RAADSELS Goede oplossingen Oplossingen ANEKDOTEN of zij opgeknapt is? Jullie hebben hard gewerkt voor de vacantie. Met een voldaan gevoel zullen jullie in jurk en trui gekro pen zijn. Konden jullie wakker blijven op Oudejaarsavond? Anny Bekooy Ik hoop, dat het met de prijsraadsels net zoo goed lukt, als met deze raadsels. Je hebt nog genoten van de sneeuw; je moest er gauw bij zijn; anders was de regen je voor. Gisteren was je ver jaardag? Nog hartelijk gelukgewenscht. Anny Olivier Je wensch wordt volgen de week vervuld, dat heb je al begrepen. Hoe is het met je broertje? Bedankt voor Je raadsel. Ans Nieuwenhuys Lees maar goed be gin correspondentie. Ik wensch en hoop hetzelfde als je Ouders. Annie Labordus Hartelijk welkom, en bedankt voor je raadsel, dat Je me dadelijk stuurt. Tonny vindt het zeker heerlijk, als je zoo met hem speelt. Ik vind je brief keu rig, ondanks je nagelpijn. Jo Drabbe Natuurlijk maak je mij nieuwsgierig. Ik ken vlak bij mij drie meis jes, die ook zoo dol op de roltrap zijn! Ik denk wel aan den datum, maar kan het nog niet beloven. Misschien weet je nog, waar om juist de week, waarin het valt, zoo druk voor mij is. Bep en Jan Crama Nu is het beter gelukt. Jullie beiden bedankt voor de inge zonden raadsels; alle zijn geschikt. Janny Swaak Het afscheids-oogenblik van het Oudejaar willen de meesten. en jij ook. graag meemaken. En het Nieuwe jaar begrijpt dan wel, waarom er zijn eersten morgen zoo lang geslapen wordt. Leny Moraal Prettig, als je in de va cantie nog eens uit logeeren mag. Deze va cantie was wel bijzonder fijn. Zusjes Schipper Jullie hebben het best voor me onthouden. Ik vind het goed. Nu zijn we er dichter bij! Annie van Es Het gaat je best af, zoo als je ziet. Rie Smittenaar Mag je alleen reizen naar je vriendinnetje? Dan is het heele- maal „echt". Weer gewend op school? Jaap Kruit Dank voor je goede wen- schen en voor het raadsel. Voor een rebus zorg ik niet. Zusjes Plantfeber Laat met je Nieuw- jaarswenschen? Daar ben ik het niet mee eens. Kennen jullie soms Suze en Leny Plantfeber, van wie ik verleden week een mooie Nieuwjaarskaart met gelukwensch ontving? Bedankt voor jullie raadseltje. Corrie Bakker Bedankt voor je harte lijke belangstelling; ik kan Je vraag met „ja" beantwoorden. Rietje Brandt Hoe dom van mij om te vergeten, dat het nog vacantie was met je verjaardag. Ik zal je cadeaux maar niet gaan tellen; ik ben bang, den tel kwijt te raken Heeft Ellie ook meegesmuld van haar tongetjes? Een tongetje op een ton getje smaakt best! Dieni Boogaards Van harte welkom in onzen kring. Aardig, dat je mij ook met je broertjes laat kennis maken. Het klepper liedje is mij ook wèlbekend. Elly van Vliet Jij ook hartelijk wel kom. Gezellig, met je vriendinnetje samen de raadsels op te lossen en in te sturen. Het mag in één enveloppe, als jullie dat pret tiger vinden. Jij bent dus de jongste thuis. Fientje de Bruyn Nog een nieuweling; ook welkom in ons midden. Dan hoop ik met je vriendinnetje ook spoedig kennis te maken. Jullie kunnen je briefjes in één enveloppe insturen; dat scheelt jullie een postzegel. Jannie Kooien Het was een fijne va- cantiedag voor jullie verleden Woensdag. Wat zal de warme thee gesmaakt hebben na het spelen in de sneeuw! En wat zullen jullie lekker geslapen hebben daarna! Marietje Laman Ik bedankte boven reeds voor jullie mooie kaart. De brief was verrassend. Het raadseltje is geschikt, dank je wel. Willem Laman Je hebt een groot raad sel gemaakt, knap hoor. Je geeft het er niet bij op; maar je bedoelt zeker, dat de eerste letters den naam van een land vormen? Paulus Laman Ook bedankt voor je raadsels. Wat hebben jullie gewerkt dezen keer. Hebben jullie al Engelsche post zegels? Marietje Prenen Het speet jou niet alleen, dat het ging dooien. Ik heb er in menig briefje over gelezen. Greti Kips Ik ben altijd weer blij, als ik je er bij zie. Zoo kan er onverwacht weer wat tusschen komen; eerst ijs en sneeuw, en daarna, minder prettig, een ziektetje. Nu is het fijne en het nare achter den rug en kunnen we briefjes aan elkaar schrij ven. Matje van Leeuwen Je verraste me met je mooie kaart. Ik hoop, dat je nu weer geregeld zult kunnen inzenden. (In de raadsels wordt uitsluitend de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. i. Ingezonden door Flip Stouten. Zoek uit elk der onderstaande zinnen een woord; deze vormen te zamen een spreekwoord van 6 woorden. Het 3e woord van het spreekwoord moet uit de 3e en 4e zin samen gezocht worden. 1. Onder de bomen is het koel. 2. Mhn zusje is de beste leerlinge. 3. Moeder stu-urde mij naar den dokter. 4. Bob is vreselijk lui 5. Blijf stil staan, jongens, daar komt een auto aan. 6. Wie komt daar aan? dat is Moeder. 7. Die hond is van de wal afgegleden. n. Ingezonden door Anny Bekooy. Waarom is water een sterke drank? III. Ingezonden door Drietal de Neef. Tweemaal een L, een B, een E. Tweemaal een O. en eenmaal I, Maken te zamen een lekker gebak; Je moogt raden op je gemak. IV. Ingezonden door Ineke Bote ren brood. Ik ben een jongensnaam, die omgekeerd dezelfde naam vormt. Breekt men mij door, dan is de eerste helft een jongens- en de tweede helft een meisjesnaam. Wie noemt mij? V. Ingezonden door Lies je van Klaveren. Op de kruisjes komt horizontaal en ver ticaal hetzelfde woord te staan, x 1. een medeklinker. x 2. speelgoed, x x x x x 3. een brandstof. x 4. moed (ook opschep.perij x 5. een medeklinker. VI. Ingezonden door Annie Schipper. Ik ben een zoogdier, niet heel klein, En ruiger dan het tamme zwijn; Veel wilder ben ik bovendien; Ik ben in hol en kloof te zien. Al treft men mij in Artis aan, Tc Ben liever toch bij d Afrikaan. Sla 't hoofd mij af, dan zult ge ontwaren, Dat 'k ouder ben dan vijftig jaren. VII Ingezonden door Carla Optendrees. Verborgen dierennamen. 1. Kennen jull'e het sprookje van Assepoes wel? 2. De lamp brandt slecht. 3. Piet viel in een kuil. vin. Ingezonden door Annie Klos. Ik ben een plaats in Zeeland van 10 let ters. 1. 3, 4 is iets. wat velen graag lusten. 2. 3, 7. 8. 9 is een riviertje. 5. 6 is een muzieknoot. 2, 3 9. 8, 9, 10 betekent: on waarheid spreken. Drietal van Driel Ik hoop den volgen den school- en verjaardagsnieuws van Liesje te hooren. Nel heeft geen afscheid genomen, daarom begreep ik het niet. Ook uit de brieven bereikten me nog ge- lukwenschen; hiervoor mijn hartelijken dank. Dit geldt weer voor al die wenschen te zamen. Het Nieuwe jaar brengt ons ook nieuwe lingen en enkele oude bekenden. Natuurlijk een verheugend feit! Wie zich nog aan wil melden, is welkom. Er is dezen keer door velen voor mijn raadsel voorraad gezorgd. Wie zorgt er voor anekdoten? Ik hoop wéér zooveel brieven (of nog meer!) te ontvangen. Den volgenden keer dus: de prijsraadsels! Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. ontvangen van: Emma de Groot, Geertrui de Groot. Piet Martijn, Aukje van dei- Walle Ann e Schou ten, Joop Schouten. Alie Wilterdink, Wout van Heel Marietje Lagerwij, Piet Arentsen, Truusje Sluymer, Ella MCinema, Nelly Mei- nema, Jeannetje de Geus, Loekle Favier, Toos de Vos, R;e de Vos. Joke de Vos, Nei de Roode. Truus Nievaait, Willy WLggers, Riekje Leemans. Jan Spijker, Johan Spij ker. Friedel Libot. Annie Schneider. Marie tje van Vliet. Bernard van Vl'et, Frans Pison, Nelly Stalleu. Willy van der Laken, Willy van Rijn. Jo van Rijn Atze van der Kooi. Bea van der Kooi. Wim Rienslra, Paul Rlenstra Niek Bakker, Wim Nleboer, Marietje Hoppenbrouwer, Willy Metselaar, Coba Verlind Jannie van Groeningen. An nie van der Vos, Jan Bronsgeest. Mien Verstraaten. Riek de Vos, Jann e Werk, Ida de Graaf. Rika de Graaf, Lydia Botermans, Alida Stikkelorum, Koosje Stlkkelorum, Dikkle de Man. Abram Fakkel. Prijna Sloot weg. Hester Slootweg. Flip Stouten. Nelly Stouten, SJaantje Stouten. Jannie Harte- velt, Cootje Hartevelt, Dieneke Bosma. Ineke Boterenbrood. Piet de Best. Hannle de Wekker. Suusje de Wekker, Gerrie Swe- rLs, Marietje de Mooy. Mlep Vermeulen, Lydi Boon Mientje de Water. Willy Broers. Karei van der Wilk, Leuntje Koekebakker, Dirk van Laar. (ook van vorigen keeri Jan nie van Kampenhout. Bep van der Heyden, Henny van Vliet, Corrie van Weizen. Joke Zilverentant Hendrik Hanno Corrie Dek, Tonie Neuteboom, Afke Neuteboom. Lydia Optendrees, Car'a Optendrees Bepp e Op tendrees. Bep Bouter. Anny Bekooi, Anny Olivier. Annie Labordus, Jo Drabbe, Bep Crama, Jan Crama. Riete Scheer. Tootje Scheer. Janny Swaak. Leny Moraal Annie Schipper Adri Schipper, An nie van Es, R'e Smittenaar. Rietje Brandt, Jaap Kruit, Jannie Kooien, Suze Plantfeber Leny Plantfeber. Jack de Geus. Suze da Geus Fientje de Bruyn. Corrie Bakker Elly van Vliet Dieni Boogaards. Greti Kips, Ma rietje Prenen Marietje Laman, Willem La man. Pau'us Laman Liesje van Driel. Ank'e van Driel. Henny van Driel Van vorigen keer nog ontvangen van: Jaok de Geus. Suze de Geus. Hendrik Han no. Dieneke Bosma. Matje van Leeuwen. der raadsels uil het vorige nummer. 1. De kachel. 2. 1. Elk huis heeft zijn kruis. 2. Arbe'd adelt. 3. Constantinopel. 4. De molenwieken. 5. 100. want 10 maal 8 (80) en 20 is 100. 6. Jacoba van Beieren; Jan Coba. el. beef. banjo, Va veren. naar. 7. Dal. wal, bal, hal. 8. Duimelijntje; cluim, lijn. Jet, e. Ingezonden door Beppie Bouter. Automobilist (die juist een slagers jongen aangereden heeft): „Het spijt me verschrikkelijk, jongen, maar mankeert je niets Jongen (die den Inhoud van zijn mand opraapt): „Even kijken: hier is mijn lever, daar mijn ribben, maar ik zie mijn nieren nergens." Ingezonden door Lydia Botermans. „Moeder, is het nog geen etenstijd?" „Pas over een half uur, Piet." „Zoodan loopt mijn maag een uur voor Ingezonden door Anny Bekooi. Waar? Annie: ,Je zwemt best. Waar heb je dat geleerd?" Ria: „Wel, in het water nafuuifpk'.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 18