STADSNIEUWS /9ste Jaargang WOENSDAG 1 FEBRUARI 1939 No. 24188 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN De Bilt DAGBLADVOOR LEIDEN EN OMSTREKEW PRIJS, DERj ADVERTENTIES: De zaak Oss Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD verwacht P.EIDSCH DAGBLAD 30 ctsjper regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van <ms Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bU vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque-' en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd fUn: per 3 maanden f. 2.35 per week .'.-Srif::. f,0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden -f- portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mn&X OPENING PRINSES BEATRIX-BAZAAR. DE VERJAARDAG VAN PRINSES BEATRIX Door den burgemeester. Onder groote belangstelling Is gistermid dag in de Kleine Stadszaal de Prinses Beatrix-bazaar, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de afd. Leiden van het Centraal Genootschap voor Kinderherstel- lings- en Vacantiekolonies en waarover wij In ons Blad van gisteren reeds een en ander schreven, door burgemeester mr. Van de Sandc Bakhuyzen geopend. De voorzitster van het bazaar-comité, mevr. Verhey van WijkRoem, sprak een welkomstwoord, waarbij zij zich speciaal richtte tot den burgemeester en mevr. v. d. Sande Bakhuyzen en wethouder v. Stralen. Spr. wees op het bijzondere karakter van dezen openingsdag en sprak haar groote erkentelijkheid uit jegens Prinses Juliana, die heeft toegestaan, dat deze bazaar den naam van Haar dochter draagt. Dr. J. Munk, de voorzitter van de afd. Leiden van het Centraal Genootschap, zette In het kort doel en beteekenis van de ver- eeniging uiteen en wekte op financieelen steun te verleenen. Het aantal malen, dat, zoo zeide de bur gemeester, die vervolgens het woord voerde, een beroep op den liefdadigheids- en ge meenschapszin voor de Leidsche burgerij wordt gedaan, neemt nog steeds toe. Zoo vele vereenigingen vragen tegenwoordig hulp, dat wij helaas genoodzaakt zijn on derscheid te maken en wel zoodanig, dat wij de vereenigingen verdoelen in een groep absoluut onmisbare en een categorie, die ïij weliswaar noode zouden missen, doch die niet onmisbaar zijn. Het staat voor spr. rast, dat het Centraal Genootschap tot de friste groep behoort. Het heeft volkomen het recht om op onze bijdragen aanspraak te maken. Doch wij mogen piet volstaan met zcx> nu en dan eens een gift te schen ken, want, H. M. de Koningin heeft het enkele dagen geleden zoo treffend gezegd, willen wij werkelijk iets beteekenen voor de samenleving, dan moeten wij onzen ge- heelen persoon geven. Ongetwijfeld is dit een zeer moeilijke opdracht. Spr. betreurt het. dat het Genootschap met financieele moeilijkheden te kampen heeft en vraagt zich af of inderdaad wel alle middelen tot uitbreiding van het leden tal zijn aangegrepen. Z.i. wordt over het algemeen te veel een beroep gedaan op een betrekkelijk aantal meergegoeden, ter wijl het meerendeel der burgerij niet eens In de gelegenheid wordt gesteld financieele hulp te verleenen. Na het dames-comité te hebben toege- wenscht, dat met dezen bazaar het gestelde doel zou mogen worden bereikt, verklaarde spr. den bazaar voor geopend. Gisteren werd de bazaar door ongeveer 20(1 personen bezocht. Behalve op de gewone uren des mid dags van halfdrie tot 5 uur en des avonds van 8 tot 10 uur zal de bazar morgen geopend zijn van 10 uur 30 tot 12 uur 's morgens. JUBILEUM J. V. MUIDEN. Een hartelijke huldiging. Gisteravond vond de huldiging plaats van den heer J. v. Muiden ter gelegenheid van zijn 25 jarig jubileum als collectant bij net Kerkcollege der Ned. Herv. Kerk. Te acht uur kwamen alle dienstdoende- en vele oud-collectanten in de versierde con sistoriekamer der Hoogl. Kerk bijeen. Te circa halfnegen arriveerden de jubilaris en aijn echtgenoote, die door den oudsten en ionssten collectant per auto van huis waren gehaald. De voorzitter, de heer H. M. Pont sprak den jubilaris toe en memo reerde in het kort. wat de heer v. Muiden in de afgeloopen 25 jaren voor de Kerk en het college heeft gedaan. Als blijk van waardeering overhandigde spr. den heer v. Muiden een portefeuille met het embleem van liet college in goud. fraai en sierlijk uitgevoerd door den heer M. Brinks, juwe lier aan de Haarlemmerstraat, alhier Mevr. v. Muiden werden bloemen aangeboden. Vervolgens kwamen verschillende depu taties haar gelukwenschen aanbieden De heeren J. p. Mulder en H. Filippo namens oe Gemeente Commissie, de heeren K. C. Kuiper en H. Antony namens de Diaconie- collc-tanten. die hun gelukwenschen van een bloemenmand vergezeld deden gaan. oe kosters der verschillende kerken, ds. M. Ottevanger en ds. J. de Wit namens den Kerkeraad. de heeren F. v. d. Mark en S. Kokkedee namens het vrijwilligerscorps, terwijl het gemeenteraadslid J. A. v. d Bcyden (oud-collectant), zijn gelukwen- acnen op rijm kwam aanbieden. De heer v. Muiden dankte ten slotte allen voer de wijze, waarop men dezen dag voor hem tot een onvergetelijke had gemaakt, waarna het college nog eenigen tijd gezel- hijeen bleef. „NEMO SOLUS SATIS SAPIT". Het theologisch dispuut „Nemo solus satis sapit" zal morgen het eerste lustrum herdenken. Daar dit hoofdzakelijk in be goten kring wordt gevierd, heeft men er 200 weinig mogelijk ruchtbaarheid aan ge- 8evea Geslaagde Princeviag-avond. Op een zoowel waardige, als feestelijke wijze heeft „De Prtncevlag" den eersten verjaardag van Prinses Beatrix herdacht. In de rijkelijk met vlaggedoek versierde groote zaal van „Den Burcht", waar opge wekte muziek van nationale liederen een echte oranje-stemming bracht, gaf deze vereeniging een Princevlag-avond, welke tevens bedoeld was als een herdenking van het eerste lustrum. Onder de zeer vele aanwezigen de zaal was geheel bezet merkten wij o.m. op de heeren Berlott en Jansen van. het H.B. van „De Princevlag", de heeren W. v. d. Laan van de Drie October-vereeniging, mr. Briët en Mulder van de Contact-Commissie, Questroo en Boekkooi van de Chr. Oranje- vereeniging. ir. P. C. Lindenbergh van de Ver. Koninginnedag, den vice-consul van do Ned. Wandelsport en voorts deputaties van het L.6.C., de Graal, de Ver. van Re serve-Off.. de Burgerwacht en van een groot aantal PrinceVlag-afdeellngen uit den omtrek. Bericht van verhindering was In gekomen van den burgemeester, den gar nizoenscommandant en de Oranje Garde. Nadat de geheele vereeniging op het po dium was opgesteld en de vaandeïgroet was gebracht, heeft de voorzitter van „De Princevlag", de legerpredikant ds. E. L. Nauta een woord van welkom gesproken. Met een enkel woord wees ds. Nauta er op, dat het voor de vereeniging een zeer merk waardig feit is, dat het eerste lustrum sa menvalt met den eersten verjaardag van Prinses Beatrix. Na dit woord van welkom en het zingen van het vereenigingslied, werd een zeer ge varieerd en aantrekkelijk programma afge werkt, waaraan afwisselend alle leden medewerkten, en dat vooral door de wijze van uitvoering zeer veel bijval oogstte. Noemen wij enkele nummers van dit veel zijdige programma, dan verdient zulks in de eerste plaats „het groot-saluut", dat door het tamboer- en pijpercorps gebracht werd. Aardig was ook het spel van de aller kleinste leden, die een dagje naar buiten gingen; zoo ook de opvoering van sneeuw witje en de zeven dwergen. Treffend en zeer geslaagd was verder de hulde aan het Huis van Oranje en waarin achtereenvol gens Prinses Beatrix, het Prinselijk Paar, H. M. de Koningin en Prins Willem van Oranje werden betrokken. Zeer voldaan heeft ons ook het rhythmlsch hoepelspel en vooral het knotsen-ballet waarin vele variaties waren verwerkt. In een korte doch enthousiaste toespraak heeft de heer Berlott op dezen avond nog gewezen op het doel van ,JDe Princevlag" en op haar resultaten. Nadrukkelijk wees spr. er op. dat „De Princevlag" geheel bui ten de politiek staat en dat zij uitsluitend één doel voor oogen heeft: het dienen van Koning en Vaderland onder het devies: God, Nederland en Oranje". Wij willen, al dus spr.. onze jeugd maken tot warme Oranjeklanten en haar opvoeden tot natlo- naal-voelende menschen. waaraan wij ln dezen tijd juist zoo dringend behoefte hebben. Nadat spr. nog had herinnerd aan het prachtige initiatief door de Leidsche afdeeling genomen om het mogelijk te ma ken, dat ook minder gesitueerden een vlag op nationale feestdagen kunnen uitsteken, waartoe bereids een fonds werd gevormd, eindigde hij met een krachtige opwekking om als donateur (trice) toe te treden. Een woord van waardeering aan het adres van mej. A. Kellenaers, gymnastiekleerares M.O.. die nagenoeg alle oefeningen instu deerde. is hier zeker op zijn plaats. Een haar gebrachte bloemenhulde was welver diend. Vermelden wij nog. dat ook de heer K. Cebol, secretaris-penningmeester, die de vereeniging gedurende de vijf Jaar van haar bestaan onafgebroken mocht dienen, een bloemenmand in ontvangst mocht nemen. Het Leidsche Studentencorps trad collec tief toe als lid. AFSCHEID W. VAN DEN BRINK. Als Chef de bureau bij den Raad v. Arbeid. In tegenwoordigheid van zijn echtgenoo te en kinderen heeft de heer W. van den Brink gistermorgen afscheid genomen als Chef de Bureau van den Raad van Arbeid alhier in een zitting van den Raad, waarbij het geheele personeel aanwezig was. De voorzitter van den Raad van Arbeid, mr. S. Mok, sprak den heer v. d. Brink toe en wees er op, dat dit in zijn leven een bijzondere dag was, daar hij van het ambtelijk leven in het ambtelooze over gaat. Spr. herinnerde aan een bekend ge deelte uit een der Psalmen: „Duizend jaren zijn in uw oogen als de dag van gisteren" en „Wij brengen onze jaren door als een gedachte". De jaren zijn voorbijgegaan. Zij hebben u naast veel moeite en zorgen ook veel oogenblikken van vreugde gegeven. Het leven van den heer v d. Brink was te splitsen in twee deelen, het eerste gedeelte als ambtenaar bij de Ned. Spoorwegen, het tweede gedeelte bij den Raad van Arbeid, het eerste van ongeveer 30 jaar. het tweede van ruim 19 jaar. De laatste periode is weer te verdeelen in twee deelen, de eerste 19 jaar onder spr.'s voorganger, cn da laatste 6'/i maand onder leiding van spreker. In dezen korten tijd is er al veel veran derd, mede in de positie van verschillende leden van het personeel. Spreker vestigde er uitdrukkelijk den nadruk op. dat de heer v. d. Brink voor een belangrijk deel daarin het initiatief heeft gehad. In de wet staat nu eenmaal, dat de amb tenaar op 65-jarigen leeftijd moet vertrek ken, en dat heeft zijn goede zijde, daar men dan plaats maakt voor anderen. De heer v. d. Brink gaat echter met eere en daarom behoeft zijn afscheid hem niet verdrietig te stemmen. Want hij laat een goeden naam achter en men zal hem noode missen. Mede namens de leden van den Raad werd den heer v. d. Brink door den voorzit ter een rooktafel aangeboden en werd de wensch uitgesproken, dat hij nog zeer veel jaren van zijn pensioen moge genieten en hij den Raad van Arbeid niet zal vergeten. Daarna was het woord aan den heer A. Parmentier, di# den scheidenden functio naris als chef de bureau opvolgt. Spr. bracht den heer v. d. Brink dank voor de aangename wijze, waarop hij hem de laatste weken heeft willen inleiden in de verschillende werkzaamheden Verder sprak hij den scheidenden chef toe in een beeldspraak ontleend aan het spoorwegbe drijf, daarbij in het kort den arbeid van den heer v. d. Brink gedurende de afgeloo- pen 20 jaren memoreerend. Namens het personeel bood spr. vervol gens als aandenken een schilderij aan van de hand van een bekend Veluwsch meester. Mevrouw v. d. Brink werd namens het personeel een bloemenmand aangeboden, waarbij ook eenige vriendelijke woorden aan haar adres werden gericht. Ten slotte beantwoordde de heer van den Brink de beide sprekers in een ernstige en vaak geestige speech. Hij gaf uiting aan zijn dankbaarheid dezen dag te mogen be leven. maar daarnaast ook betreurde spr. het, dat hij nu genoodzaakt is een werk kring prijs te geven, welke hem nooit heeft verdroten. In de hem gebrachte dank en waardee ring wenschte hij ook zijn mede-arbeiders, te laten deelen en als er sprake is van den goeden naam van dezen Raad bij de hoo- gere instanties, dan is zulks niet het minst te danken aan het personeel in het alge meen. Tevens dankte hij de leden van den Raad en het personeel voor de hem aangeboden cadeaux, welke hem een bijzondere verras sing waren en hem zullen doen gedenken aan al het goede in de afgeloopen twintig jaren genoten, daarbij de verzekering ge vende, dat hij dankbaar blijft en dit hoopt te bewijzen met daden, wanneer de Raad of een der ambtenaren nog eens een beroep op hem zouden doen. Ten slotte namen de aanwezigen per soonlijk afscheid van den heer van den Brink en zijn echtgenoote. HET OUDE „ZOMERLUST" HERLEEFT. In het moderne „Schuttershof". Op de plaats waar gedurende een lange reeks van jaren het café-restaurant Zo- merlust" aan den Stationsweg heeft ge staan, is heden onder den gemakkelijk- verklaarbaren naam ,,'t Schuttershof" een dergelijk bedrijf geopend. Maar dit is dan ook het eenige. wat het oude „Zomerlust" en het moderne .Schut tershof' gemeen hebben, want van het vroegere gebouw zijn schier geen twee steealen op elkander gebleven. Ware het niet. dat de gevel en de hoofdlijnen der cafézaal reminicensies wekken aan den toestand van weleer, men zou beter van „nieuwbouw" dan van „restauratie" kunnen spreken. „Aanvankelijk lag het niet in de bedoeling, aldus vertelde ons de hoofdingenieur der Oranjeboombierbrouwerij, die dit werk fi nancierde, om de zaak zóó grondig te restaureeren als thans is geschied doch gedurende den bouw bleek gedurig de wenschelijkheid om nieuwe voorzieningen te treffen. Zoo haddén wü gedacht onder de nieuw te bouwen keukens een beton plaat te kunnen leggen, doch de grondslag was zóó slap, dat een geheel nieuwe fun deering moest worden geheid, hetgeen mede door de aangrenzende perceelen een lastig karwei was". De verbouwing werd uitgevoerd door den Rotterdamschen aannemer S. Vink volgens de plannen van het architectenbureau van der Heyden en van Nieuwenhuyzen aldaar; zij vorderde vijf volle maanden. Bij de inrichting der groote cafézaal, welke een diepte heeft van circa 30 meter bii een breedte van 9 meter, is gestreefd naar een sfeer van gezelligheid en huise lijkheid, welk doel ongetwijfeld bereikt is. De betimmering der wanden is uitgevoerd in eikenhout: de meubels zijin van blank eiken, terwijl de zittingen van gevlochten riet zijn vervaardigd. Alle tafels in de zaal. welke plaats biedt aan plm. 189 personen, zijn gedekt met Perzische kleedjes. Het plafond is aanzien lijk verlaagd en afgedekt met celotex- platen; de lampen ziin van gesmeed blank ijzer, waarop gezellige cose ballons zijn be vestigd. Het buffet is verplaatst naar de andere lengtezijde van de zaal met directe verbin ding naar de keukens, bier-, provisie- en wijnkelders. In het midden van de zaal boven de leestafel is een lichtraam aangebracht, zoodat de lectuur volop daglicht ontvangt, terwijl de zaal kunstmatig wordt geventi leerd door het inblazen en afzuigen van een warmen luchtstroom. Alle aandacht is ook besteed aan het sanitair; in de gangen ztin keurige toiletten gebouwd benevens een garderobe en een kantoortje voor den exploitant. A NOTA VAN MINISTER GOSELING KOMT UIT. Naar wij vernemen 7al de nota van minister Goseling aan de Tweede Kamer aan gaande de zaak Oss vanavond de Landsdrukkerij verlaten. Het stuk zal buitengewoon uitvoerig zijn en een groote hoeveelheid documentatie materiaal bevatten. De exploitatie is toevertrouwd aan den heer W. Boer. die reeds tal van jaren in dit bedrijf werkzaam is en in alle opzich ten over de noodige kennis en ervaring beschikt. De oude tooneelzaal is in hoofdlijnen dezelfde gebleven, doch inwendig eveneens geheel gerestaureerd. Er zijn keurige en prettige stoelen gekomen, die ln rijen vast aan den vloer bevestigd staan; er is een goede ventilatie, degelijke toiletten en last not leastnieuwe decors voor het too- neel. Leiden heeft hiermede een mooie tooneelzaal gekregen, welke plaats biedt aan bijna 400 bezoekers. Op de eerste etage bevindt zich. behalve de woning van den heer Boer, nog een gezellig zaaltje voor diners, vergaderingen van plm. 30 perso nen, enz., terwijl het uitgebreide sou terrain in gebruik is als kelderruimte. Vanzelfsprekend heeft ook de tuinaanleg een metamorphose ondergaan. Een zigeuner orkest onder leiding van R. Hettema zal gedurende de Februari-maand 's middags en 's avonds de gezelligheid ver- hoogen. Voor de standing van den Stationsweg beteekent de opening van ,,'t Schuttershof" zonder twijfel een verbetering: voor tal van dilettanten-, tooneel- en andere amu- sementsvereenlgingen is het een kostelijke aanwinst. UITVOERING LEIDSCH POLITIE MUZIEKGEZELSCHAP. Een geanimeerde feestavond. Gisteravond was het weer eens de beurt van het Leidsch Politie Muziekgezelschap onder leiding van den heer Bolderdijk, om te toonen wat het presteeren kan! Met veel tevredenheid kan men ditmaal op de uit voering terugzien, want de muzikanten heb ben ln het algemeen een uitstekenden in druk gemaakt. Wie regelmatig onze ver slagen volgt, weet, dat wij niet altijd over het spel tevreden konden zijn, maar van dezen avond hebben wij vele goede in drukken behouden. Wat gespeeld werd, bleek binnen de mogelijkheden van dit kranige corps te liggen, terwijl het beschaafde klankgehalte dat grootendeels ook zuiver bleef be halve in het laatste nummer Rossini's Guil- laume Teil een hoogst aangenamen in druk heeft gemaakt. Nadat de pittige „Marche du Héros" weer klonken had, opende de voorzitter, de heer Dragt, deze, vooral later op den avond, druk bezochte bijeenkomst en heette welkom den beschermheer, burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen, den commissaris van politie den heer R. J. Meyer, eere-voorzitter van het gezelschap, den garnizoenscom mandant Overste Buurman, de afgevaar digden van de V.VJSi., het LSC. en Sein pre Crescendo, alsmede van diverse zus- tervereenigingen uit Leiden en elders, de inspecteurs en vele andere belangstellenden. Spr. deelde mede, dat het afgeloopen jaar voor de vereeniging niet ongunstig was geweest: op het concours te Amsterdam werden twee eerste prijzen behaald, die op dezen avond door den Burgemeester onder een woord van groote waardeering aan het vaandel werden gehecht. De heer Dragt dankte voorts voor den financieelen steun van donateurs, begunsti gers, enz. en hoopte hierop ook in de toe komst te mogen rekenen. Ook dankte spr. voor den als steeds ondervonden steun van de superieuren. Spr. wees er op. dat de zaal in verband met den eersten verjaardag van prinses Beatrix versierd was en dat men speciaal dezen avond voor de feestviering had uit gezocht. Hij dankte de Oranjevereeniging voor de beschikbaarstelling van het feest- materiaal. Voorts sprak hij een woord van aanbeveling voor den verkoop der Oranje- strikjes, die in de pauze zouden worden aangeboden ten bate der Leidsche Bleek neusjes. Vervolgens was weer het muziekgezel schap aan het woord, dat onmiddellijk een voortreffelijken indruk maakte met de ouverture .Antigone", waarmee te Amster dam een eersten prijs was behaald. Zuiver van klank, juist van nuanceering werd hier gespeeld, waarbij het fraaie thema telkens duidelijk naar voren kwam. Een groot suc ces werd ook behaald met het nummer „Air Varié", waarin de sopraan saxophoonpartij die uiterst moeilijk was. met groote techni sche vaardigheid en muzikaal begrip ver tolkt werd door den heer A. Anderson, een nieuw lid van dit gezelschap, met wien men ongetwijfeld veel eer inlegt. Correct werd het accompagnement verzorgd; deze com positie had een zoodanig succes, dat de laatste variatie gebisseerd moest worden. BINNENLAND. Rijtoer van het Prinselijk Gezin door Den Haag:. (Binnenland, 3e Blad). Telefoontarieven worden verlaagd. (3e BI.) Engeland gaat een deel van onzen tain- bouwexport verbieden. (Land- en Tuin bouw, 2e Blad). Ruiterlijke bekentenissen; nieuwe reeks. (3e Blad). AMSTERDAM SC HE BEURS. Kalme handel - Na lustelooze opening beter stemming - Iets lagere koersen Amerika gedrukt Beleggingsmarkt iets luier. BUITENLAND. Het debat in het Engelsche Lagerhuis. Chamberlain ziet lichtpunten. (3e BI.) Stelt Amerika zich achter de democrati sche landen? (Buitenland, le Blad). Britsch-Duitsche industrie-besprekingen. (Buitenland, le Blad). Fel debat in Belgische Kamer over een be noeming. (Buitenland, le Blad). ZIE VOORTS EERSTE BLAD. LAATSTE BERICHTEN Voor Noord-Holland, Friesland, Drente en Groningen: Meest zwakke tot matige wind uit Oos telijke richtingen. Tijdelijk wel licht zwakke veranderlijke wind. Nevelig tot gedeeltelijk bewolkt. Droog weer. Lichte tot matige vorst in den nacht. Overdag tem peratuur om het vriespunt. Voor de overige provincies: Ma tige tot zwakke wind uit Oostc- telijke richtingen. Helder tot licht of half bewolkt. Droog weer. Lich te tot matige vorst in den nacht. Overdag temperatuur om het vriespunt. Aan het applaus, dat hier speciaal den kun- digen solist ten deel viel. scheen haast geen einde te komen. De Freischütz-fantasie. Suppé's ..Mad- schen von der Spule" en de wals .Ma Reine" werden vlot uitgevoerd: vooral de laatste was gehouden in het juiste, soepele rythme. Jammer, dat de muzikanten, wellicht ten gevolge van eenige vermoeidheid in het laatste nummer wat minder gelukkig waren, doch dat deed toch geen afbreuk aan de goede impressies, die wij mochten opdoen. Het succes is, speciaal ook voor den ener gieken dirigent, welverdiend geweest. Namens de V. V. S. L. werd een prach- tigen lauwerkrans aangeboden. Na de peuze waren het Thoien en Van Lier met hun gezelschap (Kitty van Dongen, Jeanne Laforce en Rcdie Roeters), die de vele aawezigen op gevarieerde wijze, met zang. revue enz. aangenaam bezighielden en er de opgewekte stemming prachtig in brachten. Zij verzorgden een programma, dat klonk als een klok. waarvan men naar hartelust heeft genoten. Op dezen vroolijken feestavond is tevens nog hulde gebracht aan den directeur, den heer Bolderdijk en diens echtgenoote. wien resp. een enveloppe met inhoud en bloemen ten deel vielen. Tot diep in den nacht bleef men bijeen, onder de enthousiaste muziek van „Ho- fenk's Melody Makers": het dansen, onder leiding van den heer W. F. van Wijk, is steeds een gezellig besluit van een avond als deze. Deze mooie uitvoering, waarop ook nog het Wilhelmus weerklonk, zal bij de wak kere mannen van ons politiecorps, hun vrienden en vriendinnen, stellig nog lang in uitstekende herinnering blijven 1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 1