Maandag 23 Januari 1939 KERK- EN SCHOOLNIEUWS SANOSTOL Ueot&uicuicl (/ei&y! Vereen, v. Nat. Vei I i q he id LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad De strijd in het Verre Oosten LUCHTVAART Vliegtuig op zee verongelukt <VWn IN UITEREN, Wettelijke regeling van het lyceum-onderwijs gevraagd 38?iyy BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Verklaring van Stagaki. Na minister Arita heeft de premier Hlranoema een groote rede gehouden die geheel de stellingen, door Arita verkon digd, dekte. Vervolgens heeft de minister van oorlog Stagaki, een overzicht gegeven van de Ja pansche militaire operaties in China ge durende het laatste jaar. Hij deelde mee, dat de Japansche legers thans Chineesch gebied bezetten, dat tweemaal zoo groot is als het geheele Japansche rijk. De Chi- ileesche legers hebben verliezen gehad tot 2 millioen mensohen en bovendien hebben de Japanners op de Chineezen ontzaglijk groote voorraden oorlogstuig buitgemaakt. Van begin Juli tot eind November was de „zuiveringscampagne" in Noord-China den Chineezen tot staan gekomen oo 99.738 dooden en 6745 gevangenen. Hierbij ver geleken waren de Japansche verliezen be trekkelijk gering. Tegenover de meer dan 2 millioen Chineesche dooden had het Ja pansche leger slechts 51.000 dooden. De huidige troepensterkte der Chineezen bedraagt ongeveer een millioen. verdeeld over Noord-, Centraal- en Zuid-China. De minister van oorlog voorspelde, dat Tsjang- Kai-sjeks bewind naar Zuidwestelijk China zou worden verplaatst, terwijl de Chinee sche communisten in Noordwestelijk China een gesloten front zouden vormen en zich stevig zouden nestelen. Zij beschikken over de z.g. roode route, langs welke zij wapenen en munitie ontvangen uit Sovjet-Rusland. De regeering van Tsjang Kai-sjek zal trachten het Chineesche volk te wapenen en er zal een krachtige guerilla tegen Japan worden gevoerd. Het doel van Tsjang Kai-sjek zal zijn de Ja pansche verbindingslijnen te bestoken. Het is. zeide de minister, niet overdreven te verklaren, dat In het Chineesch-Japan- sche conflict, die partij zal winnen, die erin slaagt het vertrouwen van het volk te winnen. Wel zijn in het door Japan bezette gebied de voornaamste steden en verbin dingslijnen in de macht van Japan, maar in andere deelen van het Japansche occupatiegebied zijn 400.000 communisten en bandieten, die een guerilla voeren. Daarvan bevinden er zich 300.000 in Noord- China en 100.000 in Centraal- en Zuid- China. In verband met den toestand moet de hoofdmacht van het Japansdhe leger in China blijven. Krachtige pressie moet, vol gens den minister, worden geoefend op het bewind van Tsjang Kai-sjek door het afsnijden van zijn verbindingslijnen, ten einde op die wijze het anti-Japansche be wind in China te verjagen. Japan moet in het Noorden van China waakzaam blijven en daar geen kans aan de Chineezen geven om gevaarlijk te worden, door een aanvul ling van oorlogstuig. Tsjang Kai Sjek voorzitter van den politieken volksraad. Naar het Chineesche Telegraaf-agent schap mededeelt, is maarschalk Tsjang Kal Sjek benoemd tot voorzitter van den politieken volksraad, ter vervanging van Wangtsjingwei. In zijn nieuwe functie heeft Tsjang Kai Sjek de raadsleden uitgenoodigd voor 10 Februari in Tsjoengking aanwezig te zijn voor de derde algemeene zitting. Dat zal dan de eerste zitting zijn. waarin Tsjang Kai Sjek als voorzitter optreedt. 10 GEREDDEN. 3 VERMISTEN. De Cavalier, een vliegtuig van de Imperial Airways, dat dienst doet tusschen New York en de Bermuda-eilanden, heeft noodseinen uit gezonden en is op zee gedaald, plm. 170 mijl ten O. van Kaap May. Zaterdag om 17.47 werd geseind, dat alle motoren ten gevolge van Jjsvorming weigerden, terwijl het vliegtuig zich op een hoogte van ongeveer 500 meter bevond. Binnen enkele minuten moest een noodlanding verricht worden. Te 18.12 kwam het bericht, dat deze daling geslaagd was. Deze mededee- ling werd een minuut later gevolgd door het enkele woord ..sinking" (wij zinken). Direct begaven diverse schepen zich op weg ter hulpverleening. doch in de duisternis slaag de men er niet in het vliegtuig te vinden. Eerst giscermorgen was men zoo gelukkig het wrak te bereiken. Pas bij het aanbreken van den dag heeft het Amerikaansche schip ..Esso Baytown" het wrak van het vliegtuig gevonden en tien der 13 in zittenden. n.l. 8 passagiers, w.o. 5 vrouwen en 5 leden der bemanning gered. Zij waren zoo uitgeput, dat zij den eersten tijd niets konden zeggen. Drie andere inzittenden van het vlieg tuig worden vermist en men vreest dat zij verdronken zijn. De kotter van de kustwacht Champlain heelt nog de omgeving met sterke zoeklichten afge zocht. hoewel men weinig hoop had. Kort daarna is het stoomschip ..Erie" bij de „Esso Bavtown aangekomen en de dokter van dit schip" heeft zich onmiddellijk naar de „Esso Baytown" begeven om de geredden hulp te verleenen. Ontzettende uren. De tien overlevenden hebben later medege deeld. dat het vliegtuig zoo snel zonk. dat niemand gelegenheid had om een reddings gordel aan te doen. dat zij zich gedurende tien uur aan het wrak van het vliegtuig hebben vastgeklemd. Ieder oogenblik dreigde het wrak te zinken, alleen de vleugels staken nog boven het water uit en hierop hadden beman ning en passagiers, met doorweekte kleeren en verkleumd van koude zich vastgeklemd. Drie personen raakten bewusteloos en werden door de golven in zee geslagen. Onder de passagiers bevond zich een echtpaar, dat voor zijn veertigjarig huwelijksfeest een vacantiereisje naar de Bermuda-eilanden maakte: een van de andere geredden had on langs een ongeluk gehad, waarbij hij een arm brak. Toch wist hij zich nu vast te houden. Het heet dat de toestand van alle geredden redelijk is behalve van gezagvoerder Alderson. De vermisten zijn twee Amerikaansche passa giers en de steward, een Engelschman. Lucht- vaartdeskundigen schrijven het ongeluk toe aan het bevriezen van den carburateur. Men neemt verder aan. dat de romp. die zoo gebouwd was. dat hij bil een normale zee drijvende moest blijven, door het plotseling hard neerkomen op het water lek geslagen is. DE POSTVLUCHTEN. De „Pelikaan" is gistermiddag om 5 uur op Schiphol geland. Nederlandsche kinderen komen stééas zon tekort. In den donkeren winter doet zich dit extra gevoelen. Sanostol vergoedt dit gemis aan zon, dat kinderen vaak zoo „moei lijk" maakt. Sanostol nemen ze graag in, omdat het sinaasappelsap er zulk een heerlijken smaak aan geeft. Sanostol met zijn vitaminen- rijkdom A, B, C en D is ook voor volwassenen een weldaad! Per flacon f. 1.40; voordeeliger ls de „familie-verpakking", die 254 maal zooveel bevat en f. 2.75 kost. „Hel lekkere levertraan-productl" BROCADÉS-STHEEMAN PHARMACIA 7267 flngez. Med.) LITTERAIRE EN MUZIKALE SOIRÉE TEN PALEIZE SOESTDIJK. Naar wij vernemen hebben H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard Vrijdag 1.1. een litteraire en muzikale soirée gegeven ten Paleize Soestdijk. Hiertoe uitgenoodigd door Hunne Koninklijke Hoogheden heeft mevrouw Loudi Nijhoff, lid van het „Nederlandsch Tooneel". op dezen avond voorgedragen het episch-lyrisch gedicht „Eleo- nora Duse's Opgang", geschreven door onze stadgenoote Hermance Farensbach, dat één dezer dagen by de firma L. J. C. Boucher te Den Haag is verschenen. De omvangrijke voordracht van mevrouw Nii- hoff werd ingeleid door den pianist Cor ae Groot met de „Ballade in g moll" van Chopin (Opus 23). Na de pauze speelde de heer De Groot nog de „Prélude in cis moll" en de Barcarolle van Rachmaninoff, en de „Polonaise in as dur" van Chopin. EEN RUBENS ONTDEKT. In een kérk te Brussel. In de St. Kathelijnekerk te Brussel, hangt links van het hoogkoor een schilderij, voorstel lende O.L.Vr. Hemelvaart, dat toegeschreven werd aan Rubens, doch daar er twijfel bestond, werd de voorgenomen restaureering van het doek steeds uitgesteld. De nieuwe pastoor der kerk heeft thans evenwel in een oud boek van het kerkbestuur vermeld gevonden, dat het werk inderdaad een Rubens is, geschonken door Francois Kint op 6 October 1820. Het schilderij is 2 meter lang en 1 meter breed. Men wil thans trachten uit te maken, hoe het doek in het bezit van den schenker is gekomen. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. TRAM OF BUS? Sassenheim, 20 Januari 1939. Geachte Redactie, Vergun mij naar aanleiding van het inge zonden stuk van „Een geregeld tramgebruiker" in Uw blad van 18 dezer eenige opmerkingen te mogen maken, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Tramgebruiker vraagt: hoe zit men in bus of tram? Heeft echter de geachte inzender al eens per tram van Leiden naar Haarlem ge reisd. als hij b.v. rooken wil en dan ruim een uur op een opklapbankje moet zitten op het tochtende balkon, omdat er binnen in den wagen voor een looker geen plaats is. terwijl hy toch den vollen prijs aan reisgeld betaalt? Heeft hij wel eens van Lisse of Sassenheim naar Leiden of terug met 20 tot 30 andere passagiers op het balkon gestaan, omdat de tram binnen vol was? Dit gebeurt niet een enkele maal, maar meest alle diensten op Zaterdagavond, en ook andere avonden. Hoe fijn zit men dan op zoo n bankje tusschen de andere passagiers ingedron gen. De morgendiensten, die de schoolgaande jeugd van Lisse of Sassenheim naar Leiden vervoeren, zijn meestal overvol, maar de jeugd, die meestal abonnement heeft, kan ook wel 20 a 30 minuten staan. Ze rijdt immers tegen zeer laag tarief. Niet veel kans dus om een geïsoleerd plaatsje op te zoeken. Als men kies keurig is. dan maar een taxi. al moet men even naar Lisse of elders. Rest nog die zeer inge wikkelde dienstregeling, die de abonnees van Uw geacht blad gratis ontvangen, maar die veelal oorzaak is. dat men de eerstvolgende tram mist, omdat het uitrekenen van vertrektijden van tusschenliggende plaatsen nogal ingewikkeld is. M. i. inplaats dat destijds de Brockwaybussen voor overmacht moesten wijken, zou de N.Z.H. verstandiger gedaan hebben met een snellen en localen busdienst in te stellen, d.w.z. moderne bussen inplaats van deze zeer dure en veelal ondoelmatige trams, die nu het publiek op vaak zeer gebrekkige wijze bedienen en het verkeer door de nauwe dorpsstraten ten zeer belem meren. Hoogachtend. „PROBUS". Naschrift van de Redactie De opmerking inzake onze reisgids noopt ons tot een weder woord. Voorheen gaven wij een overzichtelijker dienstregeling uit, doch de directie der N.Z.H.T.M. verbood ons zulks op grond van de Auteurswet. De eenige vorm. waarin wij deze mogen geven, is die. v/aarin zij thans is ver schenen. HET STADHUIS CARILLON. Mijnheer de Redacteur! Gaarne verzoek ik U eenige plaatsruimte. Bij voorbaat mijn dank. In verband met het feit. dat het 12 Febr, a.s. 10 jaar geleden zal zijn, dat de stadhuisbrand ORGANISATIE VAN EEN PETITIONNEMENT. In de aula van het Nederlandsch lyceum te sGravenhage heeft Zaterdagmiddag een vergadering plaats gehad van de vereeni- ging van rectoren van lycea, waarin prof. dr. N. B. ten Haeff, rector ran het vrijz. chr. lyceum te 'sGravenhage, een inleid.ng gehouden heeft, getiteld „naar een petiti onnement?" Aanwezig waren o.m. de heeren prof. R. Casimir en J. van Andel, inspecteur der lycea. De voorzitter der vergadering, drs. W. Reindersma. rector van het Nederlandsch lyceum, zeide in zijn openingswoord, dat het jaar 1938 op het punt der wettelijke regeling der lycea geen onbelangrijk jaar geweest is. In het begin van het jaar gingen er geruchten, dat er gewerkt werd aan de voorbereiding van een wetsontwerp tot regeling van het voorbereidend hooger en middelbaar onderwijs. Het bestuur heeft toen een adres gericht tot den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, waarin het den nadiuk legde op het ver langen om te komen tot een wettelijke regeling van het lyceum als eigen school type voor voorbereidend hooger en middel- haar onderwijs. Nadat de voorzitter en se cretaris het adres in audiëntie nader mon deling hadden toegelicht, waarbij de mi nister groote belangstelling toonde, heeft de rereeniging een ontwerp van wet tot regeling van de lycea aan den minister aangeboden. Sindsdien is het echter niet bijzonder gunstig gegaan. Het is nu niet langer een zaak, die slechts binnen den kring van de organisaties beschouwd moet worden, doch het wordt tijd. dat de ouders en het publiek in de zaak worden betrok ken. Vervolgens was het woord aan prof. Ten Haeff. die zeide. dat men het lyceum dik wijls voor niet veel anderè houdt dan een particuliere liefhebberij van een paar pae- dagogen. als Gunning en Casimir. Doch dit type school heeft ons land stormenderhand veroverd. Met enkele cijfers uit de onderwijssta- tistiek toonde spr. den grooten bloei aan van het lyceum in de igren 1933 tot 1936, tegenover de vermindering van het aantal gymnasia en H.B.S, en in dezelfde jaren. Ook uit den groei van het aantal leerlin gen der lycea blijkt een- duidelijk verlangen naar dit type. Al heeft dus de maatschappij een dui delijke voorkeur voor het lyceum, toch is het niet. gewenscht. dit onderwerp bij de wettelijke regeling te veronachtzamen. Want wat 30 jaar geleden èen administra tief goede vondst was. was slechts een noodhulp en mag niet blijvend worden gecodificeerd. Wij komen op. aldus vervolgde spr., voor een school, die bestaat krachtens eigen recht, voor de vrijmaking van het lyceum. Dit beteekent, dat wij de H.B.S.-b en het gymnasium van hun tweeslachtig gezel schap willen bevrijden. Wij willen vragen een vrij lyceum, een vrij gymnasium en dientengevolge êen vrije H.B.S. Spr. zeide, weinig gerust te zijn omtrent de wetsontwerpen, die ons te wachten, staan. Zeer belangrijke dingen gaan dik wijls verloren in den parlementairen woordenstroom. Daarom moet deze ver- eeniging van meer dan vijftig rectoren van lycea een woord uit de practijk laten hoo- ren. Doch er is meer noodig: iedereen in den lande moet weten. dat achter ons staan tal van groote colleges. En niet alleen Steunt tuchtverdedigingsfonds! Postgiro Den Haag ten name van (lngez Med.) den ouden klokkentoren verwoestte en de om standigheid, dat Leiden thans weer in het be zit is van een nieuwen, bijzonder fraaien, stad huistoren. zou ik het Comité voor het Stadhuis- carillon in overweging willen geven dezen bij - zonderen dag aan te grijpen tot het laten hou den van een collecte langs de huizen ten bate van het carillonfonds op Zaterdag 11 Febr. Algemeen is men toch van oordeel, dat de collecte tijdens den 3 Octoberoptocht bij lange na niet aan zijn doel heeft beantwoord, doordat de wijze van verzamelen te vluchtig bleek. Hier door zijn talrijke toeschouwers niet in de gele genheid geweest hun gave te offeren. Hopende da!, de door mij aangegeven richting meer finan cieel succes mag hebben teeken ik H. HENDRIKSEN. die honderden, doch ook duizenden en dui zenden ouders. Prof. Ten Haeff stelde vervolgens voor, een groot lyceum-petitionnement te organi- seeren om de wetgevende macht er van te overtuigen, dat onze wensch geen school meesterdwaasheid is. doch wat wij na 30 jaren wachten een eigen levensvorm wen- schen. Het eindexamen van het lyceum mag toch wel gelijkgesteld worden met dat van de gebruikelijke schooltypen, nu een dertigjarige ervaring van ernstige mannen die mogelijkheid heeft bewezen. Na uitvoerig de plannen tot reorganisatie van het lyceum te hebben uiteengezet, t.w. een onderbouw van twee jaar en een bovenbouw van vier jaar, gesplitst in afdee- lingen a. en b„ en deze in taalkundige en wiskundige af deelingen. waarbij niet meer gsproken wordt van H B.S.-afdeeling en gymnasium-afdeeling stelde spr. de verga dering voor zijn rede in brochure-vorm te doen uitgeven als „open brief aan den mi nister van onderwijs". Vervolgens verdedigden de heeren Gun ning en Casimir het voorstel en de ont worpen urentabel tegenover enkele opmer kingen uit de vergadering, waarna de ver gadering het bestuur machtigde, in den zin als door prof. Ten Haeff aangegeven, voor bereidende stappen te doen voor het petitionnement, n.l. het uitgeven en aan tal van autoriteiten, colleges en ouders toezen den van diens rede. DS. A. GEUCHIES. Zondag 29 Januari a.s. herdenkt ds. A. Geuchies. em. predikant der Geref. Kerk te Mussel, den dag. waarop hij voor 55 jaar zijn ambt aanvaardde. Ds. A. Geuchies werd 28 Dec. 1857 te Rot terdam geboren waar zijn vader, ds. H. B. Geuchies destijds predikant was. Hij stu deerde aan de Theol. School te Kampen, waar hij in 1883 candidaat werd. Na door zijn vader bevestigd te zijn, deed hij 29 Jan. 1884 intrede in zijn eerste gemeente te Weerdingsmond. In 1887 vertrok ds. Geuchies naar Munnekezijl, waar zijn vader hem eveneens tot zijn arbeid inleidde. Deze kleine gemeente ontving in hem haar eer sten predikant, en in zijn, U-jarig verblijf aldaar heeft hij zeer veel werk mogen ver richten, hetwelk niet zonder zegen bleef, daar de kerk in zijn tijd nog vergroot moest worden. Met groote dankbaarheid mag deze gemeente dan ook op den arbeid van dezen leeraar terug zien. Den 6en Nov. 1898 verbond hij zich aan de Geref. Kerk te Mussel, waarbij wijlen ds. J. Buikema. des tijds predikant te Musselkanaal als beves tiger optrad, In deze gemeente stichtte hij twee Christelijke scholen, van welker be sturen hij tal van jaren het eere-voorzit- terschap bekleedde. Tevens richtte hij hier een Jorokelingsvereeniging op en was hij eveneens voorzitter van de door hem te Mussel opgerichte afdeeling van het Groene Kruis. 31 Juli 1921 werd hem eervol emeritaat verleend, waarna hij zich metterwoon te Assen vestigde. Tot 1931 mocht hfj de Kerken des Zon dags nog meerdere malen voor den dienst des Woords voorgaan. In 1934 mocht hij onder groote belang stelling in zijn laatste gemeente zijn gou den ambtsjubileum vieren. NED. BIJBELGENOOTSCHAP. Tot penningmeester van het Ned. Bijbel genootschap is benoemd de heer W. F. Sil- lem te Amsterdam, zulks al opvolger van den heer A. Wellensiek aldaar, die het vorig jaar aftrad. Ds. C. J. L. SLUYK. t Te Baarn is Zaterdagmiddag in den ouderdom van 68 jaar plotseling overleden ds. C. J. L. Sluyk, predikant bij de Geref. Kerk in Hersteld Verband aldaar. Ds. Sluyk werd in 1870 geboren en in Maart 1897 uitgezonden voor den dienst in Ned. Indië. 11 Juni van dat jaar trad hij op als hulpprediker te Doerdjela om in datzelfde jaar nog te worden toegevoegd aan den hulpprediker van Haroekoe. In 1898 werd hij hulpprediker te Tanawangko om in 1904 naar Loleh te vertrekken. In 1905 kwam hij met verlof naar Nederland en in 1908 trad hij op als waarnemend predikant te Ternate. In 1910 kwam hij opnieuw met verlof en 1 Aug. 1913 verkreeg hij eervol ontslag uit den Indischen dienst. De overledene was daarna werkzaam als hulpprediker te Gaanderen en als biblio thecaris van de openbare leeszaal en biblio theek te Winterswijk. Hij woonde eerst te Driebergen en later te Zeist. Verleden jaar werd hij na gehouden samenspreking toegelaten tot het predik ambt in de Geref. Kerken in H. V. en 24 Maart 1938 deed hij zijn intrede bij de ge meente van Baarn van deze kerkengroep. Ds. Sluyk is niet ongesteld geweest en jl. Donderdagmorgen vervulde hij nog een Bijbellezing voor de microfoon van de N. C. R. V. Zijn stoffelijk overschot zal a-s. Woens dag om half twaalf op de Nieuwe begraaf plaats te Baam worden ter ruste gelegd. PREDIKBEURTEN. Boskoop. „Ons Lokaal", Nieuwstraat (Dins dag) nam. 7 uur, de heer J. A. Vellekoop van Alphen. Gebouw „Salvatori": Dinsdagnam. halfacht. cand. J. Godthelp van Alphen. RÜnzaterwoude Chr.r Geref. Kerk: Dins dag nam. 7 uur, ds. Smit van Utrecht. Waddinxveen Gebouw CentrumHeden- nam .7 uur, ds. De Rover van Vlaardlngen. NED. HERV. KERK. Drietal te Haarlem (vac.-dr. K. H. Miskotte): dr. H. J. Honders te Wassenaar, dr. F. Emmen te Breda en H. J. Drost te Aalten. Beroepen: Te Berkhout, A. N. v. d. Kreeke, voorg. van de afd. v. d. Ver. van Vrijz. Herv. te Kampen. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Zwaagwesteinde, A. Zwiep te IJmuiden. GEBOREN: Elizabeth, dr. van H. de Mooij en M. A. A. Geijsman Izaak Gerardus, zn. van H. van de Water en H. Crama Judith, dr. van W. ArnoLdus en M. Huner Benjamin, zn. van P. 479e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 5de lijst Trekking van Maandag 23 Januari 1939 Hoogc Prijzen 15.000.— 5306 10.000.— 12731 1.000.— 8098 10084 11497 12008 13091 15158 17935 400.— 10909 17663 19736 200.— 3588 3998 8409 10658 15119 100.— 2081 2356 2925 3699 5619 6235 7639 7834 8431 9275 13753 14854 18171 18875 Prijzen van 70. 1343 1420 1432 1506 1678 2019 2067 2728 2869 J957 3971 4593 4607 4970 5432 6197 6216 6561 6589 7083 7103 7446 7517 7775 7788 8366 8373 8778 9018 9844 9930 9955 9976 10131 10326 10376 10397 10411 10613 10627 10772 10875 10905 10934 10963 11055 11065 11112 11208 11288 11572 11829 11877 11029 11935 11951 12100 12309 12385 12663 12741 13042 13050 13140 13353 13579 13685 13781 13827 13926 13930 13969 13979 14011 14144 14174 14180 14233 14354 14446 14556 14686 14804 14805 14911 14941 15227 19375 15390 15472 15490 15585 15600 15823 16046 16141 16228 16334 16384 16816 16820 16859 16882 17050 17056 17265 17366 17556 17638 17652 17805 17833 17855 18049 18129 18169 18560 18778 18801 18805 18879 18984 19044 19110 19169 19237 19238 19539 19698 19781 19867 19875 19876 19984 20003 20004 20073 20088 20151 20227 20268 20346 20427 20559 20625 20739 20818 20881 21023 21195 21279 21457 21525 21641 21696 21741 21791 21847 21873 21910 21993 1017 1327 1781 1806 2300 2413 3469 3611 4505 4541 4725 4882 6021 b042 6514 6527 6834 6931 7238 7245 7667 7669 8170 8192 8729 8735 9462 9512 1930 2666 3697 4571 4942 6054 6532 7075 7283 7722 8331 8759 9660 2088 2205 2999 3025 4062 4Z09 4608 4631 5441 5503 6391 6421 6744 6748 7131 7209 7527 7560 7936 7964 8402 8480 9081 9155 1749 2264 3243 4466 4673 593a 6460 6813 7231 7596 8131 8541 9345 Nieten 1018 1033 1044 1047 1085 1087 1097 1147 1193 1290 1310 1367 1410 1427 1487 1507 1510 1524 1526 1537 1542 1572 1609 1612 1631 1635 1644 1651 1655 1703 1729 1730 1735 1772 1787 1799 1810 1860 1862 1916 1929 1998 2015 3047 2054 2074 2078 2095 2169 2231 2251 2277 2284 2307 2310 2341 2354 2385 2438 2448 2482 2495 2513 2534 2568 2580 2681 2701 2725 2727 2741 2755 2774 2784 2799 2882 2888 2893 2905 2910 2930 2938 2944 2986 3010 3048 3078 3158 3162 3307 3342 3352 3369 3408 3422 3437 3579 3592 3602 3644 3660 3686 3689 3709 3717 3744 3773 3817 3818 2834 3841 3846 3918 3930 3931 3933 3937 3993 3997 4003 4099 4177 4192 4221 4237 4250 4297 4316 4358 4449 4478 4496 4501 4518 4524 4526 4546 4560 4566 4614 4629 4639 4700 4739 4792 4797 4818 4848 4945 5029 5155 5172 5221 5236 5271 5287 5293 5325 5370 5400 5604 5639 5679 5713 5740 5759 5804 5824 5837 5849 5851 5905 5964 5972 5974 6046 6052 6072 6083 6115 6153 6159 6180 6224 6320 6321 6331 6445 6446 6461 6522 6554 6566 6599 6680 6688 6694 6727 6759 6774 6847 6880 6887 7005 7024 7097 7123 7155 7191 7273 7277 7295 7317 7378 .7460 7547 7587 7644 7664 7695 7765 7862 7865 7867 7965 8110 8115 8128 8187 8304 8328 8333 8403 8461 8466 8575 8584 8617 8666 8688 8773 8817 8828 8839 8845 8886 8894 8951 8982 8998 9000 9054 9109 9138 9148 al69 9172 9198 9229 9243 9270 9284 9290 9322 9339 9432 9433 9436 9460 9466 9488 9525 9568 9573 9604 9605 9647 9718 9792 9823 9856 9881 9900 10002 10021 10042 10047 10056 10073 10102 10216 10219 10226 10305 10313 10320 10441 10449 10517 10518 10553 10562 10570 10669 10697 10710 10715 10721 10734 10769 10797 10805 10833 10892 10940 10976 11007 11066 11083 11084 11109 11133 11155 11217 11218 11221 11361 11391 11425 11487 11506 11550 11567 11587 11601 11632 11707 11746 11757 11806 11820 11859 11867 11870 11902 11923 11945 11948 11970 12024 12040 12076 12167 12235 12272 12286 12330 12352 12409 12419 12429 12451 12457 12600 12627 12633 12689 12705 12709 12711 12712 12745 12754 12813 12814 12844 12867 12881 12903 12914 12940 13001 13023 13026 13040 13085 13109 13185 13239 13290 13319 13373 13387 13424 13479 13521 13527 13563 13588 13599 13619 13682 13713 13765 13784 13791 13859 13914 13940 13952 13985 14007 14015 14065 14082 14116 14130 14139 14179 14199 14225 14227 14283 14331 14431 14449 14479 14515 14522 14527 14552 14606 14660 14670 14683 14697 14774 14839 14865 14968 15032 15053 15067 15095 15133 15176 15181 15191 15207 15212 15262 15285 15301 15340 15477 15480 15483 15525 15559 15573 15597 15617 15641 16548 15703 15745 15774 25828 15837 15880 15995 16002 16051 16115 16167 16183 16189 16222 16245 16246 16255 16262 16277 16283 16296 16335 16339 16346 16392 16477 16541 16577 16621 16630 16650 16692 16716 16743 16755 16761 16777 16786 16800 16836 16903 16909 16912 16933 16960 16980 17010 17037 17104 17112 17113 17138 17223 17230 17237 17258 17267 17364 17380 17400 17413 17445 17462 17500 17504 17513 17552 17593 17661 17662 17673 17679 17680 17727 17730 17738 17750 17763 1786S 17875 18030 18052 18060 18071 18103 18121 18146 18152 18189 18305 18307 18322 18328 18343 18395 18401 18419 18474 18513 18549 18600 18608 18626 18655 18680 18792 18798 18807 18831 18891 18903 18938 18959 18992 19014 19029 19033 19035 19043 19047 19071 19072 19082 19122 19124 19140 19176 19196 19233 19292 19305 19322 19325 19328 19338 19355 19388 19420 19481 19502 19537 19603 19608 19631 19648 19691 19694 19695 19701 19710 19718 19722 19726 19801 19929 19959 20011 20042 20111 20116 20147 20217 20300 20380 20382 20419 20428 20441 20462 20474 20495 20556 20557 20600 20710 20794 20815 20821 20883 20918 20955 20979 '20997 21009 21051 21059 21154 21182 21199 21207 21220 21287 21320 21326 21339 21413 21425 21471 21481 21482 21553 21638 21658 21690 21721 21759 21804 21808 21817 21883 21885 21966 21967 21987 5e klasse, 4e lijst2114 ontbreekt; 14845 m. Z. 14895. A. Vis en P. van Roijen Ellsbeth, dr. van W. Ouwerkerk en H. E. J. van Griensven Marykc dr. van D. C. Kok en E. Snethlage. ONDERTROUWD: W. Roelandse, J.m. 24 j. en W. L. Kasterop. j.d. 26 j. J. Blom, jm. 22 j. en E. C. Binnen dijk, jd. 17 j. J. Sinteur, jm. 19 j. en A.Sjar- dijn, jd. 19 j. C. v. As, jm. 22 j. en M. J. v.d. Blom jd. 18 j. J. Verschoor, jm. 26 j. en A. v. Putten, jd. 22 j. A. Smit. jm. 36 j. en C. Hartevelt, jd. 32 j. W. Paalman, jm. 21 j en F G. Wayers, jd. 20 j. R. Verplnnckc. .i'1- 23 j. en T. M. van der Krogt, jd. 26 j. M. de Kleijn, Jm. 21 j. en G. v. Hccke, jd. 19 j. OVERLEDEN: M. van Dinten, wed. 72 j. 4—3 i

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 12