LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 14 Januari 1939 KERK- EN 5CKOOLNIEUW5 YISSCHERIJ-BERICHTEN DAGBLADRECLAME BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEVRAAGD AANGEBODEN PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 15 JANUARI. Leiden. Doopsgez. Gem.: Voorm. halfelf, d£. Ten Cate. Eglise Wallonne: dix heures et demie. Mr. J. Hayet. pasteur Arnhem. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf. ds. Mak kink. Geref. Kerk In H.V. (Patrimonium): Nam. 5 uur, ds. Kroon. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfelf, ds. Mis pelblom Beyer. Rozekruizersgenootschap <Z.W. Singel 106): Voorm. halfelf. de heer Dillo. Ver. van Vrfjz. Hervormden (Volkshuls): Voorm. halfelf. dr. Boersema. Vrijz. Kinderkerk (Gerecht 10)Nam. half een, dr. Boersema. Vrijz. Kath Kerk (Vreewükstr. 19)Voorm. halfelf, Gez. Mis. Aalsmeer Ned. Herv. Kerk Dorp: Voorm. 10 uur. ds. IJ. Alkema en nam. 6 uur, ds. H. v. d. Linde. Oost: Voorm. 10 uur. ds. Hoen van Bussum en nam. 6 uur, ds. IJ. Alkema. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. J. Knoppersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. W. F. Laman van Mlddelharnls. Aarlandcrveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. G. Th. v. Beuse- kom. Geref. Kerk: Voorm. halftien, ds. Moolhuizen; nam. halfzeven, leesdienst. Alphen a. d. Rijn Ned. Herv. Kerk <Ju- lianastraat)Voorm. halftien, ds. Stchouwer; nam. halfzeven, ds. Scheers. Hulpgebouw (Gouwsluls): Nam. halfzeven, de heer Godthelp. Kinderkerk „Bethel": Voorm. 10 uur. de heer v. Berkel. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg) Voorm. 10 uur. dr. J. P. Cannegieter. Evangelisatie <Hooftstraat)Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer A. J. Dekker. Geref. Kerk (Hooftstraat)Voorm. 10 uur en nam. 6 uur. ds. Hartkamp. Geref. Kerk (Raadhuisstraat): Voorm. 10 u.f ds Bosch; nam. 6 uur, ds. Mulder. Martha-Stichting: Voorm. 10 uur, ds. Meijer. Chr. Geref. Kerk (Van Reedestraat)Voorm. haltflen en nam. 6 uur. leesdienst. Lokaal van MandersloostraatVoorm. halftien en nam. 6 uur, de heer Bisschop van Rouveen. Haarlemmermeer Hoofddorp: Voorm. half tien, en nam. halfzeven ds. J. C. Salverda. Aalsmeerderweg (15 Jan): Voorm. halftien, de heer W. T. J. Koudstaal; nam. halfdrie. ds. J. C. Salverda H.D. Vijfhulzen: Voorm. halftien en nam. halfdrie de heer A. C. Brörlens. Lijnden: Voorm. 10 uur, de heer P. v. d. Berg. Badhoevedorp: Voorm. tien uur, ds. G. A. den Hartog van Amsterdam. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Ged. H.A.) en nam. 5 uur (Bed. H.A. en dank- egging) ds. Chr. Eerhard. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. A. K. Krabbe (Viering H. Av. en Dankzeg ging). Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 Uur. ds. Hendriksen. Necl. Prot. Bond: Voorm. half elf, ds. H. J. Kastein van Hoorn. Katwijk aan Zee Geref. Gem. (Remisestr.) Voorm. 10 en 5 uur. ds. Weyting van Amersfoort. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds. Ingwersen. Leimuiden Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, candidaat De Tombe van Leiden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half drie. ds. Aalders. Lisse Ned. Prot. Bond: Voorm. 101/4 uur, ds. C. H. Brandt van Haarlem. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. de Bel van Warmond (Bed. H. Avondmaal); nam. 5 uur, ds. Kuilman van Leiden (Dangzeggingi. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur dr. Th. Ruys Jr. Chr. Geref. Kerk: Voorm. tien uur en nam. d uur ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur dr. Ligtenberg. Oud Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. halfdrie, leesdienst. Noordwük-Binnen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzes, ds. W. W. Siddré. Ger. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzes, de heer Popta van Oudega. Noord wijk aan Zee Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 uur en nam. 5 uur. ds. N. J. Cupédo. Ger. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. B. Bouma. Ger. Kerk (H. V.): Voorm. 10 uur, ds. K. H. Kroon: nam. 5 uur, leesdienst. NoordwUkerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien uur Bediening H. A.), en nam. 5 uur (Dankzegging), ds. Van Noort. Oude Wetering Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm. halftien leesdienst: nam. halfdrie ds. van Bos. Rem. Kerk: Voorm. tien uur ds. Heijn. Rijnsburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Van Niftrik H.A.; nam. 5 uur, de heer De Hoop. Kerkzaal: Voorm. halftien de heer De Hoop; nam. 5 uur. ds. Van Niftrik H.A. Ger. Kerk (Rapenburg): Voorm. half tien, ds. Van der Loo; nam. 6 uur, ds. J. M. Kroes van Dalfsen. Ger. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. halftien ds. Kroes; nam. 6 uur ds. Van der Loo. Chr. Ger. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, leesdienst. Riinzalerwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien. de heer Van Teyllngen van Leiden. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. Wassenaar Gebouw v. Chr. Bel. (School straat.): Voorm. 10 u. 5. dr. Honders (H. Avond maal); nam. halfzes. ds. Ten Kate. Kievietkerk: Voorm. 10 uur 5. ds. Ten Katc. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Kampen (vac.-M. Ottevanger), J. Th. v. Veenen te Vroomshoop. Dr. E. J. W. POSTHUMUS MEYES. Gaat 1 Juli met emeritaat. Dr. E. J. W. Posthumus Meyes. de beken de nestor der Ned. Herv. predikanten te 's-Gravenhage heeft zijn kerkeraad mede gedeeld voornemens te zijn met ingang van 1 Juli a.s., na een diensttijd van bij kans 44 jaar met emeritaat te gaan. Di". E. J. W. Posthumus Meyes werd 18 Mei 1871 te Amsterdam, waar zoowel zijn vader als zijn grootvader predikant geweest zijn en waarheen hij zelf meer dan een maal een beroep ontving, geboren. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht studeerde hij theologie en daar was minister dr. J. R. Slotemaker de Bruine zijn mede-student. In 1894 werd hij candidaat en in 1895 pro moveerde hij aan de Utreohtsche universi teit tot doctor in de theologie op een proefschrift getiteld: „Jacobus Revius, zijn leven en werken". Uit tal van beroepen werd dat naar Heinenoord de oude gemeente van Pier- son en Talma aangenomen en 28 Juli 1895 bevestigde zijn vader hem aldaar in het ambt. Met Hand. 10 36 aanvaardde dr. Posthumus Meyes zijn ambtelijke loop baan. Ook in Heineoord ontving dr. Posthumus Meyes vele beroepen. Hij nam dat naar Middelburg aan, aan welke ge meente hij zich in 1899 verbond. Een be roep naar Amsterdam werd hierna tot twee maal toe afgeslagen en dat naar Den Haag eveneens. Maar toen het tweede be roep van de Hofstad kwam, waar dr. Posthumus Meyes met Minister Slotemaker de Bruine en de bekende dr. j. H. Gunning op het 3-tal stond werd het aangenomen en 24 Sept. 1902 verbond de scheidende predi kant zich aan zijn tegenwoordige gemeente sprekende over 2 Petrus 1 19. In de Nieuwe kerk had dr. Posthumus zijn wijk- kerk en de oude binnenstad werd hem ter bearbeiding toevertrouwd. Dr. Posthumus Meyes is lid van het hoofdbestuur van de Ned. Middernacht- zendingvereeniging en oprichter en oud- secr. van het curatorium van het Chr. gymnasium in zijn woonplaats. Zijn verdiensten vonden erkenning door zijn benoeming tot lid der maatschappij voor Ned. Letterkunde te Leiden; idem van het Historisch Genootschap te Utrecht en van het Zeeuwseh Genootschap der Weten schappen te Middelburg. In 1921 werd hij benoemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau. Sedert het overlijden van dr. F. v. Gheel Gildemeester op 1 Jan. 1929 is dr. Posthu mus Meyes de nestor van het ministerie van predikanten en heeft hij dus geen eigenlijke wijk meer. Dr. Posthumus Meyes is voornemens in de Residentie te blijven wonen. PROF. DR. TH. L. HAITJEMA. A.s. Woensdag herdenkt prof. dr. Th. L. Haitjema. hoogleeraar hi de theologie aan de Rijksuniversiteit te Groningen vanwege de Ned. Herv. Kerk en een der meest pro minente figuren der Herv. Kerk in ons vaderland, den dag waaroo hij voor 25 jaar in het predikambt werd bevestigd. Theodorus Lambertus Haitjema werd 2 Oct. 1888 te Laren (Geld.) geboren. Zijn vader was vele jaren stationschef te Roo- senndaal <N. Br.». De jubilaris bezocht het gymnasium te den Bosch en studeerde van 1906—1911 theologie aan de Rijksuniversi teit te Utrecht In 1912 studeerde hij één studie-, term" aan het Quaker-college Woodbrooke te Selly Oak bij Birmingham. In 1913 werd hij candidaat in Zuid-Holland en 18 Jan. 1914 aanvaardde hij het predik ambt bii de Ned. Herv. Gem. van de Meern (UJ. waar zijn voorganger, wijlen ds. B. Gijzel van Amsterdam, hem bevestigde en aan welke gemeente de jubilaris zich ver bond sprekende over Jozua 5 14 en 15. In 1916 vertrok hij naar Hoogmade. Tijdens zijn verblijf aldaar promoveerde prof. Hait jema 8 Oct. 1917 te Utrecht cum laude tot doctor in de theologie op een proefschrift getiteld Augustinus' Wetenschapsidee". In 1918 nam dr. Haitjema het beroep aan naar de gemeente van Apeldoorn en het Loo. In Juli 1923 benoemde de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk hem tot kerkelijk hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen om onderwijs te geven in de Dogmatiek Vaderlandsche Kerkgeschiedenis en het Ned. Herv. Kerkrecht. Prof. Haitjema zal zijn jubileum niet pu bliek vieren maar wel ter herdenking van het feit dat hii een kwarteeuw het Evan gelie mocht bedienen Zondagmorgen 22 Jan. a.s. voor zijn eerste gemeente te de Meern optreden. DS. H. BRITZEL. A-s. Zondag herdenkt ds. H. BTitzel te Heemstede, em. predikant der Doopsgezinde Broederschap, den dag waarop hij voor 40 jaar het predikambt aanvaardde. Hendrikus Britzei werd 10 Sept. 1871 te Makkum geboren en bezocht het gymnasium te Sneek waarna hij theologie studeerde aan de Gem. Universiteit te Amsterdam en het Algemeen Doopsgez. Seminarium al daar. In 1898 proponent geworden werd hij DE HARINGVISSCHERIJ. (Van onzen visscherij-medewerker). Met de haringvisscherü gaat het nu werke lijk op een eind loopen. In het begin van den week konden de schepen wegens slecht weer niet visschen. Verschillende schepen keerden huiswaarts na eerst nog zonder resultaat ge- vischt te hebben. Voor de aangevoerde partijtjes versche haring die gedeeltelijk uit IJle bestonden, werden nog mooie prijzen betaald. De meeste besomden echter niet genoeg om hun onkosten to kun nen dekken. Met den export blijft het naar wensch gaan. De vraag van verschillende zijden is goed en de pakkerfjen zijn hierdoor regelmatig van werk voorzien. De Belgische reederijen hebben de afgeloopen maand op volle capaciteit gewerkt en van die zijde bestaat nog al vraag naar Steurharing. Het is niet onmogelijk, dat de contingenteering van de bokking in België zijn uitwerking reeds doet gelden en dat de rooke- ryén, daar te lande, het daardoor drukker heb ben. Naar Duitschland ging ook reeds het een en ander in mindering van het eerste kwartaal contingent. Amerika was de afgeloopen week eveneens, voor het eerst dit jaar op het appel. De binnenlandsche vraag was bevredigend, na de rust. die gedurende den Kerst- en Nieuw- Jaarstijd geheerscht had. De vraag naar koel huismaatjes herneemt langzaam aan. DE TREILVISSCHERIJ. Van Katwijk zal van de haringloggers ongeveer hetzelfde aantal schepen aan de treilvisscherü deelnemen als het vorig Jaar. Naar wij vernemen is in Schevenlngen de animo voor de treilvisscherü zeer gering en het aantal schepen, dat aan deze visscherü deel zal nemen zal opnieuw lager zijn dan het vorig seizoen. De voornaamste reden schijnt te zijn. dat de visschers er niet voor voelen te varen voor een gage. die in de meeste gevallen beneden de steunultkeering van Den Haag blijft. De eerste treilloggers die de afgeloopen week binnengekomen zijn. hebben het al direct goed getroffen. De gewone motorloggers besomden büna zonder uitzondering boven de f 1.000. De schepen hadden mooie vangsten en de prüzen waren bevredigend. Dat de Katwyksche loggertreilvisschery voor verschillende reeder-eigenaars bevredigende resultaten oplevert, blijkt wel uit de bestelling van twee nieuwe moderne motor treilschepen, ter vervanging van de oude schepen. Het vorig jaar werd de Katwijksche treilvloot ook reeds met eenlge schepen uitgebreid; voor de IJmui- densche markt gaat deze vloot dan ook meer en meer van belang worden. VISCHPRIJZEX. IJMUIDEN, 14 Jan. Tarbot 1,601.05 p. Kg.; Tong 7255 id.; Groote schol 13.5011 p. 50 Kg.; Middel schol 15.5012 id.; Zetschol 16 id.; Kleinschol 18 7.50 id.; Schar 135 id.; Groote gul 98 id.; Wüting 2.601.45 id.; Versche haring 6.305.40 id.; Kabeljauw 71 p. 125 Kg. Besomming trawler: IJM 4 f, 2190. Besomming loggers" KW 169 f. 450; KW 48 f. 830; KW 162 f. 1020; KW 76 f. 2240; KW 41 f. 1360; KW 24 f. 1360; KW 24 f. 1750; KW 105 f. 1220; KW 153 f. 1050; KW 39 f. 140: IJM 201 f. 880. Haringloggers: VL 206 f. 330; VL 172 f. 60; VL 207 f. 24; VL 217 f. 8. 15 Jan. 1899 door ds. A. Binnerts te Ytens (Fr.) in zijn eerste gemeente bevestigd. Vandaar vertrok hij in 1902 naar Wormer- veer welke gemeente in 1934 werd gecom bineerd met Knollendam. In het vorig jaar verkreeg hij eervol emeritaat en vestigde zich metterwoon te Heemstede. DE AFGELOOPEN WEEK TE IJMUIDEN. (Van onzen correspondent). Het nieuwe Jaar zet goed in voor de loggers, die nog of al op de trawlvisscherü uit zün. Er kwamen deze week 25 loggers binnen; zij be somden in totaal ca. f. 27.000 of gemiddeld f. 1100 per reis. Dat is precies het dubbele van de gemiddelde reisbesomming over 1938. Wel een bijzonder fraai resultaat, dat ongeveer pa rallel loopt met dat der kustbooten, die even eens mooie reizen maakten. Een en ander is het gevolg van de ruime tongvangsten, die de uit de Noord komende loggers aanvoerden, zelfs tot meer dan 1000 Kg. Een 80 P.K. logger bracht zelfs ruim 600 Kg. aan. En nu waren de tongen wel niet duur, maar met wat tarbot en schol er bij loopt het hard op. Met de Noordbooten gaat het nog steeds maar zoo zoo. Het moest toch niet kunnen ge beuren. dat een boot met meer dan duizend manden visch ternauwernood f. 3000 kan be sommen. De mooiste reis maakte de „Delft", die met f. 6350 zelfs nog uitkwam boven de „Erin", de Witte Zeeër. die 3200 manden visch aanvoerde Verder mag dan nog de reis van de ..Bloemendaal" genoemd worden met f. 5530. Maar die had Donderdag als Noord boot het rük alleen, die bofte dus. Het mooie resultaat van de kusttrawlers is frappant. De meeste komen boven de f. 2000 en enkele brengen het zelfs tot boven de f. 2500. De „Haarlem" heeft deze week in Grimsby gelost en schijnt het daar bijzonder goed ge troffen te hebben. De boot had wel een mooie vangst, maar zou in IJmuiden zeker geen f. 7000 besomd hebben, zooals nu in Grimsbv. Een Deensche kotter profiteerde Vrijdag van den schralen aanvoer. De handel betaalde weer een hoogen prijs voor de zoo gerenommeerde Deensche schar en dientengevolge bracht de vangst, die ongeveer was als de helft van een kustboot f. 1000 op. of evenveel als de loggers besomden. Een boot, die zoowat een jaar uit de vaart is geweest, de „Irene", een kustboot, wordt weer in de vaart gebracht. Er kwamen deze week binnen 34 trawlers. 25 trawlloggers en haring van een twintigtal schepen. De aanvoer van versche haring be droeg ca. 2300 kisten. ruggegraat van elk goed reclame-plan GEBOREN: Wilhelmus Leonardus Jacobus. Z. van W. Th. v. Hugten en C. v. d. Meij Cornelia, D. van L. W. v. d. Hoorn en H. v. Gerven Jantje, D. van J. Mulder en J. Smit Jacoba, D. van H. de Jong en J. v. d. Meü Nicolaas Riemke, Z. van R. N. Keessen en C. den Breejen Cor nelia Hermina Maria, D. van J. J. Taskin en M. H. Duivenvoorde Johannes Marinus, Z. v. J. M. Vermeer en G. Smlnk Charlotta, D. van C. den Uyl en J. v. d. Neut Dorothea Clazina Catharina, D. van A. J. Buschman en E. H. Nijnens Emma Hendrika Cornelia Dirkje. D. van L. J. L. Aalbersberg en A. Pouw Elisa beth Johanna. D. van M. G. Zeegers en J. Zee- gers Elleke, D. van G. den Daas en J. M. Roo zend aal Jannetje Elizabeth Charlotte, D. van J. Oudshoorn en M. Versteegen Pieter, Z. van W. Bes en C. v. d. Horst Margaretha, Maria, D. van J. de Roo en M. M. Wesselmaru OVERLEDEN: H. M. v. Harteveld. Wed. van H. G. B. Ra makers 70 j. S. Raaphorst, Wed. van D. Keij 90 j. C. J. v. Klink, Dr. 2 j. J. Delfos, hsvr. van D. J. Wassenaar 77 j. G. Heüman, Wed. van W. Verlaan 74 j. HANDNAAIIMACHINE Te koop gevraagd Praff of Singer handnaaimachine, moet zoo goed als nieuw zijn. Brieven onder letter K. met opgaaf van ouder dom en uitersten prijs aan W. VAN BEELEN Can., te Katwtyk a. d. RUn. Een motorbakfiets te koop gevraagd. Br. met prijs onder lett. S aan Boekh. A. DORSMAN Noord wijk. OUDE KNOLLEN gevraagd van Dahlia's, Jer sey Beauty, Frau O'Bracht Miss Belgicum. Nlvea. Prldc of Calllornie. Met getal en Prijs. Br. Bur. van dit Blad onder No. 1412k. 100 GULDEN Gepenslonneerd ambtenaar VTaagt f. 100 te leen van particulier. WekeliJksch© af lossingen. Gehelmh. verz. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1468k. BESTELWAGEN Gevraagd lichte bestelwa gen, gesloten model, draag vermogen tot 500 K.G. Moet prima wezen. Brieven met Prijs en omschrijving aan het Bur. v. d. Blad onder No. 1398k. TAPPISSIÈRE te koop gevraagd door exp.- en meubeltransportbedrijf. HCGENES. v.h. Schraven- dljk. Volmolengr, 21. Tele foon 2108. Buitenboordmotor gevraagd. lft—2% PJC. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1360k. Gedipl. Pianoleeraar Bevraagd voor gevorderd leerling Brieven m. prijs opgave Boekh. v. ZWICHT, letter B. tweede hypotheek Iemand zoekt een tweede hypotheek op een huls roet ruime overwaarde. f-20°0- Liefst van Particulier tegen 5G Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 11 lik Buitenmodel Uniform 'inf.) boordwijdte 39, t, o. n. gevraagd. Br. met prijs dlt B1«d onder No. 1273 k. Frieschc Staartklok BflJiSPP gevraagd Frlesche ci9h[l rk met mfron en Llcfst mahonie. ,n uitstekenden «nat zijn. onriieVvTn Bur v- Blad onder No. 1259 k. BOEKHOUDEN 196 geslaagden voor de exnmens „Handelskennis L. O „Federatie" (Mer_ curlus) „Vereenlglng van Leeraren". Condities f.5.- p. mnd. per wekel. lesuur. J. A. JANSEN. Kamerllngh Onneslaan 15. (Kerkplein) Lelden. Tel. 2811. Inrich ten. bijhouden, controlee ren. adviezen. Breek met de sleur Rookt Wiboco om smaak en geur! Zeldzame aanbie ding 3 cent. Slgarenh. Noordelnde 21 Zie etalage! Zie etalage! HAVANATABAK Wilt u Iets zeldzaams roo- ken? Koopt dan nog heden onze Havanatabak, fijn middel en grof, 15 ct. per Va ons. M. WOLTERS, Nieuwe Rijn 2. Tel. 2033. Doeza- straat 32, Tel. 2941. Jan- vossensteeg 63, Tel. 3703. DE OVERDEKTE Heren badnetten houden het haar tijdens zwemmen ln goeden vorm f. 0 35 per stuk. Lavendel Brillantine, maakt het haar zacht en glanzend f. 0.35 per flacon. Groote bus rose talcpoeder f 0.50. KapperlJ TEGELAAR Oude Singel 4. Telef. 22857 Bergheeft en Spil Te koop: een prima Berg heeft en Spil met klos. 5 M. lang. ook afzonderlijk. Tevens 2 paAr prima beste riJtulglantaarns. bij: D. WITTEBOL. Kerkweg Woubruge. kinderwagen to koop. Prijs zeer billijk RlJnzlchtweg 62. Oegst- geest. PAPEGAAI Tce koop wegens omstandig heden een Jonge Amazone papegaal voor f. 10. Adres: Waard 4, t.o. v. d. Valk Boumanweg, Leider dorp. Donkerblauwe cape Verpleegsterscape te koop aangeboden. Adres: Evertsenstraat 10. student heeft vrijen tijd beschik baar om leerlingen van H. B. S. of Gymn. bil te werken op nader te bepalen overeenkomst. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1239k. melkgeïten Te koop: 2 beste melkgel- ten wegens plaatsgebrek. Te zien: Jullanastr. 55. ORGEL Aangeboden wegens plaats gebrek een geheel eiken orgel 3-»pel. 13 registers, waaronder een doorloopen- de harp. mooie moderne kast. Te zien: v. d. Waalsstraat 18. Gedipl. Pianolerares met veel routine, geeft les pan beginnende en gevor derde leerlingen. Condities vanaf 50 ct. per lesuur. Prettige methode voor kin deren.. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 127lk. RADIO Te koop aangeboden: een Telefunken radiotoestel wisselstroom met u. k. golk schitterend toestel, zeer billijk. Te bevragen: Oude RlJnzlchtweg 5, te Oegstgeest. Etorniet - Board's Golfplaten voor dakbedek king. alle afmetingen Vlak ke eternletplaten rood en grijs, alle dikten. öuper Isolatie board Insulwood. vochtwerend, Isoleerend, decoratief. Vraagt monsters en prilsopgaaf! DE HOUTWERF, Nieuwe Riln 87. Telef 1170. DAMES Voor het maken van uw Japonnen, mantels, enz. Is het adres: F. J. v. WEL. gedipl. coupeuse. Garen- markt 44. Maakt desgew. patroon naar maat. Japon nen, mantels enz. pasklaar. WATERSPORT Ter overname prima Bal- dndge keerkoppellng. zeer geschikt achter automoto ren. beter en betrouwbaar der dan versnellingsbakken. Tevens een goed onderhou den motorboot. Te zien cn te bevr.: A. VELDMEYER, Rijnkade 2. alhier. FRIESCHE KLOK (eiken) f. 18.50 Een ant. Stoeltjesklok. Kleine Fr. staartklokjes. alle accu raat loopend. (Niet op Zond.) F. W. BA ER VEL DT Emmalaan 49 a, Alphen a. d. Rijn HUISEIGENAREN Twijfelt u nog waar prijs te vragen voor uw metsel werk? Geef ons bericht en wil komen met monster en prijzen van tegel-, beton en metselwerk Aanbev Jb SCHINKEL, Magd. Moonsstraat 13. VERGUNNING tc koop of te huur Bloom- kweekerll producten. 337 M2 A Bloembollen; 1000 M2 B snijbloemen; 540 M2 kassen en warenhuizen. Brieven met volledige opgave aan het Bur. v. ct. Blad onder No. 703k. Wasschen gevraagd FynwasscherU vraagt nette wasschen. gemangeld 20 ct. per kilo. opgemaakt en ge streken 25 ct. per kilo. Spe ciale wolbehandeling Over hemden 15 ct. Stijve boor den 6 ct. Prima werk. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1292k. BOKSHANDSCH. Eenlge paren bokshand- schoenen voor amateurs aangeboden vanaf f. 1.50 per paar. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1130k. POSTDUIVEN To koop wegens plaatsge brek 10 mooie postduiven voor de vlucht. J. WARMOND. RUnzicht- straat 12. Rechtskundig Bureau A. A. OBER, Pieter de la Courtstraat 73 (Heerenstr.) behandelt alle rechtszaken, Incasso's, onderzoeken In formaties cn belastingza ken. Verstrekt adviezen. Maakt op requesten en contracten. GASHAARD Wegens overcompleet aan geboden: gashaardje met vloerplaat en afvoer <prr- ma haardje), prijs 10 gld. Nassaulaan 51, Oegstgeest KEERKOPPELING Te koop een ln prima staat zijnde keerkoppellng Bal- drlch No. 7 voor f. 35. 4de Blnnenvestgracht 41. ORGELLES Net persoon biedt zich aan voor het geven van orgel lessen aan eerstbeginnen- den en reeds gevorderden. Ook theorielessen, 50 ct. per uur. Brieven met op gave van tijd aan het Bur. v. d. Blad onder No. 1195k. Piano-Accordeon zoo goed als nieuw 3-cho- rlg. 120 bassen. Prijs zeer billijk. Te bevragen: M OOSTROM, Voorstr. 20 Lelden. Ook op Zondag. OPEL 1933 Sedan de Luxe van parti culier. Is ln prima conditie. Moet weg door omstandlgh. Bileven Bur. v. d. Blad onder No. 1433k. MOTOR te koop aangeboden, merk Husqvarna, 3 ft PK., we gens vertrek voor spotprijs. Lage Rijndijk 96. Ook Zondag tusschcn 3 en 5 u. BLOEMF.NAUTO te koop. ook geschikt, voor andore doeleinden, als be stelauto.. merk Studebaker. Brieven Bi'- v. d. Bla1^ onder No. 1402k. Handkarretje en Brik Te koop: handkarretje en hand roommachlne. Ook groote brik. Geschikt voor Schelpenvisscher of melk rijder. Te bevragen: J. HARTEVELD, Lange- gracht 163. Meubel-Opruiming Nog eenlge restanten meu belen. w.o. eiken dressoir met glazen schuiven f 11.50 theemeubels f. 4.90. salon tafels f. 8 75, zware eiken kapstok f. 2.50. Gedurende deze maand verlaagde prijs berekening voor overtrek ken, opnieuw stoffeeren, enz J KOOREMAN, Lange Dlefsteeg 11a. Auto's en Motoren Chevrolet '32^ cabriolet; Ford '30, met" petroleum - vergasser; F.N '33, 3ft P K. geheel electr.. New Imperial '33, 5 P.K.. geheel electr, Coventry Eagle '32, 2ft PK. geheel electr.. H.D. met zij span '30. platte laadbak. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1387k. IJZEREN BINTEN Te koop: een groote party IJzeren binten. 200 vlerk, meter gebruikte golfplaten, constructie IJzeren kap. houten woonhuis 20 x 6. IJzeren motorschuit, 23 ton met Brons Deutz motor. A. v. d. POUW KRAAN. Slooper, Hoogmade. LAND TE HUUR ln grooto en kleine percee- len. gelegen op het Vinke- veld te Noordwjjk, geschikt voor Aardappelen, kook- groenten of bloemen en bloembollencultuur. Te be vragen: C. ALKEMADE Az. Vlnkeveld of Voorstr. 56. Noord wijk. Honden- Kattenbrood Vogelzaden. Prima honden en kattenbrood a 15 cent per pond. Zangzaad 14. vo lièrezaad 12 Millet zaad 12 Universeel 22. Verder alle andere soorten. Per 5 pond belangrilk lager. „De Natuurvriend". Le vendaal 37. f.— PER WEEK Betere meubelen, bedden, dekens en karpetten tegen lagere prijzen vanaf f.1. per week. Onze bekende spaarboekjes met korting zijn weer verkrijgbaar. Burgsteeg 5. Kapokmatrassen f. 4.75 Profiteert van onze geopen de zaak in nieuwe en ge bruikte meubelen. Salon tafels f. 5.25. 6-deell" k: - pokbedstel f. 15— Vloer- kleeden. dlvanklecden, spiegelkasten, enz Spotprij zen. Utr. Veer 1, hoek Kraaierstraat. MEUBELEN Nog enkele dagen bieden wij onze Bollede kwaliteit nieuwe meubelen aan met extra korting op onze toch al billijke prijzen. Geen af betaling. DREEF, Hooi gracht 47, hoek Groenest. UW RADIO defect? Wendt u tot ons of belt op 3080. Snelle, vak kundige reparatie, alle fa brikaten. Verhuur micro- foon-muziekversterkers voor zalen. Uitstekende weergave. Gramofoon-op- name-lnrichtlng. Techn. Bur. „Elra". Kem- penaeratraat 9»p. Oegstgeest, Telef. 3080. Triplex 39, 44 ct. p. pl. geschuurde kwaliteit, bil pakafname korting. Dui zenden en duizenden pla ten voorraad ln alle afme tingen, dikten en soorten 1 Vraagt prijsopgaaf 1 Goed- kooper dan „De Hout- werf" bestaat niet! Nieu we Rijn 87, Telef. 1176. Muziekliefhebbers Nieuwe Mandoline f. 4.50, nieuwe pathéfoon f. 8.50. Ook mooie pathéfoons met platen f.450 en f.3.50, mooie platen vanaf 10 ct. Mooie radiotoestellen van af f. 10.—. Luidsprekers, accuvullers f. 1.50. Nog goede radlolampen vanaf 25 ct. JanvoBBenst. 41, Lelden RESTANTEN kleeding. als: costuums 4.95, vesten 10 en 25 ct.. Jas en vesten, pantalons, jongens regenjassen f 2.50. winterjassen 4.smokings 5.Eenlge eer te klas Jas sen en dessins voor spotpr. CORN. VAN VALDEREN. Oude Rijn 176. RIJWIELKOOPJES Te koop Gruno heerenrlj- wlel f. 14.een C. M L. rijwiel f. 7.50 en een Hlma Eng. Dame6rijwlel f. 15. en een z. g. a. n. Eng. War rington heerenrijwiel voor spotprijs. Allen met volle garantie. L. ERADES Jr., Hoo ge woerd 158. bij Plan tage. Telef. 3494 Vrachtauto's te koop Ford vrachtwagens 1931, dubbel en enkel lucht, bes te banden. Autohandel Valkenburgsc'neweg 16. Haagsche Schouw Gemeen te Voorschoten. Telefoon Lelden 2302. BOUWMATERIALEN Groote voorraad ramen, deuren, met en zonder kozijnen, nieuwe buiten deuren, gresbulzcn. gcgal- vantseevd ijzer- en golf platen, dakpannen, alle soorten hout, enz. enz. NIC. VAN DEN AKKER, v.h. Gebrs. Smits, Kore- vaarstraat. Leiden. RASHONDJES 2 pracht Malthezer Leeuw tjes aangeboden, resp. 7 weken en lft laar oud. te gen f. 7.50 per stuk. Spot- Koopje Ook Zondag. P. VL1ETSTRA, Heeren- steeg 21 a. P. J. v. d. KLEIJ metselaar. Morschweg 110, Telef. 237. Het goedkoop ste adres voor alle voorko mende werkzaamheden. Vraagt prijs zonder eenl ge verplichting ook van alle soorten tegelwerk. Vraagt prijs en monsters. OUD-RECHERCHEUR van politie, verricht onder strenge discretie, vertrou welijke onderzoeken, en Informaties, schrijft con tracten. enz., behandelt dubieuze geldvorderingen. Besprekingen van 3-8 uur. VAN LUNSEN. Volmolen- gracht 2, hoek Oude Singel Lelden. TEELTVERGUNNING Bod gevraagd op 300 R.R. Groenten-teeltvergunning. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1340k. PIANO Te koop een zwarte plano wegens plaatsgebrek voor spotprijs van f. 30Ook Zondag te bezichtigen. Na 4 uur. Lokhorstraat 19. Leiden OUD MATERIAAL Ontvanger Registratie Lel den. Rapenburg 19. ver koopt Maandag 16 Januari 1939 nam. 3 uur oud ijzer enz. Aanwezig ln Doelen kazerne. Briefjes uiterlijk 2.45 uur ten kantore, al waar Inlichtingen. 2 BOUWTERREINTJES te koop voor het bouwen van 3 burgerwoonhuizen, waarvan 1 aan den Lage Morschweg en 2 aan de Coornhertstraat, met een door B en W? goedgekeur de teekenlnc. Voor zeer billijken prijs. Te bevr.: N. A VAN ZIJP. Rapen burg 122. Telef. 400. DE FORDKONING Auto- cn motorsloperij. Middelstegracht 29 Accu's, dynamo's, magneten, mo- toronderdeelen van D. K. W.. F. N-, Triumph. Rush. J. L- O Raleigh, F. Bar- neth. H. D.. Indian, enz. 's Zaterdags op de markt T. STRUIK. GEISER Tc koop aangeboden: gei ser (beste merk Godesla) met emillle bad. Zoo goed aln nieuw. Brieven letter D aan Boek handel „De Volharding", Voorstraat 18 a, Katwijk aan Zee. Pianostemmen f. 1.25 bij abonnement van 4 keer. Per keer 1.1.50. Orgelstem men f. 5 l 1. 6.Deze ta rieven ook voor buitenge meenten. Wat betaald u daarvoor? E. E. R06IN, Wasstraat 56. Reputatie: 16 Jaar 1ste stemmer vJi. Fa. Brijnen. PIANO Mooie zwarte kruissnarige piano aangeboden. Dultsch fabrikaat. Te bevr.: Dins dag 17 en Donderdag 19 Ja nuari a.s.: Molenstraat 31, Sassenhelm. U GAAT VERHUIZEN Laat dit dan doen door JAC. VERWER en A. J. v. d. VOET. Prijs billijk. Ver hulst vakkundig en goed. Exp. bedrijf v.h. HUN- DERSMARCK en Co. Tei. 2566. Woonhuis MarediJk 18 Kantoor Nleuwstraat 26-27. VOLDOENING hebt U als wij uw waech mogen -behandelen. Alles gemangeld 22 ct. per K.G. Proefwasch 25% kor ting. Overhemden 17 ft ct. Stijve boorden 8 ct., slappe boorden 4 ct. W. A. KOOPMAN, Da Costastraat 38. LUXE AUTOVERHUUR m z chauffeur. Prima mat. 5 ct. per K.M. 0.75 p. uur. per dag concurr. tarief. Leert bij ons chauffeuren éi 1.25 per lesuur. Bespreekt s.v.p. vroegtijdig. DE JONG. Da Costastr. 69, Lelden. FIAT 500 van particulier, 1/20, ca briolet. leerbekleedlng. carr beige zeer goed onderhou den. 20.000 K.M. gcloopen. gekost f.1.200.nu f 650. Bereid rullen 4-pers. auto 18 Fagelstraat 18 TEELLAND Te huur 465 R.R. Teelland te huur aangeboden gele gen Hofdijk Oegstgeest To bevr.: NV. Lcidsche Ex ploitatie Maatschappij van Onroerende Góederen, Ra penburg 122, Lelden. Te lefoon 1649. TUINBOONEN Te koop: 500 K.G. prima Witkiem tulnboonen. ook ln gedeelten k 18 ct. per K.G. bij: A C. VAN DER WEYDEN. Bronckhorstr. 21 Noordwljk Binnen. WATERSPORT Met gratis wlnterberglng tot Mei te koop: 6 M. blank eiken sloep f. 125. nr. blanke B M. f. 165.—. 12 M2 wedstrlld sharpie f275 16 M. kajuitjachtje f325. J. VAN DER WILK Jr., Oude Voet 7. AUTOSLOPERIJ DE GRAAF, Haagsche Schouw, gem. Voorschoten, Telef. Lelden 2302. In- en verkoop van gebruikte auto's. Alle onderdelen v. auto's tot '34. Onderstellen zwaar en licht. Banden enz. MEUBILAIR Aangeboden: pracht mah. bewerkt ledikant. 160 c.M. br., bijpassende spiraal met 13 Jaar gar. bewijs f.35. mooie eiken ledikanten f 10 en f. 151- en 2-pers. ijzer ledlk. met gez. spira len gebogen voor- en ach terstukken. P. J. HOOYMANS, Leyn- b aan weg 1, Noordwljk B. BAKFIETS Te koop aangeboden een bakfiets met zeil. bij: ADR. ZANDBERGEN, Vliet 41 N.Z., Rijneburg. INBOEDELS! Geen opruimingsgoederen doch werkelijk voordeelig. Ruime voorraad schrijfbu- reaux, boekenkast, kasten, tafels, stoelen, ledikanten, Auplngs. mangels, kachels, fornuizen, brandkast enz. Vanouds A. J. HARTWIJK, Goederenbeurs, Burcht- steeg 4, Telef. 4013. Ook Inruilen. Chevrolet stand. 1934 Ford Coach. typ. 1934, vier cyl„ Ford V 8. typ. 1934. Ford Coupé 1931; Chevro let Coach 1930. Alle wagens ln prima staat. Ook gene gen te rullen. A. DE JONG. Oude We tering A. 195. f. 30.000 Particulier kapitaal aange boden tegen onderpand van lste hypotheek op huizen en landerijen tot een ma ximum van resp. 70 en 80% der taxatiewaarde. Brieven Bur v. d. Blad onder No. 1425k. Citroën C. 7 1937 In prima staat, even 30.000 K.M. geloopen. Prijs f 985. N.V. Automobielhandel VREEKEN SCHUD EL, Telef. 306. VELDSMIDSE Aangeboden zoo goed als nieuwe veldsmidse, en een ln prima staat zijnde boot- rndio. geheel compleet. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1461k. TURKENBURG's prijscourant van bloem-, tuin- en landbouwzaden met pl.m. 50000 nummers en illustraties ls gratis ver krijgbaar bij: J. v. d. NAT. Morsch.straat 25. Tel. 2441. Ook speciale prijscourant voor H.H, tuinders. 3—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 11