CORRESPONDENTIE Beste raadselnioht jes en -neefjes, LEEST DIT ALLEN! De prijsraadsels! Nu kunnen jullie wer ken, en in spanning zitten! „Wie zal het lot aanwijzen, wie zullen de gelukkigen worden?" Dit gaat al steeds door jullie hoofd. Je begrijpt, dat ik nu, van te voren, al even benieuwd ben als jullie. - En de prijsraadsels zelf brengen ook weer een verrassing mee, en wel: er worden weer acht boeken verloot, in plaats van vier. Dus heeft ieder weer een grootere kans. Van die acht boeken worden er vier verloot onder de grooteren en vier onder de kleineren. Denkt er aan, dat je alleen mee mag loten, als beide raadsels goed zijn, en verder alles In orde is. Leest hieronder goed na, wat onder het laatste verstaan wordt. 1. Elk kind heeft twee raadsels op te lossen, öf van de grooteren, óf van de kleineren; dat hangt van je leef tijd af en staat boven de raadsels aangegeven. Kinderen van 11 jaar behooren bij de grooteren. 2. Naam, leeft ij d en adres on der de raadsels. 3. O p t ij d in z e n d e n, (tot uiterlijk Dinsdagmorgen 9 uur, aan Bureau Leidsch Dagblad, of aan mijn adres: Wasstraat 5). 4. Duidelijk schrijven. 5. Elk kind zelf oplossingen schrijven, ieder op afzonderlijk velletje. Kin deren uit één gezin, denkt er aan: met prijsraadsels schrijft ieder voor zich. In één enveloppe mag wèl. 6. Niet alleen de eindoplossing op schrijven, maar ook de woorden, die je er voor moest vinden. Nu staat voor jullie alles duidelijk bij elkaar. Kijk, als je je oplossingen geschre ven hebt, goed na of alles in orde is. Wie naam, leeftijd, adres onder de raadsels vergeet of iets anders, kan niet meeloten. Dus opgepast! Geen, of slechts korte briefjes en dan op afzonderlijk blaadje) dezen keer; nu zijn de prijsraadsels de hoofdzaak. En nu aan het werk! Loekie Favier Het was inderdaad een verrassing, wat er uit het pakje kwam. Ik vind het leuk, en keurig gedaan. Moeilijk, om het zoo mooi te krijgen, met al die bloemetjes en kringetjes. Een voldoening voor je, toen het klaar was. Ik ben er heel blij mee, dank je wel. Het krijgt een mooi plaatsje. Marietje Laman Fijn, zoo vaak een geluksvogel te zijn. En nu dezen keer? Wie weet! Paulus Laman „Heel wat" heb ik er niet, wel enkele. Ik kom ér nog op terug. Bedankt voor je anekdote; het raadsel is te bekend. Willem Laman Dat had ik al ge dacht; in orde dus. Zusjes Schipper Bedankt voor jullie ingezonden raadsels. We hebben deze week meer woordjes met elkaar gewisseld dan anders! Rietje Pielanen Als jij een mooi rap port hebt, dan reken ik er ook op, dat je over gaat! Willy Metselaar Hoe lang moet je nog oefenen? Je schiet dus al fijn op. Riete en Tootje Scheer Bedankt voor de beide eerste raadsels; het derde heeft er al eens ingestaan. Nelly Winder Natuurlijk is het goed; en hartelijk welkom. Je valt met je neus in de boter: juist prijsraadsels! Jettie Heyloo Ik verheug me op het nieuws van je volgenden brief. Riek de Vos Prettige dag deze week. en feliciteer den jarige van mij. Je raadsel zal welkom zijn. Aukje van der Walle Met loten heb je altijd weer een kansje. Maar het zou wel heel toevallig zijn, als je twee keer vlak achter elkaar gelukkig was. Ja, anekdoten kan ik nog gebruiken. Marietje Lagerwij Tot nu toe heb ik jullie niet gezien, maar misschien tref ik dat nog eens op een Zondagmorgen. Al ben je er zelf niet bij, het is toch een leuke gedachte voor je, dat het Prinselijk Paar je foto zal zien, en dat je meehelpt, een kindje een heerlijk bedje te bezorgen. Bedankt voor je anekdoten. Wout van Heel Bedankt voor je aar dig raadseltje, inderdaad „geheimzinnig". Piet Mart ij n Ik ben echt verrast, èn door je mooie postpapier, èn door het mooie schrift er op! Het antwoord op je vraag zul je wel grappig vinden: precies één week voor jou. Reken nu maar uit. Geertrui en Emma de Groot Jullie beiden bedankt voor je ingezonden raad sel; ze zijn geschikt. Alle Wilterdink Ik hoop, dat je het goed zult kunnen vinden met je Leidsche Tante! Nu weet ik, met wie jij spelen kunt thuis. Zusjes de Vos De familie heeft zich wel uitgebreid de laatste weken. En Moeder zal het druk hebben met bezoek voorloopig. Joke zal later ook wel graag haar naam genootje eens willen zien. Goed je best ge daan, Woensdag? Truus Nievaart In de brieven vond ik geen naam, en dus moest ik aan het raden! Het was een aardige ontmoeting voor de deur! Het zijn weer aardige raadsels, die je stuurt, dank je wel. Nel de Roode Denk aan je naam; nu met de prijsraadsels komt het er nog meer op aan. We zullen het raadsel dan voor loopig maar laten rusten. Van de nieuwe is het eerste geschikt, dank je wel. Cokkie en Ina Biesheuvel Beiden har telijk welkom. Ik ben blij met jullie goede voornemens. Het beetje hulp in het begin is niet erg. Nu juist prijsraadsels, dat tref fen jullie. Lees goed, wat er bij staat, ook in begin correspondentie. Hendrik Hanno Wat een mooi cadeau heb je gekregen! En nu ben je zeker ijverig aan het oefenen? Piet Arentsen Dit is ook weer een leuk plaatje. Het zijn alle Kersttafereeltjes, is het niet? Je hebt meer dan genoeg goede oplossingen. Joke Zilverentant Deze twee maanden zul je dan, naar ik hoop, rustig mee kun nen doen, zonder onderbrekingen. Nu je best gedaan met de prijsraadsels. FTip Stouten Je zorgt toch, dat je je versje elke week goed kent? Nu merk je weer goed, dat je bij de grooten gaat be hooren. Sjaantje Stouten Gelukkig, dat het leelijke ding op je arm bijna over is. Daar heb je niets dan last van! Alle kinderen zien, als jij, verlangend uit naar de prijs raadsels. Nelly Stouten Gerard moet zeven jaar eijn, dus nog een klein poosje geduld! En dan zal hij ook welkom zijn. Vindt hij het fijn, naar school te gaan? Leny Moraal Ik heb je kunnen hooren, en toch ook weer niet, Woensdagavond. Hoe dat kan? Los jij dat raadseltje nu maar op. Willie van der Laken Je stuurt me al een flinken voorraad raadsels; welbedankt. Je schijnt er pleizier in te hebben. Ook be dankt voor je anekdote. Denk je er aan, ook steeds je leeftijd en adres onder de raadsels te vermelden? Annie Schneider Naar je rapportcijfers kijk ik met pleizier. Je hebt met aardrijks kunde een llinken spreng gemaakt, en naar den goeden kant. Op achterwaartsche sprongen zijn we geen van beiden gesteld, hè? De rapporten, waarnaar jij vraagt, wa ren ook mooi. Aan het slot raad je goed. Friedel Libot Ik hoop het met je. Vind je de pianoles fijn? Truusje Sluymer Het was een avondje vol afwisseling, verleden week, merk ik. Wat was je daar gelukkig met loten! Nu zijn we benieuwd, hoe het met de prijsraadsels afloopt. Jannie van Kampenhout Al waren het dan drukke weken, dit wordt vergoed door de prettige gedachte, anderen geholpen te hebben. Ik hoop, dat jij nu weer zoo gezond als een vischje bent. Juist leuk, nog een cadeautje achteraan te krijgen. En wat voor een! Tweetal van Vliet Feliciteer je broer A. ook nog van mij. En verder weet ik nu, hoe jullie Woensdag gezongen hebben! Annie van der Vos Ik vind je gym - praatje heel gezellig. Op den duur word je wel leniger, en: misschien een beetje ma gerder? Lig je nog wel eens overhoop met de bok? Ja, de andere Annie ken ik goed. Annie Labordus Ik zie nu toch, dat je nagel genezen is! Ik kon ook niet weten, dat je zoo mooi kunt schrijven. Het is nut tig en prettig, te leeren zwemmen. Ans Nieuwenhuys Het spijt me voor je, dat je Zaterdag vergeefs naar je naam zocht onder de „Goede Oplossingen". Je schijnt er door een vergissing tusschenuit gevallen te zijn. Je oplossingen waren goed. Bedankt voor je beide anekdoten. Alida Stikkelorum Leuk, dat je ook een anekdote inzendt; welbedankt. Koosje Stikkelorum Ik meen nog wel te weten, dat in Februari je feestdag is, maar den datum niet meer precies. Jan Bronsgeest Voor een invulraadsel- tje is dit spreekwoord al te gemakkelijk; je moogt er wel een letterraadsel van maken. Jannie van Groeningen Wat een lan gen brief; zoo'n langen kan ik niet terug schrijven! Echt gezellig, dat je me zooveel vertelt. Jij kunt dus vertellen; is het waar, of niet? (schrijven hoor!). Ik weet wel, wie je bedoelt (slot van je brief). Verder heb ik een betere oplossing bedacht; misschien weet je deze ondertusschen al! Niek Bakker Ik vind het ook een aar- digen naam van het kleine broertje. Het leuke boekje, dat je nu leest, ken ik ook. Tini Overduyn Het was heel jammer voor je, dat je nu niet mee kon gaan naar de boot. Maar ik denk, dat Moeder en Tr. later gezellig bij je hebben gezeten, en je alles precies hebben verteld. Verdere beter schap! Truida Overduyn Je hebt groote din gen beleefd, prettig en verdrietig tegelijk. Je kwam wel onder den indruk van den machtigen Oceaanreus. Jullie hebben el kaar wederzijds mooie cadeaux gegeven, waardevol als blijvend aandenken. Ik be grijp, dat je nu nog niet naar het oogen- blik verlangt, dat de foto bij jezelf komt! Schuif dat nog maar in de verre toekomst. Groet Moeder hartelijk van mij. Willy van Rijn Prettiger kan het niet. Riekje Leemans Ja, elke nieuwe klas brengt meer huiswerk mee. Met je raad sels was je dezen keer niet gelukkig. Willy Wiggers Je zusje moet dan nog een tijdje geduld hebben. Jammer dat je een fout hebt in je oplossingen. Doe je best op de prijsraadsels. Corrie Bakker Velen vergissen zich de eerste weken van het Nieuwe jaar met het jaartal. Dank voor je raadseltjes. Flink, dat je zoo voor den bazar gewerkt hebt. Alida van der Holst Deze brief telt voor drie keer tegelijk, dat ben ik met je eens. Dit wordt een gewichtig jaar voor je; een mijlpaal, noemen we dat. Ik zal giaag je nieuwe postpapier eens zien. Als altijd, heb je weer wat moois gemaakt, en wat heel nuttigs. Je bent handig en vlug daar mee. Ik begrijp best, dat jij Maandagmid dag den fijnsten middag vindt. Annie van Winkel Ik ben blij, dat je mee komt doen: blij met je mooie post papier; blij, dat je zoo keurig er op schrijft. Een prettig begin dus! Je bent dus 10 jaar en behoort nu nog bij de kleineren. (Let er op bij de prijsraadsels). Raadsels of anek doten mag je insturen. Dieneke Bosma Jij bent maar blij, denk ik, dat ik weer thuis ben. Nu behoef je niet ver te loopen. Jan Spijker Bedankt voor je anekdo ten. Jannie Kooien Misschien weet je al, dat het antwoord op je vraag is: „ja". Ver tel me maar, hoe jij het vond. Bep van der Heyden Dieneke B. staat dicht in je buurt vandaag, zie maar. Jam mer, dat je me van dat mooie zingen ook niet een proefje mee kunt sturen in den brief. Miep Vermeulen Natuurlijk mag je je zelf gemaakte raadsels en anekdoten instu ren. Marietje de Mooy Welbedankt voor je aardige anekdoten. Zusjes Plantfeber Het is mijn gewoon te. dat ik dan een versje in de krant op geef. dat je zelf in je poëzie-album schrijft voor mij. Laat maar hooren Volgenden keer, of je dat graag wilt. Rietje Brandt Deze week bracht nog prettige na-verrassinkjes van je verjaardag. En nu ga je weer je geluk beproeven voor de prijsraadsels. Truusje van Weizen Je broertje was zeker heel erg in zijn schik met jouw ca deau? Hebben jullie er samen al fijn mee gespeeld? Ik veronderstel tenminste, dat jij dat ook wel fijn zult vinden Anny Bekooy Zoo wisselen we af, en verrassen elkaar deze weken! Je begrijpt, dat ik heel erg verrast ben; ik dank je heel hartelijk. Je staat er keurig op, en dat on danks het stilzitten. Verder alle eer aan je Vader. Nu weet ik goed, dat je 10 jaar bent geworden Coba Verlind Leuk, dat je ook mee bent geweest naar Valkenburg. Hoe lang wandelen jullie er over? Wim Nieboer Bedankt voor je goede wenschen, en jou wensch ik nog hetzelfde. Jo Drabbe Je hebt goed gedacht, dus begrijp je wel, waarom ik het nu nog niet vast kan zeggen. Als je me had laten raden naar het uur van je thuiskomst, was ik er zeker naast geweest! Geen wonder, dat het noodig was. een gat in den dag te slapen. Janny Swaak Ja, zeker, je raadsel is geschikt. Ik zie, dat ik het er niet bij gezet heb. Voor jullie beiden hoop ik, dat je vriendin gauw beter is. Annie van Es Het is gezellig, om sa men de raadsels op te lossen, en makke lijker; wat de een niet weet, weet vaak de ander weer.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 17