Lit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 6 Januari 1939 WEERBERICHT. O STORMDUIVELS LONDEN BIJ NACHT AGENDA Barometerstand Hedenmiddag 2 uur: 767. buitenlandsch weekoverzicht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Over het Oosteiyke Oostzeegebied en de Golf van Riga ligt de laatste «rest van het gebied van lagen luchtdruk, dat in de laatste dagen in onze omgeving sneeuw bracht. Over Frankrijk en Centraal-Europa vormt zich een gebied van hoogelucht-druk. met een uitlooper naar het Noorden over Engeland en Schotland. Op de Noorsche Zee en de Noordzee blijft de luchtdruk relatief laag. zoodat de winden overal uit Noord tot West blijven en lucht- massa's aanvoeren, die met een temperatuur boven het vriespunt de kusten bereiken. Het weer is in onze omgeving overal opge klaard en de neerslag bepaalt zich tot lichte sneeuw, die overdag door de krachtige zonne straling grootendeels weer smelt. Op den Oceaan ligt een uitgebreide, doch weinig actieve depressie, aan de Zuid-Oost-zijde begrensd door het Azoren-maximum, aan de Noord-West- en West-zijde door een machtig gebied van hoogeluchtdruk. dat Groenland en de geheele Oostkust van het Amerikaansche continent bedekt. De vorst is op het vasteland van Europa slechts plaatselijk van beteekenis en was in het binnenland der Brftsche eilanden in den morgen nog matig. De toestand wijst nog niet op een nieuw intreden van een vorstperiode. WEERSOMSTANDIGHEDEN. Binnenland (7 u. 20 voorin.) Den Helder: Regenbuien: matige N.N.W. wind: Temp. 2 gr. minimum 0 gr. C.; neerslag 3 m.m. Missingen: Half bewolkt: matige W.N.W. wind: Temp 2 gr. C.. minimum 1 gr. C.; neerslag 3 m.m. De Bilt: Sneeuw; Zwakke W.Z.W. wind; Temp. 0 gr. C., minimum -3 gr. C.; neerslag 3 mm. Groningen: Licht bewolkt; Zwakke ZW. wind; Temp. -2 gr. C., minimum -5 gr. C.; neer slag 3 m.m. Maastricht: Heiig: Zwakke wind: Temp. 0 gr. C.. minimum 0 gr. C.; neerslag 1 m.m. Buitenland (8 uur voorm.). Parijs: W.Z.W.. -1 gr. C.. mooi. Londen: W.Z.W., -3 gr. C., mooi. Berlijn: NN.W.. -1 gr. C., sneeuw. Nice: NW.. 4 gr. C., mooi. by na onbewolkt. Stockholm: Windstil. -15 gr. C., bewolkt. luchttemperatuur. Laagste temp.: -1 gr. C. f30 gr. F.). 9 uur voorm.: 1 gr. C. (34 gr. F.). 12 uur 's mldd.: 2 gr. C. (36 gr. F.). Hoogwatertijden te katwijk a. zee Voor Zaterdag. Voorm. te 3 uur 26 min; nam. te 3 u. 49 min. licht op voor fietsers e.a. Vrijdag: 4.30 nam. tot 7,39 voorm. maan8 op- en ondergang. 6 Jan. op: 17 uur 25; onder 8 uur 0.4. WINTERSPORT. Zwitserland. Adelboden: 7 gr. C., 1. bewolkt, dal 50 c.M. skigebied 100 c.M. Grindelwald—7 gr. C., bewolkt, dal 50 c.M., skigebied 70 c.M. Gstaad: 4 gr. C., bewolkt, dal 40 cM., skige bied 100 c.M. Gurnigelbad: —6 gr., 1. sneeuwval, dal 50 cH„ skigebied 90 cM. Kandersteg: 8 gr. C., betrokken, dal 50 cM., skigebied 70 cM. KL Scheidegg: 10 gr. C., betrokken, dal 80 skigebied 80 c.M. Mürren: —9 gr. C.. 1. bewolkt, dal 60 c.M., ski gebied 80 c.M. Wengen: 6 gr. C.. 1. bewolkt, dal 45 c.M., skigebied 50 c.M. Arosa: —11 gr. C., 1. bewolkt, dal 50 c.M., ski gebied 90 c.M. Brauwald: 6 gr. C., 1. bewolkt, dal 80 C.M.. skigebied 90 c.M. Davos: 8 gr. C.. zw. sneeuwval, dal 50 cM., skigebied m. d. 100 c.M. Klosters6 gr. C.. 1. sneeuwval, dal 60 c.M. skigebied 70 cM. Pontresina: 13 gr. C., 1. bewolkt, dal 70 c.M., skigebied 100 c.M. St. Moritz: 12 gr. C.. L bewolkt, dal 70 c.M., skigebied 100 c.M. Leysïn: —8 gr. C., betrokken, dal 60 c.M., ski gebied 100 cM. St. Cergue: —10 gr. O., zeer mooi, dal 60 c.M., skigebied 100 cM. Zermatt: 15 gr. C., zeer mooi, dal 50 c.M., skigebied 70 c.M. Andermatt: —6 gr. C., bewolkt, dal 60 c.M., skigebied 70 c.M. Engelberg: 7 gr. C.. bewolkt, dal 60 c.M., skigebied m.d. 100 c.M. Rigi: 8 gr. C., bewolkt, dal 70 c.M., skigebied 90 c.M. IJSINLICHTINGEN. (verstrekt door de directie algemeene dienst van den rijksw ater sta at.) Beteekenis der letters: A.: Do scheepvaart wordt niet belemmerd. B.: De zeilvaart ondervindt hinder. C.: Zeilvaart gesloten, stoomvaart nog mogelijk. D.: Vaart voor kleine stoombooten en motor vaartuigen gestremd. uaiooquioois a:oo.i3 iooa 300 "3 stremd. H1LLEGOM. Geslaagde Zang- en Muziekavond. Onderleiding van mej. Annie Leegwater had tn de zaal van hotel Sistermans een zang- en muziekavond plaats. Het pro gramma was uitvoerig en het aantal me dewerkers groot. „Hillegom's Dozijntje" een meisjeskoor, zong heel aardig, afgewisseld met soli, duo's en vioolspel. Het laatste nummer was gecostumeerd. Het dameskoor „Laus Deo" verleende gewaardeerde medewerking. De leidster had verschillende bloemstuk ken in ontvangst te nemen. Het was een gezellige en geslaagde avond. Dezer dagen was het 25 jaar geleden, dat de heer G. J. A. van der Laan In be trekking kwam bij de plaatselijke bank, thans Bijkantoor Hillegom van de Twent- sche Bank. De heer van der Laan, die kassier dezer instelling is. had van het bankpersoneel een geschenk in ontvangst te nemen Gisteren waren op de beurs narcis sen te bewonderen van een drietal firma's van hier en Sassenheim Het aantal be zoekers bedroeg 182. De handel was zeer kalm. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana. D. van G. de Jong en H. van der Plas Jeroen. Z. van J. den Hol lander en A. van der Plas Marinus. Z. van C. van der MejJ en J. Noort Johanna Lydia. D. van N. Haasnoot en M. T. K. P. Goedknegt Cornells. Z. van T. Ouwehand en M. v. Duj)n. Overleden: Jacobus Durieux 4 d.. Z. van A. Durieux en I. Barnhoorn Elisabeth van der Plas 89 j.. weduwe van J. de Mol Amelia Susanna de Vaal 14 J., D. van J. de Vaal en W Vlieland Jacoba Sip 73 j.. echtgenoote van K. Broek Dirk van Duijvenbode 68 j. Ondertrouwd: A. van Beelen en S. E. Borgs van Wassenaar A. Barendrecht en G. J. H. Pras J. C. van Rijn en A. Spaanderman. Gehuwd: C. Plokker en W. van Leeuwen B. Varkevisser en A. Groen D. Remmel- zwaal en M. Verdoes. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwoverzicht. Het verloop van den groentenhandel zeeft den laatsten tijd nogal eenige va riatie te zien. Toen het zacht, zelfs al te zacht weer was, ging het niet goed. Toen de strenge vorst intrad zat men nog erger in zak en asch, en nu, na de vorstperiode en nu de gevolgen van zulk winterweer niet zijn uitgebleven, voelt men de schade, die hierdoor is teweeggebracht. Wel wor den voor bepaalde artikelen aanmerkelijk hooger prijzen besteed, doch dit wil niet zeggen, dat het nu zooveel beter gaat. In tegendeel. Boerenkool, het echte winter- product, bracht steeds van 3055 ct. op per kist van 6 K.G. En de kwaliteit is niet prima. Dit laatste kunnen wij ook zeggen van Andijvie, doch wat te zeggen van prij zen, varieerend van f. 1.tot f. 2.— per kist van 6 K.G.? Dit zou buitengewoon mooi zijn, als het aangevoerde kwantum van beteekenis was. Doch bijna geen pro duct, dat zóó geleden heeft van de vorst als Andijvie van den kouden grond. Alleen wat nog tijdig binnengebracht is, kan nu worden aangevoerd en brengt ongehoorde prijzen op. Maar daar staat tegenover, dat er een zeer groote massa totaal verloren is gegaan. Men was niet bedacht op zulk weer. Kroten werden geregeld duurder. Er moet ook een massa bevroren zijn. En de voor raad was al niet bijzonder groot. Sommi gen zullen dit nog kunnen treffen. Ge kocht werd voor f3.tot f. 4.30 per 100 K.G. Ook van het artikel waspeen wordt gevreesd dat er een groot percentage ver loren zal zijn. Het artikel was dit seizoen toch al slecht te bewaren. Wat zal er nu van overschieten? Ook misschien een bui tenkansje voor enkelingen. Er zijn tuin ders die het artikel waspeen nog op na tuurlijke wijze in den grond hadden slaan. Er zijn er die het met riet gedekt hebben, anderen lieten ze ongedekt. De uitkomst zal het leeren en het kan een goede leer worden voor de toekomst. Tot heden durf de men zulks beslist niet aan. De prijs va rieerde nog al, gezien ook het verschil in kwaliteit. De noteering was van f. 0.75 tot f. 1.80 per kist van 20 K.G. Uien, waarvoor tot nu toe geen animo was, brachten een zeer hoogen prijs op, n.l. van f. 6.tot f. 9 per 100 K.M. Maar het voorradige kwan tum kan het geleden verlies niet meer goed maken. De kwaliteit, die toch al vrij slecht was. is er niet beter op geworden. De kans bestaat dus, dat de uien duur zullen blij ven. Prei bracht ook een goeden prijs op Begrijpelijk. De prijs hiervan daalt of zakt naar gelang de prijs voor uien zich hand haaft. Groene kool is in kwaliteit erg ach teruitgegaan. Het product heeft door de vorst erg geleden. Toch was de prijs zeer goed. Er is geen andere kwaliteit. Men zal het er dus mee moeten doen. Betaald werd va n f. 2.80 tot f. 5.90 per 100 K.G. Op roode en gele kool had het weer, voor wat de prijs, niet zoo'n invloed als op de andere producten! Een noteering voor roode kool van f. 2 tot f. 4 80 jper 100 K.G. is niet bijzonder goed. Er is veel arbeid noodig om deze koolsoort nu goed te bewaren. Even zoo is het gesteld met gele kool. die ook niet meer opbrengt dan f. 1.30 tot f. 4.90 per 100 K.G. Selderieknollen konden wel P.: Ijstoestand veranderlijk; wordt over- heerscht door getijdestroom of wlndrlch- richtlng. G.: IJsberichten tijdelijk stopgezet wegens on- veranderden toestand. S.: IJsberichten stopgezet (beëindigd). Stavoren. IJsselmeer E: Lemmer IJsselmeer E: Deventer IJssel A; Arnhem Rijn D; Elburg IJsselmeer E; Merwedekanaal (Amsterdam- Utrecht) C; Merwedekanaal i UtrechtVrees wijk) C; Vreeswijk Lek B: Schellingwoude IJs selmeer E; Enkhuizen IJsselmeer E; Alkmaar Noordholl. Kanaal B; Nieuwe Meer Schinkel. Kostverloren Vaart en verder tot in het IJ D; Ringvaart Haarlemmermeer van Nieuwe Meer tot Leeghwater B; Ringvaart Haarlemmermeer van Leeghwater tot Spaarne C: Spaarne van Ringvaart tot Haarlem iZuider Buiten Spaarne i B; Rotterdam Waterweg CF. wat meer opbrengen. Dit winterproduct bij uitnemendheid werd in de beste kwaliteit gekocht voor f. 3.tot f4.50 per 100 stuks. De B-soort kon niet hooger komen dan f. 2.tot f. 2.95. Spruiten hebben van de vorst geleden. En de kwaliteit valt bitter tegen. Als men goede spruiten denkt ge kocht te hebben, blijkt veelal later, dat wat an bulten nog goed lijkt, van binnen rot is. Gevreesd wordt, dat het met dit artikel aanmerkelijk vroeger zal zijn afgeloopen dan normaal het geval is. Een prijs van f. 8.tot f. 19.per 100 K.G. kan de be rokkende schade toch niet goed maken. Het is thans een onzekere toestand ln den groentenhandel. De kooplieden zullen goed hebben uit te zien, terwijl het thans meer dan ooit eisch is, dat de tuinders hun producten uiterst goed verzorgen en bewa ren. Dat kon dit voorjaar wel eens van pas komen. Bij de wed. B. in het Vbereinde brak gisteravond een schoorsteenbrand uit. Spoedig waren vele buren behulpzaam en het gelukte hun den brand in den aan vang te stuiten zoodat. toen de brandweer met de minimax verscheen, het vuur reeds gebluscht was. Na een ruim 65-jarig lidmaatschap van het R.K. Zangkoor, heeft de heer Joh. Meijer thans op ruim 90-jarlgcn leeftijd voor dit lidmaatschap bedankt. De heer Meyer Is benoemd tot eerelid van het koor. VRIJDAG, ZAT., MAANDAG De machtige film der zee met SPENCER TRACY. Y Voor de pauze 6436 ■r* Spanning - Sensatie. KATWIJK AAN ZEE.- Filmavond Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders. De afd. Katwijk van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders gaf ln de zaal Gesink in de Voorstraat een in teressante filmvoorstelling, waarvoor zij de medewerking verkregen had van de Com missie ter bevordering van het Vlsch- en Haringgebruik in Nederland, waarvan aan wezig waren de voorzitter, de heer J" Meljering en de heer A. de Graaf uit IJmulden. die de films opgenomen heeft. De voorzitter van de pl. afd.. de heer W. Kulk, opende, waarna de heer T. Meljering een propagandistisch woord sprak voor „eet meer vtsch". Vertoond werden de films, waarvan in Augustus de badgasten hier reeds genoten hadden, n.l. de film van de haringvisscherij, die van „Storm uit het Noord-Westen" en de gekleurde film van de haven van IJmulden. Ook werd nog een film gedraaid van de Oranjefeesten ln Am sterdam. Des middags was er reeds een vertooning voor een stampvolle zaal kin deren geweest. De afdeeling heeft met een en ander een groot succes geboekt! Opening tentoonstelling „Het Raskonijn". De Konijnenfokkersver. „Het Raskonijn" opende haar 6de tentoonstelling in de ach terzaal van Hotel du Rhin. Er zijn 151 in zendingen van konijnen, waarbij veel pracht exemplaren zijn. De groote en de kleine rassen zijn in groote verscheiden heid aanwezig, o.a. Vlaamsche Reuzen. Lo- tharingers, Fransche Langooren, Papillons Black and Tan. Russen, Polen Weeners en meerdere soorten ln allerlei kleuren- nuances. De keurmeester van de kleine ras sen was de heer L. H. Hamaker uit Haar lem en die van de groote rassen de heer J. Veer uit Ysselmonde. De voorzitter, de heer W. Varkevisser, opende en wees op het prachtig verkregen resultaat. Hij hoopte, dat dit voor de ver- eeniging tot gevolg zal hebben, dat straks alle konijnenfokkers hier ter plaatse uit principe zich zullen aansluiten bij onze vereeniging. De juryleden konden getui gen, dat de vereen. „Het Raskonijn", wat de kwaliteit der dieren aangaat, in de laatste jaren sterk is vooruitgegaan. Mogen wij allen vol moed voortgaan op den In geslagen weg! Hierna verklaarde spr. de tentoonstelling voor geopend. Voor de eerste maal viel de wisselbeker ten deel aan onzen plaatsgenoot den heer A. Kuyt Czn. met de collectie Witte Wee ners De vele bekers, geschonken door ver schillende leden, vielen ten deel aan: L. P. Smelting, Noordwijk; M. Hermans, Rijnsburg: G. M. Hermons, Rijnsburg; C. v. d. Voort, Noordwijk; J. Nieuwenburg, Leiden; P. v. d. Mey, Rijnsburg: Beetjes, Leiden, en aan de volgende personen uit Katwijk aan Zee: J. de Jong, A. Kuyt Cn„ T. Koekebakker (2 bekersl, C. J. Lugthart, J. Glasbergen, A. Kuyt Azn„ J. P. Haasnoot en Kr. Schaap Er was reeds een druk bezoek. Aan dr. W. E. Hueting. medisch lei der van de Katwijksche Reddingsbrigade is als huwelijksgeschenk aangeboden een tegeltableau, voorstellende het stadhuis van Gouda met album van de namen van de leden der brigade, die aan dit cadeau hebben bijgedragen. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. J Meester, geb, van Bluters, z. De N.C.R.V. had in het dienstgebouw van de Ned. Herv. Kerk een filmavond ge organiseerd. Ds. Boukema opende en schetste de groote waarde van de radio. Nadat vertoond waren een kleurfilm over Nederland en de bekende film over de ju bileumfeesten van H. M. de Koningin, volg den de propavpndafilm- Hoe het reilt en 'pilt" en .In Stormgetij." Het vertoonde had de volle aandacht van •>t niet talrijke publick. Ds. Vermet sprak een opwekkend woord waarna sluiting volgde. LISSE. Jaarfeest Chr. Knapenverecn. „Daniël" Onder groote belangstelling hield de Chr. Knapenvereen. „Daniël" haar jaarfeest ln gebouw „Rehoboth" onder leiding van den voorzitter, den heer A. in 't Veld. Na psalm gezang en gebed werd gelezen Efeze 5 aan welk Schriftgedeelte spr. een kort woord vastknoopte. De secr., Beumer, bracht een algemeen jaarverslag uit. Het ledental ls flink gestegen. Door de knapen werden de aanwezigen vergast op enkele mooie ka merstukjes. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld met inleidingen en voordrachten De inleidingen gaven blijk van een goede studie, waarnaar met be langstelling werd geluisterd. Een verloting werd gehouden, waardoor velen met een moolen prijs naar huls gingen. Een tableau werd opgevoerd „De kracht van ons werk" De hulpprediker, de heer Lefeber, eindig de met dankgebed. De Knapenvereenlging „Daniël" mag op een geslaagder, avond te rugzien. Tot onderwijzer aan de Ned. Herv. School werd benoemd de heer J. Lucas, die voorheen ook aan deze school verbonden wan NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: G. J. van Houten en fam., Dahlia- straat 54 J. Langeveld, Gooweg 5 A. L. Doornhelm, Voorstraat 60 F. Walter. Zwar- teweg 20 E. Duivenvoorden. Langeveld 22 E. van der Helde, Emmaweg 5 H. Meiland, Langeveld 29 A. Bouwman. Zwarteweg 20. Vertrokken: J. A. Snel. geb. Van Ommeren, naar Dordrecht, Levensverzekeringstr. 14 M. Pruim. n. Den Haag. Bronovolaan 5 <Dla- conessenhuls) H. H. Zonderop. n. Alphen a. d. Rijn, Concordiastraat 35 Th. van der Linden, n. Utrecht, Majellaweg 47. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria Joanna, D. van P. C. Heemskerk en E. I. M. Schuch Cornells, Z. van A. J. Wassenaar en C. C. van Steln Geertruida Elisabeth, D. van J. Verheugd en E. K. Stadler Louise Willy. D. van A. D. Baars en R. G. Folkringa. Overleden: Akke Postma 81 j., wed. A. van Schagen. OEGSTGEEST. Nog een oud-gediende van het 4e Reg. Inf. te Leiden. Ook in onze gemeente troffen wij dezer dagen een oud-gediende van het 4e Rcg. Infanterie te Leiden aan die, zooals hij ons mededeelde „bij leven en welzijn" as. Maandag het „groote voorrecht" hoopt té beleven het défilé te Leiden mede te ma ken ter gelegenheid van het 125-jarig jubi leum. Dit is de heer B. v. d. Meij. Hooge Morschweg 23 en behoorend tot de lichting 1882. Ook hij bezit nog het zakboekje, het paspoort en het bewijs van goed gedrag. Deze thans 77-jarige hechte aanhanger van het Oranjehuis, mag zich nog in een goede gezondheid verheugen. Vol enthousiasme hoopt ook hij den feestdag van zijn regi ment bij te wonen. Gevonden: een autocrick, bruine muts, loupe, 5 boeken, vulpotlood, huis sleutel, R. K Kerkboekje, aktetasch met Inhoud, huissleutel in etui, riem met gesp, riem met sleutel, handschoen, sleutel met nummer, kinderarmbandje, dameshorloge, geblokte das, vulpotlood Inlichtingen aan het bureau van politie, dagelijks van des v.m. 8 uur tot des nam. 10 uur. Niet per telefoon. RIJNSBURG. Bijeenkomst Kerkhcrstel. Voor de pl. afdeeling trad op dr. J. E. Uitman van Groningen. De vergadering werd geopend door ds. G. C. van Nlftrlk na het zingen van Ps. 89 1 en het lezen van Rom 10 met gebed. Hierna heette spr. in het bijzonder dr. Uitman van Groningen welkom. Deze sprak over „de gereorganiseerde kerk en art. 36 der Ned. Geloofsbelijdenis". Spr. zette duidelijk eerst art. 36 uiteen waarna hij, ln verband met de reorganisa tie wilde te zien, hoe groepen van links en rechts, Juist dit artikel hadden aangegre pen. om het reorganisatierapport 1938 te doen vallen. Het ls nog wel niet geheel weg, maar spr. verwachtte er weinig meer van. Spr. zette uiteen, hoe verkeerd men deze dingen met elkaar ln verband heeft gebracht, om daarna aan te wijzen, hoe de verhouding tusschen Kerk en Staat zal zijn na de reorganisatie. Na gedachtenwisseling dankte ds. v. Niftrik dr. Uitman voor zijn uitnemende rede, waarna dr. Uitman voor ging in dankgebed. De Ger. Meisjesvereeniging ..Dient Elkander door de Liefde" heeft aan 69 ge zinnen 550 kleedingstukken uitgereikt. Aan giften voor de Armencollccte der Ger. Kerken werd f. 107,50 ontvangen. SASSENHEIM. Vertooning van de Krugerfilm. In het KjS-A.-gebouw werd de film van de Krugertuin-film vertoond. Des middags waren er voorstellingen voor de kinderen en des avonds voor volwassenen- De opkomst was bevredigend. In de avondvoorstelling sprak voor den aanvang, de heer Nieuwenhuis van het Bureau der Ned. Vereeniging voor Dieren bescherming een propagandistisch woord voor de dierenbescherming in het alge meen. Hierna werd de film vertoond, die zeer duidelijk toegelicht werd. Jammer dat het vele rooken ln de zaal het beeld niet ten goede kwam. Concert „Crescendo". Het Chr. Fanfarecorps „Crescendo", gaf zijn jaarlijksche uitvoering in het gebouw van de Geref. Kerk. onder leiding van den directeur, den heer W. J. Smolders. Ook dit maal heeft dit fanfare-orkest zijn gehoor een avond van hoogstaand kunstgenot be reid. De heer Smolders heeft met zijn dilet tanten een peil kunnen bereiken, dat ons met respect vervult en dat niet anders dan door langdurige studie en zeer intensieve studie bereikt kan worden. Al dadelijk bleek dit uit de levendige „Marche militaire franpaise" van C. Saint Saens. die keurig verzorgd ten gehoore werd gebracht. Ook de zeer Ingewikkelde ouverture „Vers Zondag. Wassenaar (Wapen van Wassenaar)Post- duivententoonstelling ..Gevleugelde Vrienden'. 10 uur voorm. tot 5% uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van schilderden uit de collectie van H. P. Bremmer (tot 15 Jan.) 104 uur, 's Zondags 14 uur. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9^—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u m a. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3Vz uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Misbruik van vertrouwen". Eiken dag behalve Maandags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 811 uur. Trlanon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Robin Hood". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De 13 lanciers". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Spoorwegpiraten". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 2 uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CilHureele Films Zaterdag nam. IVi uur. Rex-Theater, Haarl.straatlederen werkdag 2 en 8 uur nam. nam. „Rubber". Zondag 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Vrij-, Zater- en Maandag nam. 8 uur „Stormduivels". De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 31 Dec. t/m. Vrydag 6 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. v. Drlesum, Mare 110, tel. 406; E. B. de Metz, Kamerl. Onnesl. 28, tel. 3553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, tel. 274. la Lumière" van N. Daneau, waarmede „Crescendo" het vorige jaar op het con cours te Beverwijk zulke hooge onderschei dingen behaalde, gaf duidelijk blijk van ingespannen studie. Van de fraaie techniek, die het corps eigen is. getuigde de Ouverture „Luy Bias" van Mendelssohn. Het is bijna onbegrijpelijk dat een vereeniging van uitsluitend dilet tanten een zoo moeilijk werk bijna vlekke loos en met zooveel élan kan weergeven en in zulk een verbluffend tempo. Ook de toonbeheersching is subliem. In de bewerking van het bekende lied „Harre meine Seele" van E. Ruh, toonden de be spelers zoowel in het sterkste forte als in het teerste pianissimo een toon te kunnen produceeren, die onder alle omstandigheden steeds rond en beschaafd is. De bekende „Ungarische Tanze" Nr. 5 en 6 van Brahius, werden met „schwung" ge speeld. terwijl in de Huldigingsmarsch van E. Grieg vooral aan het slot de overweldi gende klank van het koper en de zware roffel der pauken den indruk van de hul diging mooi naar voren brachten. Tot slot speelde de vereeniging een Feest- ouverture, eindigend met een bijzonder mooie bewerking van het Koraal „Nun dankt alle Gott". Een aangename afwisseling bood het spel van mej. Jo Zandbergen op het Kerkorgel. Steeds weer toont zij op dit omvangrijke instrument goed thuis te zijn en naast een vlotte techniek, ook een uitstekende keus van registratie te bezitten. De heer I. J. Vercouteren maakte zich tot tolk der aanwezigen door den directeur en de leden hulde te brengen voor de schoone Kunstavond, die zoowel „Crescendo" als mej. Zandbergen ons hebben bezorgd, waar na hij in dankzegging voorging. Bij de arbeidsbeurs waren op 2 Januari ingeschreven 460 werkzoekenden, tegen vorig jaar 363. De toename is gedeeltelijk een gevolg van het feit, dat thans geen werkkrachten meer benoodigd zijn voor den aanleg van den nieuwen Rijksweg. VALKENBURG. Loop der Bevolking 1938. Op 31 Dec. 1937 bedroeg de bevolking 537 m en 520 vr. totaal 1057. In 1938 nam de bevolking toe: door geboorte met 32 pers., waarvan 18 m. en 14 vr., door vestiging met 32 m. en 35 vr., totaal 67 personen. De vermindering bedroeg door overlijden 3 m en 2 vr. totaal 5. Door vertrek 28 m. en 38 vr„ totaal 64. Totale vermindering 69 personen. De vermeerdering bedraagt dus 21 m. en.9 vr.. totaal 30 pers. Op 31 Dec. 1938 was de stand der bevolking 558 man nen en 529 vrouwen, te zamen 1087 per sonen. VOORSCHOTEN. De Luchtbeschermingsdienst. De burgemeester heeft onlangs de vol gende mutaties en aanvullingen aange bracht in de organisatie van den Lucht beschermingsdienst. Ie. D. J. Brinks, Hofweg 20, is ontheven van zijn functie als hoofd van de brand- weer-afdeeling, en benoemd tot hoofd van de bedrijven-afdeeling. 2e. P. Kaayk. Voorstraat 25, is ontheven van zijn functie als hoofd van de waar- schuwingsafdeeling en benoemd tot hoofd van de brandweer-afdeeling. 3e. H. C. Jos, Papelaan 9 a. is benoemd tot hoofd van de waarschuwingsafdeeling. Loop der Bevolking. Gedurende de maand December zijn ingeko men 39 per. onen (73)- geboren 14 (11); toev. ge boorte 4 (6). Vertrokken 39 personen (GO); overleden 1 (3); toev. overlijden 2 (0). De totale vermeerdering bedroeg dus 15 (27). Op den laatsten dag der maand bedroeg het zielenaantal der bevolking 6933 (6747). De tusschen geplaatste cijfers zyn van 1937. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6