lit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 2 Januari 1939 Officieele Crisispublicalie AGENDA MUSEA. AALSMEER. De Snijbloemenhandel. De handel is gedurende de laatste dagen van het oude jaar niet ongunstig verloo- pen. Van seringen was steeds flink aan bod. De kwaliteit werd veelal nog niet ge roemd. Ten deele wordt dit geweten aan de stormen in het voorjaar van 1938. waardoor het seringengewas sterk in weer stand heeft ingeboet wat vooral bij het forceeren tot uiting komt. Veel vertrouwen, dat de kwaliteit zoo goed zal worden als vorige jaren, heeft men ditmaal niet. De opbrengst der seringen was veelal niet on bevredigend. De beste takken van de Mad. F!. Stepman noteerden soms tot pl.m. 50 et. die van Marie Legraye (eveneens wit) tot pl m. 32 ct. per stuk. Ook mindere kwali teiten werden niet zelden goed betaald, hoe wel het ook wel gebeurde, dat meer of minder groote partijen lichte takken den minimum-prijs van 25 ct. per 10 stuks niet konden opbrengen. Hoewel het aanbod, zoowel van rozen als Am. Anjers, om dezeu tijd van het jaar zeker niet groot is, was er van deze bloemen toch ruim voldoende om in de behoefte van den handel te voorzien: de prijzen waren lager dan in de WF^BEF'CHT. Barometerstand Hedenmiddag 2 uur: 747. BUITENLANDSCH WEEEOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De kern van een depressie, welke ons Nieuw jaarsdag krachtige wind en zware regen bracht, ligt thans nog over de Noordzee en houdt het weer in onze omgeving betrokken en eenigszins regenachtig. Over Groenland heeft zich in de afgeloopen dagen een machtig hoogedrukgebied ontwikkeld, tengevolge waarvan over IJsland en de Britsche eilanden koude lucht van Arctischen oorsprong wordt aangevoerd. Een oud lagedrukgebied voor de kust van Noorwegen vult steeds verder op, terwijl ook over Scan dinavië en Finland de luchtdruk blijft stijgen. Het regenfront, dat ons land gisteren passeerde, ligt thans over Midden-Duitschland, waar het eveneens veel neerslag brengt. De dooi is nog steeds niet verder dan tot de Oder doorgedron gen. Over Oost-Duitschland vriest het licht, over Polen matig, terwijl ook over het grootste ge deelte van Zweden matige vorst voorkomt. WEERSOMSTANDIGHEDEN. Binnenland (7 n. 20 voorm.) Den Helder: Betrokken; krachtige Z. wind; Temp. 3 gr. C., minimum 3 gr. C.; neerslag 10,2 mm. Vlissingen: Betrokken; krachtige Z.Z.W. wind; Temp. 4 gr. C.; minimum 3 gr. C.; neerslag 8,6 m.m. De Bilt: Zw. bewolkt; matig Z.Z.W. wind; Temp. 4 gr. C.; minimum 3 gr. C.; neerslag 16 m.m. Groningen: Lichte regen; matig Z. wind; Temp. 3 gr. C.; minimum 2 gr. C.; neerslag 12 m.m. Maastricht: Zw. bewolkt; matig Z.W. wind; Temp. 5 gr. C.; minimum 5 gr. C.; neerslag 18 m.m. Buitenland (8 uur voorm.). Parijs: Z.W.; 6 gr. C., half bewolkt. Londen: W.ZW., 5 gr. C.. betrokken. Berlijn: Z., 3 gr. C.. lichte regen. Nice: N., 9 gr. C., betrokken. Stockholm: O.N.O., 3 gr. C.. sneeuw. week voor het Kerstfeest. Van prunus kwam allengs meer aanbod, terwijl gecon stateerd kon worden, dat de bloemzetting. waarmee de kweeker in het begin van het trekseizoen steeds veel te kampen heeft, verbeterde. Voor een goed product werd tot pl.m. 20 ct. per tak betaald. Van kerstroos jes (helleborus) was nog steeds veel aan bod. doch het is te begrijpen, dat nu het Kerstfeest weer achter den rug is. deze bloemen niet veel waarde voor den han del meer zouden hebben. Als hoogste prijs werd voor de witte per 10 stuks tot 20 en voor de lilakleuiige tot ongeveer de helft besteed. Ook de poinsettia's eveneens een speciaal Kerstartikel hadden weinig waarde meer. Goede kwaliteit Jap. lelies golden per kelk van 12—18 ct. Bol- en snij- tulpen. waarvan flink aanbod, werden langzamerhand min of meer goedkooper; snijgroen (plumosus) duurder. Dit product noteerde tot pl.m. 50 ct. per 10 ranken. Aan de veilingen van potbloemen en -planten kwam. nu de vorst achter den rug is, weer flink aanbod van verschillen de gewassen, o. m. cyclamen, azalea's en kleinbloemige begonia's. Aan deze afdeeling kon een zeer groote belangstelling van den handel geconstateerd worden; de tribunes waren geheel bezet, nu ook de kleine koop man weer zaken kon doen. Azalea's wer den heel goed betaald, cyclamen en bego nia's werden over het algemeen meer of minder lager in prijs. De omzet van „Bloemenlust". Aan de veiling ..Bloemenlust" in het Oosteinde alhier werd gedurende het alge- loopen jaar omgezet aan snijbloemen, groenten enz. f. 2.408.019.40, of f. 135.486.93 meer dan over 1937. Bovendien komt hierbij f. 70.859.12, als vergoeding der Ned. Sier teeltcentrale voor doorgedraaide producten (steun op de minimumprijzen). Dit laatste bedrag was over 1938 f. 20.845.17 hooger dan in 1937. Tot bestuurslid van den Oosteinder- poelpolder, gelegen in deze gemeente, is herbenoemd de heer K. Kniep. De opbrengst der collecten over de maand December in de Ned. Herv. Kerk al hier bedroeg diaconie f. 173.54»/*, extra col lecte f. 97.49, algemeene doeleinden f. 52.26, Irene f. 51.45, totaal f374.74»/*. BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 2 gr. C. (36 gr. F.). 12 uur 's midd.: 246 gr. C, (37 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a ZEE Voor Dinsdag Voorm. te 0 uur 29 minuten. LICHT OP VOOR FIETSER8 e.a Maandag: 4,26 nam. tot 7,41 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 2 Jan, op: 13 uur 0,4; onder 4 uur. IJSINLICHTINGEN. (VERSTREKT DOOR DE DIRECTIE ALGEMEENE DIENST VAN DEN RIJKSWATERSTAAT.) Beteekenls der letters: A De scheepvaart wordt niet belemmerd. B.: De zeilvaart ondervindt hinder. C.: Zeilvaart gesloten, stoomvaart nog mogelijk. D.: Vaart voor kleine stoombooten en motor vaartuigen gestremd E.: Vaart ook voor groote stoombooten ge stremd. F.: Ijstoestand veranderlijk: wordt over- heerscht door getljdestroom of wlndrich- rlchting. G.: IJsberichten tijdelijk stopgezet wegens on- veranderden toestand. 6.: IJsberichten stopgezet (beëindigd). Stavoren. IJsselmeer E: Lemmer, IJsselmeer E; Deventer. IJssel E; Arnhem. Rijn A; Elburg IJsselmeer E; Merwedekanaal (Amsterdam— Uirecht C; idem (UtrechtVreeswyk) C; Vrees wok, Lek E. Schellingwoude. IJsselmeer E. Alkmaar Noordholl. Kanaal C; Heinbrug. Noordzeekanaal B; Nieuwe Meer, Schinkel, Kostverloren Vaart en verder tot in het IJ D; Ringvaart Haarlemmermeer van Nieuwe Meer tot Leeghwater C: Ringvaart Haarlemmermeer van Leeghwater tot Spaarne C: Spaarne van Ringvaar) tot Haarlem iZuider Buitenspaarne) E: Rijn Schlekanaal A: Zijl A: Gouwe A; Aar kanaal A: Gouda. Julianasluis A; Rotterdam, Rotterd. Waterweg F. De heer v. d. Knijff bedankt als wethouder De wachtweek voor de werkloozen. De raad vergaderde De voorzitter-secre taris de heer mr. J. A. S. Holland opende. Afwezig was wethouder C. v. d. Knijff, wegens bedanken. Onder de.ingekomen stukken bevond z'-ch een schrijven van Ged. Staten met terug zending der goedgekeurde begrooting dienst 1939. Na toelichting van den voorzitter werd de rekening der drinkwaterleiding goed gekeurd. Besloten werd tot conversie der annul.eitsleeningen van de Bouwvereenl- emg. aangegaan in 1935 met de N.V. Maat schappij voor Gemeente Crediet te Amster dam. De rente wordt hierdoor verlaagd van 4 1. 8 tot 3 3/4 met ingang van 1 Jan. 1939. Ingekomen was een schrijven van den minister van Economische Zaken waarin verklaard wordt, dat bij een vanwege het Staatsboschbeheer Ingesteld onderzoek Is gebiezen, dat verschillende in de gemeente staande iepenboomen door de iepziekte zijn aangetast en dat ter bestrijding dier ziekte de geteekende boomen - vóór 1 April a.s. moeten worden geveld. Z.hst. werd na be spreking besloten de boomen (ruim 20 stuks) in de le of 2e week van Januari publiek te verkoopen met de verplichting dat zij binnen 14 daeen gerooid moeten zijn. Volgde wijziging der begrooüng 1938 De voorzitter deelde mede dat thans blijkt, dat verschillende posten te laag zijn geraamd en ook dat verschillende onvoorziene uit gaven zijn gedaan. Na bespreking werd het voorstel van B. en W om de begrooting in dien zin te wijzigen z.hst. aangenomen Vaststelling vergoeding aan de Bijz. La gere School volgens art. 101 L.O. wet 1920 over 1937. B. en W boden een ontwerp ter vaststelling aan. waaruit bleek, dat de on kosten per leerling op de O. school f. 9 82 per leerling waren. Na toelichting van den voorzitter werd z.h.st. besloten een gelijk bedrag per leerllne aan de Bijz. school toe te kennen. De voorzitter deelde mede dat een schrijven van den heer C. v. d. Knijff was ingekomen waarin mij mededeelt met ingang van 22 Dec. 1938 j.l. zijn lidmaat schap a's raadslid en wethouder op zegt. De voorzitter zeide het ten zeerste te be treuren dat de heer v. d. Knijff bedankt. De voorzitter zeide dat de opvolger van den heer v. d. Knijff de heer W Qualm, zijn benoeming als raadslid heeft aangenomen. Hij verzocht de heeren Diephout, Staaldui nen en Mets de geloofsbrieven na te zien en rapport daarom uit te brengen, waarna de vergadering geschorst werd Na opening deelde heer Staalduinen mede. dat de ge loofsbrieven in orde zijn bevonden zoodat de heer Qualm kon worden toegelaten. De heer Zonneveld merkte op dat in meerdere gemeenten de wachtweek voor de werkloozen vervallen is; spr. stelde voor zulks ook hier te doen. Na een levendige discussie verzocht de voorzitter den heer Zonneveld zijn voorstel in te trekken en dit punt aan te houden tot een volgende ver gadering. Aldus werd besloten. Na beant woording van enkele minder belangrijke vragen volgde sluiting. Aan de fa. Groen en Bregman is door de bouwver Jacob van Kampen" te Naald wijk opgedragen de bouw van 25 arbei derswoningen. als zijnde de laagste In schrijvers De collecte bij de Geref Gem. voor den nieuwbouw heeft f. 153 opgebracht w o. 3 biljet;en van f 25 en 2 van f. 10. HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. Goedkeuring der gemeanlzbegrooting. De Raad van Haarlemmermeer vergader- te. Nadat eerst het nieuwe raadslid, de ■teer A. Bax was oecedlgd, volgden ingeko men stukken. I Besloten werd tot conversie van een loopende geldleening. De gewijzigde rege ling inzajee vergoeding van reiskosten inge volge art. J3 der L.O wet. 1920. Tot onderwijzer aan de openbare Ulo school te Hoofddorp werd de heer E. J. v. d. Zee uit Rotterdam met alg. st. gekozen. In de pit gezondheidscommissie werd dr. Schreuder uit Nieuw-Vennep herbenoemd. De aanvulling van de alg politieverorde ning werd aangehouden. Het parkeerver bod blijkt niet voldoende, waarom een ge deelte van den Kruisweg van het Markt plein tot der. Nieuwen Weg hierbij nog werd opgenomen. Nieuwe ziekenauto. Voorgesteld werd een nieuwe ziekenauto aan te schaffen en de oude voor speciale gevallen te behouden. De heeren Bos en v. d. Ban willen in die auto verwarming zien aangebracht. Finan- cieele regelingen daartoe worden ge troffen. Begrooting 1939. De heeren van Wijk, Ransdorp. mevr. Ones, v, d. Ban en van Delden hielden alg. beschouwingen. Weth. Ouwerkerk merkte op. dat tevre denheid blijkt uit de beschouwingen en de verlanglijstjes nu klein dienen te blijven, daar de begrooting anders niet zou klop pen. Op onderwijsgebied is zeer veel ge daan. Tot belastingverhooging is het ge lukkig niet gekomen. Weth. Koning dankte den Raad. daar vrijwel geen critiek werd uitgesproken over zijn beleid over de sociale zaken. Weth. de Zeeuw was verheugd over de klanken geuit over zijn afd. openbare wer ken. De diensten als vuilnisberging en woningtoestanden e.a. liet spr. de revue passeeren. De voorzitter dankt de raadsleden, wet houders, mr. Jansonlus en andere mede werkenden. Bij de artlkelsgewijze behande ling der begrooting werd besloten dat ten behoeve van brandkranen post 916 met f 2240 verhoogd zal worden De heer Bos sprak zijn misnoegen uit over het feit. dat ln Badhoevedorp 2 ver- eeniglngen voor wijkverpleging zijn De voorzitter hoopte op een spoedige vereeniging van deze instellingen. De heer van Delden vroeg waarheen de menschen moeten, die uit de krotwoningen gaan. Weth. Ouwerkerk antwoordt, dat dit door woningverruiming wel gevonden wordt. De heer Ransdorp was tegen de toelage ad f. 150 voor den heer Gevers, opzichter. Als zijn salaris te laag is, dan verhoogen, maar niet telkens een toelage. Ook de heer Joore huldigde die meening. Met het idee van den heer Joore een opzichter aan te stellen voor de mooie beplantingen zou weth. de Zeeuw gaarne mee willen gaan. Bij de meening van den heer Ransdorp omtrent de toelage sloot zich ook de heer v. d. Helder aan. Toen de voorzitter ant woordde. dat in de gemeentewet staat, dat B. en W. dit mogen doen. antwoordde hij, dat de post dan niet in de begrooting thuishoort. Hierover volgde een hevige discussie. De heer Joore wilde een toelage voor schoolbehoe f ten, v. Delden een voor werkloozen. Weth. Ouwerkerk zeide dat voor de schoolbibliotheek niet f. 50, maar f250 is uitgetrokken. Na discussie weid besloten voor het on derzoek van het vraagstuk der ondersteu ning een commissie met B. en W. en een vertegenwoordig^! raadsfractie te benoemen. De heer Bos vond f43.000 voor den aan leg van waterpartijtjes in Badhoevedorp veel te hoog. Weth de Zeeuw merkte op, dat het een terrein betreft van 2a 3 hectaren en dit begrootlngscijfer van de Ned. Heide Mij. I afkomstig is. Het punt zal in den Raad nader worden besproken. Het grondbedrijf werd hierop vastgesteld op een eindcijfer van f. 12.227, het woning bedrijf op f.4467.95 nadeelig, het gas bedrijf op f.20.054.59 aan Inkomstenen uitgaven. Z. h. s. werd hierna de begrooting vastgesteld. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Joscphus Maria Antonius. z. van J. L. Paternotte en M. S. C. Frank Alfred Johannes, z. van C. J. Jansen en M. A. Vercouteren Roeland, z. van E. J. den Daas en C. G. van Andel Christine Margaretha. d. van W. J. Innemee en M. C. van Wijngaarden Elisabeth Fora. d. van M. Sepers en W. M. van der Vliet Roel Alzes, z. van R. A. van der Meulen en N. van der Meer Hotske Tine, d. van P. H. de Reuver en A. Bijlsma Roelof, z. van J. Zantingh en A. Maarse Kunder Adrianus, z. van C. Gort en N. W. van Leeuwen Cornells, z. van K. de Vries en C. J. van den Broeck Dientje. d. van A. M. Haspels en M. Speelmans Willem Marinus, z. van M. de Cloe en M. G. Rijnsburger Jacobus Johan nes. z. van N. Rusman en A. C. Steevens Antonie Joost, z. van C. Hoekman en M. K. de Koning Levenl.. z. van J. C. Kroon en T. W. de Kok. Ondertrouwd: Piebe Hoekema. 23 j. en Sara Elisabeth Korringa. 21 j. Jacob Visser, 30 j. en Arina van der Wal, 26 J. Getrouwd: Dirk Snijder. 32 J. en Gerritje Maarsse. 27 j. Overleden: Willem Lourens Kalkman. 59 j.. geh. met L Goedknegt Helena Sebastiana Floor, 2 mnd., d. van J. H, Floor en S. Bierman Loop der bevolking. Gevestigd: Tys Dedden, Olmenlaan 12 Frederik Ph. van den Berg. Eschdoornplein 11b Gerrit Roos. IJweg 1430 A. M. Punselie, echtge., Lindeplaan 61 P. W. Weissenfels, echtge.. Kruisweg 1066. Vertrokken: Agatha M. Ettema n. Adam, Haarlemmerweg 17, 1 hg. George Dikkeboom, n. Huizen N.H.. Lindenlaan 109 Arnold J. Doerbecker, n. Landsmeer, Zuideinde 208 Gerrit Kuijl. n. A'dam, Fagelstr. 65, 1 hg. Alle D. van Bolhuis, n. Haarlem. Floresstr. 54 Johannes Corbeau. n. A'dam. de Rijpstr. 146, 3 hg. Jan J. L. de Vries, n. A'dam, de Rijpstr. 146, 3 hg. William J. Konings. n. A'dam. Niersstr. 2. 2h. Hermanus H. Win ters, n. Haarlem, Jan Haringstr. 101 Tjeerd Visser, n. A'dam, Borgerstr. 98. 1 h. Willem H. Eendebak, n. Alkmaar, Wildemanstr. 6. SCHETSING VAN KALVEREN. Zooals reeds bekend werd gemaakt zullen ln de periode 1 Februari—1 April 1939 geen kalveren zwaarder dan 100 K G. ongeschetst aangehouden mogen worden. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt nader bekend, dat kalveren, welke in deze periode ter schetsing worden aan geboden en ten tijde van deze aangifte zwaarder zijn dan 125 K.G.. slechts ge schetst kunnen worden indien hiervoor een bedrag van f. 30.per kalf wordt gestort. Den veehouders, die kalveren, welker ge wicht na 31 Januari 1939 hooger zaï zijn dan 125 K.G., op de toewijziging 1939 wil len doen schetsen, wordt aangeraden, deze kalveren ten spoed'gste, in ieder geval vóór 1 Febr. 1939, bij de Landbouwcrisisorgani satie. waarbij zij zijn aangesloten ter schet sing op te geven. 6247 Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Anna Maria. d. van G. H. H. Lensslnck en E. Th Hulsbosch: Jacobus Bemardus. z. van J. Th. Sutherland en A. C. Warmerdam; Sanderlna. d. van M. J. C. Bessel- sen en N. Walraven. Ondertrouwd: L. M. van der Putten en A. M. Bender; H. M. J. Willmse en E. van Maris: J. Heemskerk en H. Hönigsberger. Getrouwd: M. Wassenaar en M. Verhoeve: H. J. A. v. d. Berg en H. G, M. Koek: P. van der Vlist en M. Roos: J. Schrama en A. Wester- laken; M. F. J. van Baaren en M. Kockelkoren. Overleden: B. J. Beerlngs, man, 84 Jaar: J. J. Warmerdam, m., 1 jaar: G. Bark, m„ 39 Jaar. KATWIJK AAN ZEE. Organisten benoemingen. De kerkvoogden der Ned. Hen' Gemeente hebben tot organist van de Nieuwe Kerk benoemd de heer G. van Rhee en tot dien in de zaal voor Chr. Prot Belangen de heer Kr. Haasnoot. De collecte voor het Fonds tot stich ting van een 4de predikantsplaats in de Herv. Kerk heeft f. 228.65'/i opgebracht. De Ver. tot bevordering der Zendings zaak deelt mede, dat dc opbrengst der Zendingszakjes f. 1753.13'/, heeft bedragen. Door de politie zijn gisteren drie schoorsteenbranden gebluscht n.l. bij G. H. in de Duinstraat; P. v. d. P. 1ste Vuur baakspad en bij A. v. D. ln de Adriana- straat. De bazar voor de muzlekvereeniglng U.N.I. heeft een prachtig resultaat opge leverd; de netto-ontvangst bedroeg f.1100. In de Ned. Herv. Kerken zijn ln het afgeloopen jaar 382 kinderen gedoopt, n.l. 211 Jongens en 171 meisjes en hebben 67 huwelijksinzegeningen plaats gehad. HILLEGOM. Gevonden. Aanwezig op het politiebureau te bevra gen van 73 uur: nummerplaat H 58095, huissleutel, portemonnaie. geweerpatroon, handschoen. Burgerlijke Stand. Gevestigd; M. C. Verbrugge. Meerstraat 123; C. A. verbrugge, idem; C. W. Shinenburg, Weeresteir>rr*ar 15; A. C v. Dijk, Stations weg 96; A. L, Chr. Drost en vr., Ambacht straat II. - na. s Vertrokken: M. Kockelkoren. n. Haarlem, Van 't Hofstraat 223; P. van der Vlist n Haar lem. Barteljorisstraat 34 rd; H. G. M. Koek n. Amsterdam. Eendrachtstraat 4 11: S de Weert, n. Almelo. Ttfhofslaan 4; J. H. Hageman. n. Bennebroek. Rijksstraatweg 25; J. C. van Ber gen, n. Amsterdam, Haarlemmerdijk 80. LISSE. Loop der Bevolking. Gevestigd: R. van Beuzekom. Heereweg 246; MeJ. T. Beukers, Loosterweg 2a: Mej. Th. H. F. M. L. Thomas. Grachtweg 1. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Christina Gerarda. d. van A. R. Broekhof en A. van Diemen. Overleden: Neeltje Heuseveldt, 29 jaar. Ondertrouwd: J. C. Hoogkamer en M. van der Reep; J. L. Rensen en J. P. Verdoorn. Gehuwd: S. P. Halfschepel en M. H. van Noort; J. van Elk en H. A. van Waveren. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. Trompert, v. Limburg Stirum- straat 29: P. Kuijt en fam.. Golfweg 28; M. J. Riering. Langeveld 29 16; J. C. Olderiks, Prins Bernhardstraat 46. Vertrokken: W. J. Schelvis naar Leiden, Binnenvestgracht 26; A. H. Lowis naar Poster- holt <L.), Dorpsstraat 32; G. Mölling, naar Onstwedde Stadskanaal. Oosterkadel 9; L. F. W. van Urk en fam., naar Amsterdam, Perlak- straat 10 III; N. van Roojjen naar Amsterdam, Perlakstraat 10III; J. W. Westendorp en fam., naar Maastricht, K. Clovisstraat 68; E. E. van de Weijer naar Heumen Malden. Rijksweg C. 164; J. Ammeraal naar Den Haag. Oude Scheveningscheweg 54; J. de Monije naar Bloemendaal. Beklaan, Villa Casa Nova; G. W. Stijf naar Hilversum, Loosdrechtsche Bosch 7. Burgerlijke Stand. Geboren: Petras Leonardus z. van J. Her mans en E. J. Koelew\jn; Adriana Johanna Maria d. van G. J. van Veen en M. C. Hiep; Franciscus Antonius z. van F. C. Lassooij en M. van der Put; Franciscus Antonius Nicolaas z. van N. L. van den Berg en M. P. Koelewijn; Wilhelmina Apolonia d. van L. van Werkhoven en C. C. de Haas; Anna Adriana d. van H. Oostdam en C. M. van der Zalm. Ondertrouwd: C. van den Eijkel en M. van Duivenboden. Getrouwd: L. G. H. Steenvoorden en A. Kampman. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Johanna, d. van A. Duivenvoorde en G. van Roode; Maria Johanna Jeannette Damiana, d. van C. A. M. Linders en P. H. M. Th. van Delft; Adrianus Johannes Maria, z. van J. W. Houtsma en M. J. E. Hotiët; Martinus Cornells, z. van J. Berg en C. Geer- llngs; Antonius Petrus, z. van G. van der Ploeg en A. van Opzeeland.: Fe<na. d. van P. Zwaan en G. de Graaf; Johannes Hendricus Maria. z. van C. J. Nederstlr* ca J. H. van dei- Ploeg; Elisabeth Louise Maiia, d. van B. C. C. Wösten en W. M. E. Manse; Petronella Ber- nardina, d. van B. N. Gevers en P. J. Wessel- man; Jacobus Herman, z. van J. C. Duiven voorden en A. Zethof; Maria. d. van L. P. van Maris en C. Kleverlaan; Catharina Maria Ge rarda, d. van G. P. v. d. Berg en M. W. Duiven voorden: Theodorus Jozef Maria. z. van Jac. Hoogkamer en J. P. Koster; Jacobus Engel - mundus, z. van P. v. d. Steen en M. H. Bruins. Overleden: Maria Hoogeboom, 78 jaar. echtg. van W. v. d. Berg: Dirk Warmerdam. 74 jaar, echtg. van G. Topper; C P. de Vroome, 60 jaar. echtg. van G. Mulder; Willem Bakker. 80 jaar; Hendrik Kaptein, 50 jaar, echtg. van G. Bak ker; P. J. Waaijer. 52 jaar. wedn. van M. C. Roozenburg. Ondertrouwd: C. G. van Gillswijk,» 32 jaar. jm. en J. H. Vrolijk. 31 jaar. jd. GehuwdM. C. Immerzeel. 24 Jaar en W. M. Baker, 23 jaar. Donderdag. Stadszaal: Liefdadigheidsconcert „De Ver- eenigde Zangers', 8 1/4 uur nam. Leiderdorp (Irene): Filmavond A.N.W.B., 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: L.K.V. Tentoonstelling werken H. P. Bremmer (tot 15 Jan.), 104 uur, 's Zondags 1—4 uur. DIVERSENs 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 946—11 uur voorm. 'sWoensdags; Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. n m. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 346 uur 's middags precies. 's Vrijdags. Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's Vrijdags van 1012»6 en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „Dc Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari, November en Decem ber van 10—3 uur ln Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink- Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest- sterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 0.26, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 103 uur. 16 Febr.1 April 104 uur. 's Zondags van 13, 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30 5 uur: 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en 146—4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 10—3 uur 1 Nov. —16 Febr.) van 104 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct 1 Nov.) van 10—5 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: ..De geluksvogel". Eiken dag behalve Maandags ook om 2 uur, Zondag 27 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Robin Hood". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De branie van Oxford". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De kinderen van kapitein Grant". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Maan-. Dins-, Woens- en Donderdagnam. te 2.30 uur. Casino-Theater: Instituut voor Cultureele Films Zaterdag nam. 246 uur. 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Ali Baba komt naar Filmstad". Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwijk-aan-Zee)Zaterdag- nam. 8 uur „De gemaskerde adelaar". Maandag- nam. 246 en 8 uur „De mijnen van koning Salomo". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 31 Dec. t/m. Vrijdag 6 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. v. Driesum. Mare 110. tel. 406; E B. de Metz. Kamerl. Onnesl. 28, tel. 3553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, tel. 274. OEGSTGcEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. v. d. Dop. Abtspoelweg 3: A. J. Krayestein. Leidschestraatweg 11; A. M. Fon tein, De Kempenaerstraat 32; M .M. Eling, W. de Zwijgerlaan 25; P. van Leeuwen, Oranjelaan 15: W. A. van Zaal, Geversstraat 49; P. J. Olijerhoek, Dorpsstraat 70; B. A. van Harte- velt, Duivenvoordestraat 2; J. W. v. d. Wel, Soembastraat 1; E. M. Kortekaas, W. Pyrmont- laan 2; K. Geitenbeek. Duinzichtstraat 7; W. F, Happé. Terweeweg; G. Petersen. Endegeest; J. Koolmoes. Endegeest; L. A. Wolleswinkel, Ende geest; J. M. Brouwer. Endegeest; W. E. de Rui ter, Boonstraat 2; H, van der Meer, Juffer- mansstraat 29; H. A. Stikkelorum, Julianalaan 1: A. de Vries, Nassaulaan 7; W. C. J. Stouten, De Kempenaerstraat 33; C. E. Bakker, Dorps straat 4. J; I. v. d. Kerkhof. Geversstraat 48; Th. C. Struijk, Schoolstraat 3; M. J. H. Zim merman, Rhijngeesterweg 11; J. K. Lubanski, Spaargarenstraat 27 E. IJ. v. d. Keemel, Rhijn geesterweg 151; L. Roodenburg, Pr. Bernhard- laan 49; R. Hulst. Endegeesterstraatweg 7; F. Witteman. Rhjjngstrweg 147. Vertrokken: H. A. Huart, geb. Engelsman, n. Leiden, Groenhovenstr. 5; Th. A. E. Overeem, n. Amsterdam, 3e Schinkelstr. 1III; F. Stikke lorum, n. Leiden, Aloëlaan 45a; B. W. M. Stijn- man, n. Leiden, T. Siegenbeekstr. 3; H. A. Boer, n. Zwolle, Hortensiastraat 63; F. Heemskerk, n. Rijnsburg. Katwijkereinde 2; W. G. Wiedeman- Kenbeek, n. Rijnsburg. Hofstraat 14; C. J Buijs, n. Amsterdam. Weteringschans 125; M. E. K. Erkenberg, n. Tiefhartmansdorf (Did.); P. Oomens, n. Rotterdam. Schiedamscheweg 273a; A. Bierman, v. d. B. v. Heemstedeweg 3; Gr. Sonlus, n. Rotterdam. Benthuizerstraat 591; A. Lammeree. n. Leiden. H. de Grootstraat 15; M. Rutert. n. Leiden. Hooigracht 79; W. F. Olde riks. geb. Verboon. n. Noordwijk, Pr. Bernhard straat 46; M. Gastinger, n. Feldkirchen (Did); A. S. van Teijn, geb Hogenkamp, n. Nieuwer- Amstel, van IJsselsteinlaan 28; E. G. Middel, n. Oldebroek; H. Vermond, n. Leiden. Zoeterw. Singel 21; N. Sijbers. geb. van Mastrigt, naar Nijmegen, v. Nispenstraat 1; C. W. Starrenburg, n. Hillegom, Weerestelnstraat 15; L. Zuidema en gez.. n. Eenrum. Molenstraat; J. A. Kok. n. Groningen. Verl. Heereweg 42a; D. van Kuilen burg. n. Delft. Kanaalweg 22; A. J. Houwaart, ru Noordwijk. P. Heinstraat 73; J. de Bruin. n. Leiden. Fagelstraat 40; W. Kreukniet, n. Was senaar. Rijksstraatweg 679; P. Ravensbergen, n. Rijnsburg. Kanaalstraat 40; S. M-ndi. idem; W B. Roman, n. Leiden. Laminarkt 31; W. H. n T.eiden Thnrb''-^straat 15; L. D. Celijndmt. n Ned. Indië: A. B. Budcb^g. geb. Reutêgger, n. Lelden. Doelenst. 16; J M. ILargendam. n. De Bilt, Julianalaan 16. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6