CHIEF WHIP V vlNA BUITENLAND De Leidsche Bioscoop-Programma's WAT BRENGT 1939? 20 Jaren „CHIEF WHIP op LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad anc GROOTE BALANS OPRUIMING VI55CHERIJ-BERICHTEN C. F. MEERPOEL ieders lip", want sinds 1919 is het de beste sigaret voor ieders gezondheid! Begin 1939 goed ga over op Maandagmorgen 9 uur begint onze Ook gedurende de opruiming NIEUWE RUN 36 LEIDEN FINANCIEN Algemeene Toestand Alléén: BREESTRAAT 171 VIJFJARIG BESTAAN T.A.V.E.N.O. lil de gezellig ingerichte zaal van den heer J. J. Mekel, Hoogewoerö 87. vierde de schaakvereeniging T A V.E N O haar eer ste lustrum. De voorzitter van de feestcom missie, de heer M Baart heette de tal rijke aanwezigen van harte welkom. In het bijzonder het bestuur van de bevriende schaakclub L.A.S.C. Voor het keurige bloemstuk werd dank gebracht Hierna volgde de prijsuitreiking aan de drie prominente spelers van T.A.V.E.N.O. en wel de heeren W. A. v. Schayck, J. Kan bier en A. Barkema. Laatstgenoemde kreeg nog een bijzondere onderscheiding voor Zijn prestatie in Noordwijk. Inmiddels hadden Alb. Gerritsen en zijn Du tel'. Players" de juiste stemming er in gebracht. De bestuursleden A. Sjardijn en J. Schar- loo werden met een stoffelijk blijk van waardeering herdacht aangezien zij zoolang de vereeniging bestaat, hun beste krach ten als bestuursleden gegeven hadden. Van den Leidschen Schaakbond waren gelukwenschen binnengekomen. Ook J. Koet iL A.S.C.i bracht gelukwenschen over na mens zijn club. ..De muzikale rechtspraak" van ..The Dutch Players" oogstte veel bijval, evenals de accordeonsoli van den heer B Lamge- zaal. In de pauze was er een Amerikaansche verkooping. welke het gewenschte resul taat opleverde. Alb. Gerritsen liet zich andermaal hoo- ren. waarna de voorzitter van de feest commissie de heer M. Baart het jaarfeest sloot met een woord van waardeering voor alle medewerkenden. Woensdag a.s. zal de heer C. van der Weyden. wagenvoerder bij de NZHT.M met standplaats Leiden, zijn 25-jarig dienstverband bij deze maatschappij her denken. LUCHTVAART DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 7 uur is van Schiphol naar Indië vertrokken de ..Buizerd" met gezagvoer der Brugman. Aan boord bevonden zich drie passagiers. Voor de tusschentrajecten hebben 5 passagiers ge boekt. Medegenomen werd 235.594 K.G. vracht. 451.211 K.G .briefpost en 36.880 K.G. pakketpost. IIN/T IN IITTERE! KUNSTKRING „HET SCHOUWSPEL De door ongesteldheid van Adolphe Engers uitgestelde voorstelling van „Ik heb den graaf vermoord" zal nu'plaats vinden op 19 en 20 Februari 1939. Tevens zij medegedeeld dat op 22 en 23 Ja nuari 1939 het gezelschap Jan Musch de derde voorstelling zal verzorgen met ..Lodewyk den Elfde", tooneelspel in vier bedrijven door Louis La tour. Midza-bons TELEF:t24hiGIRO 45Q2Ö 5019 (Ingez. Med.) „Witte Zee" IJM 67, 575 m. diversen en 110 stuks stijve kabeljauw. Flamingo" IJM 24, 1340 m. diversen en 120 stuks kabeljauw. Onder deze vangsten bevinden zich 1800 man den koolvisch. VKGHPH IJZEN. VERWACHTE SCHEPEN. Thuiskomende voor de Maandagmarkt: „Caroline" IJM 26, 1040 m. diversen en 300 st. ijskabeljauw. „Hercules" IJM 196, 790 diversen-en 75 stuks stijve kabeljauw. IJMUIDEN, 31 Dec. Tarbot f. 1.251.00 per kg., tong f. 1.100 94 per kg., heilbot 95 ct. per kg griet f. 29—16.50 per 50 kg., groote schol f. 17.5015.50. middel schol f.2115.50, zetschol f.3522, kleüischol f.30—7.50, schar f. 11—6. groote gul f. 8—7.50. kl. gul f. 7.504.50, wijting f. 2.600.85, versche haring f. 3.502.70. kabeljauw f. 6042 per 125 kilo. rog f. 148.50 per koop. Besomming treilers: IJM 97 f.2940. Loggers: KW 169 f.110. KW 78 f,1700. KW 74 f.2050. Loggers met versche haring: SCH 180 f.310. SCH 89 f. 330. SCH 72 f. 300. SCH 81 f. 180. SCH 46 f.210. VL 103 f.120. VL 97 f.680. VL 114 f.40. VL 190 f.520. VL 195 f.750. VL 197 f.400. VL 199 f.570. VLAARDINGEN. 31 Dec. Van de haringvisscherij kwam binnen: VL217 met 17 last pekelharing. Veertien schepen hebben vanmorgen hun vangst gemeld. Zij vingen te zamen 375 kantjes. Hieronder waren: KW 123 12 k„ KW 4 20 k„ KW 176 20 k„ KW 42 17 k„ KW 151 40 k., KW 32 12 k.. KW 135 17 k„ KW 36 8 k. Hoogste schot 150 kantjes; laagste 2 kantjes. 5940 (Ingez. Med.) W. HOOGENSTRAATEN Co. Vergadering van aandeelhouders. De gistermiddag te Leiden gehouden alge- meene vergadering van aandeelhouders van de Nederlandsche Fabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen v.h. W. Hoogenstraaten en Co. Leiden, t-e Alkmaar, heeft de jaarstukken over 1937/1938 goedgekeurd. Aan het verslag van commissarissenis ontleend, dat het nadeelige saldo, ongerekend de afschrijvingen, bedraagt f. 13,985. Uit het verslag van de directie stippen wij aan: Waren de verwachtingen voor het afge- loopen jaar laag gestemd en zijn ook de eind resultaten nog ongunstig geweest, toch hebben zich eenige lichtpunten voorgedaan: Een breed opgezette poging, om onder de bedrljfsnooten tot overeenstemming te geraken tot het tegengaan van de ieder jaar wederom blijkende overpro ductie. welke de rentabiliteit van de geheele industrie vernietigt, is in eersten opzet ge slaagd. Wanneer de onontbeerlijke sanctie van over heidswege zou worden verkregen, aldus het ver slag. dan kan de toekomst althans voor de eerst volgende jaren met meer vertrouwen worden tegemoet gezien, daar zoowel de omzet als de relatiekring zich steeds op bevredigende wijze is blijven uitbreiden. Omtrent het thans loopende boekjaar hoopt de directie dat dit in leder geval niet meer ver liesgevend zal zijn. De balans per 1 Mei 1938 luidt: Activa: fabr., mach. en terr. f. 126,094; goe deren f. 154.999; kassa f.279: postchèque- en giro dienst f.1396; deb. f. 39.427; verliessaldo v. jaren f. 185,322, vermeerderd met het bedrijfsverlies 1937/1938 ad f. 21,223. totaal verlies f. 206.545. Pasiva: gepl. aandeelenkap. f. 350.000; credi teuren en bank: f. 178,692, onderverd. divi dend f49. De verlies- en winstrekening luidt: Debet: onk. f. 118,035. afschr. f.7238. int. f. 13.667. Credit: bruto winst f. 117.717. bedrijfsverlies f. 21.223. De vergadering herbenoemde tot commissaris prof. A. B. A. van Ketel. 0E KLOK SLAAT TWAALF EN VOOR ONS LIGT EEN SMETTELOOS NIEUW JAAR. 400 SMET'LOOS IS 00K ONZE WASCH. JA HEUSCH,PROBEERT UT MAAR/ BEL VEREENIGDE-WAS5CHERIJEN WITTE SINGEL-13- LEI OEN TELEFOON120 6 5941 Duitschland richt verwijten tot de Amerikaansche regeering. In een blijkbaar van welingelichte zijde geïnspireerd artikel over de aanvallen van den Amerikaansehen minister van binnen- landsche zaken Ickes, op de houding der Duitsche regeering, schrijft de „Voelkischer Beobachter" o.a.: „Dat het Amerikaansche ministerie van buitenlandsche zaken de smakelooze uit vallen van minister Iekes tegen Duitsch land nog tracht goed te praten, werpt een schril licht op de wijze, waarop de Duitsch- Amerikaansche betrekkingen zich onder het tegenwoordige regime in Washington ontwikkeld hebben. Ieder normaal mensch vraagt zich af, waarom deze hysterische hetze tegen Duitschland? Willen de Vereenlgde Staten in elk ge val een conflict met het Duitsche volk for- ceeren? Het Duitsche volk wil met het Ameri kaansche volk in kalmte en vrede leven en kan niet gelooven. dat de meerderheid van het Amerikaansche volk de tegenwoordige hysterlsch-uitdagende catastrophe-politiek van Washington goedkeurt Daarvoor ls het te duidelijk, dat de elkaar snel opvolgende uitvallen der verschillende Amerikaansche regeerlngspersonen alleen maar een gevolg zijn van den Joodschen druk, die de bewegingsvrijheid van het tegenwoordige regime in Washington reeds lang in boeien geslagen heeft. De „VB." oppert dan het denkbeeld, dat een crisis in de Dultsch-Amerikaansche betrekkingen Washington op het tijdstip, waarop het congres weer bijeenkomt, gele gen komt, opdat het argelooze volk de ge weldige bewapening plausibel schijnt. Het tegenwoordige regime ln Washington heeft in zijn zes jaren ln een steil oploo- oende curve reeds 5Vi milliard dollar voor bewapeningsdoelelnden uitgegeven. Dat ls zelfs voor Amerikaansche financleele ver houdingen een geweldig bedrag Het nieuwe programma moet dit alles echter verre in de schaduw stellen. Zou Roosevelt het politietoezicht over de ge heele wereld willen uitoefenen? Wij zouden de tegenwoordige politiek van Washington ernstiger moeten beoordeelen, als wij niet de overtuiging hadden, dat de Joodsche oorlogsstokers ln de Vereenlgde Staten tenslotte toch ontmaskerd worden en dat in Amerika nog gezond denkende mannen aan het werk zijn, die niet toe laten. dat hun volk in een catastrophe wordt gestort. Steeds groter wordt het aantal stemmen van de mannen met Inzicht, die krachtig den eisch stellen: weg met het oorlogs- iawaai. Het blad vervolgt: Vele Jaren lang is Duitschland de op één na beste klant der Vereenlgde Staten geweest. Deze bloeiende Amerikaansche handel ls onder de tegen woordige regeering. die eerst onmachtig en daarna zelfs welwillend tegenover de Jood sche boyeotters stond, ten gronde gericht. De „V.B besluit aldus: Van de vele re soluties. die bij het nieuwe jaar door de pers ter kennis van het Amerikaansche volk worden gebracht, zou de volgende resolutie zeker een bijzonderen weerklank ■/inden: „Hondcrdvijfentwlntlg millioen fatsoenlijke Amerikanen vijf millioen Joden in de V. St. uitgezonderdzouden het als een dienst aan hun eigen land be schouwen. als aan de hysterische hetze tegen het Duitsche volk een einde zou worden gemaakt en de Amerikaansche Nu ik. 1938, ga scheiden en mijn op rechte dankbaarheid uitspreek voor het genoten vertrouwen, geef lk jou, piepjong 1939 den raad, Je van ieders gunst te verzekeren door steeds kwalitelts-producten te brengen. 6220 (Ingrez. Med.) B Luxor-Theater. Wat doet ge als ge in een periode van uiterst moeilijke finan- cieele omstandigheden per deurwaarder de tijding krijgt, dat ge van een gierige tante een erfenis ontvangen hebt? Ge juicht, ge zingt, ge fantaseert en bent bij voorbaat al royaal in het vooruitzicht van het kapi taal. dat ge binnen enkele dagen het uwe noemen kunt Zóó doet ook Heinz Rühmann, die in zijn ro! van een armen kapper bericht krijgt dat tante Annabella hem al haar geld vermaakt heeft en tegelijkertijd den sleutel ontvangt van haar woning, waar de schatten op hem liggen te wachten. En die opgewondenheid ls begrijpelijk want onze kapper stónd aan den rand van een fail lissement, zoodat het hem voorkomt alsof voor hem plotseling de hemel op aarde is neergedaald! Hoe stom verbaasd staat hij echter als hij de woning van de nu in eens zoo sympathieke tante binnenstormt en. na alle kamers in stormtempo te heb ben verkend, tot de teleurstellende ontdek king komen moet dat de gansche erfenis niet minder maar ook niet méér dan der tien doodgewone stoelen omvat, benevens een welgelijkend portret van tante aan den wand. Wig zitn de Illusies, wég alle hoop, wèg alle blijdschap, en in diepe verontwaardi ging (cn mede om de kosten voor de terug reis te bekomen) sleept onze kapper de stoelen naar een handelaar ln tweede- handsch goederen, die een klein voorschot geeft en belooft de stoelen zoo mogelijk vcor hem te zullen verkoopen. Wat zoudt gij doen, lezer, indien ge in de plaats van Rühmann waart geweest, en daarna ontdekte, dat tante's portret aan de achterzijde de simpele, zij het zeer ver rassende, mededeeling bevatte dat zij u wel degelijk haar geld vermaakt heeft, name lijk honderdduizend mark. maar dat zij dat bedrag heeft verborgen in een der dertien stoelen. wc"-e ge zoo juist naar een uitdra ger 1' ebt gesleept Zoudt ge niet pre cies als het kappertje naar Hans Moser, die als har''e'.aar optreedt, stormen en na de trieste ontdekking dat hij alles reeds van de hend gedaan heeft, een plan opstellen om de stee'en weer te bemachtigen, het k te ?t hei kost? Nu l n Rühmann en Moser de bij uitstek gcc'.iikte personen om bij hun nogal moei lijk ond rzoek van het eene avontuur in het andere te rollen en de toeschouwer lacht zich bijgevolg tranen van vreugde oim zooveel dwaasheid! De stoelen zijn in en kele uren over heel de wereldstad verspreid en het is een ingewikkelde geschiedenis om de namen der eigenaren te weten te komen en daarna een voorwendsel te bedenken om zich toegang te verschaffen tot hun wonin gen of kantoren of werkplaatsen teneinde, met behulp van een scherp mes, een onder zoek naar de erfenis in te stellen. Wat vele slachtoffers onder die omstandigheden van de beide zonderlinge indringers denken, laat zich raden en de situatie wordt dan ook steeds dwazer totdat tenslotte enfin, de oplossing is te aardig om haar te verraden. Wij behoeven hier nog slechts aan toe te voegen dat de regie prachtig ln den stijl der twee groote komieken geble ven is, zoodat men rekenen mag op eenige buitengewoon vroolijke uren Voor de pauze draalt in Luxor eveneens een Duitsche film met Victor de Kowa en Louise Ulrich in de voornaamste rollen. Casino-Theater. - De onsterfelijke roman van Jules Verne heeft de stof geleverd voor de avontuurlijke film „De kinderen van kapitein Grant" Met onverdeelde aan dacht hebben we de opsporing van kapi tein Grant gevolgd ln een bonte reeks van avonturen Het was in het Jaar 1864. dat een schitterend jac|jt, de „Duncan", langs de kust van Schotland voer. toen de eige naar, lord Glenarvan een haal ving en bij het openhakken van het dier ln de inge wanden een flesch vond, met eenige door het zeewater gedeeltelijk vernietigde papie ren. Niettemin kon men er uit opmaken, dat de driemaster „Britannia" vergaan was en dat de kapitein. Grant genaamd, op den 37sten breedtegraad om hulp vroeg. Een half ultgewisclit woord uit het document voert het spoor naar Patagonië en met de belde kinderen van kapitein Grant aan boord, zet lord Glenarvan koers naar Zuid- Amerika. Aan de kust var. Patagonië aan<- gekomen. begeeft het gezelschap zich op weg om het vasteland te doorkruisen langs den 37sten breedtegraad, terwijl de ..Dun can" langs Vuurland zal varen. Tallooze gevaren bedreigen de expeditie op de 1400 K.M. lange reis. Moeilijk begaanbare we gen, sneeuw van de bergen, uitbarsting van een vuurspuwenden berg moeten de ont dekkers trotseeren. zonder nochtans eenig spoor van kapitein Grant te hebben ge vonden. Doch de 37ste breedtegraad loopt I niet alleen door Patagonië, ook over Australië loopt deze parallel en dus reist men met vasten wil en onuitputtelijke volharding naar Australië. Hier ontmoet men een ouden bootsman van kapitein Grant, die geen al te goede bedoelingen heeft. Na veel wederwaardigheden komt er ten slotte een gelukkig einde aan de ge vaarlijke expeditie en kapitein Grant wordt op een verlaten eiland gevonden, waarna een gelukkige hereeniging met zijn kinde ren volgt. Een uitstekend ensemble speelt dit avonturenverhaal met bravour en span ning. De tweede film is „Amor ln het waren huis", een vermakelijke rolprent, met veel humor en aantrekkelijk spel. Rex-Theater. Met twee groote films, elk uitblinkend in haar soort, luidt Rex het oude Jaar uit en het nieuwe jaar In. „Ma rinepronkstukken" ls een uiterst sportieve rolprent van het Amerikaansche cadetten- leven. De Amerikanen pronken nu eenmaal graag met hun vloot en de opleiding van de jonge cadetten in de Academie en ook deze film speelt zich voor een groot deel af op de terreinen van de Academie, waar duizenden jongemannen opgeleid worden voor marine-officier. Evenals haar voor gangsters in dit genre, volgt men ook dit scenario met meer dan gewone aandacht. De cadet, gespeeld door Robert Young, is de centrale figuur in dit verhaal, die zich riet zonder bijbedoelingen bij de „Navy" gevoegd had, want een elegante uniform biedt steeds betere kansen om „rijk" te trouwen. De jongeman heeft stellig bijzon dere capaciteiten, maar hij is zich óók van eigen voortreffelijkheid wat al te veel be wust, met het gevolg, dat botsingen met de sfeer van het Instituut niet kunnen uit blijven Robert Young speelt den zelfbewus- ten adelborst en verder wordt hij door een prima rolbezetting aangevuld, zoodat de kwaliteiten van deze rolprent velerlei zijn, niet in het minst door de vlotte regie van Sam Wood, die met opmerkelijke frischheld en zwier dit verhaal ln beelden omzette. Edide Cantor ls de komiek in „Ali Baba komt naar filmstad." Het is een kostelijke film met tientallen grapjes over het Aine- rika-van-vandaag. Een brillante persiflage over Amerikaansche toestanden geeft Eddie Cantor hier ten beste, een parodie, zooals een niet-Amerikaan deze niet beter kon vervaardigen. Eigen fouten en tekortko mingen worden heerlijk in het zonnetje gezet en men kan er herhaaldelijk en har telijk om lachen. Als hoofdfilm brengt het Lido-Theater deze week de M.G.M.-film „De branie van Oxford." Robert Taylor, Lee Sheridan, als de branie van Oxford is een Amerikaansch sport-fenomeen, die zonder siag of stoot de oude wereld denkt te veroveren door j zijn record-prestaties. Het ls echter jam mer, dat hij zelf zoo zeer overtuigd ls van eigen kunnen. Op de reis naar Oxford ont moet hij ln den trein eenige as. studlege- nooten, tegenover wie hij hoog opgeeft over zijn prestaties. Bij deze lieden valt dit niet in den 3maak en derhalve besluiten zij hem eens op flinke wijze te ontgroenen, doch al spoedig blijkt hij werkelijk een all round sportsman te zijn. De oorspronkelijke anti pathie gaat over ln sympathie en tenslotte wordt hij één van de meest gevierde stu denten in Oxford. Op weergalooze wijze vervult Robert Taylor de rol van den spor tleven student. Naast hem mogen nog wor den genoemd Lionel Barrymore en Orvlen Leigh als de charmante boek- verkoopster Deze film mogen wij wel beschouwen als één der beste, door Conway geregisseerd, mede doordat zij een goeden kijk geeft op het sportleven ln Oxford. Voor de pauze genoten wij van een uit stekende rol der lieftallige Jane Withers, die ditmaal optreedt in de film „Zigeuner bende". Ondanks haar Jeugdigen leeftijd vervult *ij de rol van aanvoerster van een zigeunertroep op buitengewone wijze. Ook liefhebbers van harmonica-muziek kunnen hun hart ophalen, aangezien Bar- rah Mlnevitch met zijn „mondharmonica- nen" hun op dit gebied veel genot ver schaft! In Trianon-Theater" viert deze week de romantiek hoogtij. Robin Hood, de bekende figuur uit de Middeleeuwsche geschiedenis van Engeland, heeft er zijn Intrek genomen en viert er groote triomfen in een film, welke een bloemlezing vormt uit zijn aan avonturen overvuld leven. Wij willen met een enkel woord de historische kennis van onze lezers opfrlsschentoen koning Ri chard Leeuwenhart ln de 12de eeuw met zijn kruisvaarders naar het Heilige Land trok, stelde hij zijn broer Prins Jan aan als regent over Engeland. Deze laatste was evenwel onwaardig een zoo hooge plaats te bekleeden: hij was wreed en gewetenloos en onderdrukte met zijn vrienden, de Nor- mandlsche edelen, de Saksische bevolking op schandelijke wijze. Als beschermer van de arme onderdrukten en als wreker van het schreeuwende onrecht wierp zich op een Engelsch edelman. Sir Robin Hood van Locksley, die zich door zijn driest optreden al heel spoedig de haat van Prins Jan en zijn edelen op den hals ha? 1de. Dit weer hield Robin niet om overal waar hl) de kans schoon zag, de onderdrukkers schade toe te brengen en met den behaalden buit zijn beschermelingen te bevoordeelen, het geen hem bij het volk een geweldige popu lariteit en grooten aanhang bezorgde, doch anderzijds zijn vijanden tot het uiterste prikkelde. Robin wordt vogelvrij verklaard; verschillende pogingen in het werk gesteld om hem door geweld of list te overmeeste ren, niets helpt; telkens weet Robin weer op het laatste oogenblik den dans te ont springen. Men kan overigens niet zeggen, dat Robin 't gevaar ontloopt; hij schroomt zelfs niet om zich nagenoeg ongewapend naar het kasteel te begeven, waar Prins Jan en zijn edelen aan een maaltijd ver- eer.igd zijn'en daar harde waarheden te zeggen. Maar mede dank zij zijn meester schap in de schermkunst weet hij ook nu weer ongedeerd te ontkomen. Maar ééns schijnt hij toch zijn krachten te hebben overschat en te veel op zijn gelukkig ge sternte te hebben vertrouwd; na afloop van een boogschutterswedstrijd, vaarin hij na tuurlijk de overwinning behaalt, wordt hij in een valstrik gelokt en even natuurlijk ter dood veroordeeld. Reeds heeft Robin het schavot beklommen en bungelt de strop al om zijn hals, als zijn vrienden ko men opdagen en op het allerlaatste oogen blik uitkomst brengen. De mogelijkheid daartoe werd geschapen door Jonkvrouwe Marian, een pupil van Koning Richard, die naarmate zij Robin beter leert kennen, een groote liefde voor hem opvat. Prins Jan ontdekt het verraad en maar al te graag veronderstellende dat zijn broer tijdens den Kruistocht om het leven is gekomen, be sluit hij zichzelf tot koning van Engeland te laten uitroepen. Een van zijn eerste re- geeringsdaden zal dan zijn het doodvonnis van Jonkvrouw Marian te onderteekenen! De doodgewaande koning ls evenwel in En geland teruggekeerd, waar hij In de ver momming van geestelijke rondzwerft. Ook dit komt Prins Jan ter oore en vreezende, dat het koningschap hem zal ontgaan, be sluit hij zich van zijn broer te ontdoen, doch deze heeft InmiddeLs op toevallige wijze kennis gemaakt niet zijn trouwsten vazal Robin Hood. En voor de laatste maal ervaren de trouwelooze regent en zijn vrienden welk een geducht tegenstan der Robin is. Koning Richard Leeuwenhart betijgt weer den troon, aan de onderdruk kingen komt een einde; vrede en recht vaardigheid regeeren weer in Engeland. Dat Robin als belooning voor zijn moed 'sko- nings pupil tot echtgenoote krijgt, behoeft nauwelijks meer gezegd Het avontuurlijke leven van Robin Hood is door Warner Bros in natuurlijke kleu ren op den celluloïdbaan vastgelegd De titelrol wordt vervuld door Errol Flynn, die door zijn groote beweeglijkheid en weerga looze schermkunst af en toe doet denken aan Douglas Fairbanks in zijn grooten tijd van „de drie Musketiers". .Het teeken var. Zorro" e.a. Olivia de Havilland is zijn be koorlijke tegenspeelster ln deze aan sen- sationeele gevechten rijke film. waarin hst rechtsgevoel ln alle opzichten wordt bevre digd. In het voorprogramma" wordt d» voor naamste plaats ingenomen doo1' „Welkom vreemdeling", een Amerikaansche film met een humoristisch slot. dat ln de zaal ware lachsalvo's ontketende. 2—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2