CORRESPONDENTIE Beste raadselnichtjes en -neefjes, Nu ben ik nóg eens verrastJ ullie hebben waarschijnlijk wel begrepen, dat ik verle- cen week niet in de stad was. En nu vond ik bij mijn thuiskomst weer vele Nieuw- I jaarswenschen. Voor mijzelf heel prettig, Itwee weken achtereen zoo verrast te wor- Icen; voor jullie (afzenders en -sters van Ide kaarten» misschien minder leuk. Want: I jullie vonden je naam nog niet genoemd in [de krant. Maar nu krijgen jullie dan een beurt. Omstreeks Nieuwjaar is het bij de post zóó druk, dat je er niet vast op kunt rekenen, dat je kaart op tijd ontvangen I zal worden. Doch late Nieuwjaarswenschen zijn even welkom! Nu bedank ik ook jullie pog hartelijk voor je mooie kaart en ge luk wensch. Ook mijn dank aan de Ouders, die mij hun Nieuwjaarswenschen nog deden toekomen, in de brieven of per kaartje. Ik zal weer de namen laten volgen; dan weet ieder ook nu. dat ik de kaart ontvangen heb. Mijn hartelijken dank aan: Familie Th. Koekebakker, heer en mevr. Meinema Stam, heer en mevr. A. Hartevelt-Slootweg, Prijna Hartevelt, Rie Hartevelt (jullie zijn me nog niet vergeten!). Matje v. Leeuwen, Marietje Laman. Paul Laman, Wim Laman, Carla, Lydia en Beppie Optendrees, Jannv en Cootje Hartevelt, Jannie van Biezen, Ly dia, Coby en Beppie Botermans, Ans Nieu- wenhuys, Alida van der Holst, Leny Moraal, Beppie Bouter, Annie van der Vos (jij ver went me dubbel!), Loesje Horstman (met een hartelijken groet), Tweetal van Vliet, Rika de Graaf, Jo Drabbe, Rie Smittenaar. Ook nu weer mooie kaarten! Ik krijg een prachtige verzameling zoo. Het Nieuwe jaar heeft me eenige keeren op een vroolijke manier begroet. De verrassing van mij is natuurlijk al door jullie geraden! Volgende week vliegen jullie daarvoor op de krant aan Ik hoop, dat allen present zullen zijn. Nu volgen de afzonderlijke antwoorden. Karei van der Wilk De sneeuw Zater dagmiddag gaf het laatste staartje van de winterpret in deze weken. Of de winter nog meer zal brengen, moeten we afwachten. Leuntje Koekebakker Als je het begin der correspondentie leest, vind je je vraag beantwoord Zoo erg als jij denkt, is het gelukkig niet! Dirk van Laar Ik zou den brief dan voortaan maar zelf posten. Jullie hebben dan toch tot het laatst toe van sneeuw en ijs genoten. Ik gaf Moeder gelijk! Je vacantie eindigde met een echten feestdag in huis. Jannie van Kampenhout Voor Moeder waren het nu extra drukke dagen. Jij had het leelijk te pakken. Nu weer beter? En alles weer gewoon thuis? Bep van der Heyden Jullie zijn zeker flink aan het oefenen voor de uitvoering? Dan moet alles van een leien dakje gaan. Die maand Februari wordt een goede maand voor jou! Corrie van Weizen Leuk voor jou en voor mij, dat je alle acht raadsels weer goed hebt. Jouw raadseltje viel in den smaak. Hendrik Hanno Je ansicht had ik wel ontvangen, ie brief niet. Nu heb ik er dan twee tegelijk. Ik hoop ook op een prettige briefwisseling met je in dit nieuwe jaar. Ik feliciteer ie nog met je verjaardag. Tonie Neuteboom Zooals jullie deden, is het spelen leuk in de sneeuw. Je hebt pret, zonder, anderen te hinderen. Wat daarvan komt, hebben jullie nog kunnen lezen in het vorige kinderblad. Hoe lang heeft „Noorman" geleefd? Beterschap voor ie broertje. Hannie de Wekker Nieuwsgierig Aagje, ik kan niet alles bewaren; dan zou mijn huis te klein worden! Wat er voor in aan merking komt, wordt bewaard en dat is heusch nog heel veel. Maar geen kibbel- 'briefjes! Ik hoop, dat het lukt de volgende week. Suusje de Wekker Lees eerst maar goed, wat ik bij Hannie schreef Je maakt me heel verlangend naar alles; dan moet je een echt dametje zijn. Een lief dametje. Je Moeder heeft het weer druk voor jullie. Gerrie Sweris Wat een gezellige brief! Ik was zoo verdiept, dat het me werkelijk speet, dat het uit was. Als je broers hebt, leer je wel tegen plagen te kunnen. Je hebt een bibliotheek, hoor. Wat zul jij werken voor je rapport! Fijn, die Haagsche logeer partijtjes. Je vriendin Nelly ken ik niet. Piet Martijn Ik wensch je ouders en jou hetzelfde toe. Nu komt er een tijd van flink leeren en werken. Heerlijk, die hya cinthen; zij halen de lente al in de kamer. Bedankt voor je anekdoten. Aukje van der Walle Je hebt verleden week al kunnen lezen, dat ik het voor jul lie jammer vind, dat het ijs niet in dc Kerstvacantie is gebleven. Het is maar goed. dat niemand er iets aan doen kan. Ik vind dit bijzonder aardig postpapier. Dit plaatje ontvang ik vandaag voor het eerst, maar dan ook meteen driedubbel. Alie Wilterdink Natuurlijk mag je meedoen. Dan krijg ik er een nichtje bij en jij een Tante; misschien je eenige Leid - sche Tante? Je komt uit een mooie streek. Je verrast me direct met een aardig raad sel; welbedankt. Marietje Lager wij Je zusje zal ook welkom zijn later; groet mijn toekomstig raadselnichtje alvast van mij. Ja, bij prijs raadsels worden boeken verloot; dus dan heb je een kansje. Je raadsel is geschikt; dank je wel. Piet Arentsen - Wat een aardig tafreeltje is dat op je postpapier! Je had dus een fijne vacantie. Bedankt voor je raadsel. Truusje Sluymer Er zijn veel prettige dingen voor je geweest in de vacantie Niet aardig van het ijs, hè, weer zoo gauw weg te dooien! Ella Meinema Ik begrijp wel, dat in deze weken, door ijs en sneeuw en de feest dagen, de raadsels er bij inschoten. Nu reken ik weer op jullie! Het kaartje heb ik nu ontvangen (lees boven). Hoe lang hield de sneeuw het uit in de kamer? Lang ge noeg, om den sneeuwman klaar te krijgen? Ik heb dus nog nieuws van je te goed! Jeanne de Geus Hartelijk dank en voor jou nog hetzelfde. Drietal de Vos Jullie vlogen er niet in met het 5de raadsel. Dan hebben jullie later een „ellenlangen" brief van mij. Een leuk idee; er zijn meer nichtjes, die het op deze manier doen. Nel de Roode Je hebt je best gedaan; alle oplossingen goed! Nu over het nieuwe raadsel. Het is een aardig raadsel, maar. heeft bijna gelijk al eens in onze krant gestaan. Als je het nu om kunt werken met andere woorden, kan ik het gebruiken. Probeer het maar. Truus Nievaart Gezellig voor jullie, de raadsels zoo samen op te lossen en in te sturen. Een aardig raadsel, dank je wel: maar ik zal het met kruisjes plaatsen; dat is duidelijker dan cijfers in dit geval. Willy Wiggers Je had een prettig nieuwtje! Doe goed je best en ik wensch je daar heel pleizierige uurtjes toe. Riekje Leemans Nu gaat het goed met het ooiossen. Je had dus een prettig werkje met Henny Schrijf je haar nog wel? Zeg haar dan. dat zij van mij nog wat hoort. Hoe heette dat mooie boek? Friedel Libot Kijk eens aan; het doet me pleizier, je weer aan te treffen. Om je de waarheid te zeggen: ik was wel een beetje teleurgesteld, dat ik niet meer van je hoorde. Maar nu is dat voorbij! Snoezig postpapier van Sneeuwwitje. Annie Schneider Je begrijpt, dat ik ook met je nieuwe postpapier in mijn schik ben, in dubbel opzicht! Raad maar, waar om. Nu ging je in K. aan het werk met sneeuw, inplaats van met zand. Jammer van je armbandje. Tweetal van Vliet Jullie zorgen wel, dat mijn raadselvoorraad niet te klein wordt! Welbedankt voor alle raadsels. Frans Pison In de afgeloopen weken namen andere dingen je tijd in beslag, dat begrijp ik. Voor jullie insgelijks mijn beste wenschen. Nelly Stafleu Ik heb de velletjes ver geleken en het komt uit van verleden week. Niet weer vergeten! Geen wonder, dat je slaap had. Nu een versje voor je: Wees vriendelijk voor ieder, die je ontmoet, Maak ook, waar je kunt. het leven goed, Zoo is dan mijn oprechte wensch: Groei op tot een flink en hulpvaardig mensch. Willie van der Laken Hartelijk welkom. Je hebt nog den tijd: je moogt tot je 16de jaar meedoen. Je hebt het goed gedaan. Al leen bij prijsraadsels (volgende week, je treft het!), moeten de oplossingen op een afzonderlijk velletje. Ik ben nu je Tante. Dan wil je zeker graag eens wat van je eigen raadsels insturen voor onze kinder krant? Willy van Rijn Hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag, den laatsten in onzen raadselkring. Ik hoop, dat je dit laatste jaar ook nog met pleizier mee zult doen. Prettige dag Zondag. Atze van der Kooi Ik denk toch niet, dat je in 1939 nog op de schaatsen ge weest bent. Bea van der Kooi Zoo, zoo, jij mocht dus al van de partij zijn op Oudejaars avond, verleden jaar zelfs al. Jij treft het zeker zoo door de oudere jongens thuis. Paul en Wim Rienstra Misschien is er volgende week weer iets te vertellen. Nu dan alleen een hartelijken groet. Niek Bakker Bedankt voor je raadsels; ik kan ze gebruiken. Wim Nieboer Prettig, dat je weer mee komt doen. Ik ken je nog wel. Je stuurde vroeger in met je zus Bep, is 't niet? Willy Metselaar Dan zijn we beiden blij, dat je nu begonnen bent. Weer leuk postpapier Marietje Hoppenbrouwer goede wenschen zijn nog even welkom, hoor. Ik heb schik in dit aardige postpapier. Coba Verlind Dat overkomt de beste wel eens. En je had me niet vergeten Nieuwjaar te wenschen! Janny van Groeningen Het is goed, wat je vraagt; maar niet geregeld, want er zijn meer liefhebsters. Dat hindert niet; het is voor hetzelfde doel. Dat kun je dan eens 's middags na vieren doen. Is de wan deling je niet te ver? Annie van der Vos Ja, ik ben met Nieuwjaarskaarten heel erg verwend! En jij moet maar hopen op „veel geluk" bij de loting! Jan Bronsgeest Je begrijpt goed, dat ik een pracht-verzameling kaarten heb. Ik zou er haast een winkeltje mee op kunnen zetten Mien Verstraaten Nu kan ik jou eens bedanken voor het mooië postpapier waar op je steeds je raadsels instuurt. Ik meen dit nieuwe raadsel reeds in mijn voorraad te hebben; dat merk je dan later wel. Riek de Vos Het begin is er dus met schaatsenrijden. Dan komt het mooie rij den ook wel. Maarnu moeten we eerst weer op ijs wachten. Je hebt mooi postpa pier. Jannie Werk Je liet me twee keer schrikken in dezen brief. Maar gelukkig liep alles goed af. Het viel niet mee, zoo lang in de sneeuw te wachten. Alida en Koosje Stikkelorum Je hebt je vacantie goed besteed, Alida. Na de vacantie is de school weer echt prettig: alles op zijn tijd. Koosje, jij doet alweer haast een jaar mee, is 't niet? Abram Fakkel Bedankt voor je beide raadsels, en bedank Moeder en zusjes voor haar goede wenschen. Nelly Stouten Je hebt je vacantie nut tig besteed. Zoo is het voor Moeder extra prettig, haar dochter met vacantie thuis te hebben. Flip Stouten Nu heb je mij ook be nieuwd gemaakt naar den uitslag van den teekenwedstrijd. Volgende week kun je dan in onze krant je geluk beproeven. Sjaantje Stouten Je nieuwe hand schoenen brachten geen geluk! Is het ver loren schaap niet terecht gekomen? Dikkie de Man Ik roep je graag een hartelijk welkom toe. Lydia Botermans Nu heb ik je mooie kaart ontvangen. Lees maar boven. Dat was een fiksche wandeling voor Coba en jou. Nu komt je zusje op een leuken leeftijd en wordt zij een klein speelkameraadje voor je. Tweetal Hartevelt Ik heb jullie aller gelukwenschen nu ontvangen. Een extra bedankje voor zoovele goede wenschen, aan jullie allen. Dieneke Bosnia Ja, je was te laat. Lees onder „Goede oplossingen". Nu vind je ie naam dan dubbel. Marietje de Mooy. Heel graag zelfs! Miep Vermeulen Laten we hopen, dat het nu beter lukt. De Decembermaand heeft ook zoovele bijzondere dagen. En toen nog sneeuw en ijs! Bij de Maas valt veel te zien; daar verveel je je niet. Jammer van het tochtje! Lydi Boon Het was laat genoeg, toen je op Oudejaarsavond je bedje opzocht. Ik vind dit snoezig postpapier; jij zelf zeker ook? Willy Broers Je mag alles, wat je vraagt: meedoen, en af en toe een raadsel insturen. Nu vraag ik nog wat: ben je een jongen of meisje? Bep Bouter H. is er den vorigen keer nog bijgekomen, op het nippertje. Zoek nog maar eens. Dezen keer is het niet gelukt. Je Grootvader lijkt me nog kras. De groeten gaan steeds heen en weer. Joke Zilverentant Met zooveel feest dagen heb je ook geen tijd voor raadsels. Voor mijzelf hoop ik, dat er nu de eerste weken geen verjaardagen bij jullie zijn! Wat een pracht-cadeau kreeg jij! Corrie Dek Je hebt veel fijns beleefd in de Kerstvacantie, en je hebt ook aardig postpapier. Zusjes Optendrees In de eerste plaats beterschap met Carla; schrijven jullie me.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 17