SCHUDT UW LEVER WAKKER Een duistere rit door provincie een donkere LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 20 Januari 1939 Derde Biad No. 24178 De oplichtingsaffaire te Ginneken I?sfe Jaargang De Rijnstreek was niet thuis! Leiden verduisterde winder goed Doodelijk ongeluk te Rotterdam Ongelukken GEMENGD NIEUWS Respectievelijk 3 en 2 jaar gevangenisstraf geëischt (Van een onzer redacteuren). Twee uur lang heeft de geheele pro vincie Zuid-Holland met haar talrijke gemeente, haar vele havens en scheep vaartwegen, haar weg- en spoorweg verkeer, zich gisteravond in het duister gehuld. Het lag in de bedoeling, dat de resul taten van deze groote verduisterings oefening vanuit twee vliegtuigen zou worden gecontroleerd, doch de mist trad hier op als spelbreker en verhin derde de vliegers op te stijgen. Dc tal rijke waarnemers hebben zich zoodoen de tevreden moeten stellen met het geen van den grond af was te zien. Voor dit doel reed een extra trein door het verduisterde gebied. Een onzer redacteuren heeft den tocht van dezen trein, die van den Haag vertrok en ver volgens naar Rotterdam, Gouda, Woer den en Leiden reed om vandaar weer naar de residentie terug te keeren, medegemaakt. Het 'as een duistere rit geworden en wij hebben, hoewel men hierbij dient te bedenken, dat een ver duisteringsproef wil men een juist beeld krijgen gecontroleerd dient te worden vanuit een vliegtuig, den in druk gekregen, dat Zuid-Holland over het algemeen dc voorschriften goed had opgevolgd., Vanzelfsprekend was ln de groote ge meenten meer te „zien" dan ln de kleinere, waarvan wij er enkele heelemaal niet heb ben kunnen ontdekken. Toch was het aan tal lichtpuntjes, lichtpuntjes in dit speciale geval nu eens niet in figuurlijken zin be doeld, nog tamelijk groot. Daar waren in dc eerste plaats de spoorwegoverwegen. Hierbij waren lage lampen geplaatst, die haar licht uitsluitend naar beneden uit straalden, met het gevolg dat zich bij na genoeg iederen overweg eenige, in de meeste gevallen twee lichtcirkels, op den grond afteekenden. Het behoeft natuurlijk geen betoog, dat een geoefend vlieger ge holpen door deze lichtkringen vrij gemak kelijk de aanwezigheid van een spoorbaan zal weten vast te stellen. Onze tocht begon, zooals reeds gezegd ln den Haag. Om half negen, het tijdstip, dat de oefening begon, zette onze trein zich in beweging en toen wij door de residentie reden was men daar juist bezig de straat verlichting te dooven. Enkele straten wa ren reeds in diepe duisternis gehuld, doch andere wijken baadden zich nog in een zee van licht. Het traject den Haag—Delft was echter pikdonker en dat was ook het ge val met de stad Delft. Slechts hier en daar drong een flauw licht door de gordijnen van de huizen. Men kon precies controlee ren welke woningen dikke en welke dunne gordijnen hadden. Het station Delft was evenals alle andere stations, die wij pas seerden, zoo goed als onvindbaar. Nergens was eenig lichtschijnsel te ontdekken en het spoorwegpersoneel, dat zich met blau we lampjes over de perrons bewoog, gaf een spookachtig Idee aan de verlaten sta tionsemplacementen. Verlaten, dat waren de treinen en perrons. Slechts hier en daar zagen wij een eenzamen reiziger en dat wij w niet meer zagen was nu in dit geval eens niet het gevolg van de duisternis: er waren nagenoeg geen reizigers. Schiedam deed voor Delft niet onder, terwijl wij de tusschen deze gemeenten liggende dorpjes niet hebben kunen ontdekken. Den drukken verkeersweg van Schiedam naar Rotterdam konden wij echter door de talrijke lichtjes, di» men daar had laten branden duide lijk volgen. Het Westen van Rotterdam was ech ter onvindbaar en het was werkelijk een vreemde gewaarwording toen men ons op een oogenblik vertelde, dat wij in het station D. P. stonden. Als men ons verteld had: „U staat midden op de Mookerheide", hadden wij het ook geloofd. Slechts met veel moeite viel er iets van de perrons te ontdekken. Was dus onze eerste kennismaking met „donker Rotterdam" in alle opzichten be vredigend, onze verdere tocht door de Maasstad, die ons langs de ceintuurbaan voerde en dus door Rotterdam Noord, kracht slechts teleurstelling. Blij dorp en de Bergpolder vielen geheel uit den toon. Overal brandden straatlantaarns en de af scherming van de ramen der woonhuizen was ook niet ideaal. Hillegersberg daaren tegen was slechts met veel moeite te vinden Het gebied tusschen Rotterdam en Gouda is rijk aan water en hier hebben wij. maar al te goed kunnen vaststellen hoe weinig water zich van een verduisterings- oetening aan trekt. Overal waren de breede slooten en de plassen duidelijk te zien, ter wijl de omstandigheden de maan was met te zien en er hing een lage lucht Jtoh uitermate guntsig waren. Woerden en Gouda hadden zich weer uitstekend ver stopt en vol spanning vervolgden wij onzen toont door de Rijnstreek, die ons echter kelijk in den steek heeft gelaten. Hoe wij ook tuurden, nergens was hier ook maar iels te zien, dat op licht geleek. Aangenaam was onze Rijn- streekrit dan ook niet. We hebben hier veel, heel veel gekeken maar we heb ben niets gezien. De Rijnstreek gaf niet thuis. Geen oogenblik hebben wij tijdens onzen snellen tocht van Woer den naar Leiden onze aandacht laten verflauwen, doch hoe wij onze oogen ook inspanden, overal om ons heen rees hier een donkere muur voor ons op. De Rijnstreek verdient hiervoor stellig een compliment. Nergens in Zuid-Holland was het zoo volkomen nacht als hier. Leiden gaf echter weer wat meer stof tot spreken. Hoe meer we de Sleutelstad na derden, hoe meer de duisternis werd ge broken. Tuinstadwijk gaf al weer wat licht te zien en bij de Heerenstraat zagen wij een gebouwtje, waarschijnlijk een werk plaats, waaruit het licht van alle kanten straalde. Lelden behoorde dan ook stellig niet tot de best verduisterde gemeenten. Schiedam, dat we toch wat grootte betreft met Leiden mogen vergelijken, gaf een veel zwarteren indruk. Wij willen daarmede ech ter niet zeggen, dat de Sleutelstad onvol doende was verduisterd, daarvoor is waar neming uit de lucht noodzakelijk. Wij zagen van alle gemeenten, voorzoover men dat zien kan noemen, slechts een klein gedeelte en in de meeste gevallen nog slechts den buitenkant. Even voor halfelf reden wij het station Leiden weer uit en nauwelijks waren wij De Vink gepasseerd of overal om ons heen floepten de lichten weer aan en ook wij werden weer in het zonnetje gezet. Het oordeel der autoriteiten. In Den Haag hebben wij enkele autori teiten naar hun indrukken gevraagd. De commissaris der Koningin ln de pro vincie Zuid-Holland, jhr. mr. dr. H A, van Karnebeek. was zeer tevreden over de oefe ning. waaruit men veel heeft kunnen leeren. Generaal de Ridder wees op de minder goede verduistering van Rotterdaam en Leaden, waar evenwel proeven werden ge nomen met een nieuw soort afgeschermde straatverlichting. Kapitein van Riessen, adjunct-Inspecteur van de luchtbescherming, had tijdens de reis een sterken vooruitgang geconstateerd. Volgens zijn meening waren de overwegen nog niet voldoende verduisterd. Leiden en Rotterdam konden zonder twijfel beter. In den trein, waarmede wij onzen rit maakten, hadden verschillende autoriteiten plaats genomen. Onder hen zagen wij den minister van Defensie, den commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, den inspecteur voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen, luitenant-generaal b./d. P. H. A. de Ridder, den procureur-ge neraal bij het Gerechtshof te 's-Graven- hage, mr. A. Brants, den secretaris-gene raal van het departement van Waterstaat, mr. D G. W. Spitzen; den directeur van den luchtvaartdienst, den heer H. v. Ede van der Paltz, den directeur van den etap pen- en verkeersdienst, kolonel T. H. Tho- den van Weizen, verder verschillende leden van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land, ingenieurs van den Provincialen Wa terstaat in Zuid-Holland, en vele autoritei ten, die direct of zijdelings bij de lucht bescherming zijn betrokken. De minister van Binnenlandsche Zaken stapte in Gouda in den extra-trein. Dordrecht niet tevreden. Naar het oordeel van den waarnemend commandant van politie, te Dordrecht, is de luchtbeschermingsoefening aldaar niet geslaagd. Dit moet niet gezocht worden in onwil van de bevolking, hoewel er wel wat proces-verbalen zijn opgemaakt, maar eer der aan onbekendheid met de eischen, die aan een behoorlijke afscherming moeten worden gesteld. Aan de straatzijde van de huizen was alles uitstekend, maar aan de achterzijde was het beslist onvoldoende. In verschillende gemeenten is de duister nis oorzaak geweest van ongelukken. Te Rotterdam is een ernstig ongeluk ge beurd, dat den 16-jarigen messroombe- diende K. Franssen het leven heeft gekost. F., die thuis behoorde aan boord van het Deensche s.s. „Nancy" keerde omstreeks kwart voor tien van den wal aan boord terug en is toen door de duisternis misleid, in de Maashaven geraakt. Een bij de oefening betrokken brand weerman en een burger zijn den jongen direct nagesprongen, doch toen zij hem ophaalden waren de levensgeesten reeds geweken. Op den Zuid-Buitensingel te Den Haag reed om tien uur een 18-jarige wielrijder het water in. Hij wist, met behulp van voorbijgangers, tijdig den wal te bereiken. Op den Rijswljkscheweg, bij de Laakbrug te Den Haag. kwam een 31-jarige vrouw in botsing met een tramwagen, waarbij zij licht aan het hoofd werd gewond. Te Delft, zijn twee groote spiegelruiten, n.l. die van een restaurant en een mode magazijn, vernield. Aangezien in het res taurant een kei werd aangetroffen, meent de politie, dat er moedwil in het spel is. Verder werd geraporteerd, dat omstreeks half tien in de nabijheid van de gist- en spiritusfabriek, tot twee maal toe hulpge roep is gehoord. Onmiddellijk werd een onderzoek ingesteld, dat echter tot op dit oogenblik geen resultaat heeft opgeleverd. Git de Omgeving. Uit de omgeving van Leiden hebben wij van onze correspondenten talrijke berich ten ontvangen over het verloop van de oefeninngen in hun gemeenten. In alle plaatsen werden de voorschriften goed op gevolgd en konden de, autoriteiten zich be palen tot het geven van enkele aanwij zingen. die in de meeste gevallen onmid dellijk werden opgevolgd. Te Voorschoten werden door den lucht beschermingsdienst verschillende oefenin gen gehouden; een der dames van de eer ste hulpbrigade raakte hierbij gewond tij dens het vervoer van één der slachtoffers vaen een „luchtaanval". Te Alphen aan den Rijn had men in een huis. waarvan de bewoners uitgegaan wa ren het licht laten branden. Dit was niet naar den zin van de Alphenaren. die een ruit insloegen en de lichten uitdraaiden! Te Hillegom werden tien personen be keurd dfe zich op den openbaren weg be vonden Aan de Beeklaan te Hillegom ge raakten twee personen te water, doch zij wisten zelf weer spoedig op het droge te komen. DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Klein kind vond zijn grootmoeder doodelijk gewond langs de lijn. De ruim zeventigjarige weduwe L. is Woensdagmorgen tegen half acht, toen zij zich naar de kerk begaf, op een onbewaak- ten overweg bij Keipen (L.door een trein gegrepen. De machinist heeft van hel. on geluk niets bemerkt, zoodat de vrouw, die zeer ernstig gewond was. geheel onopge merkt langs de spoorlijn bleef liggen. Een kwartier later passeerde, eveneens op weg naar de kerk, een 7-jarig kleinzoontje van de ongelukkige den overweg, waar hij zijn grootmoeder vond. Eenige uren later is de vrouw aan haar wonden bezweken. ONGEVAL IN HET BOSBAD TE 's GRAVENHAGE. In het Bosbad te Den Haag is de heer T., vermoedelijk tengevolge van een hartver lamming gezonken. Hoewel het slachtoffer vrijwel dadelijk aan de oppervlakte werd gebracht en onder leiding van den behan- delenden geneesheer langdurige kunst matige ademhaling is toegepast, gelukte het niet de levensgeesten weder op te wekken. VOORGEVEL VAN PAKHUIS OMLAAG GESTORT TE ALKMAAR. Gistermiddag is te Alkmaar onverwacht een groot stuk van den voorgevel van een pakhuis aan de Bierkade naar beneden ge komen. Bij nader onderzoek, dat men in het pand instelde, bleek, dat ook een zij gevel van het pand was ingedrukt. In het vrij oude pakhuis heeft de firma Haytema graan en kunstmest geborgen. Door te zware belasting was de vloer bezweken, waardoor het graan naar beneden kwam. Gelukkig Is niemand door het vallend ge steente getroffen. De bouwpolitie heeft dadelijk maatregelen tegen verdere instor ting genomen. BEIDE BEENEN AFGEREDEN. Bij het zandafgravingswerk in den pol der Lutjeswaard te Hoorn is hedenmiddag een ernstig ongeluk gebeurd. De 24-jarige J. de Kray wilde op een rijdenden zandtrein stappen, doch kwam te vallen. Hij geraakte onder den trein, waar bij zijn beide beenen werden afgereden. Een geneesheer uit GiesenNieuwkerk verleende de eerste hulp, waarna de onge lukkige per ambulance-auto naar het zie kenhuis te Gorcum werd overgebracht. Zijn toestand is ernstig. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en V zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal ln Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet. het bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelenzijnslechtslapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij. te doen stroomen en U zult we^r geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Elscht Carter's Leverpilletjes bij apothekers ea drogisten. 1. U.75. 2412 angez. Med.) JONGE BISON IN OOST-PRUISEN GEBOREN. Generaal-veldmaarschalk Goering geeft zich veel moeite om de bison in Duitsch- land terug te brengen. Zijn pogingen zijn thans -beloond door de geboorte van een jonge bison in de bosschen van Oost- Pruisen. In de 18e eeuw stierf de laatste bison van de Duitsche wouden. Goering besloot in den afgeloopen herfst een proef te nemen dit dier weer in te voeren, en daar toe werden zes speciaal gefokte dieren los gelaten. Ondanks* sneeuw en koude is thans de eersteling van een nieuwe generatie ge boren. In ditzelfde gebied zullen ook eenige lynxen losgelaten worden. Nieuwe exem plaren damherten uit Brandenburg zijn ook ingevoerd, nadat men de hier thuishooren- de herten, die gedegenereerd waren, had neergeschoten. BU1TENLANDSCH GEMENGD. KROONPRINS VAN IRAN ONTMOET ZIJN VERLOOFDE. De kroonprins van Iran wordt op 3 Maart in Egypte verwacht, waar hij voor het eerst zijn verloofde, prinses Fawzieh, zal ontmoeten. Hij zal vergezeld zijn van den voorzitter van het Iraneesche parlement en van den minister van justitie en zal een volle maand de gast zijn van koning Faroek, waarbij de verloving officieel zal gevierd worden. Het huwelijk wordt gesloten te Teheran in het begin van den zomer. NOORSCH SCHIP IN TWEEËN GEBROKEN. Volgens een radiobericht is het Noorsche vrachtschip „Jaguar" gisteren op 1400 mijl van kaap Hatteras (Amerika) geheel in tweeën gebroken De mailboot „Duala" heeft de bemanning zeven opvarenden bevonden zich op het voorschip en de andere twintig op het achterschip aan boord genomen. FRAUDE BIJ EEN SPEELZAAL. Aangezien een maatschappij, welke een speelzaal te Visé zou openen, de zaak teveel op de lange baan schoof, heeft de justitie ingegrepen. Het lid van den provincialen raad. Raymond Colin, is in staat van be schuldiging gestold wegens corruptie, ter wijl de burgemeester van Visé, Paulus, wordt beschuldigd van corruptie en valsch- heid in geschrifte. Ook tegen andere amb tenaren is een aanklacht ingediend. De zaak. waarbij vooraanstaande politici uit Luik betrokken zijn, heeft veel opzien gebaard. DE WERKZAAMHEDEN AAN HET ALBERT-KANAAL. De werkzaamheden aan het Albert- kanaal dat binnenkort Luik aan de Maas zal verbinden met de haven van Antwer pen en de Schelde maken goeden voort gang, ondanks de groote moeilijkheden welke dit enorme werk oplevert. Men heeft zoo juist het deel tusschen Hasselt en Beeringen voltooid. De groote sluizenbouw ten oosten en westen van Hasselt is vol tooid. het meerendeel der sluisdeuren is geplaatst en een gedeelte der bedienings toestellen is reeds opgesteld De brugdek ken zijn reeds gelegd De stuwdam van Yvoz-Ramet is in dienst gesteld. De stuwdam wordt voltooid door een sluis van 136 meter lengte en 16 meter breedte, waardoor vier schepen van 450 ton en hun sleepboot kunnen worden geschut en door een sluis van 55 meter lengte en 7 50 meter breedte, welke bestemd is voor het snelle schutten van alleenvarenrte boo ten, voornamelijk van motorbooten. ZOMERTIJD. 7098 (Ingez. Med.) (Vervolg van gisteren). In de namiddagzitting werd door de rechtbank te Breda begonnen met het verhoor der verdachten. De oude D. erkent met zijn zoon naar Breda te zijn geweest. Er is bü mej. Kessler eerst gesproken over schilderijen en later heeft de oude D aan mej. Kessler verzocht zijn zoon te willen voorthelpen om een andere positie te ver krijgen. Hij heeft gehoord, dat zijn zoon grof geld uitgaf en in deze periode heeft zijn zoon hem de f-1400 teruggegeven welke hij aan zijn zoon heeft geleend. Hij verklaart verder, dat er gesproken is over Rabat bü Oairo. Daar ligt geen Rabat. Deze plaats ligt in Marokko. Mej. Kessler behandelde zijn zoon als haar eigen zoon. HU erkent tegen mej. Kessler te hebben gesproken over mijnen en verklaart, dat het zijn bedoeling is geweest om te trachten ziin ouders weer bij elkaar te brengen. Hij had het geld noodig om een toon- kamer in be richten voor zijn schilderijen zaak. President: U sprak toch met mej. K. om geld los te krijgen? Verdachte: Wel neen, ik heb haar geen geld gevraagd. Zit stelde veel belang in mij en zi1 wilde mii helpen. President: als u geen geld wilde hebben, waarom sprak u dan met mej. Kessler over geld? Verdachte: mej. Kessler was als een moeder voor mij en daarom sprak ik haar over deze dingen. President: Het is onbegrijpelijk, maar u toonde mej. Kessler een kaart en u sugge reerde haar. dat dit een kaart was van de mijn bij Rabat. Verdachte: Wel neen. dat was een ge wone penteekentng. Mej. Kessler heeft zich daarmede vergist. Hii erkent verder vanuit Marseille aan mej. Kessler om een bedrag van f. 6000 te hebben gevraagd. President: welke resultaten hebt u in uw zaken met al dat geld gehad? Verdachte: Ja. die zijn voor een groot deel tegengevallen. President: Tegengevallen? U bent heele maal niet bil de mijn geweest. U kunt alles, zeggen wat u wilt, maar daarom behoeven wij dat alles niet te gelooven. Een kinder kamer is het hier nog niet. Daarna wordt het woord verleend aan den officier van justitie tot het uitspreken van zijn requisitoir. Mr. van der Dussen wijst er op. dat een oplichterszaak als deze in Nederland geluk kig niet dikwijls voorkomt. Het gaat hier over een bedrag waarvan het juiste cijfer wel niet precies vaststaat maar dat toch een eind over de f. 100.000 loopt. Deze op lichterij is met buitengewone brutaliteit ge pleegd. Hij brengt een compliment aan den rijksrechercheur, die alles zoo miniteus heeft onderzocht waardoor het mogelijk zal zijn beide verdachten te veroordeelen. D. Jr. heeft tegenover mej. Kessler de lief hebbende zoon gespeeld, die zoo verheugd was. dat zijn ouders weer bri elkaar waren. Juffrouw Kessler is er ingevlogen. Beide verdachten hebben aan mej. Kessler een verhaal opgedischt, hetwelk in hoofdzaak door D. Sr is ineengezet Ook de f. 1400 komen uit de kas van mej. Kessler. Intusschen meent de officier, dat D. Jr. de hoofddader is geweest. Hii toch heeft al het geld getoucheerd. Er is niets ten gunste van D Jr. te zeggen. Met geweten- looze brutaliteit heeft hii het verhaal, dat zijn vader heeft opgezet, volgehouden. Als de rijksrecherche het geld niet gevonden had, zou alles op zijn geweest. D. Jr. heeft met al dit geld niets nuttigs uitgevoerd. Hij heeft met zijn vrienden aan de roulette gespeeld, dure hotels bezocht, luchtreizen gemaakt enz. In betrekkelijk korten tijd was bijna f. 80 000 verbrast Hij meent daarom dat hier de maxi mum straf mag worden geëischt. Hij requireert daarom voor D. Jr. een ge vangenisstraf van drie jaar zonder af trek van het voorarrest en teruggave van het inbeslag genomen geld aan mej. Kessler. D. Sr. heeft lang geen blanco straf register; zoodat ook voor hem een strenge straf op zijn plaats is. Hij requireert voor D. Sr. een gevangenis straf van 2 jaar met aftrek van het voorarrest. De Excelsior vestigt er de aandacht op, dat dit jaar voor het eerst Frankrijk, Bel gië, Luxemburg en Groot Brittannië den zomertijd op denzelfden dag invoeren en wel in den nacht van 15 op 16 April; in dien van 7 op 8 October wordt de oude toestand hersteld. VIOLIST WIL LIJFWACHT AANSCHAFFEN. De violist Mischa Elman, die een tournée onderneemt over 25 steden der Vereenigde Staten en de opbrengst van zijn concerten ter beschikking stelt voor de hulpverlee ning aan Joodsche vluchtelingen, deelde gisteren mede, dat hij zich een lijfwacht zal moeten aanschaffen, teneinde zeker te zijn van bescherming indien hij overvallen wordt. Hij heeft nl. een brief ontvangen waarin hij met een dergelijk vooruitzicht bedreigd wordt in verband met het doel van zijn tournée. Mr. Pauwels brengt hulde aan den rech- ter-commlssaris voor zijn nvnitieus voor onderzoek en ook aan de recherche. Maar hii kan geen bewondering hebben voor de dagvaarding en het reqmsitoir. Hij kan ook geen bewondering hebben voor iemand, die gelooft aan de verhalen, welke in de dagvaarding zijn vermeld. Ook ge looft hij niet, dat mej Kessler aan deze verhalen heeft geloofd. De oude D. heeft mej. K. verzocht zijn zoon te willen helpen, voor D. Sr. noch voor D. Jr. het bewijs is geleverd. Voor D. is geen enkele verkla ring als die van mej. Kessler. die niet ju st kan zijn wijl D. Sr. toen de gelden werden verstrekt, in de gevangenis zat. Hii vroeg voor beiden vrijspraak en voor D. Sr. onmiddellijke invrijheidstelling, ter wijl hij indien D. Jr. niet mocht worden vrijgesproken, voor hem een lichtere straf vraagt. De rechtbank -n raadkamer het verzoek van den verdediger overwogen hebber de. verklaart alsnog geen termen aanwezig te vinden om D. Sr d.rect in vrijheid te stellen. De uitspraak wordt bepaald op 3 Febr. doch hü heeft dit bedoeld als een middel tot weldadighe'd en niet als een zaak. Zij is geen zakenvrouw en heeft noo t gedacht aan winst. Indien d't het geval was ge weest. dan had ze wel over de kwestie ge sproken met haar neef. mr. Kessler in Den Haag maar zij wilde bedrogen worden, viii zij daarin een nvddel zocht om liefdadig te zijn. Vader D. heeft aan pleiter in de ge vangenis gezegd, dat hii begrijpt, dat het zijn schuld is, dat zijn zoon hier zit. wi.il hü zich te weinig met zijn zoon heeft bezig gehouden. Ook D. Jr. !s een ;lachtoffer n.l. van zijn jeugd. Hij was een kwajongen die „lier- eerst vreugde zocht. Ongelukkig voor hera is dit zoo gemakkelijk geweest, hü behoefde slechts te telefoneeren en het geld lag gereed. Ook juridisch meent pleiter, dat noch

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9