BUITENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag t Februari 1939 De strijd in Spanje VISSCHERIJ-BERICHTEN Algemeene Toestand Britsch-Duitsche economische besprekingen Heftig Kamerdebat ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN HEER 3. 3. POLAK. Stationsambtenaar alhier. Heden was het 25 jaar geleden, dat de heer J. J. Polak, stationsambteiiaar en dienstdoend chef op het station alhier, in dienst trad bij de Nederlandsche Spoor wegen. Daar de jubilaris niet officieel gehuldigd wenschte te worden, vervoegde zich heden morgen de stationschef de heer Slebos te zijnen huize en overhandigde hem onder hartelijke bewoordingen namens de Direc tie der Ned. Spoorwegen het gebruikelijke geschenk onder couvert, benevens een oor konde voor 25-jarigen trouwen dienst. Van zijn collega's ontving de jubilaris een fraaien bloemenmand. Ook de R.-K. Spoor- en Tramvereeniging ..St. Raphael" afdeeling Leiden gaf van haar belangstel ling blijk door het zenden van een bloem stuk. MIL IT ARIA Aan den dienstplichtig fourier J. v. d. Schoo, van het 4e Regiment Infanterie is vergund met ingang van heden voor 6 maanden vTijwillig onder de wapenen te komen op voet van fourier capitulant, bij het He Bataljon te Weert. Bij beschikking van den commandant IV Divisie is de reserve kapitein mr. dr. J. H. J. Hoog van het. 18e Regiment Infanterie met ingang van heden overgeplaatst bij 4 R. I. alhier. LEIDSCHE SPAARBANK. Bij de Leidschc Spaarbank ia In de vorige maand (Januari 1939) ingelegd f. 398,741,37 en terugbetaald f. 380.771.76; 200 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 136 boekjes werden geheel uitbetaald. Het te goed der 19144 inleggers, inclusief 1606 deelnemers aan den Afhaaldienst, be droe; einde Januari 1939 f. 9,272,789,99. In" 5395 posten is deze maand door den Afhaaldienst ontvangen f. 15,885, HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: D. J. van der Helm. Alphen a. d. Rijn, Julianastraat 56. Winkel in Ijzerwaren, enz. Overleden eigenaar: D. J. van der Helm. Nieuwe eigenaar: J. A. van der Helm- Bos, Alphen a. d. Rijn. N.V. „Alphia Film". Alphen a. d. Rijn, Prins Hendrikstraat 17. Geven van film voorstellingen enz Opheffing filiaal: Kat wijk, sedert Maart 1936. Vestiging filiaal: Lisse en Uithoorn, beide onder den naam: ..Luxor Bioscoop". Onze stadgenooten, de heer en me vrouw J. Schoenmaker zijn door de Ned. Jeugdherberg Centrale benoemd" tot ouders van de Jeugdherberg „De Duinark" te Noordwijkerhout. Optimisme en pessimisme. Ook het debat in het Britsche Lagerhuis men zie het 3de Blad heeft geen ver rassingen gebracht. Men moest toch aan nemen. dat Chamberlain in zijn ijveren voor den vrede, alles wat aanleiding zou kunnen geven om eenige opheldering te verkrijgen in de algemeene politieke om standigheden gretig zou aangrijpen, en zoo is geschied. Hij bracht alle-lichtpunten van zijn besprekingen met Mussolini te Rome en uit Hitler's rede naar voren en hij deed dit op zijn bekende wijze. Men mag con- stateeren en dat stemt zeker tot eenige voldoening! dat de atmosfeer in Europa daardoor eenigermate sohijnt te zijn op geklaard. Daaruit zouden goede dingen kunnen voortkomen als de komende da den ln overeenstemming zijn met de thans gesproken woorden. Reeds hoe vaak is men echter daarbij bedrogen uitgekomen En dit stemt tot voorzichtigheid! Maar voor zoover het zich laat aanzien, is er niettemin kans op eenige ontspanning en dat ls al veel gewonnen. Hoofdzaak blijven in de huidige omstan digheden de Italiaansche eisohen en in dit verband is van belang hetgeen de „Gior- nale d'It&lia" schrijft over Hitler's rede: Allereerst noemt het blad de rede een buitengewoon waardevolle bijdrage tot de opheldering van den Europeesohen toe stand en vervolgens schrijft met; „De lntransigenten, welke de wereld willlen behouden in een onverander lij ken toe stand, die sleohts in overeenstemming is met de belangen van de bezitters, staan buiten de geschiedenis en zijn derhalve ook voor den vrede gevaarlijk. Het probleem der rechtvaardigheid bestaat in dit verband op gelijke wijze voor Duitschland, Japan en Italië. Voor Italië luidt dit probleem: erken ning van het reaht op compensaties en van zijn nationale eischen op grond van de verdragen, die door Frankrijk onvervuld zijn gebleven. De eischen en de rechten van Duitsch land en Italië zijn weliswaar van verschil lenden oorsprong, maar in wezen verwant: zij gaan hand in hand en zullen een groot deel der komende Europeesche gebeurte nissen beheerschen. De solidariteit tusschen het Italië van Mussolini en het Duitschland van Adolf Hitler is niet offensief, maar defensief. Deze solidariteit wil niet veranderd worden in een oorlogscoalitie. Men moet echter vast stellen, dat men van den anderen kant op de gewettigde eischen antwoordt met een oorlogsdreiging in plaats van met bereid heid, om tot overeenstemming te komen. Hitier heeft juist tegen de duistere bedrei gingen, die ontspringen aan de tactiek van een kruidenier of aan een onverantwoorde lijke halsstarrigheid, ter verduidelijking der posities de Duitsch-Italiaansche solida riteit bevestigd Deze solidariteit kan. wan neer zij van buiten af wordt aangevallen, worden tot een gewapend bondgenootschap van 125 millioen machtig bewapende en geestdriftige menschen: Italië en Duitsch land zouden daarbij kunnen rekenen op een beslissende ondersteuning van den kant van andere naties bulten Europa. Italië zoekt geen avonturen en denkt niet aan agressieve geweldplegingen jegens de vitale belangen van anderen, maar eischt, uitsluitend de rechtvaardige inlossing der schulden en de erkenning van zijn welge- fundeerd recht. Duitschland steunt Italië omdat het zijn rechten erkent, evenals Italië Duitschland steunt, omdat zijn eischen in overeenstem ming ziin met een beginsel van algemeen geldige Europeesche rechtvaardigheid. Andere Italiaansche bladen spreken van .essentieels" argumenten, n.l. dat betref fend? het onderlinge verband tusschen de Duitsche koloniale eischen en de Italiaan sche aspiraties en dat der volstrekte solida riteit van Rome en Berlijn. Van nu af aan zijn de Italiaansche eischen verbonden met de Duitsche en zij zullen slechts tegelijker tijd kunnen worden ter hand genomen. „De beide volken zijn van nu af aan on deelbaar". schrijft de Regime Fascista, h»t orgaan van minister Farinacci. „Zij zullen zij aan zij den strijd voeren. Elk hunner weet. wat zijn lot zou zijn. wanneer zijn metgezel neergeslagen werd. Daarom zal ru;'—'hland, wanneer Italië werd aangeval- Ie1 cm een of ander motief of onder een of a~ ?'rr voorwendsel, aan zijn kant staan met heel het gewicht van zijn gewapende krach ten". Voor de „Stampa" hangt de Duitsch- Italiaansche solidariteit niet af van een buitenlandschen aanval. Voor dit blad is die solidariteit onvoorwaardelijk. Van Duitsche zijde wordt echter reeds eenigszins den domper gezet op verwachte hoop. De „FrankfZtg." meent te moeten waar schuwen tegen een overdreven waardeering van de vredesverzekeringen van Hitler. Het blad schrijft: „Dat moet niemand er toe brengen gemakkelijk in zijn leunstoel te gaan liggen en opgelucht uit te roepen: alles gaat goed. Hitler voert geen oorlog voor koloniën en wij hoeven ze niet terug te geven. Die houding komt reeds aan het licht in verschillende Fransche en Engei- Sche dagbladen". Het Duitsche blad is van oordeel, dat de hoop van Hitier op een langdurigen vrede slechts gebaseerd is op zijn hoop. dat de opbouwende krachten zullen zegevieren bij de naburen van Duitschland over de afbre kende krachten, die natuurlijk vijandig ge zind zijn jegens Duitschland. Hetgeen practisch wil zeggen, dat toe gegeven zou moeten worden Niet zonder gevaar het doet denken aan den inzet tegen Tsjecho-Slowakije is daarnevens het volgende: De „Giornale d'Italia" constateert, dat de toestand der Italianen in Tunis steeds erger wordt en steeds onhoudbaarder. Men kan, zoo schrijft het blad, in Tunis nauwe lijks Italiaansch spreken, d w z. de taal, die nog nauwelijks vijftig jaar geleden de eenige was, waarin inen zich voor de In boorlingenbevolking verstaanbaar kon ma ken. Met alle middelen trachten de autori teiten in Tunis de weerstandskracht der Italiaansche bevolking te verzwakken, wat echter niet gelukken zal. Ook uit Amerika komen eenigszlns alarmeerende berichten als ze tenminste op waarheid berusten en dat ls nog zoo zeker niet. De „New York Herald Tribune" meent te weten, dat president Roosevelt de Senaatscommissie voor militaire zaken te verstaan zou hebben gegeven, dat er reeds nauwkeurige regelingen cn positieve over eenkomsten zouden zijn tusschen de Ver- eenigde Staten en de Europeesche demo cratieën. Volgens dit blad zou de president hebben verklaard: „de verantwoordelijke mannen, die aan het hoofd staan der Euro peesche democratieën, kennen mijn hou ding." Het blad deelt eveneens mede, dat Roo sevelt daaraan zou hebben toegevoegd, dat de Vereenigae Staten klaar moeten zijn om de regeeringen van Frankrijk en Groot- Brittanmé in geval van oorlog in Europa te hulp te komen. Hij zou gepreciseerd hebben, dat de Ver- eenigde Staten er zich op moeten voorbe reiden de democratie te helpen in geval van een aanval van de zijde der combina tie Rome, Berlijn, Tokio, door den democra tieën de noodige wapenen te verschaffen, op voorwaarde, dat zij contant betalen. De „New York Times" zegt, dat de uit eenzetting, welke Roosevelt in de Senaats commissie voor militaire aangelegenheden heeft gegeven, volgens de woorden van een harei- leden „werkelijk alarmeerend" is ge weest. Het blad voegt er aan toe, dat de presi dent den toestand ernstig genoeg acht om over de bijzonderheden van zijn verkla ringen de grootste geheimhouding te heb- gen gevraagd. De president zou, volgens het blad, van de gelegenheid hebben gebruik gemaakt in uiterst dringende bewoordingen aan de in vloedrijkste leden van het congres te vra gen zich te onthouden van kleingeestige critiek op zijn daden bij de leiding der bui- tenlandsche politiek ln de naaste toekomst. Of dit alles echter juist is Tot de senatoren, die den president steunden, behoorde King (Utah), die vaak de regeering critiseert. Hij zeide: ,.ik hoop zeer zeker, dat er begrip voor Is vliegtuigen te verkoepen aan Frankrijk en Groot- Britannië. Op deze verkoopen rust geen embargo en deze zouden geen schending beteekenen van de neutraliteitswet DUITSCHLAND. Van semi-officieele zijde wordt medege deeld, dat de aangekondigde besprekingen tusschen de vertegenwoordigers van de Britsche en Duitsche industrie 23 Februari te Dusseldorf zullen beginnen. In een rede heeft de Britsche minister van overzeeschen handel, Hudson, met be trekking tot de passage in de door Hitier gehouden rede, waarin hij zeide. dat zlin land moest exporteeren of ondergaan, ver klaard: „ik geloof dat dit, uit den mond van Hitier, een der bemoedigendste verkla ringen is. die wij sedert lang gehoord heb ben. Het is even waar voor dit land. Per soonlijk geloof ik. dat, als wij het vertrou wen ln de wereld kunnen herstellen en de tegenwoordige internationale spanning kunnen doen verdwijnen, er ruimschoots voldoende uitvoerhandel zal zijn voor onze belde landen. Daarom, zoo besloot Hudson, juich ik deze verklaring toe, omdat ik meen. dat zij zou kunnen lelden tot het tot stand komen van een verstandige regeling tusschen onze beide regeeringen tot ontwikkeling van de markten tegen redelijke prijzen en tot be ëindiging van een scherpe concurrentie, welke onzinnig is. 7425 (lngez. Med.) BELGIË. MEXICO. Calles kan terugkeeren. President Cardenas heeft tegenover de pers verklaard, dat „niets den vroegeren president Calles verhinderd gebruik te maken van de politieke amnestie, zooals alle Mexicaaneche burgers en in Mexico terug te komen"-. OVER BENOEMING VAN MARTENS TOT LID DER ACADEMIE. In de Kamer heeft zich een heftig debat ontsponnen over de benoeming tot lid van de Kon. Vlaam&che Acade mie der medicijnen van dr. Martens, oud-lid van den Vlaamschen Raad, die in 1920 wegens hoogverraad bij verstek ter dood veroordeeld was, doch in 1929 amnestie heeft gekregen. De liberaal Mundeleer noemde de benoe ming een ware uitdaging van den natio- nalen geest, die geen enkel vaderlander kan aanvaarden. Martens, zeide hij, moet de academie goedschiks of kwaadschiks verlaten. In zijn antwoord zeide minister-president Spaak, dat de interpellatie van Mundeleer de moreele eenheid der natie in gevaar brengt. Hij verklaarde, dat de regeering niet op haar besluit zou terugkomen, waar op de Vlaamsche afgevaardigden den pre mier lulde toejuichten, terwijl de liberalen heftig protesteerden Tenslotte had de Kamer de keuze tus schen twee moties: een van den liberaal Max, waarin de benoeming van dr. Mar tens betreurd wordt, en die van den Vlaamsch-katholiek van Cauwelaert een eenvoudige motie om over te gaan tot de orde van den dag. In de nachtelijke zitting, die daarop volgde, oefende de liberaal Deveze, minister van staat en oud-minister van defensie, heftige critiek uit op Spaak, dien hij ver antwoordelijk stelde voor de benoeming. De aanwezigheid van Martens in de aca demie noemde hij een schande, en hij dreigde zich van de regeering waarvan hij een der steunpilaren ls te zullen af- keeren, als de benoeming niet werd teniet gedaan Nadat ook nog de socialist Hubin de be noeming van Martens gelaakt had. kwam Spaak voor het. laatst tussehenbeide. Hij verklaarde diep getroffen te zijn door de verdeeldheid, die zich ln dé Kamer had geopenbaard, en deed een beroep op den verzoeningsgezinden geest der Waalsohe en Brusselsclie afgevaardigden. De Kamer zal morgen over de beide mo ties stemmen. Angezien Spaak den steun heeft van de Vlaamsche afgevaardigden zonder onderscheid van partij, schijnt het zeker, dat hij de meerderheid zal behalen. De Kamer heeft nog met 123 stemmen tegen 20, bij 27 onthoudingen, een motie van wantrouwen, welke door de commu nisten was ingediend na het einde van de debatten over de regeeringsverklarlng, ver worpen. De vereenigingen van oud-stnjders had den tegen het einde van den middag haar aanhangers opgeroepen om het resultaat* af te wachten van de interpellatie. Groe pen betoogers werden in het begin van den avond gevormd achter de afzettingen der politie en gendarmerie. Een honderdtal betoogers heeft getracht een afzetting te verbreken en bij het parlement te komen, doch de ordedienst belette hun dit. De oudstrijders zijn hier langs de boulevards in het centrum der stad ge trokken en hebben zich daarna verzameld in de buurt van een theater, waar de koning een galavoorstelling moest bijwo nen Bij zijn aankomst hebben de betoo gers, die door een sterke politiemacht ln bedwang werden gehouden, den vorst een langdurige ovaitle gebracht. De oudstrijders zijn daarop naar de neutrale zone vertrok- ken, waar de politie de orde wist te hand haven. FRANKRIJK. De sterkte van het leger In zijn rapport inzake het wetsontwerp, waarbij de wet van 1936 ook op de nieuwe contingenten van toepassing wordt ver klaard, wijst des Isnards. hoewel hij vast stelt, dat het tijdperk der recruten-arme jaren zal verdwijnen, op de noodzaak, te gemoet te komen aan het ernstige gevaar, dat de intensieve bewapening van Duitsch land voor Frankrijk vormt. Het Duitsche leger heeft 900.000 man en 41 divisies, ter wijl het Fransche leger slechts 450.000 man en 28 divisies telt. Bovendien moet reke ning worden gehouden met het Italiaan sche leger, dat ongeveer 38 divisies telt. Om aan dezen toestand het hoofd te bieden moet, volgens den rapporteur, het Fran sche leger met 100.000 man worden ver groot. Hij wijst er tenslotte op, dat de luchtdoelartillerie en het luchtleger even eens versterkt moeten worden, waarvoor 83 700 man noodlg zijn. Naar men weet, heeft de Kamer, rra ken nis te hebben genomen van dit rapport, het wetsontwerp aangenomen. ENGELAND. Ronde-tafel-conferentie begint 7 Februari a.s. Malcolm MacDonald heeft medegedeeld, dat de ronde-tafel-conferentie inzake Palestina zal beginnen op 7 Februari as. Fascisten demonstreeren. Een vergadering in Limehouse, Oost- Landen. waar de minister vöor de lucht vaart, Kingsley Wood, het woord voerde, heeft men ontijdig moeten sluiten. Gedu rende de geheele vergadering hadden fascisten betoogd met geschreeuw, met het loslaten van ballonnetjes en het afsteken van voetzoekers Kingsley Wood brak zijn rede plotseling af. Toen het er uitzag, alsof er een ge meenschappelijke ren naar het podium zou ontstaan, wist Kingsley Woed dit af te wenden door op te staan met degenen, die op het jxxllum zaten, en het volkslied aan te heffen, dat door de fascisten en de regeeringsaanhancers werd medegezongen. Daarop renden de fascisten naar het podium. De pobtie moest ingrijpen. Voordat de zaal ontruimd was, ontstonden nog ver scheidene gevechten. Voorts heeft een groep fascisten in de straten van Londen betoogd op het oogen- blik, dat een aantal vrachtauto's met dekens en medicamenten voor de Spaan- sche vluchtelingen in Frankrijk voorbijging. Miss Ishbel Brown, lid van de commissie hulp aan Spanje, werd mishandeld. De betoogers droegen doeken meit het opschrift: „Waarom buitenlanders te hulp komen, terwijl Engeland verhongert?" Recruteering voor noodreserve voorloopig gesloten. Het ministerie van oorlog deelt mede, dat in antwoord op den oproep tot dienst neming bij de noodreserve meer dan vol doende inschrijvingen zijn ontvangen, zoo dat in de onmiddellijke behoefte in geval van nood voorzien kan worden De inschrij ving voor de reserve ls voorloopig gesloten. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. JAPAN. Geen conferentie maar informaties. Tijdens de debatten in de Kamer heeft admiraal Taniko Toyama, lid van de Min- seito-partlj, den minister van buitenland- sche zaken gevraagd te Tokio een inter nationale conferentie bijeen te roepen, waartoe Engeland en de Vereenigde Sta ten zouden worden uitgenoodigd er. zoo noodig Duitschland en Italië, ten einde een uiteenzetting te geven van den waren zin der vestiging van een nieuwe orde in Oost- Azië. Arlta antwoordde, dat hij geenszins het voornemen had een dergelijke confe rentie bijeen te doen komen, maar dat het nuttig zou zijn verscheidene vertegenwoor digers dier mogendheden uit te noodigen om naar Tokio te komen, ten einde den toe stand ter plaatse te bestudeeren. VEREENIGDE STATEN. De Fransche vliegtuigbestellingen In een verklaring omtrent den verkoop van militaire vliegtuigen aan Frankrijk heeft Roosevelt om. gezegd, dat deze een tweeledig doel had: in de eerste plaats werk verschaffen aan de arbeiders in stil liggende fabrieken en ten tweede experi menteeren op het gebied der massapro ductie teneinde de industrie op de ver- eischte capaciteit voor Amerika's eigen luchtvaartprogramma te brengen. Voorts zeide hij dat deze geheel in de lijn lag van de buitenlandsche politiek der Vereenigde Staten, waarvan een der alge meene doelstellingen was, het bijstaan van democratische landen. De zuivering van Catalonië. De troepen van Franco blijven trots het slechte weer gestadig oprukken. Gisteren is opgemarcheerd over een frontdiepte van 713 KM. Eenige dorpen zijn bezet. Vich ligt reeds onder bereik van het kanonvuur der rechtschen. die de stad tot op 12 K.M. zijn genaderd. Er zijn 2700 gevangenen ge maakt. Te Barcelona zijn in een droogdok twee dulkbooten aangetroffen, die nog alleszins te gebruiken zijn. De vluchtelingen-stroom naar Frankrijk houdt nog geregeld aan. Niettegenstaande de voorzorgen zijn ook talrijke strijdbare mannen over de grens gekomen. Zij komen in het gebergte onge merkt over de grens; zoodra zij worden be trapt, worden zij ontwapend en geïnter neerd. Ook in Frankrijk is thans een actie ont ketend voor de benoeming van een agent te Burgos. Flandin is leider van een groep van 124 afgevaardigden. Vastere tendenz op de slachtveeafdeelingen. Op de slachtveeafdeelingen ls de handel deze week wat williger ingezet. De aanvoeren waren ln het algemeen even korter en de vraag mede in verband met het koude weer iets beter. De geslachte markt de vleeschhandel dus was begin dezer week ook even opgewekter. We noteerden in doorsnee een paar cent hooger per K G. dan de vorige week, terwijl vrijwel alles werd geplaatst. Voor de Centrale werden Maan dag en Dinsdag ln totaal nog een 150 stuks aangekocht, tegen de oude prijzen, n.l. 42—48 cent per K.G. geslacht gewicht. De vette kal- verenmarkt was ln haar geheel nog uiterst traag gestemd, ofschoon de beste kwaliteit nog duur was; 35—38 tot 40 cent per pond levend gewicht, tweede en derde soorten waren minder. 20—30 cent per pond. Nuchtere kalveren waren even eens voor de beste soorten prijzig en de lichte laag ia prijs. Besteed werd van t. 411 per stuk Graskalveren met kalmen handel f. 40- 110 per stuk. Op de gebruiksveeafdeelingen was het aanbod over de geheele linie tamelijk, doch er was een zeer flauwe kooplust en de prijzen vertoonden een verdere neiging tot dalen. Ten aanzien van den wolveehandel is er weer wat nieuws. De regeering zal een andere verdeeling van de consenten gaan invoeren en sommige exporteurs zullen waarschijnlijk weinig van hun kwantum overhouden, aangezien zij hiet steeds de be langen van den schapenvleeschexport hebben behartigd. Er wordt nJ. een nieuwe basisperiode aangenomen n.l. van 1935—1938 worden de kwantums vastgesteld, die door iedere exporteur in werkelijkheid zijn uitgevoerd, want het is gebleken dat lang niet alle consenten zijn be nut. Het is voorgekomen, dat wanneer de prij zen in België en Frankrijk niet loonend waren enkelen de consenten eenvoudig lieten ver- loopen of aan anderen over deden. De laatsten die dus den export dienden zullen nu beloond worden met grootere consenten ten koste van de anderen. Een maatregel die valt toe te juichen; want er zijn exportfirma's die ten koste van veel verlies toch aan haar verplichtingen ten aanzien van den uitvoer hebben voldaan. De vette varkensmarkt reageerde al eenlgs- zins gunstig op de berichten, dat de veehouderij Centrale een kwantum zware varkens gaat af nemen om de prijzen wat te stlmuleeren. Voor de lichte soorten was dit echter niet het geval, want voor de baconvarkens zijn de officieele prijzen 4 cent per K.G. verlaagd. ..Ken je me niet meer? Ik ben je broer, dde in Amerika was VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt Jacqueline Clasine, IJm. 10. vangst: 180 m. schelvisch. 70 m. braadschelvisch, 100 m. wijting en radio; 180 m. kabeljauw, gul en bl. kool- visch, 60 m. koolvisch, 10 m. platvlsch. Totaal 650 m., 150 st. stijve kabeljauw en 40 lengen. IJMUIDEN, 1 Februari VISCHPRIJZEN. Per Kg. Tarbot 10.64; Tong 0.80—0.58; Heilbot 0.72. Per 50 Kg.; Griet 29—11.50; Gr. schol 7.70—7; Middel schol 9.50—8.60; Zetschol 18—13; Kleinschol 15.50—7.20; Bot 6.30—5.50. Schar 11 504.20; Tongschar 3121; Poontjes 5.504.20; Groote schelvisch 15.50—14; Middel schelvisch 15.50—11.50; Kleinmiddel schelvisch 12.50—9; Kleine schelvisch 11—8.80; Groot gul 11—8.90; KI. gul 10—8.30; Wijting 6.50185; Makreel 8.50—7.50. Per stuk; Vleet 2.701-60; Leng 1.80-0.85; Koolvisch 0.85. Per kcop: Rog 18- Witte Zee-viSch: Groote schelvisch 52.60; Middel schelvisch 5.50—3.60; Kleinmiddel schel visch 5.80—3 80; Kleine schelvisch 7.705.20; Schar 3; Groote gullen 4—3.80; Kleine gullen 3.50—2.10; Baars 3—2.50, per 50 Kg.: Wolf 17- 14; Kabeljauw 8.60—7.20, p. 125 Kg.; Heilbot 84—63 p Kg Besomming trawlers: „Erin" IJM 12 f. 60o0. „Schoorl" IJM 39 f. 3910, „Zwarte Zc?" IJ» 94 f. 4110; „Christine" IJM 2 f. 3640; „Maria IJM 95 f. 2390; „Dolfijn" IJM 103 f. 2000; „Ewald" IJM 48 f. 2510; .Penelope" IJM M f. 1810. Deensche kotters: E 41 f. 7IC; E 96 f. E 363 f. 620. Besomming loggers: KW 55 f. 690; KW 47 f. 870; KW 39 f. 1250; KW 114 f. 560; KW 13J f. 840; KW 42 f. 440; KW 110 f. 480; KW 2t l. 780. i

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2