dag d?r vorige week stonden bij het agentschap' der arbeidersbemidde ling als werkloos nog ingeschreven 49 werk loozen waarvan 31 steuntrekkend. Burgerlijke Stand. Overleden: Arie van Aalst, 79 jaar. wediiw- naar van Aagje Gouüriaan. j Geboren: Marijke Johann?. Theresia d. van I Petrus van Amsterdam en Johanna Hendrlka Gijsberta Baak; Franciscus Alphonsus Maria Michael z. van Jacobus Jozef Zwartjes en Maria Julia Fase. Uitgaande van dc Oliefabrieken Calvé- Delft hield dr J. B. van der Meulen een '?zing met filmvertooning ln de zaal van Swama. Spr. behandelde de „Voordeeligc veevoedering". HAZERSWOUDE. GEMEENTERAAD. De weg door het Rietveld Nogmaais een conferentie met belanghebbenden. De raad vergaderde In zijn openings woord deelde de voorzitter o.a mede. dat de financieel? toestand der gemeente, hoe wel niet rooskleurig, toch niet verontrus tend is. De openingsrede van den voorzit ter werd beantwoord door.weth. van Dam. Na verkiezing van de leden der stem- bureaux, werd een voorstel tot wijziging der begrooting, diensten 1938 en 1939 goed gekeurd. Van den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente is een verzoek ingekomen om voor den bouw van haar nieuwe school in den aanleg van een speelplaats den benoo- digden grond beschikbaar te stellen. Voor een en ander is 1200 vierk. meter grond be- noodigd, welke aangeboden wordt voor f 3 per vierk. meter. Dit voorstel werd met alg st. aangenomen Daarna deed de voorzitter breedvoerig mededeeling inzake de besprekingen over een weg naar en door het Rietveld Het prachtig vooruitzicht dat zich opent, door dat geruimen tijd voor vele menschen werk zal worden gevonden, lacilt een ieder toe. maar de bezwaren om er toe te besluiten zijn nog vele. De voorzitter gaf daarover een breed overzicht en zou eerst gaarne nog willen confereeren met personen uit het Rietveld, die bij dezen weg het meest belang hebben Aan de bespreking nemen vele leden deel. De heer Scheel merkte op. dat hoe hij een weg door het Rietveld waardeert, de onder houdskosten veel hooger zuilen zijn, dan geraamd wordt. De heer Goedhart was van oordeel, dat menschen. die aan dien weg komen te wo nen er ook meer voor moeten overhebben De voorzitter zeide, dat f. 35.000 moet worden geleend tegen 2'/,*/o ,die afgelost moeten zijn in veertig Jaar. hoewel de Riet- veldsche Polder f.200 voor 10 jaar beschik baar heeft gesteld, ter tegemoetkoming ln "e kosten. Tenslotte werd besloten nog eens met de -'.anghebbenden te spreken. De heer Scheel vroeg om, evenals in idere gemeenten, de gelden in werkver- chaffing verhoogd te krijgen. B en W zullen hiernaar een onderzoek instellen Daarna sluiting. LEIDERDORP. Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders. De afd. Leiderdorp van genoemden bond hield in „Irene" de jaarvergadering De voorzitter, de heer G v d. Beek. liet zingen ps 65 1. Daarna las hij een ge deelte der H. Schrift en ging voor in gebed- Nadat de secretaris en de penningmeester de jaarverslagen hadden uitgebracht wer den de heeren Jch. de Vogel cn N. v. Laan als bestuursleden herkezen. In de bestaan de vacature werd gekozen de heer J. van Tilburg. Nadat twee coupletten van het Wilhel mus waren gezongen hield de afgevaardig de van het Bondsbestuur. de heer W. Clements Gz. van Vlaardingen een toe spraak aan het slot waarvan hij den leden aanspoorde niet te versagen in dezen dón keren tijd. Na den heer Clements voerden afgevaar digden van de afdeelingen Leiden en Alphen het woord. Het verdere van den avend werd gevuld met muziek, zang en voordrachten. Het was een uitstekend geslaagde bijeenkomst. NIEUWKOOP. Polderverkiezing. In hotel Het vliegende Paard werd een herstemming gehouden voor een heemraad van den Polder Nieuwkoop en Noorden Uitgebracht werden 559 stemmen. Ongel dig geen. Hiervan verkregen J. Nell te Noorden 284 en P. van dei Weijden Dzn. alhier 275 stemmen, zoodat eerstgenoemde benoemd is. ZOETERMEER. GEMEENTERAAD. Installatie nieuwe Raadsleden Bouw lokaal aan het Raadhuis afgewezen. De Raad vergaderde. Voorzitter loco burgemeester A. J. M. van Well. De geloofsbrieven van de nieuw benoem de raadsleden de heeren K. Dekkers en A. Vollebregt werden door de leden Scheer en Groenewegen in orde bevonden, waarna zij als raadslid geïnstalleerd werden. Den scheidenden raadsleden, den heeren Duy- nisveld en Glas werd dank gebracht voor hetgeen zij voor de gemeente hebben ge daan. Besloten werd tot verhuur van 388 At2. bouwterrein gelegen aan de Molenstraat aan den heer M. du Clou. Besloten werd tot een gemeenschappelijke regeling voor U.L.O. met de gemeente Voorburg. Tevens werd besloten de bijdrage voor het Borg- s'ellingsfonds te Gouda te verhoogen van 1 cent tot 2 cent fier inwoner Op het adres van het Hoofdbestuur van den Alg. Ned. Politiebond betreffende sala- risverhooging veldwachters in het bijzon der belast met den nachtdienst werd niet ingegaan. De heer K. Dekkers betoogde, dat het billijk is dat de salarissen gelijk gesteld worden met die van de veldwachters, die overdag dienst doen en dat ook de rijwiel- tcelage dezelfde zou zijn Het punt „aanbouw lokaal aan het Raad huis" ten behoeve van de steunverleening werd na een langdurige discussie verwor pen met 8 tegen 3 stemmen. De heer v. d. Tas vroeg of het brand- biuschmateriaal in orde is en wees op de spuiten. De voorzitter deelde mede, dat de slan gen enz. in orde zijn en dat de spuiten ge probeerd zullen worden worden De heer Dekkers wenschte bevordering van den bouw van arbeiderswoningen. De voorzitter merkte op. dat er den laatsten tijd veel is gebouwd en meer aan vragen zuilen komen. Nadat de heer Scheer ln overweging had gegeven voldoende materiaal te hebben bij eventueele gasaanvallen, volgde sluiting. Bui-eerlijke Stand. Overleden; S. Vogelaar. 56 jaat ongehuwd. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Klercks van Den Haag en A. Gijsenbergh van Bergschenhoek. Vertrokken: T. Weening naar Nootdorp. Gedurende Januari werd aan het post kantoor alhier ingelegd f. 11031.06 en uit betaald f. 6803.23. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Christina Cornelia d. van Cornelia Johannes Kooien en Josephlna Petronella van Miert.. Overleden: Leentje van der Wal, 84 jaar, echtgenoote van Pieter Koorn. De heer L. C Hoogervorst, diaken der Ned Herv. Kerk alhier, heeft als zoodanig tiedankt. In het Patronaatsgetiouw alhief gaf de tooneelclub der afdeeling van den R.K. Volksbond een uitvoering. De voorz de heer N. v. Schaik, sprak een kort openingswoord, waarna ten gehoore werd gebracht „Zonsopgang" van Joh. v. Eekelen. Onder regie va nden heer J. A. ten Brink, werden de verschillende rollen uitnemend vertolkt. Kapelaan de Lange sprak een opwekkend woord tot de jongeren, om zich aan te sluiten bij de St. Joseph-gezellenvereeni- ging. TER AAR. Vergadering Chr. Hist Kiesvereen. In het vereenigingsgebouw „Jonathan" vergaderde de Chr. Hist. Kiesvereen. „Voor Vorstin en Vaderland". De voorz. de heer H. de Vos opende met gebed. De secretaris, de heer Andr. Broer, bracht het jaarverslag uit. Een batig saldo van t. 26.88 vermeldde het verslag van den pen ningmeester den heer J. B. Cats. Namens de commissie van onderzoek rapporteerde de heer H. Angenent en werd de penningm. gedéchargeerd. Als leden der controle-com missie voor het loopende boekjaar wees men aan de heeren P. Fokker en W. Lam. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten het aantal bestuursleden van 9 op 7 terug te brengen. Als voorzitter werd her kozen de heer H. de Vos. Ook de heeren A. Broer en J. B. Cats zagen zich herkozen, i „Neem ook de boeken mee, tant komt morgen!" de accoun-

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7