Uit de Rijnstreek tEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Maandag 2 Januari 1939 liecteh&uul Vereen.v.Nat. Veiligheid Burgerlijke Stand. Geboren: Aagje hlargaretha, d. van Th. den Holalnder en M. v. d. Bosch; Dirk Bernhard, z. van D. v. d. Scheer en Th. A. Viehmeijer; Hendrlka Johanna Jacoba, d. van H. Ouwe hand en J. v. Klaveren; Christina, d. van R Schipper en M. van Dijk; Elisabeth, d. van H Broekhuizen en M. A. Heisteeg; Cornelia Maria, d. van L. J. Hogervorst en A. Vink; Leonardus M., z. van G. Vink en H. C. Hartveld; Johannes, z. van J. v. d. Poel en J. C. M. Duivenvoorden. Overleden: J. P. Bonnet. 60 jaar; J. J. van Bostelen. 71 jaar; M L. van der Hulst. geb. v. d. Geest, 35 Jaar; R. W. Teuwisse. 54 jaar. OndertrouwdD. J. den Hollander en M. J. Lubbe. SASSENHF.IM. Burgelfjkc Stand Geboren: Theodora Maria Theresia d. van A. van der Voort en J. M. Rotteveel; Cornells Adrianus z. van P. F. Kuipers en C. Verbij; Cornells z. van J. J. Geluk en M. de Korte; Petronella d. van C. J. Schrama en C. Engel; Cornells z. van C. J. Schrama en C. Engel. Overleden: A. M. van Campen, 64 jaar; G. van der Meij, 77 jaar. weduwe van J. Star. Loop der Bevolking. Vertrokken: P. A. M. van Slingerland, naar Zoeterwoude. Dorpsstraat 90b; R. C. Zwetsloot, naar Alkemade. Franschebrug 35; C. H. Am- merlaan, naar Groningen, 8ingel 59. De collecte voor het tekort van de Vereenlging tot bestrijding der Tuberculose heeft f. 628.89 opgebracht Een mooi resul taat. Voor het examen coupeuse is geslaagd mej. C. Hoogmoed alhier. De busjes voor de Zending in de School met den Bijbel hebben in het afge- loopen jaar f. 98.44 opgebracht. VALKENBURG. De geschiedenis van den Valkenburgsche weg NU DE TOL IS OPGEHEVEN. Naar aanleiding van het verdwijnen van den Valkenburgschen tol, is het wel aardig thans Iets te vertellen uit de geschieden is van den Valkenburgsche Weg. Toen in den na-Franschen tijd ver schillende gemeenten niet In staat waren een geheel onvoldoenden kleiweg te ver vangen door een straatweg, om de omge ving uit haar verval te helpen dergelijke pogingen werden in het geheele land door het aanleggen van straat- en waterwegen aangewend traden particulieren als redders ln den nood op. Ook ln deze streek werd een commissie gevormd, bestaande uit de heeren H. Wes- terbaan en A. Prins uit Katwijk a/d. Rijn, W. Taat, reeder Katwijk a/Zee, rar. Nic v. Beeftingh uit Valkenburg en mr. P. F. v. Beeftlngh uit Leiden, om den kleiweg tus- schen Schouw v. Duijvenvoorde en Katwijk a 'd. Rijn tot het logement ,,De Roskam" cn van de Bank v. Leening tot het logement „De Zwaan" te Katwijk a/Zee te verbete ren. De bestrating van dezen weg zou T. 44.000 kosten. Dit bedrag zou gevonden worden door het plaatsen van 88 aandeelen van f. 500 tegen 5 'la 's aars bij particulie ren. 18 Febr. 1822 werd daartoe aan Z. M. Koning Willem I vergunning gevraagd en deze werd verleend op 27 Juli 1822 Drie to'- len werden op dezen weg geplaatst, n 1 één tusschen de beide Katwijken, één tusschcn het Pastoriehui' Valkenburg en den Koren molen en één tusschen de Schouw v. Duij venvoorde en Valkenburg. Tenslotte werd bepaald, dat de weg eigendom zou blijven van particulieren, welke een commissie moesten benoemen voor de werkzaamheden, verbonden aan het onderhoud, de administratie enz. Waren de inkomsten van tolgelden 'n hoefslaggelden ln den beginne zóó, dat de jaarlijksche 5Vo rente uitgekeerd kon wor den. met de ontwikkeling van het zwaar dere verkeer ging de weg méér kosten en moesten de aandeelhouders zich met niets tevreden stellen. Ook konden aan de ver betering van den weg geen uitgaven meer worden besteed, zoodat deze de laatste Jaren in een zeer slechten toestand ver keerde Totdat 25 Nov. 1927 de weg oo het Provinciaal Wegenplan werd geplaatst Toen koesterde men de hoop. dat Valken burg spoedig uit ziin Isolement verlost zou worden! Na lang hopen en vreezen werd echter de weg in Juni 1936 weer van het weeennlan afgevoerd, niettegenstaande de protesten van het gemeentebestuur van Valkenburg Op 28 Sept. 1938 verzocht het gemeentebestuur aan Gedep. Staten om den straatweg te mogen overnemen, ten einde deze van een nieuw wegdes te voor zien en tolvrij te maken. De toestemming werd verkregen Thans ls van gisteren af de wee tolvrii. stellig tot groot genoegen van de Velkenburgsche ingezetenen! Verg. Ned. Bond van Chr. Fabr. en Transportarbeiders. De heer v. Duljn opende deze bijeenkomst en las Ps. 100. Spr. heette allen, in het bij zonder den heer C. v. d. Wal, hoofdbestuur der en den heer W. Kulk, voorz. afdeeling Katwijk welkom en las de notulen van de vorige vergadering die vastgesteld werden. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren P. Visscher voorz., G. Haasbroek secr., en A. de Roode. penningmeester, die hun benoeming aanvaardden. De heer v. Duyn geeft thans de leiding aan den voor zitter. Benoemd werden tot leden der con trole-commissie de heeren A. v. d. Zwart en H. de Wit. De heer van der Wal gaf dan een kort overzicht over de rechtsverhouding tus schen werkgever en werknemer, waarna sluiting volgde. Bij de politie zijn inlichtingen te be komen omtrent een verloren rijwielbelas- tingwerk en een glacé-handschoen. VOORHOUT. In de vergadering van notabelen is tot Kerkvoogd in de Ned. Herv. Gemeente al hier. herkozen de heer J. Knoppert K Jzn.. die zijn benoeming aanvaard heeft. Een collecte in de Ned. Gem. alhier, ten bate van noodlijdende kerken en per sonen, bracht f. 7.57op. VOORSCHOTEN. Bijeenkomst der A.R. Kiesverecniging. Onder leiding van den heer G. C. Ver- rips hield de A.R. Klesvereeniging „Neder land en Oranje" een ledenvergadering. Steunt Luchtverdedigingsfondsl Postgiro Den Haag 287177 ten ng me van 8882 fingez Med.i Na opening gaf de voorzitter een verslag van een vergadering van de Staten Cen trale. Hierna werd op voorstel van het be stuur de navolgende lijst met candidaten voor de Provinciale Staten opgemaakt die aan het provinciaal comité zal worden toe gezonden: 1. dr. C. Beelcenkamp; 2. G. van Andel; 3. jhr. mr. J. J. M. van Asch van Wijk; 4. mr. G. van Baren; 5. P. de Bas; 6. mr. P. B. Bouman; 7. J. C Diepenhorst: 8. Th. Heukels; 9. C. J. Hoogendijk; 10. J. A. J Jansen; 11. mr. F de Jong; 12. mr. J W. Noteboom: 13. V Ph. Valstar; 14. K. Verhoeven en 15. mr. E. J. E. Vonkenberg. Vervolgens hield de heer M. F. Berkhout een rede over „De beteekenls der provin ciale Statenverkiezing". Allereerst plaatste spr de verkiezingen in het beeld der tijds omstandigheden. Het noemen van namen zcoals China. Japan. Memel, Tsjecho- Slowaklje en de verhouding tusschen tota litaire staten eenerzijds en de democra tische leiders anderzijds houdt de gedach ten bij de gespannen verhoudingen en het regeeringsbeleid in ons land. Vervolgens gaf spr. een opsomming van de rechtsverkrachting van diverse mogend heden, zooals de roof van Abessinlë. het ophouden als zelfstandige natie van Oos tenrijk enz. Op eigen erf. aldus spr., wordt een vervaging van begrippen, een verslap ping van beginselen gevonden, verderf- brengende denkbeelden en een ondergra ving van huwelijks- en gezinsleven. Daar om moet weerstand worden geboden aan élk streven om onze huwelijkswetgeving oan te tasten. Ook tegen de ondermijning van het gezag moet met kracht worden op getreden Hierna zette spr. de werkwijze der Pro vinciale Staten en het samenstellen der Eerste Kamer uiteen. Straks moet gestre den worden voor beginsel en een overwin- nlng. Na een drukke bespreking sloot de heer M. F. Berkhout met dankgebed. Door afrastering heengereden. De heer M. v. d. V. alhier bespeurde, dat zijn afrastering langs den weg tot op een langte van 30 meter was beschadigd. Bli een nader onderzoek is gebleken dat een bestuurder van een bestelauto J. Z ln dienst bli de firma B en Co. te Wassenaar door de afrastering is gereden. Procesver baal is opgemaakt. De politie heeft procesverbaal opge maakt tegen W. v. E. alhier, sedert kort ln deze gemeente woonachtig, wegens oplich ting van 2 dekens en 1 tapijt. Deze benoo- digdheden waren gekocht od een valschen naam. WASSENAAR. Loop der Bevolking;. Gevestigd: J. A. Blink. Buurtweg 93; W. C. de Graaf. Groot Haesebroekscheweg 37; S. Hagen. Rijksstraatweg 451; A. A. Knijf, Rijks straatweg 175; J. Kruijer. Kamp Waalsdorp; W. Kwerreveld, Papeweg 22; Wed. P. J. van Bakel. geb. Pauwels. Nassaulaan 5; D. Rein- ders. Crocusstraat 7; J. C. Ribbens. Araweg 18; J. J. A. de Ridder en gez.. Schouwweg 47; D. L. Rochowska. Bloemcamplaan 25; E. A. Tomele. Gr. Haesebroekscheweg 41; Th, C. M. Woesten, Ridderlaan 1; W. F. van Waning en echtg.. Binnenweg 3; Wed. D. C. Werner, geb. Morrien. v. Z. v. NJjeveltstraat 160; P. J. C. van Winden, Rijkstraatweg 500; P. Wirth. HouÜaan 8; A. W. v. d. Zon, Rijksstraatweg 346. Vertrokken: M. H. Rommel, n. Den Haag, 2e Sweelinckstraat 88; G. Elbin, n. Burgwasser (Did.); H. Widmer, n. Den Haag, Doedijnstraat 74 b; A. H. Biehl, -n. Gelsenklrchen, Martha- weg 2; J. A. van Asdonk, n. Den Haag, Pletterij- kade 27; G. J. Pierlot, n. Den Haag. Loosduin- scheweg 529; H. W. v. d. Bosch. n. Leiden. Haarlemmerweg 55a; E. J. Frank. n. Krimpen a. d. Lek. Dorpsstraat 31; W. A. Wolfers. naar Zwollerkerspel. Spoolde A 11; E. Sowa, n. Den Haag. Corn. Speelmanstraat 49; A. C. Prins, n. Monster. Kerkplein 6; C. Adam, n. Den Haag, Leeuwardenschestraat 23; J. E. v. d. Wilk, n. Oegstgeest, Griethulzenplein 8; M. C de Fouw, n. Zwyndrecht, Ringdijk 51. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Cornells, z. van C. J. de Graaf en M. S. Brak; Henricus Joannes Stephanes. z. van P. J. Corel en A. A. Bakker; Johan, z. van A. Vermeulen en J. Goor; Joeke Nel. d. van H. van Andel en N. van Alphen; Hendrik Jacobus Jan, z. van W. Rochat en M. P. E Neuteboom; Cornelia, d. van A. Blankespoor en J. K. A. Batenburg. Overleden: Johannes Cornells van Veen, 64 jaar. echtgenoot van C. G. van Tol; Cornelia Maria Gertrudes v d. Ham. 2 jaar; Theodorus Johannes Augustinus van Dijk, oud 82 jaar. echtg. van A M. Karstel; Frederik Lodewijk van der Klei), 28 jaar. ongehuwd. Ondertrouwd: A. Molkenboer en E. M. van der Hoeven; P. M. F. A. van Rooijen cn A. Paardekooper; C. J. van der Ploeg en E. J. van Leeuwen. Getrouwd: P. Woudsma en S. Cnossen. ALPHEN. Afscheid van President-Kerkvoogd. Na beëindiging der godsdienstoefening in de N.H. Kerk Julian astraat op Nieuw jaarsmorgen, had de bevestiging plaats van de herkozen diaken en ouderling de heeren C. A. Bos en W. Verhagen. Tevens had de president-kerkvoogd de heer C. Voets zijn functie neergelegd; als nieuwe kerkvoogd trad op de heer L. Spreij. Bij deze gelegenheid heeft ds Stehouwer den heer Voets op hartelijke wijze toege sproken en hem dank gebracht voor de wijze, waarop deze op zeer sympathieke wijze gedurende 18 jaar zijn functie ver vuld heeft. Als iemand begrepen heeft, al dus spr., hoé men moet arbeiden voor Gods koninkrijk, dan was dat zeker de heer Voets, die steeds op rustige, correcte en weloverwogen wijze heeft gearbeid, zonder zelf maar eentgszins persoonlijk op den voorgrond te willen treden Nu hij, in ver band met zijn leeftijd heeft gemeend voor deze functie te moeten bedanken, wcnschte spr. hem een lichten levensavond toe. Etalageruit verbrijzeld. Gistermorgen ls een taxi van J J. B. waarin een in ondertrouw zijnd paartje zat, dat op weg was naar het station te Al phen, door de gladheid van den weg nabij het postkantoor gaan glijden en uiteinde lijk terecht gekomen tegen een etalageruit en een deur. die toegang geeft tot de win kel van den Ijzerhandel v. d. Helm De ruit, de deur en een gedeelte van de muur wer den beschadigd. De bruid en de bruidegom kwamen met den schrik vrij, doch moesten te voet hun reis vervolgen. De auto, die eveneens was beschadigd, kon later naar Hazerswoude terug rijden. De autobestuurder Z. uit Aalsmeer kwam op den Gouwsluischeweg bij het achteruitrijden in botsing met een ijzer- hek van den landbouwer de Br aldaar, welk hek hierdoor vrijwel geheel werd ver nield. De heer K. gaf bij de politie kennis van het feit, dat hij in den Hoorn in een sloot een heerenrijwiel heeft opgevischt. Zij. die inlichtingen kunnen verstrekken, gelieven zich tot de politie te wenden. Tengevolge van den gladheid van den weg Ls de wielrijdster mej. E. G. alhier, komende uit de kerk, gistermorgen in de Hooftstraat gevallen, waarbij zij zóó onge lukkig terecht kwam. dat zij een been brak. Na bij den heer Sch. te zijn binnengedra gen. verleende dr. v. W. haar de eerste hulp en werd zij ter verdere behandeling per ziekenauto vervoerd naar het Ac. zie kenhuis te Leiden. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrlkus Johannes Maria, z. van M Hogenboom en van'C. J. M. Bakker; Johan nes Cornells Jozef. z. van H. A. Bakker en van A. A. M. Wesselman. Overleden: Theodorus Hoogenboom, 82 J.; Adrianus Engel. 52 j. BODEGRAVEN. Loop der Bevolking;. Geboren: Tevmls z. van C. Boerefyn en N. Hol: Jacob Willem z. van G. Grocneveid en C. W. de Jong. Ondertrouwd: W. J. van Berkel. 30 jaar en A. van Beek 22 jaar. Getrouwd: T. van Kooten, 27 jaar en W. de Bruin. 18 jaar. Overleden: J. Vroege. 72 jaar, overleden to Lelden; J. Blonk. 76 jaar; T. Koeteier, wed. van W. van Holst, 85 jaar. Burgerlijke Stand. Gevestigd: G. J. Ufkes. Brugstraat 1. Vertrokken: C. A. M. v. d. Berg naar Haastrecht A. 89; D. v. d. Beek. naar Velsen. Prinsenstraat 14; D. Houtman naar Woerden. Franschesteeg 7; J. Beemster en gezin naar Jutphaas. Vultostraat 132; G. K. Jansen naar Rietveld, no. 127; A. Slooter. naar 's-Graven- hage. Waalsdorperweg 43. I>e a.s. installatie van Burgemeester Yonk. Betreffende de installatie van burge meester Vonk vernemen wij dat zich thans reeds een 50-tal vereenigingen heeft aan gemeld voor het défilé. Voor de plechtige raadsvergadering zijn uitgenoodigd ver schillende Burgemeesters uit den omtrek, maar plaatselijk zijn geen uitnoodlgingen verzonden, omdat de ruimte in de raads zaal zulks niet toelaat. Voor plaatsgenoo- ten zal er gelegenheid tot kennismaking zijn op de 's middags te 4 uur te houden receptie. Getracht zal worden het kinderkoor van de Chr. Scholen, dat bij de ontvangst zal zingen nog uit te breiden met de leerlingen van andere scholen. HET AFSCHEID VAN ONZEN NIEUWEN BURGEMEESTEE. Van de gemeente Asperen. De heer G. R. Vonk. onze nieuwe Bur gemeester heeft Vrijdag officieel afscheid genomen van de gemeente As per en in een speciale raadsvergadering, belegd in het gebouw Salem" aldaar. Het is een harte lijke huldiging geworden, die overtuigend liet zien, hoe de heer Vonk ginds ingebur gerd was en hoezeer men hem daar met leedwezen zag heengaan. De Burgemeester dankte voor de uitnemende samenwerking, waardoor bijna alle idealen in vervulling waren gegaan. Vervolgens spraken de wethouders Meeu wen, het raadslid Olivierse verzekerde dat de raad na 13 jaar nog in het geheel niet in den burgemeester teleurgesteld was. Ver volgens sprak de gemeente-secretaris, ter wijl namens een speciaal huldigings- comlté het woord werd gevoerd door den heer van Herwaarden, die een geschenk ln ZEVENHOVEN. Ter secretarie staan thans b!1 de Ar- beidsbemiddelinz 28 werldoozen inge schreven. In de Chr school werd in 1938 voor de rending door de kinderen bijeengebracht 25.82 .vel; bedrag gelijkelijk werd ver deeld onder de zending der Geref. en Herv. Kerk. den vorm van een ets van den toren van Asperen overhandigde. Daarna sprak namens het brandweer corps de heer Verweij, vervolgens de burge meester van Leerdam, de heer Hane- maaijer. de gemeente-arts. de hoofden der O.L. en Chr. Scholen, de Geref. predikant, de leider der B.V.L de Dijkgraaf, vertegen woordigers van de Chr. Vakbeweging en het T.B.C. fonds Besloten werd met de zegenbede uit Psalm 134. Aanbesteding. Ten Gemeentehuize werd de aanoeste- ding gehouden van verschillende gemeente werken- Metselwerk: N Hoogendoorn f. 354,P van Katwijk f. 495.M van Vliet f. 385,I Timmerwerk: A Galis f. 371,50; S Ooster f. 439.Gebr. Mulder f. 578P Veelenturf f. 725.Ooms en Bekker f. 664.50. Schilderwerk: G Heemskerk f. 1163, C. H. van Velsen f. 965,D. Scheer f. 954; G. Hoogeveen f- 897. Smidswerk: A. Kloots f. 105,Fr. W Bos f. 115,—. Stucadoorswerk: W. Martens f. 96,N. Hoogendoorn f. 77, NOORDEN. Inbraak in de Consistoriekamer. De koster van de Ned. Herv. Gemeente kwam tot de ontdekking, dat ingebroken was in de consistoriekamer van de kerk. Over het ijs heeft men zich toegang ver schaft tot de begraafplaats en vandaar heeft men een spijl uit een raam weten te breken en is men binnen weten te komen. Getracht is de aanwezige brandkast te forceeren. wat echter niet gelukt is. Overi gens mist men niets dan een electrische gloeilamp. Omtrent delnJ dader(s) mist men elk spoor. WADDINXVEEN De aanslag op veldwachter v. d. Hoef De a.s. behandeling voor de Rotterdamsche Rechtbank. Naar wij vernemen, zal op Maandag 9 Januari as. voor de Rotterdamsche Recht bank behandeld worden de strafzaak van den aanslag op rijksveldwachter v. d. Hoef, gepleegd in het jachtveld alhier door twee stroopers. De getroffene vertoeft nog steeds in het ziekenhuis te Gouda. Gevreesd wordt,- dat v. d- Hoef den arm, waarin hij het schot hagel kreeg niet meer zal kunnen gebruiken Burgerlijke Stand. Geboren: GUsbert. z. van A. de Ruiter en M. v. d. Berg: Cornells Boudewljn. z. van W. J. Kroon en G. v. d. Bosch; Emllle Arie. z. van H. H. Schoemaker en M. van Rhijn. 40-jarig jubileum van den heer K. de Rooij. De heer K. de Rooij, fabriekschef bij de meubelfabriek, v./h. Modderkolk en Dijs herdacht den dag dat hij daar 40 jaar gele den in dienst kwam. Het heeft den jubila ris niet aan blijken van belangstelling ont broken. Zekere N. alhier, die bij zijn ouders inwoont, heeft bij een woordenwisseling zijn vader met een mes gedreigd. De vader werd bij de worsteling ernstig verwond. De gemeentepolitie heeft den dader gearres teerd en naar Rotterdam overgebracht. In de Ned. Herv. Kerk werd in de laatste helft van Dec. gecollecteerd voor de Diaconie f. 133.41, voor de kerk f. 70.76 ter wijl de nieuwbouw f.45.90 opbracht. Over Dec. brachten de busjes op f. 8.70. Gevonden: een heerenschoen, een fietspomp, een rljwielbelastingmerk en een rijwielbelastingmerk. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Johanna Maria. d. van J. P. Kneppers en A. C. Vollebregt: Johannus Hubertus. z. van C. Colpa en M. Groeneweg; Anthonie. z. van C. M. Geluk en P. Hage. Overleden: C. Kleij. oud 64 jaar. wed. van A. v. d. Kooy. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt. ..Christine" IJM. 2. 70 m. schelvisch; 240 m. gestripte braadschelvisch; 60 m. dichte braad- schelvisch; 120 m. radio; 50 m. gul; 70 m. koolvisch. Totaal 610 manden en 35 st. stijve kabelj au w „Antje" RO. 15. 180 m. gul; 45 m. kL schol; 20 m. groote schol, tarbot en tong: 10 m. schar; 5 m. rog. Totaal 260 manden, 550 st. ijskabel- jauw, 140 st. stfjve kabeljauw. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 2 Januari. Tarbot f. 1.04—0.90 per K.G.; Tong f. 1,20— 0.91 idem; Heilbot 9870 ct. idem; Griet f. 28 13 per 50 K.G.; Groote schol f. 1714 idem; Middel schol f. 20—18 idem: Zetschol f. 31—28 idem; Kleinschol f. 27—7.80 idem; Schar f. 11— 6.50 idem; Poontjes f. 8.50 idem; Groote schel visch f. 26 idem; Middel schelvisch f. 23—21 idem; Kleinmiddel schelvisch f. 2013.50 idem; Kleine schelvisch f. 135,80 idem; Groote gul f. 7,50—6 idem; KI. gul f. 5.80—2.20 idem; wyting f. 3,70—2.20 idem; Makreel f. 10—0 idem; Versche haring f. 3.70—2 idem; Kabel jauw f. 64—21 per 125 KG.; Vleet f. 3—0.95 per stuk; Leng f. 2,200.55 idem; Koolvisch 7358 Idem: Rog f. 2916 per koop. Besomming trellers: IJM. 49 met f. 1500; IJM. 25 met f 3260; IJM. 177 met f. 3140; IJM. 384 met f 2690; IJM. 147 met f. 3480; IJM. 26 met f. 3820; IJM. 167 met f. 3330; IJM. 196 met f. 2670; KW. 103 met f. 2140. Schepen versche haring: SCH. 235 met f. 1010: SCH. 261 met f. 750. SCH 133 met f. 210; SCH. 19 met f. 790; SCH. 250 met f. 340; SCH. 25 met f. 260; SCH. 225 met f. 1010; VL. 204 met f. 1260; VL. 206 met f. 270; VL. 207 met f. 210; VL. i72 met I. 180. Loggers met versche visch: KW. 91 m. f. 154; KW. 125 met f. 580. KW. 166 met f. 150; KW. 24 met f 1060; KW 132 met f. 430: KW. 75 met f. 230 SCH. 132 met f 240 Harirgloggers: SCH. 53 met f. 1390; SCH. 130 met f. 430. 479e STAATSLOTERIJ CNiet officieel) 4de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 2 Januari 1939 Hooge Prijzen 5000.— 21551 2000.— 4510 1500.— 13845 1000— 7449 21462 400 4886 16920 17424 20893 200.— 3148 5211 14550 19135 100.— 3241 7666 9603 12271 17426 Prijzen van 65. 1101 1112 1138 1156 1190 1213 1238 1245 1304 1316 1386 1431 1440 1514 1531 1538 1565 1558 1608 1785 1859 1969 1997 2022 2043 2050 2085 2086 2113 2152 2153 2160 2181 2201 2224 2228 2232 2235 2355 2398 2419 2427 2443 2464 2491 2530 2587 2595 2612 2633 2662 2674 2693 2758 2765 2794 2796 2821 2825 2829 2868 2907 2926 2976 2977 2992 3019 3037 3056 3062 3123 3128 3168 3170 3228 3238 3253 3264 3269 3278 3293 3403 3419 3535 3541 3555 3590 3624 3685 3718 3747 3777 3800 3802 3880 3893 3917 3913 3929 3932 3942 3953 4002 4018 4043 4093 4135 4152 4220 4227 4235 4257 4383 4422 4474 4538 4563 4573 4612 4661 4672 4676 4687 4691 4723 4738 4777 4870 4884 4952 4959 4971 4981 5009 5132 5198 5206 5217 5284 5341 5378 5440 5477 5483 5499 5501 5564 5577 5597 5664 5672 5687 5742 5765 5769 5772 5826 5830 5844 5862 5875 5887 5970 5984 6032 6128 6177 6199 6241 6246 6258 6299 6349 6355 6418 6428 6475 6488 6494 6528 6543 6549 6584 6644 6651 6690 6711 6893 6933 6949 6962 699i 7006 7018 7071 7077 7104 7116 7117 7124 7158 7192 7224 7232 7236 7246 7320 7385 7397 7502 7509 7531 7535 7543 7551 7568 7635 7660 7702 7709 7768 7794 7809 7810 7820 7826 7844 7855 7974 7982 8017 8061 8175 8199 8257 8243 8254 8256 8271 8273 8275 8276 8281 8334 8338 8353 8417 8426 8455 8460 8490 8505 8583 8618 8628 8665 8681 3368 8898 8939 8960 8990 9035 9121 9123 9134 9149 9231 9301 9344 9372 9333 9384 9447 9453 9459 9509 9511 9532 9549 9551 9576 9659 9668 9720 9750 9765 9774 9795 9799 9813 9871 9874 9915 9919 9965 9986 9999 10071 10081 10086 10108 10109 10110 10131 10136 10138 10149 10165 10185 10194 10200 10261 10267 10293 10311 10380 10419 10446 10447 10451 10485 10508 10519 10566 10593 10607 10646 10647 10703 10726 10751 10779 10790 10815 10894 1G895 10921 10954 10957 10959 10990 11002 11047 11060 11068 11088 11150 11190 11192 11241 11250 11276 11294 11307 11336 11352 11353 11385 11387 11393 11403 11407 11483 11486 11493 11505 11556 11584 11636 11641 11662 11706 11725 11728 11751 11759 11799 11846 11908 11910 11924 11936 llp57 11958 12071 12089 12104 12113 12148 12162 12203 12205 12211 12261 12262 12304 12358 12378 12435 12439 12511 12545 12612 12677 1J129 12758 12762 12769 12803 12830 12834 12842 12843 12865 12882 12951 13013 13035 13039 13067 13080 13107 13112 13128 13137 13139 13146 13154 13174 13181 13186 13226 13241 13259 13310 13342 13367 13385 13397 13458 13480 13483 13505 13514 13569 13593 13651 13694 13730 13737 13820 13856 13919 13942 13946 13951 13995 14009 14030 14032 14079 14083 14128 14131 14192 14204 14230 14252 14289 14290 14303 14374 14385 14428 14458 14497 14516 14517 14534 14544 14563 14621 14622 14644 14699 14714 14740 14752 14788 14832 14837 14844 14879 14900 15109 15129 15160 15243 15319 15401 15422 15431 15437 15476 15493 15512 15616 15652 15661 15715 15735 15757 15763 15782 15829 15842 15845 15887 15896 15897 15958 16031 16150 16160 16197 16308 16318 16328 16388 16410 16437 16468 16479 16481 16529 16625 16640 16693 16697 16704 16732 16799 16830 16833 16837 16849 16897 16940 16947 16949 16934 17028 17029 17035 17039 17045 17111 17118 17136 17222 17232 17243 17264 17268 17291 17354 17399 17432 17468 17481 17491 17493 17518 17524 17526 17527 17533 17538 17575 17582 17611 17636 17700 17708 17723 17740 17746 17747 17753 17756 17767 17874 17897 17943 17987 18002 18069 18090 18105 18107 18120 18157 18179 18182 18188 18222 18238 18242 18267 18272 18276 18279 18302 18341 18376 18457 18479 18512 18542 18551 18576 18585 18616 18632 18640 18654 18732 18761 18773 18809 18819 18840 18892 18943 18948 18972 18979 19083 19101 19128 19136 19179 19249 19271 19316 19374 19406 19461 19462 19467 19480 19497 19509 19522 19553 19620 19654 19683 19707 19728 19739 19775 19878 19879 19947 19965 20000 20025 20128 20134 20156 20158 20271 20301 20364 20392 20412 20440 20475 20476 20489 20490 20588 20718 20755 20782 20799 20845 20857 20868 20910 20927 20944 20945 21093 21109 21114 21134 21176 21198 21211 21219 21263 21269 21313 21337 21370 21372 21396 21397 21419 21422 21448 21499 21533 21607 21618 21620 21639 21679 21735 21757 21763 21766 21776 21786 21806 21814 21904 21959 21974 VLAARDINGEN. 2 Januari. Volle Kanaal f. 11.60—11.70; IJle idem f. 11.10, Steurharing idem f. 9.209.40. Te Scheveningen kwamen 4 schepen binnen met te zamen 32 last en 1500 kisten versche. Binnen te IJmuiden: KW. 123 m. 300 kisten; KW. 4 met 5 last en 250 kisten; KW. 15 met 23 kantjes; KW. 124 en 173 geen vangst; VL. 205 met 600 van 4 schepen. Hedenochtend waren er geen vangstberichten uit Het Kanaal. DE OMZET IN DEN RIJKSVISCHAFSLAG TE IJMUIDEN BEDROEG f. 7.461.071. Ruim f. 113.000.minder dan in 1937. De omzet in den Rijksvischafslag te IJmuiden in 1938 dien wy in ons. eenige dagen voor den laatsten dag des jaars geschreven overzicht op f. 7.445.000 schatten, is ten slotte, door den ruimen aanvoer der laatste dagen toch nog meegevallen. Dank zy dezen ruimen aanvoer kon een eindcyfer worden bereikt van f. 7.463.071, tegen f. 7.576.438 ln 1937, zoodat 1938 ruim f. 113.000 by 1937 ten achter bleef. De omzet in December bedroeg f. 867.828 tegen f. 782.646 in December 1937. zoodat. in de laatste maand des jaars nog ruim i". 85.000 van den achterstand werd ingehaald. »C*5S De uitvinding van den stoomwal1;be stuurder 1 3—7

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7