Verkoudheden Uit de Omstreken LEiDSCH DAGBLAD - Tweede Bled VJjdag 20 Januari 1939 ViSSCHERIJ-BERICHÏEN KERK- EK SCHOOLNIEUWS FAILLISSEMENTEN VRAGENRUBRIEK DAGBLADRECLAME Vicks Va-tro-nol WEERBERICHT. AGENDA O De Groote Illusie V Vagebonden A o. d. Huwelijksreis Opgeheven wegens gebrek Schooneveld, Voorschoten. aan actiefH. J. T. O. te L. In ons blad van Woensdag hebben wij U medegedeeld wat Z.O.Z. in het Fransch is. De Fransche uitdrukking werd ech ter fout in ons blad geplaatst. Zij luidt: Tournez s'il vous plait. oncentreer op het krachtigste reclame-middel VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 20 Januari. Tarbot 1 32—1.20 p. Kg Tong 74—58 ld.: Griet 34—15 p. 50 Kg.: Groote schol 11.50 8.50 id.; Middel schol 11—9.60 id.; Zetschol 16.50 —13.50 id.: Kleinschol 17—10 id.: Schar 11—3.10 id.; Groote gul 15—12.50 id.; Wijting 3.90—3 id.; Versche haring 7—5.50 id.; Kabeljauw 45— 82 p. 125 Kg.; Rog 7.50 p. koop. Besommingen trawlers: ..Maria" IJM 95. f. 2260; ..Dolfijn" IJM 103. i. 2300. Kotters: E 458 f. 1080. Loggers: KW 86 f. 1650; KW 55 f. 950; KW 108 f. 91. Drifter met versche haring: LT 344 f. 920. Zoodra U snuift of niest, vlug een paar druppels Vicks Va-tro-nol in ieder neusgat! Spoedig ver dwijnen de benauwdheid en prikkeling en de ver koudheid wordt gewoonlijk in de kiem gesmoord. 7102 (Ingez MedJ Barometerstand Gistermiddag 3 uur: 758. Hedenmiddag 3 uur: 756. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De diepe Oceaandepressie ten Westen van Ierland kwam langzaam naderbij. Haar regen- front drong echter reeds hedenmorgen tot ons land door. Het bracht op de Britsche eilanden en in West-Frankrijk overal lichte tot matige regen. Tegelijkertijd worden opnieuw warmere luchtmassa's West-Europa binnengevoerd, zoo dat de temperatuur nog verder boven normaal steeg. De koudere luchtmassa's. welke uit Scan dinavië naar het Zuiden afstroomden, drongen niet verder dan tot Midden-Duitschland door. In Midden-Zweden komt nog buitengewoon strenge vorst voor. Sarna meldde hedenmor gen 40 gr. C. Het gebied van hoogen lucht druk waarin deze lage temperaturen voorko men. beweegt zich thans echter in Oost-Zuid- Oostelijke richting. Ten Zuid-Westen van IJs land o'ntwikelde zich een nieuwe dieofi depres sie. welke zich in Noord-Oostelijke rïjhting be weegt. terwijl zich ver in het Westen op den Oceaan eveneens nieuwe storingen aan het ontwikkelen zijn. zoodat het einde van de depressie-activiteit nog niet in zicht is. WEERSOMSTANDIGHEDEN. Binnenland (7 u. 20 voorna.) Den Helder: Betrokken; Matige Z. wind; Temp. 7 gr. C., minimum 6 gr. C.. neerslag 1 m.m. Vlissingen: Lichte regen; krachtige Z. wind Temp. 6 gr. C., minimum 6 gr. C.. neer slag 4 m.m. De Bilt: Lichte motregen, matige Z.Z.O. wind; Temp. 7 gr. C., minimum 6 gr. C., neer slag 1 m.m. Groningen: Betrokken; Matige Z wind; Temp. 7 gr. C., minimum 7 gr. C.. neerslag 3 m.m. Maastricht: Lichte regen: Matige Z.Z.W. wind; Temp. 3 gr. C.. minimum 8 gr. C.. neerslag 1 m.m. Buitenland (8 uur voorin.). Parijs: Z.W.. 9 gr. C.. betrokken. Londen: Z. 9 gr. C., licht bewolkt. Nice: Windstil. 8 gr. C.. half bewolkt. Stockholm: Windstil, -7 gr. C., zwaar bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 54 gr. C. <40 gr. F.). 12 uur 's mid.: 64 gr. C. <42 gr. F.). HOOGWATEKT1JDEN TE KATWIJK a ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 3 uur 19 min; nam. te 3 uur 33 m. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a Vrijdag: 16,52 nam. tot 7 28 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG 20 Januari op: 16 uur 48; onder 7 uur 25. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 22 JANUARL Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 94 uur en nam. 6 uur. ds. Bieshaar. Geref. Gem. Voorm. 94 uur en nam. 6 uur, ds. Stuyvenberg. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Voorm .94 urn* (H. A.) en nam. 6 uur (Dankz.). ds. Klti- sener. Geref. Kerk: Voorm. 94 uur en nam. 6 uur. ds. Dam. Geref. Gem.: Voorm. 94 uur en nam. 6 uur, leesdienst. Evang. Luth. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Gronioh. Evangelisatiekring Beursgebouw: Nam. 64 u.. de heer A. de Weger van Rotterdam. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Kleisen. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven (jeugddienst) ds. Hoenderdaal. Haarlemmermeer Ned. Herv. Kerk: Hoofd dorp: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. J. C. Salverda. Vijfhuizen: Voorrm. halftien en nam. halfdrle, de heer A. C. Brörlens. Lijnden: Voorm. 10 uur, de heer P. v. d. Berg. Aalsmeerderweg: Voorm. halftien en nam. halfdrle. de heer Koudstraal. Badhoevedorp: Voorm. 10 uur. ds. H. Dekker van Amsterdam; nam. 7 uur. ds. P. J. de Jong van Amsterdam. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven. ds. Heuzenveldt. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Nam. 2 uur, afscheid ds. H. J. Vrielink. De Kaag Ned Herv. Kerk: Voorm. 9.30 u.. ds. W. Th. v. d. Windt. Katwijk-aan-den-Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. E. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur. ds. H. Meijering. Katwijk-aan-Zec Geref. Gem.: (Remise- straat): Voorm. 10 uur en nam. 5 uur. lees dienst. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur <H. A) en nam. halfzeven (Dankz.). ds. Streeder. Klnderkerk (Kerklaan): Voorm. half elf, ds heer J. Kroon. Geref Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Dijk. Leimuidcn Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien (bed. H. Doop), dr. Riemens uit Leiden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half drle. H. Avondmaal, ds. Aalders. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds. A. J. van Wijn gaarden. Rem. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. L. W. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. halftien. leesdienst en nam. halfzeven, ds. Speelman uit Nieuwveen. Nleuwvcen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Speelman, nam. halfacht, leesdienst. Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. half acht. de heer A .v. Scherpenzeel. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien. ds. Üe Vries; nam. halfdrle, cand. Zandee van Leiden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. drie uur. ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. drie uur, leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee, ds. B. J. Geerling van Oude-Wetering. Geref. Kerk: Voorm. halftien. leesdienst; nam. halftwee, ds. C. de Kruik van Kamerik. Rjjnzaterwoude Chr. Geref. Kerk: Heden- nam. 7 uur. ds. Jansen van Leiden: Zondag voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. Ned Herv. Kerk: Voorm. halftien. ds. Hoeufft van Velsen van Ter-Aar. Sassenheim Ned .Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk; Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds De Bruijne. Ned. Prot. Bond: Voorm. half elf, ds. P. v. d. Veer van Amsterdam. Gemeente Gods: Voorm. 10 uur. Paster Per kins. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u., (H.A.) en nam. halfzeven, ds. Veldkamp. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. Cs. Klomp; nam. 5 uur (jeugddienst) ds. Van Noort van Noordwijkerhout. Waddinxveen Ned. Hen'. Kerk: Voorm. halftien. ds. W. Vroegindewetj van Reeuwljk; nam. zes uur. ds. Ottevanger van Leiden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. A.) en nam. zes uur (Bed. H. A. en Dankzegging), ds. Smidt. Oud-Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. zes uur. ds. Van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. De Bel. Wassenaar Gebouw v. Chr. Belangen (Schoolstraat): Voorm. 10.05 uur. ds. Ten Kate: nam. 5.30 uur, ds. Honders, Kievietkerk; voorm. 10.05 uur, dr. Honders. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.35 uur, ds. S. H. N. Gorter van Rotterdam. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam halfzeven, ds. Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven. ds. Dronkert. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien (Bed. H. D.). ds. W. J. Keller van Nljker- kerveen; nam. halfzeven, ds. C. A. van Harten. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.A.) en nam. halfzeven, (Dankz.), dr. J. J. Woldendorp. Geref Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven. ds. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. half zeven. leesdienst. Vereen, tot Verbreiding der Geref. Waarheid: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer Mouw te Gouderak. Vereen, van Vrtfz. Hervormden: Geen dienst. Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eijkman. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bediening H. Avondmaal) en nam. halfzeven (Dankzegging H. Avondmaal), ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gem.: Voorm. kwart voor tien, mej. ds. Gtlnther. AALSMEER. TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER J. v. d. MEER Pzn. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Blankenham J. L. Sprin ger te IJsbrechtum ivoorheen te Blankenham i. Ds. G. v. RAMSHORSTf Te Nijmegen is na een langdurig lijden in den ouderdom van 57 jaar overleden ds. G. v. Ramshorst, predikant bij de Ncd. Herv. Gem. aldaar. Gijsbert van Ramshorst werd 5 Maart 1881 te Nijkerk geboren. Hij bezocht het Een ontroerende plechtigheid. Onder zeer groote belangstelling is op de nieuwe alg. begraafplaats teraardebesteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. v. d. Meer Pzn., In leven om. voorzitter gedurende ruim een 20-tal jaren van de Velling „Bloemenlust" en van den Kring Veilingen. Ds. W. Heerma van Zeist noemde den overledene een man van geloof en ge nade. God had v. d. Meer ten zegen gesteld, midden in de wereld. De Chr. Geref. Kerk heeft hij met alle gaven van zijn hart met liefde gediend; zij verloor veel ln den over ledene. Nadat gezongen was ps. 89 8. sprak de heer A. Barendsen, waarnemend voorzitter van „Bloemenlust" namens die organisatie. Spr. getuigde van den overledene, dat hij van uitzonderlijke groote beteekenis voor „Bloemenlust" is geweest. Eerbiedig en dankbaar waren bestuur en vereeniglng, dat wijlen v. d. Meer op zoo meesterlijke wijze was voorgegaan, gedurende al die jaren, dat hij het voorzittersambt had be kleed. De heer J. Moleman. bedrijfsleider van „Bloemenlust" sprak én namens het per soneel èn als vriend van den overledene. Diens nagedachtenis zou men niet beter kunnen eeren dan zoo getrouw mogelijk zijn best te doen voor „Bloemenlust". Als vriend bad spr. den overledene toe, dat God hem mocht schenken de eeuwige rust en het eeuwige licht hem zou beschijnen. De heer G. Rijkes van Vlanen sprak als vertegenwoordiger der Synodale Commis sie tot voorbereiding der conferentie van Ouderlingen en Diakenen van de Chr. Geref. Kerk. De heer K. Fillus namens de Chr. Schaakvereeniglng, de heer T. Kralt van Rijnsburg, namens de Groep Bloemis terij en den Kring van Veilingen, van welke laatste organisatie de overledene voorzitter was, en de heer Jb. Alderden Dz., namens den Aalsm. Tulnbouwbond, waarvan wijlen de heer v. d. Meer eveneens het voorzitters ambt bekleedde. Terwijl de organist Psalm 119 88 vertolkte werd de kist met de stof felijke resten de aula uitgedragen en graf waarts gebracht. Na de beaardlng strooide een kleinzoon van den overledene bloemen ln de geopende groeve, waarna de oudste zoon nadat een groot aantal kransen op het graf was gelegd ln ontroerende bewoordingen, mede namens moeder en verdere familie, dankte voor de laatste eer aan echtgenoot en vader bewezen. Zeer onder den Indruk van dit droef ver scheiden van een onzer beste burgers ver lieten dan allen den doodenakker. gymnasium te Amersfoort en studeerde aan de Utrechtsche universiteit theologie. In 1905 candldaat geworden ln Groningen, aanvaardde hij 6 jan. 1907 een benoeming tot hulpprediker bij de Ned. Herv. Gem. van Dedemsvaart. Toen de kerkeraad van De- demsvaart besloot een tweede predikants plaats te stichten werd daarin de hulppre diker, die door zijn Ijver, ernst en joviali teit aller hart gewonnen had, beroepen. Ge lijk werd ln de andere vacature dr. J. Rie mens, thans te Lelden, beroepen en deze belde predikanten hebben samen in groote eenheid de gemeente van Dedemsvaart ge diend. Van 19 Juli 1908 tot 14 Jan. 1917 diende de overledene als predikant, zijn eerste gemeente te Dedemsvaart. In laatst genoemd Jaar vertrok hij naar Brammen, om 3 Aug 1930 ln Nijmegen zijn intrede te doen als opvolger van ds. W. C. Posthumus Meyes die een beroep naar Rotterdam had aangenomen. Zijn gezondheid liet reeds geruimen tijd te wenschen over, waarom hij zich genoopt had gezien tegen 1 April a s. eervol eme ritaat aan te vragen. De teraardebestelling zal a s. Maandag middag plaats vinden op de" begraafplaats „Rustoord" te Nijmegen Burgerlijke Stand. Geboren: Antonla Maria d. van W. T. van Beek en A. M. Koeleman; Dirkje d. van G. Verbeek en J. Ridderhof: Catharina d. van W. Heeren en A. Tas. Overleden: J. v. d. Meer. 66 jaar, echtgenoot van N. Jongkind. Loop der bevolking. Gevestigd: W. Kaars, Kudelstaartscheweg 42; W. Kramer van Göting. Zijdstraat 61; H. Koopman, Zwarteweg 55, A. Bon. Oest.weg 16; B. J. de Waart. Pontweg 27; T. van den Broek. Dorpstraat 12; A. de Geus van Hattum, Bego niastraat 5; C. Hoekman, Genledijk 36; H. van wyk, Begoniastraat 1. Vertrokken: J. F. Meas naar A'dam. Jacob v, Lennepstraat 2521; G. C. Lakerveld naar A'dam. Oblstraat 5 II. PROF. DR. A. RINKEL. Woensdag 25 dezer viert prof. dr. A. Rin kel, aartsbisschop van Utrecht der Oud- Kath. Kerk. zijn zilveren priester-jubileum. De Jubilaris werd 10 Jan. 1889 te Ouder kerk aan den Amstel geboren. Hij bezocht het gymnasium te Amersfoort en studeer de aan het Oud-Kath. seminarium. Enkele maanden na zijn priesterwijding werd hij op 3 Mei 1914 benoemd tot pastoor te Enk huizen. 10 Juni 1920 trad hij in gelijke functie op te Amersfoort in de gemeente van St. Georgius aan 't Zand aldaar. In Sept. 1921 volgde zijn benoeming tot pro fessor in de leerstellige en zedekundlge godgeleerdheid aan het Seminarie en 6 April 1937 werd hij benoemd tol aartsbis schop van Utrecht om 15 Juni d. o. v. door den bisschop van Deventer, Mgr. J. H. Be rends, als zoodanig te worden gewijd. De Jubilaris heeft zich voor zijn kerkelijke ge meenschap op verschillend gebied ver dienstelijk gemaakt. Hij is een knap spre ker, vaardig schrijver en goed organisator. De bladen „Geloof en leven" en „De oud- Katholiek" heeft hij tal van jaren geredi geerd. Hij schreef meerdere werken, w.o. ook stichtelijke. We noemen zijn: Hand boek voor geloofs- en zedeleer, Liturgisch Handboek, en het pasversehenen Psalter. Daarnaast heeft hij ook verschillende mis sen en gezangen bij de Oud-Kath. kerk ln gebruik, gecomponeerd. De universiteit van Bern heeft hem nog zeer onlangs een eere doctoraat in de Godgeleerdheid verleend, als een erkenning van, zijn verdiensten voor de hereeniging der' kerken. Onder leiding van Mgr. H. T. J. v. Vlij men, bisschop van Haarlem en Mgr. J. H. Berends, Idem van Deventer, heeft zich nu een comité gevormd om prof. Rinkel te huldigen. Ingevolge den wensch van den Jubilaris zal hem een som gelds worden aangeboden dat de oud-Kath. kerk zal ten goede komen. Aan den morgen van zijn gedenkdag zal de jubilaris een dienst lel den ln de kathedraal St. Gertvudis aan het Willemsplantsoen te Utrecht, 's Mid dags zal prof. Rinkel in hotel des Pays Bas recipieeren en Zondag 29 Jan zal hij ln de kathedraal van Utre-ht een vesper van dankzegging leiden. HAARLEMMERMEER. Drukbezochte Hengslenkeuring. Op de keuringstanen te Hoofddorp werd de Hengstenkeurlng van het type trek paard voor Rijk en Stamboek gehouden. Deze keuring, waarvoor 25 hengsten ston den ingeschreven, mocht zich in groote be langstelling verheugen. Ter keuring waren 23 hengsten opgeko men. De uitslagen luiden als volgt: Jonge Hengsten: Adelbert van C. A. de Wit, Hoofddorp afgekeurd. Roland van G. Coevert afwezig. Hautain van Wieringer- meer, eig. J. P. Dieleman te Wierlnger- meer goedgekeurd voor Rijk en Stamboek. Rcdowik van P. v. Reeuwijk te Vijfhulzen afgekeurd. Matador van C. A. de Wit, Hoofddorp, goedgekeurd voor Rijk. Leon Jessel van KI. Dekens te Middenmeer af gekeurd. Floor van Amsterdam, eig. J. B. de Jong, A'dammerpolder afgekeurd. Suc ces van Melo, eig. Hengstenvereeniging „Hoofddorp" te Hoofddorp afgekeurd. Cla rion van J. de Graaf, Hoofddorp, goed voor Rijk en Stamboek. Elegant van Willy, eig. hengstenvereen. „Hollands Noorder kwartier", goed voor R. en Stamboek tot 1943. Napoleon van A. Pruisen, Hoofd dorp, goed voor Rijk. Piccolo van Absdale, eig. Hengstenvereen. „Hoofddorp" goed voor Rijk en Stamboek tot 1943. Hercule van de Louisa, eig. Gebrs. Kerckhaert te Middenmeer, goed voor Rijk en Stamboek. Franco van C. de Wit afgekeurd. Danseur van J. C. de Wit, Eiereland Texel, goed voor Rijk en Stamboek. Donald van Mon nikenhof, eig. A. C. de Graaf te Midden meer, goed voor R. en S. Markies van Jan Gerardfihof, eig. Hengstenvereen. „Hoofd dorp", goed voor Rijk en Stamboek. Bril- lant de Fair, eig. S. van de Bau, Boven kerk, afgekeurd. Avenir van 't Kerkje, eig. J. Blemond, Uithoorn afgekeurd. Mon, eig. A. Kranenburg te Nieuw-Vennep, goedge keurd te Eist. Edmond d'Hulst, eig. J. Beu- nlng, Wieringerwaard afgekeurd. Hyporion. eig. J. de Graaf. Hoofddorp, goed voor Rijk en Stamboek tot 1942. Herseur II de Cogne beau, eig. Hengstenver. „Hoofddorp", goed voor Rijk en Stamboek tot 1942. Premiekeuringen. Kleinq maat; Herseur II de Cognebeau, eig.Hengstenvereeniging „Hoofddorp" f. 100 plus medaille van Stam boek. Donald van Monnikenhof, eig. A. C. de Graaf, Middenmeer f.30. Groote maat: Elegant van Willy, eig. Hengstenvereen. „Holl. Noorderkwartier" f. 100 plus medaille van het Stamboek. Hercule van de Louisa, eig. Gebr. Kerck haert, Middenmeer f.30. Mon. eig. A. Kra nenburg, Nieuw-Vennep f. 20. Danseur, eig. J. C. de Wit, Texel f. 20. Loop der Bevolking. Gevestigd: Jacob Eikelenboom, Leimuiderdijk 56 Pieter Zoomermeljer, Esschenlaan 26 Jan Terlouw. iepenlaan 51 Petrus J. Dries- sen. NieuwemeerdiJk 295a Gerrit Groeneweg. Kruisweg 859 Koendert Zijlstra, Friedalaan 50 Cornells Rosmolen. Iepenlaan 43 Leen- dert Dijkstra. Nw. Meerdljk 182a Pieter J. Venema, Nieuweweg 12 Jacob Tromp. Nieu- wemeerdijk 409 Rut Akersloot, Vfjfhuizerdijk 189 Theodorus R. Puntman, VJjfhuizerdUk 181 Ebe J. van der Zee, Manegelaan 7 Tho mas G. de Wit, Nieuwemeerdfjk 195 Barend Gillam, Iepenlaan 42 Johan Blaauw, Sloter- weg 47. Vertrokken: Kasper Batteram, naar Amster dam, Ringweg K. 60. 1 hg. Henri G. G. Voer man. Amsterdam, Marco Polostraat 44. 1 hg. Cornells Hoekman. Aalsmeer. Vuurlijn 36 Maria Kroes, Haarlem. Ripperdastr. 30 rd. Karl Wagner. A'dam, Adm. de Ruyterweg 483, 2h. Johannes A. H. van den Bos, Heem stede, Madurastraat 7 Johannes A. de Mul der. Amsterdam. Dongestr. 23, 1 h. A. van Rees, Amsterdam. Tollensstraat 74 bel Jo hannes Laüffer, Amsterdam. Tollensstr. 74 bel Wed. Van den Ban, Alkmaar. Regulierslaan 25 Gerardus Tromp. Amsterdam, J. M. Kemperstr. 97-2 h. Egbert Groen. Kampen. Keutersteeg 3 Cornells Boeregeest, Haarl.- liede c.a. Houtrakkerweg 11 Cornells Spaar garen, Aalsmeer, Uiterweg 251 Johannes Ho- rnan. Haarl.liede c.a.. Houtrakkerweg 11 Arie M. Linzell, Amsterdam, Adm. de Ruyterweg 302. 2 hoog. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje Guurtje, D. van L. J. Drost en G. Imanse Dirk Johannes GJjsbertus, Z. van D. J. G. Slootweg en A. K. Hoogvliet Frederikus Bernardus, Z. van B. G. Duwel en A. Schumacher Abrahag Joannes, Z. van A. van Zanten en A. Vaalburg Jan, Z. van Jb. de Moor en K. C. Visser Theodorus Cornells, Z. van J. G. Suidgeest en Th. P. Kragtwfjk Petrus, Z. van G. G. Mesman cn J. M. van Duin Gelena Maria. D. van T T. Strobbe en A. C. de Waal Olga Antje, D. van .T. Suttorp en A, H. Flllekes Elly Elisabeth. D. van C. Aafjes en D. A. Hartendorp Jannle, D. van J. G. van Andel en J. Roepert Anton Frederik, Z. van A. E. Römer en M. F, Bik Nel, D. van J. A. van der Helde en A. C. Vis Jacobus Johannes, Z. van J. J. van der Veldt en M. J. Dam Slentje. D. van K. Terlouw en A. Brus. Ondertrouwd: I-Iendrlkus Cornells Verhoeve 24 J. en Theodora de Vries 21 j. Arie van den Berg 48 j. en Clasina Buis 44 J. Johannes Zwetsloot 34 j. en Margaretha Groen in 't Woud 30 J. Geertrudus Johannes de Bruin 24 j. en Elisabeth Jacoba Nooij 26 j. Overleden: Antoon Mulder 68 j., echtg. var. A. G. van den Bicsheuvel Barbcra Hoogen- doorn 61 j„ wed. van T Verhoef Nlcolaas Marinus Pouw 6 mnd., Z. van B. A. Pouw en J. P. Borst Cornells van der Bent 57 j.. echtg. van C. A. Nleuwenhuijs Trfjntje van Leeu wen 82 J.. wed. van D. Bakker (wonende te Baarn). Stadszaal: LKK. „Voor Allen". Concertge bouw-trio. 8 1/4 uur nam. KatwUk-aan-Zee (Casa Cara): Geref. Bond. Spr. dr. J. Hooykaas. 74 uur nam. Katwfjk aan Zee (Garage de Hollander): Nat. Pluimveetentoonstelling. 10 uur voorm.—10 uur nam. Katwfjk aan Zee (Chr. Prot. Bel.)Katwjjk voorheen en thans. 8 uur nam. Zaterdag. Schouwburg: K.V. Litteris Sacrum ..Vorste lijke emigranten", 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Indonesische kunstavond. 8 uur nam. Katwfjk aan Zee (Garage de Hollander): Nat. Plulmveetentoonstelling, 10 uur voorm.—10 urn- nam. Zondag. Jcruël: Conferenties te 10 uur voorm. en 64 uur nam. Nutsgebouw: Spiritlsch Genootschap, 74 uur DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van schilderijen uit de collectie van H. P. Bremmer (tot 22 Jan.) 104 uur, 's Zondags 14 uur. DIVER8ENï 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 94—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen, 7—8 uur nam. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. ucui. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr„ 22). Inenting tegen dlphterie. 34 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Circusreizigers". Eiken dag behalve Maandags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De leugen van Nina Petrovna". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Het eiland der tranen". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 uur, Casino-Theater. Hoogewoerd 49; 8 uur nam.: „Strijde,rs om het leven". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 24 uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CUHureele Films Zaterdag nam. 24 uur, Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „Vloeibaar goud". Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Noca-theater (Katwijk aan Zee): Vrijdag. Zaterdag en Maandag „De groote illusie", 8 uur nam. De avond-, nacht- en tfondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 14 t.m. Vrijdag 20 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48. Telefoon 1060; P. du Orolx, Rapenburg 9, Telefoon 85. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelmlnapark 8. Telefoon 274. HILLEGOM. Afdceüng Luchtbescherming. Het dagelijksch bestuur der afd. Hille- gom van dc Ned. Ver. voor Luchtbescher ming ls op de laatst gehouden vergadering geformeerd als volgt: voorzitter mr. F. J. Gerritsen, secretaris de heer J. Paling en penningmeesteres mevr. van der Kaadcn- Westerhof. Binnenkort zullen de aangesloten vrij willigers opgeToepen worden om dee] te nemen aan een cursus onder leiding van het hoofd van den gemeentelijken lucht beschermingsdienst, den heer de Boer. Na dezen cursus worden de vrijwilligers inge deeld bij de diverse diensten, zooals brand weer. gasbommen enz. Ten slotte ligt het in de bedoeling over eenlge maanden een groote oefening t« organlseeren, géén verduisteringsoefenlnj natuurlijk, maar een demonstratie op den dag. Jaarfeest „Thimotheus". De Chr. Jongellngsvereeniglng „Thimo theus" heeft gisteravond haar Jaarfeest gehouden en het historische spel „In een blauw geruiten kiel" opgevoerd. Vooraf ging een inleidend woord van den voorzitter. De jongens hebben het spel over Mlchlcl de Ruyter buitengewoon goed vertolkt. De toeschouwers waren zeer voldaan. De voorzitter en ds. Eerhard hebben be dankt voor de medewerking en voor den keurlgen avond. Afgevaardigden van den Ring Sassenheim en van den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk voerden het woord. De verbouw en vergrooting van het kantoor en de kassierswoning der Coöp. Raiffeisenbank is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer L. van der Hoorn al hier. Op de bloembollen beurs was handel in gladiolen; de vraag was vrij groot. De firma C. Jonkheer en Zonen liet tul pen zien en wel de soorten Veronica en Elta WT Vrijdag. Zaterdag, Maandag 7121 ERICH VON STROHEIM in Vooraf de bijzondere amusementsfilm KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Dammis z. van J. van 't Zelfde en M. Fakkel; Nelly Jacoba Aria d. van D. Klok en J. van der Keijl; Wllhelmina d. van A. van der MclJ en M. van Duijn; Jacob z. van P. van der Spek en C. Schaap; Leijdla Dirkje d. van C. Koelewijn en D. van Duljn; Hendrik z. van K. A. van Dijkhuizen en P. van de Kemp; Elisabeth d. van A. W. van den Berg en W. O. van der Horst; Margaretha Christima d van J- de Ruiter Zijlker en G. K. de Vos; Willem i- van F. Keur en M. ZuiJderduUn; Alida Janna d. van W. de Jong en M. Houwaart; Johanna Cornelia d. van C. den Duik en K W SchmitZ- Overleden: Arie van der Plas. 63 Jaar. ge huwd met A. A. v. d. Plas Ondertrouwd: M. van Duijn en J. NUgh; D. Meijvogel en J. van Duijn; M van Lenu\ven en A. van der P)as. Getrouwd: L. van der Plas cn N. Boe ".aart: J. van Duijn en G. van Duljvenbodc; J. C. van Rijn en A. Spaanderman; A. Barendrecht en J. H. Pras. 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6