Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 11 Januari 1939 VISSCHERIJ-BERICHTEN WEERBERICHT. AGENDA DE KW 18 BINNENGESLEEPT. De Katwijksche motorlogger ..Vier Gebroe ders" KW 18. die. zooals gemeld, met machine- schade op de Noordzee ronddreef, is gister avond om half elf door de sleepboot ..Holland" van de firma Doeksen te Terstelling binnen gesleept. De KW 18 kreeg gistermiddag ver binding met de ..Holland". De logger dreef reeds van Zaterdagmiddag af met motorschade. De gesleepte afstand bedroeg 70 mtfl. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. '11 Jan. Tarbot 1.50—1.32 p. Kg.; Tong 80—60 ld.; Heilbot 1.24—0.90 id.; Griet 38—18 p. 50 Kg.; Groot» schol 15.50—11 id.; Middel schol 14— 12.50 id.; Zetschol 18—14 id.; Kleinschol 17.50 10 id.; Schar 14.508.50 id.; Poontjes 5.40 3.30 id.; Groote schelvisch 19.50—17; Middel schelvisch 17.5015 id.; Kleinmiddel schelvisch 159 id.; Kleine schelvisch 11—4.80 id.; Gr. gul f. 13—17.10 idem; Kleine gul f. 10—4.10 idem; Wijting f. 3,70—2.20 idem; Makreel f. 7,502,65 idem; Versche haring f. 6,701.60 id Kabeljauw 66—27 p. 125 Kg.; Vleet 2.60— 0 88 p. stuk; Leng 2.30—0.90 id.; Koolvisch 506 id.; Rog 2110.50 p. koop. Besomming treilers: RO 53 f. 2170; IJM 85 f. 3200; IJM 54 f. 2720; IJM 77 f. 2680: IJM 183 f. 3620; IJM 179 f. 2690: IJM 17 f. 6350; IJM 165 f. 2390; IJM 24 f. 4030. Loggers: KW 159 f. 1800; KW 74 f. 2180; KW 89 f. 860; KW 75 f. 1180; KW 18 f. 97 (afgebroken reis wegens motorschade). Haringloggers: SCH 66 f. 180; KW 36 f. 260. VLAARDINGEN. 11 Januari. Binnen van de haringvisscherijGDY. 114 m. 27 last en GDY.115 met 8 last. Te Scheveningen kwamen drie Poolsche schepen binnen met te zamen 431 '2 last. Er zijn op het oogenblik nog 2 Scheveningsche loggers in Het Kanaal. Zij zullen aan het eind dezer week de visscheri) beëindigen. Binnen te IJmuiden: KW. 36 met 40 kisten. Barometerstand Gistemiddag 2 uur: 762. Hedenmiddag 2 uur: 754. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogeluchtdruk. dat gisteren over Zwitserland en Noord-Italië lag. is naar het Oosten afgetrokken. De hoogedruk over Groenland breidde zich ook over IJsland uit. ook in Noord-Scandinavië bleef de luchtdruk betrekkelijk hoog. De depressie voor de Noor- sche kust verder opgevuld. De reeds gisteren gesignaleerde depressiekern voor de Golf van Biscave trok naar Midden-Engeland en nam daarbij aanmerkelijk in diepte toe. Voor de Portugeesche kust ontwikkelt zich reeds weer een nieuwe storing. De storing over Engeland voert weer warme lucht uit het Zuiden naar West-Europa. In Frankrijk. Zuid-Engeland en in het Zuiden van ons land is de temperatuur tot plaatselijk vijf graden boven normaal. De vorst hield stand in Scandinavië, de Randstaten en in Zuidoost-Europa. In Noord-Scandinavië vriest het weer streng. Een gebied van lichte vorst lag hedenmorgen nog over Noord-Duitsch- land en over Schotland. In Engeland waaien krachtige tot stormachtige winden rond de depressiekern. Bijna overal valt regen. Het regengebied strekte zich hedenmorgen ook over ons- land uit. Overigens heerscht in West- Europa over het algemeen rustig, zwaar be wolkt weer, met plaatselijk nevel of mist. WEERSOMSTANDIGHEDEN. Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: Lichte regen; Matige O.Z.O. wind; Temp. 2 gr. C.. minimum 3 gr.C..neerslag 3 mjn. Vlissingen: Betrokken; Matige Z. wind; Temp. 6 gr. C.. minimum 4 gr. C,; neerslag 3 m.m. De Bilt: Motregen; Matige Z.O. wind; Temp. 5 gr. C.; minimum -1 gr. C.; neerslag 0.4 m.m. Groningen: Betrokken: Matige Z.Z.O. wind; Temp. 1 gr. C., minimum 0 gr. C.; geen neerslag. Maastricht: Motregen; Zwakke Z. wind; Temp. 7 gr. C., minimum 6 gr. C.; neerslag 1 m.m. Buitenland (8 uur voorm.). ParUs: Z.Z.W.. 6 gr. C.. buiig. Londen: 8 gr. C buiig. Berlijn; Windstil. -1 gr. C.. mist. Nice: O.N.O.. 10 gr. C.. buiig. Stockholm: O.N.O.: -4 gr. C., betrokken. AALSMEER. DE SN IJ BLOEMEN HANDEL. Willige prijien. Gedurende de algeloopen week kon aan de veilingen geconstateerd worden dat de handel over het algemeen een uitstekend verloop had; de stemming was veelal zeer willig: wat tot gevolg had. dat voor ver schillende producten heel goede prijzen werden betaald. Dit go'.d in de eerste en voornaamste plaats voor de seringen, het product, dat om dezen tijd van het jaar een zéér ruime plaats inneemt in het sortiment snijbloemen, dageliiks ter veliing gepresen teerd. In verhouding tot denzelfden tijd van het jaar werden gedurende de afge- loopen week ongeveer een derde seringen- takken minder aangeboden dan toen. wat voornamelijk op rekening zal gesteld moeten worden van de stormen, welke In het voor jaar van 1937 het gewas op den akker teis terden. Dat thans de prijzen zich op een heel bevredigend niveau konden hand haven zal ook ten deele wel moeten worden toegeschreven aan minder aanbod Voor de allerbeste takken van Mad. Fl. Stepman werd tot 45 ct. betaald, voor die van Le- graye (eveneens wit) tot 40 en voor de blauwe variëteiten tot 37 ct. Nu zegt zoo'n uiterste prijs voor eenige extra koocen na tuurlijk voor de algemeene opbrengst niet zoo heel veel, doch het feit, dat ook de kleinere takken en kortstellge heel goede noteeringen te zien gaven legde zeker heel veel gewicht ln de schaal voor het finan- cieele resultaat. Het aanbod van rozen ls nu van matigen omvang, evenals van Am. anjers; de ontwikkeling in de kassen van deze bloemsoorten gaat nu zeer langzaam en vooral de anjers hebben bij haar groei veel behoefte aan zon welke zich om dezen tijd gewoonlijk nog spaarzaam laat zien. wat ook op de kwaliteit van deze bloemen als regel een ongunstlgen Invloed heeft. Voor zoover het goede kwaliteit rozen be trof werden deze naar verhouding der soor ten verhandeld tusschen 10 en 30 cent. de anjers tusschen 6 en 15 ct. Dat de prijzen der anjers geen hooger peil bereikten, moet wel hoofdzakelijk worden toegeschreven aan de omstandigheid, dat deze bloemen zoo goed als geheel in het binnenland af gezet moesten worden. Voor prunus, welke nu in heel mooie kwaliteit werd aangeboden was steeds flinke kooplust; de opbrengst voor goede kwaliteit varieerde van 1528 cent per tak. Voor sniftulpen, narcissen, hyacinthen. boltulpen enz. was eveneens geregeld veel belangstelling van den han del. terwijl de noteeringen zich in het al gemeen in meer of minder opgaande lijn bewogen; hyacinthen golden van 610 cent per stuk. boltulpen iper 100) f.13, sny- tulpen (per 12) vaen 3063 ct. en narcissen (per 12) van 3048 ct. De witte freesia werd verhandeld (per 10) van 1833 en de gele van 70100 ct. Een flinke opbrengst gaven de Jap. kersttakken, welke tot f.1.30 per stuk verhandeld werden, een matigen prijs de convallaria, n.l. van 48 ct. Or chideeën noteerden van 3089. amaryllis van 8—10. euphorbia's van 1023 plumosus (per bos) van 2035 en calla's van 15—38 cent. Aan de veilingen van potbloemen en -planten, waar het aanbod zich sinds Donderdag weer flink uitbreidde, was eveneens een zeer bevredigende handels stemming; verschillende producten brach ten goede prijzen op. ook die in kleinen pot. Voor cyclamen ln grooten pot werd van f 0.501.30 besteed ln kleinen cot van 17 50 ct.. begonia's van f. 0.501.10. azalea's van f. 0 703.50. prlmiula obc. van 1738, Chin, primula's van 1218. S>nt Paula's van 1012 en aspleniums van 2056 ct. De werkloosheid neemt iets af. De cijfers der werkloosheid zijn thans iets afnemend. De laatste week-periode is afgesloten met 650 werkloozen terwijl zij aanving met 659 werkloozen. Het ls te hopen, dat deze vermindering blijft aanhouden. HAARLEMMERMEER. ARMENBUSJES GELICHT. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm 4 gr C. 39 gr. F.). 12 uur 's midd.6 gr. C. (43 gr F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 7 uur 28 min.; nam. te 7 uur 54 m. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag 4.37 nam tot 7,36 voorm. Kerkinbraak te Abbenee. Des nacht brachten inbrekers een bezoek aan de Ned. Herv. Kerk te Abbenes en wis ten de armenbusjes te stelen. De dieven verschaften zich toegang tot de kerk door het opschuiven van een raam, dat aan de binnenzijde niet was afgesloten. Zij vonden de busjes, waarin zich de gel den bevonden voor de armen. In een der busjes was f.4 aan klein geld, terwijl een tweede busje ongeveer anderhalven gulden bevatte. De politie stelt een onderzoek in. Tot leden der Commissie van Beheer der Geref. Kerk te Hoofddorp werden be noemd de heeren J. de Boo, C. P. de Ruiter en P. Verbeek. Ten bate van de hulpver. Blinden- Penning te Amsterdam werd te Nieuw Ven nep een muziekavond voor blinden geor ganiseerd. Als solisten traden op mej. A. i Musch, sopraan, mej. J. Beyer, alt en mej. I A. W. van Pelt, viool, terwijl de plano be speeld werd door Piet Meyer. In de pauze werden beelden uit de arbeid der blinden vertoond en toegelicht. Ds. Smllde sprak een slotwoord. De politie te Hoofddorp arresteerde den landarbeider P. te Nieuw Vennep ver dacht van diefstal van verscheidene rij wielen. Een damesrijwiel werd in zijn wo ning in beslag genomen. MAANS OP- EN ONDERGANG. 11 Januari onder: 10 uur 29. WINTERSPORT. Duitschland. Schierke-Slalom hang: Sneeuw 55 c.m., 0 gr. C.. bewolkt. Wasserkuppe: Sneeuw 55 c.m., -1 gr. C., Nevel. Oberwiesenthal: Sneeuw 60 c.m., 0 gr. C., be wolkt. Wild bad-Sommcrberg;: Sneeuw 30 c.m., -4 gr. C., helder. Oberstdorf: Sneeuw, 35 c.m., -5 gr. C., helder. Hliï'lclang: Sneeuw 41 c.m., -3 gr. C.. helder. Bad Tölz: Sneeuw 38 c.m.. -8 gr. C.. helder. Zürs: Sneeuw 80 c.m., -5 gr. C.. helder. St. Christoph: Sneeuw 145 c.m., -6 gr. C., helder. Hofgastein: Sneeuw 45 c.m., -10 gr. C., helder. Mariazell; Sneeuw, 40 c.m., -6 gr. O., nevel. HILLEGOM. Jaarvergadering der Pluimveevereeniging. De Jaarvergadering van de Hillegomsche Pluimveevereeniging werd gehouden onder leiding van den voorzitter den heer G. B. Kroon. Volgens de verslagen ls de vereeni- ging kerngezond, ook de financleele toe stand. Op 10 en 11 November zal een natio nale tentoonstelling gehouden worden.. De heer G P Kroon deelde mede op medisch advies te moeten bedanken als voorzitter, na 10 jaar deze functie vervuld te hebben. De vergadering betreurde dit be sluit, benoemde den heer Kroon tot eerelld en bood hem een blijvend geschenk aan, waarbij de heer Vastenouw hem hartelijk toesprak. Tot voorzitter is de heer van Schie benc-md. terwijl de aftr. bestuurs leden zijn herkozen. KATWIJK AAN ZEE. Verslag Katwijksch Drankweercomlté 1938. Het Bestuur van het Katwijksch Drank- weercomité schTijft o.a.: Weer bestond het werk van het Drank- weercamlté vnl. daarin, te trachten op al lerlei wijze vooroordeelen en remmingen tegen de geheelonthouding weg te nemen. Door een aantal toegewijde werksters en werkers werden in de Blauwe week en ook op andere tijden ongeveer 750 brochures en drukwerkjes onder de menschen gebracht. Men mag hopen, dat, waar deze drukwerk jes toch licht door eenige menschen gele zen worden, op deze wijze veel goed zaad gezaaid is Dat drankbestrijding nog zeer noodlg is. behoeft helaas geen betoog. Voor 95 uitvarende schepen werd een couvert met brochures beschikbaar gesteld. Wij zijn erkentelijk voor de medewerking der Reederljvereeniging hierbij onder vonden. 428 kinderen van de verschillende scho len te Katwijk aan Zee woonden de de monstratie van materiaal van het Reizend Drankweermuseum bij. In de Blauwe week werd met drankbe- strljdlngsbloempj es en brochures gecolpor teerd. Ook dit jaar kon de gemeente ons helaas weer geen subsidie verleenen. gelukkig maakten giften het toch mogelijk het werk voort te zetten. Het Bestuur hoopt ook in 1939 het werk te kunnen voortzetten, hoe onvolmaakt het ook zij; en dat God's zegen er op zal mo gen rusten. Onze plaatsgenoot, de heer J. Minnee Czn.. slaagde te Den Haag voor het prak tijk-examen boekhouden van de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen; hij was een leerling van den heer R. v. Andel alhier. Door de politie ls aangehouden een zekere P. uit Lelden, die aan de 'hulzen geld ophaalde en daarbij „orgelman" riep, ter wijl hij geen orgel bij zidh had of bij een orgel hoorde. Prooes-verbaal ls opgemaakt. LEIDSCHENDAM. Ouderavond O. L. School. In de O. L. School aan den Prinses Ju- Uanaweg had een ouderavond plaats onder leiding van het hoofd der school, den heer K. Lambo. Bij de bespreking van de loo- pende geruchten, dat het gemeentebestuur plannen heeft deze school op te heffen en de kinderen te zenden naar de school aan den Westvlietweg, werd critiek uitgeoefend op de houding van de afd. Volksonderwijs, welke zelfs al doende was om den afstand tusschen beide scholen te meten. Besloten werd voorloopig een afwachtende houding aan te nemen en te trachten het letrlin- gental op te voeren. Goedgekeurd werden de verslagen omtrent het St. Nicolaasfeest. waarbij geconstateerd werd. dat ondanks de mindere Inkomsten het feest toch als ge slaagd beschouwd kon worden. Het hoofd der school gaf een uitvoerige uiteenzetting omtrent de gehouden school reisjes. Nog werd besproken de havelooze toestand waarin de school verkeert, terwijl de gelden voor schilderen op de begrooting staan: ook werd de aandacht gevestigd op het feit dat op de gemeentebegrootlng 1939 wel gelden zijn uitgetrokken voor uit zending van R.K. zwakke kinderen, doch niet voor andersdenkenden. Besloten werd aan de Raadsleden Koerst en Kerkhoff, zijnde de eenige voorstanders van open baar onderwijs in den raad, te verzoeken, bij de behandeling van de begrooting, zoo danige voorstellen te doen dat B. en W. verplicht worden de school te restaureeren en dat op de begrooting ook gelden zul len worden gevoteerd voor uitzending van niet-R.K. zwakke kinderen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd; B. J. Hlnkenkemper en C. H. Olsthoom. Getrouwd: J. Rijnsburger en N. Bloois. Overleden: T. de Smit geb. Buyse, vr. 88 J. De Herv. Meisjesvereen. „Eensgezind heid" heeft aan 48 behoeftige gezinnen 136 door de leden gemaakte kleedlngstukken uitgereikt Gedurende December ls In de Ned. Herv. Kerk ten bate van de diaconie ge collecteerd f. 57.24 (v. m. f. 83.951. Gevonden: 1 rywielbelastlngmerkt, 1 zwarte ceintuur, 1 combinatietang, 1 grijze kinderhandschoen, 1 dameshandschoen. Adres bureau van politie. NOORDWIJKERHOUT. Nog steeds Dyphteritls. Opnieuw deden zich ln De ZUk acht ge vallen voor van dyphteritls. In Hotel „Gouwenberg" gaf de K. J. M. V. een uitvoering ten bate der Missie van pater Versteege, die binnenkort naar Oeganda vertrekt. Opgevoerd werd „De Gehangene" van Henri Ghéon. De opkomst van het publiek was zeer groot. OEGSTGEEST. „Zuid-Afrika van onzen tijd''. Op uitnoodiging van de Ver. „Gemeente belang'' sprak ln Het Witte Huls" onder groote belangstelling de heer H. Bloem, ver tegenwoordiger van de Ned. Zuid-Afrlkaan- sche Vereeniglng te Amsterdam De voorzit ter de heer C. Rühl opende, waarna de heer Bloem constateerde, dat Zuid-Afrlka een souvereln onafhankeiyk dominion ls ge worden, dat deel uitmaakt van het Brlt- sche gemeenebest van naties. Op de puln- hoopen van de Boerenrepublieken Is de Unie van Zuid-Afrlka een zelfstandige staat geworden, met als hoogste gezag het eigen, door het volk gekozen parlement, met aan het hoofd een Gouverneur-Gene raal. Spr. behandelde dan o.a. de verhouding tusschen de verschillende bevolkingsgroe pen. De opkomst van het Afrikaansch ls de laatste twintig jaar opvallend. Er is géén terrein, waar het Afrikaansch geen sterke positie Inneemt, handel en nijverheid uit gezonderd b.v. de kerk, de school, de pers, de radio, de spoorwegen, overheidsdiensten enz. Pretoria is een burcht van het Afri- kanerdom. In het Noorden pakt men de vroegere sterkste Engelsche en zeker de meest belangryke stelling, Johannesburg en den Witwaterrand, met succes aan. Een Nederlander bedenke echter, dat pro-Afri- kaansch niet zonder meer pro-Neder- landsch beteekent, al behoort een Neder lander, eenmaal ln Zuid-Afrlka zynde, na- tuuriyk pro-Afrlkaansch te zijn. Veel moeilijker dan die tusschen Boer en Brit is de verhouding* tusschen Blank en Bruin. Spr. legde er den nadruk op, dat Zuid-Afrika een Wltmansland is. waar de belangen van de blanken voorgaan; die van de zwarten moeten natuuriykerwijze daarvoor wyken. Het probleem van de Kaapsche kleurlingen is het moeiiykst. zy hebben, evenals de blanken, geen ander vaderland dan Zuid-Afrlka. Spr. besprak dan de economische toestanden, die sedert de ontdekking van de ryke goudvelden aan den Witwaterrand grootendeels op de uitkomsten van het mynbedryf zyn geba seerd. Maar daarnaast is de opkomende industrie zeer belangryk. Juist in deze bedryfstakken is de Afri kaner niet, of nauweiyks te vinden, al komt er langzamerhand eenige verande ring. Spr. wees op de beteekenis die de Unie heeft voor den Nederlandschen zelfstandi gen fabrikant en belegger en ten slotte op de herdenking van den Grooten Trek, welke by duizenden Africaners de gedachte terug heeft laten gaan naar de Idealen der Voortrekkers, die nog lang niet alle zyn bereikt. Hij eindigde met het clteeren van het Volkslied als de belijdenis der Afrikaners van trouw aan hun land en volk. Na gedachtenwlsseling werden eenige films vertoond, beschikbaar gesteld door de Zuid-Afrlkaansche legatie. De byeenkomst werd door den heer Rühl met een woord van dank gesloten. Bijeenkomst Oegstgeester Geitenfokkers- Vereeniging. In de vergaderzaal van de Willem de Zwygerkerk vergaderde de Oegstgeester Geitenfokkersvereeniging. De voorzitter de heer J. Slootweg opende, waarna de notu len van den secretaris den heer H. v. d. Hoeven werden vastgesteld. Het Jaarver slag van den secretaris getuigde van een gezond vereenlglngsjaar. Herinnerd werd aan de behaalde succes sen op tentoonstelling en keuring. De ge nomen proef met twee dekbokken bleek niet ten volle geslaagd. Vervolgens bracht de penningmeester de heer A. Maat het financieel verslag uit waarvan wij vermel den: Inkomsten f. 278.95'/:; Uitgaven f. 184.07; Batig saldo f. 94.88'/i, waarvan echter nog eenige betalingen moeten wor den gedaan. By monde van den heer H. v. d. Mey werd medegedeeld, dat de bescheiden van den penningmeester in goede orde waren bevonden. Ingekomen was een schrijven van B. en W„ vermeldende toekenning van een subsi die over 1939, groot f. 22.50 Na uitvoerige discussie werd hierop een voorstel tot wijziging der contributie-inning goedgekeurd. Deze zal voortaan éénmaal per Jaar en wel op 1 September voldaan moeten worden. Medegedeeld werd. adt de vereeniglng is toegetreden tot den 1.1. opgerlchten Kring van Geitenfokvereenlgingen. waarby de heer H. v. d. Mey te Oegstgeest is benoemd tot bestuurslid. Herkozen werden als be stuurslid de heeren M. zyistra en C. Hoo- gewoning. De Jonge bokken werden voor 1939 verkocht aan den hoogsten bieder den heer J. v. d. Vyver. Na rondvraag volgde sluiting. Voor het examen' Mercurius boekhou den, handelsrekenen, handelsrecht en sta tistiek slaagde te den Haag de heer H. v. d. Ven alhier. Deze was opgeleid door den heer J. Schmolh te Leiderdorp. RIJNSBURG. Loop der Bevolking. Geboren: Gerrltje d. van J. Ravensbergen en Cath. de Mooy Jahannes z. van J. v. d. Kwaak en C. de Mooy. Overleden: C. v. d. Bosch. 58 jaar. Door Gebr. v. d. Vijver en M. v. Eg- rpond zullen eenige onbewoonbaar ver klaarde hulzen aan de Vliet Z.Z. worden gesloopt om daarna ter plaatse een vereni gingsgebouw te stichten voor vergaderingen e.d. Daaraan bestaat hier groote behoefte. SASSENHEIM. Vergadering R.K. Volksbond. De afd. Sassenheim van den Ned. R. K. Volksbond hield haar jaarvergadering in het K.3.A.-gebouw. De notulen en het jaar verslag werden goedgekeurd. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van f. 45.25. De begrooting voor 1639 werd ln ontvangsten en uitgaven vast gesteld tot een bedrag van f. 1677 25. De afd. „Hulp in Nood" had by een ontvangst van f 244.83'/, een nadeelig saldo van f 75.36'/». Verstrekt werden 1790 liter melk, 650 eieren. 95 pond vleesch en 2 H. L. brandstof. Voor het ontspanningslokaal voor werkloozen werd 7 pond koffie en 1 pond thee beschikbaar gesteld De heeren M. A. v. d. Meer en Jac. Zandvliet hadden als bestuurslid bedankt. Als bestuursleden werden herkozen de heeren G v. d. Voort. J. A. J. Hoogenstraaten en P. Roclandse en gekozen de heeren Wout Smit en J. J. v. Leeuwen. Vergadering R.-K. Staatspartij. Onder voorzitterschap van den heer J. C. Schrama, vice-voorzltter vergaderde de plaatselyke afdeellng der R.-K. Staats party. De opkomst was goed. Uit het verslag van den penningmeester blykt, dat de to taal-ontvangsten f. 467.07 en de totaal- uitgaven f. 445.04 hebben bedragen. Saldo f. 22.03. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat er per ultimo December '35 544 leden waren. De afdeeling stelde de heeren E. Bolslus, HEDEN: Evang. Gem.: Samenkomst te 8 uur nam. Bellevue: Cursus ln bijenteelt. 7tt uur nam. Evang. Gem.: Samenkomst te 8 uur nam. Gerrecht 10: Ver. „Bellamy". Spr. de heer Nolles. 81/4 uur nam. Nieuwe Rijn 76: Spr. ds. A. Verhagen. 8 uur nam. Marekerk: Spr. ds. D. A. v. d. Bosch, 8.15 uur nam. Schouwburg: Fritz Hlrsch Operette. „Es war einmal eln Walzer". 8 1/4 uur nam. Stadszaal: Filmavond Ned. Chr. Radio-Ver. 8 uur nam. Donderdag. Muziekschool Nieuwe Rijn 19: Oprichtings vergadering Gemengd Koor der Mij. voor Toon kunst, 8 uur nam. K a t w U k-a a n-Z e e Casa Cara)Geref. Bond. Spr. ds. Ottevanger van Leiden. 7 H uur namiddag. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van schilderijen uit de collectie van H. P. Bremmer (tot 15 Jan.) 104 uur, 's Zondags 14 uur. DIVER8EN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9tt—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. n?m. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (lste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlphterle. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Misbruik van vertrouwen". Eiken dag behalve Maandags ook om 2 uur. Zondag 2—7 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Robin Hood". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De 13 lanciers". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Spoorwegpiraten". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 2 uur nam. Casino-Theater: Instituut voorCUlfcireele Films Zaterdag nam. 2 V* uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. nam. „Rubber". Zondag 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwijk aan Zee)„Mayer- ling". 8 uur nam. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 7 t.m. Vrijdag 13 Jan. a.s. waargenomen door de apotheek: C. B. Duyster N. Rijn 18. Tel. 523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wll- helminapark 8, Tel. 274. Koker 12 stuks 50ct. Proef doosje 2 stuks JOct 6661 (Ingez. Mcd.) J. W. A. Lefeber, B. N. Loerakker en A. C. Paardekooper candidaat voor de Provin ciale Staten. Als bestuurslid werd de heer J. J. M. Keyser herkozen; in de twee vacatures werden de heeren G. C. van Dijk en A. A. Knegt gekozen. Gevonden: Een blauwe ceintuur, een astrakan handschoen, een schaats, een heerenhoed, een klnderporteimonnaie, een paar grijze Jongens handschoenen, een bruine gunrmimuts. VALKENBURG. Jaarvergadering Geitenfokvereeniging „Ons Belang". De voorzitter, de heer W. de Kruyf, opende deze bijeenkomst. Na lezing der no tulen welke onder dank werden vastgesteld deed de penningmeester rekening en ver antwoording. De ontvangsten waren f. 37,15, de uitgaven f. 28,78, saldo f. 8,37, De voor zitter dainkte den secretaris en penning meester alsmede de heeren A Bol Jz. en G. C. Bol, die dezen zomer geldprijzen ge wonnen hadden by de geitenkeuring en deze In de vereenlglngskas stortten. Besloten werd den secretaris als afge vaardigde naar de alg. ledenvergadering te Rotterdam te zenden; deze zal daarover later verslag uitbrengen. De heer W. de Kruljf werd tot voorzitter gekozen de heer P. Vis tot secretaris, de heer A. Bol Jz. tot penningmeester en de heeren H. v. d. Weljden en H. Batermans Wz tot bestuursleden. Hierna werd besloten de lammeren bü inschrijving te verkoopen. Na rondvraag volgde sluiting. Vergadering A.-R. Propaganda-Club „Groen van Prinslerer". De voorzitter, de heer W. Star, opende, waarna de heer G. Stil een lijleldlng hield over „De Grondwet", naar aanleiding van art. 7 van het program der A.-R. Spr. behandelde eerst het revolutlonnalre begrip der grondwet, voorgestaan door de verdediging van den souvereinen volkswil, om daarna de beteekenis van de grondwet naar A.-R. Inzicht uiteen te zetten. Een zeer geanimeerde bespreking volgde op deze Inleiding. Verder werden de werk zaamheden voor de Jaarvergadering be sproken. Hierna volgde sluiting door den heer P. Schoneveld. De collecten der Ned. Herv. Kerk brachten over de maand December op: diaconie f. 58.78. voor de kerk f. 110.10. De inhoud der bussen was f. 24.50, terwijl de inhoud der felicitatie bybel bedroeg f 84.88. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6