lEiDJCH DAGBLAD - Tweede Bled Zaterdag 14 Januari 1939 NAGEKOMEN BfBKHTTH Officieele Crisispublicalie Binnenland - Tewaterlating der f,Koningin Emma" gaat niet vlot WEERBERICHT. Uit de Omstreken Uil Ned. Oost'Indië Buitenland AGENDA IN3RAAK TE WASSENAAR. Hedenoc itend kwam de dienstbode van de familie M. aan den Hoogeweg te Wasse naar bij 1 et binnenkomen tot de ontdek- aekking, cat ongewenschte bezoekers een inbraak I adden gepleegd Alle kasten waren ov rhoop gehaald doch daar de familie sirds langen tijd in het buitenland vertoeft, kon niet worden nagegaan, wat er is ontvreemd. De dienstbode is sinds September j.l. niet In huis geweest, zoodat het bovendien uiterst moeilijk zal zijn vast te stellen, wanneer de inbraak heeft plaats gevonden. DE STERRIT NAAR MONTE CARLO- De K.N.A.C. vernam gisteravond uit Tal linn dat. met uitzondering van freule van Vredenburch en haar reisgenoote die in Riga eenig oponthoud hadden, alle Neder- landsche equipes in de Estlandsche hoofd stad waren aangekomen. In Tallinn, is het zeer koud. tot 24 gr. C. toe. In Lithauen ligt sneeuw, doch de route is over het algemeen goed berijdbaar. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 755. Hedenmiddag 2 uur: 758. BUITEXLAXDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De depressie, welke gisteren nog op de Noord zee lag. trekt thans Noordwaarts af. Het cen trum ligt voor de Noorsche kust. In geheel West-Europa en over den geheelen Atlantischen Oceaan is de luchtdruk thans laag. Hooge luchtdruk wordt alleen nog op den Balkan, ver in Oost-Europa en over Groenland aange troffen. De depressie-activiteit op den Atlan tischen Oceaan is zeer toegenomen. Verschil lende centra worden er aangetroffen, ook in de omgeving van de Azoren is de luchtdruk laag geworden. Er waait daar een Zuidwester storm. Over de Britsche eilanden en onze om geving ligt een rug van hoogere luchtdruk, welke de beide voornaamste depressies van el kaar scheidt en als gevolg van den rustigen hel deren nacht kwam hier vannacht plaatselijk lichte vorst voor. Ook in Midden-Europa lag vanmorgen een gebied van lichte vorst, in Oost-Europa Finland en Scandinavië is de vorst echter aanzienlijk afgenomen terwijl in Frankrijk het weer zacht geworden is als ge volg van door de versterkte depressie-activiteit aangevoerde warme lucht uit het Zuid-Westen. (Vervolg van het Eerste Blad). H. M. de Koningin hield de volgende rede: ..Mijnheer de president-commissaris van de maatschappij ..De Schelde": Voor uwe woorden van welkom betuig Ik u mijn oprechten dank. Gaarne zal Ik aan het verzoek, om dit schip te water te laten, voldoen. Ik doe dit met ware vreugde, waar het de naam draagt mijner geliefde Moeder, die steeds bewezen heeft een open oog te heb ben voor de groote belangen van ons volk en met name de nationale scheepsbouw en scheepvaart een warm hart toedroeg. Ook u, mijnheer de president-commissaris der Stoomvaart-maatschappij „Zeeland" dank Ik voor uwe tot Mij gesproken woor den. Moge dit schip ten allen tijde getui genis afleggen van het kunnen van onzen Nederlandschen scheepsbouw en moge het gedurende een lange reeks van jaren een sieraad zijn van onze vaderlandsche koop vaardijvloot en van de maatschappij, wier vlag het voert. Een gelukkige vaart zij het beschoren". Met een simpele handbeweging nam onze vorstin hierna de laatste beletselen weg. Het schip loopt niet af. DE ENGELSCHE BLADEN OVER ROME. De Daily Telegraph schrijft, dat. hoe ge ring de resultaten ook mogen zijn, niemand in twijfel zal trekken, dat deze reis naar Rome verstandig en gepast was. Indien er al teleurstelling moge zijn over te gemak kelijk uitgesproken verwachtingen, doet het bezoek tegelijkertijd eenige vrees ver dwijnen. Het is buiten kijf. dat indien de reis van Chamberlain geen enkel der con crete internationale problemen heeft opge lost, het evenmin een heeft verslechterd en zeker heeft bijgedragen tot een weder- zijdsch begrip en de verdwijning van illu sies, welke gevaarlijk hadden kunnen zijn. De News Chronicle schrijft: Het commu niqué treedt niet in details en ziet er zelfs van af, dat volledige overeenstemming werd bereikt. Nu het bezoek voorbij is en de vlag opnieuw wordt neergehaald, zal Europa met belangstelling en bezorgdheid toekijken en zien wat de duce en zijn as- partner voornemens zijn te gaan doen. Niettemin kunnen Groot-Brittannië en Frankrijk niet zoo voldaan blijven over den huidigen stand van zaken; van den ande ren kant is een meer positieve bijdrage noodig. Commentaar uit Berlijn. Reuter meldt uit Berlijn, dat politieke kringen aldaar niet de meening deelen, welke wordt uitgesproken in Londensche en Parijsche bladen, dat de Engelsch-Italiaan- sche besprekingen geen practisch resultaat zou hebben opgeleverd. Vanochtend heeft een bevoegde autoriteit tegenover Reuter verklaard: „Wij zijn verheugd over den voortgang STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1938. gedenatureerd in het tijdvak van 9 tot een met 14 Januari 1939. zal bedragen f. 1.45 per 100 kg. voor groene erwten, welke door handelaren zijn gedenatureerd en voldoen aan het stan daardmonster van kwaliteitsklasse C. en f 0.95 per 100 kg. voor voedererwten welke zijn gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld. 6868 De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938, welke in genoemd tijd vak door telers of handelaren zijn gedena tureerd en voldoen aan de kwaliteitseisehen zal f. 2.40 per 100 kg. bedragen. werd door 140 personen gevolgd. Aan het examen, dat 13 maal aan de school, onder toezicht van den heer J. H. Gödz, lid der examencommissie voor stuur lieden te 's-Gravenhage als Rijksgedele geerde werd gehouden, namen 117 perso nen deel waarvan een 7 tal twee maal. Totaal werden 113 certificaten uitgereikt De cursus in breien en boeten werd to taal door 51 personen bezocht. Hoewel uit geldelijk oogpunt, het resul taat beter was dan ln het voorafgaande Vol spanning wachtte het publiek, dat ln met de meeningen van anderen bekend te massa's was opgekomen, op het groote mo- maken door directe besprekingen, ment. Er kwam beweging in het schip, heelDit is ongetwijfeld ook te Rome het ge- langzaam. en het schoof een paar meters val geweest Mussolini vraagt zeer zeker naar voren. Toen bleef het schip echter niets onredelijks en er kan geen twijfel over - - - jaar. Is het toen ontstane tekort nog niet welke is gemaakt om staatslieden en volk irj<rehaald en vereischt de flnancleele toe- i i .o sj.an(j volle aandacht. Van 1 December staan en het reeds hier en daar begonnen hoera-geroep verstomde. De spanning op de werf steeg voortdu rend en werd bepaald drukkend, toen bleek dat de „Koningin Emma" nog niet van stapel wilde loopen. Onmiddellijk werd met man en macht aangevangen om te trachten het nieuwe schip alsnog spoedig in zijn element te brengen. Met hydraulische persen werd ge werkt, doch slechts enkele centimeters kon het gevaarte worden opgeschoven. Om kwart voor twee lag het schip nog steeds op de helling. HM. de Koningin en de aanwezige auto riteiten. onder wie wij ook nog opmerkten den oud-minister van waterstaat ir. van Lidt de Jeude. bleven voorloopig wachten om den verderen gang van zaken te zien. bestaan, dat de duce op dit punt verzeke ringen heeft gegeven, welke den Britscher. staatslieden voldoen"! WEERSOMSTANDIGHEDEN. Binnenland (7 u. 20 voorm.). Den Helder: opklarend, matige Z.W. wind, temp. 3 gr. C., min. 0 gr. C.. neerslag 0.2 mM. Slissingen: zwaar bewolkt, zwakke Z. wind. temp. 2 gr. C.. min. 1 gr. C.. neerslag 1 mM. De Bilt: nevel, zwakke Z.Z.O. wind. temp. i gr. C.. min. —2 gr. C.. neerslag 1 mM. Groningen: mist. matige Z.W. wind, temp. 1 gr. C.. min. 1 gr. C.. neerslag 0.1 mM. ftlaastricht: betrokken, zwakke Z. wind. temp. 4 gr. C.. min. 3 gr. C., neerslag 0.4 mM. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: gr. C. (33 gr. F.). 12 uur *s middags: 1 gr. C. (34 gr. IIOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a Voor Zondag. Voorm. te 10.43 uur; nam. te 11.24 uur. LICH1 OP VOOR FIETSERS e.a Zaterdag van 4.41 uur n.m. tot 7.35 uur Zondag van 4.43 uur n.m. tot 7.34 uur ZEE v.m. v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 14 Jan.: op 2.31 uur; onder 11.51 uur. 15 Jan.: op 3.35 uur; onder 12.25 uur. WINTERSPORT. Duitse hland. Torfhaus: Sneeuw 50 c.M., 1 gr. C., bewolkt. tVasserkuppe: Sneeuw 15 C.M., 2 gr. C.f be wolkt. Grosser Inselsberg: Sneeuw 48 c.M., 2 gr. C.f bewolkt. Spindlermiihle: Sneeuw, 20 c.M.. —4 gr., helder. HornisgrindeSneeuw 60 C.M.. 1, gr. C„ sneeuw - regen. Schauinsland/Freiburg: Sneeuw 50 C.M., 1 gr. C., bewolkt. Feldberg: Sneeuw, 80 C.M., 1 gr. C.. sneeuwval. Obcrstaufen: Sneeuw. 55 c.M., 3 gr. C„ helder. llindelang: Sneeuw, 32 c.M., 1 gr. C„ helder. Oberjoch/Hindclang: Sneeuw 50 c.M., Oberammergau: Sneeuw 30 C.M., 7 gr. C., be wolkt. Westelijk gedeelte Ziirs: Sneeuw 70 C.M., 3 gr. C., bewolkt. Berwang: Sneeuw 90 c.M.. 5 gr. C.. helder. SecfeldSneeuw. 37 c.M.. —3 gr. C., helder. KilzbühelTal: Sneeuw 35 c.M.. 6 gr. C., hel der. Obergurgl: Sneeuw 60 C.M., 6 gr. C.. helder. 61. Anton a. A.: Sneeuw 40 C.M.. —6 gr. C.. be wolkt. NATIONAAL FONDS VOOR BIJZONDERE NOODEN. Het bestuur van bovengenoemd fonds deelt ons mede dat de ontvangsten in De cember f. 10.417.28 hebben bedragen, zijnde f. 6 704.38 uit periodieke bijdragen en f. 3.712.90 uit losse giften. De uitkeeringen over hetzelfde tijdvak bedroegen f 19.519.85. Onder leiding van de commissie van sa menwerking werd den behoeve van dezelfde gevallen bijeengebracht f. 29.720.17 zoodat in die maand aan aanvragers, verdeeld oveT 104 gemeenten een bedrag van f. 49.240.62 kon worden uitgekeerd. Uit het bovenstaande blijkt hoe dringend versterking van de geldm'ddelen noodig is Het gironummer van het nationaal fonds voor bijzondere nooden te 'sGravenhage is 272727. DE POSTVLUCHTEN. De „Wielewaal", die in Medan door een motorstoring werd opgehouden, keert niet naar Bandoeng terug, doch zal de extra- vlucht, die oorspronkelijk voor de „Valk" was vastgesteld op 17 Jan. van Bandoeng, op dien datum van Medan uit aanvangen. De „Buizerd", die vandaag met de lading van de „Wielewaal" uit Medan is vertrok ken. ts 24 uur achter op het schema. De „Valk" is vanmorgen van Tjililltan naar Nederland vertrokken. Het toestel vervoert 262 K G. post, 5 K G. pakkelpost en 15 KG. goederen. Voor tusschentra- jecten zijn 23 passagiers gèboekt. Hedenmorgen om halfacht vertrok de „Emoe" met gezagvoerder Abspoel van Schiphol naar Indië Aan boord bevonden zich zes passagiers. Voor de tusschentrajecten hebben ook zes passagiers geboekt. Medegenomen werd: 413,661 K.G. brief post, 20.772 KG. pakketpost en 239,788 KG. vracht ONGELUK OP HR. MS. „JAVA". SOERABAJA, 14 Jan. (Aneta/ANP.l Thans is bekend geworden, dat Donderdag j.l. tijdens schietoefeningen in Straat Madoera op den kruiser „Java" een onge val is gebeurd, waarbij de matroos eerste klasse Oorebeek aan den rechterlong werd verwond. Door een nog niet opgehelderde oorzaak moet bij het schoonmaken van een mitrailleur een kogel zijn rechterlong hebben doorboord. Operatief ingrijpen werd niet noodig geacht. De toestand van het slachtoffer is goed. EEN CONDOR-VLIEGTUIG VERONGELUKT. Een Condor-vliegtuig, komende van Re cife, is bij Rio Bonito (Brazilië) veronge lukt en verbrand. Men weet niets omtrent het lot van de vijf passagiers en de vier leden der be manning. DE HITTEGOLF EN BOSCHBRANDEN IN AUSTRALIË. Bij de groote boschbranden ln den staat Victoria zijn, voor zoover bekend 62 per sonen om het leven gekomen, van wie al leen reeds gisteren 41 Tientallen personen worden nog vermist: men vreest voor hun leven. De branden blijven woeden, hoewel het minder waait en de temperatuur wat is afgenomen. Toch heeft het nog steeds niet geregend. HILLEGOM. De Zwemvereniging H.Z.V. Dr. Wijkmans is benoemd tot voorzitter der zwemvereenigiug H.Z.V. als opvolger van den heer J. Braackmann. De vereni ging nam met vreugde kennis van de u t- breidlng en verbetering der gemeente- zweminrichting. Geadviseerd werd aan het gemeentebestuur te vragen om een geheel nieuwe zweminrichting op zandgrond te stichten, dus niet od veengrond, zooals thans. Aanbesteding Raiffeiscnbank. De aanbestedlne van verbouw en vergroo ting dfer Coöp. Raiffelsenbank had tot uit slag dat ingeschreven werd door A Graper voor f. 10.245: de Groot en Kalkers f.9365; L. v. d Hoorn f.7894: de Vries en Couzijn f. 10.475: Imthorn f. 10.037; Veenman en Vink f.9586; Nijmen f. 10.465; Pouw en Langeveld f. 9229; Veelenturf f. 10.698; C. Jansen f. 10.210 en E. Schuit f.9665; allen hier gevestigd. De begïooting was f 8400. De gunning werd aangehouden. De heeren P. J. v. d. Jagt alhier en P. van den Schaaf te Lisse. leerlingen van den heer H. P. Benkemper alhier zijn geslaagd voor het examen boekhouden van de Ver. van leeraren in de handelswetenschappen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Naar we vernemen, is er in begin Februari weer eenigen steun uit het Land- bouwcrisisfonds op tuinbouwproducten te verwachten. KATWIJK AAN ZEE. Jaarverslag der VisscherijschooL Aan het jaarverslag der Visscherijschool ontleenen wij het volgende; Wederom waren dit jaar alle cursussen der Visscherijschool goed bezet. De examenklas werd in totaal door 45 personen bezocht. Aan het examen voor stuurman op stoomzeevisschersvaartulgen werd deelgenomen door 19 personen, waar van 15 slaagden. Aan het examen voor schipper op stoomzeevisschersvaartulgen werd door 5 personen deelgenomen, welke allen slaagden. Bovendien werd nog één persoon voor machinist op stoomzeevisschersvaartulgen opgeleid, die bij het gedeeltelijk alhier en gedeeltelijk te 's-Gravenhage gehouden examen slaagde. Nadat op 29 Mei de laatste candidaat was geslaagd, werd de school ge sloten. De motorcursus werd ln totaal door 43 personen bezocht. Aan het examen, dat aan de school op 7 en 8 Mei onder toezicht van den heer J. Ages, lid der examencommissie voor machinisten te 's-Gravenhage, als rijksgedelegeerde werd gehouden, namen 12 personen deel, waarvan er 10 slaagden. Jammer is, dat verschillende personen, die daarvoor in aanmerking komen, een volgenden winter niet meer op den cursus komen. Het voortdurende uitstel der diplo- mawet voor de zeevischvaart ls aan dit ver schijnsel niet vreemd, hoewel ook moet worden opgemerkt, dat sommigen na één winter aan den wal, weer meerdere winters op zee vertoeven. Voor den cursus in Engelsch bestond we derom groote belangstelling. Het nut van eenige kennis van het Engelsch wordt dan ook op zee herhaaldelijk bewezen. In totaal namen 55 personen aan de lessen deel, zoo als gewoonlijk gesplitst in 2 groepen. Ook voor den voorbereidenden cursus bestond dit jaar groote belangstelling, zoodat niet eens aan alle aanvragen tot plaatsing kon worden voldaan. In totaal namen 57 personen aan het onderwijs deel. Bij het proefwerken, dat in de week van 1216 April werd gehouden en waaraan 30 leerlingen deelnamen, werd aan 12 leerlingen, die bewezen hadden de meeste vorderingen te hebben gemaakt, een getuig schrift uitgereikt. Aan den cursus voor radiotelefonist, die dit Jaar wederom, danlt zij de bereidwilligheid van de N. V. Radio- Holland. aan de school werd omgeven, na men totaal 49 nersonen deel. Aan het examen werd door 21 newoncn deelgeno men. waarvar 11 het certificaat behaalden. Het onderricht in kennis der bepalingen ter voorkoming van aanvaringen op zee, af b"-tor-' Cderom dagelijks gelegenheid tot a-nrr -' ig van leerlingen. Daar even wel d" vhr-hcrij op versche haring nog bijna door de geheele vloot werd voortge zet, meldden zich aanvankelijk nog weini gen aan. Met goedkeuring van den minis ter werd daarom besloten begin en einde der cursussen een halve maand later te doen vallen. Van 15—31 December nam het aantal leerlingen gedurig toe en begin 1938 waren alle afdeelingen goed bezet. De heer van Eijbergcn, leeraar aan den voorbereidenden cursus, vroeg en verkreeg een jaar studieverlof. In zijn plaats werd tiideiijk voor een jaar benoemd de heer J Vink. onderwijzer te Noordwijk a. Zee. Hoewel het bedrag beschikbaar voor leermiddelen zeer beperkt is. kon toch dit jaar van de gelegenheid worden gebruik gemaakt om een gebruikte Kromhout motor voor de school aan te schaffen, dat het practisch onderricht aan motordrij vers ten goede komt. Een betere opstel- lingsgeiegenheld ls evenwel dringend nood zakelijk. Ledenvergadering der Chr. Hist. Unie. De Chr Hist. Kiesvereeniging vergaderde in Cara Cara ter bespreking van de gros lijst van voovloopige candidaten voor de a.s. Statenverkiezing. Vervolgens werden afge vaardigden benoemd voor de Statenkr ng- vergaderinz op 28 Januari te Lriden Mede gedeeld werd dat voor het stemmen bti vol macht vel. visschers een gevolmachtigde hebben aangewezen. De heer B. v. d. Bent besprak nu het on derwerp WerkldoZenzorg", waarin hij er op wees dat het noodzakelijk was aan dit pro bleem de grootste zorg en aandacht te be steden. In dit verband wees spr. op het plan W-csthoff. Wat Katwijk betreft, hier ls als werkverschaffingsobject noodig een zee haven. Nu is de tijd daarvoor! Hierop volgde een reanimeerde discussie. Na enkele mededeelingen volgde sluiting met dank zegging. Ernstige aanrijding. Od den hoek TramstraatSluisweg had gisteravond omstreeks 7 uur een ernstige aanrijding plaats tusschen een bestelauto van de fa. Quicker than Quick uit Den Haag en bestuurd door C. H. W. T. v. d. Berg en een auto die uit de Tramstraat kwam bestuurd door R. Rijke uit LJmulden. De eerste wagen werd totaal vernield ter wijl een 8-jarig neefje Martinus Scheffel van den besteller, die nagist dezen zat door de ruit werd geslingerd De jongen bekwam snijwonden aan het hoofd die door dr. L. Borleffs werden verbonden De andere auto bekwam eveneens schade. De politie stelt een onderzoek in. HEDEN: Evang. Gem.: Samenkomst te 8.15 uur nam. Zondag. Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur v.m. en half zeven nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en half zeven nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 5 u. n.m. Maandag. Volkshuis: Botanische lezing van prof. Stomps. 81/4 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam,: „Dragulla's Dochter". Eiken dag behaive Maandags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 811 uur Trianon-Theater. Breestraat 31 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Verwaarloosde jeugd'. Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Drie Kameraden". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Heerscher der duisternis". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 2% uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CUlUireele Films Zaterdag nam. 2Vi uur. Rex-Theater. Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „Maytime". Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater, Katw^k aan Zee: Vrijdag. Za terdag en Maandag: „Tarzan en de groene Godin". De avond-, nacht- en iondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 14 t.m. Vrijdag 20 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken tot Hulp der Menschheld, Hooigracht 48. Telefoon 1060; P. du Crolx, Rapenburg 9, Telefoon 85. Te OegstgeestOegstgeestsche Wilhelminapark 8, Telefoon 274. Apotheek, De geneeskundige Zondagsdienst te Lelden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren: Van Leeuwen. Van der Meer, Teeuwen, Ver- brugge en Winkler. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Leemhuis, Tel. 2030. riep, Hou. Pijn. Mpen^hi^ altijd een peeder of cachet van Mljnhardt» Mijnhardt'j Poeders per stuk 8 ct. Doos 49 ctv Cachets.genaamd..Mijnhardtje*"2st.'IGct Doos50cfl 6823 (Ingez. Med.) LEIDSCHENDAM. De verbreding van den Veurschen Straatweg. Naar van bevoegde zijde wordt verno men verkeeren de plannen van de gemeen te Leidschendam voor aanleg van een nieuwe vaarsloot in het terrein, gelegen tusschen den Veurschen straatweg, in een zoodanig stadium, dat uitvoering hiervan zeer waarschijnlijk zal kunnen worden te gemoet gezien. Bij uitvoering van dit plan zal het mo gelijk zijn, de Kerkslootbrug en dc Scha- kenboschbrug, gelegen in den Veurschen straatweg, te wijzigen in duikers, waardoor de voor het wegverkeer hinderlijke toe gangsopritten in dien weg bijna geheel zou den kunnen vervallen Mede zullen dan de thans nog aanwezige gedeelten vaarsloot, gelegen langs genoem den straatweg nabij de twee bedeelde brug gen, kunnen worden gedempt en in de wegverbreeding worden opgenomen. Daar de verbreeding van den Veurschen straatweg geheel vanwege de provincie Zuid-Holland zal worden uitgevoerd en het mogelijk vervallen van de twee eerder ge noemde bruggen een aanzienlijke besparing ln de kosten van de wegverbreeding betee- ftent, zal, naar men venvacht, de provincie Zuid-Holland bereid zijn een subsidie aan de gemeente Leldsehendam te verleenen voor uitvoering van haar vaarslootplannen. Burgerlijke Stand. Getrouwd: J. A. H. Vonk en P. de Groot F. L. Koek en H, Vogelaar. De a-s. Tulpententoonstelling ln „Bloemlust". Binnen enkele dagen gaat Bloemlust zijn poorten weer openen voor de tweede ten toonstelling van dit seizoen en wel de Tulpententoonstelling, die gehouden zal worden van 1721 Januari a.s. De officieele opening, die ts vastgesteld op Dinsdag 17 Jan. des nam. half drie, zal verricht worden door ir. K. Volkersz, Rijks- tuinbouwconsulent te Lisse. Deze tentoonstelling zal worden gevolgd door de groote J aarlij ksche Narcissenten- toonstelling van 1418 Febr. en een spe ciale Trlumph-Tulpententoonstelllng van 2125 Febr. as. NOORDWIJK. Loop der Bevolking;. Gevestigd: H. Bokhorst. Zwarteweg 20; M. H. Jansen en fam., St. Jeroensweg 12; H. Meijer, Langeveld 29; A. Eecen en fam., Q. van Ufford straat 55; T. Bregman. Q. van Uf fordstraat 55: Th. van den Berg, Zeestraat 45; E. van Keste- ren. Voorstraat 42. Vertrokken: M. J. H. Leenders. n. Rotterdam. Millinxstr. 12; G. van den Bosch en fam.. naai* Epe, Gortelscheweg G 322: M. van den Eijkel geb. van Dulvenboden. n. Rijnsburg. Noord einde 162; L. M. Sluljs, n. Hlllegersberg, Staten- laan 12. LISSE. Loop der bevolking 1938. mannen vrouwen totaal De bevolking bedroeg op 4783 1 Januari 1938 Gevestigd in 1938 Geboren in 1938 182 128 4637 232 116 Vertrokken in 1938 Overleden in 1938 Bevolking op 31 Dec. '38 Gesloten huwelijken in 1938 Echtscheidingen in 1938 5093 175 22 48% 68 1 4728 9624 NOORDWIJKERHOUT. Ernstige val. Mej. G. uit den Ruljgenhock fietste te Bennebroek, toen een groote herdershond tegen haar rijwiel opsprong. Zij kwam te vallen en werd met een zieken-auto thuis gebracht, waar een hersenschudding werd geconstateerd. De familie Itereon te Ben nebroek, die het ongeluk zag gebeuren, verleende de noodige hulp. De Chr. Voetbalvereeniging (C.N.V.l hield een bijeenkomst voor genoodigden en leden in Hotel Gouwenbere. De opkomst was groot. De voorzitter, de heer B. W. Schcffer opende met gebed. Iedereen ver maakte zich kostelijk tot na het midder nachtelijk uur. Een in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte, voor het Bijbel-Genootschap bracht f. 11.50 op. Voor het fonds voor emeriti-predikanten, weduwen en weezen werd gecollecteerd f. 11.70. RIJNSBURG. Ned. Chr. Landarbeidersbond. De afd. Rijnsburg van bovengenoemde bond hield een druk bezochte vergadering in het ontspanningslokaal. Door ontstentenis van den voorzitter opende de secretaris, de heer S. v. d. Mey na het zingen van Ps. 42 1 de bijeenkomst met gebed. De notulen werden goedgekeurd Een in gekomen stuk betreffende het teekenen van den controle-staat werd behandeld. Het bestuursvoorstel aangaande het con tract werd aangenomen. Dit behelst een weekloon van f. 16f. 17 en een nadere regeling van de jongensloonen. Een propaganda-vergadering zal worden gehouden ln Februari met een hoofdbe stuurslid als spreker. De controle-commissie bracht bij monde van den heer L. Lindhou' verslag uit van haar bevindingen. Alles werd ln de beste orde bevonden. Tot reserve controleur werd benoemd de heer M. Zwaan Na de rondvraag sloot de heer van der Mey na het zingen van den Avondzang met dankgebed. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6