Vit de Omstreken Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Ween dag 4 Januari 1939 OffÊcleele Criiispublicafie Balans-Uitverkoop Strooit voedsel voor de vogels AALSMEER. DE OMZET DER CENTRALE VEILING. Hooger dan in 1937. Aan de Coöp. Ver. Centrale Aalsm. Veiling werd over 1938 omgezet aan snijbloemen, pot-planten enz. voor een totaalbedrag van I 2 719 598,89. in 1937 f. 2.663.878.09, dus in 1938 f. 55.720.80 meer. In voornoemde cijfers van den omzet is begrepen het bedrag door de Ned Sierteelt-centrale, vergoed voor doorgedraaide producten. Vergeleken bij December 1937 kan nu door de strenge vorst in deze maand een teruggang in den omzet geconstateerd worden van f. 26.216.06. Aan het postkantoor alhier en het daar onder ressorteerende hulpkantoor te Aals- meer-Oost werd gedurende de maand De cember Ingelegd f. 10.103.69 en terugbetaald f. 22.335.33. HAARLEMMERMEER. Dat scheelde een haar Te Zwanenburg heeft zich een ongeluk voorgedaan, dat op een haar na aan den bouwarbeider P. T. het leven had gekost. De heer T. was werkzaam bij een in aan bouw zijnd blok woningen. Men was juist bezig ijzeren bin ben, die een gewicht van ruim 450 kg. hadden, op te takelen. Juist op het oogenblik, dat de heer T. ondeT een op te hijsoheai bint doorliep, brak de takel en kwam de zware bint naar beneden en raakte nog even het achter hoofd van T. Deze viel neer met een groote gapende hoofdwonde, waaruit het bloed bij stroo men .gutste. Onmiddellijk werd geneeskun dige hulp ingeroepen. Nadat door dokter Sepers, uit Zwanenburg, een noodverband was gelegd, verleende dr. Baumann uit Halfweg verdere medewerking. De toestand van den heer T. Is thans redelijk goed. Hij kon naar zijn woning vervoerd worden. Aanhouding. Op verzoek van de Haarlemsche politie is te Hoofddorp aangehouden zekere van P., wonende aldaar, als verdacht van diefstal van rijwielen, terwijl tevens een drietal ontvreemde rijwielen In beslag werd ge nomen. De rijwielen die te Haarlem ontvreemd bleken te zijn, zijn ter beschikking van de Haarlemsche recherche gesteld, zoo ook de verdachte van P. Aanbesteding. Aanbesteed werd het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Kruisweg met tot resultaat voor perceel 1 (metsel- en tim merwerk: hoogste v. Keulen f,7554. laagste Jos. Robijn, Hoofddorp f. 6649. Perceel 2 (lood, sanitair) hoogste en laagste Hofmyster f. 680 en Huising, Bad hoevedorp f. 600 Perceel 3 (schilder-, glas- en behang- werkt A. L. Klootwijk f. 576, G, Duwel f. 599.75 als laagste en hoogste. In massa als laagste Kamerling, Amster dam f. 8290 en als hoogste H. P, Bakker, Nieuw-Vennep f8448. De gemeente-veldwachter R. Stuur man verkreeg overplaatsing naar Wllder- vank. Met hem zal een zeer geziene figuur uit het Nieuw-Vennepsche leven ver dwijnen. In de plaatselijke gezondheidscommis sie werd uit het opgemaakte tweetal der Nieuw-Vennepsche doktoren gekozen dr. W. G. Schreuder te Nleuw-Vennep. De heer J. van Tol, landbouwer te Abbenes slaagde er in een vischotter neer te leggen, die 1 m. 5 c.m. lang was. Het bestuur is samengesteld uit de heeren J. F. Bleys, J. ten Hoopen, A. L. van Wijk, Kraan, Th. J. Blokland, G. Kerkhoff en weth. de Koning ambtshalve voorzitter. LISSE. Zilveren jubileum van den heer J. H. ten Hagen. Gisteren was het 25 jaar steleden dat de heer J. H. ten Hagen alhier het agentschap verkreeg van de Maatschappij van Brand verzekering voor het Koninkrijk der Neder landen te 's Hertogen-bosch. Dit agentschap is onder leiding van den heer ten Hagen in deze jaren uitgegroeid tot een der grootste van deze Maatschappij. De groote bedragen, welke op dit kantoor ieder jaar worden verzekerd maakt het con tact der maatschappij met de bloembollen streek zeer belangrijk. De Maatschappij schonk den heer ten Hagen een zilveren medaille met Inscriptie voor de aangename samenwerking. Zeer vele gelukwenschen, brieven en telegrammen bereikten den jubilaris. SASSENHEIM. Loop der bcvolkuung 1938. In 1938 nam de bevolking toe: door ge boorte met 172 personen, waarvan 91 m. en 81 vr„ door vestiging met 168 m. en 232 vr„ samen 400 totaal 572. De vermindering bedroeg door overlijden 20 m. en 23 vr„ totaal 43. door vertrek 196 m. en 250 vr. totaal 446. Totale verminde ring 489 personen. De vermeerderine be draagt dus 43 m. en 40 vr. totaal 83 per sonen. Op 31 December was de stand der bevol king 3072 mannen. 3051 vrouwen, totaal 6123 personen. Aan het postkantoor alhier werd ge durende December 1938 by de Rijkspost spaarbank ingelegd f. 14.985.27 en terug betaald f. 20.044.96. In de Hoofdstraat slipte een door een dame bestuurde auto op de tramrails en botste tegen den met een paard bespannen wagen van den bakker H. op waardoor deze ernstig beschadigd werd. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor De schade werd onderling geregeld. VOORHOUT. De afd. Voorhout der B. V. L. hield onder leading van den commandant, den heer J. A. Verdegaal, haar eersten oefen wedstrijd in dit winterseizoen en wel in de achterzaal van café „Boerhave". Er was veel belangstelling en gezien de punten- lijsten, werd er ook best geschoten. Profiteer heden van den van GAS- en ELECTR. LAMPEN, enz. enz. Electr. lampen met 20 °/t korting. Gaslampen tegen HALVEN PRIJS. Tevens verkrijgbaar het NIEUWSTE MODEL ZEILBOENMACHINE f. 3.50 per stuk, in drie kleuren, 6336 Verkrijgbaar bij J. R. v. DUYN Voorstraat 25 - Tel. 94 - Katwijk a. Z KATWIJK AAN ZEE. Ledenvergadering der Voetbalvereeniging „Katwijk". Deze vergadering werd in het Jeugdhuis gehouden. De voorzitter, de heer A. Visser zette uiteen, dat bedoeld is, dezen avond definitief te bepalen of naast het beoefe nen van de voetbalsport, de leden zich ook zullen bekwamen in de lichamelijke oefe ning en de athletiek. Spr. deelde mede, dat daartoe op de ledenvergadering in October j.l. reeds in principe toe besloten was. Sindsdien heeft men er zich reeds met veel animo mee bezig gehouden. Gedurende De cember werden de oefeningen gehouden in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. Spreker deelde mede. dat het bestuur thans meent, er een athletiekclub bij te kunnen oprich ten. Na besprekingen ging de vergadering hier mee accoord. Besloten werd. dat bij gunstig weer geturnd zal worden op het voetbalterrein de vereenlglng. Als leider treedt op, de heer A. Visser, die den stoot tot deze beweging gegeven heeft. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: H. E. Lindemans, geb. de Jong, z. Ondertrouwd: J. P. Bruinzeel en E. Mohr. Gevonden. 1 dameshandschoen, 1 zilver vulpotlood, 1 damesportemonnaie met Inhoud, 1 zwarte jongenspet. 1 gouden armband. Adres bureau van politie. Met 1 dezer is inplaats van de .beide Burgerlijke Armbesturen in werking ge treden de gemeentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon. VOORSCHOTEN. Gevonden. Een portemormaie, lustrum boek, een nappa heerenhandschoen, bwee kratten, een rijwielbelastingmerk, een autoslinger en een actetasch. Inlichtingen bij de politie op werkdagen van 9 tot 10 uur. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Marinus. z. van H. J. Krouwers en E. J. L. Mulder Dirk Adrianus. z. van J. Gerrits en M. van Steenbergen Pieter, z. van Th. van Boheemen en J. Thijs- sen. Overleden: A. van Santen, 69 j„ echtg. van M. van Woerden D. A. Gerrits, 14 uren, z. van J. Gerrits en M. v. Steenbergen. Loop der Bevolking. Gevestigd: B. Bedeker, Papelaan 196, van Katwijk, Voorstraat 16 A. G. Fortuin, Donk laan 55, van Den Haag, Hildebrandtstraat 88 H W. van Dort, Veurscheweg 163, van Haar lem. Croesenstraat 16. Vertrokken: Mej. F W. de Jong. n. Lelden Acad. Ziekenhuis Mej. C. H. L. Kemperman, n. Utrecht Chr. J. Matthijs, n. Leiden. Stiel tjesstraat 45 H. van Kooy, n. Willemstad, Curacao. WASSENAAR. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg nabij den Deijl leed een auto, bestuurd door D. uit Rotter dam van achteren tegen een met paard bespannen mestkar, bestuurd door v. d. P. alhier. P. werd van de bok geslingerd en liep daarbij schaafwonden op. terwijl hij klaag de over pijn ln een arm Het paard sloeg met de zijspan van den wagen op hol en kon eerst bij Deyleroord worden gegrepen en tot stilstand gebracht worden. De kar werd totaal vernield, ter wijl de auto van voren geheel werd inge drukt. Gevonden: bril, ketting met sleutels, gymnastiekschoen, shawl, paar beenpijpen, rijksdaalder, zweep, rozenkrans, hond. kin- derportemonnaie met inhoud, sleutel, be- lastingmerk, handtaschje. etui met teeken gereedschap, aktetasch, nummerplaat, di verse handschoenen. ALPHEN. De heer C. Zwaan, f Ten huize van zijn zoon alhier is in den ouderdom van 88 jaar gisteren overleden onze plaatsgenoot de heer C. Zwaan, die ruim 40 jaar geleden de Zondagschool in wijk Hoorn oprichtte en aan die school zijn 25- en 40-jarig jubileum mocht vieren. Hij was een bekend ingezetene van wijk Hoorn, die een vooraanstaande plaats in nam te midden van den kring waarin hij leefde en werkte. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter Cornells, z. van Jan Beunder en Elizabeth Johanna van de Werken; Klara Sophia, d. van Adrianus Theodorus Zaad en Elzabeth van Diemen; Arie Mar tien, z. van Maarten Butterman en Alida Maria Wilschut; Cornelia Lena, d. van Adrianus Cornells van Apeldoorn en Willemina Macheld Kroon. Overleden: Willem van Dam, 75 Jaar. wedn. van Altje Groot. Loop der Bevolking. Gevestigd: Henri H. Reumerman en gez., Ridderbuurt 18 Tot lid van de commissie voor admi nistratie der Geref. Kerk alhier werd be noemd de heer E. J. v. d. Neut. De opbrengst van de extra collecte ten bate van de diaconie der Ned. Herv. Kerk Ju lianas traat bedraagt plm. f .235. In den Hoorn werd een vrachtauto van M. H. uit Houten aangereden door een uit de andere richting komende auto geladen met meel en bestuurd doer S. v. O. De aan rijding werd veroorzaakt door het opwaaien van een dekkleed. De schade aan de wagens zal vermoedelijk onderling worden geregeld. Gisteren werd de brugwachter H. v. VI. van de Hof brug op deze brug aange reden door den wielrijder J T. Hoewel het stoplicht reeds brandde en de brugwachter de afsluitboomen zou laten zakken, reed de wielrijder door en kwam de brugwachter te vallen: deze verwondde zich aan zijn rech terhand en schouder. De DOÜtie zal proces verbaal opmaken. De leiding van den avond was in de ver trouwde handen van dr. G. J. Streeder Na de uitvoering sprak hij een bij het eebodene aansluitend woord. Tenslotte werd door de aanwezigen de Avondzang gezongen. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Adriaan Herman en Pieter Dirk, Zoons van G. W. Bloemendaal en N. van Tongeren. LEIMUIDEN. De loop der bevolking 1938. De bevolking bedroeg op 31 Dec. 1938 2146. Het totaal op 1 Januari 1939 bedroeg 1096 mannen en 1056 vrouwen, alzoo 2152 inwoners. De verjaardagzakjes voor de Ned. Herv. Kerk hebben over 1938 opgebracht f. 132.43. Het busje voor de vrije zitplaatsen over 1938 f. 16.47. De collecte voor emeritus predikants weduwen en weezen heeft opgebracht f. 18.27. NIEUWKOOP. Herbenoeming van ouderling en diaken. Tot ouderling van de Ned. Herv. Kerk al hier werd herbenoemd de heer I. van Geest en tot diaken de heer A. van Dam. Beiden namen hun herbenoeming aan. Mej A. M. van der Weijden alhier be haalde in Utrecht het diploma typen. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Francois, z. van F. Overvliet en C. van Wijk. Overleden: Gerardus Marius Slot. 62 jaar. Gevonden: schoen, kinderportemon- naie met rozenkrans en een Jonge hond. Inlichtingen politiebureau. HAZERSWOUDE. Burgelijke Stand Geboren: Adrianus Johannes Maria. z. van A. A de Jong en M. Chr. v. d. Laan: Hendrik, z. van G. de Ruiter en E. van RU: Adriana Ca rolina. d. van J. Harkes en M. J. van Gent; Elizabeth, d. van E. Wolthulzen en A. de Haan. Overleden: Catharina Christina Heesterman, 75 jaar. wed. van H. Mtiller. Bijeenkomst Chr. Hist. Jongerengroep. De Ohr. H,st. Jongerengroep vergaderde in het lokaal Salvatori, onder leiding van den 2en voorzitter den heer P. Verheul. Na opening door den voorzitter, behandelde de heer J Verschoor vam Sassenheim het on derwerp „Overheid en onderdaan". Spr. merkte op. dat zonder gezag geen ordelijke samenleving mogelijk is. Gezag is het uit oefenen van macht en geeft het recht ge hoorzaamheid te elscher.. Geïllustreerd door voorbeelden uit de praktijk, liet spr. zien wat het gezag in handen van een despoot beteekemt, om daarop te wijzen op het groote voorrecht dat wij bezitten in de grondwet, waardoor wij gewaarborgd zün voot bruut geweld en willekeur bij het uit oefenen van gezag. Uitvoerig ging spr. na de groote waarde van een getemperd gezag, en stond in den breede stal bij den arbeid van onze volksvertegenwoordiging. Na gedachten wisseUnz gaf de heer P. Verheul een bultenlandsch politiek jaar overzicht. De voorzitter dankte den spreker en sloot met dankgebed. In de vergadering van notabelen der Ned. Herv. gemeente, is tot kerkvoogd her kozen, de heer C. W Oppelaar die deze benoeming heeft aangenomen. ZEVENHOVEN. Vergadering A.R. Kiesvereeniging. De AR. Kiesvereeniginig vergaderde. De voorzitter de heer Th. Visser, bracht ver slag uit van de vergadering der hulp centrale te Alphen a. d Rijn. De door het Tweede Kamerlid rnr. T. A. v. Dijken, ver volgens behande'de vragen werden beant woord. Na de vaststelling der groslijst voor de komende Statenverkiezing, volgde slui ting dezer door 11 leden bijgewoonde ver gadering. - Bij de varkens van den landbouwer v. B. is varkenspest uitgebroken. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Zilveren jubileum. Morgen hoopt de heer B. de Wit Czn.. werkzaam bU de fa J. Sprey houthandel te Alphen a. d. Rijn den dag te herdenken, dat hij daar 25 jaar in dienst zal zijn. De bus, geplaatst in het Raadhuis bij het voltrekken van huwelUken. ten bate van de Algemeene Armen, heeft over het Jaar 1938 opgebracht f. 24. NIEUWVEEN. Binnenbrand. In de keuken van den heer A. J. v. D had de vrouw des huizes een pannetje met aardappelen op een vergasser geplaatst en was even de deur uitgegaan; v. D. die in de kamer eenig schrijfwerk verrichtte, be speurde na eenigen tijd een verdacht ge knetter in de keuken en stelde een onder zoek ln. De keuken stond vol met rook. en het be hangsel brandde reeds flink De vergasser was in brand gevlogen en door de hitte ge smolten; v. D. greep een gordijn, wierp het over de brandende massa en wist het vuur gelukkig nog tijdig te dooren. Hierdoor werd erger voorkomen. LEIDERDORP. HERV GEM. KOOR „HART EN STEM". Uitvoering Kerstoratorium. De Kerstwij dingsdienst door genoemd koor. die door de weersomstandigheden uit gesteld moest worden, had thans plaats in de Ned. Herv. Kerk. Uitgevoerd werd het Kerst-oratorium ,,'sHellands Geboorte", een werk voor sopraan-solo, spreekstem, ge mengd koor, gemeentezang en begeleiding. Het zangkoor, dat nu bijna tien jaar be staat en ln dien tijd ln onze gemeente een goeden naam verwierf, trad dezen avond voor het eerst op onder leiding van mevr. Massaar-van Drlel te Lelden. Zij. die ge regeld het optreden van „Hart en Stem" bijwonen zullen ook mi geen spijt gehad hebben van hun gang naar het kerkgebouw. Het wijdingsvolle oratorium werd ten ge- hoore gebracht op een wijze die de toe hoorders van het begin tot het einde boeide. Aan leiding en koor komt dan ook een woord van lof toe. Solisten waren mej, R. Gaykema sopraan en mevr. W. E. v. d. Heyden-Brakel, beiden uit Lelden. Mej. Gaykema beschikt over een mooie stem en ztl zong op beheerschte wijze haar soil. Mevr. v. d. Heyden-Brakel speelde sober, doch voorbeeldig dc pianobegeleiding Belden droegen ln niet geringe mate bij tot het welslagen van de uitvoering. TER AAR. Overdracht woningen aan de gemeente. De tot dusver bij de Woningbouwvereeni- ging in beheer zijnde woningen zijn met ingang van 1 Januari overgedragen aan een daartoe gevormde Stichting, waarvan het bestuur bestaat uit de heeren B. J. Hoogeboom, J. van Vliet Wzn. en D. van der Hoorn. Als administrateur hiervan is benoemd de heer C Hoogervorst Lzn., als opzichter de heer C. Lok en als bode de heer Joh. van der Hoorn Jzn. Schade door de vorst. Het blijkt meer en meer, dat de plotse ling ingevallen strenge vorst in den tuin bouw, vooral ook in kassen en warenhui zen, belangrijke schade heeft aangericht. Men heeft deze ln menig geval niet op temperatuur kunnen houden met als ge volg bevriezen van de gewassen. Voorts zijn velen gedupeerd dcordat hun winteraard appelen bevroren zijn. Het ergste is dat het hier meestal minvermogenden betreft, die gedacht hadden, wat hun aaxdappelvoor- raad betreft, voor den winter gedekt te zijn. Ook het Aarkanaal weer bevaarbaar. Na ongeveer 2 weken voor het verkeer te water gestremd te zijn geweest, is thans het A ar kan aal weer opengebroken en voor de scheepvaart opengesteld. Er is nog veel drijfijs en de vaart wordt nog bemoeilijkt door ijsvlakten naast de vaargeul. Gevonden. Een zwarte regenjas en een waarschijn lijk van een auto gevallen dekzeil. Inlich tingen bij den gemeente-veldwachter te Langeraar. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Maria Theresia. D. van Joh. Wildenburg en A. van Veen Cirillus Maria, D. van C. J. J. Koeleman en C. J. Hoo gervorst. Overleden: Petrus Johannes Wilhelmus Vis ser 11 J. Cornells Johannes van der Jagt 8 j. Apollonia van Kints 79 j.. echtgen. van P. Akerboom. Loop der Bevolking. Gevestigd: Johanna Catharina Maria Zand vliet van Lelden Leendert Johannes Heems kerk van Bodegraven Maria Johanna Heems kerk van 's-Gravenhage Sophia Petronella van Tol van Wassenaar. Vertrokken: Petrus Wilhelmus Maria Aker boom naar Haarlemmermeer Johanna Sophia Lankhaar naar 's-Gravenhage Adrianus Pe trus Kroft naar Wateringen Geertrui Res ting naar Lelden Reinder Dolfing naar Rijn- zaterwoude. WADDINXVEEN Uit het kippenhok, staande op het erf van den landbouwer N. in het Noordeinde is des nachts een aantal kippen ontvreemd De politie stelt een onderzoek in. De heer BUlsma, is benoemd tot tijde-1 lijk hoofd der Chr. school aan de Oranje laan alhier. Hij is thans als zoodanig werk zaam te Streebeek. Bedankt heeft als voorzitter der Ver. „Mulo-onderwijs" de heer N. Krabbendam, alhier. STEUN VXAS-OOGST 1937. Van bevoegde zijde wordt bekend ge maakt, dat de steunmaatregelen voor vlas van den oogst 1937 zullen worden ingetrok ken, met dien verstande echter, dat par tijen vlas van den oogst 1937 nog wel ln aanmerking kunnen komen voor een be werkingspremie, mits deze partijen vóór 11 Januari a.s. schriftelijk aan de Neder- landsche Akkerbouwcentrale, Bezuldenhout 15, Den Haag zijn opgegeven. Bij deze op gave dient tevens vermeld te worden, of de partijen reeds in bewerking zijn genomen en reeds onder controle der vlascontroleurs staan. Ten genoege van de genoemde Centrale zal dienen te worden aangetoond, dat de opgegeven partijen afkomstig zijn van den oogst 1937. Voor partijen, welke thans on der toezicht der vlascontroleurs staan, kan te dien einde worden volstaan met een vermelding van het perceelnummer en het nummer van het herkomstbewijs. 6355 ZOETERMEER. Gedurende December werd aan het postkantoor alhier ingelegd f. 9649.73 en uitbetaald f 4575.44. De schietvereeniging Diana" alhier hield een najaarsschietwedstrijd in het gymnastiekgebouw. De uitslag luidt: Bekerwedstrijd: beker A gewonnen door N. Woldendorp; beker B door P. J. van Herwiinen en beker C door B. Huurman. Personeele baan A: A. v. d. Meer 58-58 p.: J. Vrigge 58-58 p.: P. J v. Herwijnen 58-56 p.: D. Adegeest 57-54 p.; Ph. v. d. Wees 56-55 p. Personeele baan B: A. de Wilde 59-57 p.; B. Huurman 59-57 p. Vrije baan: N Woldendorp 352 p.; P. A. v. d. Meer 345 p.; P. de Bruin 344 p.; B. Huurman 344 p. P. J. v. Herwijnen 343 p. WOUBRUGGE. Het scheepvaartverkeer bij de Woudwatering-brug. Aan het verslag van den chef-brugwach- I ten van de brug. liggende over de Woud- watering ontleenen wt1 o.m. dat gedurende het jaar 1938 het aantal vaartuigen welke de brug passeerden 30.442 bedraagt, met een tonneninhoud van 2.372.786. Voorts pas seerden 31 houtv'otten de brug vervoerende 23.755 M3. hout. Boven dit aanta1 komen I nog 3800 '-aartulgen, die echter niet voor dc Riiksstatlstlek behoefden te a-orden geregistreerd. VOOR DONDERDAG 5 JANUARI. Hilversum I. 1875 en 301,5 M. Avro-ultz. 8.00 Gram. muziek 'ca. 8.15 Berichten10.00 Morgenwijding 10.15 Gewijde muziek (gr. pl.) 10.30 Voor de vrouw 10.35 Omroeporkest (opn.) 11.20 Orgelconcert 12.00 Gram. muziek <ca 12.15 Berichten) 12.30 Avro- Aeolian-orkest 1.15 Ensemble Jettv Cantor 2.00 Causerie „De nieuwe gezinstaak der vrouw" 2.30 Ensemble Jetty Cantor 3.00 Cursussen voor de vrouw 3.45 Gram. muz. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden 4.30 Orgelspel 5.00 Avro-Week-kaleidoscoop 5.25 Gelukwenschen 5.30 Avro-Amusements orkest 6.25 Berichten 6.30 Sporthalfuur 7.00 Voor de kinderen 7.05 Viool en orgel 7.30 Engelsche les 8.00 Berichten A.N.P.. radiojournaal, mededeelingen 8.20 Verkorte opera ..Les contes d'Hoffmann" 9.20 Radio- tooneel 9,45 De Twilight Serenaders 10.30 Disconieuws 11.00 Berichten A.N.P. Hierna het Avro-dansorkest en solist (opn.» 11.4012.00 Gram. muziek. Hilversum II. 415.5 M. 8.009.15 Kro; 10.00 Ncrv; 11.00 Kro: 2.0012.00 Ncrv 8.00—9 15 Gram. muziek (ca 8.15 Berichten) 10.00 Gram. muziek 10.15 Morgendienst 10.45 Gram. muziek 11.30 Gdosdienstige causerie 12.00 Berichten 12.15 Kro-orkest (1.00 1.20 Gram. muziek) 2.00 Handwerkuurtje 3.00 Gram. muziek 3.45 Bijbellezing 4.45 Gram. muziek 5.00 Handenarbeid voor de jeugd 5.30 Apollo-ensemble en gram. muziek (ca. 630 Berichten) 7.00 Berichten 7.15 Boekbespreking 7.45 Gram muziek 8.00 Berichten A.N.P., herhaling S.O.S.-berichten 8.15 Russisch gemengd koor en gram. muziek 9.00 Causerie „IJslandsche sagen" 9.30 Arnhemsche Orkestvereeniging en solist 10.00 Berichten A.NP., actueel halfuur 10.30 Gram. muziek 10.45 Gvmnastiekles 11.00 Gram. muziek ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. Droitwich. 1500 M. 11.20 Gram. muziek 12.05 Orgelspel 12,30 Populair concert I.00 De Gerard Singers 1.20 Harry Frver en zijn orkest 2.20 Gram. muziek 3.15 De clamatie 3.35 Sted. Orkest van Bournemouth en solist 5.05 Medische causerie 5.20 Gram. muziek 5.40 Albert Sandler en zijn orkest 6.20 Berichten 6 40 Landbouw- praatje 7.00 Theateroverzicht 7.20 Gram. muziek 7.50 Radiotooneel met muziek 8.50 Discussie ..Coal and oil" 9.20 Berichten 9.45 B B C -orkest 10.20 Korte Avond- wyding 10.40 Causerie ..Mainly about Man hattan" 10.55 Het Griller strijkkwartet en solist 11.35 Bert Firman en zijn orkest II.5012.20 Dansmuziek (gram. platen). Radio Paris. 1648 M 9.00. 10.00 en 11.20 Gram. muziek 12.30 Zang 1.05 Marlev- orkest 2.35 Zang 2.50 en 3.30 Gram. muz. 3.35 Cello-voordracht 3.50 Zang 4.35 Piano voordracht 4.50 Zang 5.25 Kamer muziek 6 05 Radiotooneel 7.20 Bailly- orkest 8.05 Gram. muziek 8.35 Viool voordracht 8.50 Nationaal orkest, solisten en Félix Raugel-koor 10.55 en 11.2011.35 Gram. muziek. Keulen. 456 M. 5.50 en 6.30 Gram. muziek 7.50 Omroeporkest 9.209.50 Volksliede- renconcert 11.20 en 12.35 Leo Evsoldt met zyn orkest 1.30—2.20 Populair concert 3.20 Bonner Concert-orkest en solist 6.10 Gram. muziek 6.30 Concert 8.20 Gram. muziek 8.50 Mannenzangvereeniging ..Concordia" 9.35 Gram. muziek 9.50 Omroepkleinorkest, mandoline-orkest en solist 11.20—2.20 Ge varieerd concert (opn.). BrusscL 322 en 484 M. 3.22 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 en 1.30 Omroepdansorkest 1.502.20, 5.20 en 6.50 Gram. muziek 7.23 Eupener Mannenkwartet 8.20 Gram. muziek 9.20 Omroepsymphonie-orkest en solist 10.50—11.20 Gram. muziek 484 M.: 12.20 Gram. muziek 1.00 en 1.30 Omroeporkest 1.502.20, 6.35 en 7.35 Gram. muziek 8.20 Cabaretprogramma 8.50 Omroeporkest- en Gram. muziek 10.30—11.20 Hte Van Hercke- kwartet en solist, Deutschlandsender. 1571 M. 7.30 Omroep orkest 8.20 Radiotooneel 8.50 Vervolg concert 9.20 Berichten 9.50 Concert 10 05 Ber. 10.2011.45 Omroeporkest topn.). GEM. RADIO-DISTRIBÜTIEBEDRT.TF EN DE It.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 5 Januari, lstc Programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro. Ncrv. enz. 3e Programma 8.00 Keulen 9.50 Radio PTT. Nord of div. 10,00 Parüs Radio 10.50 diversen 11,20 Parüs Radio 12.30 Brussel VI. 2,20 London Reg 4.50 Keulen 5.20 Brussel VI 6,10 Keulen 6,20 London Reg. 7.20 Keulen 7.30 Brussel VI 7.50 Straatsburg of div. 8.20 Keulen 8.50 Straatsburg of div. 10.50 Keulen. 4e Programma 8,00 Brussel VI. 9.20 Diversen 10.35 London Reg. 12 05 Droit wich 6.35 Brussel Fr. 7.20 Droitwich 8.50 Brussel Fr. 9.20 Droitwich 10 45 London Reg, 11,35 Droitwich. WUzigingen voorbehouden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7