Goede oplossingen RAADSELS Oplossingen Een grapje van mijnheer Blümchen Japan rijden Je stuurt een aardig raadsel. De op lossing wou je je Raadseltante zelf laten raden? Marietje Hoppenbrouwer Jullie hadden liever de heele Kerstvacantie ijs gehad. Geen wonder! Wat is dit leuk postpapier; ik kreeg het vandaag van nog twee raadsel- nichtjes. En allemaal verschillende prent jes! Toni Neuteboom Je had me al geschre ven van die vier feestdagen, dus ik begreep je afwezigheid wel. Jullie beiden hetzelfde toegewenscht. Afke Neuteboom Ik had niet kunnen denken, dat jij wakker zou zijn, toen het oude jaar in het nieuwe overging. Piet de Best Ik wensch je hetzelfde, en je krijgt een hartelijk groetje. Wim Rienstra Het is dus een heerlijke week geweest. En goed wakker gebleven den heelen Oudejaarsavond? Paul Rienstra Ja. bij mij was het ook prettig. Ging er iets van den Kerstboom in brand? Atze van der Kooi Zoo begon het Nieuwe jaar weer feestelijk. Had Moeder een pret Li gen verjaardag? E?a van der Kooi Leuk voor je, dat je den overgang van Oud- naar Nieuwjaar mocht meemaken. Dat was dit jaar zeker voor het eerst? Zusjes de Vos De ansicht was mooi; leest verder boven. Wat jullie vraag betreft; jullie zijn er wel heel dicht bij, maar de 5 moet 23 zijn. Het is wèl prettig, één pretje te hebben, maar niet, twee tegelijk op ver schillende plaatsen. Dat ondervond jij, Marietje; je kon maar op één plaats tege lijk zijn Enfin, prèt had je dan toch. Met zooveel magen zal de stapel oliebollen wel vlug geminderd zijn. Jannié van Biezen Ik begrijpt dat jullie blij waren, dat de kou voorbij was. Aan jul lie wensch ik nog eens in het bijzonder een voorspoediger jaar toe; moge het vooruit gang brengen. Anny Olivier Dank voor alle goede wenschen, en beterschap voor je broertje Henk. Hij zal natuurlijk heel welkom zijn in onr?n kring. En wij gaan weer opgewekt verder. Rie Smittenaar Waarschijnlijk vind ik je ":\art bij mijn thuiskomst, want nu ik dit schrijf, ben ik niet in de stad. Dat hoor je dan volgenden keer. Voor jullie jammer, dat het ijs weg is. De oudere mensclien zijn blij. dat begrijp je wel. Willy en Jo van Rijn Hartelijk dank, en k wensch jullie nogmaals hetzelfde. Jettie Heiloo Natuurlijk is het best, wat je vertelt. Er zijn meer nichtjes en neefjes, die het op deze manier doen. Dan houden wij toch contact. •Dit is een lange correspondentie gewor den. Nu is de vacantie weer voorbij met haar prettige feestdagen, en zelfs ijs- en sneeuwgenoegens dit jaar. Nu weer met frisschen moed aan den gang; op school, thuis en voor onze kinderkrant. En zelf meehelpen, het Nieuwe jaar tot een goed jaar te maken. Natuurlijk zie ik weer graag vele brieven tegemoet; en nieuwelingen zijn hartelijk welkom. Tot den volgenden keer. Anen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. ontvangen van: Niek Bakker, Annie van der Vos, Lydi Boon Marietje de Mooy. Riek de Vos. Ida de Graaf Jannie de Neef. Nellie de Neef. Jetje de Neef. Marietje van Vliet, Bernard van Vliet. Rietje Brandt. Janny Swaak, Corrie Bakker, Henny van Vliet, Lyd a Botermans brief met goede oplossingen zondei naam (lila oostpapier met goud randje waarop plaatje van eendjes; dank voor Nieuwjaarswenschen), Hannie de Wek ker Suusje de Wekker Gerrie Sweris. Joop Schouten Anrrie Schouten Nelly Stouten. Sja^ntje SLouten. Flip Stouten Wout van Heei Truus Nievaart. Nel de Roode. Hester Slootweg Prijna Slootweg, Ineke Boteren- brood Elsje Boteren'orccd Willv Metselaar Annie van Es Johan Sc ijker. Jan Spijker Jannie Kooien. Truida Overduyn, T ni Overduyn Jannie Werk. Jo Drabbe Willy Wissers Riekje Leemans. Karei van der W ik Marietje Lagerwii Mientje de Water Ler.v Moraal. Koosje Hoek Leuntje Koeke- bakker Jan Bronsgeest. Bepp.'e Bouter. M en Verstraaten Geertrui de Groot. Em ma de Groot, Jannie van Kampenhout, Truu-ie Sluymer Al:da Stikkelorum. Koosje Sti'-k "orum Anny Be'.ooy Trieneke van Manen, Annie Schipper, Adri Schipper, (In de raadsels wordt uitsluitend de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. I. Ingezonden door Niek Bakker. Myn lichaam is hard Mijn voedsel is zwart Komt zomer in 't land. Men zet mij aan kant; Komt winter terug. Men haalt mij weer vim?. n. Ingezonden door Jannie Boom en door Jan Bronsgeest. Hier volgen twee kleine spreekwoorden om in te vullen. 1. Es h.t z.k .s. 2. A b d a .t. UI. Ingezonden door Jacobus Kromhout. Welke stad in Europa kunt ge vormen uit onderstaande lettergroep? sleioottnnnpca IV. Ingezonden door Bep Crama. Wie lopen als de wind zo snel. Halen geen adem en blijven wel? V. Ingezonden door Wim van Heel. Hoeveel is 10 maal acht en twint'g? VL Ingezonden door Leny Moraal. Mijn geheel bestaat uit 16 letters en noemt een gravin uit de geschiedenis. 1. 2. 9 is een jongensnaam; 3 4. 5. 6 een meis jesnaam; 15. 12 komt van de kip; 10. 11, 11, 14 is een verscheurend dier; 10. 8. 16, 1, 4 is een muziekinstrument; 7. 8 is een afkorting van vader; 7. 13, 14. 15. 16 hebben vogels; 9. 2 2 14 is niet prett g. VIL Ingezonden door Janny Swaak. Meb d ben ik een vallei; met een w een oever; met b iets, waar kinderen graag mee spelen; met h een grote ruimte. VIII. Ingezonden door Corrie van Weizen. Mijn geheel bestaat uit 11 letters en is de naam. van een sprookje. 1. 2. 3. 4 is een deel van je hand. Aan een 6, 7 8 hanigt de was. 10. 11, 9 is een meisjesnaam en 5 is een klinker. der raadsels uit het vorige nummer. 1. Gelukkig Nieuwjaar gal. Eva. laf. uur, kat. kam. Ida. gas, nar, lep, een (elf), uil. was. jas. aal. aap. ree. 2. Een menu Is een eetplan en de aarde een planeet 3. De klok 4 Loenen: Laren; Stiens; Delden. 5. Vaderland; daverend, la, deern 6. Door er appelmoes van te maken. 7. Leeg. geel. 8. Ridderkerk; r.dder kerk. Loeki Favier Rietje Pelanen, Liesje van Driel. Ankie van Driel Henny van Driel, Annie Schneider. Corrie van Weizen Neel- tje van Woerden. Mar etje Hoppenbrouwer, Toni Neuteboom Afke Neuieboom. Co Har- tevelt Jannie Harlevelt. Piet de Best Wim Rienstra. Paul Rienstra Atze van der Kooi, Bea van der Kooi. Toos de Vos. Rie de Vos. Joke de Vos. Jannie van Biezen, Rie Smit tenaar. Anny Olivier Willy van Rijn Jo van Rijn, Jettie Heyloo. Hansje Boteren- brood. Mijnheer Blümchen zat plichtsgetrouw aan zijn loket in het stationsgebouw te Pirna. Er was op het oogenblik niet veel te doen, daarom praatte hij met zijn buur man-collega. Daar naderde een heer het loket, klopte aan de ruit en riep; .,Een retour 3e kiasse naar Schandau!" .Een mark twintig!" zei Blümchen. nam het kaartje uit het kastje en stempelde het af. Maar hij hield het in zijn hand en nam ook het geld niet op. ,Js u niet mijnheer Scheerle uit de Hof straat?" riep hij opgetogen. „Nee maar, dat doet me pleizier!" ..Ja, die ben ik!" beaamde de man en stak zijn hand uit naar het kaartje. Maar Blümchen trok zijn hand terug en sprak: .Beste meneer Scheerle, waarom neemt u niet liever een kaartje tweede klas die ziin mooi groen en niet eens zooveel duurder!" .Ik reis altijd derde!" antwoordde de man kregel en deed opnieuw een poging;, het kaartje te bemachtigen. ..Dan heeft u toch zeker een spoorboekje noodig? Kijk het kleine kost maar 30 pfen nig; maar als u liever het groote heeft. „Ik heb geen spoorboekje nood'g!" riep de man woedend. „Maar mijn beste meneertje, u reist nog al dikwijls naar Schandau! Waarom neemt u geen abonnement? 12 Mark per maand of als u een jaaraborniement wilt, kost maar 120 mark". Toen werd de getergde man razend en schreeuwde: .Wel drommel nog aan toe! Als u mij niet direct miin kaartje geeft ga ik naar den directeur!" Maak toch geen drukte om niets, me neer Scheerle". troostte hem Blümcher. ..ik wil immers alleen het beste voor u en hier is het kaartje". Met een elegante handzwaai overhandig de hij hem het bruine stukje karton en streek glimlachend het geld op. De heer Scheerle verdween, nog steeds scheldend, naar het perron. „Zeg Blümchen, wat bezielde jou, dat je dien man zóó gep'aagd hebt?" vroeg zijn collega „Wraak!" verklaarde Blümchen. .Die vent is mijn barbier. Als hij mij geschoren heeft, laat hij mij niet van den stoel op staan. voordat hij mij al zijn zeepen. reuk waters, pommades kammen en weet ik wat aangeprezen heeft. Nu heb ik hem van het zelfde laken een pak gegeven". Land en volk zijn „héél anders dan anders". Als ln een Europeesche stad een koning of ander hooggeplaatst persoon zijn in trede doet, roepen alle mcnschen hoera! De Japanner echter treedt stilletjes ter zijde: hij voelt zich niet waardig den hoogen gast te aanschouwen en bedekt zijn gelaat In Europa zijn de toppen der heuvels en bergen met trotsche kasteelen en hooge kerken gekroond. De Japansche tempels liggen in het dal, ten teeken van deemoed. Wij hangen onze schilderijen en platen aan de muren van onze kamer, zoodat iedereen ze kan zien. De Japanner be waart ze opgerold in kastjes en hangt ze zoo nu en dan eens een poosje op om er alleen en in stilte van te genieten. Als een Europeaan door een ander be- leedigd ls, probeert hij zich te wreken en maakt een reuzenkabaal; de Japanner be rooft zichzelf van het leven. Als een Europeaan door een auto is aan gereden, roept hij de politie erbij om zijn recht te krijijgen Een Japanner daaren tegen geeft den chauffeur een geschenk om hem te troosten. Wij Europeanen boksen en worstelen. De Japanner legt zij tegenstander neer met een lichten, eleganten Jiu-Jltsugreep. In verscheidene streken van Japan krij gen de dokters slechts dan hun jaarlijksch inkomen als niemand in de familie ziek ge worden is. Wordt men ztek, dan helpt de dokter gratis. Kinderen krijgen ln Japan nooit een oor vijg. of een pak op hun broek. De Japansche weduwe draagt geen zwarte, maar witte kleeren Ze huilt en jammert niet, als er bezoek komt. De be zoekers huilt en de weduwe moet hem of haar troosten.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 18