LEIDSCH DAGBLAD Tweede Bied Dtettag 27 Cecemher 1938 Het schaatsenrijden in de Omgeving YISSCHERIJ-BERICHTEN Teleurstellingen voor tochtenliefhebbers Hevige wind veroorzaak! ernstige verkeersstagnalie Het ijs thans niet meer berijdbaar VRAGENRUBRIEK 3-2 NOORDWIJKERHOUT. Tot ouderling der Ned. Herv. Kerk is benoemd de heer G. Wesseling en tot tij delijk diaken, de heer L. C. Bouwmeester. NOORDWIJK BINNEN. Korst feestviering Ned. Herv. Kerk. In de Ned. Herv. Kerk werd op den 2den Kerstdag met de leerlingen der Zondags school het Kerstfeest gevierd. Ds Siddré opende en verzocht te zingen Ps. 150 vs. 1, waarna spr. voorging in ge bed. Daarna berustte de leiding bij den heer H. Sleeboom, die voor het verdere ge deelte van den avond zorgde. Het was een wijdingsvolle bijeenkomst. Bij het naar huis gaan ontving elk kind een boek als Kerstcadeau. Filmavond der N.C.R.V. In de Ger. Kerk aan de Vlnkenlaan werd de N.C.R.V.-film vertoond. De heer J. Juck, dir. der Willem v. d. Bergh Stichting opende met het gezamenlijk laten zingen van Ps. 75 1, waarna hij voorlas Ps. 8 en in gebed voorging. Na een kort propagandistisch woord verd de bekende film vertoond onder lei ding van de heeren R. van Reeuwijk en B. Veenstra. Ook eenige andere films stonden op het programma. De heer J. de Wit sprak een dankend slotwoord, ook tot de dames die collecteer den, alsmede tot den heer A. Meijers, die de orgelbegeleiding op zich had genomen. Tot slot werd gezongen Ps. 89—7. Met dankgebed werd deze mooie film- ovond besloten. OEGSTGEEST. VELE VASTGESNEEUWDE AUTO'S. De hevige wind veroorzaakte Zaterdag namiddag en -avond een zeer ernstige verkeersstagnatie. Reeds vóór 6 uur waren in de Dorps straat eenige auto's en de electr. tram ge heel vastgesneeuwd. De politie trok er di rect op uit om verder onheil te voorkomen en leidde het verkeer om over den Almon- deweg. Weldra bleek ook. dat langs dit weggedeelte het verkeer niet kon doorgaan, veroorzaakt door tal van vastgeraakte auto's, w.o. ook die van de politie. Spoedig moesten andere maatregelen getroffen worden. Het ge- heeie politiecorps was in de weer, om dat ook de Rijnsburgcrweg cn de Rijn- zichtweg niet meer begaanbaar waren door de vele vastgesneeuwde auto's. Onder leiding van den gemeente-opzich ter, den heer A. J. P. Bakkers, is het ge- meentepersoneel, uitgebreid tot 20 man. omstreeks 6 uur begonnen met het vrij maken van auto's en den rijweg op tal van plaatsen in de gemeente. Dit werk is tot middernacht onafgebro ken voortgezet en eerst tegen dat uur was voor de meeste vervoermiddelen de afzet ting opgeheven. RIJNSBURG. Oprichting van een IJsclub. In een vergadering in café Centraal werd besloten tot oprichting van een IJsclub. Als voorloopig bestuur treden op de heeren IC. Breedijk, voorz.; W. Verbree. A. Pauw, W. L, v. Gugten, Penningmeester en K. v. Klaveren. Tot eerste ambtenaar ter secretarie alhier is benoemd de heer W. van Essen gem. ontvanger en ambtenaar ter secretarie te Zelhem. Vanwege de Diaconie der Geref. Ker ken zijn aan de daarvoor in aanmerking komende gezinnen brandstoffen en levens middelen verstrekt. Met de leerlingen van de Zondags scholen der verschillende kerken werd het Kerstfeest gevierd. Door de onderwijzers •.verden toepasselijke verhalen verteld en de kinderen onthaald. Van de zijde der ouders bestond groote belangstelling. SASSENHF.IM. DÉRAILLEMENT VAN ELECTRISCHE TRAM. Ernstige schade. 9P den afrit nabij het viaduct aan de Klinkerbergerbrug had 's avonds een de raülement plaats van de tram Leiden Haarlem. De tram, bestuurd door W. uit Leiden, kwam op enkel spoor aangereden. BIJ het oprijden van den wissel derailleerde zij, daar de tong der wissel niet geheel aangesloten was. De tram kwam naast de rails te staan en botste hierdoor tegen een mast der bovenleiding op, die ernstig be schadigd werd. Ook de tram bekwam ern stige schade en werd aan de linkerzijde over een groot stuk verbrijzeld. De passa giers maakten angstige oogenblikken door. Direct werd met het opruimingswerk be gonnen; de tram is naar de remise te Rijnsburg vervoerd. Vergadering Sassenheimsche IJsclub. In de alg. vergadering van de Sassen heimsche IJsclub werden de aftr. bestuurs leden, de heeren A, J. C. v. Breda, J. W. N Bakker, J. W. de Gruyter en G. Vlasveld Jr. bij acclamatie herkozen. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat het batig saldo f. 177.78 be draagt; het aantal leden is 88. voor enkele jaren was dit 200. Over den te houden rondrit werden mede- deelingen gedaan; 6 deelnemers gaven zich op. Na verloting volgde sluiting. Kerstuitvoering „De Lofstcm". De Herv. Zangvereeniging „de Lofstem" gaf in de Herv. Kerk een Kerstuitvoering onder leiding van haar directeur, den heer C. v. d. Keur uit Leiden. Na opening voerde het koor uit het Kerstoratorium ,,'sHeilands geboorte" van H w. de Wolff. Zoowel het koor als de soliste (en koorlid i gaven bewijs van degelijke studie. Wij kunnen de vereeni- De ijsvreugde is tijdens de Kerst dagen niet zóó geworden, als velen, die het plan hadden, een tochtje in de omgeving te gaan maken, zich daarvan voorgesteld hadden. Men wist reeds, dat het maken van tochten over lange afstanden onmogelijk was, doch velen koesterden toch de stille hoop. dat het nog wel mee zou vallen. Doch hoé onbestendig het weer en daar mede natuurlijk ten nauwste verbonden de toestand van het Ijs was, bleek allereerst wel. toen het Zaterdagmiddag- en -avond hevig begon te waaien en er op het wijde veld soms wel een orkaan blies. Hierdoor werden trajecten, die Zaterdag nog berijd baar waren, in een oogwenk weer toege- sneeuwa, zoadat het onmogelijk was, er den volgenden morgen doorheen te komen. Vele tochtenmakers naar verschillende richtingen hebben daardoor groote teleur stelling ondervonden en waren genood zaakt halverwege terug te keeren. Velen moesten zich dus tevredenstellen met het rijden op de schoongeveegde ijs banen van vele clubs, terwijl o.a. ook op de Leede en de Poel te Warmond, waar het ijs in uitstekende conditie verkeerde, druk gereden werd. Het Oegstgeesterkanaal had echter weer veel van den stormwind te lijden gehad, zoodat ook daar slechts met veel moeite overheen te rijden was Was het maken van tochten dus een onmogelijkheid, de hoop hierop kanthans wel voorloopig geheel opgegeven worden- nu de dooi is ingetreden, terwijl het sinds gistermiddag bovendien veelvuldig ge sneeuwd en geregend heeft. Het gaat thans met het ijs hard bergafwaarts De plotselinge algeheele omslag van het weer. heeft het ijs natuurlijk ook in onze omgevin" allermlserabelst gemaakt, zoo dat wij thans niemand meer kunnen aan bevelen zich er ou te begeven. Wij willen dan ook eventueele waaghalzen er ernstig op wijzen zich niet overmoedig te betoo- nen, want vroegere ijsperiodes hebben veelvuldig bewezen dat dergelijke onvoor- zic'ntigen hun houding met een jammer lijken dood moesten bekoopen1 Intussohen mag deze beschouwing toch niet tot te veel somberheid aanleiding ge ven, want al is de toestand velen sterk tegengevallen, ook al omdat over lange afstanden en op het Kagermeer nog geen banen geveegd waren, toch heeft menig schaatsenliefhebben „op den korten af stand" zijn hart kunnen ophalen! En ve len waren dan ook dankbaar gestemd, dat zij na zóó vele ijslooze winters, toch wee- eens de schaatsen konden onderbinden, al haalde het niet bij vroeger. Ware de sneeuwval tijdens de vorige week niet in getreden. hoe anders zou het er overal uitgezien hebben! Toch is er veelvuldig gereden. Uit Alphen meldt men ons, dat zcowel Zaterdag als de beide Kerstdagen volop geprofiteerd is. niet alleen op de Aiphênsche Ijsbaan, maar op den Rijn Daar er tijdens de Kerstdagen bijna niet geveegd werd. was het rijden voor liefhebbers van tochten dikwijls uiterst vermoeiend. Nabij het Goudsche rijpad werd Zater dagmiddag een hardrijderij voor behoef- tigen gehouden. Aan niet minder dan bijna 40 gezinnen kon een aangename Kerstmis worden bezorgd, door hen in bezit te stel len var. verschillende levensmiddelen. Bo vendien had het bestuur 3 pritzen beschik baar gesteld voor de beste rijders. De prijzen werden behaald door J. Nagel 1? Dr., E. v d. Werf 2e en 3e P. Stehouwer Op 2en Kerstdag werd 's middags nabij hotel 's Molenaars een koppelwedstrijd voor heer en dame georganiseerd. Honderden en honderden sloegen deze zeer interessante wedstrijden gade. Dank zij de medewerking van de directie van genoemd hotel de heer v. Griethuizen en de andere commissieleden te 's Mole naars de heeren Smit. Taberne ca. was deze wedstrijd een succes. De uitslag luidt: le pr. de heer J. Bulk met mej. Kromhout; 2e D. v. d. Broek met verloofde; 2e Han Hollander met verloof de; 4e P. Bezemer met mej. G. Zaal; 5e A Post met mej. D Post; 6e Domve de Jong met mej. Bouthoorn; 7e P. Sneeuw met mevr. P. A. v. Vliet en 8e W. Post met ver loofde De uitslag van de ringrijderij voor paren op de Alphensche Ijsbaan luidde: le pr. mej. B. de Wit en de heer L. Boot: 2e mei. C. Bergshoef met den heer A. Bergshoef: 3e mej. M. de Wit met den heer J. K Bal. De Ver. „Wintersport" te Zwammerdam organiseerde een ringrijderij voor paren. De uitslag was, dames: le pr. mej. Cl. v. Staveren, 2e mej. Wil. v. Muiswinkel, 3e mej. Zwarts. Heeren: le pr. D. Vergunst, 2e G. v. Muis winkel. 3c W. v. d. Panne. De voorzitter de heer J. H. Rutinp reikte in hotel „De Rustende Arend" de prij zen uit. Zaterdagmiddag organiseerde de IJsver- eeniging te Wou'orugge een wedstrijd voor den door haar beschikbaar gestelden beker. Den heer C. Wittebol mocht het geluk ken met ongeveer een halve meter vóór. den beker voor den tweeden keer op zijn naam te brengen. Ondertusschen word. de jeugd op de zui delijke baan bezig gehouden met snelheids wedstrijden, verdeelct in drie groepen. Hier voor was vanwege de IJsvereeniglng een a-ntal mooie prijzen beschikbaar gesteld; bovendien was er voor eiken deelnemer een versnapering. De ijsclub .Eendracht" te Rljnzater- woude hield een wedstrijd voor behoeftige gezinnen. De uitslag was: le pr Reumerman. 2e C. Overdevest, 3e J. van Schage. Door de N V. Gebr. Oppelaar te Koude kerk aan den Rijn werd een wedstrijd voor hardrijden georganiseerd voor het perso neel. De uitslag was: Ouderen: le G. J. Pont, 2e K. Schelllngerhout, 3e J B. C. Hogenes, 4e Jac. Ravensbergen. Jongens: le R. de Jong, 2e H. v. d, Meij den, 3e W v. Wapeningen. Ook door de fa. C. M Oppelaar werd een wedstrijd georganiseerd. Uitslag jongens: le C. Guldemond 2e G. de Wit. 3e L. Verbaan. Ouderen, le D. Guldemond, 2e J. Kage- naar. 3e K. Schellingerhout. 4e G. Lekx, 5e H. Schellingerhout. 6e G. Schellingerhout. Voor beide wedstrijden waren de prijzen levensmiddelen. De Rijn die onder Koudekerk eerst zoo mooi berijdbaar was. was na den harden wind van Zaterdag ook weerop vele plaat sen met sneeuw bedekt, zoodat het voor de vele „trekkers" geen pretje was! Dé ijsclub „Ijsvermaak zij ons doel" te Oude Wetering hield een estafettewedstrijd voor haar leden. Na verschillende span nende ritten luidde de uitslag: le pr. ploeg J. Hogeboom. 2e pr. ploeg H. de Jeu. 3e pr. ploeg R. Turk cn 4e pr. ploeg C. Boers. De ijsclub „Excelsior" te Bilderdam (gem. Leimuidenl organiseerde onder flinke be langstelling een ijsfeest. Het rtn.gr ij den werd gewonnen door mej. A. Hartveld uit Ter Aar; 2. mej. de Vries: 3. mej. O. v. Lien- den en 4. W. Molenaar. De voorzitter de heer M. A. Breeuwe reikte de prijzen uit. Onder zeer groote belangstelling werd ook te Benthuizen een hardrijderij gehouden, lste pr. J. Bregman Amz., 2e pr. P. de Rui ter, 3de pr. C. de Ruiter. Te Katwijk aan den Rijn was groote animo voor den wedstrijd der ijsclub „Voorwaarts". De uitslag was: lste pr. Rie Ou ets hoornJ. Pennes; 2de pr. mej. v. d. Meij en S. van Beelen; 3e pr. Sophie ,v. Tol en H. v. Tol; 4e pr. mej. C. Verhaar en H. G. Jonker. 5e pr. mej. C. v. d. Gugten en D. v. d. Gusten. Een troostprijs kregen mej. v. Delft en G. v. Delft. ..Quick Boys" organiseerde voor de voet ballers een wedstrijd op de ijdbanen van O. Z. O D. De uitslag luidde: le pr N. v. d Boon; 2e pr C. v. Rijn; 3e pr. J. Minnee; no. 4. A. Schoonertberg. In de verliezers- ronde wist A. Parlevliet den lsten prijs en D. Stavleu den 2den prijs te bemachtigen, terwijl de jongste deelnemer M. Vardoes een troostprijs kreeg toegewezen. Gisteren organiseerde de voetbalvereen. „Hillinen" te Hlll9gom een wedstrijd in hardrijden. De uitslag was: 1. H. Willemse; 2. W. Verbeek: 3. F. Ftjma; 4. D. v. Oude- jans. Afd. veteranen: 1. D. v. d. Burg; 2. A. G. van Wolderen; 3. N. W. v. d. Meer; 4 P Geljon. De prijzen werden uitgereikt in café Rutten. Gisteravond vond te Hillegom tijdens den sneeuwval een gecostumserd ijsfeest plaats. De prijzen werden als volgt toegekend: 1. J. de Kaay (Schot); 2. Speelman iMexicaan 3. mej. en de heer Buckens fFriesch paar 4. T. v. d Loo (opoe). Ér waren talrijke deelnemers. De IJsclub „Uiterweg" te Aalsmeer orga niseerde een ringrijderij voor paren, waar van de uitslag was: 1. G. Maarse en dame; 2. D. Spaargaren en dame; 3. M. de Jong en dame; 4. G. Spaargaren Jbn. en dame, 5. A. Alderden en dame. 6. G. v. d. Zwaard en dame, 7 W. v. Oorde en dame, 8. D. Eveieens en dame. geven, terwijl nieuwe toetredingen nog verwachten zijn. De rekening en verant woording, door notaris P H. Romeyn en den heer C. van Zyl nagezien, werden in orde bevonden en gaven den heer Romeyn aanleiding de bestuursleden hartelijk te danken voor hun goed en zuinig beheer. In de vaststelling van de tijdschriften, lees- jaar 1939, werden eenige wijzigingen aan gebracht. Tot bestuurslid werd de heer C. van Zijl benoemd. De heeren J. Bergman en J. Langeraar werden alszoodanig her kozen. WASSENAAR. Vereen, van Oud Leerlingen. In het Wapen van Leiden hield de afd. Wassenaar van den Ned. Bond van Ver. van oud-leerlingen der Tulnbouwcursussen haar maandelljksche ledenvergadering. Na een openingswoord van den tweeden voor zitter. den heer G. Verlind. las de secreta ris P. Kelderman de notulen, die vastge steld werden De secretaris en de penning meester brachten verslag uit van den feest- avond en den stand der financiën. De leden vervaardigden dan een kerststukje. De eer ste prijswinnaars waren G. Verlind (cur sist) en J. Hermsen (amateur). In de kas- commissie werden benoemd de heeren Donker, Looyesteijn en Hermsen. ZEVENHOVEN. Tweetal Ger. Kerken. Door de Geref. Kerken van Zevenhoven en Noorden, is het volgende tweetal ter beroeping van een predikant opgemaakt: C. H Appels, cand.-hulpprediker te Mont- foort en P. de Ruig. cand -hulpprediker tc Papendrecht. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna d. van C. A. van Harten en M. J. Kammeraad. Spoedeischende Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente komt morgen v.m. te 10 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen 2. Ingekomen stukken en mededeelingen 3. Wijziging der statuten van de Drinkwaterleiding „De elf gemeen ten" 4. Schrijven van Ged. Staten over aanleg Provinciale weg op vm. spoorbaan 5 Rondvraag. Aan de Eerste Ned. Slagers Vakschool tc Utrecht slaagde voor het diploma Han del en Vakkennis, onze plaatsgenoot, de lieer A. van Leeuwen. Tot Ouderling der Geref. Kerk (Pol der) is gekozen de heer J. Rozenboom. J. D. Ad 1. neen; ad 2, ja; ad 3, zoo her benoeming volgt. ja. W. K. te L. Wij raden U aan te infor- meeren bij het Duitsche gezantschap. Hooge Nieuwstraat 13. Den Haag. TRAWLERS MARKTEN IN ENGELAND. I In verband met de lage vischprjjzen in IJmui- den hebben eenige reeders hun trawlers naar Engeland gestuurd, om aldaar te markten. ging met zulk een directeur en zülke krachten gelukwenschen. Ds. Krijkamp dankte voor het genotene. De R.K. Harmonie „St. Ambrosius" is opgeheven, de instrumenten zijn aan het bestuur der K.S.A. overgedaan. De zangver eeniging blijft bestaan. Door de A R. Kiesvereeniging is voor de a.s. verkiezing voor den gemeenteraad de volgende candidatemlijst vastgesteld: W. Warnaar. A. Vogelaar. H. v. Zonneveld. W. Bergman. C. Westerbcek. F. Limburg. J. Duindam. E. Dijkstra. D. Kruit en G. Zand bergen. Door den Chr. Besturenbond is een propaganda-vergadering gehouden in ..Concordia", waar de heer Ouderkerk, hoofdbestuurslid van den Chr. Land-, Tuinbouw en Zuivelarbeidersbond sprak over ,.de kracht van het beginsel". De bijeenkomst wsrd opgeluisterd door het Fanfarecorps „Crescendo". Na de pauze sprak ds. I. de Bruijne een opwekkend woord. VALKENBURG. Vischotter gfevangren. De lieer J. K. v. Leeuwen zag °P de Nieuwe Wetering een vischotter loopen. Nadat hij den heer C. Kerpershoek, welke met zijn hond in de nabijheid was. ge waarschuwd had, wist deze het dier on schadelijk te maken. De otter had een lengte van ongeveer 1 Meter. VOORSCHOTEN. Raadsagenda. De raad komt Woensdag 28 Dec, a.s. des avonds 8 uur bijeen. 1. Notulen; 2. Inge komen stukken en mededeelingen; 3. Ver goeding dienst, openbare werken gebruik gemeente-loealitelten; 4. Kerstgave onder steunde werkloozen; 5. idem kleine tuin ders; 6. idem kleine boeren; 7. Telefoon aansluiting Rijndijk; 8. Bouw woningen groote gezinnen: 9. Overname gronden „de Klim": 10. Herziening uitbreidingsplan; 11. Vergoeding concierge Ambachtshuis: 12. Aankoop gronden verbreeding Leidsche- weg; 13. Bezoldigingsbesluit 1938; 14. Re kening gemeente, dienstjaar 1937; 15. Her ziening watertarieven; 16. Vervoer school kinderen Rijndijk; 17. Inhaalverbod School straat; 18 Comntablllteltsbeslulten; 19. Rondvraag. Verfraaiing van het plantsoen. Ook aan onze gemeente is een tweedui zend-tal hyacinthenbollen verstrekt uit het Bloembollensurplusfonds, die in het gemeentelijk plantsoen zijn geplant. Vogelschletdag „St. Hubertus". Der traditie getrouw hield de vogelschiet- ver. „St. Hubertus" in café „De Bonte Koe" haar jaarlijkschen vogelschietdag, geopend door den heer P. L. v. d. Hulst als wet houder en lid, namens den burgemeester, die verhinderd was. Ook dit jaar werden vier vogels verschoten. Nadat twee der vo gels waren neergehaald, ging men geza menlijk tot het oude gebruik over: „De snertmaaltijd". De uitslag luidde: lste vogel: lste prijs Jac. Angevaare: 2de prijs L. P H. Vester P Nzn.; 3de prijs en 4de prijs óók L. P. H. Vester; 5de prijs J. P. Vester; 6de pr. H. Hoogervorst. 2de vogel: lste prijs P. J. v. d. Hulst; 2de prijs H. Hoogervorst; 3de prijs J. de Roode; 4de prijs J. P. Vester; 5de prijs J. de Roode; 6de pr. P. J. v. d. Hulst. 3de vogel: lste prijs G. Olsbhoom; 2de prijs H. Hoogervorst: 3de prijs P L. v. d. Hulst; 4de prijs G. Oltshoorn; 5de en 6de prijs P. L. v. d Hulst. 4de vogel: lste prijs en 4de prijs P. L. v. d. Hulst; 2de prijs H. Hoogervorst; 3de en 6de prijs J. de Roode; 5de prijs A. Eggen. De voorzitter reikte de prijzen uit, waarna allen voldaan huiswaarts keerden. De collecte in de Ned. Herv. Gem. ge houden ten bate van emeritus predikanten, predikants-weduwen en weezen. heeft op lén Kerstdag opgebracht f, 9.57'/t. Door de Diaconie der Ned. Herv. Gem. Is dit jaar een uitdeeling gehouden onder de armen In hun gemeente, bedoeld als Kerstbedeeling. Aan de gezinnen werden brandstoffen, vleesoh, vet en boter ge schonken. In de groote zaal van het Parochiehuls werd een mooie Kerstavond georganiseerd door het R.K. mannelijk Jeugdwerk in de St. Bartholomeus Parochie alhier onder lei ding van kapelaan G. J. M. ten Have, met medewerking van het Odo-knapenkoor uit Leiden. De 15-jarige Riena L. viel op de Ijs baan van de Voorhoutsche IJsclub. Dr. Bots constateerde dat haar enkel was gebroken. Door het pl. comité voor werkloozen zlin onder leiding van den burgemeester, de werkloozen weer op een feestelijk Kerst maal onthaald. Aan ruim 200 huisvaders van gezinnen is een 1200 tal ponden vleesch. vet en boter als Kerstgave in natura verstrekt. De retraiteelub St. Dominicus" ver gaderde in het Paroehiehuls. De nieuwe d.recteur van het Retraitehuis, pater van Kempen, zette het werk der retraite uiteen Het jaarverslag van den penningmeester wees uit, dat de inkomsten van het afee- loopen jaar f. 578.46 en de uitgaven f. 128.41 waren. Batig saldo f. 450.05. Aan SDaarders is dit jaar aan steun uitgekeerd f 39 20 (v. j. f. 35.70b Na voorlezing van het jaarver slag van den secretaris volgde sluiting. VOORSCHOTEN. Afscheid van de Brandweer in verband met de reorganisatie. In de hall van het Raadhuis kwamen op uitnoodiging van het Gemeentebestuur de commandanten, brandmeesters, leden van de brandweer en tevens de. met 1 Ja nuari a.s. benoemde leden van het brand weercorps bijeen voor een indrukwekkende plechtigheid, waarbij mede tegenwoordig waren de gemeentesecretaris A. P. Schram de Jong en het hoofd van den Luchtbe schermingsdienst. de heer C. W. Stants. Burgemeester M. F. Berkhout zette uit voerig de reorganisatie van de plaatselijke brandweer uiteen. Nadat hij de scheidende leden hartelijk had dank gezegd voor wat zij hebben gedaan, deelde hij mede, dat het gemeentebestuur namens de Kon. Ned. Brandweer Vereeniging als herinnering aan hun diensttijd een diploma aanbood, terwijl de commandant D. J. Brinks met 25 jaren, de ondercommandant A. J. Turion met 30 jaren, brandmeester J. W. Eggink met 25 jaren, een eerekruis ontvingen en de brandweerlieden J. A. Lamlboo met ruim 34 jaren en P. v. Leeuwen met 30 jaren een eerepenning van rood en geel lint ontvin gen, dat door Burgemeseter Berkhout werd opgespeld. Vervolgens feliciteerde spr. de nieuwbe- noemden en sprak den wensch uit. dat zij de voetsporen zullen drukken van de schei denden. Hierna werden de nieuwe commandant P. Kaaijk en de ondercommandant M. de Jong, beëedigd. De heer D. J. Brinks dankte als schei dende commandant B. en W. voor het ge stelde vertrouwen en den ondercomman dant A. J. Turion en brandmeester W. T. Dekkerkerker voor hun medewerking; den nieuwen commandant wenschte hij toe. gesteund door het personeel, groote acti viteit en in den geest van de woorden op de gedenkpenning van de Leidsche Stad huisbrand „Een goede buur, beproefd door het vuur". ..Beraad personeel, zij steeds Uw deel". Ten slotte heeft de nieuwe commandant P. Kaayk, B. en W. dank gezegd voor het gestelde vertrouwen en den afgetreden commandant voor de goede woorden. Spr. hoopte aller medewerking te zullen ver krijgen en hoopte dat de goede naam in de omgeving behouden zal blijven. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: ..En Avant" IJm. 8 700 manden diversen waarvan 350 manden makreel. „Protinus" IJm. 85 18 manden tong, 22 man den tarbot, 40 manden grove schol, 50 m. kleine schol. 35 m. wijting. Totaal 165 manden, bene vens 50 stuks stijve kabeljauw. ..Maria" IJm. 95 23 kisten tong. 22 kisten tarbot. 55 kisten grove schol. 75 kisten kleine schol.. 32 kisten wijting, 10 kisten varia. Totaal 217 kisten; benevens 50 stuks stijve kabeljauw. „Delft" IJm. 17 1870 manden diversen, bene vens 370 heele en halve kabeljauwen. „Martha" IJm. 165: 105 manden diversen. „Betje" RO. 16: 160 manden diversen. „Dirkje" RO. 53: 400 manden diversen, bene vens 800 stuks heele en halve kabeljauw. WARMOND. Onder presidium van den heer J. Bergman vergaderde Warmond's Lees gezelschap. De voorzitter herdacht het heengaan van den heer S J. Schouten, die van de oprichting af een trouw lid is ge weest Uit het verslag van den heer J. Lan- gelaar. secretaris-penningmeester, bleek dat een tweetal leden had bedankt, waartegen over zich drie nieuwe leden hadden opge VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 27 Dec. Tarbot 1.551.14 p. Kg.; Tong 1.521.05 id.; Heilbot 100—74 id.; Griet 36—13 p. 50 Kg.; Groote schol 16—13 id.; Middel schol 17—14 id.; Zetschol 2522 id.; Kleinschol 237 id.; Schar 10.508 id.; Tongschar 37—21 id.; Poontjes 52 ld.; Middel schelvisch 1917 id.; Kleinmiddel schelvisch 1810 id.; Kleine schelvisch 137 id.; Groote gul 11—4.20 id.; KI. gul 430—1.60 id.; Wijting 6—1.80 id.; Makreel 7.60—1.80 id.; Versche haring 31.50 id.; Kabeljauw 52—22 p. 125 Kg.; Vleet 2—0.63 p. stuk; Leng 7060 id.; Koolvisch 8057 id.; Rog 18509 p. koop. Visch Witte Zee: Gr. schelvisch 3—1.10; Mid del schelvisch 3.702.30; Kleinmiddel schel visch 3.501.80 Kleine schelvisch 2.901.90; Groote gul 2.50—1.70; Kleine gul 2—1.60: Schar 4.40—3.70 Baars 4.20—4: Heilbot 10, alles per 50 Kg.: Kabeljauw 11.50—7 p. 125 Kg. Besomming treilers: IJM 46 f. 1740; IJM 16 f. 1970; IJM 83 f. 2360; IJM 135 f. 2080; IJM 112 f 2200; IJM 60 f. 2580: IJM 24 f. 1900; IJM 72 f. 2390; IJM 103 f. 2470; IJM 29 f. 1700; IJM 114 f. 1660. Schepen met versche haring: SCH 72 f. 80; SCH 97 f. 90; SCH 81 f. 30; SCH 89 f. 60; SCH 103 f. 30; SCH 66 f. 270; VL 50 f. 470; VL 3 f. 460; VL 85 f. 30; VL 207 f. 90; VL 205 f. 930; VL 217 f. 50; VL 172 f. 90: VL 211 f. 240: VL 103 f. 220; VL 199 f. 310; VL 199 f. 310; VL 197 f. 170; VL 97 f. 25. VLAARDINGEN, 27 Dec. Te Scheveningen waren 8 schepen binnen met 1310 kisten versche en 47 last. De SCH. 95 ving 17 last in één schot. Binnen van de haringvisscherijKW. 127, KW. 39. KW. 40. KW. 38. KW. 158, KW. 31. alle zonder vangst. De KW. 22 met 80 kisten; KW. 34 met 8 last en 50 kisten: KW. 16 met 20 kisten: VL. 50 met 24 last en 300 kisten; VL. 211 met 800 kisten van 10 schepen: VL. 142 met. 600 kisten van 6 schepen; VL. 85 met 70 kisten makreel en 620 kisten haring van 6 schepen; VL. 165 met 900 kisten haring van 4 schepen. De vangsten in het Kanaal varieerden Zater dag van 6 tot 300 kantjes Hedenmorgen ontvingen wij vangstberichten van 14 schepen, die te zamen 340 kantjes vin- ien. Hoogste schot 80 kantjes. Nagekomen: IJM. 31 1400 m f.2430: IJM. 13 1000 m. f.3620 Loggers met versche haring: KW. 16 f.42; KW. 38 f.109; SCH. 284 f.310; VL. 206 f 370; VL. 204 f.180; VL. 211 f.270; VL. 199 f.770; VL. 114 f. 160.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7