BINNENLAND 2^NENbÈrT «r. LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 30 Januari 1939 Vierde Blad No. 24186 I 3&j^B£R6* KERK- EN SCHOOLNIEUWS 79sie Jaargang Staatsraad mr. R. H. A. M. Romme overleden E. H. Krelage 70 jaar Prof. dr. van den Heever uit ons land vertrokken Nederlandsche arbeiders in Duitschland ontslagen Na de radiorede van H. M. de Koningin Opbrengst weldadigheidspostzegels nS' aZs"uuUrt/\ Wilde autobussen LAND- EN TUINBOUW Gisteren is te zijnen huize te Den Haag Ir. den ouderdom van 16 jaar overleden mr. K H A. M. Romme, oud-lid van den Raad van State. Mr. Romme werd geboren te Oosterhout op 8 Juli 1362. Het lager onderwijs ontving hij te Oosterhout en op de kostschool „Ru- wenberg" te St. Michiels-Gestel. Daarna bezocht hij het gymnasium te 's-Hertogen- bosch en studeerde rechtswetenschappen ean de rijksuniversiteit te Leiden. Op 28 Maart 1835 promoveerde hij aldaar op een proefschrift, getiteld „verlating van hulp behoevenden". Na eerst een paar jaar werkzaam te zijn geweest in de advocatuur te 's-Herto- genbosch, werd hij in 1887 adjunct-com mies aan de provinciale griffie van Noord- Brabant. Daarna kwam hij bij de rechter lijke macht en wel eerst van 1890 tot 1898 als kantonrechter te Oirschot. Van 1898 tot 1902 was hij rechter in de rechtbank te Roermond Van 1902 tot 1907 rechter te 's-Gravenhage, waarna hij van 1907 tot 1912 raadsheer was bij het gerechtshof te Amsterdam. Vice-president van dat college was hij van 1912 tot 1923. In dat jaar werd hij op 20 October be noemd tot lid van den Raad van State. Hij werd in 1910 curator der universiteit te Amsterdam en in 1918 lid der commis sie, bedoeld in art. 201 der hooger onder wijswet. In 1937 werd mr. Romme als lid van den Raad van State opgevolgd door prof. dr. p. J. M. Aalberse. Sedert Augustus 1922 was de overledene Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Hij was verder Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau en Ridder in de Orde van den H. Gregorius de Groote. EEN DRUK BEZOCHTE RECEPTIE. EEN ONDERHOUD MET DEN ZUID- AFRIKAANSCHEN HOOGLEERAAR. Prof. dr. C. M. van den Heever, hoog leeraar in de Nederlandsche en Afrikaan- sche talen, letterkunde en cultuurgeschie denis aan de universiteit Witwatersrand te Johannesburg, die in opdracht van de door de Zuid-Arifkaansche regeering ingestelde commissie voor cultureele uitwisseling tus schen Zuid-Afrika en Nederland, een be- :oek aan eenige Nederlandsche universitei ten heeft gebracht, teneinde zich op de hoogte te stellen met het wezen van het hooger onderwijs hier te lande, is thans vertrokken. Kort voor zijn afscheid verklaarde hij aan een redacteur van het A.N.P.. persoon lijk zeer tevreden te zijn over de resul taten van zijn bezoek, waarbij hij in de gelegenheid was kennis te maken met vele 1 oogleeraren, vooral met vakcollega's en door lezingen en colleges belangstellenden in te lichten over de zich ontplooiende Airikaansche cultuur en in het bijzonder 0"?r de Afrikaansche letterkunde. Wat de samenwerking tusschen Zuid- Afrika en Nederland op het gebied van de letterkunde aangaat, heeft hij ook de gele genheid gehad om grondig overleg te ple gen met hoogleeraren en vooraanstaande letterkundigen. Er schijnen hier vooral groote practische moeilijkheden te bestaan omdat de Zuld-Afrikaansche literatuur waarvoor in Nederland onmiskenbaar een toenemende belangstelling bestaat, in den gewonen boekhandel niet verkrijgbaar is. Gelukkig bestaat er thans een comité, dat zijn aandacht schenkt aan deze leemte en dat hoopt door de stichting van een cen traal depot van Zuid-Afrikaansche boeken hierin te voorzien. Ook is er verhoogde belangstelling op te merken van de zijde van couranten en tijdschriften, die gaarne het hunne willen bijdragen om den Neder- landschen lezer, die in Zuid-Afrika belang stelt, behoorlijk op de hoogte te houden van de be teekenis van de daar verschij nende uitgaven. Ten opzichte van het Nederlandsch in Zuid-Afrika. want het is hier een zaak van volledige wederkeerigheid. keert prof. Van den Heever vol plannen naar zijn land terug met de hoop, dat deze geen theorie zullen blijven, maar dat zij ook in de praktijk zullen kunnen worden verwe zenlijkt. Het lezen van Nederlandsche boeken op scholen en universiteiten in Zuid-Afrika dient krachtig te worden bevorderd. Er moet veel meer gedaan worden aan de Nederlandsche taal, waarbij hij meer op het oog heeft een levende taalstudie, welke den leerling het nauwe verband tusschen Afrikaansch en Nederlandsch als natuur lijk kan doen aanvoelen, dan de doode gra- maticale methode van vroeger, welke geen voldoende resultaat afwierp, en waardoor bet. bijna onmogelijk geacht moet worden pogingen aan te wenden om middel-Neder- landsch te doceeren, zonder dat de leerlin gen behoorlijk met het moderne Neder landsen op de hoogte zijn. Met de z.g. ..leeskennis" alleen gaat het niet, wegens icbiek aan diepte, tengevolge waarvan d»le weinig vruchtdragend is. ..Indien ik het voor het zeggen zou heb ben, aldus prof. Van den Heever, zou lk zooveel mogelijk Nederlandsche intellec- tueelen naar Zuid-Afrika doen komen, want zij zijn de menschen van wie werke lijke kracht kan uitgaan, veel meer dan van gewone arbeiders, wier waarde als Lm- migranten ik natuurlijk niet wil onder schatten. ma?r die toch zeker niet kunnen voldoen aan de groote geestelijke behoef ten welke in Zuid-Afrika bestaan. Voor zulke samenwerking is het noodig. dat er l menschen komen, die door hun sympathie en belangstelling Zuid-Afrika met zijn bij- zoiierp oroMemen behoorlijk kunnen be- l '-eren cn zich ook goed kunnen aanpas sen." In dit verVnnri herinnerde de hooglee- £[ar aan het be? :k van dr Idenburg aan ^;d-Afrika, die een intuïtief begrip had ami, dc standen aldaar, waardoor de ^"Kaners onmiddellijk werden oangetrok- °m met hem samen te werken. De heer E. H. Krelage. De heer E. H Krelage, oud-voorzitter en thans eere-voorzitter van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur heeft Zaterdag zijn zeventigsten verjaardag ge vierd en ter gelegenheid van dit feit in de bestuurskamer van het „Krelagehuis" te Haarlem Zaterdag receptie gehouden, van welke gelegenheid velen gebruik maakten, om den jarige geluk te wenschen.* Van degenen, die ter receptie versche nen, noemen wij het dagelijksch bestuur der Algemeene Vereeniging voor Bloembol lencultuur, bestaande uit de heeren dr. A. J. Verhage. H. J. Voors en P. F. Seignette, bestuursleden van de afdeelingen Haarlem, Hillegom en Bennebroek-Vogelenzang. den heer B. Ruys uit Dedemsvaart namens de Nederlandsche Tuinbouwhandelsve?heni- ging, de heeren H. J. Arentshorst. mr. M. Toulon van der Koog en mr. F. J. D. Theysse. vertegenwoordigende den Bond van Bloembollenhandelaren, mr. dr. A. Röell, commissaris der Koningin in de pro vincie Noord-Holland, mr. Th. A. Wesstra, gemeente-secretaris van Haarlem (de bur gemeester was door uitstedigheid verhin derd», den heer J. J. Swens, voorzitter, jhr. mr. dr. J. C Mollerus, secretaris en mr. J. Verheus, adjunct-secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haar lem en omstreken, den heer C. ten Boom, nestor der Kamer, ir. J. Telders en den heer F. Went, voorzitter en secretaris van het departement Haarlem van de Neder landsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, prof. dr. E. van Slogteren. direc teur van het Laboratorium voor Bloefbol- lenonderzoek te Lisse, mr. dr. W. P. Vis. de heeren J. L. en J. C. Tadema, mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, jhr. F. Teding van Berkhout Sr. en Jr.. den heer B. F. En schedé. jhr mr. J. E. Strick van Linscho- ten. vice-president der arrondissement rechtbank te Haarlem, den heer G. D Gra- tama, directeur van het Frans Hals-mu seum, ir. W. G. C. Gelinck, oud-hoofdinge nieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Haarlem, ir. C. Wolterbeek, hoofdinge nieur van den Rijkswaterstaat, dr. J. D. Bierens de Haan. den heer J. A. E Ver kade uit Zaandam, den heer H. van Bors- sum Buisman, conservator van Teylers Stichting dr. D. L. Uyttenbogaart te Heem stede. ds. H E. Beker dr. A. H. Haentjcns, J. A. A. Ochtman. J. Tideman, H. M. van Bemmelen. enz. Een telegrafische geluk- wensch was o.m. binnengekomen van het Holland's Bloembollen Genootschap. Hbld Aan ongeveer de helft van de Nederland sche arbeiders, die op de spinnerij Eiler- mark nabij Gronau werken, is Zaterdag ontslag aangezegd bij gebrek aan deviezen. Aan de ontslagenen is schriftelijk mede gedeeld. dat alle pogingen om het ontslag ongedaan te maken, hebben gefaald. In de fabriek „Bussmaate" van de fa. B. Rave en Co. te Nordhorn is vijftig procent der Nederlandsche arbeiders mondeling met ingang van 1 Februari opgezegd. Nog Donderdag, 26 Januari, hadden de Neder landers een briefje ontvangen, waarin de firma verklaarde, dat zij niet ongerust be hoefden te zijn, want dat de firma nog tot 31 Maart verlof had met hen op dezelfde wijze door te werken. Te Nordhorn werken ongeveer vijfhon derd Nederlanders, van wie 68 bij Rave en Co en de overigen bij Niehüs Düttlng. In deze plaats vallen ongeveer 250 ontslagen. Bij de ongehuwden werd er op aangedron gen zich in Duitschland te vestigen. Het aantal ontslagenen te Gronau be draagt. ongeveer 250. Zij vormen 50 tot 55 pCt. van de Nederlanders, die bij de fa. G. van Delden, bij de fabriek Jannink, bij Jordaan en bij Stroink werken. Hier zijn de ontslagenen ook gehuwden. Het aantal door ontslag getroffenen be draagt te Losser en Overdinkel driehon derd. te Denekamp en omgeving tweehon derd. Ook in andere takken van nijverheid hebben in Duitschland werkende Neder- j landers wegens dezelfde reden ontslag ge- kregen. Mr S. J. R. de Monchy, burgemeester van 's-Gravenhage, heeft den volgenden oproep tot de burgerij gericht: H. M. Onze geëerbiedigde Koningin heeft ln Haar rede voor de radio Vrijdag ons al len als volk, en als Individuen, opgewekt de gedachte der geestelijke en moreele her bewapening daadwerkelijk toe te passen, o.a. door in saamhoorigheid elkanders las ten te helpen dragen en in de nooden van dezen tijd te voorzien Laat ons. als burgerij van 's-Gravenhage, aan deze Koninklijke roepstem gehoor ge ven. Velen van ons dragen reeds bij in de nooden van anderen, met hun hulp voor zien allerlei Instellingen van weldadigheid, zoo van kerkelijken als van particulieren aard, reeds in vele behoeften. Ook de over heid doet veel. De inkomsten der instel lingen zijn echter niet genoeg om in alle behoelten zoo voldoende te voorzien, als wel gewenscht is. Vele verzoeken om hulp moeten alleen uit geldgebrek worden afge wezen. Laten wij toonen het Koninklijke woord verstaan te hebben en laten wij gezamen lijk een nieuwe krachtsinspanning wagen om tenminste in één bepaalden nood ge heel te voorzien. In vele gezinnen H. M. de Koningin sprak het reeds uit blijft nog behoefte aan dekking en ligging: aan ledikanten, matrassen, beddegoed, dekens blijft nog gebrek. Laat de burgerij van 's-Gravenhage in antwoord op de aanspo ring van de eerste ingezetene van deze stad een bedrag bijeenbrengen waaruit in hoofdzaak deze nood kan worden gelenigd. Een commissie van Ingezetenen. die lk doende ben daartoe aan te zoeken, zal, met gebruikmaking van de bestaande organen voor de goede besteding van deze gelden zorg dragen. Nadere mededeelingen daar over zullen volgen. Ik wek reeds thans de burgerij op. gelden ter beschikking van deze commissie te stellen door storting of overschrijving op girorekening no. 8822 ten name van de Haagsche commissie: „De Koninklijke Roepstem". RUIM f. 181.500 MEER DAN DE FR ANKEERWAARDE. De centrale propaganda-commlssie voor de weldadigheidspostzegel, orgaan van den Nederlandschen Bond tot Kinderbescher ming. belegde Zaterdag een bijeenkomst ln de Industrleele Club aan het Vreeburg te Utrecht. Op deze bijeenkomst werd verslag uitgebracht omtrent de laatste uitgifte der kinderzegels en kinderbriefkaarten, waar toe voor de eerste maal sinds het jaren lange bestaan alle plaatselijke comité's waren uitgenoodigd. piljkens de voorloo- pige opgave yan het hoofdbestuur der P.T.T., aldus deelde ae secretaresse mede, hebben de postzegels 'ruim f. 181 500 boven de frankeerwaarde opgebracht, dat ls ruim f. 5000.meer dan verleden jaar. De opbrengst der prentbriefkaarten zal, naar de voorloopige gegevens, zijn te ramen op f. 45.000.dat is eveneens f. 5000. meer dan verleden jaar. Er zijn in omloop geweest ongeveer 114 000 series Pleck, 88.000 Kerstgroeten en 144.000 wintermorgens. Bo vendien nog een 10 k 15.000 oude losse kaarten. In aanmerking nemende, dat er veel Kerstgroeten en weinig series Pieck zijn teruggekomen, zal de opbrengst niet ver van f. 45.500.zijn. In December is gehouden een prijsvraag onder den titel: ,.De ronde door Neder land". Aangezien deze behalve aan de toe slagen, die reeds begTepen zijn ln het alge meen opbrengstcljfer, bovendien aan ba ten oplevert hetgeen boven het verschul digde porto aan frankeerwaarde werd ge plakt en hetgeen de gebruikte zegels bij velling opbrengen, is uit dit onderdeel van de December-actie nog ruim f. 10.000 te verwachten. Verder werd een groote radio- luisterwedstrijd georganiseerd op den eer sten Kerstdag. Hierop kwamen ruim 80.000 oplossingen binnen. Aangezien het batig saldo hiervan geheel aan onze actie ten goede komt, ls aan de hand van de gege vens van verleden jaar, een extra bate van f. 8000hieruit te verwachten. Zoowel te Amsterdam als in Den Haag werd een postzegeltentoonstelling gehou den. georganiseerd door eenige vereenlgln- gen van postzegelverzamelaars. De baten daarvan werden gevoegd bij onze opbrengst De gezamenlijke baten zullen, in aanmer king nemende de giften en renten, onge veer f. 246.000 bedragen. Daar de drukkosten der prentbriefkaar ten niet behooren tot propagandakosten, kan men rekenen, dat aan propaganda, ver koop en administratie, nog geen 8 pCt. van de opbrengst behoeft te worden besteed. Ook deze laatste actie kan geslaagd be noemd worden, al is de vooruitgang niet zoo belangrijk geweest als men wellicht had gehoopt. Het kwart millloen ls nog niet bereikt, doch het volgend jaar hoopt de commissie het ruimschoots binnen te lialcn. TELEVISIE IN NIEUWE BANEN? VERSPREIDE BERICHTEN. De graaf en gravin L. van Limburg Stirum van Noordwijk hebben Zaterdag in hotel ..Des Indes" te Den Haag een groot avondfeest gegeven. Tot de talrijke genoo- digden behoorden Prinses Juliana en Prins Bernhard. Het probleem van de beperkte werk- kingssfeer van televisiezenders opgelost. Men schrijft ons: Het is den heer H. J. Krusemeyer tc Bloemendaal, student in de wis- en na tuurkunde te Leiden, gelukt, een zend- en ontvangsysteem voor televisie te ontwerpen waarbij de in beslag genomen frequentie band bij dezelfde rasterfijnheid aanzien lijk kleiner is dan bij de tot nu toe ge bezigde systemen. Daar het verkleinen van de door een te levisiezender ln beslag genomen frtquen- tieband de eenige mogelijkheid biedt om fijnrastertelevisie op langere golflengten zonder storing van ander draadloos tele grafie- en telefonieverkeer te verwezenlij ken, ls reeds lang gezocht naar een systeem hetwelk met een kleinere bandbreedte zou kunnen toekomen Meerdere onderzoekers meenden een oplossing gevonden te hebben. Dc meeste van deze oplossingen berustten echter op een foutieve physische interpre- s: i: -sP 1588 flngez. Med.) tatie van de Fourier-analyse, terwijl bij een aantal andere het superpositiebeginsel is toegepast voor met-lineaire verschijnselen. Een der hoofdkenmerken van het door den heer Krusemeyer ontworpen systeem, dat phaseselectief zend- en ontvangsysteem genoemd wordt, ls dat aan den ontvang- kant voor het scheiden van twee inkomen de signalen niet alleen gebruik gemaakt wordt van de frequentieverschillen der Fou- rier-componenten dier signalen, maar ooi: van de phaserelaties van die componenten. Hierdoor is het mogelijk, signalen waarvan de Fourlerspectra elkaar geheel of gedeel telijk overlappen en welke gelijktijdig wor den ontvangen, aan den ontvangkant te scheiden, hetgeen met behulp van afge stemde kringen alléén niet mogelijk is. De door het nieuwe systeem vereischte band breedte maakt het mogelijk, bij dezelfde rasterfijnheid als bij de moderne fijnras- tertelevisiezenders op golflengten boven 20 M. te zenden zonder storing van ander ver keer. Tengevolge van een en ander heeft een televisiezender niet meer de beperkte werkingssfeer van 50 K M., zoodat men met eén zender toekomt waar men vroeger een zeer groot aantal zenders moest bezigen. Door de aanzienlijk geringere bandbreedte Is de grootte van het frequentiegebied, waarin de ontvanger lineair moet verster ken. ook aanzienlijk kleiner, tengevolge waarvan de effectiviteit van den ontvan ger sterk wordt verhoogd. Een en ander komt tot uitdrukikng in den kostprijs en afmetingen van den ontvanger, de z.g. Puck receiver. Daar de ontvanger uitge rust ls met een mechanisch-optisch systeem waarbij door samenwerking van ultra- so nore trillingen met lucht het beeld verkre gen wordt, is de helderheid van dit beeld veel grooter dan bij gebruik van kathode- straalbuizen. De omstandigheid, dat de uitvinding juist nu gedaan is. nu in Engeland een ontwerp door de Marconi E. M. I. Compa ny is ingediend („Television", Januari 19391 voor den bouw van een groot aantal zen ders in Engeland ten einde aldus het go- heele land van televisie te voorzien, ver hoogt nog aanmerkelijk de actualiteit van de uitvinding van onzen landgenoot, welke een niet geringen invloed zal uitoefenen op de verwezenlijking van dit plan en der gelijke projecten elders in het buitenland. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Cothen (Utr.) Chr. v. d, Leeden, cand. te Dubbeldam. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Aagtekerke-Oostkapelle, M. Hei koop te Utrecht. CHR. GEREF. KERK. Aangenomen naar Enschede, ds. J. N. Tam- minga va*n Harderwijk. MEENINGEN IN DE AFDEELINGEN DER EERSTE KAMER. Verschenen is het Voorloopig Verslag van oe Eerste Kamer over het wetsontwerp tot aanvulling en wijziging van de afdeelingen 9 en 10 der wet van 29 Nov. 1935 tot ver laging van de openbare uitgaven. Verscheidene leden achtten het zeer ge wenscht, dat de regeering duidelijk zal om schrijven. welke beteekenis aan het oor spronkelijk ingediende en welke aan het na dien gewijzigde wetsontwerp moet worden toegekend. Verscheidene leden zouden hun defini tief oordeel over dit wetsontwerp laten af hangen van de beantwoording der vraag, of de thans voorgestelde regeling tijdelijk een voldoende oplossing zal brengen ter be strijding van de met elke orde spottende wilde-autobusdiensten. Andere leden spra ken hun voldoening uit over het wetsont werp, zooals het nu luidt. Eenige leden duchtten, dat de thans ont worpen regeling nog gelegenheid te over zou bieden om haar te ontduiken Eenige leden maakten de opmerking, dat het aanvankelijk door de regeering inge diende voorstel wel zeer ingrijpend is ge wijzigd gedurende de behandeling ervan in de Tweede Kamer. DS. I. VOORSTEEGH. Morgen herdenkt ds. I. Voorsteegh. Ned.- Herv. predikant te 's-Gravenhage, den dag waarop hij voor 30 jaar het predikambt aanvaardde. Isaük Voorsteegh werd 14 April 1881 te Zuylen geboren en studeerde aan het gym nasium te Utrecht en aan de Rijksuniver siteit aldaar. In 1905 candidaat geworden, bevestigde wijlen dr. A. Troelstra. wiens opvolger hij later in de Residentie zou wor den, hem 31 Jan. 1909 te Acquoy in zijn eerste gemeente. In 1911 vertrok de jubi laris naar Waardenburg. welke standplaats in 1913 met IJsselmonde verwisseld werd. In 1920 werd ds. Voorsteegh predikant te Katwijk aan Zee. In 1921 deed hij zijn in trede te Gouda en 10 April 1929 deed de Jubilaris ln de Groote Kerk te 's-Graven hage zijn intrede sprekende over Lukas 1 35 „de wijsheid is gerechtvaardigd ge worden van al hare kinderen", nadat dr. R. P. A. Rutgers, van Katwijk aan Zee hem 1 April tevoren tot zijn dienstwerk had ingeleid. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER LANDBOUWTUIGPAARDFOKKERIJ. De Vereeniging tot bevordering der Land- bouwtuigpaardfokkerij in Nederland, welke is ontstaan uit de beide over midden en Zuid-Nederland werkende stamboekveree- nigingen. hield Zaterdag haar eerste alge meene vergadering te Utrecht. Voor den eersten keer was ook vertegen woordigd Limburg, dat voor kort tot een afzonderlijke afdeeiing kon worden ver heven. Er werden besprekingen van informato- rischen aard gehouden over de centralisatie der hengstenkeuringen. Ook de uitvoer van warmbloedpaarden kwam ter sprake, hetgeen van het grootste belang moet worden geacht voor een goed functionneerende warmbloedfokkerij. Majoor Le Hcux wees op het belang dat het departement van defensie heeft bij een goed organisatorisch stamboekweaen. Ook ir. Roebroek betoogde, dat samen werking van het grootste belang is voor den Nederlandschen landbouw De heer Maarsingh wees op het nut van samenwerking der stamboeken om geza menlijk de belangen der Nederlandsche warmbloedfokkerij te behartigen. Nadat nog de heer Heidema had gewezen op de taak. die bij de wetswijziging op de schouders der stamboeken wordt gelegd, sloot de voorzitter de heer H. A. van Beuningen, met dank aan de sprekers, deze vergade ring. Mr. F. BARON MICHIELS VAN KESSENICH f Te Roermond is in den ouderdom van 12 jaar overleden mr. F. G. H. baron Mi- chiels van Kessenich, president-commis saris van de Domanial» Mijn-Mij. c Kcrk- rade Mr. Michiels van Kessenich werd in 1903 benoemd tot griffier van den Raad van Beroep te Roermond. In 1912 -olgce zijn benoeming tot voorzitter van dien Raad uil welker benoeming tot voorzitter van dien Raad uit welker functie hij wegers het bereiken van den 10-jarigen leeftijd in 1936 eervol is ontslagen. De overledene was jarenlang bestuurs lid van de K.N.A.C. en was voorts commis saris van de Twentsche Bank. FUSIE VAN ACCOUNTANTS- VEREENIGINGEN. De Vereeniging van Nederlandsche ac countants en de Nederlandsche unie van accountants hebben besloten tot fusie hun ner organisaties, welke zij zullen voortzet ten onder den naam „Nederlandsche Unie van Accountants". Deze vereeniging telt thans 164 leden Zaterdag (j.l. kwamen de gefusionneerde vereenlgingen in vergadering bijeen in „Krasnapolsky" te Amsterdam. Uit de leden der vereeniging van Neder landsche accountants werden voor het be stuur der „Unie" gekozen de heeren mr. J. H. Leenen te Nijmegen en E. N. A. van Meverden te Amsterdam Tot lid van het curatorium werd be noemd de heer prof. mr. dr. H. Westra. hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht. In de middagsamenkomst werd door den heer mr. A F. de Jong. advocaat en be lastingconsulent te 's-Gravenhage, een voordracht gehouden over „Dc belasting- politiek der regeering ten aanzien van r.aamlooze vennootschappen, bezien in het kader van het huidige systeem van hef fing".

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 13