BINNENLAND ïhSlXJL oo**q§i LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 9 Januari 1939 Derde Blad No. 24168 79sfe Jaargang Teraardebestelling luit.-generaal Insinger Urk voorzien van levensmiddelen Critiek op minister Goseling Honderd jaar fotografie v r o\e N T Critiek op de nieuwe belastingheffing Uit Ned. Oost-Indië LUCHTVAART Vliegramp nabij Senlis Onder zeer groote belangstelling is Za terdag op Oud Eik en Duinen te 's-Graven- hage teraardebesteld het stoffelijk over schot van gep. luitenant-generaal der artil lerie E. F. Insinger, oud-commandant van het veldleger. Namens den minister van defensie was aanwezig luitenant-generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, commandant van het veldleger, die tevens aan het hoofd stond van een deputatie van het hoofd kwartier van het veldleger en van de ves ting Holland, t.w. kolonel Schimmel en lui tenant-kolonel Thomson, van de 4de artillerie-brigade, een deputatie van re 4de artillerie-brigade, een deputatie van het 3de regiment huzaren en een depu tatie van den generalen staf. Tot de aanwezigen behoorden vervolgens de generaals Muller Massis en jhr. W. Röell, ae oud-commandanten van het veldleger; jiir. Alting von Geusau, Winkelman, Cou- vee, Sanders, Fabius, jhr. H. F. van Kin schot, Elout, J. Havelaar, Leverland, Seyf- fardt, Schaap, Kalff, Verschoor, W. F. van Hoogstraten, Nauta Pieter, J. van Andel, H. D. S. Hasselman, Roldanus, jhr. Wittert, Van Rappard, Van Munnekrede, Vogelaar, Reynders en Wagner; alsmede: kolonel Van Selm, inspecteur der marechaussee, mgr. Evers, oud-hoofd-aalmoezenier, jhr. mr. Rh. Feith, oud-president van den Hoo- gen Raad, de heer C. P. van Ginkel, oud secretaris-generaal van het departement van defensie, kolonel Van den Berg van Saparoea, garnizoenscommandant, kolonel W. F. K. Bischoff van Heemskerck, com mandant van de brigade grenadiers en ja gers, de commandanten van de beide regi menten, luitenants-kolonels Van Voort- huijsen en Van Scherpenhuijzen. Verder luitenant-kolonel-intendant P. P. W. van Leeuwen met kapitein-intendant B. G. Pee reboom, namens het dienstvak der inten dance, de heer G. Th. van Dam, oud-direc teur der artillerie-inrichting; notaris mr. S K. D. M. van Lier, vice-admiraal L J. Quant, dr. Japikse, directeur Koninklijk Huisarchief en tal van anderen. In den stoet kwam mede o a. mr. J. Wolf man, oud-seeretaris-generaal van het de partement van defensie. In de rouwkapel speelde de heer Gravelotte een gedeelte uit de 3de symphonie van Beethoven. Hierna trad mr. Woltman als spreker naar voren. Hoewel het, aldus mr. Woltman, de wensch van den overledene was, dat aan zijn graf geen toespraken zouden worden gehouden, heb ik als vriend toestemming van de familie verkregen een kort woord van af scheid te spreken. Deze vriendschap met den overledene dateerde van 1918, toen spr. zijn intrede deed op het departement van oorlog. De overledene, aldus de heer Woltman, was een man van groote algemeene ont wikkeling. die zeer wel begreep, dat mili taire kwaliteiten alleen niet voldoende wa ren om de politieke, economische en sociale problemen in die mobilisatiejaren tot op lossing te brengen. De toenmalige minister van oorlóg, jhr De Jonge, heeft indertijd verklaard, dat de oplossing van menig pro bleem te danken was aan Insinger's prach tige adviezen. Ook in de woelige dagen van 1918 heeft de overledene nooit het ver trouwen in de Nederlandsche soldaten ver loren en in zijn strijd tegen de „democra tiseering" van het leger heeft hij over wonnen Daarna kwam de periode van be zuiniging op het leger, doch er bleef ge lukkig een krachtige kern over, dank zij vooral de activiteit van Insinger, wiens op volgers dat zeker hebben gewaardeerd. Spr. zeide, dat hoewel hij burger is. hij toch kon verklaren, dat het Koninklijke Nederlandsche leger den overledene dank baar is voor alles, dat hij ervoor heeft ge daan. Nadat nog een deel van de 5de sympho nie van Tsjaikowsky en het oude Wilhel mus ten gehoore waren gebracht, werd de met bloemen bedekte kist grafwaarts ge dragen. Bij de groeve heeft een familielid voor de belangstelling dank gezegd. TWEE BOOTEN BRACHTEN VOOR 4 WEKEN VOORRAAD AAN. Zaterdagmiddag om 13.10 uur kwamen op Urk aan de postboot Jhr. von Geusau en de motorboot Idonea, beide van de N. V. Urker Stoomboot Maatschappij, die des morgens om zeven uur van der Vossen- waard vertrokken waren. De twintig pas sagiers hadden den nacht aan boord door gebracht. Ook de vracht van de beide boo ten bedroeg een aanzienlijke hoeveelheid: voor vier weken levensmiddelen en zestien zakken post. Ofschoon de reis zes uur geduurd heeft, kan men. gezien de moeilijke omstandig heden. toch van een vlotten overtocht spre ken. Dit is voornamelijk te danken aan de waakzaamheid van den vuurtorenwach ter. die den kapiteins van de von Geusau en van de Idonea regelmatig radiografisch aanwijzingen heeft gegeven omtrent den te volgen koers. H. C. NIJE UIT DE PROV. STATEN. Dc directie van de Koninklijke wendt zich tot haar personeel. Naar het ..Alg. Handelsblad" verneemt, heeft de directie van de Koninklijke Petro leum Maatschappij tot het geheele perso neel, ook dat van dochtermaatschappijen een brief gericht, waarin de wensch wordt uitgesproken, dat personeelsleden, die in eenige politieke partij of beweging een leidende functie bekleeden, zich daaruit moeten terugtrekken. Het lid van Prov. Staten van Zuid-Hol- land dc heer H C. Nije (NS.B.) wordt als uitvloeisel van dezen brief voor de keuze gesteld, zijn positie op te geven, dan wel bedanken als lid van Prov. Staten. VOORLOOPIG VERSLAG EERSTE KAMER. Blijkens het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over de Justitiebegrooting voor 1939 verklaarden verscheidene leden den minis ter geen lof te kunnen brengen voor het door hem gevoerde beleid. Zij twijfelden geenszins aan 's ministers bekwaamheid, maar meenden, dat de resul taten van zijn beleid toch niet beant woordden aan de bij zijn optreden gekoes terde verwachtingen, noch zijn stelligheid van toon bevestiging vond in zijn daden. Inzonderheid achtten zij de rechtszeker heid en het gezag sedert het optreden van dezen bewindsman niet te zijn verstevigd. In dit verband werd in het bijzonder ge wezen op de „Zaak Qss" en de „wilde-bus- sen-kwetie". Wat voorts het terrein der wetgeving be treft, zoo wachten sinds langeren of kor- teren tijd tal van belangrijke onderwerpen op afdoening. Verscheidene leden waren van oordeel, dat de door den minister tegen zooge naamde wilde autobusdiensten genomen maatregelen op een tijdstip, waarop een uitspraak van den Hoogen Raad kon wor den verwacht, waarbij artikel 2 van het Reglement Autovervoer Personen (R.A.P.) niet verbindend zou worden verklaard gelijk dan ook is geschied terecht ont stemming heeft gewekt. Het te dezen ge voerde beleid heeft niet bijgedragen tot versterking van het gezag. Verschillende andere leden achtten 's mi nisters optreden tegen de ondernemers der bedoelde busdiensten niet te laken. Ten einde de nakoming te verzekeren van de uitspraken van den president der recht bank te Amsterdam was de minister wel verplicht de politie te instrueeren Is de fout. zoo werd dezerzijds gevraagd, niet veeleer te zoeken bij het departement van Waterstaat, dan bij dat van Justitie? Verscheidene leden verklaarden niet ge heel te zijn voldaan over 's ministers be leid ten aanzien van de handhaving van het gezag en zijn optreden tegen excessieve uitingen en extremistische stroomingen, Met aandrang bepleitten zij een zoo krachtig mogelijk optreden tegen anti-se- mietische uitingen, opdat deze „nationale schande" binnen de engst mogelijke gren zen worde gehouden. Enkele leden meenden, dat In onvol doende mate wordt opgetreden tegen uit latingen in beleedigenden vorm over de nationaai-socialistische beweging. Verscheidene leden verklaarden, dat ook het beleid van den minister ten aanzien van het toelaten van Duitsche vluchtelin gen, vervolgd om der wille van politieke overtuiging, geloof of ras, hun geen vol komen voldoening vermocht te schenken. Bedoelde leden zouden gaarne vernemen hoevele vluchtelingen, volwassenen en kin deren thans zijn toegelaten en hoevelen van hen bij familie onderdak hebben ge vonden. Geïnformeerd werd verder hoe het staat met de inrichting van kampemen ten. Aangedrongen werd op den bouw van barakken aan grensstations, waar immi granten en transmigranten voor zeer kor ten tijd verblijf zouden kunnen houden, wanneer hun papieren niet geheel in orde zijn. Verschillende andere leden waren van oordeel, dat niet steeds voldoende begrip wordt getoond voor de groote moeilijkhe den, welke zouden ontstaan, indien de re geering te dezen een andere gedragslijn had gevolgd en zou volgen. Niet alleen uit een oogpunt van algemeen belang, doch ook in verband met de belangen van de Joodsche Nederlanders in het bijzonder moet er op worden acht gegeven, dat zich geen tc groot contingent van Duitsche Jo den in ons land zal vestigen. De wenschelijkheid om spoedig te komen tot. een goed geoutilleerd technisch labo ratorium werd met klem bepleit, vooral met het oog op een deugdelijk schrift- en sectie-onderzoek. Verscheidene leden meenden, dat in het belang van de verkeersveiligheid zoo krachtig mogelijk diende te worden opge treden tegen overtreding van verkeersre- gelen. In verband met 's ministers mededeelin- gen in de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer zou den verschillende leden gaarne vernemen hoever de zoogenaamde rijkspolitiecommis- sie met haar arbeid is gevorderd. VERLAGING VAN TELEFOONTARIEVEN GEWENSCHT. Te Amsterdam is Zaterdag in het Lees museum een tentoonstelling geopend in verband met het eerste eeuwfeest der fo tografie. Des avonds werd een herdenking gehouden in het gebouw van de Amster- damsche Amateur Fotografen Vereen. De heer J. J. Hens, voorzitter van den Bond van Nederlandsche Amamateur Fo tografen vereenigingen, zeide. dat de be doeling van den avond vooral een symbo lische was. Zooals bij vrijwel alle belang rijke uitvindingen, is de vinding van de bruikbare fotografie, het resultaat geweest van een reeks van belangrijke vindingen, welke ten slotte bekroond werden, door de aangebrachte verbeteringen van Daguerre en Niepce. De secretaris van den bond, de heer F. Gerhard, sprak vervolgens over de histori sche beteekenis van den zevenden Januari 1839. Het verloop van de totstandkoming der fotografie aldus spreker is te ver gelijken met een trap met vele treden. Er is dus niet van een feit, doch van een reeks van feiten sprake geweest. De keuze van den datum was dus zeer betrekkelijk. Op den zevenden Januari 1839 wist Da guerre echter zijn vinding te doen erken nen en is de practische waarde der foto grafie een feit geworden. De heer G. O. 't Hooft nam daarna het woord om in een causerie, met lichtbeel den. een overzicht te geven van de ont wikkeling der plastische projectie, waarbij spr. de verschillende toegepaste methoden der stereocopische projectie toelichtte. Hierna sprak de heer L. E. W. van Albada over „De ontwikkeling der optische hulp middelen" terwijl de heer J. C. Mol, direc teur der N.V. Multifilm to Haarlem, vervol gens enkele voorbeelden van wetenschap pelijke cinematografie op het witte doek bracht. Vooral de door hem vertoonde mi croscopische opnamen waren interessant. De avond werd besloten met een kleu renfilm van de N.V. Kodak, welke, al mag de kleurenfilm dan nog niet volmaakt zijn, toch op zeer duidelijke wijze de vorderin gen der fotografie in den loop der jaren aantoonde. Op voorstel van het bestuur werd een felicitatie telegram verzonden aan de So- cieté Francaise de Photographie te Parijs, welke instelling dien avond eveneens een herdenkingsbijeenkomst had georganiseerd cn het initiatief had genomen tot herden kingen in verschillende landen. ees*e eo be'de e!d Roo^° on Ce° ,e voo doo' t e de "la* ,rst -n vo" „,e"vo°V,e< 'lS ïede'e O G KX Meening der Eerste Kamer over de Post-begrooting. In het voorloopig verslag van de Eerste Kamer over de begrooting van het staats bedrijf der Posterijen, Telegrafie en Tele fonie voor het dienstjaar 1939 wordt aan gedrongen op verlaging van de telefoon tarieven, in het bijzonder van de intercom munale gesprekken en het grondtarief. Van andere zijde werd deze aandrang ondersteund, ook voor de locale tarieven. Wijders werd van dezen kant nog de op merking gemaakt, dat in de buitenwijken van plattelandsgemeenten de bestelling van poststukken, welke met de nachttrein zijn vervoerd, vaak eerst laat in den namiddag geschiedt. Gevraagd werd, of, indien uit breiding van vast personeel uit dien hoofde niet in aanmerking kan komen, niet voor enkele uren per dag losse arbeidskrachten kunnen worden aange steld, om de vaste bestellers terzijde te staan en bijvoorbeeld terstond na aan komst van de posttreinen, in afgelegen wij ken de stukken rond te brengen. De wensoh werd geuit, dat spoedig i fraaiere postzegels in omloop zullen wor- den gebracht. De thans gebruikte zijn indertijd door een kunstenaar ontworpen, j doch diens begaafdheid lag blijkbaar niet op dit gebied Onze postzegels zijn bekend als vrijwel de leelijkste ter wereld. Zij vol" men een permanente propaganda tegen den smaak en de kunstnijverheid van Nederland. Gevraagd werd, welke maatstaf wordt gevolgd bij het verieenen van vergunning tot bekendmaken van dringende berichten door de radio. Practijk van Egalisatiefonds wekt ongerustheid. TAAK VAN HET WERKFONDS. Verschenen is het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over de Begrooting van Financiën. Eenige leden kwamen met klem op tegen 's ministers voornemen, een heffing van 2 procent op te leggen op allerlei voorhanden inkomsten. Dat de minister ook een heffing beoogt op de winst van naamlooze ven nootschappen, konden deze leden slechts toejuichen, daar zij steeds daarop hadden aangedrongen. Noode misten zij een aanwijzing,dat de minister van plan is, de jonggezellen veel krachtiger te doen bijdragen in de alge meene middelen dan de gehuwden en de met kinderen gezegenden. Huns inziens moet ons geheele belastingstelsel in con structieven zin worden herzien. Sommige leden meenden te moeten waarschuwen voor den nog steeds in ver schillende, met name radicale, kringen op de overheid geoefenden aandrang tot ver meerdering van het aantal onderwerpen van staatszorg. Verscheidene leden drongen wederom aan op opheffing van het bankgeheim tien be hoeve van den fiscus. Andere leden ver klaarden, dit standpunt niet te deelen. Gevraagd 'werd, of het rapport van de commissie-Fleskens in zake tegemoet koming aan groote gezinnen, spoedig tege moet kan worden gezien. Sommige leden oefenden critiek op het gebruik, dat wordt gemaakt van het Werk fonds, Hoewel dit. dus spraken zij, voor economische doeleinden in het leven is ge roepen, pleegt men het te bezigen voor her stel en bouw van belastingkantoren, mo numenten enz. De leden, hier aan het woord, waren van oordeel, dat dergelijke uitgaven uit den gewonen dienst behoorden te worden bestreden. Verscheidene leden drukten hun onge rustheid uit over de practijk van het Egalisatiefonds, in zooverre de gulden nu eens aan den Dollar dan weer aan het Pond scheen gekoppeld en dit fonds in het afgeloopen jaar geruimen tijd was ge bruikt om den dollar tegenover het Pond te drukken, terwijl daarna plotseling het Pond werd losgelaten, waardoor de stabi liteit der wisselkoersen allerminst werd gediend. Ook trokken deze leden in twijfel, of wel voldoende werd gelet op de ruïneuze gevol gen .welke de voortgezette daling van het Pond voor Nederland en Nederlandsch- Indië kon hebben. 6585 (Ingez. Med.) WAALHAVEN WEER AAN DEFENSIE AANGEBODEN. Rotterdam wil vliegveld aanleggen in polder Zestienboven. B. en W. van Rotterdam hebben den raad machtiging gevraagd de regeering te ver zoeken om thans de gevraagde toestem ming tot den aanleg van een luchtvaart terrein in den polder Zestienhoven ten spoedigste te verieenen. Indien die toestem ming wordt verleend, blijft de gemeente bereid Waalhaven aan Defensie af te staan en mede te werken tot een regeling inzake medegebruik van dat terrein voor Defensie gedurende den overgangstijd. B. en W. gronden dit voorstel op de uit spraak der Tweede Kamer van 20 Decem ber j.l, door de aanvaarding van de motie- v. d. Tempel c.s. en voorts op de, in de cor respondentie tusschen regeering en Rot terdam voorkomende toezegging, dat Rot terdam toestemming zou krijgen tot ver plaatsing van de burgerluchtvaart van Waalhaven naar een terrein in den polder Zestienhoven, wanneer de vraag of een voor Amsterdam, Den Haag en Rotterdam centraal gelegen luchtvaartterrein moet worden ingericht ontkennend beantwoord wordt. De beantwoording drier vraag wordt, krach tens indertijd gedane mededeeling van de regeering. tegemoet gezien omstreeks de jaarwisseling 19381939. zoodat B. en W. thans op een spoedige beslissing van de regeering meenen te mogen aandringen. EEN HONDERDJARIGE TE BEUNINGEN. Te Beuningen bij Nijmegen is gisteren mevr. Maria Berendsen honderd jaar ge worden. De burgemeester en een feestco mité boden haar gelukwenschen aan, waar na de harmonie de jubiiaresse een serenade bracht. Vele inwoners van Beuningen kwa men mevr. Berendsen geluk wenschen. DIPHTERIES ONDER DUITSCHE JOODSCHE KINDEREN. De ziekte breidt zich uit. Eenigen tijd geleden werd gemeld, dat vier van de Duitsche Joodsche kinderen, die op Cromvliet te Den Haag in quaran taine worden gehouden, waren overge bracht naar het Ziekenhuis Zuidwai om dat ze met diphtheritis besmet waren. Dit aantal heeft zich intusschen nog uit gebreid en thans vertoeven een kleine 20 kinderen in het Ziekenhuis, waarvan een deel besmet is en een ander deel uitslui tend ter observatie is opgenomen. Naar de directeur van het Gemeentelijk Ziekenhuis, dr. P. J. van Rooijen, ons meedeelde, is de toestand in geen enkel opzicht veront rustend. VADERLANDSLIEVENDE DAAD TER NAVOLGING. De vereeniging voor nationale veiligheid ontving van een goed vaderlander een bij drage van f. 250.mits nog tien andere personen (geen instellingen) voor 1 Febr. a.s. zijn voorbeeld volgen. Bovendien heeft deze zelfde persoon nog eens een bedrag van f. 250.gegeven, in dien eveneens tien instellingen bereid zou den worden gevonden voor 1 Februari a.s. een bedrag van f 250,-j- beschikbaar te stellen. Het bestuur van de vereeniging voor nationale veiligheid spreekt daarom thans de hoop uit, dat tien Nederlanders en even eens tien Nederlandsche instellingen bereid wordfn gevonden het initiatief van dezen goeden vaderlander te helpen verwezen lijken. Mededeelingen over zulke bijdragen worden gaarne tegemoet gezien aan het adres van den penningmeester der vereeni ging J. de Wittlaan 8. 's Gravenhage. (Giro No. 287.177) R.K. WERKLIEDENVERBOND EN WERKNEMENDE MIDDENSTANDS ORGANISATIE. Zaterdag had ten,kantore van het R.K. werkliedenverbond te Utrecht een bespre king plaats tusschen vertegenwoordigers van het r.k. werkliedenverbond en de r.k. werknemende middenstands-organisatie over de mogelijkheid van nauwe samen werking tusschen beide bewegingen om de belangen van de leden der wederzijdsche organisaties, zoowel op godsdienstig als op cultureel en sociaal-economisch gebied zoo goed mogelijk te behartigen. Beide vertegenwoordigingen waren het er over eens, dat in het belang van den katholieken invloed op de verschillende terreinen a) moet worden afgezien van het denk beeld om een tweede vakcentrale van ka tholieke werknemers te stichten; b) ter behartiging van de vele belangen moet worden gestreefd naar een vorm van samenwerking, waardoor alle belangen hun behartiging vonden zonder verspilling van geld en energie. Aan de beide besturen het voorstel zal worden gedaan om een gemeenschappelijke commissie te benoemen, welke op korten termijn zal rapporteeren over den sub b. bedoelden vorm van samenwerking. DE STILLE OMGANG. De stille omgang zal dit jaar te Amster dam worden gehouden op 12 en 19 Maart. Voor deze nachtelijke bedetochten is als intentie vastgesteld: bevordering van so ciale rechtvaardigheid en sociale liefde. VERSPREIDE BERICHTEN. Aan het slot van een maaltijd te Parijs van de internationale commissie voor nijverheid en landbouw heeft de Fransche minister van landbouw, Queuille, aan dr. A. A. L. Rutgers, lid van den Raad van State van Nederland het Commandeurs lint van het Legioen van Eer uitgereikt. MALVERSATIES. MEDAN. 9 Januari. (Aneta/AJH.P.) De Chineesche directeur van een auto-firma is in preventieve hechtenis gesteld wegens groote malversaties, waardoor Europeanen, Chineezen en Inlanders te zaxnen voor ruim f. 100.000 zijn benadeeld. De verdach te heeft bekend valschheid in geschrifte te hebben gepleegd tot een bedrag van circa f. 70.000. VIJF MENSCHEN GESTIKT. BANDOENG, 9 Januari. (Anta/A.N.P.) In een desa nabij Cheribon is een inlander, die in een put was gevallen, terwijl hij een pajong (regenscherm» wilde ophalen, door gifgassen, welke zich in de put hadden ontwikkeld, overleden. Vier andere inlan ders. die achtereenvolgens in de put af daalden om hulp te bieden, zijn eveneens gestikt. BEENDEREN VAN EEN MAMMOET GEVONDEN BIJ LUNTEREN. Bij het z.g. Hondslog aan den Harskam- perweg te Lunteren heeft een grindgraver eenige beenderen blootgelegd, die door dr. Raven van de rijks-universiteit te Utrecht, met behulp van andere deskundigen onder zocht zijn. De beenderen bleken afkomstig te zijn van een mammoet, hetgeen zeer opmerke lijk is, daar tot dusverre op de Veluwe van deze dieren nimmer iets gevonden werd. Een wervel en een kies bevonden zich nog in gaven toestand, de andere beenderen vielen na aanraking uiteen. Voorts werd op dezelfde plek een blik- sembuis (fulguriet) blootgelegd, welke in den zandbodem kunnen ontstaan door blikseminslag. De buis was eenige meters lang. In de buurtschap de Valk werden bij graafwerk een groot aantal urnen en een klokbeker gevonden. Voorts trof men daar aardewerk aan, waarvan de herkomst nog niet kon worden vastgesteld. Wintersportverzekering voor f 0.15 per dag 500.— dokterskosten 10.000. bij blijvende invaliditeit 10.000.— bij overlijden Uitsluitend voor onze cliënten Vraagt nadere inlichtingen aan het bekende I I REISBUREAU LINOEMAN N.V. BtibBBËtóö LEIDEN BREESTRAAT 151 Telefoon 604 6577 (Ingez. Med.) ZWITSERSCH VEKEERSYTIEGTUIG TE PLETTER GESLAGEN. Het Zwitsersche verkeersvliegtuig dat Zater dag uit Zürich om 15 uur te Parijs moest aan komen. is om halfvijf neergestort op 200 meter van de spoorwegsplitsing bij La Chapelle nabu Senlis. in Frankrijk. In het toestel zaten de piloot, een stewardess en 14 passagiers. Omstreeks vijf uur in den middag zagen de bewonners van het dorp La Chapelle een toestel van de ..Swiss Air" betrekkelijk laag vliegen. Het scheen, dat de motoren niet in orde waren. Plotseling stortte het toestel omlaag en sloeg te pletter tegen een heuvel tusschen La Cha pelle en Survilliers. In het toestel zaten de piloot, een radio-telegrafist, een stewardess ,n veertien passagiers. De piloot, do radiotelegra fist en een passagier werden op slag gedood, tien inzittenden werden gewond. De stewardess is later in het ziekenhuis overleden, evenals een Poolsche dame. POSTVLUCHTEN. De „Oehoe" is gistermiddag om 5 uur op1 Schiphol geland.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9