Na den val van Barcelona. [EIDSCH DAGBUD - tmk Blad Donderdag 26 Januari 1939 De strijd in het Verre Oosten Inbrekers gingen over de daken. De intocht De 80ste verjaardag van den ex-keizer Stadsnieuws LAND- EN TUINBOUW BEURSOVERZICHT Buitenland De besprekingen te Warschau Laatste Berichten Bin Door de voordeur verlieten zij de zaak weer. Vanmiddag te twaalf uur rukten de divisies uit Navarre onder commando van generaal Solchaga en de Mooren onder commando van generaal Yaguc, niet vliegende vaandels en slaande trommen als eersten Barcelona binnen. De troepen van Franco stieten niet op tegenstand, aangezien de meeste manschappen van het regecringsleger de stad reeds hadden verlaten voor de rechtschen binnenrukten. De Navarreezen en Mooren bezetten eerst het historische fort Montjuich, dat Barcelona beheerscht en den berg Tibidabo. De Navarreezen en Mooren werden gevolgd door de „pijlen"-divisie en de „tercio", het Spaansche vreemdelingen legioen. De oorlog is nog niet ten einde! Sprekende over de jongste gebeurtenissen Ju Spanje heeft de Spaansche ambassa deur ts Washington gezegd: „De oorlog is nog niet ten einde en deze zal eerst ten einde zijn, wanneer alle invallers van Spaanschcn bodem zijn verwijderd. Van daag. zooals tijdens alle phasen van dezen strijd tegen de dictaturen, doet de Spaan sche democratie, welke de wereld het voor beeld geeft van moed, een beroep op de democratische landen, opdat haar niet ge weigerd worde, hetgeen noodzakelijk is voor den strijd voor de vrijheid". De 'regeering op zoek naar een zetel. De Fransche ambassadeur bij dc regee ring van het republikeinsche Spanje. Jules Henry, is in den afgeloopen nacht te Port Vendres aangekomen, waar hij een onder houd had met prefect Didowski. Vanmid dag zal hij te Figueras een onderhoud heb ben met Del Vayo over de plaats, waar hij zich zal vestigen. Het schijnt, dat sommige Spaansche mi nisteries nog geen bevel hebben ontvangen Inzake de plaats waar zij zich moeten ves tigen; alle bevinden zich evenwel in de provincie Gerona. Negrin is te Junquera. de eerste Spaansche plaats na Perthus, ge zien. Het schijnt, dat hij een plaats zoekt, waar de Spaansche regeering haar zetel kan opslaan. WOE-PEÏ-FOE ALS VREDESSTICHTER? Hoewel op maarschalk Woe-Pei-Foe ster ken drang wordt uitgeoefend, zich weer in het politieke leven te begeven en de leiders der regeeringen van Peking en Nanking hem verzocht hebben als bemiddelaar voor vredesonderhandelingen tusschen China en Japan op te treden, heeft hij zijn houding nog niet bepaald. Gisteren ontving hij bezoek van Wang- Ko-Min, het hoofd der regeering van Pe king en van Liang-Hoeng-Tsjih. hoofd der regeering van Nanking. Heden ontving hij den minister van binnenlandsche zaken van Peking en den voorzitter van den uit voerenden raad van Nanking. De gucrilla-troepen zullen activiteit vergrooten. Tegelijk met de bijeenkomst der centrale commissarissen van den Kwo-Min-Tang werd den guerilla-troepen bevel gegeven tot het offensief over te gaan. Bij de opening van de vijfde voltallige zitting van de centrale commissies van de Kwo-Min-Tang heeft maarschalk Tsjang- Kai-Sjek een rede gehouden, waarin hij 0.a. zeide. dat voor China het oogenblik ls gekomen om zich voor te bereiden op het offensief, dat moet voeren tot de eind overwinning. De maarschalk noemde de redenen, waarom de nederlaag voor Japan 01.vermijdelijik is: De oorlog is ln tegenspraak met de con tinentale politiek van Japan', Japan heeft gefaald in zijn pogingen China te doen capituleeren zonder oorlog of China een haastigen vrede te doen slui ten; Japan heeft een strategische fout ge maakt door steeds verder China binnen te dringen; Japan heeft een politieke fout gemaakt door de van hem afhankelijke regeeringen in het leven te roepen; Japan heeft een diplomatieke fout ge maakt door zijn optreden tegen de mogend heden, waardoor het werd geïsoleerd; Japan heeft tenslotte geen acht geslagen op de geschiedenis van China en de nieuwe krachten van het land, welke dcor de revo lutie naar boven waren gekomen, miskend. Om deze redenen is Tsjang-Kai-Sjek van oordeel, dat China al zijn moreele krachten moet verzamelen en het denkbeeld van ca pitulatie moet onderdrukken De weg van het recht en de rechtvaardigheid moet wor den gevolgd. Temeer nu de internationale toestand erop wijst, dat de democratische mogendheden zicih willen verzetten tegen lederen aanval. Tenslotte wees Tsjang-Kai-Sjek op de belangrijke verhezen, welke Japan heeft geleden. Het is genoodzaakt geweest het grootste deel van zijn troepen in China in te zetten, terwijl de bedoeling was 70 pro cent in reserve te houden om eventueel legen de sovjet-Unie te worden gebruikt. FONDS TEN BEHOEVE VAN JOODSCHE VLUCHTELINGEN. Coons, de vice-president van de Ameri- kaansche organisatie tot hulpverleening aan Joodscbe vluchtelingen, heeft medege deeld. dat een inschrijving zal worden ge opend. ten einde in den loop van 1939 20 millioen dollar bijeen te brengen, tot hulpverleening aan Joodsche vluchtelingen uit Duit;chland en andere landen van mid den-Europa. UITBREIDING DOELENKAZERNE. De eerstaang.-ingenieur der genie 's-Gravenhage heeft heden aanbesteed het maken van een logies- en een kaukenge- bouw op het terrein der Doelenkazerne al hier en het verrichten van bijkomende werkzaamheden te Leiden en te Katwijk. Laagste inschrijvers waren; C. M. Dce- renberg en J. P. v. d. Wijk te Alphen a. d. Rijn voor f. 129800. VER. VAN GEHEELONTHOUDERS ONDER NED. SPOOR-, TRAM- EN AIO- VAN GEND EN LOOS-PERSONEEL. Filmavond der afd. Leiden. Gisteravond hield de afd. Leiden van bovengenoemde Vereeniging als inzet van het a.s. 30-jarig bestaan der Spoorweg Onthouaers-Verecniging. dat samenvalt met het 100-jarig fc staan der Spcorv/egen ln Nederland een filmavond in het Nuts- gebouw, Te ruim 8 uur riep de heer J. Flaman alle aanwezigen een hartelijk wel kom toe, inzonderheid aan de afgevaardig den der zusterverenigingen. Nadat eenige films waren gedraaid, hield de heer W. G. L de Haas, lid van het Hocfdbestuur een propaganda-rede In 19C9 werd de S.O.V HIJ GEEFT UITING AAN ZIJN DANK BAARHEID JEGENS NEDERLAND. r tXTeXSe* ex'kelzer ÏTlT geboortedag heeft de ex-keizer door Frei- fiK hee(t5ree(js veel nuttis v-erk verricht De herr von Sell in een bijeenkomst van ver tegenwoordigers der pers uiting doen geven aan zijn dankbaarheid jegens Nederland, waar hij thans meer dan twintig jaar ver blijft. De wijze, waarop ons land hem heeft opgenomen, heeft zijn zware lot zeer ver licht. Ook voelt de ex-keizer zich nauw verbonden met de gemeente Doorn, waar hij gedurende al dien tijd woont. Medegedeeld wordt, dat morgen R. A. baron van Hardenbroek van Hardenbroek, grootofficier van H.M de Koningin, geiuk- wenschen namens Hare Majesteit zal komen aanbieden. Omstreeks hetzelfde tijdstip zal Prins Bernhard namens Prinses Juliana zijn op wachting maken. De Prins en baron van Hardenbroek zijn gasten aan het noenmaal. Een commissie uit, de burgerij zal even na twaalf uur een tuinhuis ten geschenke aanbieden. Tenslotte zal de Commissaris der Koningin jhr. mr. dr L. H N. Bosch Ridder van Ro senthal. namens de Nederland sche vrienden van den ex-keizer een rhododendronaanleg voor het park aanbieden. S.O.V. propageert de leuze: „Bij snelverkeer geen alcohol". Mocht vroeger het paard van den aapjeskoetsier als deze onder den invloed was, den weg nr.ar huis wel weten, het tegenwoordige snelverkeer stelt andere cischen. waar b.v. een electrische trein zich met 120 K.M snelheid voortbeweegt waardoor de minste afleiding van den wa- i of vpr-.„rk, genvoerder noodlottig kan zijn. Daarom n A HAG EN EN ANTWOORDEN. Vraag. In mijn tuin heb ik last van veen mollen Is hiertegen iets te doen? S. S. te L. Antwoord: Tracht door de gangen na te gaan de nesten op te sporen en deze met In houd te vernietigen. Ook kunt u deze dieren vangen, door een emmer of diepen bloempot in te graven, zóó, dat een gang vlak hierboven eindigt. De dieren komen dan in de „val" te recht en kunnen hier niet uitkomen. Vraag: Wat te doen ter verbetering van mijn grasveld? S. S. te L. Antwoord: Uw grasveld zal blijvend last hebben van de wortels van de vruchtboomen deze nemen het vocht op. De beste manier is nieuwe aarde ter plaatse ondiep onder te wer ken en hierop begin April graszaad te zaaien en dit flink aan te plakken, nadat het is in- geharkt. De regen zal het zaad spoedig doen kiemen en anders dient u te gieten of te spui ten. Ook in den zomer moet u bij droog weer water geven, liefst tegen den avond. AMSTERDAM 26 Jan. Het zakenverkeer op de Amsterdamsche effectenbeurs droeg heden een kalm karakter. De nandel was van bescheiden afmeting, maar de stemming was verbeterd. De koersen ver schilden weliswaar niet veel bi.i die van giste ren en enkele aandeelen werden zelfs lager afgedaan, "och de a la me ene tendenz was aan genamer in zooverre dr. koersen onder beumijd meerendeels een neiging tot oploopen aan dén dag legden. Ook d? Anierikaansche markt was niet slee at gedisponeerd; de koersen van de toonaangevende aandeelen waren over het al gemeen genomen niet veel veranderd en wan neer rekening gehouden werd met de daling die zich voer verscheidene specialiteiten in Wall- sfreet had voltrokken, dan viel het verloop -an de Amc.ik i -.nschr markt zeker niet tegen. De affaire was van matige proporties Het meest ging nog om in de Staalaandéelen waar van Bethlehem Steels vrijwel onveranderd wa ren en United Steels iets lager werden afge daan, doch onder beurstijd langzaam aan naar boven gingen. Republic Steels werden in door snee een fractie lager verhandeld. Van de Koperaandeelen gaven Anaconda's nogal wat affaire te zien, waarby voornamelijk omstreeks de vorige slotnoteeringen zaken werden gedaan. Dc spoorwegaandeelen konden zich tamelijk doende motieven waren om den arbeid voort te zetten en hoopte, dat door wat goed handhaven, de Public Utility aandeelen gehoord zou worden, de belangstelling in den arbeid bii de aanwezigen zou worden dag. 1 Op legden een goed weerstandsvermogen aan den locale markt werden Koninklijken De Times meldt uit Warschau, dat het vrijwel zeker is. dat tusschen Beck en Von Ribbentrop een overeenkomst is tot stand gekomen, welke zou behelzen, dat er in het voorjaar van de zijde van Duitschland geen politieke beweging zal worden ondernomen in de richting van de Oekraine en dat er in het voorjaar evenmin actieve operaties zullen geschieden tegen sovjet-Rusland. Tenslotte zal Polen, van den nood een deugd makend, zich niet verzetten tegen nationaal-sociallsme in Dantzig, waar het overigens zijn handelsprivileges zal hebben. ITALIAANSCHE LANDARBEIDERS NAAR DUITSCHLAND. Op grondslag van de Duitsch-Italiaansche overeenkomst zullen dit jaar 37.000 Ita- liaansche landarbeiders naar Duitschland gaan, ten einde den Duitschen landbouw bij de tenuitvoerlegging van den productie- „veldslag" te helpen. HET HUIS VAN GRAMMENS MOET HET ONTGELDEN. ONVEILIG STRAND. Het strand aan het Wassenaarsche slag tusschen de strandpalen 91 en 94 is onvei lig op Woensdag 1 tot en met Vrijdag 3 Februari, van 19 tot, den volgenden morgen 7 uur, wegens schieten met geschut. De aan dacht wordt erop gevestigd, dat het strand eerst weder toegankelijk is. nadat de roode ria&gen, welke de onveilige strook aandui- Qen, zijn ingehaald, Naar „Dc Standaard" te Brussel meldt, hebben onbekenden het huis van Gram mens in de Waetsbruggestraat te Ronse, waar zijn vrouw alleen met haar kind ver toeft, aangezien hij zelf wegens zijn be kende actie voor het gebruik der Vlaamsche taal ts Oudenaerde in de gevangenis zit, besmeurd en de deuren en rolluiken met een laag zwarte vernis bestreken. Een groep nenland Vlamingen van Ronse heeft dientengevolge besloten het huis van Grammens te be waken, zoolang deze nog gevangen wordt gehouden. DE „TROMP" VERTREKT 1 FEBRUARI UIT LISSABON. Thanis is vastgesteld, dat de „Tromp' op l Februari a.s. uit Lissabon zal vertrekken. De flottieljeleider zal zijn reis volgens het komen, oorspronkelijk reisplan voortzetten. dient iedere spoor- en tramman lid van de SO.V. te zijn. Daarna werd de film „Veilig Spoor" vertoond, een jubileumfdlm. ver vaardigd dcor den spoorwegambtenaar E Thomson te Amsterdam, welke geheel in het teeken staat van de ontwikkeling van den spoorweg tot het huidige bedriif, terwijl de nadruk wordt gelegd op de bijzondere verantwoordelijkheid van het personeel. Na afloop bracht de heer Flaman hartelijk dank aan alle aanwezigen. De bijeenkomst werd opgeluisterd door versterkte gramo- foonmuziek. 'r>- e t-, tt it i enkele punten beneden het vorige slot ingezet, Ds. S, R. Hermamdes, .vroeger mt p- waarna een stijging kon worden waargenomen tot ln de naaste omgeving van 300S waarna MEDISCH CONSULTATIEBUREAU VOOR ALCOHOLISTEN. Propaganda-avond. In het Oostersch Instituut aan het Rapenburg 61, is een samenkomst gehou den van de belangstellenden in het werk van het consultatie-bureau. Velen hadden aan de uitnoodiging van het bestuur gevolg gegeven. Na de ontvangst van de gasten door het bestuur in dc ontvangstkamer van het Oostersch Instituut, werd de vergadering te halfnegen geopend door den heer N. Heertjes van Oegstgeest; de voorzitter van het bureau, dr. A A. Oort had, wegens ge zondheidsredenen van de leiding dezer vergadering moeten afzien. In een kort inleidingswoord heette de lung, voorzitter de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de beide sprekers ds. S. R .Hermanides van Wassenaar en dr A. H. Fortanier, en mej. C. Wensinck, die bereid was gevonden enkele verzen te zeg gen. Hij lichtte toe, hoe er nog altijd vol- pelijk leider van het Consultatie-bureau, kreeg daarna het woord Hij bepaalde de vergadering bij de ellende van den drank, de wortelen van het drankmisbruik en de houding van degenen, die geroepen zijn te helpen en te leiden. Met voorbeelden uit zijn practijk lichtte hij de groote moei lijkheden toe en kon. behalve op teleur stellingen, ook op gelukkige gevolgen wij zen. Onder groote aandacht werd geluisterd naar de gevoelvolle declamatie van enkele gedichten door mej. C. Wensinck. Na een korte pauze, kreeg dr. Fortanier, neuroloog en psychiater, het woord. Spre ker, zich aansluitende bij hetgeen door den eersten spreker was opgemerkt aangaande de wortelen van drankzucht, bezag in zijn causerie de drankzucht in grooter verband, als uiting van de zucht naar „bevrijding", zich ontworstelen aan den een of anderen vorm van „gebondenheid". Op breeder ter rein lichtte hij toe, hoe bepaalde eigen schappen en gedragingen het gevolg daar van moesten zijn, en welke omstandigheden het proces van abnormalen zucht naar die gezochte bevrijding gunstig zouden kunnen beïnvloeden. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd door enkelen gebruik gemaakt. De voorzitter dankte beide sprekers har telijk voor hun vriendelijke bereidheid de vergadering te hebben willen voorlichten en voor de wijze waarop ze dat hadden ge daan. Tenslotte dankte spr. mej. Wensinck voor haar zeer gewaardeerde medewerking, de vergadering voor haar belangstelling en sprak daarbij de hooD uit. dat inderdaad belangstelling voor het C. B. is gewekt. later op den middag weer een kleine reactie intrad. De Amerikaansche petroleumaandeelen trokken slechts geringe belangstelling en waren zop goed als onveranderd. Van de Suikerfond sen gaven in het bijzonder de aandeelen Vor- stenlandsche Cultuur-Mij nogal wat affaire te aanschouwen. Bij de opening werd belangrijk lager afgedaan en hoewel daarna een kleine verbetering intrad, kon het aanvankelijk ge leden verlies geenszins worden goedgemaakt. H.V.A.'s bleven ten opzichte van de vorige slot- noteering gemakkelijk op peil; de incourante soorten werden eenigszins onregelmatig geno teerd. Alles bijeengenomen, hadden de berichten omtrent de verlaging der prijslimites door de Nivas betrekkelijk weinig invloed. In Rubberfondsen ontwikkelde zich eenige affaire, waarbij Amsterdam Rubbers tamelijk prijshoudend waren. Dc minder courante soorten werden op on regelmatige wijze genoteerd, doch voor sommige aandeelen moesten toch vrij groote nadeelige verschillen worden geregistreerd. De Rubber prij zen te Londen waren dan ook weer wat inge zakt en dit maakte niet bepaald een aangc- namen indruk. De Tabaksmarkt was stil. en aan den gedrukten kant; Oude Deli's werden verscheidene procenten lager genoteerd. De Scheepvaartmarkt had een verlaten voor komen. Op de afdeeling der Industrieelen gaven de Fokkeraandeelen nogal wat affaire te aanschou wen. waarbij een zeer vaste stemming kon wor den waargenomen, zoodat opnieuw een belang rijke koerswinst kon worden behaald. Tegen het slot ging echter een groot gedeelte van het ver kregen avance verloren, hetgeen niet verhinder de dat per saldo toch nog een flinke verbete ring kon worden opgeteekend. Aandeelen Hei- nekens waren vrijwel onveranderd. In de Phi- lipsaandeelen ging zoo goed als niets om, waar bij de koers zich voornamelijk ophield op on geveer het vorige slotpeil. Unilevers en Aku's golden iets lager. De beleggingsmarkt was stil: de Nederland- sche Staatspapieren en de obligatiën Ned.- Indië lagen gedrukt in de markt Voor Fran sche fondsen bestond een betere tendenz. Het aanbod, dat zich aanvankelijk openbaarde, werd I vlot opgenomen, zoodat tenslotte zoowel voor de Spoorwegobligatiën als voor de conversielcenin- gen een hoogere noteering tot stand kwam. De 3'2 pCt. obligatiën der Bataafsche Petroleum- Mij. waren goed gedisponeerd en werden boven de vorige prijzen afgedaan. De Duitsche markt kon zich over het geheel genomen handhaven. AMERIKA EN FRANCO. Mst betrekking tot den oorlog in Spanje schrijft de New York Times dat ment nadert, waarop de Vereenigde Staten ben zij het kantoor, dat achter den winkel (Vervolg van pagina 1). De daders van de inbraak in de Haag- sche juwelierszaak op Het Spui <het moe ten er minstens twee geweest zijn» hebben .hun werk bijzonder handig gedaan Zij hebben 3 ladders gestolen uit een schuurtje in den tuin van de kosterij van de Nieuwe Kerk. De koster woont eenige huizen van „Het gouden molentje" af. Met behulp van deze ladders hebben zij een tocht gemaakt over daken en platten, waarna zij zich van het dak van de juwelierszaak af naar be neden hebben laten zakken. Het is een heel moeilijk en gevaarlijk werk geweest, want de dakgoten van deze huizen zijn zeer smal. Aan de achterzijde van den winkel hebben zij een raam open geschoven en de daarachter geplaatste ijze ren baren geforceerd. Niet alleen was dit raam door een ijzeren traliewerk be schermd. maar er was ook nog een zwaar hangslot te verbreken, dat autogenisch ge- lascht was. Van dit slot heeft de juwelier alleen een sleutel. Nadat de inbrekers op den beganen grond waren gekomen, heb- hun tegenwoordige politiek zullen moeten herzien en de kwestie der erkenning van een regeering in overweging nemen, welke er. voor het oegenblik althans, in geslaagd is Spanje met kracht van wapenen te veroveren". Het blad voegt hieraan toe. dat de hou ding der Vereenigde Staten zal worden in gegeven door de directe por tie van Barce lona en de wijze, waarep de regeering te Burgos vergeldingsmaatregelen zal voor- Ook in Den Haag zal de radiorede van jf* M. de Koningin morgen met luidspre kers worden uitgezonden en wel op Buitenhof en het Kerkplein. het DE BEGROOTING VAN EGYPTE. Vandaag is de Egyptische begreoting voor 1939/40 gepubliceerd. De inkomsten worden geraamd op 40 247.000 pond sterling en de uitgaven op 41.847.000 pond. Het tekort zal worden gedekt uit het reserve-fonds. ligt. en den winkel zelf grondig doorzocht. Alles wat van goud was. hebben zij mee genomen: gouden tassohen. horloges, met briljanten bezette ringen en armbanden. Een van deze armbanden, die in de etalage lag. kostte f 3500. Al het aanwezige zilver, waaronder 9 baren, die op het bureau van den heer Merkle lagen, hebben de inbre kers versmaad. De heer Merkle was gisteravond met één van zijn medewerkers laat opgebleven. Dc beide hecren hebben tot middernacht zil ver gesmolten in de werkplaats, die achter het kantoor gelegen is. Tegen half één was de heer Merkle gaan slapen. Zijn slaapka mer ligt aan ae achterzijde van het boven huis. Hij heeft, naar hij mededeelde, vast geslapen en is vannacht niet wakker ge worden Om acht uur. roen hij de deur van den winkel voor zijn personeel wilde openen, ontdekte hij de inbraak. De winkel en het kantoor waren overhoop gehaald. Hij heeft toen onmiddellijk de politie op gebeld. die een langdurig onderzoek heeft ingesteld. Bij dit onderzoek bleek nog, dat de inbrekers handschoenen aan hadden, want er is geen enkele vingerafdruk ge vonden Zij hebben bovendien een groote hoeveelheid peper gestrooid, om de verhin deren. dat politiehonden een spoor zouden ontdekken. Na gedanen arbeid zijn de in brekers. die de ladders hebben achtergela ten. door de voordeur naar buiten gegaan, nadat zij in een lade van het bureau van heer Merkle een sleutel van de voordeur hadden gevonden. Zooals gezegd he'c'oen de inbrekers alleen gouden voorwerpen gestolen. De glazen platen in de etalace waren geheel leeg en in de glazen kast in den winkel is geen enkel gouden voorwerp van waaide blijven liggen. Wel lagen er neg eeni Te kie ne gou den armbandhorloges voor dames maar deze hebben weinig waarde. Acht gouden tasschen zijn er gestolen. Hiervan is de waarde zeer groot, al is zij moeilijk te schaUen, omdat deze tasschen van oud-goud zijn. De zaak van den heer Merkle is zeer druk beklant en het is er eiken dag een voortdurend in- en uitgaan van menschen. Dat alle bezoekers met goede bedoelingen binnenkomen, is natuurlijk niet aan te ne men en het is best mogelijk dat de heeren die vannacht zoo voorspoed g hun slag ge slagen hebbsn-, een dezer dagen de rifcua eens zijn komen opnemen. De hee: had vele voorzorgsmaatregelen WISSELKOERSEN. Londen 8.65 5 8 '8.66 1 8); Berlijn 74 05 '74.00»; Parijs 4.89' (4.89' Brussel 31.31 (31.32); Zwitserland 41.80 '4180»: Kopen hagen 38 65 (38.67' 2); Stockholm 44.60 <44.17'Oslo 43.52'2 (43.55); New York 1.85 1'4 (1.85 5 16' Praag 6 35 (6.35); Lire Bankpapier 5.70 (5 70) Prolongatie >/j; Part. disc. 1 8. Daggeld 1/4; Reg:stermarken 23V. Handelssperr- marken 6 1/4; Re smarken' 46' 2; Bankpa pier 20' 2. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Men zie Nagekomen Tweede Blad. voorts voor Stadsnieuws en Berichten pag. 2 van het GOUDA. 26 Jan. Veemarkt Aanvoer 1266 siuks 58 Slachtvarkens. vette 21—21'2, levend 2r korting; 593 Mag. varkens 2232; 449 Big gen 7—11; Geld. biggen 12—15: 155 Nucht. kal veren 3—6.50; 5 Schapen; 6 Bokken en geiten 26. Handel matig. Algemeen? markt 61 partijen kaas. Ie kw. met R.M. 25—26; 2e kwal. met R.M. 2425. Merkle Handel matig. 95 ponden boter. Goeboter 75: 0getroffen Weiboter 7075. 138.500 eieren. Kippeneieren om het inbrekers lacti? te maken. Zoo had |3—3-60: Eendeneieren 3.25—3.50. Handel matig. hij b;ivoorbeeld, naar zijn eigen opgave 500 kilogram ijzer gebruikt om allo ramen door een traliewerk te beschermen. Een maand geleden had hij de polit;e verzecht den winkel extra te doen bewaken. Dit alles heeft blijkbaar niets geholpen. De heer Merkle is verzekerd tegen in braak. Coöp. Z.H. Eierveiling G.A. <C.ZHE.» Aan voer 107.500 Kippeneieren: 56 53 Kg. 3.453.50: 53 60 Kg 3.50—3.55: 60/62 Kg. 3.55—3.60: 62 68 Kg. 3.60—4: Bruine 53-68 Kg 3.50—4.43; rdeine eieren 3.253.45. Aanvoer 1200 Eendeneieren 2.90—3.40. NIEUWKOOP. 25 Jan. Eieren veiling. Aange* voerd werden 2900 eieren. Prijs f3.204.20 pel 100 stuks.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3