l i Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 30 Januari 1939 WEERBERICHT. AGENDA AALSMEER. Jaarvergadering. De Voetbalvereen. „Aalsmeer" vergaderde in hotel „Floralia", onder voorzitterschap van den heer J. Carels. Deze sprak een woord van welkom en gat een korte be schouwing over het afgeloopen Jaar. De secretaris, de heer L. C. Buis. las de no tulen. die vastgesteld werden. De voorzit ter deed om. mededeeling, dat de Kon. goedkeuring was verkregen op de statu ten der vereeniging en het voetbal terrein door het bestuur in Juli a.s. voor een twee- Aal weken was afgestaan voor een te hou den concours. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging thans 142 werkende leden telt. De penningmeester, de heer Jb. Mantel, gaf verslag van zijn gehouden beheer over 1938. De ontvangsten waren f. 3615.52, de uitgaven f. 3501.77, batig saldo f. 113.75. Het clubblad had bij Inkomsten en uitgaven van pl.m. f 1100.een klein batig saldo. Verschillende verslagen werden uitge bracht, t.w. van de kascommlssie, Club blad en elftalcommissie. V.V. „Aalsmeer" telt thans 8 elftallen. De voorzitter dankte de rapporteurs voor hun verslagen. Als bestuursleden werden herkozen de heeren Jac. Mantel, G. L. de Bruyn, J. v. Acker en L. C. Buis. Nadat nog leden der elftalcommissie waren gekozen, een kascommlssie was benoemd en de contri butie 1939 vastgesteld, volgde, na afhan deling der rondvraag, sluiting dezer diuk bezochte vergadering. Barometerstand BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De BUt. Het gebied van hoogen luchtdruk tusschen IJsland en Schotland nam nog ln beteekenis toe. een uitlooper van dit gebied reikt over de Noordzee. Duitschland, Midden-Europa tot over Roemenië. Over de Poolzee ligt een zeer diepe depressie; langs de Zuidzijde hiervan passeeren verschil lende storingen over Scandinavië en Finland. Ook over Zuid-Europa is de luchtdruk laag; één kern ligt over de Golf van Biscaje deze vult zich echter thans op een tweede kern ligt over de Middellandsche Zee. In de omgeving van Het Engelsche Kanaal waait het nog krachtig uit het Oosten, overi gens zijn in West-Europa de luchtdrukverschil- len over het algemeen afgenomen en ook de wind is tot matig of zwak teruggeloopen. Neerslag van beteekenis valt er nergens meer; wèl is in Oost- en Zuid-Duitschland. in Zuid-Frankrijk en op de Britsche eilanden de bewolking nog vrij zwaar. In Duitschland en onze omgeving daalde de temperatuur tot onder het vriespunt; op de Britsche eilanden en in Scandinavië is de temperatuur over het algemeen iets gestegen; ln Scandinavië komt niet meer dan matige vorst voor; de temperatuur is hier vrij aan zienlijk boven normaal. Ook in Duitschland en Zuid-Frankrijk is de temperatuur boven normaal: in Noord-Frank rijk en onze omgeving is de temperatuur echter iets onder normaal, voor ons land gemiddeld twee graden. WEERSOMSTANDIGHEDEN (Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: Helder; Matige O. wind; Temp. 0 gr. C., minimum 0 gr. C. Missingen: Licht bewolkt; Matige O.N.O. wind; Temp. 0 gr. C.. minimum 0 gr. C. De Bilt: Licht bewolkt; Matlige O.N.O. wind; Temp. -2 gr. C.. minimum -2 gr. C. Groningen: Licht bewolkt: Zwakke O. wind; Temp. -2 gr. C.. minimum 2 gr. C. Missingen: Licht bewolkt; Zwakke O. wind; Temp. 1 gr. C.. minimum 1 gr. C. Geen dezer plaatsen meldt neerslag. Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: O.N.O.. 1 gr. C., mooi. Londen: O.N.O.. 3 gr. C., betrokken. Berlijn: ZZ.O,. -1 gr. C., nevel. Nice: N.. 11 gr. C., opklarend. Stockholm: N.N..W, 1 gr. C., betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. laagste temp. -Vk gr. C. <29 gr. F.). 9 uur voorm.: 10 gr. C. (32 gr. F.». 12 uur 's midd.: 2 gr. C. (36 gr. F.). nOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag Voorm 10 uur 43 min.; nam. te 11 uur 24 m. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag: 5.11 nam. tot 7,15 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 30 Jan. op: 11 uur 42;- onder 2 uur 50. HAARLEMMERMEER. Het Witte Kruis verkoopt Wijkgebouw. De afd. Haarlemmermeer der Vereeni ging „Witte Kruis" hield in hotel De Landbouw een algemeene ledenvergade ring, ten einde het bestuur machtiging te verleenen tot het verkoopen van het oude Wijkgebouw te Vijfhuizen. Zooals men weet, heeft Vijfhuizen een moderner, meer aan de eischen beant woordend, wijkgebouw gekregen en heb ben de Gebrs. Lamboo zich met het Witte Kruisbestuur in verbinding gesteld inzake overname. Voorzitter dr. Bult zet deze zaak nader uiteen. Met de koopers is men tot een resultaat gekomen. Het gebouw zal f. 2687 opleveren, waarvan het Witte Kruis de noodige verbouwing ad f. 300 op zich zal nemen. Het Witte Kruis zal een netto bedrag van f. 2100 ontvangen De Boaz-bank zal de noodige hypotheek verleenen. doch vraagt het Witte Kruis garantie voor den goeden gang van zaken. Het bestuur meent dit te kunnen doen. daar de woning na de verbouwing die waarde zeker zal behouden. Aan de wo ning is 'bovendien nog een tuin, groot 924 c.Averbonden. Het bestuur kreeg daarop machtiging de noodige maatregelen te treffen, waar voor dr. Bult dank bracht De moderne Bestuurdersbond in de Haarlemmermeer organiseerde in hotel De Beurs een filmavond waarvoor buiten gewoon groote belangstelling bestond De heer J. Goossen opende waarna diverse films veel aandacht trokken, met als hoofdfilm „Merijntje Gijzen's Jeugd". De heer Rood hield een propagandistische rede. Verkooping. Ten overstaan van de notarissen A. van den Bergh en E. Spier te Amsterdam en C. F. J. Hetnsius te Hoofddorp werd ln hotel De Beurs de boerenhofstede „Alle- gonda's Hoeve" met arbeiderswoning, erven, tuin en diverse perceelen weiland en bouwland ter grootte van 39.66.15 H.A.. gelegen aan den IJweg te Haarlemmer meer, publiek verkocht'. Gecombineerd werden deze perceelen afgemijnd door den heer Nic. Slootweg q.q. uit Haarlemmermeer. De koopsom be- f. 83.720. HILLEGOM. Tooneeluitvoering van „Onder Ons". De jeugdige tooneelclub „Onder Ons" heeft onder regie van den heer J. van Houten Sr.. die sinds vele jaren geen vreemde bij het dilettantentooneel is. een uitvoering gegeven in „Flora", welke zaal mooi bezet was Opgevoerd werd het van ouds bekende drama De Twee Weezen" van d'Ennerg en Aniset Bourgeois, oat niet minder dan 3 be drijven telt Het dramatische stuk pakte het publiek, dat geheel meeleefde en volop genoot. Er was veel zorg aan de costuums besteed en de vele medespelenden oogstten een groot succes. Kinderen naar Herstellingsoorden. Alhier is opgericht een afd. van het Centraal Genootschap van kinderherstel lingsoorden en vacantiekolonies, met het doel om voor zwakke kinderen uit onze gemeente de mogelijkheid te scheppen om te genieten van bosch, heide of zee, voor herstel van gezondheid. Het secretariaat wordt waargenomen door den heer J. M. Martens, Wiihelminalaan 63 alhier. Bereids zijn verscheidene ouders lid ge worden; een actie voor meer leden zal ge voerd worden. Gevonden. Op het politiebureau is tusschen 7 en 8 uur 's avonds te bevragen: muts, almlnium naamplaat. autonummerplaat, heeren handschoen, kosteloos belastingmerk, glacé handschoen en ceintuur. KATWIJK. Gevonden. Op het politiebureau zijn Inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevon den voorwerpen; een gouden dames- polshorloge. 2 lipssleutels, een huissleutel, een grijsbruin roodgToen ceintuur, een paar beenpij pen, een pet, een blauw vil ten dameshoed, een bril met hoornen montuur en doublé haken, een bruin lederen knipbeurs. een paar bruin lederen glacé gevoerde handschoenen. Naar wij vernemen is de ziektetoe stand van den gemeente-secretaris, den heer Boekhoven, zoodanig vooruitgaande, dat hij op 1 Maart zijn werk weer hoopt te kunnen hervatten. KATWIJK AAN ZEE. IDe heer J. Hendriks uit Rotterdam is benoemd tot ambtenaar-bestuurder van de afdeehng Katwijk van den Centralen Bond van Transportarbeiders. De opbrengst van de verjaardag busjes over November en December ten bate der Chr. Jeugdorganisatie bedroeg f, 26.24. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering T.B.C.-bestrijding. De Ver. voor T B C.-bestrijding vergader de in de Roskam. Na opening volgde lezing der notulen en het jaarverslag. Bij den aanvang van 1938 stonden 124 gezinnen onder toezicht terwijl dit cijfer aan het einde van 1938 109 was. Er werden door mej. Note'ooom 1327 huisbezoeken afgelegd: verder 146 bezoeken voor maatschappelijk werk. Er kwamen 26 patiënten voor hoog- tezonbestraling in aanme-king. Acht na tiën ten moesten in ziekenhuizen wo'den opgenomen en vier kinderen werden oo De Leldsche Buitenschool geplaatst, vier kin deren werden geplaatst in het Zeehospi tium en 3 In het Kleuterhuis. De ontvang sten waren volgens het financieel verslag f. 6266.64, de uitgaven f. 5933.66. Van deze totaalkosten werd door de ouders 8% bij gedragen, door het Rijk, de Provincie en de gemeente 44°/o, de Diaconieën en het Arm bestuur 9%i. door giften en bijdragen 32°/«, 3'/» voor bestraling met hoogtezon; de rest uit diverse bronnen. Het bestuur hoopt op nog meer werkdadige medewerking van de burgerij te mogen rekenen. Na rondvraag volgde sluiting. LEIDSCHENDAM. Bijeenkomst Ger. Jeugdvereenigingen. In de Geref. Kerk, werd onder leiding van Ds. Boukema, de feestelijke jaarverga dering gehouden van de Jongemannen- Vereeniging op Ger. grondslag dr. A. Kuy- per en de Ger. Meisjesvereeniging Ons Be ginsel Getrouw. De voorzitter wees op de beteekenis van het Geref Jeugdwerk. Het jaarverslag der Jonge mannenver- eeniglng. uitgebracht door den heer C. H. de Ruyter Hzn. werd goedgekeurd. Hierna hield mej. C. F. van der Rost een inleiding over „De vrouw ln de brieven van den apostel Paulus". welke werd gevolgd door een zendingstableau, waaraan werd medegewerkt door de leden der meisjesver eeniging. De heer A. Slingerland bracht de geluk- wenschen van den Ger. Kerkeraad over. De heer Jac. Quartel hield hierna een In leiding over „De ongelijkheid In de schep ping gegrond", waarop volgde het in een voordracht verwerkte Jaarverslag van de meisjesvereeniging De heer B. van der Ros hield een korte toespraak tot ds. Boukema, voor den arbeid welken deze voor het jeugdwerk verricht, hem dank en hulde brengende, waarbij spr. namens de vereenigingen een fraaie boe- kenstandaard aanbood. Ook mevrouw Bou kema werd in deze hulde betrokken en mocht een boekwerk ln ontvangst nemen. Tot slot werd door de jongemannenvereeni- ging naar voren gebracht een drietal ta bleaux uit het leven van den Vader des Vaderlands. Het verdere deel van den avond werd opgeluisterd door zang en voordrach ten. waarna de heer H. de Ruyter de bij eenkomst sloot. Vergadering Eicrveilingsverecniging „Het AVapen van Veur". De Eierveilingsver. „Het Wapen van Veur" vergaderde onder leiding van de heer A. H. van den Akker Johzn. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het overlijden van den heer Al. Voorts wees hij er op, dat ln het afgeloo pen jaar nog winst is gemaakt. Goedgekeurd wer£ het jaarverslag van den penningmeester den heer C. Huisman. De ontvangsten bedroegen f. 2019.60, de uitgaven f. 1910.90: voordeelig slot f. 108.70. Aan veilingsprocenten werd ontvangen f. 1900.85. De controle-commissie bij monde van den heer Gerrltsma rapporteerde alles in orde. Na bespreking over de a.s. viering van het 25-jarig bestaan werd het jaarverslag van den wd. secretaris, den heer J. Th. Al besproken. Aangevoerd werden 1.356.579 kipeleren <1937 1.453.91*)1.9.924 eendeleren <1937 26.023». Aan veillrigsprocenten werd ont vangen f. 1900.85 <1937 f. 2117.56). De ontvangsten bedroegen kipeleren f. 51 923.97. eendeieren f. 665. wild en ge vogelte 1.5651.48. Totaal I 58 240.45 (1937 f. 63.725.50). De gemiddelde prijs bedroeg voor kip eieren 1.3.85 H937 f. 3 78). voor eend- clerer. f.3.35 (1937 1.2.81). Tot ild van de controle-commissie werd herkozen de heer J. W. Kroon met 55 stemmen. De aftredende voorzitter de heer A. H. van den Akker Johzn. deelde mede, gezien zijn hoogen leeftijd een herbenoeming slechts voor 1 jaar te zullen aanvaarden. Na zijn herkiezing met 56 stemmen, ver klaarde de heer van den Akker te moeten zwichten voor den drang op hem geoefend. Tot secretaris werd in de vacature J. Al gekozen de heer J. Th. Al. Na verloting volgde sluiting. Woensdag 1 Februari as. herdenkt de brugwachter van de Oude Tolbrug, de heer R. van der Molen zijn 25-jarig dienst verband bij de Prov .Waterstaat van Zuid- Holland. LISSE. Ouderavond Geref. School. In de Geref. School werd de ouderavond gehouden waarvoor groote belangstelling bestond. Nadat het werk der leerlingen bezich tigd was. gaf de onderwijzer, de heer A. van Loon met de zesde klasse een open bare les. De heer A. Koppenaal, UX.O.-onderwij- zer, hield een referaat over „De critiek op het hedendaagsche onderwijs". Na gedachtenwlsseling volgde sluiting van deze geslaagden ouderavond. Drukbezochte vergadering van Veehouders. De afdeelingen van de Hollandsche Ml), van Landbouw. Christ. Boeren- en Tuin- dersbond, Land- en Tulnbouwbond en Ver. tot bestrijding der T.B.C. hielden een zeer druk bezochte vergadering voor vee houders, waarvan er zelfs uit Haarlem, Voorschoten en Wassenaar aanwezig waren. De voorzitter de heer A. H. van den Ak ker Johzn. verwelkomde hartelijk de beide sprekers de heeren ir. Vet, secreta ris-penningmeester van het hoofdbestuur der Holl. MIJ. van Landbouw en Kortleve, directeur der Consumptie Melk Centrale, welke spraken over het onderwerp „De Consumptlemelkregellng" ln de komende jaren en „De Consumptlemelkregellng" thans. Deze redevoeringen werden met belang stelling beluisterd waarna een geanimeer de gedachtenwisseilng volgde. Jaarfeest Geref. K.V. en J.M.V. De Geref. Knapen- en Meisjesvereenlgln- gtn vierden haar gezamenlijke jaarfeest ln de Ned. Herv. Kleuterschool. De heer I. v. d. Meulen had de leiding en sprak een koit openingswoord. Een der knapen leverde een inleiding over „Samuel" en een des meisjes sprak over „De inneminp' van den Briel". Behalve deze in leidingen vermelde het programma een groot aantal voord-achten, een tableau en samenspraken. De aanwezigen genoten veel van het werk der jongens en meisjes. Dr. Ruys sprak een slotwoord, waarna hij in dankgebed voorging. Voldaan ging men huiswaarts. De Hillegomsche Muziekschool gaf een goedgeslaagden muziekavond in „De Witte Zwaan". Medewerking werd verleend dooi de accordeon-vereenlging „Excelsior" en de mandoline- en zangvereeniging „Entre Nos". Het programma werd op vlot afge werkt. De aanwezigen hebben genoten. Voor het examen boekhouden han- delsrekenen en hande'-recht slaagde onze plaatsgenoot de heer F. J van Kesteren. De veriaa-bus der Ned Herv Kleuter school heeft over 1938 opgebracht f. 85 hetgeen belangrijk minder is dan in 1937. NOORDWIJK. Geslaagd voor het Mercurius examen Engelsche handelscorrespondentie mej. v. d. Hoeven alhier. NOORDWIJKERHOUT. Het comité van Prot. Ohr. inwoners, dat alhier werd opgericht met het doel gelden in te zamelen voor de instandhou ding en uitbreiding van Chr. Werkkam pen voor jeugdige werkloozen, organi seerde een feestavond in hotel Gouwen- berg. Vertoond werd o.a. de film, welke de Centrale voor werkloozenzorg liet ver vaardigen, en die een Juist beeld geeft van het veelomvattende werk der Centrale. De belangstelling was groot Het batig saldo werd afgedragen aan de Centrale voor werkloozenzorg, gesticht op initiatief van den Raad van Ned. Kerken voor praktisch Christendom. gevestigd te Utrecht. RIJNSBURG. Vergadering „Onderlinge Steunverleening". De vereeniging „Onderlinge Steunverlee ning" vergaderde onder voorzitterschap van den heer C. van Egmond Gz. Het Jaar verslag werd uitgebracht door den secreta ris, den heer N. van Egmond Wz. Het ledental bleef ongewijzigd Voor 32 leden werden 604 verpleegdagen betaald. Van de ziekenauto werd twintig maal gebruik ge maakt De penningmeester, de heer W. L. v. d. Gugten gaf een overzicht van de financiën. Door contributie-verhooging is de toestand beter geworden, maar toch overtroffen de uitgaven de inkomsten nog met f. 322,20. Besloten werd de contributie voor het operatiefonds met 2 cent per gezin per week te verhoogen. In de vacature A. v. d. Mey werd gekozen de heer Alb. Noort. Medegedeeld werd, dat gevallen van ob servatie door de vereeniging niet kunnen worden vergoed. Na rondvraag volgde sluiting met dank gebed door den heer Alb. Noort. Mej. C. Kromhout, kweekellnge met akte aan de K.W. school alhier is ln gelijke betrekking benoemd aan de Chr. Oplei dingsschool (hoofd de heer Gathier) te Lelden. y De heer P. v. d. Haak Jr. is geslaagd voor het examen Fransche Handelscorres pondentie Mercurius. VALKENBURG. HET KOMB4DE VLIEGVELD. De onderhandelingen met den Staat begonnen. De landbouwers, die hun land op 1 Jan. 1939 ter beschikking van den Staat moes ten stellen hebben thans van den inspec teur der domeinen een schrijven ontvan gen over den prijs, die voor de diverse perceelen is vastgesteld, zoodat de onder handelingen met den staat en de land bouwers over den landaankoop begonnen zijn. Wij wijzen er op, dat het eigenlijke vliegveld, waarvan de grenzen thans zijn aangegeven, onder onze gemeente komt te liggen en de gebouwen onder Katwijk aan den Rijn. VOORSCHOTEN. Bijeenkomst Chr. Hist. Jongeren Groep. In de zaal van het gebouw voor Chr. belangen vergaderde de Chr. Hist. Jon geren groep. Na het zingen van Gez. 50 vs. 4 en het lezen van ps. 46 opende de voorzitter, de heer A Fortgens met gebed. De notulen en de verslagen van de secretaresse en penningmeesteresse wer den onder dankzegging goedgekeurd. Daar de penningmeesteresse, mej. M Verhoeven, als bestuurslid bedankte, bracht de voorzitter haar dank voor alles, wat zij ln het belang der groep gedaan had. Ook de heer A. den Boer zag zich genoodzaakt als bestuurslid te bedanken, wegens drukke werkzaamheden. Mej. G. Jansen (secretaresse) en de heer Joh. Dijkman (2e seer, i werden her kozen; ln de vacatures werden gekozen mej. J. Hartveld en de heer P. Swager. Na de pauze volgde bespreking van een concept-reglement. De vlce-voorzitter de heer H. Ouds hoorn sloot met dankgebed. Vergadering „Het Groene Kruis". In het gebouw Wijngaardenlaan 15, ver gaderde onder leiding van den heer M. E, Berkhout de afdeeling van het Groene Kruis. Deze bijeenkomst was slechts zeer matig bezocht. Nadat de secretaris, dr. A. In 't Veld. de notulen had voorgelezen, werd be sloten de candidatuur van den heer K. Brug. burgemeester van Leiderdorp te steu nen. Machtiging werd verleend de Kon. goedkeuring aan te vragen op de statuten. Den scheldenden secretaris, dr A. In 't Veld, werd door den voorzitter hartelijk dank gezegd en hulde gebracht voor het vele opbouwende werk in het belang van het Groene Kruiswerk verricht, evenals door ds. II P. Fortgens, die sprak als lid der commissie voor de uitzending van zwakke kinderen naar bulten en als voor zitter der Hervormde school. Als aandenken werd dr. In 't Veld een boekwerk aange boden. Ten zeerste verrast heeft de schel dende secretaris voor deze attentie dank- Dinsdag. Den Burcht: Princevlag-avond, 8 uur nam. Nulsgebouw: E. d. D. Spr. P. v. Stam. 81/4 uur nam. Stadszaal Kleine Zaal): Prinses Beatrix- bazaar. 2%5 en 810 uur. Woensdaif. Gerecht 10: Theosophlsch Genootschap. 8,15 uur nam. Nutsgebouw: Spiritisch Genootschap, 8.15 u. nam. Prediker: Geref. Bond. spr. ds. Lekkerkerker, 8 uur nam. Stadszaal: Chr. Oratorium ver. „Con Amore". „Moses". 8 uur nam. Stadszaal (Kleine Zaal): Prinses Beatrix- bazaar. 2'b5 en 810 uur. Oegstgeest (Zaal Geversstraat): Gem. Gods. 8 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9tt—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen, 78 uur nam. 's Woensdags; Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. n; n. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr„ 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Vrouwenclub". Eiken dag behalve Maandags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 811 uur. Trianon-Thcater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Alarm in de Middellandsche Zee". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Daar waar mijn Sarie woon" Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur, Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De wet der wildernis". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 2% uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CURureelt Films Zaterdag nam. 2*/» uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „Mammy". Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Vrij- en Zaterdag „Rubber", 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst dar apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 'A Jan. t.m. Vrijdag 3 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Telefoon 502 en G. T. Reyst, Steenstraat 35, Telefoon 136. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelmlnapark 8, Telefoon 274. gezegd. In de ontstane vacature zal later voorzien worden. De Emm a bloem-collecte wordt gehouden op Zaterdag 29 April a.s. Na enkele mededeelingen volgde sluiting. Uitvoering „De Jonge Ixifstem". In het gebouw voor Chr. Belangen gaf het kinderkoor „De Jonge Lofstem", direc trice mej. Riek Meyering uit Katwijk, een uitvoering met medewerking van de Chr. Zangvereeniging „De Lofstem", het Chr. gemengd koor De bora" uit Oegstgeest, beide onder leiding van den heer Aart Sm Ink uit Heemstede, en de bas-solist de heer Henri Welbooren uit Leiden. De voorzitter, de heer T. de Groot Jr., opende en deelde mede, dat zoowel de be schermvrouwe als de beschermheer, jkvr. L. H. baronesse Schimmelpenninck v. d. Oye en de heer W. A. A. J. baron Schimmel - penninck v. d. Oye, verhinderd waren de uitvoering bij te wonen. Het kinderkoor kwam het eerst aan de beurt. De wijze waarop de kleintjes hun plaatsen innamen op het podium en de goede orde en discipline die er heerschten, dwong bewondering af en bewees, dat mej. Riek Meijering het koor in de handen heeft Het zingen was als de opstelling, een lust om te hooren en gaf een bewijs van ernstige studie. De pianobegeleiding was in goede han den en toevertrouwd aan den heer Han Zirkzee. De heer enri Welbooren zong „De eere Gods in de natuur" en „Boetelied" van Ludw. van Beethoven. Hierna zongen ,,de Lofstem" enkele num mers. w.o. het „Avé Verum" van W. A. Mozart, terwijl „de jonge Lofstem" voor de pauze het programma besloot, waarbij vooral „De goede werklieden" zeer in de smaak viel. Na de pauze zong de Lofstem in samen werking met Debora onder leiding van den heer Aart Smink gedeelten uit Der Messias" van Handel, waarbij de bassolist, de heer Henri Welbooren de soli vertolkte. Besloten werd met het Halleluja-koor. Tot slot zong de Lofstem nog enkele nummers waarna ds. J. C. Houtzagers dezen mooi en avond heeft gesloten met dank gebed. WASSENAAR. Feestavond Rijnland'» Lyceum. Door het Rijnland's Lyceum werd Zater dagavond in het Gebouw Centraal de eer ste feestavond gehouden, waarvoor zeer veel belangstelling bestond. Door den voor zitter van den Schoolraad, Jan Kiewiet de Jonge, werden de aanwezigen welkom se- heeten, in het bijzonder de curatoren en liet dagelij ksch bestuur. Hierop werd het programma afgewerkt, bestaande uit muziek en tooneel en diverse zangnummers Opgevoerd werd o.a. ..Buren' van Herman Heijermans Jr., terwijl na de pauze de revue Het gestroomde Lyceum' volgde, waarin de school uit 1536 en die van 1939 naast elkander werden uitge beeld. waarbij de noodige humor niet ont brak. Het was een zeer geslaagde avond. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Gehuwd: J. de Geus en C. Rietkerk. 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6