De strijd in Spanje Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 10 Januari 1939 De moordaanslag op veldwachter v. d. Hoef te Waddinxveen KERK- EN SCH00LNIEUWS 7 Heksenbrood Zware straffen van resp. 10 en 6 jaar geëischt il^SONF llNDPMflW In Catalonië In Estremadura Op e/ke wond /CHEEP/ AA.I TilMNCINf^ Voor de rechtbank te Rotterdam is gistermiddag de strafzaak betreffende den moordaanslag op den rijksveld wachter V. van der Hoef te Waddinx veen. gepleegd door twee inwoners van deze plaats, den 40-jarigen landbouwer W. H., gedetineerd, en zijn 36-jarigen knecht H. R., eveneens gedetineerd. In den vroegen morgen van 5 October van het vorige jaar omstreeks twee uur waren H. en R. aan het stroopen op een bietenland In den Zuidplaspolder onder de gemeente Waddinxveen, toen de veld wachter Van der Hoef de beide mannen opmerkte. Hij liep in hun richting, daarbij roepende: „Halt, politie!" De arbeider R. draaide zich hierop ijlings om en de ont stelde veldwachter zag een jachtgeweer op zich gericht. Tegelijkertijd draaide zich ook de patroon van R. om en richtte een licht bak op den politieman. Zoo kon R. uit stekend richten en hij trof v. d, H. met een lading hagel in den rechter-bovenarm. Van d. H. viel steunend op den grond en riep: „Help. Als jullie me helpt, dan Vóór hij echter uitgesproken was. vluchtten beide mannen. De gewonde veldwachte* kon zich met inspanning van alle krachten nog naar den weg sleepen. waar hij echter in elkaar zakte. Hier heeft hij gelegen tot 's morgens om vier uur een inwoner van Waddinxveen hem vond. die onmiddellijk den burgemeester van Waddinxveen, den chef-gemeenteveldwachter De Witte en een geneesheer ging waarschuwen. Zwaar gewond werd v. d. H. naar het Van Iterson-ziekenhuis te Gouda vervoerd, waar hij thans nog vertoeft. Na lang aar zelen hebben zoowel R. als H tijdens het politie-verhoor hun wandaad bekend. H R. was ten laste gelegd poging tot doodslag, subs, zware mishandeling en W. H. medeplichtigheid daaraan. Het O M„ waargenomen door mr. J. C. V. Melschke. had in deze zaak als getuigen gedagvaard den man, die den veldwachter langs den weg rond. den rijksveldwachter J. Snoek, die het eerste onderzoek instelde, den chef-gemeenteveldwachter A. M. de Witte, een -wapenhandelaar, die een recon structie van den aanslag heeft vervaardigd en den politie-deskundige. den heer J. v. Tas, inspecteur van politie te Rotterdam, chef van den dactylografischen dienst. Onder presidium van mr. Huyer hoorde de rechtbank de getuigen. In verband met het feit. dat de veldwachter onmiddellijk na het plegen van den laffen aanslag om hulp had verzocht, hetgeen zoowel door H. als door R zooals zij beweerden, niet is ge hoord, werd een verklaring voorgelezen van dr. A. van Rossum, oor-, neus- en keelarts te Rotterdam, dat zoowel R. als H. over een uitstekend gehoor beschikken. Hierna werd als getuige voorgeleid de wapenhandelaar J. J. Kool, die verklarin gen aflegde omtrent den aard van geweer en patronen. Het geweer, een dubbelloops jachtgeweer, was volgens get. in uitste kende conditie, terwijl de patronen van het gewone voor de hazenjacht te gebruiken kaliber waren. n.l. nummer 4 of 5. Een dergelijke patroon bevat ca. twee honderd looden korrels en het schot kan op korten afstand doodelijk zijn. De politie deskundige te Rotterdam, de heer J. van Tas, had den aanslag gereconstrueerd, waarvan foto's aanwezig waren. Get. H. G. Muyen. bakker, wonende te Waddinxveen, vertelde, hob 'hij om halfvier des morgens als gewoonlijk naar zijn werk ging in Pijnacker en hoe hij op den onder weg te Waddinxveen een stem hoorde en den veldwachter op zijn linkerzijde aan den berm van den weg liggende vond. De veldwachter vroeg hem zijn geraakten aim af te binden. Hij bleek zeer veel bloed verloren te hebben, maar get. vond het beter eerst een dokter te waarschuwen. Zoo fietste hij terug naar Waddinxveen en waarschuwde den geneesheer, alsmede' den gemeente-veldwachter J. Snoek, die met den dokter in diens auto naar de aange geven plaats reed. Nadat Van der Hoef eerst in de dokterswoning was behandeld, moest hij naai' het Van Iterson Ziekenhuis worden vervoerd, waar hij thans nog loo pend patiënt is. De gemeente-veldwachter Snoek en de chef gem.-veldwachter te Waddinxveen, A. M. de Witte, legden verklaringen af om trent het gebeurde en ten slotte verscheen de rijksveldwachter C. van der Hoef De verklaringen, die getuige aflegde, waren zoowel voor R. als voor H. zeer be zwarend. Het bleek, dat het geheele politie personeel van Waddinxveen dien avond aanwezig was op een vergadering van de Ver. voor Luchtbescherming en dat alleen Van der Hoef aangewezen was om dien avond van halfelf af te surveilieeren. Er was zelfs in het dorp opgemerkt, dat deze nacht bij uitstek geschikt was om te stroopen. Om circa twee uur fietste de veldwachter langs den onderweg, toen hij in het land het schijnsel ontwaarde, dat later bleek afkomstig te zijn van den lichtbak van H. Hij stapte af en liep voorzichtig het land in. De beide stroopers liepen echter verder De veldwachter legde zijn cape af en volgde H. en R. op hun tocht, er een stapje op leggend. Toen hij hen op een afstand van 2 a 3 M. was genaderd, stond hij stil. ont stak zijn zaklantaarn en riep: „Halt, po litie!" Onmiddellijk keerden beiden zich om: H. richtte het felle schijnsel van zijn lichtbak op den veldwachter en vrijwel op hetzelfde oogenblik legde R het geweer aan den schouder. Een oogenblik later ging het schot af. Van der Hoef werd gevaarlijk in den rechterbovenarm geraakt. Van der Hoef riep zijn aanranders on- m ddellijk na het schot om hulp, maar R. bleef op korten afstand van hem staan met het geweer aan den schouder en zei geen woord. Langzaam liep hij achteruit en nog steeds met het geweer in den aanslag stapte hij in een greppel en bleef zoo met het geweer aan den schouder liggen. Ook H. zei niets, maar koos het hazenpad, zijn lichtbak achterlatend. Van der Hoef vertelde, dat hij door zijn gewonden rechterarm zijn revolver niet kon trekken, ofschoon hij het di rect geprobeerd heeft. Met zijn linker hand kon hij niet bij het foudraal ko men. Eenigen tijd geleden heeft hij een operatie ondergaan. Zijn arm wordt in zwachtels gedragen. Er is om het totaal versplinterd bovenarmbeen een zilveren bus gemaakt en het zal nog maanden duren, voordat zal blijken, hoe de toe stand is geworden. Of hij ooit nog zijn functie zal kunnen waarnemen, is een open vraag. Beide verdachten ontkenden, dat opzet e.anwezig ls geweest. R., die schoot, verklaarde, dat het schot afging, terwijl hij zich omdraaide en H. zeide, dat hij zijn ondergeschikte niet bij lichtte en dat de veldwachter precies in den rand van zijn lichtschijnsel stond. Het O. M. achtte dc ten laste gelegde feiten onomstootelijk bewezen. Hij vond de feiten zeer ernstig en eischte tegen R. de hoogste straf, die uitgesproken kan worden wegens poging tot dood slag. t.w. tien jaar. terwij] hij wegens medeplichtigheid aan poging tot dood slag tegen H. zes jaar eischte. De verdediger van R„ mr. W. F. P. C. Vietor, achtte de feiten niet bewezen en vroeg veroordeeling terzake van zware mis handeling. terwijl mr. J C. W. van Dam de ten-las te-legging wat betreft H„ in het geheel niet bewezen achtte. Hij pleitte vrijspraak en vroeg onmiddellijke invrijheid stelling van zijn cliënt. Dit verzoek werd door de rechtbank af gewezen: de uitspraak werd bepaald op 23 Januari. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE SCHOEISEL-DIENST. M. d. R. Beleefd vraag ik U plaatsruimte voor het volgende Als antwoord op het Ingezondene van ,.Een Schoenmaker" d.d. .9 Jan., wil ik slechts op merken, dat inzender beter had gedaan een op lossing. e.v. verbetering naar voren te brengen, dan voor te stellen, de door inzender genoemde dupeering (hetgeen zeer begrijpelijk is), te ver schuiven naar een andere categorie vakmen- schen.. Ter toelichting diene. dat wij kappers evenveel schade zouden ondervinden dan de schoenmakers. Het spreekwoord; ..Schoenma- wer, houdt je bij je leest" verdient hier meer navolging, te weten, deze quaestie op te lossen in eigen vakkringen. Hopende dat de schoenmaker met een op betere leest geschoeid voorstel komt, teeken ik. onder dank voor de plaatsing, Uw Abonné, N. A. MUUSSE. Kapper, Oostdwarsgracht 19 B. Lelden. KENT U HET RIVIÈRA PLANT Weet U, dat een 14-daagsche individueele reis naar de Rivièra ook in Uw bereik ligt? Prijzen van 89.- all Vraagt inlichtingen aan het bekende 1 I REISBURI REISBUREAU LINDEMAN N.V. LEIDEN BREESTRAAT 151 Telefoon 604 PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. RÜnzaterwoude Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Smit van Utrecht. VOOR WOENSDAG 11 JANUARI. Leiden Vrye Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19) Nam. 8 1/4 uur, dienst. Aiphen-aan-den-Rgn Lok. v. Mandersloo- straat, 7.15 uur de heer Zwoferink van Ederveen Bodegraven Ned. Herv. Kerk n.m. 7 uur ds. J. T. Doornebal van Woubrugge. Boskoop Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur. ds. Kleisen. Nieuw-Vennep Burgerveen Zondagsschool: Nam. 7 uur, ds. Smilde. Noordwijk-aan-Zee Geref. Bond. Juliana- weg 27: Nam. halfacht ds. Barendrecht, ber. pred. te Groot Ammers. Waddinxveen Oud-Geref. Gemeente: Nam. zeven uur. ds. van derKraats. 6646 (Ingez. Med.) NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Sir Jansland H. Aalbers, cand. en hulppred. te Sloten (Fr.). GEREF. KERKEN. Drietal te Nijmegen (als hulppred.) C. J. v. d. Kamp. cand. te Amsterdam. C. J. Seegers, cand. te Weesp en J. J. C. Westera. cand. te Nijverdal. Beroepen te O. en N. Bildtdyk H. de Wit, cand. en hulppred. te Noordwolde. CHR. GEREF. KERK. Bedankt voor Gorinchem J. G. v. Minnen te Huizen (N.H.). HET OFFENSIEF DER REPUBLIKEINEN IN ESTRAMADURA DOOR OE REPUBLIKEINEN HERQVERo\ \NATIQNALEN Valsequillo was het eerste uitgangspunt', sindsdien is het Republikeinsche front uit gebreid tot over de rivier de Zujar. Twee colonnes trokken deze rivier over in de richting van den straatweg naar Castuera; twee andere colonnes richtten zich Zuid waarts en omsingelden Penarroya en trachten stelling te nemen op de heuvel kammen van de Sierra de los Santos. Ben In Catalonië hebben de rechtschen La Guardia, Tarros, Barbens. Fontarella, Mil- berusa. Miralcamp en Ardeca bezet en 1.427 krijgsgevangenen gemaakt. Toch was het gisteren vrij rustig aan het front. Hiermede is de laatste „zak" der linkschen weggewerkt. Bij den jongsten luchtaanval op Barce lona ls de chef-machinist van het Britsche S.S. Rylesford gedood. Van „zeer bevoegde" zijde wordt mede gedeeld, dat de sterkte der Itallaansche troepen, die deelnemen aan het offensief ln Catalonië niet grooter is dan 16.315 man op een totaal van 352.000 man. Het onder bevel van den Italiaanschen generaal Gam- bara staande legerkorps der „pijlen" om vat vier divisies: de zwarte, de blauwe en de groene pijlen en de divisie Littorio. De Spanjaarden zijn in al deze vier divisies in de meerderheid. Naar het Engelsch van O'HENRY Door T. de R. Miss Martha Meacham was eigenares van de kleine bakkerij op den hoek <die, waar je eerst drie trapjes op moest en de bel altijd zoo rinkelt, als je open doet). Miss Martha was veertig jaar; haar bankboekje vertoonde een som van twee duizend dollar en ze bezat twee valsche tanden en een warmvoelend hart. Er zijn vele menschen getrouwd, wier kansen toch werkelijk geringer waren dan die van miss Martha Twee of drie maal per week kwam er een klant voor wien ze zoetjes aan belangstel ling begon te voelen. Hij was een man van middelbaren leeftijd, die een bril droeg en een bruinen baard, keurig in een punt ge knipt. Hij sprak Engelsch met een sterk Duitsch accent. Zijn kleeren waren versle ten en kaal en op vele plaatsen gestopt. Maar toch zag hij er netjes uit en had goed^nanieren. Hij kocht eiken keer vast twee oudbakken brooden. Versch brood kostte vijf cent. Voor twee oudbakken broo den betaalde je ook vijf cent. Hij had nog nooit anders dan oudbakken brood gekocht Eens zag miss Martha een roode en een bruine vlek op zijn vingers. Toen was ze er zeker van, dat hij een artiest was èr. natuurlijk arm. Hij woonde natuurlijk op een zolderkamertje, waar hij zijn schilde rijen maakte en alleen maar oudbakken brood at en droomde over al de heerlijk heden uit miss Martha's winkel. En dikwijls, als miss Martha aan haar welvoorzienen disch van thee en jam-cake en lekkere sandwiches zat. zuchtte ze, en wenschte, dat de vriendelijke artiest met haar aan mocht zitten, inplaats van zijn eentonig maal, bestaande uit een droge korst in dat tochtig zolderkamertje te nut tigen. Ik heb u al gezegd, dat miss Martha een vriendelijk hart had. Om eens te zien of haar theorie, dat hij een artiest was. recht van bestaan had. bracht ze op zekeren dag een schilderij, die ze eens op een verkooping had gekocht, uit haar kamer in den bakkerswinkel en zette die tegen de toonbank. Het was een Venetiaansche voorstelling. Een prachtig marmeren palazzo (dat stond ten minste op de schilderij) stond op den voorgrond of liever op het voorwater. Ver der waren er gondels (en een juffrouw, die gedachteloos haar hand in het water liet hangen) en wolken en lucht in overvloed. Ieder waarachtig artiest moest dat kun nen zien. Twee dagen later kwam de artiest den winkel binnen. „Twee oudbakken brooden, als 't u blieft" zei hij. En terwijl zij ze inpakte, zei hij: „Een mooi schilderstuk, wat u daar hebt". „Ja?" vroeg miss Martha onschuldig, vol vreugde over haar eigen handigheid. „Ja. ik bewonder de kunst en (neen, ze kon niet zeggen „artiesten") en schilderijen", zei ze. „Vindt u het mooi?" „Het paleis", zei de klant, „ls verkeerd ge teekend en het perspectief is onjuist. Goeden morgen, juffrouw". Hij nam zijn brood op, boog en haastte zich naar buiten. O. hij was natuurlijk een artiest. Miss Martha nam de schilderij weer mee terug naar haar kamer. Wat hadden zijn oogen vriendelijk gekeken vanachter zijn bril! En wat had hij een verstandig gezicht! Stel je voor, dat je zóó knap was, dat je met één oogopslag over perspectief kon oordeelen en dan van oudbakken brood leefde! Maar zulke dingen heb je dikwijls met genieën! Wat een prachtding zou het zijn voor de kunst in het algemeen en voor perspectief ln het bijzonder als het genie werd ge steund door tweeduizend dollar op de bank, een bakkerij en een warm voelend hart Maar, o juffrouw Martha, dat zijn il lusies! En dikwijls als hij kwam bleef hij een beetje staan praten, alsof hij behoefte had aan haar vriendelijke woorden. Maar hij bleef doorgaan met haar oudbakken brood te koopen. nooit eens een cake, nooit eens een taartje. Ze dacht, dat hij mager begon te worden, er slecht begon uit te zien. En haar hart bloedde bij de gedachte, dat ze niets voor hem kon doen. maar daartoe ontbrak haar de moed. Ze durfde hem niet beleedigen, ze kende den artiesten-trots. En miss Martha kwam er langzamerhand toe haar blauw zijden japon achter de toon bank te dragen en in haar achterkamertje kookte ze een of ander mengsel om een mooie teint te krijgen! Zooveel menschen doen dat immers! Eens op een dag kwam de klant weer als gewoonlijk, legde zijn geld op de toon bank en vroeg om oudbakken brood. Ter wijl miss Martha ermee bezig was om ze voor hem te krijgen, klonk er een geweldig getoeter en een brandweerauto kwam langs. De klant holde naar buiten, zooals leder zou doen. Plotseling geïnspireerd door een goede gedachte, greep miss Martha de gelegenheid aan. Op de onderste plank stond een pond boter, dat de melkboer een oogenblikje geleden had gebracht. Met een broodmes maakte miss Martha een diepen gleuf in elk van de brooden. deed er een flinke kluit boter in en drukte de brooden toen weer tegen elkaar. Toen de klant weer binnenkwam, was zij bezig het papier er om te wikkelen. Toen hij, na een buitengewoon gezellig praatje was weggegaan, glimlachte miss Martha bij zichzelf, maar toch niet zon der een lichte hartklopping. Zou ze ook te brutaal zijn geweest? Zou hij boos zijn? Maar dat kon toch niet! Boter was toch zoo iets onschuldigs! En ze stelde zich voor hoe het zijn zou als hij haar aardig be- drogje zou ontdekken. Hij zou natuurlijk zijn palet en zijn penseelen neerleggen! Daar zou zijn schildersezel staan met het schilderij er op, met het volmaakte pers pectief. Hij zou ophouden om zijn eenvou dig maal van droog brood en water te ge bruiken. Hij zou het brood aan sneedjes gaan snijden en dan oh! Miss Martha bloosde. Zou hij denken aan de hand, die de boter daar had verstopt! Zou hij De bel van de winkeldeur ging venijnig over. Iemand kwam met luid geraas den winkel In. Miss Martha holde naaren voren. Daar stonden twee mannen. De een, die een pijp rookte, was jong, iemand, dien ze nog nooit had gezien. De ander was haar artiest. Zijn gezicht was vuurrood: zijn hoed stond achter op zijn hoofd, zijn haar was slordig in de war. Hij balde zijn twee vuis ten en hield die dreigend voor haar ge zicht, .Dummkopf!" riep hij op luiden toon en „Donnerwetter" of iets dergelijks in het Duitsch. De jonge man trachtte hem mee te tronen „Ik ga niet", riep hij woedend, vóór ik het haar heb verteld". En hij deed alsof de toonbank een trommel was. .Het is alles uw schuld", riep hij uit. Zijn blauwe oogen bliksemden achter zijn bril- leglazen. „En ik zal het u zeggen ook. U bent een lamme, oude bemoeial." Ademloos leunde miss Martha tegen de toonbank en legde één hand op haar blauw-zijden japon. De jonge man greep den woedenden man bij zijn kraag. „Vooruit, kom nou maar mee", zei hij. I „Je hebt nu genoeg gezegd". En hij bracht hem buiten en kwam toen terug. „U begrijpt er natuurlijk niets van, juf frouw", zei hij, „wat al die herrie betee- kent. Hij heet Meyer. Hij is bouwkundig teekenaar. Ik werk op hetzelfde kantoor met hem. Drie maanden lang heeft hij hard gewerkt aan een plan voor het nieu we stadhuis. Het was een wedstrijd. Gis teren was hij klaargekomen met het na trekken van alle lijnen in inkt. U weet wel, dat de teekenaars altijd alles eerst in potlood teekenen. En als het klaar is. ve gen ze de potloodlijnen uit met balletjes oudbakken brood. Dat gaat beter dan met gummi. Meyer heeft altijd zijn brood hier gekocht. En nu vandaag u weet wel met die boter, wel, Meyer's plan ls heele- maal mislukt; het beste, wat hij er mee kan doen, is er sandwiches van te maken". Miss Martha ging terug naar haar ach terkamer. Ze deed haar blauw-zijden japon uit en een eenvoudige bruin serge, die ze altijd droeg, aan. En het mengseltje voor haar teint gooide ze de ramen uit, dat het op den aschhoop neerkwam. (Auteursrecht voorbehouden) (Nadruk verboden) derde colonne beweegt zich in de richting van Espiel, zoodat de gehegle beweging een weloverwogen plan inhoudt. Men verwarre hier niet in deze streek de industriesporen met die van den gewonen hoofdspoorweg. Het Industriespoor is ge deeltelijk in handen der linkschen: de vitale belangen der rechtschen worden hierdoor ernstig geschaad. Het aantal Italiaansche jacht- of bom- bardementsvliegers bedraagt 90 tot 110 op meer dan 700 Spaansche vliegers, waar nemers en werktuigkundigen. Het offensief van links in Estremadura bracht verdere successen. Volgens berich ten uit Valencia heeft de rechtervleugel van het linksche leger zich meester ge maakt van Monterrubio en van de toe gangswegen naar Castuera, een belangrijk knooppunt van straat- en spoorwegen in de provincie Badajoz. De linkervleugel, die in Z.W. richting oprukt, heeft niet alleen Azuaga ingenomen, doch ook de toegangs wegen tot Walverda en de strategische stad Llerena bezet. Franco kan natuurlijk dit kwetsbare ge bied met de belangrijke verbindingslijnen niet zwak verdedigd laten. Werd eerst ge meld dat reeds een groot aantal vliegtuigen van het Catalaansche front naar dezen sector waren gestuurd, thans blijkt dat de rechtsche troepen en guardia civil in al lerijl worden teruggetrokken uit La Linea, Algeciras en Tarifa. Zij worden naar Sevilla gedirigeerd, op weg naar het front in Estre madura, volgens te Gibraltar ontvangen berichten. Tot dusverre is nog geen bevesti ging ontvangen van de berichten, volgens welke versterkingen uit Marokko naar Spanje gehaald zijn. 6621 (Ingez. MedJ Kon. Ned. Stoomb. Mg. EUTERPE, 9 Jan. van La Pallice n. Amst. POSEIDON, 9 Jan. van Anfilohia n. Lixuri TRAJANUS. 9 Jan. van Mutzuna te Izmir TRITON, 7 Jan. v. Calamata n. Algiers VULCANUS, n. Amst., pass. 9 Jan. Gibraltar DEUCA LION. 9 Jan. van Hamburg te Amst. BODEGRAVEN, uitr., pass. 8 Jan. n.m. Bal boa DOURO, 7 Jan. v. Puerto Barrios to Cristobal PLATO. 3 Jan. van Curacao n. Dominicaansche havens EL LIBERTADOR 6 Jan. v. Curacao n. Maracaibo ACHILLES 8 Jan. van Istanboul te Piraeus AMOR, 6 Jan. v. Curacao n. Maracaibo ATLAS. 6 Jan. v. Curacao n. Maracaibo PERSEUS, 9 Jan. v. Amst. te Kopenhagen TITUS. 9 Jan. v. Izmir te Istanboul VAN RENSSE LAER, 7 Jan. v. Madeira n. Plymouth Holland—Afrika Lgn BOSCHFONTEIN, 9 Jan. v.m. van Beira te Durban RAND- FONTEIN, 8 Jan. v. Mombassa n. Djeddah. Holland—Britsch Indië Lgn STREEFKERK, uitr., 7 Jan. te Genua. Holland—O. Azië Lgn SEROOSKERK, thuis reis, 9 Jan. te Hongkong ZUIDERKERK, uitr., 8 Jan. van San Fernando. Kon. HolL Lloyd WATERLAND, 9 Jan. van Hamburg te Amst. Holland—Amerika Lgn DAMSTERDIJK, thulsr., 8 Jan. te Southampton DRECHT- DIJK. uitr., 9 Jan. te Londen EDAM, uit reis. pass. 8 Jan. Dungeness. My. Nederland TAWALI. thuisr., 7 Jan. te Odessa (verb.) ENGGANO. 9 Jan van Batavia n. Amst. SALEIER, uitr.. 8 Jan. te Sabang. Rott. Lloyd KOTA BAROE. thuisr.. 13 Jan. 12 u. 's middags te Genua verwacht Ned. Ind. Tankstoomboot Mjj. GADILA, n. St. Kitts v.o., was 8 Jan. 8 u. 15 v.m. 50 mijlen Z.O. van Lands End. Halcyon Lyn STAD MAASSLUIS, 7 Jan. v. Narvik n. R'dam/Vlaardingen. Diverse Stoomvaartberichton .AMSTERDAM, 6 Jan. v. Baytown te Hamburg TIBA. 8 Jan. v. Amst. te Antwerpen GROENLO. n Sevilla. pass. 8 Jan. Finisterre PRINS WILLEM VAN ORANJE. 9 Jan. v. Alexandrië te Jaffa RIJNSTROOM. 8 Jan. v. Amst. te Bristol COLYTTO, 8 Jan. v. Durban te Birkenhead WALENBURGH. 9 Jan. van R'dam te Midd)esbro AMSTEL, 7 Jan. te Rochefort JONGE JOHANNA, 8 Jan. van Beyrouth te Jaffa SCH1E n. Bordeaux, pass. 9 Jan. Finisterre JONGE ANTHONY, 8 Jan. v. Eastham n. Cardiff MOOR DRECHT. 9 Jan. te Vlissingen PRINS MAURITS, n. Jaffa, pass. 7 Jan. Gibraltar. 2—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10