Uit de Omstreken IEIDSCH DAGBLAD - Tweede BEad Zafe;d§g 7 Januari Balans-Uitverkoop J. R. VAN DUYN Uit de Rijnstreek VOLGENDE WEEK: KATWIJK AAN ZEE Christ. School Sluisweg 14 jf|| i 'jo/T De verbetering van den Stompwijksche weg Ernstig vergiftigingsgeval OIHcieele (mispublicatle 'AALSMEER. Eerste-steenlegging Coöp. Tuinbouwbank. In tegenwoordigheid van vele genoödlg- den had gistermiddag de eerste-steenleg ging plaats van de nieuwe Coöp. T^iin- houwbank, welke op een terrein aan den Stationsweg alhier wordt gebouwd. De voorzitter der Bank, de heer Jh Al- derden Dz die de plechtigheid verrichtte, hield een korte toespraak, waarin hij er op wees. dat het besluit tot den bouw na lang en ernstig beraad was genomen. Spr. be treurde het, dat de economische omstan digheden zich steeds ongunstiger lieten aanzien en wees op de belangrijkheid der Tuinbouwbank; naast de veilingen klopt hierin de polsslag van het Aalsmeersche bedrijfsleven. Bij de Bank noemde spr. het bedrijfsleven kerngezond, dank zij een voorzichtig gevoerd financieel beleid. Daarom was het ook volkomen verant woord een nieuw gebouw, dat aan de cischen des tijds voldoet, te stichten. Spr. hoopte, dat de Bank onder gunstiger eco nomische omstandigheden dan nu, in ge bruik zou kunnen worden genomen Burgemeester J. Kastelein was overtuigd, de tolk der gemeente te zijn, wanneer hij bestuur en het personeel der Bank geluk- wenschte met den bouw. Hij constateerde met groote voldoening den groei en bloei van dit voor Aalsmeer zoo belangrijke bedrijf, onder de bekwame leiding van den kassier W. M. v. d. Zwaard en het verdere personeel. De burgemeester wenschte ver der de Bank voor de toekomst veel voor spoed toe. Spr hoopte ook. dat bij de vol tooiing de tijden beter zullen zijn dan nu; Hierna volgde een rondvraag over het in aanbouw zijnde werk. De heer D. Langerels, ambtenaar ten postkantore alhier is met Ingang van 16 Januari a s als zoodanig overgeplaatst naar Huizen IN.H.1 PROFITEER HEDEN VAN DEN van Gas-, Electr. lampen, Waschmachines, Stofzuigers, Naaimachines, enz., enz. enz. 10 en 20 korting. 6538 ïjp- GASLAMPEN tegen HALVEN prijs. ERRES- en PHILIPS RADIOTOESTELLEN. Een prima ERRES Radio-toestel met logger-ontvangst f. 107.50 Betaling in overleg met den kooper Tevens verkrijgbaar het nieuwste model ZEIL-BOENMACHINE f. 3.50 per stuk, in drie kleuren. Zie de etalage bij VOORSTRAAT 25 - KATWIJK AAN ZEE TELEF. 94. Spr. hoopte dat het voor de gemeente een voorspoedig jaar mag zijn. De heer W. G. Duynisveld heeft, als oud ste raadslid, bedankt en sprak wederkeerig de beste wenschen voor den voorzitter en zijn gezin uit. Het eenige agendapunt, aldus de voor zitter, zal in een geheime vergadering be handeld worden. Hierna werd de zitting gesloten. De Zondagsdienst voor doktoren wordt van Zaterdagmiddag 3 uur tot Maandag morgen 8 30 uur waargenomen door dr. H J. Keegstra telef 120 en dr C J Kerkhof telef. 93. Tot scriba van de Geref. Kerk is met ineang van 1 Januari j.l. gekozen in de plaats van den heer L J Los. die aftrad, de heer H. N. van Arnerom. WASSENAAR. Geslaagd te Den Haas voor het theo retisch examen van het Ned. Genootschap van Heilgymnastiek en Massage mej. E. M. H. Vrsede alhier. 15 EXTRA AANBIEDINGEN Zie advertentie Maandagavond in dit blad. 6555 BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD. De heer G. van Staalduinen lot wethouder benoemd - De leden der Stembureaux. De raad vergaderde De voorzitter-secre taris mr. J. A. S. Holland, opende Na be- eediging van het nieuwe raadslid den heer W. Qualm, werd deze door den voorzitter hartelijk toegesproken, De heer Qualm, dankte den voorzitter voor diens hartelijke woorden. Hierna deelde de voorz. mede, dat de 8 lepeboomen bij verkoop f. 14.50 hebben op gebracht. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten met terugzending der goedge keurde gewijzigde begrooting dienst 1939, alsmede een schrijven waarin zij de aan sluiting bij Gouda tot onderlinge hulpver leening bij brand goedkeuren. Deze stuk ken werden voor kennisgeving aangeno- men. Volgde verkiezing van een wethouder (vacature Van der Knijfi*). Gekozen de heer G van Staalduinen, die verklaar de deze benoeming aan te nemen De voorzitter wenschte den heer Van Staal duinen geluk, en sprak de hoop uit op een prettige samenwerking. De heer Van Staal duinen dankte den voorzitter. Hierna werd overgegaan tot benoeming van de leden en plaatsvervangende leden van de stembureaux voor de Prov.Staten en den Gemeenteraad. Voor Prov. Staten wer den gekozen de heeren G. van Staalduinen en W. Mets. en voor den gemeenteraad de heeren A Paul en D. Zonneveld, die met den voorzitter gedurende de eerstvolgende vier jaren tevens als leden van het hoofd stembureau zullen fungeeren; tot plaats vervangende leden de heeren W. Qualm en S. van Gaaien. Hierna stelde de voorzitter voor den lan taarn nabij het Poststation den geheelen nacht te laten branden, waardoor de vreemdelingen zich kunnen oriënteeren, en men zoo noodlg, de burgemeesterswoning gemakkelijk kan vinden. Z.hst. werd dit goedgekeurd. Na rondvraag volgde sluiting met dankgebed. HILLEGOM. W aarschu wing Door B. en W. dezer gemeente wordt de aandacht gevestigd op een zeer geraffi neerde wijze waarop zoogenaamde welda digheids-exploitanten misbruik maken van de telefoon om gelden van de burgerij los te krijgen, zonder daartoe gerechtigd te zijn. De methode bestaat hierin, dat de menschen per telefoon opbellen en vragen of het goed is dat men de gewone contribu tie of gift die men elk iaar geeft, weer mag laten halen tegen afgifte van een kwitantie. Veelal wordt dan min of meer onduidelijk de naam genoemd van een goed bekend staande instelling, b.v. Leger des Heils. zoo dat de opgebelde denkt te doen te hebben met een betrouwbare vereeniging of instel ling. Ook wordt de naam van een bekende kindertnstelling misbruikt. Indien later de kwitantie wordt aange boden met de mededeeling dat er over ge telefoneerd is, wordt er bi vele gevallen betaald. Achteraf blijkt eerst, dat men ls opgelicht. Het publiek dient hiertegen op zijn hoede te zijn en geen enkele op die wijze aangeboden lidmaatschap- of giftkwitantie te betalen. School met 8 leerjaren. - Grondige voor bereiding voor de U.L.O.-School. - Opleiding voor H.BS. en Gymnasium.Cursus Fransch 2 uur per week. Aangifte voor nieuwe leerlingen, die vóór 1 April 6 jaar moeten zijn, dagelijks aan de school of bij het Hoofd, den Heer H VAN HULZEN. Burgersdijkstr. 1. 6504 KATWIJK AAN ZEE. De collecte in dc Nieuwe Kerk gehou den voor de Martha-Stichting heeft opge bracht f 62. NOORDWIJKERHOUT. In de Zilk is de diphteritus thans geweken verklaard. De school wordt a.s. Maandag weer geopend. NOORDWIJK BINNEN. Kerkconcert der Harmoniekapel „Crescendo". De Harmoniekapel Crescendo gaf een kerkconcert in de Ned. Herv. Kerk onder de bekwame leiding van den dirigent,4 den heer W. J. Smolders te Leiden. Het kerk gebouw was slechts matig bezet. Ds. Siddré opende met gezamenlijk zingen van Ps. 150 1, waarna hij voorging in gebed. Naar aanleiding van de woorden uit Ps. 100 .Dient God met blijdschap" spr. ds. Siddré een inleidend woord. Hierna werd medegedeeld, dat de 1ste pistonnlst door ziekte verhinderd was zijn medewerking te verleenen en door een assistent zou worden vervangen. Het programma ving aan met een Koraal Achtereenvolgens werden verschillende composities uitgevoerd. Vooral „La Flüte enchantée" van Mozart was zeer goed; deze mooie muziek werd met stille aandacht be luisterd. Ds. Siddré sprak het slotwoord en dankte ..Crescendo" en zijn directeur voor hetgeen zij ten gehoore hadden gebracht. Spr. hoopte dat de harmoniekapel nog vele concerten in ons kerkgebouw zou mogen geven. Met dankgebed eindigde deze. Bij den uitgang werd verzocht de collecte te gedenken ten bate van de kas der har- moniekapel „Crescendo". Zeer voldaan over dezen avond van kunstgenot verlieten allen het kerkgebouw. Blf de politie werd aangifte gedaan door den heer C. alhier van diefstal van een slede die eenigen tijd voor zijn woning aan de Molenstraat had gestaan. Gevonden: een huissleutel, een porte- monnale met inhoud, een bruin kinder handschoentje, een gouden ring en een ■groene regenkap. Inlichtingen over boven staande voorwerpen worden uitsluitend ver strekt des Woensdags en des Zaterdags van 1819 uug ten politiebureele te Noordwijk Binnen. Onze plaatsgenoot de heer L. G. van Reijen adjunct commies ter secretarie, is benoemd tot lsten ambtenaar ter secretarie te Raamsdonkveer NOORDWIJK. Onze plaatsgenoot de heer R. Voss kapper alhier behaalde te Parijs het Diplöme d'opérateur Eugène". Dit is een van de hoogste onderscheidingen, die in de kapperswereld behaald kunnen worden. Ter gemeentesecretarie alhier is be noemd tot adjunctcommies de heer mr. J. J. G. M. Walenkamp. SASSENHEIM. EEN LEKKENDE GASBUIS. ZOETERWOUDE. ONTEIGENING VAN DIVERSE PERCEELEN. In verband met de verbetering van den Stompwijksche Weg onder deze gemeente zal de provincie Zuid-Holland overgaan tot ■het onteigenen van diverse perceelen en gedeelten van perceelen, gelegen nabij dezen weg Langs den Stompwijksche Weg zullen gaan verdwijnen de brandstoffenschuur van L. van den Akker, de oude garage van H. Welp, de schilderswerkplaats van A. v. Remmen, de zaal en het café van L. J. den Hollander en de aschschuur. De nieuwe weg zal volgens de teekening precies langs het huls van W. Vlasveld ihoek Schenkelweg) loopen en verder ach ter de huizen bewoond door de heeren Engel, Kardon en Frank om zoodoende uit te komen op de Dorpsstraat. Ook van den tuin van dr. J. B. J. Kortmann zal een ge deelte worden onteigend. ZEVENHOVEN. In de vergadering van het Wit-Gele Kruis werd het voorloopig bestuur gehand haafd. Door het hoofdbestuur werd f. 100 toege kend, waarvan f.50 voor de koninklijke goedkeuring der statuten. ALPHEN. Gisteren kwam in onze gemeente een vergiftiging voor, waarvan de 16-j. v. L. werkzaam op de N V. Handelsraad, bijna het slachtoffer is geworden. De jongen die aan deze fabriek werk zaam is. had in de perskamer een bord met brood zien staan en van het brood gegeten. Men kan zich echter de gevolgen inden ken als men weet dat dit was voorzien van muizen en rattenvergif, n.l. ..Rodent". Wel dra verkeerde de jongen in levensgevaar, zoodat de ontboden dokter Hildernisse ter stond tegenmaatregelen nam en hem liet vervoeren naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Gisteravond was zijn toestand ech ter niet onbevredigend. Diamanten huwelijksfeest. Maandag hoopt het echtpaar v. d. Poel. Inwonende bij den heer H S. v. c Putte aan de Paradijslaan den dag te herdenken, waarop het vóór 60 jaar in den echt werd verbonden. De jaarlijksche opbrengst van de col lecte ten bate van de Ver. „Dorcas" der N.H. Kerk bedraagt f. 256.80. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoedlng voor erwten van den oogst 1938, gedenatureerd in het tijdvak van 2 tot en met 7 Januari 1939. zal bedragen f. 1.45 per 100 kg. voor groene erwten, welke door handelaren zijn gedenatureerd en voldoen aan het tandaardmonster van kwaliteitsklasse C, I en f. 0.95 per 100 kg. voor voedererwten, •velke zijn gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938 welke in genoemd tijdvak door telers of handelaren zijn gedenatu reerd en voldoen aan de kwaliteitseischen zal f. 2 60 per 100 kg. bedragen. 5641 LEIDERDORP. Met den A.N.W.B. op reis. De Kon. Ned Toeristenhond A.N.WB. organiseerde in ..Irene' een bondsavond. Wethouder Splinter opende, waarna de heer M Ruytenschildt van den A.NW.B. een lezing hield over het bondswerk. Spr. dankte den bondsconsul. den heer Viervant Tukker, voor zijn bemoeiingen bij het orga- niseeren van dezen avond. De heer Ruytenschildt besprak dan de wegwijzers aan wegen rijwiel- en wandel paden, het voor het publiek zichtbare werk van den A.N.W.B. Dit is echter, aldus spr., een klein onderdeel van het A.N.W.B.-werk. Hij vertelde verder van de gevoerde actie voor wegenverbetering, van het wegen congres In 1925 dat gehouden werd onder voorzitterschap van den heer Edo Bergsma. Dan gewaagde spr. nog van de actie tegen het voornemen der regeering tot tolheff ng op de bruggen over de groote rivieren. Na gewezen te hebben op de vele takken van toerisme welke door den A.N-W3 worden behartigd, besloot spr. met op te wekken tot toetreding als lid. Nadat men de tentoongestelde voorwer pen bezichtigd had volgde de vertooning van de geluidsfilm Met den A.N.W.B. op reis". De belangstellinz voor dezen avond was buitengewoon groot. SCHETSING VAN KALVEREN. De aandacht der veehouders wordt nog maals er op gevestigd, dat van 1 Februari tot 1 April 1939 op de kalvertoewijzing geen reservekalveren idus dieren boven 100 kg. zonder identiteitsbewijs) zullen mogen worden aangehouden. 6540 Het is dus het belang der veehouders, alle kalveren, welke in deze periode een ge wicht van 100 kg. of meer bereiken zullen, ten spoedigste en In ieder geval voor 1 Februari 1939 ter schetsing op te geven, willen zij zich niet aan een vervolging blootstellen. Zulks klemt te meer, omdat tevens bepaald is. dat kalveren, welke in genoemd tijdvak tef schetsing worden aangeboden en tijdens de aangifte zwaar der zijn dan 125 kg., slechts geschetst kunnen worden indien hiervoor een bedrag I van f. 30 per kalf wordt gestort. Het spreekt van zelf, dat schetsing van 1 deze kalveren slechts kan geschieden in mindering van de toewijzing van kalveren voor het jaar 1939 of de mond- en klauw zeer toewijzing. De heer J„ welke zijn rijwiel een oogen- blik onbeheerd liet staan, kwam bij zijn terugkomst tot de ontdekking, dat het verdwenen was. De OudejaarscoUecte in de Ned. Hevv. Kerk ten bate van de emeriti predikanten of hun weduwen heeft opgebracht f. 19,82. De bouw van een orgel tn de nieuwe hal van het Crematorium te Velzen is op gedragen aan de firma G. v. Leeuwen en Zoon alhier. Deze week staan 111 werkloozen ingeschre ven, waarvan 39 gem. steun trekken. Met ingang van 1 Januari j.l. Is be noemd tot hoofd van de Administratie van den Luchtbeschermingsdienst de heer B. G. Corts, secretaris dezer gemeente. Copyright P. L B Box 6 Coppohcg«n Helaas, de boot was niet vastgebonden en door de beweging, die zij maakte bij het weggooien van de schoentjes, dreef de boot verder van land. Gerda merkte het en haastte zich terug, om er uit te springen, maar helaas, de boot was reeds te ver van het land en werd door den stroom meegevoerd. Arbeider kreeg brandwonden. De persleiding, die gedurende 30 jaar ge diend heeft om het gas van Leiden naar onze gemeente te voeren, ligt er nog steeds Nabti het Raadhuis was een lek In die lei ding geconstateerd en personeel van de Lichtfabrieken te Leiden had de gasbuis blootgelegd Om te constateeren w^ar het lek was stak een arbeider een lucifer aan. met het gevolg dat een groote vlam ont stond, waardoor de man in het gelaat brandwonden bekwam en zijn haar ver schroeide. HU werd naar Leiden overge bracht. De bekleeding van de buis begon nu te branden, zoodat een groote scheur bloot- kwam. waardoor het gas in nog meerdere mate ontsnapte. Men liet dit evenwel maar lustig branden Door de gasbuis aan de waterleiding te koppelen werd deze vol met water geperst, zoodat de gastoevoer werd afgesneden, waarna het lek gedicht kon worden Een en ander trok natuurlijk veel bekijks. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Een record korte zitting - Een onbekend agendapunt. Voor liet eerst in 1939 vergaderde gister avond de raad, onder leiding van burge meester M. F. Berkhout, ter behandeling van een onbekend agendapunt. Bij de opening der openbare zitting wa ren afwezig wethouder J. A. Mens en dc leden A, Bakker en J. Braggaar. De voorzitter herinnerde er bij de ope ning aan dat dit de eerste vergadering ïr het nieuwe jaar is en bood den leden en hun gezinnen zijn beste wenschen aan. Gerda rekte zich nog zoo ver mogelijk uit, maar de afstand was al te groot. Ze begon te schreien, maar niemand hoorde haar, behalve de musschen en die konden haar niet helpen. Zij bleven echter langs den oever gelijk met haar op vliegen en zij tsjilpten, als om haar te troosten: .Hier zijn wij, hier zijn wij!" En zoo dreef de boot steeds verder, het meisje, waarvan de schoentjes achter de boot dreven, met ach mee voerend 2t was mooi, zoo langs de oevers te drijven. Langzamerhand I I die langs het water groeiden, zij zag statige, oude boomen eld Gerda op met schreien. Zij keek naar de mooie bloemen, en heuvels, waar sghapen en koeien liepen. Maar hoe zij ooit keek, een menschelijk wezen zag zij niet. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7