BINNENLAND In Juli zal ons vooruitgang leger zijn toonen LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 5 Januari 1939 Afschuwelijke drama's te Amsterdam en Schijndel Statenverkiezing in Utrecht Drijfijs bedreigde kaden bij Neede HOEST FAMEL Man en vrouw dood in een sigarenwinkel gevonden Urk begint gebrek te krijgen Bejaarde vrouw door haar zoon vermoord Uit Ned. Oost-Indië Tentoonstelling en demonstratie in Den Haag BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN FAILLISSEMENTEN CORRESPONDENTIE BEPAALD OP 19 APRIL A.S. Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht hebben de verkiezing van de leden der Provinciale Staten van dit gewest be paald op Woensdag 19 April as. WAT IS ER VAN STROO TE MAKEN? f. 25.000 voor wie het onderzoekt. De Vereeniging van Ned. Strookarton- fabrikanten. aldus meldt het Rotter- damsch Nieuwsblad, heeft zich bereid ver klaard gedurende 5 jaar f. 25.000 per jaar beschikbaar te stellen voor oprichting en exploitatie van een instituut, dat zich ter bevordering van den afzet van stroo in de i eerste plaats zal bezig houden met een 1 onderzoek naar de mogelijkheden om uit stroo andere producten dan karton te ver- 1 f vaardigen. Ook het Strooverkoopbureau wil een bijdrage beschikbaar stellen. VERKOUDHEID BRONCHITIS Sedert meer dan 30 jaar wordt Siroop Famel door doktoren gewaardeerd als een betrouw baar geneesmiddel ter bestrij ding van aandoeningen der ademhalingsorganen SIROOP Kleine flacon f 1.15 Groote flacon f 1.90 MOEILIJK OPRUIMINGSWERK HEEFT GUNSTIGE RESULTATEN AFGEWORPEN. De kaden van de Schipbeek in de omge ving van Neede werden in den vorigen nacht ernstig door groote massa's drijfijs bedreigd. Gisteren werd door het waterschap en de aangelanden met man en macht ge werkt om het ijs weer in beweging te zet ten. Vooral bij de sluis bij den vroegeren HET CONFLICT IN DE BURGERWACHT AMSTERDAM. Mededeeling van het bestuur van den Nederlandschen bond. Naar aanleiding van de persberichten, uitgegeven door het bestuur van de burger wachten Amsterdam, stelt het bestuur van den Nederlandschen bond van vrUw. bur gerwachten er prijs op het volgende mede te deelen. Ten zeerste wordt het betreurd, dat in deze persberichten verband wordt gelegd tusschen de N.S.B. en de interne oppositie Markveldschen watermolen op de grens van ,,^lke in de B w Amsterdam bestaat en Neede en Diepenheim was de toestand ge- tusschen deze oppositie en het bondsbe- durende eenige uren critiek. Hier zat het ijs vrijwel tot op den bodem van de twin stuur. Door het leggen van dit verband wordt de voorstelline gewekt, alsof er eenige voe ling bestaat tusschen de N.S.B. en het bondsbestuur en wordt getracht tegen de tig meter breede beek over een lengte van vijfhonderd meter vast. Tenslotte slaagde men er echter in de Ijsmassa s in beweging te brengen, doch i burgerwachtbeweging wantrouwen te wek- toen deze eenmaal begonnen te draaien en ken te schuiven, werd door de ijsschoren over Het pondsbestuur werpt dar. ook elke be- een lengte van twintig meter een gat bijna schuldiging, direct of indirect gedaan, dat 4*,ar*. door de Oostelijke kade geslagen. '::et ;n con;act zou staan met fascistische Gelukkig slaagde men er m een doorbraak oreanisaties met verontwaardiging te voorkomen. Het waterschapsbestuur en van 2]ch de technische dienst leidden het moeilijke opruimingswerk. Het gevaar voor doorbra ken is thans in het geheele Schipbeekge- bied geweken. In tientallen jaren heeft men hier echter niet zulk een zwaren en dreigenden ijgang gekend. 1SS2 (Ingez. Med.) worden Aan de zijde van den Dam zal op de gelijkstraatsche verdieping het bureau van de V.V.V. Amsterdam" worden geves tigd, terwijl daar ook winkels zijn gepro jecteerd en op de eerste verdieping een restaurant. Als dc raad de voordracht aanneemt, staat de bebouwing van het terrein, dat voor vier ton verkocht zal worden, vast. Het gebouw, dat ..Huis 1845" zal heeten, wordt ongeveer 19 a 20 meter hoog met vijf verdiepingen boven de parterre-ver dieping. En het zal, als de plannen door gaan, op den Dam een merkwaardige aan blik zijn: het Koninklijk Paleis van Jacob van Campen met als pendant er tegenover het gebouw van architect Dudok. Inmiddels heeft het .Nederlandse!) Insti tuut van Architecten" reeds een uitvoerig adres aan den raad gezonden, waarin de UVA, aandringt, het voorstel van B. en W. niet aan te nemen. BOUW VAN EEN BRUG TE KAMPEN. BEWONERS VAN HET EILAND GEDEELTELIJK OP RANTSOEN GESTELD. Het eiland Urk voelt zijn isolement thans meer dan ooit. De K.L.M. noch de sport vlieger hebben het eiland de laatste dagen bezocht. Een verbinding per boot is nog niet tot stand gekomen en de tocht over het ijs is niet meer mogelijk. Suiker is er niet meer te krijgen; de hoe veelheid melk, die door de aanwezige koelen wordt geleverd, wordt broederlijk onder de eilandbewoners verdeeld en voor al verstrekt aan de gezinnen, waar kleine kinderen zijn. Geen appel, peer of sinaas appel is meer voorhanden. Ook de vijftig zakken post, die zich nog aan boord van de „Von Geusau" bevinden, hebben giste ren Urk niet bereikt. De mannen van de ijsvlet, die gistermorgen om elf uur naar de boot zijn vertrokken, geraakten al spoe dig in een dichten sneeuwstorm, die uren lang aanhield; zij konden daardoor de boot niet bereiken. Na een zeer moeilijken tocht keerden zij, juist toen de duisternis inviel, verslagen en moe op het eiland terug. Ook de expeditie, die was uitgetrokken om le vensmiddelen van de boot te halen, is met de ijsvlet onverrichterzake teruggekeerd. De Isolatie van het eiland is thans dus vol- komener dan ooit. De postboot „Von Geu sau" bevindt zich nog steeds in het ijs nabij Schokland. De boot seinde gistermid dag. dat het ijs niet te verbreken was en dat de vorderingen vrijwel nihil waren. (HbW.l Wat betreft het uit den bond treden van de B.W, Amsterdam, zii volstaan met de mededeelng. dat het bondsbestuur de moti veering van het besluit om het. lidmaat schap van den bond te beëindigen, niet deelt. Het geschil, dat tusschen don bond en de B.W. Amsterdam bestaat en waarin door hoorerhand tevergeefs is getracht te be middelen. staat geheel afgescheiden van de interne oppositie in de B W. Amsterdam. Het bondsbestuur en evenzeer de redacteur van het bondsorgaan, die men ook in de oppositie-kwestie betrekt, staan geheel bul ten de moeilijkheden, welke in de B.W. Amsterdam zijn gerezen. MODERN PAND OP DEN DAM? Tegenover Van Campen's paleis een schepping van Dudok. Wij vernemen, aldus de „Tel.", dat de voordracht van B. en W. aan den raad tot verkoop van het Midden-Damterrein te Amsterdam aan de verzekeringmaatschap- pij „De Nederlanden van 1845" binnenkort za! verschijnen. De Schoonheidscommissie heeft zich met het ontwerp van architect Dudok, nadat daar eenige wijzigingen in aangebracht zijn, accoord verklaard. Over eenige details worden nog besprekingen gevoerd. Het is de bedoeling op dit terrein, thans plantsoen, een hoog kantoorgebouw op te trekken, dat aan gegadigden verhuurd zal De gemeenteraad heeft het voorstel van B. en W. aangenomen. In de gisteravond gehouden vergadering van den gemeenteraad van Kampen is met algemeene stemmen het voorstel van B. en W. aangenomen tot het bouwen van een brug over den IJssel. De kosten voor de brug zijn geraamd op f. 550.000, waarvan door de gemeente f. 250.000 zal worden bij gedragen, welk bedrag wordt verkregen als leening uit het Werkfonds. De burgemeester deelde mede, dat met het Rijk en de provincie nog geen rugge spraak was gehouden over de te verwach ten bijdrage van f. 300.000. Men stelde zich echter voor, dat beide colleges wel bereid zouden zijn dit bedrag te voteeren, daar het bouwen van een brug over den IJssel, nu Kampen een centraal gelegen punt wordt ten opzichte van den Noord-Oost- Polder. als een algemeen belang zal worden beschouwd. (Vad.) ZUID-AFRIKA ANSC HE STUDENTEN DOOR HET HAAGSCHE GEMEENTE- BESTUUR ONTVANGEN. Een twintigtal Zuid-Afrlkaansohe stu denten dat on zijn rondreis door Nederland momenteel in de residentie vertoeft, heeft- gistermiddag een bezoek gebracht aan het gemeentemuseum aldaar Nadat men onder leiding van den waar nemend directeur dr. G. Knuttel een over zicht van het in het museum verzamelde had gekregen, werd het gezelschap officieel door het gemeentebestuur ontvangen. De politie van het bureau Singel tc Amsterdam werd er gistermiddag om streeks twaalf uur van in kennis ge steld, dat er zich in den sigarenwinkel van den heer Bruyntjes in dc Oude Doelenstraat een afschuwelijk drama had afgespeeld. Onmiddellijk begaven zich enkele re chercheurs naar het bewuste perceel, waarin een sigarenmagazijn is geves tigd. Zij vonden daar de lijken van een man en een vrouw, beiden onge veer veertig jaar. Zij vertoonden schot wonden in het hoofd. De eigenaar van de zaak. die niet thuis was. doch die enkele oogenblikken later in de zaak verscheen, is door de politie naar het bureau Singel meegenomen, om ver hoord te worden. De justitie heeft de beide lijken in be slag genomen en naar het Binnengasthuis laten vervoeren. Het betreft hier waarschijnlijk moord en zelfmoord. De sigarenwinkel werd gedreven door de thans vermoorde vrouw. De man. die eerst de vrouw en daarna zichzelf met enkele schoten uit een automatisch pistool heeft DE ZEDENMISDRIJVEN. BATAVIA, 5 Januari. Aneta'A.N.P.) In de opvoedingsgestichten van Pro Juven- tute te Tangerang zullen ln totaal onge veer 50 knapen worden ondergebracht, die betrokken zijn bij de Jongste zedenmisdrij ven. Hiervan komen er 20 uit Batavia en de rest uit andere plaatsen. Deze jongens zullen een bijzondere zorg ontvangen, o.a door krachtige arbeidsopvoeding. Andere jeugdige delinquenten komen eerst later voor plaatsing ln de Jeugdgevangenis in aanmerking, alsdan echter niet anders dan bij rechterlijk vonnis. Medegedeeld wordt, dat de eerste phase der onderzoekingen thans practlsch voor bij is. Uiteraard blijft "het echter nog mo gelijk, dat een nauwkeuriger en vollediger beeld, dat langzamerhand uit de verhoo- ren en het onderzoek van schrifturen ontstaat, nog aanleiding geeft tot verdere maatregelen, doch een verademing, waar naar de Indische maatschappij na circa 50 aanhoudingen verlangt, ls thans gewettigd. De justitie gaat voort met de omvang rijke taak. welke haar ook thans nog op dit punt overblijft. POOLSCHE ONDERSCHEIDING VOOR SCHEVENINGSCHE SCHIPPERS. Dc Poolsche gezant te Den Haag dr. W Babinski, heeft in het tehuis voor Poolsche visschers te Scheveningen namens de Poolsche Regeering aan de schippers Cor nells Mos, Floor Verbaan, Johannes Pronk en Cornells de Graaf de versierselen van het zilveren Kruis van Verdienste over handigd en daarbij in zijn toespraak er op gewezen, dat deze onderscheidingen als dank bedoeld zijn voor de groote toewijding met welke de gedecoreerde schippers zich van hun taak als leermeesters van jonge Poolsche visschers bij de N.V. „Mewa" te Gdvnia-Schevenineen kwijten. Daaron antwoordde de schipper Cornells Mos mede namens zijn collega's waarbij hij dank betuigde voor de verleende onder scheiding en opmerkte, dat de schippers na kennismaking met de Poolsche visschers in hen gTOote vrienden en goed personeel voor het visscherijbedrijf gevonden hebben. Bij deze eenvoudige plechtigheid waren o.a. aanwezig de directie van de N.V. ..Mewa". major R. Krywko. commandant van de visscherij basis van de N.V. ..Mewa". <Van een G. P. D.-redacteur) Onze weermacht geniet in stijgende mate de belangstelling der bevolking en als is dan de diepe ondergrond daarvan de gespannen internationale toestand, welke paraatheid tot het uiterste verlangt, niettemin of wel licht juist daarom is die verhoogde aandacht een verblijdend verschijnsel. Deze stemming is ten duidelijkste geble ken bij de groote wapenschouw op de van Alkemadelaan in de residentie ter gelegen heid van het Regeeringsjubileum van H. M de Koningin en de daaropvolgende vlootdemonstratie, die een ongekend groote menigte o p Scheveningen bracht. Zij kwam eveneens, in anderen vorm, die van rustige vastberadenheid en groot vertrouwen, tot uiting tijdens de voor-mobilisatie in de spannende Septemberdagen van het vorige jaar. Wij spreken in dit verband nog niet eens van de bereidheid tot het opbrengen van rle zooveel hoogere lasten, welke de ver- de heer St. Stroczynski. pers-attaché van i10Oging der weerkracht van leger, vloot en W a D/-W-.1 cv">V"\rt L O Cr O fi tr> Hpn TTna.2 heeï V. i Kvonrrnt-I de Poolsche legatie te Den Haag, de heer Jos. Rottier, de echtgenooten van de gede coreerden en verschillende Scheveningsche en Poolsche visschers. REDUCTIES BIJ EEN BEZOEK AAN BELGIË. Dc K.N.A.C. bericht, dat de Belgische regeering ook voor het a.s. reisseizoen weer bereid is verschillende faciliteiten toe te staan aan toeristen, die een bezoek aan België brengen. Zij stelt zich voor hiertoe z g. carnets de voyages touristiques" uit te geven. De bezitters van deze carnets zullen bij een minimum verblijf van drie dagen in België, vele en belangrijke reduc ties kunnen genieten. Hoe de regeling precies zal ~ijn is no" niet bekend. Wel staat va't. dn'. oriis der kaarten frs. 35 zal bedraden zij zu'Ipo r^cht geven o i op een reductie on den benzineprijs, op treinreizen en op de entrees van tal van bezienswaardigheden. De kaarten zullen worden uitgegeven ln het tijdvak van 15 Maart tot 31 October. luchtmacht met zich brengen. De leger-autoriteiten bezien deze belang stelling uiteraard met voldoening en zij van hun kant benutten gaarne elke goede ge- iegenhe d om haar te stimuleeren. Een uit vloeisel van dit streven ls het denkbeeld van den commandant van het veldleger, luit-generaal J. J. G. baron van Voorst ot Voorst, om een tentoonstelling tc orga- ntseeren, waarin aan het Nedcrlandsche volk een zoo volledig en interessant moge lijk beeld zal kunnen worden gegeven van wat thans reeds is bereikt ter verhooging van de strijdbaarheid der landmacht. De Kon. Ned. Vereeniging „Ons Leger" zal zich, op verzoek van den commandant, met de uitvoering van het plan belasten en nu de bewilliging van den minister van Defensie is verkregen, heeft het dage- iikseh bestuur der veteenigin? nadere in- chtin^en omtrent de plannen aan de pers verstrekt; bij monde van den generaal- majoor b. d. K. E. Oudendijk en den re- serve-lult.-kolonel W. J. M. Linden, resp. voorzitter en le secretaris. Voor de uitvoe ring van het zeer omvangrijke voorberei dende werk en mede in verband met de mi litaire demonstraties, welke aan de ten toonstelling zullen worden verbonden, is bovendien een militaire commissie onder voorzitterschap van generaal-majoor jhr. J. Th. Alting von Geusau benoemd. Doel der tentoonstelling. Het doel der tentoonstelling is, kort ge zegd, het volgende; Getoond moet worden tot welk peil de uitrusting en bewapening der landmacht is opgevoerd; daartoe zal dan het moderne materieel, dat thans bij de landmacht in gebruik is. worden tentoongesteld. Daarbij zal tevens de aandacht worden gevestigd op de medewerking, welke de Ne- derlandsche industrie aan de bewapening en uitrusting van ons leger verleent, waar bij bovendien kan blijken, dat een belang rijk deel der begrootingsgelden. welke aan de landsverdediging worden besteed, door Nederlanders wordt verdiend. Voorts zal getracht worden, ook de medewerking van buitenlandsche fabrieken te verkrijgen, op dat het publiek zich een zoo algemeen mo gelijk oordeel zal kunnen vormen omtrent den stand der oorlogstechniek. Ook het levende element zal tot zijn recht moeten komen en om dit te bereiken zullen op ruime schaal militaire demonstraties op het buitenterrein aan de tentoonstelling worden verbonden. Een objectief beeld. De tentoonstelling moge dan de propa ganda dienen, zij zal geen geflatteerd beeld geven van de uitrusting van ons leger. Men zal het zien zooals het is en daarnaast zal. om den indruk van den bezoeker objectief te houden, een overzicht worden gegeven van wat de wereldwapenindustrie te bieden heeft De veel gestelde vraag: „waar blijft ons geld, voorzoover dit aan het leger wordt besteed?", zal men ten deele beantwoord vinden op de expositie, maar zij zal tege lijkertijd doen blijken, wat er nog aan de uitrusting mankeert en dat er dus nog heel ••eel geld noodip "al zijn. Er wordt onderhandeld met de groote Europeesche wapenfabrieken en natuurlijk komt de Nederlandsche wapenindustrie, met name de Artillerie-inrichtingen aan de Hembrug, flink voor den dag. Aantrekkelijk en leerzaam. Er zal naar worden gestreefd de wijze van tentoonstelling zoo aantrekkelijk en leerzaam mogelijk te maken. Zoo wordt overwogen een soldatenkamer ln te rich- ton, waarin de legering en huisvesting van den soldaat te zien ls en waarin dan, als voor een inspectie, kleeding en uitrusting van den man „model uitgepakt op de bed den" en in de kastjes ligt. Modellen van kazernes en barakken zullen voorts worden tentoongesteld. Verder denkt men er een aanschouwelijk beeld van te geven, langs welken weg de grondstof tot militair ge bruiksvoorwerp wordt, bijv. het erts tot vuurwapen, de bouwstoffen tot kazernes. De lijst van onderwerpen, welke in de expositie een plaats zullen krijgen, ls zeer uitgebreid en zij omvat werkelijk alles om trent de uitrusting van het leger. Wij doen een greep uit de opsomming. Men aal er vlaggen, vendels en standaards zien, geschut, mitrailleurs en mortieren, pantserwagens en vechtwagens, munitie, vliegtuigen en valschermen; instrumenten van verschillenden aard; zoeklichten, gas maskers, kleeding en uitrustingstukken van den soldaat te velde; voorbeelden van ver dedigingswerken (loopgraaf met mitrail leurnesten, versperringen, e, dl; kaarten, paarden, de intendance, den geneeskundi gen dienst en wat niet al. Het vliegtuig zal. rekening houdend met zijn belangrijke taak in de weermacht, een ruime plaats zijn toebedeeld. Men heeft contact gezocht met de Nederlandsche fabrieken (Fokker, Koolhoven, Aviolanda, de Schelde) en bui tenlandsche fabrikanten, van wie Sikorsky uit Amerika reeds een toezegging deed. De demonstraties. De militaire demonstraties op het bui tenterrein zullen een groote levendigheid aan de tentoonstelling verleenen. Zij zullen naar alle waarschijnlijkheid omvatten: een infanterie-aanval, waartoe een goed uit gewerkt loopgravenstelsel zal worden aan gelegd; een militair concours-hlpplque, carousselrijden. demonstraties met radio- auto's. quadrilles ln oude uniformen, e. d. Zoowel in de hal, op een daartoe op te richten verhoog, als bulten zullen concern- ten worden gegeven. De tentoonstelling zal duren van I tot 17 Juli a.s. en, ln verband met de natio nale strekking, zal de toegangsprijs laag worden gesteld. In verband met de moeilijkheden van het transport zal het Kon. Ned.-Indische leger niet op de tentoonstelling vertegenwoordigd zijn. Wel bestaat het plan, om in den loop van Juni in Twente een grooten legerdag te organiseeren, waarschijnlijk te Enschedé waar dan gelegenheid zal bestaan om de Koloniale Reserve uit Nijmegen te doen demonstreeren. gedood, kwam geregeld in den winkel om zich van sigaren en sigaretten te voorzien. De eigenaar van den winkel heeft ver klaard. dat hij gedurende de ochtenduren in de stad was en dat hij bij zijn thuis komst de afschuwelijke ontdekking deed. Hij heeft daarna onmiddellijk de politie gewaarschuwd. Zooals reeds gemeld, heeft de politie den man meegenomen naar bu reau Singel, waar hij in den laten middag is verhoord. De om het leven gekomen man was va ker bij het gemeentelijke handelsentrepot te Amsterdam. Hij zou zich al geruimen tijd hebben bezig gehouden met smokke len van sterken drank. Hij was ln de over tuiging, dat hij een dezer dagen door de politie gesnapt zou worden en gistermor gen zou hij ln opgewonden toestand heb ben gezegd, dat men van zijn aanhouding geen plezier zou beleven. De mogelijkheid wordt dan ook niet uit gesloten, dat hij de vrouw, die hij reeds lang kende, vermoord heeft, uit angst, dat zij hem zou verraden. De politie houdt echter ook rekening met de mogelijkheid, dat men hier met een lief desdrama heeft te doen, Te Schijndel. Gistermiddag omstreeks vier uur is de 75-jarige vrouw Van Dungen, wo nende aan den Heikant te Schijndel, vermoord in haar woning aangetrof fen. De moord werd ontdekt door een zoon van het slachtoffer, die op dat tijdstip zijn moeder wilde bezoeken. Hij stelde on middellijk de politie van het gebeurde op de hoogte, waarna binnen een uur het parket uit 's-Hertogenbosch op de plaats van den moord verscheen. DH stelde een onderzoek In, waar na men al spoedig aanwijzingen kreeg tegen een ongehuwden zoon, die bij het slachtoffer inwoonde. Naar het schijnt is het motief van den moord geld ge weest. Het betreft evenwel een luttel bedrag. De dader, wiens opsporing per radio ver zocht werd, ls nog niet aangehouden. Omstreeks vier uur gistermiddag wUde een van de zoons, die bij de vrouw inwo nen, het huis binnengaan. Hl] verwonderde zich er over, dat, hoewel het reeds donker was, er geen licht brandde. Toen hij de huiskamer binnen ging en de lamp aan stak, vond hij zijn moeder levenloos op den grond liggen. Op de tafel stond een geldkistje, dat ledig was. Bij het onder zoek, dat de politie instelde, is gebleken, dat een andere zoon, die thans voortvluch tig is, zijn moeder vaak lastig had geval len om geld. Dit was voor de politie aan leiding in deze richting verder te zoeken. De moord is bedreven met een kapmes, dat in een ander vertrek is teruggevonden. Het slachtoffer waren hiermede diepe sne den aan den hals toegebracht. In het geldkistje zou zich niet meer dan vijftig gulden hebben bevonden. De moord moet gepleegd zijn tusschen twee uur en vier uur 's middags. Voorbij gangers noch buren hebben iets bemerkt. Uit het onderzoek is verder nog gebleken, dat er geen worsteling aan den moord vooraf is gegaan. GEBOREN: Willem, z. van W. Vermeer en J. H. v .d. Born Jacobus Johannes, z. van A. J. den Dopper en C. J. Pieket Nico Erich, z. van J. Binnendijk en H. M. Elbel Rosalia Franziska Cornelia, dr. van P. J. v. d. Veek en F. E. Tkaczik Aagje Louwrina, d. van H. Mak en K. Gravekamp Johannes, z, van J. v. d. Kwaak en F. G. de MooU Anna Maria, d. van W. G. Hoogenboom en P. Verbij Alida Pleternella, d. van H. Versteeg en P. J. de Jong Antje, d. van H. Versteeg en P. J. de Jong. ONDERTROUWD: A. de Vries, jm.. 21 J. en M. .Wasink. jd., 19 J. J. H. A. Kettenls. jm.. 30 J. en E. R. H. Alberts. Jd.. 27 j. P. H. v .d. MeUden, jm., 24 j. en J. M. de Vrind, Jd.. 22 J. GEHUWD: P. v d. Redden. jm. en A. Erades, jd. W. Ruijgrok. Jm. en M. v. Gent. Jd. M. de Tombe, Jm. en J. Th. M. v. Amsterdam, jd. J. v. d. Visch, Jm. en H. Ranselaar. Jd. J. H. Versteeg, jm. en M. C. C. E. Kreuger, jd. OVERLEDEN: B. Keijzer, dr., 2 mnd. J. M. Boerop, wed. van C. Bruijn, 78 j. G. Toorens, m.. 73 j. Uitgesproken: A. Burggraaf, Bodegraven, Markt 67. R.c. mr. A. Ikman van Burck, cur. mr. H. E. la Gro. Bodegraven. Faillissementsstatistiek over December Noord-Holland «excl. Amsterdam) 37, Am sterdam 29; Zuid-Holland (excl. Den Haag cn Rotterdam) 14, Den Haag 13. Rotterdam 14; Utrecht 18; Gelderland 16; Noord-Brabant 19; Limburg 9; Zeeland 2; Friesland 15; Groningen 7; Drente 6; Overijssel 9. Totaal 208 faillisse menten. Totaal vanaf 1 Januari 1938 2585 faillissementen; totaal zelfde tijdvak vorig jaar 3181 faillissementen. J. L. cn R. C. R. te L. - Klachten betreffend! het optreden van ambtenaren gelieve U rechtj streeka te richten tot den directeur van de| betrokken dienst. 2—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10