CORRESPONDENTIE Op rolschaatsen Beste raadselnichtjes en -neefjes, Wat heb ik veel brieven ontvangen! Massa's! Ik behoef niet te vragen, of de prijsraadsels in den smaak zijn ge vallen. De vele namen onder de „Goede oplossingen" zeggen mij al genoeg! Op enkele „sloddervosjes" na, die toch nog iets vergeten hadden (ondanks al mijn aanwijzingen), konden allen meeloten. En hier is dan de uitslag van de loting, waarnaar Jullie natuurlijk allang ge keken hebben, vóór je dit leest. Acht geluksvogels! Mijn hartelijke geluk- wenschen voor jullie achten met dit buitenkansje; ik hoop, dat het boek jullie prettige uurtjes zal bezorgen Jul lie schrijven me er wel over, nietwaar? En alle anderen zijn eerst even teleur gesteld, - natuurlijk maar even. hoor!- en gaan dan weer opgewekt aan het oplossen van de nieuwe raadsels. Jullie hopen weer op een volgenden keer! Er komt immers altijd weer kans! Ik heb weer keurige Inzendingen ont vangen: door sommige grooteren was bovendien veel werk gemaakt van het lste raadsel, en ontving ik de teekenlng er bij, netjes ingevuld, en gekleurd zelfs. Een pluimpje voor de inzenders (-sters) hiervan! Ik kwam heel veel nieuwe namen tegen. Natuurlijk hoop ik, dat ik deze nieuwelingen ook bij de gewone raad sels aan zal treffen; zij zullen hartelijk welkom zijn. Zoo is dit spannende weekje weer achter den rugEn nu zie ik weer graag lange brieven tegemoet; dus ik hoop, dat er weer wat te vertellen is! Nu volgen nog antwoordjes dezen keer korte!) op de briefjes, die ik bij de prijsraadsels ontving. Wim de Wolf Kom maar gauw mee doen; het zal best lukken. Ik kijk wèl naar het schrift, want ik vond het netjes! Beter schap met je. Hendrik Hanno Je hebt het fietsen Hug geleerd. Misschien komt jouw succes ten volgenden keer. Sjaantje Stouten Feliciteer je Vader net zijn prijs. Wat zullen jullie gesmuld lebben Nelly Stouten Zeker kan ik Je raad- sels gebruiken, heel goed zelfs. Ik verzuimde jet er bij te zetten, zie ik. Nu, het is dan n orde. Voor Je Moeder spoedige beter- ehap met haar been. Een ongeluk ztt In ten klein hoekje! Flip Stouten Wat naar voor de poes! Ie kleine zusje wéét nog niet beter. Ge- Jeest het oogje weer? Geluk gewenscht met If prijs! Jannie Kooien Ik vond de uitvoering tok heel mooi en lk heb je wel gezien „op bet Ijs", Annie van der Vos Ik merk. dat er bard gewerkt wordt ln het gymnastiek- uurtje, al is het dan zonder bok nu! Jannie van Groeningen Dank voor je bloemenhulde in je brief! Ja, dan loop je loch ver. Ik dacht, dat het té ver was Jij biipt de postzegels wel netjes uit, hè? Juist; be oplossing, die je raadt, bedoelde ik. In Mei verleden jaar was jij toch een geluks- logel! M. Veldman Graag voornaam er bij. Ij prijsraadsels moet je dan het adres op geven van de(n) abonné, met wie jullie samenlezen. Lcny Plantfeber Ben prijs vind je niet. •ieder kan niet gelukkig loten!); maar wel ten versje. Ik wensch je toe, van ganscher harte: Ontvang veel vreugd, maar weinig smarte. Annie van Es Bedankt voor je raadsel. Jan Bronsgeest Ik hoop niet, dat je over je eigen beenen gevallen bent, in je Jen" om de krant. Alida en Koosje Stikkelorum De kran tenman zal het weer merken, dat er op een tótslag gewacht wordt. Koosje, nu weet ik het weer precies. Beppie Bouter Flink gewerkt, hoor. Jammer, dat Toos juist dien dag laat was. verder de groetjes. Riek de Vos Bedankt voor je anekdote. Piet Vogelaar Hartelijk welkom in ons tóidden. En dan kan ik je meteen felici teren met je feestdag. Een bof, op Zondag. Heel veel pleizier. Herbert Gijsman - Mijn compliment voor le keurig getypten brief. Ook nog mijn geluikwensohen voor Donderdag. Jij speelt goed piano. Hoe ik dat weet? Elly van Vliet en Dieny Boogaards - Goed op tijd zijn voortaan! Met de prijsraadsels was het gelukkig in orde. Hebben jullie steeds veel huiswerk? Ber. van der Heyden Je was er vlug bij. En ieder hoopte hetzelfde als jij, dat begrijp je. Piet Arentsen Ik kan meepraten, over wat je sdhrijft, want ik heb Je dan Woens dagavond ook gehoord! Of ik je gezien heb, weet ik niet! In orde met je tweede briefje. Annle Gijzenij Natuurlijk hartelijk welkom. Ik hoop: voor langer. Loes van Veggel Jij ook hartelijk wei- kom. Je begint met mooi postpapier. Niet met jouw portret, dat zie lk wel! Natuurlijk hebben jullie belden meegeloot. Ik hoor graag meer van je. Willie van der Laken Stel je gerust, wat de speld betreft. Je postpapier-plan netje (wat een lang woord!) vind ik heel leuk. Weer bedankt voor raadsels en anek dote. Joop Schouten Hartelijk gefeliciteerd met je feestdag. Deze week brengt dan voor jullie beiden wat fijns. JIJ kunt ook meege nieten van Annie's prijs. Prettige dag. Maandag. Oarla Optendrees Gelukkig weer beter; Je hebt het flink te pakken gehad. Het ge luk is in jouw buurt gevallen! Toos de Vos Was het een lief nichtje? Moeder zal wel alles verteld hebben Ik heb Je goed gezien, zelfs beter dan jij mij, naar ik meen. Het zingen en spelen van jullrê was keurig in orde. Rie de Vos Je gaf een nuttig cadeau aan je vriendin Ze zal het vaak gebruiken, «Jus: veel aan Je denken! Joke de Vos Jij ook een eigen stukje dezen keer. Ik ben het met Je eens: het kleine koor en het groote, hebben hun be6te beentje voorgezet. Johan Sipijiker Ik begin met je geluk te wenschen, al is het dezen keer niet met een boek! Als je dit leest, behoef je niet meer nieuwsgierig te zijn. Maar nu heb je het mij wel gemaakt! Nel de Roode Ik ben blij met wat Je schrijft en hoop hetzelde als jij. Truus Nievaart Het is altijd prettiger als het meevalt dan andersom. En wie was de eerste van jullie? Leuk postpapier is dit. Willy Broers Dat wil lk gelooven, want ik weet, hoe fijn het was! Corrie van Weizen Je oplossingen wa ren in orde, maar je bent niet. altijd zoo gelukkig ais laatst. Gerrie Sweris Bdankt voor je gezellig poesen verhaal, een verhaal uit de werke lijkheid! Hij is een gezellige huisgenoot, dat begrijp ik al; maar hij heeft ook een goed leventje! Als jij nog eens een opstel mag kiezen op school, neem JIJ maar: „Onze poes". Zusjes Baart Beiden hartelijk welkom. Het is een groote familie bij jullie, en er zal heel wat te doen zijn thuis Maar jullie zullen ook veel gezelligheid en pret hebben met zoovelen. Martha van der Linden Ik tref het dan nog net een velletje van dit mooie papier te krijgen. Ik hoop, dat je nu niet weer zoo lang wacht! Jannie van Biezen Het was goed zoo, hoor. Je hebt ook zooveel aan je hoofd. Ik ben al blij, als je nog instuurt. Weer mijn beste wenschen. Zusjes Biesheuvel Nu krijgen we weer een poosje gewone raadsels. Af en toe krij gen we prijsraadsels, en dan mogen jullie je geluk weer beproeven. Annie Schneider Met handwerken hangt het er ook van af, hoe je werk er uit ziet. Vlug zijn is uitstekend, maar met Iets er bijvlug, en - netjes. Je had nog een gezellig babbeltje, al moest het klein zijn dezen keer, Wim Nieboer Toch den moed er in houden, al heb je niet gelukkig geloot. Met je raadsels heb je pech dezen keer: een is te bekend, en de andere heb ik reeds in mijn voorraad. Hannie en Suusje de Wekker Dezen keer één stukje voor jullie samen Ik heb zeer genoten van alles. Gelukkig,-dat jullie mij „ontdekten". Ik verlang al weer naar den langen brief. Riekje Leemans Al noem je jezelf nil een ongeluksvogel, lk hoop toch, dat je je ook nog eens een geluksvogel zult kun nen noemen een volgenden keer. Jo Drabbe Jullie hebben groote plan nen voor den zomer. Dat reisje is de moeite waard. Heb je mijn compliment aan het begin der correspondentie reeds in ont vangst genomen? Suze Heemskerk Wees met je broertje Sam hartelijk welkom. Ik bei; blij, dat Je Od het glimmende asfalt, zoo effen en glad, Bindt Kleuter haar rolschaatsen onder. Je weet wel: het is een onzekere zaak. Maar schaatsen op straat lijkt een wonderl Voorzichtig een beentje eerst links en dan rechts De tandjes op het lipje gebeten, Dan waagt ze teveel en zit ze op straat, Maar dat heeft ze immers geweten! Vlug breekt er de zon op haar snuitje weer door En gaat ze het nogeens probeeren Al val je een keertje, dat is niet zoo erg. Want zóó moet je immers iets leeren! J. v. d. E -S. de gedachte nu in een daad hebt omgezet. Dan hook ik graag meer van jullie Jettie Heyloo Jullie moesten nog eens zingen van „Janneman" en „Bruiloft", nietwaar? En dat deden jullie graag! En nu weer ijverig aan het studeeren voor de nieuwe versjes. Anny Bekooy Je hebt een prettigen verjaardag gehad, om op terug te zien, en veel mooie cadeaux, om nog dagelijks van te genieten! Bep Crama Gelukkig, dat je nu weer present bent. Ik hoop, dat jullie meester gauw beter is, én voor den zieke zelf, èn voor jullie. Jan Crama Niet gelukkig dezen keer! Troost je er mee, dat je nog vele raadsel- jaren voor je hebt, dus ook nog veel kansen. Annie Klos Wat een epistel! Wat een anekdoten, wat een raadsels! Ik zal wel eens rustig uitzoeken, wat ik er van ge bruiken kan. In elk geval hartelijk be dankt. Met dezen brief haal je je schade in! Nog dank voor je goede wenschen. Het ijs regelde zich niet naar jullie! Jan Loeber Hartelijk v.elkom. Ik hoop, dat de krant je nu eenige afleiding ver schaft. En in de eerste plaats: beterschap! Nelly Winder De boeken worden onder alle goede oplossers verloot, dus ieder heeft evenveel kans. Een enkele maal krijgen de getrouwen een extra kans. Elke week je leeftijd onder de raadsels schrijven. Annie Schipper Van het tweede ge deelte heb ik evenzeer genoten. En het bruiloftsfeest was een aardig slot van den avond. Wim en Paul Rienstra Wat een bof, dat jullie het Prinselijk Paar gezien heb ben! Over eenige maanden kunnen jullie weer je geluk beproeven. Anny Olivier Ik ben ook blij, weer inkt te zien, omdat mij dit een teeken is van jouw beterschap. Nu nog flink aansterken! Weer het beste met je. Alida van der Holst Prijsraadsels zijn bij ieder welkom. Geen wonder! Nettie Biermasz Wil je nog mijn ge- lukwenschen overbrengen voor verleden Vrijdag? Ik meen het wel te weten; er komen 12 jaren bij te pas! Dan wordt het lastig, om je huiswerk klaar te krijgen Dit is ook leuk postpapier. Hartelijke groeten terug. Truusje Sluymer Je vraagt, hoe ik het vind? Nu, ik vind een dubbel feest ook fijn! Je bent niet zoo gelukkig geweest als verleden week op het feestje. Leuntje Koekebakker Kleine jongens hebben vaak ongelukjes; dan een vinger, dan een knie, enz. Het beste met je broertje. Hiermee eindig ik. Weten jullie allen nog goed, wie er 31 Januari jarig is? Vertel me dat ook! En nu tot de volgende v.eek. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 17