STADSNIEUWS Uit de Omstreken jfB&sdi [Spreekwoorden Ku EXTRA voordeelig LclDSCH DAGBLAD - Tweede Biaci Woensdag 25 Januari 1939 TITANOL AGENDA Kaakjes 23 10 VRIJE KATH. KERK. Lezing van den heer Kengen. Gisteravond hield de heer J. H. Kengen in de Vrije Kath. Kerk een lezing over het Kerswezen in het algemeen en over de V. K. K. in het bijzonder. Spreker zei. dat men van meening is dat de moderne mensch geen religie noodig heeft dat hij er geen behoefte aan heeft. Maar spreker toonde aan met verschillende voorbeelden dat ook in den modernen mensch dezelfde behoeften leven als in den primitieven en den mensch uit de middeleeuwen Ook de moderne mensch zoekt, evenals zijn voor ouders naar vereeniging van het hoogere en lagere of zooals Paulus het zegt. naar de vereeniging van geest, wil en lichaam. Ir. het kleed van de stof handelt hij en vindt zijn ervaring in de hoogere zoowel als in de lagere belevenissen en daartusschen beweegt zich de ziel als de eeuwige midde laar. De moderne mensch. zei spr is zeer oud en heeft evenals de primitieven, zijn angsten, die een arbeidsveld vormen voor de psychologen. De eeloovige psycholoog, noemt religie noodzakelijk. Ook de moderne mensch heeft behoefte aan uitbeeld'ng en dat kan hij vinden, als hij b.v. zoekt naar broederschap in een brochure, in een ro man en in een tooneelstuk. Maar dan zal "PLAK MET EEN TUBE" 7379 (Ingez. Med.) WEERBERICHT. Barometerstand het laatste gewoonlijk den gTootsten in druk vestigen omdat dit direct tot zijn eigen verbeelding spreekt. Ook de gods dienst is altijd verbeeld" in mythen, sym bolen en verhalen. Deze uitbeelding maakt de dingen levend en spr. haalde uitspraken van Origenes en Plato aan om dit bewijzen. Door de religieuze verbeelding volgt men den weg van het gevoel en komt door de ceremonieele handeling tot het hoogere en eeuwige rhythme. Er is evenwel ook een weg zonder deze verbeelding en dat is de weg van de mystici Spr. noemt het boek de Bhagavat Gita als leidraad voor dit vormlooze pad. dat eveneens voert tot hoogere religie. Hij schetst de moeilijkheden van dezen weg. waarvan de massa der menschheid geen voorstelling heeft, omdat het is, een alge heel verliezen van onszelf, zooals wij dat zouden kunnen beleven in de hoogste mu ziek of om een voorbeeld uit den Bijbel te nemen Mozes sprekende in het brandende braambosch met God. Godsdienst die levend is en niet vast- geloopen in een opeenstapeling van dogma's voert tot dat hoogere leren. Spr. wees op het groote verschil tusschen de kerken met en zonder ceremoniën en op de V.K.K. die boven de ceremoniën ook nog de landstaal gebruikt, opdat de mensch die de diensten volgt, weet wat hii zegt en zingt. Hierdoor ontstaat samenwerk in«r en uitwisseling tusschen priester en gemeente in schoone lithurgische handeling. De moderne mensch ontloopt de vormen en dogma's, maar kan toch weer niet buiten de religieuze uitbeel ding. Om deze groep van menschen tege moet te komen, laat de V.K.K. hen vrii in hun geloof en voorstelling van b.v. hemel en hel en voert hen door het breken met alle oude begrircen tot den levenden gods dienst. die zich a?Jipast aan hun eigen gedachten. Na neg gewezen te hebben op de schoon heid in de natuur waarin we Gods groot heid kunnen beleven, eindigt spr. met te zeggen, dat we deze schoonheid ook kun nen beleven in het Sacrament, door de aanwezigheid van Christus daerin en hij legt er den nadruk op. dat het doel van de V.K.K. is de gnosis, of oude wijsheid weer terug te brengen onder de menschen*. het geen de schakel vormt tusschen geloof en weten. NED. BOND VAN KAPPERSPERSONEEL. Gistermiddag 2 uur 754. Hedenmiddag 2 uur: 749. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De depressie, welke gistermorgen voor den ingang van Het Engelsche Kanaal lag. werd aanmerkelijk dieper. Zij trok eerst Oostwaarts, daarbij het Engelsche Kanaal vrijwel volgend, doch sedert gisteravond verandert zij weinig meer van plaats. Het centrum blijft thans vrij wel midden over Het Kanaal liggen. Geheel West-Europa verkeert onder invloed van deze depressie. Het weer is betrokken, met aan den voorkant regen of natte sneeuw. De windkrach ten zijn over het algemeen afgenomen, alleen aan de achterzijde, in de omgeving van Brest en Scilly, waaien nog stormachtige winden. Over Noord-Scandinavië kwam een gebied van hoo- gen luchtdruk tot ontwikkeling. De temperatuur is er zeer aanzienlijk gedaald. Plaatselijk komt meer dan dertig graden vorst voor. Op IJsland daalt thans de luchtdruk weer. De kern van hoogen luchtdruk, welke hier gisteren lag. trok naar het Zuiden en ligt thans op den Atlanti- schen Oceaan. In Vrijwel geheel Scandinavië is de temperatuur onder het vriespunt, voorts komt ook in Noord-Duitschland, Midden- en Oost- Europa nog lichte vorst voor. Op IJsland, in Schotland. Zuid-Engeland. Noord-Frankrijk en Noord-Scandinavië is de temperatuur onder normaal, overigens is zij er meest boven. Het kappersbedrijf en de Vestigingswet. Gisteravond hield de Ned. Bond van Kapperspersoneel, afd. Leiden, een open bare vergadering in café-restaurant ,X>e Harmonie". Na de opening door den voorzitter, H. L. Duym. die allen en in liet bijzonder de genoodigde patroons en bedienden, harte lijk welkom heette, verkreeg de spreker, de heer Ph E. Lewis uit Utrecht het woord. Deze zette zijn zienswijze over de gevol gen van de Vestigingswet voor patroon en bediende uiteen en schetste de slechte toe standen in het bedrijf en de slechte loonen van het personeel, wat het gevolg is van de lage taxieven van vele patroons. Spr. haalde daarvan verschillende sprekende voorbeelden aan. Spr. juichte het in wer king treden van de Vestigingswet toe. daar dit tot gevolg zal hebben, dat de nieuwe zaken eenig uithoudingsvermogen moeten bezitten, zoodat deze patroons er ook niet toe behoeven over te gaan om de tarieven te verlagen. Verder bevordert deze wet het tegengaan van het yestigen van buitenlan ders, de herscholing van het personeel enz. Op het oogenblik is de spertijd van kracht, wat inhoudt, dat geen enkele kap persbediende zich als patroon kan vestigen, doch binnen afzienbaren tijd is de boven omschreven .Vestigingswet van kracht ge worden. Vervolgens noemde spr. de vestigings- eischen op zooals boekhouden, kennis om trent verzekeringen, vakkennis enz. Can- didaten voor het patroonschap moeten hun kappersinventaris voor 100% betaald heb ben. Aan de hand van al deze eischen hoopte spr. dat er in de toekomst een betere toe stand in het kappersbedrijf zou komen en tenslotte hoopte spr. dat de aanwezige patroons hun personeel er toe zullen aan sporen lid te worden van de organisatie. Van de gelegenheid vragen te stellen werd een druk gebruik gemaakt. Hierna Sloot de voorzitter deze verga dering onder dankzegging voor de opkomst. BIJEENKOMST VAN GEITENFOK- VEREENIGINGEN. Oprichting van kring Voorhout en Omstreken. Voor de eerste maal vergaderde te Voor hout de kring van Geitenfokvereenigingen in café Boerhave van den heer Jac. Ange- vaare. De voorzitter de heer W. v. d, Meulen uit Noordwijk opende: het verheugde hem, dat van de besturen uit negen omliggende gemeenten, er acht vertegenwoordigd waren De vereeniging te Voorschoten was ditmaal verhinderd. Nu volgde verslag der gehouden inleiden de besprekingen, door den secretaris, den heer H. J. Zuidhoek uit Voorhout. De voorzitter memoreerde dat thans alle omliggende gemeenten toegetreden zijn. Hierna las hij een reglement voor aan de hand van het reglement van den kring ..Oosterlijk Gelderland". Met eenige belang rijke wijzigingen werd dit reglement na langdurige discussie vastgesteld. De opge richte kring zal den naam dragen van ..Voorhout en Omstreken". Het boekjaar zal loonen van 1 Januari tot 31 December. Als oorichtingsdatnm werd vastgesteld 2 Jan. 1939. Nu wordt overgegaan tot de vorming van een kringbestuur. Hierin zal uit elke ver eeniging één bestuurslid zitting nemen. Aan de bestuurstafel namen dan plaats de hee- ren: H. J. Zuidhoek. Voorhout: G J. v. Tol, Lisse; N. H. Fennes. Katwijk a. d. Rijn: W. v. d. Meulen, Noordwijk; W. Verver, Sassenheim; W. v. Dijk, Katwijk aan Zee; P. Vis, Valkenburg: H. v. d. Mey. Oegst- geest. Nog volgde een zeer uitvoerige bespre king over het bokkenhouden en aanschaf fing van bokken. De oprechte wensch werd uitgesproken, dat door de oprichting van dezen kring, hierin een aanmerkelijke ver betering zal komen. Besloten werd de eerste Geit ententoon stelling te houden in de plaats van oprich ting van dezen kring. n.l. Voorhout. Hierna volgde sluiting van deze belang rijke vergadering. BENTHUIZEN. In de zaal van den heer A. van Staal duinen. had onder zeer groote belangstel ling een propaganda-avond plaats van de ver. „Bellamy". De heer Freiricks uit Schiebroek opende, waarna de heer K. Maat, uit Dordrecht doel en streven dezer vereeniging uiteen zette. KATWIJK AAN DEN RUN. J.AARVERGADERING DER A. R. KIES- VEREENIGING. Causerie van ds. H. Movering. De A. R. Kiesvereeniging .Nederland en Oranje" hield haar jaarvergadering in de zaal der Geref. Kerk. De voorzitter, de lieer G. v. d. Perk, opende en stond uit voerig stil bij de beteekenis van de a.6. verkiezing van de Prov. Staten. De tweede secretaris, de heer A. Wasse naar, las de notulen en bracht het jaar verslag uit. Spr. herdacht het overleden bestuurslid, den heer G. de Bruijne. In hem verloor de vereeniging een uitnemende kracht en een ijverig secretaris. Ook werd gememoreerd het gouden jubileum der ver eeniging. Het ledental bleef ongeveer ge lijk. Uit het jaarverslag van den penning meester, den heer B. v. d. Jagt, bleek, dat de uitgaven grooter waren dan de inkom sten. zoodat er een klein nadeelig saldo is. Het rapport der kascommissie, bestaande uit de heeren P. Slingerland en Jac. van Beelen luidde gunstig, zoodat. den pen ningmeester onder dank décharge word verleend. Met het oog op de a.s. verkie zingen en den toestand der kas, werd be sloten een strijdkas te vormen. De Prop. Club heeft bereids de organisatie op zich genomen. Tot bestuurslid werden herko zen de heeren G. v. d. Perk. W. L. Noor- dijk en Joh. v. d. Gugten. Vervolgens hield ds. H. Meyering een po litieke causerie. Deze besprak eerst de ver duisteringsproef. De moderne oorlogsvoe ring brengt ons in aanraking met het lucht verkeer. Hoe hebben vrij als Christenen daartegenover te staan? Velen kenmerken Batterijschakelaars beveiligen porkeerende of in de gorog© sfaonde automobielen tegen kortsluiting en tegen onge- wenschte ontlading von de baMeU|. Menige noodlottige brand heeft de Bosch batterijschakelaar, die door een enkelen greep den ge- heelen wagen stroomloos mookt, reeds verhoed, leverbaar voor luxe wagens, vrachtwagens en autobussen. Verkrijgbaar bij olie Bosch-Diensten, automobielhandAlaren en garage houders in Nedorlond. rN.V. WILLEM VAN RIJN; AMSTERDAM (C.J KEIZERSGRACHT 171 TELEFOON 3 13 0 1 (4.1IJNEN) 7382 (Ingez. Med.) WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: Betrokken; krachtige O. wind; Temp. 3 gr. C., minimum 3 gr. C.; geen neerslag. Ylissingen: Betrokken; matige Z.Z.O. wind; Temp 4 gr. C., minimum 2 gr. C.; neer slag 6 m.M. De Bilt: Betrokken: krachtige O.N.O. wind; Temp. 1 gr. C.. minimum 1 gr. C.; geen neerslag. Groningen: Betrokken: krachtige O.N.O. wind: Temp. 1 gr. C., minimum 1 gr. C.; geen neerslag. MaasstrichtZwaar bewolkt: matige Z. wind: Temp. 4 gr. C.. minimum 4 gr. C.; geen neerslag. Buitenland (8 u. voorm.) Parijs: Z.W.. 1 gr. C.. opklarend. Londen: O.N.O., 2 gr C.. opklarend. Berlijn: O.. 0 gr. C.. goed. Nice: Windstil, 7 gr. C.. opklarend. Stockholm: O.N.O.. 3 gr. C.. betrokken LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm 2 gr. C. (36 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 2 gr. C. <36 gr. F.). IÏOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 6 u. 37 min.; nam. te 6 u. 56 min. LJCHT OP VOOR FIETSERS e.a. Voensdag: 5.03 n.m. tot 7.20 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 26 Jan. op: 9 u. 40; onder: 23 u. 21. VRIJDAG EN ZATERDAG A.S. SPREEKWOORDENKAAKJES per pond van 27 voor ALS EXTRA RECLAME 3 DROPROLLEN voor ZUIDVRUCHTEN Pruimen, per pond 1613 Pruimedanten. per pond 19 Stukjes Appelen 33 Gedroogde Peren 27 Pracht Abricozen 60 Blanke Rozijnen Blauwe Rozijnen Krenten BLIKGROENTEN Sperciehoonen, Literblik 26 Snijboonen 26 Doperwten 25 Worteltjes 24 Zelfrijzend Bakmeel, p. 2 pak 2725 Tarwebloem, per pond 1210 (versche gist verkrijgbaar) 7418 ROOKWORST per ons MARGARINE per pakje LEVENSMIDDELENBEDRIJF Paul Krugerstr. 28 - Zuidstr. het luchtverkeer als duivelswerk, als een openbaring van den geest van den Anti- Christ. Zij beroepen zich daartoe op den Bijbel. God heeft de menschen de aarde gegeven. Zij wijzen op de vliegrampen. Het is enkel de hoogmoed van den mensch. die ook het luchtruim wil beheerschen. Moe ten wc heel het luchtverkeer veroordeelen? Zoo ja, dan moeten wij ook het moderne verkeer veroordeelen. Ook daar komen ram pen voor, evenals bij het luchtverkeer. Ook de redeneering, dat God den mensch wel vleugelen gegeven zou hebben, indien hij ook het luchtruim moest beheerschen, is onjuist en inconsequent. Dan zou de mensch ook het water niet mogen beheer schen. Ook het beroep op de Schrift gaat niet op. De vraag is met welke roeping en welke bestemming God den mensch op aarde heeft gesteld. De mensch werd als het voornaamste schepsel, gesteld al heb bende heerschappij over al het geschapene. De mensch moet heerschen over alle ge bieden tot eer van God. Duidelijk komt dit uit in den Sstcn Psalm. Spr. werkte dit voor de verschillende gebieden nader uit en stond uitvoerig stil bij de ontwikkeling van het luchtvaartverkeer. Wanneer de ontwikkeling van de gaven van Gods al- gemeene genade nu ook in dienst gesteld wordt van de moderne oorlogsvoering, dan is dit zeker satanswerk. De overheid wordt zeker geroepen om middelen tot verweer te vinden. Spr. verwerpt de stelling, dat de oorlog een middel is om den mensch to oefenen in moed en zelfoffering. De oorlog is een gevolg van de zonde. Spr. verwierp de weerloosheid en wees op de roeping om ons leven te verdedigen, desnoods ten koste van den aanvaller. De Overheid heeft van God het zwaard ontvangen, als een middel om het te hanteeren tegen de boozen in het belang van de goeden. Indien de Over heid die macht heeft tegen den enkelen mensch. dan heeft zij ook de roeping om het volk te verdedigen. Elke veroverings oorlog is veroordeeld. De verdedigingsoorlog is heilige roeping, wanneer het volksbe staan bedreigd wordt. Daarom heeft ook de Overheid te zorgen, dat de defensie mid delen van het land volmaakt in ordezijn. Na gedachtenwisseling en rondvraag volg de sluiting van deze geanimeerde verga dering. Foyer Stadszaal: Tentoonstelling ..Maak zelf' georganiseerd door commissie Inzake huishou delijke voorlichting. 25 en 710 uur. Leger des Hcils: Zangdlenst te 8 uur nam. Nutsgebouw: Demonstratie met gehoorinstru- menten, 8 uur nam. Leiderdorp Openb. School)Verg. van vrijw. landstormers, 8 uur nam. Vrijdag. Foyer Stadszaal: Tentoonstelling „Maak zelf' georganiseerd door commissie inzake hulshou- delijke voorlichting. 25 en 710 uur. Nutsgebouw: Demonstratie met gchoorinstru- menten: 1012, 25 en 710 uur. Rapenburg 13: Verg. van aquariumhouders 8 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstelling „De onbekende vrouw", 8 1/4 uur nam. Rljnsburg (Kleuterschool)Chr.-Hiet. Kiesver. Spr. de heer Tijssen. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van schilderijen uit de collectie van H. P. Bremmer (tot 22 Jan.) 104 uur. 's Zondags 14 uur. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9M11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen, 78 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u. n n. 's Donderdags: ïnsfc. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Thcater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Circusreizigers". Eiken dag behalve Maandags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De leugen van Nina Petrovna". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Het eiland der tranen". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Strijders om het leven". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 2% uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CilHureela Films Zaterdag nam. 2 Vit uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „Vloeibaar goud". Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aZee: „Het mysterie van de blauwe vaas", 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 21 t.m. Vrijdag 27 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken M. Boekwijt. Breestraat 74 TeL 552 e; J. S. M. ten Dijk, Haven 18. Tel. 85. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 274. KATWIJK AAN ZEE. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een heerenrijwiel, dat bij het Postkantoor is aangetroffen. LISSE. Tweetal auto's gestrand op den Rijksweg. Wederom hebben twee auto-ongelukken op den nieuwen Rijksweg plaats gehad. Een personenauto, bestuurd door den heer H. uit Den Haag reed in dc richting Amsterdam en zou den afrit naar den Ben- nebroekerweg inslaan. De bestuurder nam zijn draal evenwel iets te vroeg met het gevolg, dat hij in den zachten wegberm terechtkwam. Dit had tot gevolg, dat de w;tgen kan telde en viel door dc groote snelheid. De portierruiten braken en door de scherven bekwam de bestuurder enkele snijwonden, 's Avonds tegen tien uur deed zich een soortgelijk geval voor bij den oprit naar het viaduct over den Kruisweg. Een Amsferdamsch automobilist ont moette even voor het viaduct een drietal tegenliggers. De bestuurder werd door dc lichten verblind, geraakte het goede spoor bijster en kwam eveneens in den grasberm terecht. De wielen zakten tot aan dc assen weg. Het bleek onmogelijk op eigen kracht los te komen. Passeerende automobilisten waren zoo bereidwillig de auto vrij te maken. Industrie-vestiging bevorderd door dagblad-reclame. De Engelsche stad Leeds wees o.a. met advertenties in dagbladen de industrie op de gunstige vestigings voorwaarden in de gemeente. Op deze wijze wist zij juist die personen te bereiken, die de stichting van een nieuw bedrijf of een verhuizing over wogen. Terecht werden de adverten ties in dagbladen geplaatst', de zaken man moet immers het dagblad lezen. Met advertenties in dagbladen is men daarom zeker dat men de bedrijfs leiders inderdaad bereikt. In ander half jaar tijds wist Leeds zoodoende 9 nieuwe industrieën naar de ge meente te trekken, die thans aan 2500 personen geregeld werk geven. NOORDWIJK. Gemeenteraad. A.s. Dinsdagmiddag te 3 uur komt de Raad onzer gemeente in openbare verga dering bijeen. Voordracht onderwijzer O. L. school. De voordracht, opgemaakt door B. en W. ter vervulling van de vacature Marijt ais onderwijzer oer C. L. school, luidt als volgt 1. de heer Crama, uit Leiden, thans kwee- keling met acte aan genoemde school; 2. de heer Tocrenbeek, thans onderwijzer aan de Doopsgezinde school te Haarlem: 3. de heer P. Bedijn. thans onderwijzer aan de O. L. school te Vlaardingen. VOORSCHOTEN. Vergadering der E.H.B.O. De leden der vereeniging E.H.B O. kwa men bijeen om het gebouw Wijngaarden laan no. 15 officieel in gebruik te nemen. De voorzitter, mr. dr H. de Boer, ver welkomde in het bijzonder de doktoren Kerkhof en Keegstra. waarna hij meedeelde dat enkele leden herexamen hadden ge daan en geslaagd waren, zoodat zti namens de vereeniging werden geiukgewenscht. De Chef-leider der brigade, dr. M. v. d. Stoel, hield een causerie, over de luchtbe scherming en de verduisteringsproef, die met groote aandacht werd gevolgd Met genoegen werd vernomen, dat de leiders van den luchtbeschermingsdienst hun groote voldoening hadden uitgesproken voor de prestaties der E.H.B.O.-leden op JJ. Donderdag en dat den chef-leider dr. M. v. d. Stoel, tijdens een conferentie hiervoor was dankgezegd. Het eere-lid. de heer J. Ovcrduin. dankte het bcstuvr voor het organiseeren van de zen leerzamen en gezelligen avond. De E.H.B.O. kan terugzien op een leer rijken en gezelligen avond. De collecte ten bate van het Aposto laat der Hereeniging, gehouden op Zondag jj. heeft f. 36.87'/; opgebracht. De opbrengst der collecte, gehouden ten bate van de Vereeniging tot oprichting en instandhouding van Chr. Scholen ten dienste van Morsch en Rijndijk te Oegst geest heeft opgebracht f. 41.34. WARMOND. Paard op hol. Het paard van den heer v. D uit <>e Haarlemmermeer, bespannen voor «g vrachtwagen, sloee doordat het schichtig werd voor eon iuist passeerende auto. OP hol. De hoer v. D. sprong van den wagen en wist zi"h nog tijdig in veiligheid te stellen. Doordat een der wielen tegen W* boom terecht kwam. kon de wagen tot sru sland gebracht worden. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. doch de wagen was zwaar beschadigd. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6