rawaiMWG Uit de Rijnstreek KOUSEN LINGERIES LEIDSCH DAGBIAD - Tweede B3ad Vrijdag 6 Januari 1939 YISSCHERIJ BERICHTEN ZATERDAG A.S. BEGIN DER HALFJAARLIJKSCHE OPRUIMING Uw wasch... Bee Vac Waschmachine M. BLITZ Ss~ w"." 58 KaariemmersiiRai IC9 Dat is ruimen FA.L.DEMMENIEJZN. LEIDEN ERNSTIGE AUTOBOTSING. Twee gewonden. Op den Leidscheweg, ter hoogte van „Ter Wadding" heeft gisteravond om streeks 7 ujir een zeer ernstige autobot sing plaats gehad waardoor de bestuurder van eén der auto's, de heer H. J. W. v d. H. en zijn medepassagiere mej. N. v. d. H beiden uit Voorburg verschillende verwon dingen aan hoofd en voeten opliepen, waaronder van ernstigen aard, terwijl de auto's zooveel schade bekwamen dat zij moesten worden weggesleept. De heer v. d. H. en mej. v. d. H. waren op weg naar Haarlem voor ziekenbezoek, toen de heer v. d. H moest Inhouden voor een paar wielrijders, die voor hem reden, terwijl uit tegenovergestelde richting de heer S. uit Voorburg met zijn auto aan kwam. Het wegdek van den Leidscheweg was Zóó glad zand was er niet gestrooid dat de heer v. d. H. met zijn auto slipte en dwars over den weg kwam te staan. Op hetzelfde oogenblik reed de heer S. hem In de flank aan en kwamen beide auto's dicht bij het water tot stilstaan. De gewonden werden bij den heer Var- kevisser (De Vink) binnengebracht en zijn daal door dr. M. v. d. Stoel en enkele E.H.B.O.ers behandeld en verbonden. Later op den avond zijn zij naar hun resp. wo ningen vervoerd. Bij het agentschap der arbeidsbemid deling staan deze week als werkzoekenden ingeschreven 205 personen. De raad is bijeengeroepen voor een vergadering op hedenavond te 8 uur. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Thomas, Z. van J. v. Eg- mond en C. J. v. Rhijn Maria Geertruida. D. van J. C. Heemskerk en C. P. Kraan Magda- lena Josepha, D. van P. C. W. C. Geraedts en E. Fried Willem Koenraad. Z. van W. K. Heijl en W. v. d. Kwast Anton Willem. Z. van A. J. A. Buntsma en M. Kraan Maria Johanna Hermina, D. van P. M. de Vetten en J. Schravemaker Johanna Marianne Anna, D. van C. P. Leenen en G. Tegeder. Overleden: Nicolaas Petrus v. d. Drift 4 jaar. GehuwdC. P. Versluijs jm. 33 J. en E. J. A. Jongeling jd. 30 J. S. Scheltens 25 J. en C. M. de Vos jd. 20 J. P. H. Winkelman Jm. 27 J. cn J. E. M. Leenen jd. 26 J. Onze plaatsgenoot de heer K. Beumer slaagde te Utrecht voor het diploma der Makelarij ln Onroerende Goederen, afge nomen door de Nederlandsche Broederschap van gediplomeerde Makelaars en de Kamer tem Koophandel voor Gooiland. WASSENAAR. Vergadering obligaticbouders H. Willibrordus. In café-restaurant „De Kroon" te Den Haag had een vergadering plaats van obli gatiehouders der 4'/i5pet. Ie hyp. obligatieleening, anno 1930 oorspronkelijk groot f. 600.000 nom.. proresto f. 554.000 ten laste van het RK. Parochiaal armbestuur van den H. Willibrordus alhier. De heer H. P. Toenbreker. directeur van het Ver. Trusteekantoor N V. werd tot voorzitter der vergadering benoemd. De agenda bevatte twee voorstellen: a. verlaging der rente tot 4 pet. 'sjaars van 1 October 1938 af voor den verderen duur der ieening; b. toestemming te verleenen, dat in het jaar 1939 geen aflossing ge schiedt. waardoor de aflossing in 1982 ver hoogd wordt met f4000. Na een toelichting van den voorzitter werden deze voorstellen met algemeene stemmen aangenomen. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. van Arkel, Van der Oudermeu- lenlaan 7 Th. F. Bekkers, Prinsenweg 48 A. Borst, Achterweg 37 M. Th. van Dlemen, AARLANDERVEEN. Wegens het bedanken van den heer J. v. Vliet voor zijn benoeming als diaken, is uit het gestelde dubbeltal de heeren C. A. Eikelenboom en J. L. Schulier. gekozen de heer C. A. Eikelenboom. Deze heeft de be noeming aanvaard. ALPHEN. DE ALPHENSCHE IJSBAAN. Dreigend exploitatietekort. Naar de voorzitter ir. Waardenburg mededeelt, dreigt er een exploitatie-tekort voor de Alphensche Ijsbaan in verband met de onvoldoende belangstelling. Als deze niet grooter wordt, is het zelfs niet onwaarschijnlijk, dat het bestuur aan liquidatie zal moeten denken. Feestavond „Sursum Corda". Ter gelegenheid van haar 25-jarig be staan heeft de Chr. zangver. „Sursum Cor da" een feestavond gehouden. Bij deze ge legenheid waren aanwezig verschillende oprichters en eere-leden. De heer J. J. v. d. Boom, die van de oprichting af lid is ge weest, en dus eveneens jubileerde, werd op hartelijke wijze gehuldigd onder aanbie ding van een couvert met inhoud. Tai van felicitaties waren voorts ingekomen. De avond werd afgewisseld met zang, voor drachten en had een prettig en gezellig verloop. Ringvergadering. In het gebouw Concordia hield de Bonds- ring „Bodegraven en Omstreken" van de J. V. op G. G. een Ringvergadering onder leiding van den heer W. Spijker uit Bode graven, die liet zingen Ps. 119 vers 1, voor ging in gebed en een Schriftgedeelte la*. Spr. herdacht het overlijden van den heer G. J. J. Leene, lid van de aangesloten ver- eeniging „Samuel" te Alphen. Na voorle zing der notulen, volgde behandeling van een tweetal inleidingen. De heer G. H. Zweers lid van „Samuel" afd. A.f behan delde de J.V. en het persoonlijk geloofs leven, de heer P. J. Belt van „Samuel" afd. B. behandelde „De noodzakelijkheid van Rijksstraatweg 372 E. B. Dubourcq. Bloem- camplaan 38 A. Dijkema. Gr. Haesebroeksche- weg 63 J. H. Dijkinga. Ridderlaan 1C. Th. A. van der Ende, Eikenlaan 3/5 M. A. H. S. Kila, geb. Geuljans, Prinsenweg 48 H. P. van Ginkel. Oranjelaan 5 J. de Greeff. Bloem- camplaan 10 P. C. de Jong en gezin, Van Zuylen van Nijeveltstraat 79 W. Fortuin en echtgenoote, L. Kerkdam 16 J. J. van den Heuevl. Scliouwweg 81 M. J. Hoogenboom, Rijksstraatweg 342c E. C. J. van der Horst, Crocusstraat 2 A. van Kesteren, geb. Koppert, Eikenlaan 3/5 M. E. Meerburg, Acacialaan 15 W. Poelmaiv Meijendellscheweg 12 G. W. Reddingius en gezin, Gr. Haesebroekscheweg 63 J. F. Rueb, Storm van 's-Graveskndeweg 1 W. A. van Schie en gezin. Bloemcamplaan 10 N. van Varik, Lange Kerkdam 4. Vertrokken: Chr. Hattemer, naar Den Haag. Van Lennepweg 18 A. J. F. A. Hendriks naar Utrecht, Goethestraat 30 D. W. Ekker naar Den Haag. Daendelstraat 44 G. Maarhuis, Loppersum A 1001 A. D. E. Gerritsen naar Den Haag, 2de Sweelinckstraat. 162 G. Korta- kaas naar Beverwijk. Relweg 51 E. J. Haase naar Wanne-Eickel. Did. E. H. van Dijk naar naar Den Haag, Sweelinckplein 80 S. P. van Tol naar Ter-Aar, A 41 E. W. Sterenborg naar Lichtenvoorde, Patronaatstraat A 8 J. van Norel naar Den Haag. Carpentierstraat 78 L. Valle naar Den Haag. Abrikozenpl. 28 A. J. Maat naar Hoorn, Kleine Noord 73 C. W. Vaupell naar Deventer. Asserstraat 65 G. J. J. de Jongh en vr., naar 's-Gravenhage, Van Hogenhoucklaan 112 A. van Breemen n. 's-Gravenhage, Gentschestraat 68 C. Jager naar Rotterdam, Heemraadstraat 52. ons Orgaan". Op beide onderwerpen volgde een leerzame bespreking. De heer Belt eindigde met dankzegging. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Alle, D. van W. Kloosterziel en N. Hoogendoorn Petronella. D. van K. v Hee- ringen en P. Catsburg Johannes Nicolaas. Z. van J. M. Rijlaarsdam en A. Breedijk Helena, D. van T. Sterk en C. van Duijn Jannigje, D. van J. D. van Rijn en J. de Vos Johanna Wilhelmlna, D. van A. J. de Wit en J. P. Baas. Loop der Bevolking. Vertrokken: D. S. Niermeijer, naar Baarn. Gen. K. v. d. Heijdenlaan 9a A. van Mourik, n. Amersfoort, Utr.weg 266 A. Baas. n. Zeist, Homeruslaan 53 R. M. Fortuin, n. Leiden. Steenstraat 37 P. W. Roosenboom. n. Lln- schoten. F 30 A. Verheul, n. Woerden, Singel 94 M. van Dobben de Bruijn, ingenieur P.T.T., n. Hengelo, Schefferlaan 94. Gevonden. "3 rijwielbelastingmerken, 1 bankbiljet, 7 nikkelen consols, 1 paar beenpij pen. 2 por- temonnaies, 1 armbandje, 1 huissleutel, 1 plaid, 1 gladde ring, 1 damesrijwiel. De bevolking in 1938. Volgens officieele gegevens is de bevol king onzer gemeente, die op 1 Januari 1938 6869 personen bedroeg, n.l. 3249 mannen en 3420 vrouwen, in den loop van dit jaar te- ruggeloopen met 51 mannen en toegeno men met 11 vrouwen, zoodat zij op 31 Dec. bedroeg 6692 personen of 40 minder dan aan het begin van het jaar. Overleden zijn 41 mannen en 23 vrouwen. Geboren werden 69 mannen en 83 vrouwen, 3 kinderen wer den levenloos aangegeven, terwijl 32 huwe lijken werden voltrokken en 1 echtschei ding ls ingeschreven. Door de gladheid reed een beladen graanauto van de Fa. v. M. op den Schoor dijk ter hoogte van de Hooge Brug in de sloot. De inzittenden kregen geen letsel. Eveneens zonder letsel kwam er af de heer O., die met zijn personenauto onder Nieu- werbrug tegen een ijzeren hek opgleed. waarbij de wagen beschadigd werd. Een Burgeljjke Stand Geboren: Willem. Z. van H. Schipper en C. van Egmond Johanna Albertina, D. van A. Groeneveld en M. A. de Roode Theodorus Petrus Cornelis. Z. van C. P. de Vogel en C. J. M. den Eisen Elisabeth Johanna. D. van W. J. Beukers en J. E. Geleerd Frederikus Phi- lippus, Z. van F. P. Groerteveld en M. A. Guépin Gertrud Elisabeth, D. van C. Goor en G. E. Molz Cornelis Willem, Z. van W. v. Egmond en T. J. de Laater. Overleden: Ferdinand Petrus Ratten 65 j., echtgenoot van W. A. van Loon Johannes Franciscus Fortunati 71 j., weduwnaar van M. 'J. Löhl. Ondertrouwd: J. Burghout en J. W. Otto. Getrouwd: J. Slats en M. A. van Rooden. Burgemeester van Wijnbergen heeft het eerevoorzitterschap aanvaard van de afd. Wassenaar der Ned. Ver. voor Lucht- bescherfrilog. ZEVENHOVEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. v, d. Neerstraat, J. W. Rijneker, van Mijdrecht: G. A. v. d. Ham, idem. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Johannes z. van L. Bos en M. v. d. Hoorn. Ten Oosten van den bestaanden wind molen zal ten behoeve van de gecombineer de polders een nieuw electrisch gemaal ge bouwd worden. vrachtauto van de Fa. Bonda gleed bij den landbouwer J. eveneens onder Nieuweibrug naast den dam in de sloot. Ernstig letsel werd echter nergens geleden. BOSKOOP. Jaarvergadering IJsclub „Boskoop". De IJsclub „Boskoop" hield in hotel „Neuf" haar jaarvergadering. De voorzitter de heer J. Mossel memo reerde de vele verbeteringen die tot stand waren gekomen, o a. in het materiaal, als mede in de meerdere activiteit der leden. De notulen der 1.1. gehouden vergadering werden onveranderd vastgesteld, terwijl uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de kas over een batig saldo be schikt van ruim f. 300. Voorts werd besloten een honderdtal lampen aan te schaffen alsmede een twee tal nieuwe vlaggen. Voor het nazien van de bescheiden en boeken, werden voor het Jaar 1939 be noemd de heeren C. J. Valkhof en B. Lün- neman. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren A. Kleijn, D. Nieuwesteeg en A. C. van Wilgen, terwijl ln twee vacatures werden benoemd de heeren J. Tijsterman en J. Dijkhuis Na een geanimeerde bespreking van huishoudelijken aard, volgde sluiting. Gedurende December werd in de Rijks postspaarbank alhier ingelegd f. 21169.59 en terugbetaald f. 14187.41. Voor Zondag, 8 Januari, zal de Zon dagsdienst worden waargenomen door dr. J. Hamburger, telef. 136. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Overleden: Sara Klazina Lekx, 11 maanden. De heer Lak, geboren in Indië en thans werkzaam aan de Chr. Nat. School aan den Rijndijk gaf in de Geref. Kerk een film avond betreffende tal van bijzonderheden in Indië, speciaal wat het werk van Zen ding en Onderwijs betrof. Ondanks het on gunstige weder, was het kerkgebouw tame lijk bezet. Op duidelijke wijze lichtte de heer Lak deze film toe. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. G. v. d. Ochtend van Haar lemmermeer: J. G. Bosman van Den Haag: L. A. v. d. Burg van Den Haag: L. Dekker van Den Haag: G. C. I. Schravendijk van Den Haag, M. Root van Wormerveer. NOORDEN. Tot kerkvoogd bij de Herv. Kerk ls gekozen de heer A. de Jong. In de vacature O. J. v. Zutphen is geko zen de heer Z. v. d. Llngen, doch deze heeft bedankt. OUDE-WETER1NG. Onze oud-plaatsgenoot, de heer Ch. Nasveld, thans politieagent te Utrecht, is geslaagd voor het diploma Engelsch. WADDINXVEEN Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika Adriana. D. van S. G. van 't Slot en N. Slob Lena Adriana, D. van G. Flier en C. Grootendorst Adriaantje. D. van J. Kleiweg en M. J. Zuidam Adriana Su- zanna, D. van A. Versluis en M. J. Loendersloot Hendrika Geertruida. D. van G. C. van den Akerboom en A. van der Loo. Ondertrouwd: C. Alblas en A. van Es H. Jenné en M. Verzijden. Getrouwd: J. Olie en N. de Man. Gevonden. Twee houten koffers met inhoud: een wollen kinderhandschoen en een glacé handschoen; een wollen handschoen; een parapluie; een taalboekje; een hand schoen en een duimstok. Inlichtingen bij het politiebureau. ZOETERMEER. Loop der bevolking 1938. Op 1 Januari 1938 bestond de bevolking uit 2675 mannen en 2579 vrouwen, totaal 5254 per sonen. Gedurende 1938 vermeerderde de bevol king door: geboorten met 80 mannen en 66 vrouwen, to taal 146; door vestiging met 107 m. en 106 vr., totaal 213. Totale vermeerdering 187 m. en 172 vr.. totaal 359. Gedurende 1938 verminderde de bevolking door: overlijden met 18 m. en 13 vr,. totaal 34: door vertrek met 147 m. en 136 vr.. totaal 283. Totale vermindering dus 165 m. en 152 vr.. totaal 317 personen. De bevolking vermeerderde das met 22 m. en 20 vr., totaal 42 personen, zoodat de bevol king op 1 Januari 1939 bestond uit 2697 m. en 2599 vr.. totaal 5296 personen. Er werden in 1938 35 huwelijken gesloten, terwijl 1 echtscheidingsacte Ingeschreven werd. Levenloos aangegeven werden 3 kinderen, 1 jongen en 2 meisjes. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Overleden: Neeltje Knoop 32 j echtgenoote van Fieter Adriaan Konijn Willem v. Leeu wen 71 j., echtgenoot van Nlesje Helsloot. Gehuwd: Cornelis van Gelderen 26 j en Adine Goudkuil 19 j. Bijeenkomst A.R. Kiesvereeniging. De A.R. Kiesvereeniging hield in de Chr. Nat. School haar 2e ledenvergadering in dit seizoen. De voorz. de heer W. Domburg sprak zijn blijdschap uit over de goede opkomst niet tegenstaande de minder gunstige weers gesteldheid. Gesproken en gestemd werd over candi- daten voor de dit jaar te houden Prov. Statenverkiezingen. Ds. L. Zwaan behandelde het onderwerp „De Overheid en de dag des Heeren" en stond stil bij de elschen die aan een Chr. rustdagviering gesteld moeten worden: de consequenties daaruit voortvloeiende voor ons optreden ln onze moderne maat schappij en de taak der overheid in een land als het onze. Dit onderwerp gaf ruime stof tot bespreking. Op verzoek van den voorzitter sloot ds. Zwaan met dankzegging. Door de Ned. Herv. Meisjesvereen, Dorcas" alhier, zijn. gedurende het afge- loopen jaar 168 kleedingstukken vervaar digd, welke dezer dagen bij verschillende arme gezinnen zijn bezorgd: 56 gezinnen zijn op deze wijze met een of meer nuttige geschenken verblijd. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: „Maria" IJm. 95. 27 kisten tong; 7 kisten tar bot: 32 kisten gr. schol; 45 kisten kl. schol; 27 kisten wijting en schar; 5 kisten varia. Totaal 143 kisten. 30 st. kabeljauw. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 6 Januari. Tong 130—101 ct. per kg; Zetschol f.33—28: Kleinschol f.25—12.50; Schar f. 12.50—7; Kl. gul f. 3.80—3.60; Versche haring f. 6.50-430 p. 50 kg. Besomming logger: KW. 166 f.307; Kotter: E. 329 f.1470. Loggers met versche haring: SCH. 118 f.920: SCH. 101 f.1320; KW. 44 f.390; KW. 43 f.1830. Nagekomen besomming: KW. 121 f.1190. VLAARDINGEN, 6 Januari. Acht schepen hebben vanmorgen hun vangst gemeld. Zij vingen te zamen 45 kantjes. Hoog ste schot 28 kantjes. De K.W. 176 ving een braadje en de KW. 133 1 kantje. De KW. 65 is thuisstoomende. Binnen te IJmuiden: KW. 44 met 200 kisten versche en KW. 43 met 250 kisten. Er bevinden zich thans nog 11 Katwijksche schepen in Het Kanaal. Zie etalage!! A. A. VERHOOG, Papierhandel, Haarl.str. 29 droogt in 'n wip met onze WRINGERS y.af f. 7.98 Acme Wringers vanaf f. 12. Electr. Waschmaotaine met teakhouten kuip f. 58.— Vraagt inlichtingen over de met electr. wringer. Halier Rookstellen v.af f. 2.10 Rolvegers, vanaff. 4.65 Stofzuigers, vanaf f. 24.50 Betaling gemakkelijk. HAARLEM MERSTR. 163/163A Telef. Mtl. 6478 De nieuwe 6482 ONTHARINGSCRÊME speciaal voor damee ter verwij dering van overtollig of onge- wemscht haar kost nu per groote tube slechts 30 cent en zeer groote tube 46 cent. Voor Leiden em Omstr. vwte. bij de Fa. GEBRS. SUSAN, Haarlemmerstraat 373941. Bij vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te 's-Gra venhage, van den 5den Ja nuari 1939 Is in staat van fail lissement verklaard de N.V. Leidsche Overdekte Bad- en Zweminrichting „DE OVER DEKTE", Haarlemmerstr. 262. e Leiden. Rechter-Commissa- ris Mr. H. HAGA. Curator Mr. F. J. J. TRAPMAN. Breestraat 81, Leiden. 6494 N.V. v.h. R. BUISMAN - ZWARTSLUIS 6466 WASZ»OE.:°^;MC kl»ure'°' modern# Waarde KOUSEN in oc éi***. onderjurk von pr;mo °rmeuse 'ricot, qedeel. L? 'b kwaliteit, diverse k'euren Waarde rot3*|l 2000 GEBREIDE ONDERJURKEN weven'* k'ziid' <W Woord'. J%%'nu kleur»". NACHTHEMDEN van prima charmeuse tricot, rooi met kant gegar neerd, i„ zalm of bleu. Waarde 2vftr, nu- DAMESPVAMA'S van prima charmeuse tricot gegarneerd met fraaie' kont, diverse kleuren en maten. Waorde JrTOJ nu leuke sporthoeden nie^ Qft r- mode e A/d/tVdA dlrtcVcLt hnnrlemmerslrciat 2J0»Hrhn 6443 TONDEUSE, 1/10 mm. f. 1.— 3. 5, 7 m.m. f. 1.25 Zie etalage bij de 6481 Fa. GEBRS. SUSAN. Haarlemmerstraat 373941. TELEF. 1400. -3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7