BUITENLAND Aspirin LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 11 Januari 1939 Luchtaanvallen! Algemeene Toestand Het proces Niekisch Verklaring van minister-president Spaak Het parlement weer bijeen Eden prijst Roosevelt's rede 3k vtrk H&g affijd g/tiAq SPORT De sterrit naar Monte Carlo SPREEKCEL Chamberlain en Halifax, op weg naar Rome, voeren te Parijs besprekingen. Het vraagstuk der loden-emigratie. Chamberlain en Halifax zijn gister middag om 17 uur 43 aan het Gare du Nord te Parijs aangekomen, de eerste vergezeld van zijn onafscheidelijke pa raplu. Vergezeld van Daladier en Bonnet, begaven beiden zich van het station naar den Quai d'Orsay. Zij trokken zich onmiddellijk terug in de Salon de la Rotonde, waar hun de thee werd gesèr- veerd. Aan de besprekingen der Britsche en Fransche ministers werd van Engelschc zijde deelgenomen door Sir Alexander Cadogan Maurice Ingram en den Brit- schen ambassadeur te Parijs, Sir Eric Phipps. Behalve Daladier en Bonnet namen van Fransche zijde aan de besprekin gen deel de secretaris-generaal van den Quai d'Orsay, Leger, de adjunct-direc teur van politieke zaken, Rochat, en de directeur van het kabinet van den mi nister v. buitenlandsche zaken. Bressy. De besprekingen der Britsche en Fran sche ministers, die om 17 uur 55 begonnen waren, eindigden om 19 uur 05. De Britsche ministers begaven zich daar op. Chamberlain vergezeld van Daladier en Halifax van Bonnet, naar het station, vanwaar zij met den trein van 19 uur 30 vertrokken. Na de besprekingen werd een commu niqué uitgegeven, luidende: „Op doorreis te Parijs, op weg naar Rome. hebben de Britsche premier en lord Halifax van de selegeniheid gebruik gemaakt om van ge dachten te wisselen op den Quai d'Orsay met Daladier en Bonnet. Deze bespreking stelde in staat de algemeene identiteit te bevestigen der opvattingen, welke te voren was vastgelegd tusschen de beide regee- ringen". De ,,Times" sohrijft uit Parijs, dat Cham berlain tijdens het onderhoud aan den Quai d'Orsay zeer zeker heeft herhaald, dat hij geenszins voornemens is als bemid delaar op te treden tusschen Frankrijk en Italië en dat er geen sprake zou kunnen zijn van een toekenning van oorlogsrech ten aan Franco, zoo lang de bij de over eenkomst van Londen gestelde voorwaarden niet zouden zijn vervuld en ten slotte, dat een goede verstandhouding tusschen En geland en Italië uiteindelijk zou afhangen van de eerbiediging van den status quo in de Mddellandsohe Zee. Hoe het zij, de mi nisters der beide landen hebben over het onderhoud hun volledige voldoening uitge sproken en dit kan zonder gevaar voor een vergissing voor iets anders dan een diplo- mitieke formule worden gehouden. De „Daily Express" meldt uit Rome, dat de Italianen hopen, dat Chamberlain een plan zal meenemen tot economische hulp verleening aan Italië, welks financieele toestand, naar men zegt, wanhopig zou zijn. Ajs tegenprestatie voor deze hulp zou Italië concrete bewijzen geven van zijn voornemen de verplichtingen, voortvloeien de uit de verdragen en met name den status quo in de Middellandische Zee te eerbiedigen. De „Manchester Guardian" is van mee ning. dat het zeer wel mogelijk is, dat Mussolini meer aandringt op Engelsch- Italiaansche 'handelsbetrekkingen en min der op andere kwesties. Men denkt, dat de Duce het Spaansche vraagstuk niet „rijp" genoeg acht om ter sprake te brengen. Het schijnt dat Italië veeleer zou kunnen pro- beeren van Engeland economische voor deden te verkrijgen, zélfs weinig belang rijke, ten einde zijn economischen en finan- cieelen toestand te verbeteren, terwijl Franco het offensief zou hervatten. Het is nimmer duidelijker gebleken dat een natio nalistische overwinning in strijd zou zijn met de belangen der Westersche mogend heden. Alle inlichtingen, waarover men beschikt, schijnen overeen te stemmen in het bewijs, dat Italië kan rekenen op Duitscihen steun in geval van een Engelsch Italiaansche crisis. doch zelfs voor Duitschland is de kwestie niet rijp. ondanks zijn verwonderlijke militaire voorbereidin gen. De speciale trein, waarmede Cham berlain, Halifax en hun gevolg de reis naar Rome maken, is vanochtend om 7 uur 42, komende uit Frankrijk, te Turijn aangekomen. Na een kort op onthoud is de trein naar Rome ver trokken. De Britsche ministers worden vanmiddag om half vijf aldaar verwacht. Om 10 uur werden zij tijdens een kort op onthoud te Genua door een speciale missie, welke vanochtend om zes uur te Genua was aangekomen, verwelkomd. De „Popoio di Roma" verheerlijkt den herbouw der Italiaansch-Britsche vriend schap, welke door Chamberlain is tot stand gebracht en zegt, dat in het kader van een nieuwe samenwerking tusschen Londen en Rome en de betrekkingen van persoonlijke vriendschap tusschen Mussolini en Cham berlain de besprekingen te Rome geschie den zullen in een bijzonder gunstige sfeer. In deze zekerheid verwelkomt het Italiaan sche volk zijn doorluchtige gasten met de meest oprechte hartelijkheid. De „Messaggero" releveert, dat de poli tieke actie van Italië op internationaal ge bied door buitengewone helderheid wordt gekenmerkt. Daarom sluit de ontvangst der Britscihe ministers iedere reserve uit, zij geschiedt in een ridderlijke atmosfeer, om de vertegenwoordigers van Groot-Brittan- nië te eeren volgens de traditie van natio nale gastvrijheid. Reuter verneemt uit Berlijn, dat de be sprekingen, welke Rublee vandaag zal be ginnen, gehouden zullen worden op de basis van een plan. dat Schacht mee naar Londen bracht. Rublee heeft geen pasklaar gemaakt plan meegenomen. Het plan van Schacht, dat beschouwd wordt als een maximum der Duitsche eischen, wordt in zijn tegenwoordigen vorm onuitvoerbaar geacht. Het verluidt, dat Schacht te ken nen heeft gegeven, dat zijn plan niet het laatste woord van Duitschland in deze aan gelegenheid inhield. Het Duitsche voorstel voor een Joodsche leening ten bedrage van een half millioen pond sterling, terug te betalen door een extra-uitvoer, doet het probleem rijzen hoe deze vergroote consumptie in het buiten land zal worden geschikt. Naar het schijnt stelt Duitschland zich voor, dat de Joden over de geheele wereld bereid zullen zijn den boycott van Duit sche goederen te staken ten einde hun broeders in Duitschland te helpen. Doch zelfs indien het wereld-Jodendom zulks zou willen, zou het dan ln staat zijn een dergelijke leening op te brengen? Er is goede reden aan te nemen, dat de hulp bronnen der buitenlandsche Joden reeds zijn opgedroogd door de hulpverleening aan Duitsche Joden. Dan is er de vraag hoe oudere Joden, die Duitschland niet verla ten, gesteund zullen worden, terwijl het Duitsche plan inzake een emigratie over een tijdvak van drie jaren eveneens ver- soheidene kwesties opwerpt. Naar het schijnt, is de organisatie van het finan cieele deel van het plan zeer ingewikkeld en vaag. Duitschland stelt voor. het in handen te stellen van een groep trustees, o. w. een buitenlander. Intusechen heeft dr. Schacht, naar ver luidt, de zeer bepaalde verzekering gegeven, dat er geen verdere anti-Joodsche maatre gelen in Duitschland zullen worden geno men aleer de onderhandelingen voor een emigratie-leening definitief zullen zijn mislukt. Het is niet zeker of Rublee en zijn col lega's leden zullen ontmoeten van de Jood sche gemeente te Berlijn, doch het is in ieder geval zeker, dat zij zich niet dan met de volledige goedkeuring der Duitsche re geering met hen in verbinding zullen stellen. No? wordt gemeld, dot na de besprekin gen Rublee eerst in den kleinen kring van zijn oommissie, welke op 23 Januari te Pa rijs bijeenkomt, verslag zal uitbrengen, waarna op 26 Januari te. Londen een vol tallige vergadering van de commissie zal worden gehouden Te Berlijn zullen geen mededeelingen worden gedaan over het resultaat der be sprekingen. DUITSCHLAND. In het proces tegen Niekisch cs. voor het Volksgerechtshof is vonnis geveld. Niekisch, de voornaamste beklaagde, werd we ens voorbereiding tot hoogverraad en wei *ms inbreuk op de wet betreffende het vorr en van nieuwe partijen veroordeeld tot lrvenslange tuchthuisstraf en duurzaam verlies van eererechten. De beklaagde Drechsel werd om dezelfde redenen veroordeeld tot drie en een half jaar tuchthuisstraf en drie en een half jaar verlies van eererechten, met aftrek voor beide straffen van een jaar en negen maan den preventieve hechtenis. De beklaagde Kroeger kreeg alleen wegens inbreuk op de wet op de vorming van nieuwe oartijen een jaar en negen maan den gevangenisstraf, welke als uitgezeten beschouwd wordt door de preventieve hech tenis. Vetschaarschte. In verband met vetschaarschte, die blijft bestaan, heeft Duitschland aan Hongarije verzocht lot eind Febr. een kwart te leve ren van het totale contingent van 1000 wa gens vet, dat opgenomen is in de Duitsch- Hongaarsche overeenkomst. Normaal was het contingent leverbaar in drie zendingen, waarvan een derde slechts in den loop van het eerste halve jaar jaar van 1939. Men meent te weten, dat Duitschland de mogelijkheid geopend heeft van betere prij zen ingeval Hongarije in staat zou zijn de leveringen te verhaasten. Een „Julius Streicher-school". Gisteravond werd aan de universiteit te Berlijn een ..Julius Streicher-school" ge opend. Prof. Deeg hield een lezing over ..de Joden in de geschiedenis van het Duitsche recht", natuurlijk een scherp requisitoir tegen de Jodien. Het Berl. Tageblaüt zal 1 Februari ver dwijnen. ROEMENIË. Geruchten over een complot formeel tegengesproken. Het agentschap Rador verklaart gemach tigd te zijn, het in de buitenlandsche pers gepubliceerd bericht over een vermeend complot formeel tegen te spreken. Er is volgens het agentschap slechts sprake van de arrestatie van eenige studenten, die clandestien strooibiljetten wilden versprei den. Eveneens wordt ontkend, dat cr eenig verband bestaat tusschen de ontploffing, die zich op 7 Januari in een huis in een der buitenwijken van de hoofdstad heeft voorgedaan en de arrestatie van deze stu denten. BELGIË. Na een bijeenkomst van de commissies van buitenlandsche zaken van beide huizen van het parlement heeft de minister-presi dent en minister van buitenlandsche zaken, Spaak, een verklaring afgelegd aan de pers, waarin hij het volgende zeide: ,29 November j.l. heb ik in een rede in den Senaat de politiek van België ten aan zien van Spanje in groote trekken uiteen gezet, Ik heb mü verplicht de commissies van buitenlandsche zaken van Kamer en Senaat op de hoogte te houden van de ontwikkeling. Ik heb uiteengezet, onder welke voorwaarden en op welken grond slag ik heb onderhandeld over het uitwis selen van agenten met de regeering van generaal Franco. Bovendien heb ik aan de commissi es uiteengezet in welken geest en onder welke reserves ik het mogelijk achtte, dat België zou blijven deelnemen aan het werk van de niet-inmengings-commlssle te Londen. Sedert het uitbreken van den burgeroor log heeft Beleië zich strikt gehouden aan de niet-inmenging. Het zou moreel verplicht zijn zijn standpunt te herzien wanneer de niet-inmengings-commissie niet in staat zou blijken haar besluiten ten uitvoer te brengen, in het bijzonder het plan van het terugtrekken der vrijwilligers, van 5 Juli 1938". Een der leden van de commissies heeft na afloop van de vergadering een overzicht gegeven van de besprekingen met de regee ring van Burgos. Hieruit bleek, dat de on derhandelingen worden voortgezet. De moeilijkheden hebben betrekking op be voegdheden, welke de agenten zuüen krijgen. De kwestie Burgos is dus niet opgelost! FRANKRIJK. Gistermiddag is de eerste zitting van de Kamer geopend door den oudersdomsdeken, Salles. die een redevoering uitsprak, waar in hij o.m. wees op de gehechtheid van de Franschen aan den vrede en hulde bracht aan Chamberlain. Onder applaus verklaarde hij vervolgens: „Er bestaan zeker weerstanden, die nood zakelijk zijn en capitulaties, waaraan men zich niet zou kunnen onderwerpen". De Kamer applaudisseerde eveneens op de bevolkingen der Fransche koloniën, „Wij weigeren", zoo zeide hij, „tot eeu scheiding over te gaan en deze bevolkin gen te verhandelen als een koopwaar of geld". Met inbegrip van de communisten stond de geheele Kamer bij deze woorden op en bracht spr. een ovatie. Na deze rede ging de Kamer over tot de verkiezing van een bureau. Herriot werd herkozen tot voorzitter. De aanslag op von Rath. Het hof van appél heeft uitspraak ge daan in de zaak tegen Abraham Grynspan en zijn vrouw Chava, die vervolgd zijn wegens het verleenen van onderdak aan hun neef Herschel Grynszpan. den moor denaar van den secretaris der Duitsche legatie, von Rath. Abraham Grynszpan, die in eerste in stantie was veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf, zag zijn straf verhoogd tot zes maanden. De vrouw, die in eerste instantie was veroordeeld tot vier maan den. kreeg thans drie maanden. Ieder der beklaagden moet een boete van 100 franc betalen. ENGELAND. Oud-minister Eden heeft als gast van de Kamer van Koophandel een rede ge houden waarin hij zeide, dat de uiteen zetting van den president der Vereenigde Staten van de Amerikaansche houding ten aanzien van de vraagstukken der moderne wereld zeker historisch zal worden. De rede van Roosevelt is een meesterstuk van duidelijkheid, zeide Eden. „Ik ben er zeker van, dat al mijn Brit sche vrienden het met mij eens zullen zijn wanneer ik zeg, dat het moeilijk is het effect van die rede op het Britsche volk te overdrijven". Ten aanzien van de Britsch-Amerikaan- sche vraagstukken zeide Eden: „We hebben beiden onze eigen vraagstukken, we hebben beiden onze eigen nationale belangen, wel ke invloed hebben op onze opvatting doch er is iets belangrijkere, dan gelijkheid van inzicht en dat is de gelijkheid van beginsel. Het is duidelijk voor ons allen in dit land, dat de president ln hetgeen hij zeide niet alleen het inzicht weergaf van een groote meerderheid van het Amerikaansche voik, doch ook de meest innerlijke gevoe lens van de bevolking van deze eilanden". Na te hebben vastgesteld, dat noch in Groot-Brittannië noch in de Vereenigde Staten het geringste gevaar is, dat de leer der staatsvergoding steun van het volk zou krijgen, zeide Eden, dat de absolute macht in handen van sommige staten zeer groot is en het zou dwaasheid zijn voor de demo cratieën in Europa te meenen, een derge lijke kracht het hoofd te bieden door te vertrouwen op versleten methoden. De rechten van het individu moeten in verband worden gebracht met de nooden van de gemeenschap, waarin hij leeft en de eerste van deze nooden is op het oogenblik de landsverdediging. Indien de nooden van den staat ondergeschikt worden gemaakt of verwaarloosd, dan kan alles worden weggevaagd en dan zullen de rechten van het. individu verloren gaan, te zamen met al het overige. „Ik geloof", zoo besloot Eden zijn rede. „dat in dit land op het oogenblik een groeiend begrip is voor dit fundamenteel probleem, dat opgelost moet worden en een steeds groeiende vastberadenheid om het vraagstuk op te lossen. moor op mijn leeftijd moet je dubbel oppassen voor kouvatten. Daarom heb ik altijd Aspirin-tabletjes in huis, die mij al die jaren bij hoofdpijn, verkoudheid en rheumatiek hebben geholpen. H LT riODUCT YAN VERTROUWENI 6679 (Ingez. Med.) Een zeer snelle torpedoboot. Op de Solent zijn proeven genomen met. een nieuwen torpedoboot. Het nieuwe type is 70 voet lang, uitgerust met drie 1.000 p.k. motoren en bewapend met twee 21 duims of vier 18 duims torpedolahceer- buizen. Het heeft drie geschutstorens en een ap paraat voor het maken van rookgordijnen en een toestel voor dieptebommen. Het heeft geen masten of pijpen. Ook zou het het geringste doelwit bieden van alle oppervlakteschepen. Voorts kan een kanon op het schip aan gebracht worden, waarvan men meent, dat het de pantsers van duikbooten de destrovers kan doorboren. De uitvinder. Scott Pains, demonstreerde hoe de snelheid van 40 tot 8 knoopen ver minderd kan worden in drie seconden en verhoogd van 10 tot 40 knoopen in 8 secon den. VEREENIGDE STATEN. De werkloozensteun De sub-commissie van het Huis van Af gevaardigden voor de toekenning van cre- dieten, heeft goedkeuring gehecht aan het uittrekken van 725 millioen dollar voor de werkverschaffing tot 30 Juni a.s. Zij heeft dus de door Roosevelt gevraagd 875 mil lioen met 150 millioen verminderd. Afgewacht moet worden, of niet een po ging zal worden gedaan om het oorspron kelijke bedrag te herstellen, wanneer het wetsontwerp tenslotte in het Huis komt. ZUID-AFRIKA. Arbeiders gaan over naar de nationalisten Te Johannesburg is, volgens de „Daily Telegraph", sensatie gewekt door het be richt dat een groot aantal Afrikaansch- sprekende leiders van de Arbeiderspartij hun functies heeft neergelegd teneinde toe te treden tot de nationale partij van dr. Malan Onder de afgetredenen bevinden zich de onder-voorzitter van de Arbeiders partij, bestuursleden en verscheidene vooraanstaande personen, die bij de laat ste verkiezing candidaat waren gesteld door de Arbeiderspartij. In een verklaring aan de pers hebben tien der afgetreden leden verklaard dat de Arbeiderspartij niet geschikt is voor de Afrikaners, die zich bewust zijn van hun nationaliteit en dat hun idealen beter wor den gediend door de nationale partij. Bij de algemeene verkiezingen in Mei 1938 werden slechts 3 Labour-leden en één socialist gekozen. De nationalen kregen 27 zetels, de Vereenigde Partij (de regeerings- partij) 11L Een Afrikaansche Schouwburg in Johannesburg. Een groep Invloedrijke personen heeft het plan opgevat in Johannesburg een eigen Afrikaansche schouwburg op te rich ten. De bedoeling is, zoo meldt de „Rand Daily Mail", om in de naaste toekomst een vennootschap te stichten, welke op een ge zonden zakelijken grondslag aan het werk gaat, teneinde de pogingen van het geheele Afrikaansch sprekende volksdeel te coor- dineerea VOETBAL. WALLAART SPEELT SPOEDIG VOOR U.V.S. Naar wij vernemen zal Wallaart vanaf 27 Januari a.s. weer voor U.V.S. mogen uitkomen. Kantebeen zal wachten moeten tot 1 Augustus. AUTOMOBILISME. BAKKER SCHUT TE MARIE NBURG EN CORNELIUS TE SOFIA. Gisteravond is de winnaar van den sterrit naar Monte Carlo 1938. G. Bakker Schut, die dit Jaar te Tallinn start, te Marienburg in Oost- Pruisen aangekomen. De weersomstandigheden waren tot nu toe uitstekend en deze Ford-equipe heeft dan ook met geen moeilijkheden te kam pen gehad. Het dooide gisteren vier graden en volgens de binnengekomen berichten moet de Noordelijke route zoc goed als sneeuwvrij zijn. Vandaag zetten Bakker Schut en zijn metgezel. P. J. Nortier. de reis naar de Estlandsche hoofdstad voort. De equipe CorneliusBuyze met D.K.W. is gisteravond in de Bulgaarsche hoofdstad Sofia aangekomen. Zondagavond arriveerden onze landgenooten te Belgrado. Maandagmorgen zijn zij uit de Joego-Slavische hoofdstad vertrok ken voor de 420 KM. lange reis naar Sofia. Over dit traject hebben zij ongeveer 36 uur ge daan. m.a.w. hun gemiddelde snelheid bedroeg niet meer dan ongeveer 12 K.M. per uur. op nieuw een bewijs, met welke enorme moeilijk heden ook deze equipe, evenals Barendregt en Gatsonides cie zooals gemeld reeds Maan dagavond te Sofia zijn aangekomen te kam pen heeft ge'nad. Zooals gemeld heeft de equipe Gatsonides Barendregt op het traject órenobleMonte Carlo niet het vereischte gemiddelde behaald. Zij zijn echter van meening naai- wij thans hebben gemeld dat het traject door een goeden rijder zonder strafpunten kon worden afgelegd. De Hollandsche equipe had hier geen sneeuwkettingen gebruikt om het niet te ge makkelijk te maken en de banden te sparen. Dit moet dan ook als de reden worden be schouwd. dat het gemiddelde niet werd behaald. Verder deelen GatsonidesBarendregt mede. dat de bewuste 12 K.M. bij Monte Carlo dit jaar waarschijnlijk niet geneutraliseerd zal worden. De bergproef te Monte Carlo, als 3e proef, wordt zwaar, doch de vereischte tijd is door elke goede rijder-wagen combinatie te halen. Het klassement zal dan ook waarschijnlijk door de 2e proef bepaald worden. Verklikkerlampen tijdens deze proef voor het passeeren van de streep, worden voor den bestuurder zichtbaar opgehangen, terwijl hierboven waarschijnlijk een afdak aangebracht wordt. WATERPOLO. POELMEER—DE ZIJL. Voor de wintercopetitie heeft Poelmeer I met 80 gewonnen van De Zijl I. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN SASSENHEIM. In den wedstrijd om het pioenschap van Sassenhelm gende partijen gespeeld: carb. J. Diederiks Chr. Zandbergen J. Diederiks Chr. Homan P. C. v. Duivenvoorde A J. v. d. Wiel Gr. Zandbergen C. Guldemond G. v. Diest Nic. v. Diest Nic. v. Diest A. Hoogervorst 125 22 125 61 125 94 125 120 125 113 125 114 persoonlijk kam- werden de vol- brt. h.s. gem. 10 38 12.50 10 8 2.20 18 18 29 29 30 30 41 41 57 57 26 15 15 11 12 25 16 10 16 10 6,94 3,38 4.31 3.24 4.16 4.00 3.04 2.75 2.19 1,64 HENGELSPORT. VISCHCLUB L.O.V. Bovengenoemde club hield gisteren een wed strijd te Oude Wetering. Door schitterend weer begunstigd werd te 9 uur met den wedstrijd aangevangen. Er werd 2x1% uur gevischt. De vangst was vrij goed daar de eerste prijswin naar 2520 gram visch aan de schaal bracht. De uitslag was als volgt: le prijs C. v. d. Nieuwendijk; 2e pr. T. Herreur 3e pr W. Schouten; 4e pr. Azier; 5e pr. C. v. d. Voort: 6e pr. R. Schreuder; 7e pr. Th. Roodakker met extra prijs voor zwaarste vlsch; 8e pr. J. Schuchhard; 9e pr. C. Schaap; 10e pr. H. Mierloo; 11e pr. Houwelingen; 12e pr. H. Roodakker; 13e pr. B. Daane: 14e pr. M. Eradus. 15e pr. W. Harteveld; 16e pr. D. Vermeulen; 17e prijs J. Plug; 18e pr. B. de Roo 's Avonds werden in het clubgebouw der Leidsche Ontspannings-Vereeniging de fraaie huishoudelijke prijzen uitgereikt. Al met al een geslaagde dag voor L.O.V. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE LENINGRAD. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de zesde ronde te Leningrad luiden: Smyslov—Ragozin 01RabinowichGog- lidze 1-0; Kan-Loewenfisch 4-4; Alatortzev— Makagonov 4. De andere partijen zijn af gebroken. Beschermt U tegen de gevolgen van Bedenkt dat nalatigheid Uwerzijds in het nemen van beschermingsmaat regelen gevolgen met zich kan brengen voor U en tallooze anderen. Nadere inlichtingen verstrekt de secretaris van de aid. Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming, de heer D. C. Kok, Rapenburg 9, Leiden. LEIDSCHE SCHAAKBOND. In het Oude Raedthuys te Hazerswoude werd gisteravond een wedstrijd voor de 2e kl. A. ge speeld tusschen Hazerswoude I en UD. I Roelof arendsveenDe uitslag was: I Johs. v. Veen (H.)Th. Olyerhoek <UD> 10 I G. RuysG. v. Rijn 1—0 C. v. Veen—P. v. Dooren x—x B. Cok—L. Turk 10 J. P. Cok—A. v. Pelt x—x M. RavensbergJohs. Oomen 10 J. v. Gorkum—P. Seip 1—0 J. v. d. ZwaanJ. Hillebrand L. v. GorkumJ. v. Klink 01 G. de Wilde—H. Bakker 0—1 HULDE AAN HET ..OUDE VIERDE". Een oud-gediende van 4 R.I. voelt zich ge dwongen nogmaals openlijke hulde te brengen aan het driemanschap van Mens—Geène Brouwer voor de uitstekende organisatie van de reünie der oud-gedlenden. Totaal 5% xx24xx Hoewel twee partijen nog nader beslist moe ten worden, heeft Hazerswoude I den wed strijd reeds gewonnen, waarschijnlijk met 64—3%. Alphen III won in 4 A. met 73 van Rijnsburg I. J. Blijleven (A)Johs. Schoneveld (R.) 1—0 J. den Hoed—A. Ravensbergen 10 W. v. d. Bijl—H. Binnendijk l—0 H. PlenemanA. v. Egmond 10 C. F. BlankmanC. v. d. Mey 0I J WindhorstW. Ravensbergen 44 D. B. v. NesH. Heemskerk 01 W. RietveldJ. Rodenburg 10 C. Roggeveen—P. Bavelaar 4—4 H. dc RuiterW. Ouwerkerk 10 Totaal 7—3 De wedstrijd werd gespeeld in het clubge bouw der Ijsbaan te Alphen.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 11