LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD Eersle Blad Binnenland Polllle-agent bij het schoonmaken van zijn revolver getroffen en gedood Is er geschoten op Duitsche gebouwen De diefstallen en heling in de Rijnstreek Buitenland Veuekeringsmaslsilappijen door bende opgelicht Chamberlain en Lord Halifax te Rome Het binnenlandsch luchtverkeer in de toekomst Maatregelen tegen Duitsche Kloosters BEURSOVERZICHT SPORT Advocaat staat terecht MARKT Gisteravond is op het politiebureau te Soest een noodlottig ongeluk gebeurd, waarvan een agent van politie het slacht offer is geworden. Omstreeks half 12 was de agent Jansen op het politiebureau, waar hij alleen de wacht had. HU hield zich onled g met het schoonmaken van zijn revolver. Tene'nde door den loop te kunnen zien, richtte Jan sen het wapen, dat geladen bleek te zijn, naa- z'ch toe. doch op het hetzelfde oogen- blik knalde een schot. De kogel ging den man door de rechter borst en kwam aan de onderzUde van den rug uit het lichaam. Be halve een arrestant die ln een cel was op gesloten. bevond zich niemand op het bureau. Jansen heeft nog getracht bij het telefoontoestel te komen doch dit ls hem niet gelukt. Hii heeft toen een vijftal scho ten gelost door de ramen en deur, teneinde de aandacht van omwonenden en voorbij gangers te trekken. Dit is hem gelukt. De d.enstdoende stationschef van de halte Soestdijk heeft de schoten gehoord. Hij kon echter niet weg. aangezien hi.i alleen was en een trein naderde. HU heeft daarom het station Soest opgebeld met de medsdeellng. dat er onraad was op het politiebureau. De daar dienstdoende chef heeft den inspec teur van politie den burgemeester en een tweetal geneesheeren opgebeld, die spoedig ter plaatse waren. Het slachtoffer ls terstond naar het zie kenhuis De Lichtenberg te Amersfoort ver voerd. waar hll tijdens de operatie is over leden. De ongelukkige was gehuwd en vader van een kind. ULTIMATUM BIJ DE N.V. MACHINE FABRIEK „FINUS" TE ULFT. De Nederlandsche roomsch-katholieke en den Algemeene Nederlandschen Metaalbe- werkersbond voeren sedert 3 December j.l. een actie by de N.V. „Finus" te Ulft, fa briek van slagerU-, bakkerij-machines, weegwerktulgen enz. om te komen tot ver- liooging en regeling van het loon, door betaling van de christelijke en katholieke feestdagen, regeling van het klein verzuim als bedoeld in artikel 1638 c. en d. van het burgerlijk wetboek, regeling tot extra-be- 'aling van overwerk en een week vacantie met behoud van loon. De actie had geen resultaat. De directie wenschte, evenals ln het verleden, de zaak met de arbeiders in dividueel te blijven regelen. Door middel van een motie heeft het personeel 3e directie bericht, dat het vast houdt aan ziin verzoeken en de organisa ties machtigt, met alle geoorloofde mid delen. eventueel met behulp van een ulti matum, de actie te doen slagen. Deze motie was voor de directie aanlei ding haar arbeiders individueel voor de keus te stellen, door middel van een schrif telijke verklaring af te zien van de bemid deling der organisaties of ontslag. Het per soneel in spoedvergadering bijeen onder leiding van de samenwerkende organisaties, beschouwt dit als een aanslag op de ver- eenlgingsvrijheid en besloot met algemeene stemmen de actie vla de organisaties door te zetten. De besturen hebben nu aan de directie bericht: 1. dat de gegeven ontslagen ingetrokken dienen te worden; 2. dat uiterlilk 16 Januari as. overeen stemming bereikt moet zijn over de wen- schen van het personeel terzake de ar beidsvoorwaarden, 3. dat, indien op genoemden datum geen overeenstemming bereikt is, op 17 Januari as. de arbeid zal worden neergelegd. Er zijn kogelgaatjes gevonden. POLEN. Het Poolsch-Russisch Handelsverdrag In tegenstelling met het oorspronkelijk plan, zal de onderteekening van het PoolschSovJ et-Russische handelsverdrag niet te Warschau, doch te Moskou geschie den. Lychowski, de directeur van de politieke en handelsafdeeling van het Poolsche mi nisterie van handel, zal, vergezeld door een delegatie, over eenige dagen naar Moskou gaan. Het is mogelijk, dat men er aan Poolsche zijde de voorkeur aan heeft gegeven het verdrag te Moskou te laten onderteekenen, om van Duitsche zijde reacties te vermdi- den. welke misschien een beetje te fel zou den zijn geworden, merkt Havas op. De Oekrainsche kwestie. De Oekrainsche kwestie is ter sprake ge bracht in een vergadering van de finan- cieele commissie van den Landdag. De Oekrainsche afgevaardigde Wlodzimierz verklaarde o m „wij gelooven, dat de Poolsche raison d'état zeer wel In overeen stemming gebracht kan worden met het aynanisme van dc Oekrainsche natie'1. Cle- wiez verzocht de Ookrainers in de hun cthnografisch toebehoorende gebieden te behandelen op een wijze, die hun volledige cultureele en economische ontwikkeling verzekert. Voorts verzocht hij ln de Pool sche buitenlandsche politiek af te zien van oen aanhechting van Roethcnië aan Hon garije. Minister-president Skladkowski verklaar de, dat de Poolsche regeering het bestaan van de Oekrainsche natie als een werkelijk toit beschouwt en er geenszins naar streeft naar te denationaliseeren. VERONTWAARDIGING IN DE DUITSCHE PERS. Gelijk elders in dit blad is vermeld zijn er kogelgaatjes ontdekt ln ruiten van Duitsche gebouwen te Amsterdam en Den Haag. In de hoofdstad deed de kanselier van het Duitsche consulaat-generaal aan gifte dat een venster aan de voorzijde van zijn woning aan de Valeriuslaan doorboord was vermoedelijk door een kogel. Te 's Gra- venhage werd een soortgelijke ontdekking gedaan in de kamer van den' Dhltscheri legatiesecretaris in een naast het gezant schapsgebouw aan den Langen Vijverberg liggend perceel dat door de legatie ln ge bruik is genomen. De kogels zijn vermoede lijk afkomstig van een schietwerktuig van klein kaliber. In Den Haag werd een ko geltje gevonden, dat aan de bovenzijde de kamer is binnengedrongen en dat geringe kracht moet hebben gehad. In Den Haag heeft het voorval - zich des nachts voorgedaan, toen er niemand aan wezig was. In Amsterdam was het des mid dags. ook tijdens afwezigheid van de be woners. De politie stelt een on del-zoek in en aan de Duitsche legatie en aan de consulaten is extra bewaking gegeven. Het gebeurde heeft aanleiding gegeven tot berichten in Duitschland. dat aansla gen zouden zijn beoogd op diplomatieke en consulaire functionarissen. Het zijn deze berichten, waarop de perscommentaren slaan, welke door het Deutsches Nachrlch- ten-Büro zijn gemeld. De „Berliner Börsenzeltung" schrijft: |Het is een uitgemaakte zaak. dat de schoten slechts door Joodsche of in Jood- schen dienst staande daders kunnen zijn gelost Daarop wijst meer dan alleen het feit. dat de Duitsche diplomatieke en con sulaire vertegenwoordigingen in het buiten land sinds weken systematisch overstelpt worden met Joodsche scheld- en dreigbrie ven. Het betreft hier een methodische en door een geheime regie gelelde actie, welke ten doel heeft om door het uitlokken van zacht uitgedrukt incidenten, op de wijze van de moordaanslagen in Davos en Parijs, de intern, atmosfeer met nieuwe springstof te laden en de betrekkingen tus. schen het Duitsche rijk en verschillende buitenlaindsche staten zoo gevoelig mogelijk te verstoren.' Het is aan geen twijfel onder - hevg. dat het wereldjodendom thans ook Nederland als terrein van actie voor zijn stook- en moordplannen heeft uitgezocht. WIJ zijn er van overtuigd, zoo besluit het blad. dat alle fatsoenlijke landen, zoodra zij zich slechts in vollen omvang het ge vaar van deze Joodsche kuiperijen bewust worden, zich met verontwaardiging zullen te weer stellen tegen het misbruik van hun gastvrijheid door het Joodsche emi grantengespuis en zijn Nederlandschen aanhang Daar de tijd echter dringt, moet tot de Nederlandsche regeering thans reeds het dringende verzoek gericht worden, ter stond op te treden, d.w.z. niet slechts ver dere aanslagen op Duitsche diplomaten in de praktijk onmogelijk te maken, doch ook eens en voor altijd een eind te maken aan het geheele Jodengestook in Nederland. Doet zij dit niet, dan treft haar in de toe komst de geheele verantwoording voor alles wat nog gebeuren kan". De „Völkischer Beobachter" schrijft: „Men moet er in Nederland wel aan denken, dat de schoten van de Joodsche mlsdadigerswereld op Duitsche diploma tieke vertegenwoordigers, het geheele Duit sche volk gelden, dat met de Nederlanders in vrede en vrien-dscliap wil leven. Het Jodendom evenwel moet zich er voor hoe den zijn moordaanslagen van Davos en Parijs te herhalen". DE „JOHAN MAURITS VAN NASSAU" NAAR CURACAO VERTROKKEN. Vanochtend om twaalf uur is het flot tielje-vaartuig „Johan Maurits van Nas sau", onder commando van den kapitein, luitenant ter zee P. Kronenberg, uit Nieu- wediep naar Curacao vertrokken. Waar het hier een afwezigheid van langen duur be treft circa elf maanden luisterde de stafmuziek van de Koninklijke marine, on der leiding van kapelmeester L. Leistlkov dit vertrek op. Het schip wordt 5 Februari In Curacao verwacht. DE VARKENSPRIJZEN. De drie centrale landbouworganisaties, de Christelijke Boeren- en Tuindersbond, de Katholieke Nederlandsche Boeren- en Tuindersbond en het Koninklijk Neder- landsch Landbouwcomité hebben den mi nister van Economische Zaken een telegram gezonden, waarin zij in verband met de steeds dalende varkensprijzen verzoeken, zware varkens uit de markt te nemen, ten einde de varkensprijzen te steunen. GROOTE PARTIJ SIGAREN GESTOLEN. In den afgeloopen nacht is uit de siga renfabriek „Denova". gevestigd aan den Kanaalweg te Utrecht, een groote partij sigaren ontvreemd ter waarde van ruim duizend gulden. Bil Kon. Beslu't is aan H. Hazenberg, op zijn verzoek met ingang van 31 Maart a.s. eervol onts'ag verleend als burgemees ter der gelneente Oldekerk. VOORWAARDELIJKE STRAFFEN OPGELEGD. Gedurende een reeks van jaren zijn, zooals uitvoerig gemeld, te Alphen aan den Rijn granen en andere goederen verduis terd, welke vervoerd werden op schepen van de motorbootdlenst-onderneming „Rijnland aldaar. De daders namen tel kens kleine partijen weg, zoodat de bena deelden niets van de diefstallen merkten. Toen de zaak aan het licht kwam, bleek, dat enkele schippers en dekknechten van de onderneming er bij betrokken waren. De Haagsche rechtbank deed heden uit spraak ln deze zaken en veroordeelden de schippers A B. en M. H ieder tót een voorwaardelijke gevangenisstraf van 10 maanden met een proeftijd van twee Jaar. Voor dezelfde feiten werden veroordeeld de schippersknecht J. R O., de dekknecht J. van Lde chauffeur H. H van der S de schipper D. van der S.. de landarbeider A. van V., ieder tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van zes maanden met twee jaar proeftijd. Wegens heling werden veroordeeld de schipper A. S., de tuinder H. K., en de fa brieksarbeider A. H. ieder tot een voor waardelijke gevangenisstraf van 6 maan den, de fabrieksonderbaas W. van W. en de fabrieksarbeider H. W. tot een voorwaar delijke gevangenisstraf van vier maanden elk met een proeftijd van twee jaar. Vanochtend heeft de Britsche minister van buitenlandsche zaken, lord Halifax, een onderhoud gehad met graaf Ciano op het palazzo Chigi. Hoewel men niet weet, wat besproken is, gelooft men, dat graaf Ciano zijn meening inzake de bijdrage van Italië tot den vrede uiteen heeft gezet, op dat Engeland dit ten volle zou begrijpen. Vanochtend heeft minister-president Chamberlain een bezoek gebracht aan het Pantheon, waar het stoffelijk overschot van de koningen van Italië rusten. Toen de minister-president voor het gebouw uit zijn auto stapte, werd hij hartelijk toegejuicht Na zijn bezoek aan het Pantheon begaf Chamberlain zich met lord Halifax naar het graf van den Onbekenden Soldaat. Rond het monument, dat bij het Palazzo Venezla ligt, stonden afdeelingen militairen opge- steld. Aan den voet van het monument werden Chamberlain en lord Halifax be groet door prins Colonha en een aantal hooge officieren van leger en vloot. Voor afgegaan door twee bersaglieri, die een grooten krans droegen, besteeg Chamberlain met lord Halifax, lord Perth, en sir Noel Charles, van de Britsóhe ambassade te Rome, de trappen van het monument. Na de krans te hebben neergelegd, begaf Chamberlain zich naar het Quirinaal, waar hij door den koning in audiëntie werd ont vangen. Bij aankomst en vertrek bij het graf van den Onbekenden Soldaat werden de Brit sche gasten lulde toegejuicht. De bemoeiingen van de KX.M. om het passagiersvervoer op de binnenlandsche lij nen te verhoogen zijn in het afgeloopen Jaar succesvol geweest. In 1937 werden op deze diensten 19 000 passagiers vervoerd, terwijl in het afgeloopen Jaar 36.300 reizi gers van de K L M.-diensten gebruik maak ten. Dit beteekent dus een toeneming van 91 procent. Ook het vrachtvervoer op het binnenlandsch luchtnet steeg aanmerkelijk van 151.000 kg. in 1937 tot 232.000 kg. in 1938. Deze belangrijke stijging in het ver voer is voor een groot deel te danken aan de uitbreiding van het net, de verhooging van de frequentie en de verlaging van de tarieven. Ten gerieve van de passagiers heeft de K.L.M. dezen winter de exploitatie van drie harer belangrijkste binnenlandsche lilnen voortgezet. Dcor gebrek aan materieel en ook om financieele redenen moesten de diensten op Leeuwarden en Groningen op 16 December worden gestaakt. De Eindho- venlijn werd sedert 17 November niet meer gevlogen, terwijl de dienst op Zeeland werd voortgezet. Ook in 1939 zal de ontwikkeling van het binnenlandsch verkeer zich op normale wijze voortzetten. In den aanstaanden zo mer zal hetzelfde net in exploitatie worden gebracht als in 1938 Op J7 April werdt de lijn on Eindho ven beroven''. Op 15 Mei beginnen we derom dc diensten op Groningen en Leeuwarden, te-wi'l dc lijn Amrtcrdam- Texel op 1 Juli in bedrijf zal worden genomen. Met Twente zijn momenteel nog desbetreffendo onderhandelingen gaande. Het is onwaarschijnlijk, dat de vloot van Lockheed-machincs 1 in Nederland en 4 in West Inr'ië ln de toekomst zal wor den uitgebreid. Het is nog niet bekend op welke machine tenslotte dc keuze zal val len. Zeker is, dat de ontwikkeling van het binnenlandsch luchtverkeer mede afhan kelijk ls van het toestel, waarmede de dien sten zullen worden gevlogen. (Bijzondere G. P. D berichtgeving). Naar wij vernemen, zijn in N. W. Duitsch land van regeeringswege maatregelen ge nomen ten aanzien van een aantal kloos ters, waar opleidingsscholen aan verbon den zijn voor missionarisseri. De oversten dezer kloosters hebben be richt van de regeering ontvangen, dat de colleges waar de paters-missionarissen worden opgeleid met ingang van 1 April moeten worden opgeheven. Deze maatregel geldt o.m. voor het kloos ter te Bard el even over de grens bij Losser, waar op het oogenblik 70 leerlingen voor missionaris in opleiding zijn. Voorts valt onder dezen mnatregel het klooster te Ol denburg en ook het klooster te Handrop in Hannover. De bisschop te Osnabrück heeft naar aanleiding hiervan een audiëntie bij de re geering aangevraagd. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het, Tweede Blad. TWEE VERDACHTEN VOOR HET HOF TE AMSTERDAM. Verleden jaar ontdekte de recherche te Amsterdam een uitgebreid complot, dat zich op grooten schaal bezig hield met op lichtingen van verzekeringen. Zij zetten verkeersongelukken ln elkaar en klopten dan bij de verzekeringsmaatschappijen aan om schadevergoeding. De leden van deze bende hoorden zich door de rechtbank te Amsterdam veroordeelen tot zware straf fen Vandaag stonden twee van de veroor- deeiden, een 40-jarlge expediteur en een 37-jarige koopman in hooger beroep te recht voor het gerechtshof, gepresideerd door mr. Joh. M. Jolles. Beide verdachten waren tot twee jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Aan den expediteur was ten laste gelegd, dat hij op 13 Mei van het vorige jaar te Leende een vrachtauto tn brand had ge stoken Behalve brandstichting zou hij zich aan poging tot oplichting van de verzeke ringsmaatschappij hebben schuldig ge maakt. door schadeloosstelling te vragen voor de lading beelden, die op de vracht auto waren geladen en die door den brand werden verwoest. Dezp brand in de auto was het laatste misdrijf waaraan de bende zich heeft schuldig gemaakt. Direct wekte de zaak achterdocht en deze achterdocht zou het uitgangspunt worden voor een uit voerig onderzoek, waarvan deze rechtszaak het gevolg- was. De procureur-generaal vorderde tegen verdachte bevestiging van het vonnis twee jaar gevangenisstraf'. Aan den tweeden verdachte, den koop man was oplichting van een verzekerings- maatschanpij ten laste gelegd. Hij was met zijn handkar in botsing gekomen met een vrachtauto. De lading van de bakfiets, be staande uit waschbakken en vitrines, sneu velde bij het ongeluk De koopman vroeg f. 190.— schadevergoeding en kreeg ten slotte f.50.uitbetaald. Bii het recherche onderzoek bleek, dat ook dit ongeluk in el kaar was gezet. De procureur-generaal vorderde ook in dit geval bevestiging van het vonnis. Z. i. hadden de leden van deze bende beurte lings een even gewichtige rol gespeeld in dit omvangrijke complot ten nadeele van verzekeringsmaatschappijen. AMSTERDAM. 12 Januari. Het zakenverkeer op de Amsterdamsche ef fectenbeurs was heden wederom van kalmen aard. De stemming was echter veel verbeterd, vooral wanneer rekening werd gehouden met de koersen, welke van de locale fondsen op de niet-officieele ochtendbeurs hedenmorgen wer den geadviseerd. Klaarblijkelijk werd de poli tieke situatie wat gunstiger beoordeeld, in ver band met het bezoek van Chamberlain aan Rome en dit vormde een tegenhanger tot de teleurstelling veroorzaakt door de reactie in Wallstreet. De Amerikaansche waarden stelden zich in overeenstemming met de koersbeweging in New- York meerendeels bij de opening op een iets lager peil, doch de koersen dezer fondsen ver schilden over het algemeen toch niet veel bij de vorige slotnoteeringen. Voor Nederlandsche re kening werd eenig materiaal uit de markt genomen en ook het buitenland trad op be scheiden voet als kooper voor Amerikaansche fondsen op. zoodat onder beurstljd een op gaande lijn werd gevolgd. Naar verhouding van de inzinking in Wall street kon de stemming voor de Amerikaansche fondsen, ondanks de geringe koersverschillen wel vast worden genoemd. Daarbij ging er meer om dan gisteren het geval was. De Staalaandee- len gaven geregeld affaire te zien, voornamelijk U. S. Steels. Ook Anaconda's en diverse spoor- wegshares brachten eenig leven in de brouwerij. De handel op de locale af deelingen van de markt was niet omvangrijk, doch ook hier was de tendenz niet onaangenaam. Koninklijken werden iets hooger ingezet, zak ten daarna een kleinigheid in, doch volgden reeds spoedig een opwaartsche richting, zoodat het slot op ongeveer het hoogste pünt van den dag kwam. Van de Suikerfondsen gaven H.V.A's een kleine affaire te aanschouwen, waarbij ver geleken met de vorige slotnoteering een koers- verbetering van enkele procenten kon worden waargenomen. Voor de minder courante soorten bestond geringe belangstelling. De Scheepvaartmarkt was stil en weinig veranderd. De Indische lijnen kwamen een fractie lager te liggen. Industrieelen trokken weinig attentie De Philips-aandeelen bewogen zich in hoofdzaak op het peil van de vorige slotkoersen. Unilevers waren prijshoudend, evenals de Aku's. De Tabaksmarkt was ver laten. Voor Rubberfondsen v.erd eenige attentie aan den dag gelegd. Amsterdam Rubbers gaven kleine teekenen van aanwezigheid, waarbij een kleine koersappreciatie kon worden waarge nomen. naar verhouding van de vorige s'ot- priizen. De incouranten werden op onregel matige wijze genoteerd. De beleggingsmarkt was stil. De Nederlandsche staatspaoieren waren vrijwel onveranderd. Fransche fondsen waren vast gestemd en het beschikbare materiaal werd gemakkelijk opgenomen. De Duitsche markt was prijshoudend. AUTOMOBILISME. Gatsonides te Athene aangekomen VANDAAG OF MORGEN WORDEN OOK CORNELIUS EN BUYZE VERWACHT. De equipe Gatsonides en Barendregt met Ford is vandaag te Athene aangekomen. Tot nu toe is het alleen nog maar aan dit team ge lukt de startplaats over land te bereiken. Men mag evenwel aannemen, dat dc equipe Cornelius-Buyze met D.K.W. in den loop van vandaag of uiterlijk morgen, de Grieksche hoofdstad zal bereiken. Verscheidene Fransche. Engelsche en Itali- aanschc teams bevinden zich reeds te Athene, doch zjj alle haddèn den zeeweg gekozen. De route Sofia-Saloniki-Athene over een kleine duizend kilometer bleek, in vergelijking met Hongarije en vooral Joego-Slavië, naar omstandigheden normaal te berijden te zijn. De passen waren evenwel slecht, besneeuwd en glad. Bemanning en wagen zijn in goeden wel stand te Athene aangekomen, waar men nog enkele dagen kan uitrusten voor dc rit aan vangt, En natuurlijk wordt de auto aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen, hetgeen na een dergelijke uitermate zware reis absoluut noodig is. Wegens verduistering van faillissements- gelden. ANDERHALF JAAR GEVANGENISSTRAF GEVORDERD. De 54-jarige mr. H. van W advocaat en procureur te 's-Gravenhage, thans gedeti neerd, moest zich heden wegens het ver duisteren van faillissementsgelden, welke hij als curator onder zich had. voor de strafkamer van de Haagsche rechtbank ver antwoorden. Het betrof hier een bedrag van ongeveer f. 30.000, plus f. 5000, welke hij van zijn compagnon onder zich had en welke hij zich eveneens heeft toegeëigend. Als eerste getuige werd hedenochtend ge hoord, mr. E. Bellnfante, die tot curator in het faillissement van verdachte is be noemd. Deze verklaarde, dat hij de kas van verdachte geheel leeg had aangetroffen, terwijl er een bedrag van f 17.500 behoorde aanwezig te zijn van een nalatenschap, in welker faillissement verdachte curator was. In een ander faillissement was mr. H. F. J. P. Kunkeler verdachte als curator op gevolgd. In dit faillissement, aldus ver klaarde mr. Kunkeler als getuige, ontbrak een bedrag van f. 1300. Ten slotte werd verdachte's compagnon gehoord. Doze verklaarde, dat ln het fail lissement ven een onderlinge waarborg maatschappij een b"drag van ruim f. 11.000 verdwenen fs. terwijl ook f. 5000 van den compagnon persoonlijk, welke verdacht" onder zich had. denzelfden weg als de overige gelden zijn gegaan. Verdachte, die ter terechtzitting weinla zeide en steeds strak voor zich uit bleef staren, gaf doos een enkel hoofr,vn!,'k"n toe. toen dc president hem vroc of hij do ten laste gelegde feiten gepleegd had- De officier van justitie, mr. N. S. Hoek stra, eisehte l'/s jaar gevangenisstraf. UitspraaJc 26 Januari. WISSELKOERSEN. Londen 8.59 1'4 (8.59 3/8). Berlijn 73 80 <73.751Parijs 4.85 (4.85 1/2). Brussel 31.07 (31.071. Zwitserland 41.57 (41.571. Kopenha gen 38 37 1/2 (38.37 1/2). Stockholm 44.25 (44.251. Oslo 43.20 (43.20). N,York 1.83 15/16 (1.83 15/161. Praag 6.30 (6.30). Lire Bank papier 5.80 (5.75). Prolongatie 1/2. Part. disc. 1/8. Daggeld 1/4. Registermarken 32'/, Handelsspermarken 81/8. Reismarken 50. Bankpapier 22. Tusschen haakjes ziin de koersen van g'steren. LEIDEN. 11 Jan. Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. ..Leiden en Omstr." Per 100 Kg.: Roode kool 3.205.50: Sav. kool 1 3.105.50, Gr. kool 2.90; Boerenkool 310; Rapen 1.80; Prei 24.70; Kroten 1.404.30; id. gekookt 47; Uien 1.106.40; Peen 1.50— 7.20: Spruiten 2—21; Nero 4.90—12.80; Witlof 9—23. Per 100 stuks: Knolselderie 1—8.50. Per 100 bos: Pieterselie 11—27; Selderie 10 60. DELFT. 12 Januari. Veemarkt Aanvoer 2 paarden. 55 runderen. 1 graskalf. 138 nucht. kalveren. 404 magere varkens. 466 biggen, 2 gei ten of bokken. Kalfkoeien 160—300; Varekoeien 80180; Nucht. kalveren 313; Mag. varkens 1638; Biggen 4—15: Gelten of bokken 3—11; Rundvleesch (p. Kg. slachtgewicht) 70. 58, 46. Botermarkt Gewogen 1/8 vaten boter, to taal 40 Kg. 1.62%Handel vlug. BOSKOOP, 11 Jan. Coöp. Ver. „De Boskoop- sche Veiling Rozen per bos: Wilh. Kordes 1.40—2.20; Edith Helen 0.72—1; Briarcllf 47— 65; Butterfly 1.601.90; Gemengde rozen 50— 80. Diversen" Seringenbloemen 3662: Mahonie- blad 13—24. GOUDA. 12 Januari. Veemarkt Aanvoer toaal 770 stuks. 37 Slachtvarkens. vette 23—24% ilevend met 2% korting); 339 Magere Varkens 2532 327 Biggen 7—11. Geldersche biggen 11 14; 2 Runderen 180200: 60 Nucht, kalveren 510; 1 graskalf; 4 bokken en geiten 26. Handel matig. j Algemeene markt 110 partijen kaas. Ie kw. met R.M. 26—27.50; 2e kw. met R.M. 24—25. Crisisaftrek 9.6 ct. Handel matig. 80 Ponden Boter. Goeboter 8085: Weiboter 7580. Han del vlug. 840.000 eieren. Kippeneieren 44.75; Eendeneieren 3.253.50. Handel matig. Coöp Zuid-Holl. Eierveiling G.A. (C.Z.H.E) Aenvo?r 78.500 Kippeneieren 56 58 Kg. 4.25— 4.30; 58 60 Kg 4.35—4 45; 60 62 Kg 4 45—4.50; 62 64 Kg. 4.50—4.90: Bruine 58 68 Kg. 4.30—5; Kleine eieren 4.154.25. 1000 Eendeneieren 3.20—3.40. KATWIJK a. d. RIJN. 11 Jan Groenten- veiling Knolselderie A 4.606.50. ld. B 2— 4.10. Waschpeen 0.60—1.45; Kroten 40—80; Roode kool 34.10; Gele kool 35; Groene kool 1—3.50; Uien 4.507; Boerenkool 2544. LEIDSCHENDAM. 11 Jan. Andijvie per Kg. 15—20; Prei 2; Boerenkool 18—28 p. kist. NAALDWIJK, 11 Jan. Bond Westland Alicante 3237; Tafelappelen 25; Witlof 15 19. 2e srt. 9—10; Kroten 50; Asperges 90, 2e srt. 45; Nero 11.40—17. 2e srt. 5.50—9.90; Roode kool 2.80—3.30; Prei 2—2.50: Uien 90. id. C 1.35: Spruiten 0.801.20: Eieren 4.305; Radijs 3.40. NAALDWIJK. 11 Jan. Coöp. Centr. Westl. Sn ij bloemenveiling Anjers 5.108.70; Ama- rilly 16—19: Calla 21—27; Orchideeën 12--47; Plumosa 2142; Sprengerie 1020; Freesia 15 25: Copland 2231; Rose 2636; Pierson 21 27; Brahms 32—34. RIJNSBURG. 11 Januari. Groentenveiling Aardapneler. 70—80; Kroten 6070; Waschpeen 0 80—1.40; Roode kool 3.50—5; Gele kool 2.50— 4.50; Groene kool 2—3.50: Uien 5.50—7; Knol- seldery 38; Boerenkool 3545. RIJNSBURG. 11 Januari. Bloemenveiling Copland 2331; Rose Copland 2837; Pierson 22—26: Son ja 21—26: Krelage 36—<2; King of the Yellow 23—31: Goudvink 3338; Due de Benin 12ui; Witte Due 14—20: Red King 18 —23; Red Star 20—23: l'Innorenco 1.80—7.G0; Bismarck 6.20—080; Dr. T^eb^r 3.40—^80. VOORSCHOTEN. 11 Jan. Veiling V.P V. Kippeneieren 4.70—6.20; Kuikeneieron 3.60; Konijnen 42. WADDINXVEEN. 11 Jan. Aanvoer 22# kippeneieren 4.50 p. 100.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3