Decembereen belangrijke maand voor philatelisten LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 2 Januari 1939 VAN LEEUWEN's De strijd in het Verre Oosten Redactie 1507 Directie en Administratie2500 Volkenbond Nederland slaat met zijn Kinderzegels een goed figuur POSTZEGEL- EN ALBUMHANDEL CAHEN's KOLENHANDEL Daladier naar Corsica Wang Tsjing Wei afgezet De laatste Amerikaansche nota aan Japan! Onze telefoonnummers Laatste Berichten Binnenland HONGARIJE. Uittreden uit den Gaat Hongarije den Volkenbond verlaten en zich bij het anti-kominternpact aan sluiten? Graaf Csakv. de minister van buiten- i landsche zaken, heeft deze mogelijkheid voor de eerste maal aangeroerd in een arti- 1 kei in het Nieuwjaarsnummer van den „Pester Lloyd". De minister schrijft: Wij hebben de tee kenen des tyds begrepen. Wij weten, dat, om het vertrouwen te handhaven, openbare manifestaties nOodig zijn. Wij kennen en waardeeren hoogelijk de beteekenls van het anti-kominternpact. Reeds langen tijd, sedert meer dan tien jaar. constateeren wij de aftakeling van den Volkrnbond. De wereldmeening begint zich te kristalliseeren rond twee levensbe schouwingen. die tegenover elkaar staan: Wij zijn ons er van bewust, dat niemand tegelijkertijd twee levensop vattingen met dezelfde overtuiging kan toegedaan zijn. Verder verklaart de minister dat zijn land volkomen trouw is aan de as- politiek en hij erkent, dat Duitschland recht heeft op een bevoorrechte econo mische positie in midden-Europa. Hij verklaart, dat de Hongaarsch-Pool- sche vriendschap op een hechte basis rust en dat naar zijn meening de oude genegen heid der Hongaren voor het volk van Joego slavië uit de crisis van het najaar versterkt te voorschijn is gekomen. Zonder Roemenië en Tsjecho-Slowakije te noemen, vinspeelt Csaky hierop in de volgende woorden: „Onze betrekkingen met de andere buurstaten hangen ik wil dit hier onderstree pen in de eerste plaats af van de behandeling der Hongaarsche min derheden en haar lot". Wat betreft de West-Europeesche mo gendheden constateert Csaky dat hij feit. dat men aan de zijde der spilmogendheden staat niet noodzakelijk behoeft te beteeke- nen. dat men zich tegenover de West- Europeesche mogendheden stelt". De minister beoordeelt de vooruitzichten voor 1939 met een gematigd optimisme. Het is, zegt hij, niet onmogelijk, dat het nieuwe jaar nog verscheidene moeilijkhe den zal brengen. Doch ik heb de diepe overtuiging, dat de generatie. die den wereldoorlog heeft meegemaakt niet nog eens in een dergelijke catastrophe wil wor den gestort. De ontevredenheid tegen Duitschland. In de „Pesti Naplo" schrijft graaf Bethlen over zware wolken, die boven de betrekkin gen tusschen Hongarije en Duitschland hangen. Hij spreekt den wensch uit, dat goede betrekkingen worden hersteld, niet alleen in de geschriften, maar ook diep in de gemoederen tusschen beide landen. De aan Duitschland toegeschreven plannen ten aanzien van de Oekraine noemt Bethlen een gevaarlijk avontuur", aange zien dit het boginpunt zou vormen voor een nieuwe Slowaaksche Invasie in Midden- Europa. Bethlen, die bekend staat voor zijn pro-Dultsche gevoelens, aarzelt thans niet een negatieve balans op te maken van de vriendschapspolitiek jegens Duitschland. die door Hongarije sinds 20 jaar gevoerd wordt. HIJ herinnert er o.m. aan dat Hon garije niets heeft gedaan om den Anschluss van Oostenrijk en het Sudetenland te ver hinderen, dat het iedere proefneming met een restauratie, samenwerking met Oosten rijk en Tsjecho-Slowakije van de hand heeft gewezen en geen enkele plan voor Donaufederatie heeft aanvaard. „Thans, zoo besluit graaf Bethlen, is het gemoed van ieder nadenkend Hongaar vol onge rustheid voor de toekomst". Tibor von Eckhardt. een der belangrijk ste oppositieleiders, bepleit in het conser vatieve blad Magyar Nemzet een nieuwe oriënteering van de Hongaarsche buiten - landsche politiek „Hongarije, zoo schrijft hij in hoofdzaak, is nooit, de knecht van Duitschland geweest en zal het ook nooit zijn. Geen onderwerping zonder voorwaar den. Wij vormen niet den grooten weg. die zich openstelt voor de ondernemingen van andere naties. Wij verzetten ons tegen de politiek van „verdeel en heersch". De roeping van Hongarije is het Donaubekken te organiseeren. Hongarije zal nooit af stand doen van de Karpathen. die zijn natuurlijke grens vormen. Het moet een buitenlandsche politiek van nationale on afhankelijkheid. gebaseerd op vriendschap met Duitschland, Italië en Polen, voeren, doch daarbij ook rekening houden met de groote westelijke naties, die de economische en financieele macht bezitten In geval van een wereldconflict zouden wij niet kunnen afzien van haar achting. Onze samenwer king met de mogendheden van de spil zou nooit gericht kunnen zUn tegen de weste lijke naties." Geen maand, die zulke hooge eischen aan de oplettendheid der verza-ielaars stelt, als December. Doch niet alleen, dat deze zegeltjes-jagers dan goed moeten uit kijken. of niets aan hun aandacht ont snapt. ook financiën spreken een woordje mee. meer ln het bijzonder by hen, die de diverse nieuwe uitgiften koopen. Dit jaar is het al heel moeiiyk om al het nieuws te volgen en zoo mogeiyk in de verzame ling onder te brengen, want niet alleen, dat de gebruikelyke kinderaegels onze aan dacht vragen, doch ook herdenken ver schillende landen hun twin tigjarige onafhankelykheid, geboren uit den wereldoor log. We zullen van beide categorieën de meest-mar- kante aan een korte bespre king onderwerpen. In Nederland. Over de Nederlandsche kinderzegels, die prompt op tijd. d.i. 1 December J.l. ver schenen, behoef ik niet veel te zeggen. Naar mijn smaak zijn het juweeltjes, die een sieraad vormen voor elke verzameling. Het is weer een echte ..kinderzegel", dat dui- deiyk toont, waar het in dit geval om gaat. Hoeveel gun stiger steekt deze teekening b.v. af bij die van de Zwit- sersche Pro Juventute- en de Duitsche Nothilfe-zegels. Wat de missie-zegels van Ned -Indië betreft, deze val len me wat tegen, nu zij op ware grootte voor my liggen. De groote witte kap van de liefdezuster maakt by verschillende waarden dezer serie de teekening ondui delijk. Overigens niets dan lof voor de technische uitvoering. Zwiisersche kinderzegels. De Zwitsersche post is by de Pro Juven- tute-zegels van dit jaar weder tot haar oude liefde teruggekeerd: afbeeldingen van nationale kleederdrachten. Is zulks soms te wyten aan eer. gebrek aan nieuwe ont werpen? Dergelyke zegelbeelden kan men voor elke gelegenheid benutten, behalve juist voor een toepasselijk kinderzegel. Toch kunnen we hier te lande wat van de Zwitsers leeren, al is het dan niet wat ze geltechniek aanbelangt. We moeten n.l. van het kunstje eens afkijken hoe zy het klaar spelen van de Pro Juventute-zegels veel meer exemplaren te verkoopen dan wy van onze kinderzegels. De Zwitsersche serie bestaat uit de waar den 5 5 centimes groen. 10 5 violet, 20 5 rood en 30 10 blauw. Achtereenvolgens zien we er op weerge geven Salomon Gessner. een veelzüdig kunstenaar (graveur, schryver en land schapschilder uit de jaren 17301781); vrouwen in nationale kleederdrachten uit St. Gallen, Uri en Aargau. Anti-tuberculose zegels. De Belgische post is present, met haar .iaarlyksche anti-tuberculose serie, waarop het prinsje Albert is afgebeeld. Ongetwy- feld een aardige serie, maar de waarde- aanduiding laat nog al wat te wenschen over. Het Lotharingsche kruis, rechts en links aan den voet, geeft de byzondere be stemming dezer zegels aan. De serie be staat uit de waarden 10+5 centimes bruin. 30 5 violet, 40 5 sepia, 75 - 5 grys, 1 franc 25 centimes rood, 1 fr. 75 - 25 c. lichtblauw, 2 frs. 50 2 frs. 50 groen en 5 frs. frs. bruinrood. Een oud beeld. Luxemburg haalde voor zijn toeslagze gels weer eens een heel oud paardje van stal, wanneer het tenminste niet te on eerbiedig is. om deze uitdrukking te bezi gen voor Sigismund, hertog van Luxem burg, Duitsch Keizer en Koning van Hon garije en Bohemen, die in de eerste helft der 15e eeuw den scepter zwaaide over al deze gebieden De serie bestaat uit de waarden 10 5, 35 10, 70 20 centi mes, 1 iranc 25 c„ 1 fr. 25 75 c. en 1 fr. 75 1 fr. 50. De oplaag van de LOKHORSTSTRAAT 27. Groote sorteering. - Billijke prijzen. 6292 (Ingez. Med.) hoogste waarde bedraagt 75.000 stuks, van de andere beduidend meer, zoodat dus 75.000 complete series op u en my wach ten. „Voor de Winterhulp." De past der vrystad Danzig gaf de ge bruikelyke Winterhulp-zegels uit. Voor menschen van den „waterkant" ligt er iets aantrekkelijks in zegels te zien met tafe- reelen. aan het zeeleven ontleend. Zoo bie den deze zegels reproducties van een oud Kogschip, genaamd Peter van Danzig, een zeiljacht, dat denzelfden naam voert, een zandzuiger en een modem passagiersschip. Keurig uitgevoerd ongetwyfeld, doch ze gelbeelden, die men zoo zou kunnen ge bruiken voor een tentoonstelllngs-afflche. Hier zyn de waarden 5+5 pfennig don- groen, 10+5 bruin, 15 10 geel groen. 25 10 donkerblauw en 40 15 rood bruin. Voor de Duitsche Winterhulp-zegels koos men beelden uit het voormalige Oosten rijk, thans als Ostmark ingelijfd by het Duitsche ryk. Verschillende burchten, land schappen enz. zyn hierop weergegeven, ter- wyi elk zegel wordt versierd met een bloem, die karakteristiek Is voor het afge beelde landschap. De waarden zyn: 3 2 pfennig. 4+ 3, 5 3. 6 4, 8 4. 12 6, 15 10, 25 a- 15 en 40 35 pfennig. Laatstgenoemde geeft een kiekje op Bra- nau in Opper-Oostenryk, de geboorte plaats van den ..Fuehrer". Toen het Sudeten-gebied bezet werd, zyn op enkele Tsjechische postkantoren op drukken verkocht op frankeerzegels van Tsjecho-Siowakye Hierin ontstaat al spoe dig een rage, doch voorzichtige verzame laars hielden zich afzydig, wat goed ge zien is. Het lag toch eenigermate voor de hand, dat enkele slimmeriken van de ont stane verwarring misbruik zouden maken door de wereld te verryken met speciale opdrukken, wat dan ook ts gebeurd. Jam mer voor hen, dat de Duitsche post-admi nistratie thans heeft verklaard, dat deze producten niet officieel zyn. Polen en Letland. Hebben we hiermede de belangrijkste toes'aezegels welke de Deeember-maand opleverde behandeld nog een korte mede- deeling over de Poolsche en de Letlandsche series, uitgegeven ter gelegenheid van de 20-jarige onafhankelykheid dezer landen. Letland maakt het ons nogal gemakke- lllk: een serie in de waarden 3 5, 10. 20, 30, 35 en 40 santi weergevende diverse land schappen. Oo de 10 en 20, gedrukt in groot formaat, is staatspresident Ulmanis af gebeeld. Polen is veeleischenderbehalve een 'egelvel'etje van 4 exemplaren, elk ter waarde van 25 groszy, violet en met de por tretten van Pilsudski Wojciechowski, Moscicki en Smlglry Rydz gaf het een serie van 13 waarden uit, waarop het wel en wee van dit land in den loop der eeuwen is weergegeven en dat wil wat zeggen! De i serie bestaaat uit: 5. 10. 15, 20. 25, 30 45. 50. 55 75 groszy. 1, 2 en 3 zloty. Oo laatst- genoemde prijkt de buste van wyien maar- schalk Pilsudski. Ook de Poolsche post in Danzig doet aan dit herdenkingsfeest mede door de uitgifte van speciale zegels in de waarden 5 15. 25 en 55 groszy, aUe in eenzelfde teekening: gezicht op de haven, met od den voorgrond handeldrijveilde Poolsche kooplieden. Dat het moeilijk is een ieder naar den zin te makenv bewijst deze teekening opnieuw: de Duitschers vinden haar te-uitgesproken Poolsch. wat volgens hun niet te pas komt! P06TILJ0N. Kantoor: Witto Singel 50 - Telef. 2697. p. f. 6273 (Ingez. Med.) POLEN. Roman Dmowski overleden. Roman Dmowski, de oprichter en leider der nationaal-democratische partij, is over- j leden. Voor den oorlog was Dmowski voorzitter van de club van Poolsche parlementsleden te Petersburg. In den oorlog had hij de lei ding van het Poolsch nationale comité te Parijs. Als gedelegeerde van Polen op de vredesconferentie heeft hij het verdrag van Versailles geteekend. Hij had zitting in den eersten landdag van het herstelde Polen. In 1923 was hij minister van buiten landsche zaken In de laatste jaren heeft hij niet meer actief deel eenomen aan het politieke leven Dmowski is 75 jaar oud ge worden. PALESTINA. De balans van een bloedig jaar. Volgens nist-officieel schattingen zijn in 1938 in Pnl"sf na 1997 -rsonen gedood en 1720 gewond Er zijn 70 Britten gedood en 234 gewond 992 Joden gedood en 649 ge wond, terwi.'l de overige slachtoffers Ara bieren waren Hiervan wordt een groot deel gevormd door rebellen, die in gevech ten met militairen en politie zijn gevallen. FRANKRIJK. Oudejaarsavond en Nieuwjaarsmorgen hebben zoowel Kamer als Senaat vergaderd om de begrooting af te doen. Eindelijk is dit bereikt! De Kamer is den Senaat tegemoet gekomen. De premier. Daladier, is gistermiddag, eenige uren later dan plan was geweest als gevolg van de moeilijkheden tusschen Kamer en Senaat, naar Toulon vertrokken en aan boord gegaan van den kruiser „Foch", waarmede hy vanochtend naar Ajaccio op weg ging. Geheel Corsica is in feeststemming. Reeds zeer vroeg in den ochtend was een groote trek naar de hoofdstad van Corsica merkbaar. De vlootdivisie kwam, geëscor teerd door watervliegtuigen, by het aanbre ken van den dag ter reede aan. Overal werd gevlagd. Een geweldige menigte is in gespannen verwachting van de komst van den premier Op het hoofdplein van de stad is tusschen twee zuilen, die gisteren wer den opgericht, een zeer groote Fransche vlag gespannen, waarop de woorden: leve het Fransche Corsica. Om kwart voor acht verliet minister van marine Campinchi de „Suffren". In zijn ge zelschap bevonden zich de vertegenwoordi gers van Corsica in het parlement. Zij zul len Daladier in Ajaccio ontvangen. ITALIË. Waarschuwing aan de R.K. Kerk. De critieken welke op de rassenpolitiek van het regiem geleverd zyn door hooge Italiaansche prelaten o.w. met name de kardinalen Schuster aartsb'sschOD van M 'aan en Nasall Cocac aartsbisschop va,n Bologna hebben aanleiding ereven tot een d'eigend artikel in de Regime Fascista". Het orgaan van Farlnacci zegt, dat het offensief der Italiaansche en bu'tenl'nd- sche prelaten tegen fascistisch Italië" op commando is geschied en schrijft: „wij waarschuwen, nu het nog tyd Is, dat men het koord niet aj te strak moet spannen, want als men dagelijks zelfs in het buiten land, het autoritaire en totalitaire regiem wil aanvallen. Is het verstandig en zelfs natuurlijk, te rekenen op een gewettigde reactie". TSJECHO-SLOWAKIJE. Grensincidenten. Zoowel aan de Poolsche als aan de Hon gaarsche grens hebben opnieuw botsingen plaats gehad, waarby een tiental gewonden viel. Polen dreigt met deportatie op groote schaal. In alle Slowaaksche steden en dorpen hebben de Hlinkawachten gisteren op be vel van haar chef, minister Sldor, plech tigheden gehouden ter eere van de Slowa- ken. die in de aan Hongarye overgedragen streken gedood of gewond zyn. DANZIG. Een Poolsche nota. De commissaris-generaal van Polen te Danzig heeft een nota gericht tot den se naat van de vrije stad, waarin hy beves tigt, dat de Poolsche regeering niet zal kunnen dulden, dat Poolsch-Joodsche bur gers uit Danzig worden gezet. Polen zou zich genoopt zien tegenover iedere ifit- zetting van dezen aard overeenkomstige maatregelen te nemen tegenover Danzig- sche burgers, die in Polen gedomicilieerd zijn. Te Danzig doet men uitkomen, dat de door den senaat van Danzig genomen maatregelen slechts betrekking hebben op Danzigsche Joden. De senaat heeft bepaald, dat met ingang van 1 Januari Joodsche artsen te Danzig niet mèer hun beroep zullen mogen uit oefenen. Slechts op twee artsen zal deze maatregel niet van toenassing zijn. Boven dien zal het aan christen-geneesher en niet vergund zijn Joodsche zieken te behan- delea Wang-Tsing-Wei is uit de Kwo-min- tang gezet. Daaruit blijkt het beste dat China niet aan vredesvoorwaarden als die van Konoje denkt! Te Washington is de tekst gepubliceerd van een nota welke de Amerikaansche am bassadeur te Tokio, Grew, heeft overhan digd aan Sawada. den Japanschen vice- minister van bultenlaindsche zaken. De nota zegt opnieuw, dat het opleggen van beperkingen in China door Japan in- druischt tegen de wettige rechten der Ver. Staten. Zaken als wisselcontrole, gedwon gen muntclrculatie, tarlefherziening ear monopolistisch streven in sommige Chinee- sche gebieden, zyn niet slechts onbillyk en onverantwoord, maar beteekenen tevens een schending van verscheidene internatio nale overeenkomsten, welke vrijwillig zyn aangegaan. Het volk en de regeering der Ver. Staten, zoo vervolgt de nota. kunnen niet instem men met de vestiging, voor de speciale doeleinden van een derde land, van eon beheer dat hen berooft van hun sinds lang bestaande rechten van geiykheid en eer lijke behandeling, welke zij wettig en eer- ïyk, te zamen met andere landen bezitten. Fundamenteele beginselen als dat der ge- lykheid van handelsgelegenheid enz. kun nen niet door een eenzydige verklaring worden' teniet gedaan. De Ver. Staten verwerpen de Japansche „nieuwe orde" in het Verre Oosten en be houden zich alle rechten in China voor. De Vereenigde Staten zijn bereid onderhande lingen te openen om overeenkomsten in zake China aan te gaain, maar, zoo voegt de nota hier aan toe. zy zuilen niet dulden, dat Japan poogt de beginselen van gelyke handelsgelegenheid en „open deur" in China omver te werpen. Men wijst er te Washington op, dat dit de laatste Amerikaansche nota aan Japan zou zijn over het Chineesche vraagstuk. Wijziging van het Japansche kabinet verwacht. In politieke kringen verluidt, dat de Japansche minister-president Konoje voor nemens is, zoo spoedig mogelyk zyn kabi net te versterken en men verwacht een wijziging ln de samenstelling van het ministerie in deze week. Op Nieuwjaarsdag heeft de minister-president een reeks be sprekingen gehouden. (op 2 lijnen) NEDERLANDSCH ZEESLEEPWERK. De „Roode Zee" uit Zuid-Afrika terug. Gisteravond is kapitein J. Klinge met de nieuwe 1300 P.K. motorsleepboot „Roode Zee" van L. Smit en Co's internationalen sleepdienst van een dokreis, tevens de eer ste groote reis van de „Roode Zee", van Mtddlesbro naar Durban, te Maassluis te ruggekeerd Dat deze reis voorspoedig is geweest, blijkt uit het volgende: de „Roode Zee" vertrok op 7 September van Middles- bro naar Durban met het 4.000 ton nietend droogdok „Durban 2" op sleeptouw. Het convooi kwam 1 Dec. ter plaatse aan. De terugreis werd op 7 Dec. aanvaard en gis teravond 7 uur liep de sleepboot de haven van Maassluis binnen. Zij volbracht dus het traject van 7.800 myi in slechts 25 dagen. Ds. C. J. VAN PAASSEN OVERLEDEN. In den ouderdom van 71 jaar is te Haar lem overleden ds. C. J. van Paassen. eme ritus-predikant bij de Ned. Herv. gemeen te te Haarlem. Na eerst te Langweer en te Meppel te hebben gestaan, nam de overledene in 1901 een beroep aan naar Haarlem. Hij was voorzitter van de Chrlstelyke Vereen, voor verpleging van ïyders aan vallende ziekte, secretaris van het Provinciaal Kerkbe stuur van Noord-Holland en lid van het provinciaal college van toezicht op het be heer der kerkeiyke goederen en fondsen van de Ned. Herv. gemeente iu die pro vincie. Voorts was hij hoofdbestuurslid van lal van kerkeiyke genootschappen en van de middernachtzending. Ds. van Paassen was Officier in de Orde van Oranje Nas sau. De begrafenis geschiedt op Donder dag a s. onm twee uur op de algemeens be graafplaats te Heemstede. OUD-REDDER OVERLEDEN. In den ouderdom van 72 jaar is gisteren in het marine-hospitaal te Den Helder overleden de heer J. Schendelaar, een van de helden der zee van de garde van Dorus Rykers. De laatste jaren leefde hy in behoeftig» omstandigheden. Van het Dorus Rykersfonds en het Hel- dersche reddersfonds kreeg hy een kleine ondersleuning. De overledene nam aan tal van reddingen deel. Woensdag as. geschiedt de begrafenis op de algemeene begraafplaats te Huis duinen door de vereeniging van oud- redders „Moed. Volharding, Zelfopoffe ring", waarvan hy deel uitmaakte. Ir. PETIT BEDANKT VOOR ZIJN BENOEMING TE CURACAO. Ir. J. P. A. M. Petit, ingenieur by pu blieke werken te Arnhem, heeft bedankt voor zyn benoeming tot directeur by den dlënst van openbare werken te Curacao. VOORLOOPIG OVERZICHT VAN HET WEER. 1938 bracht te weinig zonneschijn. Gemiddeld over de vyf hoofdstations was in December de ochtendtemperatuur 2'It graad beneden normaal. De grootste afwy- kingen kwamen voor op den 13den en den 20sten, respectieveiyk zes graden boven en zestien graden beneden normaal, het ge middelde minimum twee graden beneden normaal. Het aantal dagen met een mini mum temperatuur beneden het vriespunt bedroeg te De Bilt 14. juist het normale aantal. Te De Bilt was op den 19den en den 20sten de maximum temperatuur be neden min tien graden. De neerslag was in Noord-Holland, Zuid-Holland, Friesland en Limburg normaal tot 10 procent, beneden normaal, overigens 10 tot 30 procent bene den normaal. Te De Bilt werden 54 uren zonneschyn waargenomen, tegen 40 uren normaal. Gemiddeld over het geheele jaar was de temperatuur 0.6 gr. boven normaal. De grootste afwykingen kwamen voor in No vember en December, resp. 3'/i graad boven en 2'/t graad beneden normaal. De jaarsom van den neerslag was 4 procent beneden normaal van 705 m.M. De grootste afwy kingen vertoonden Januari en Maart respectieveiyk 87 procent boven en 43 pro cent beneden normaal. Het aantal uren zonneschyn, gemiddeld over de vijf hoofd stations, dat normaal 1556 bedraagt, was ln het afgeloopen jaar 31 daar beneden. De grootste afwykingen kwamen voor in Maart en Juli, respectievelijk 42 uren boven en 25 uren beneden normaal. NOODLOTTIGE AANRIJDING TE NIJMEGEN. In den afgeloopen nacht is de 23-jarlge J. C. van Gaasbeek by de Van Gendtstraat te Nymegen door een personenauto aange reden. De man was onmiddeliyk dood. DE BURGEMEESTER VAN WILDERVANK OVERLEDEN. In den ouderdom van 63 jaar is in het R.K ziekenhuis te Gron'ngen overleden de burgemeester van Wildervank, de heer D. P. Teenstra. SPORTVLIEGER HEYMANS TERUG VAN URK. De sportvlieger H. Heymans. die Zater dag en gisteren gedwongen war op Uric te blijven doordat zijn toestel bij <ie landing beschadigd werd, 's heden met een soort- vliegtuig door den heer Sluyters. instruc teur van de nationale luchtvaartschool op Schiphol, afgehaald. 2—1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2