PIM ALLWIN De conferentie van Lima gesloten LEIDSCH DAGBLAD - Derde Bied Dinsdag 27 December 1938 Gemeenteraad van Noord wijkerhout De 35 fouten Luchtaanvallen! GEMENGD NIEUWS Felle branden te Rotterdam en Winschoten Ernstige treinramp in Roemenië Behandeling der Gemeente-begrooting „IJzeren Gustaaf" is niet meer MEDEDEELING „ZOMERZORG" Ruwe schrale huid PURO L /CHEEP/ MJ 'TJEINCENr1 Alleen resoluties, geen verdragen BRANDSTICHTING TE ROTTERDAM? Te Rotterdam. In den nacht van Zaterdag op Zondag is om half twee brand uitgebroken op de tweede verdieping van pand 50 aan de 2e Lombardstraat te Rotterdam, bewoond door de familie J. J. Delil. De brand is vermoedelijk te wijten aan het feit. dat er vuur uit de kachel is geval, len. De bewoners hebben zich in allerijl in veiligheid moeten stellen, daar het vuur ln razende snelheid om zich heen greep, zoo dat ook weldra de zolderverdieping in lich ter laaie stond. Hoewel direct eenige slan genwagens in dienst zijn gesteld, heeft men niet kunnen voorkomen, dat het vuur even eens oversloeg naar het belendende pand 48. waarin is ondergebracht het pakhuis van den heer Mannee. Hierin lagen groote voorraden grondno- ten opgeslagen, die een gretige prooi voor het vuur vormden. Inmiddels waren reeds zes stralen van slangenwagens in dienst gesteld, maar er was geen kijk op, dat men het vuur. dat ln beide panden nog hoog oplaaide, mees ter kon worden. Daarom heeft men een motorspuit ont boden, die met één straal ging werken, waarop men spoedig het vuur onder de knie had. De zolderverdieping en de tweede etappe van pand 50 zijn uitgebrand. De bewoner was niet verzekerd. Het pakhuis en de voorraden van den heer Mannee hebben veel brand- en water schade opgeloopen. Hier was alles verze kerd. Tot Zondagochtend twaalf uur is men bezig geweest met het nablusschen met drie stralen. Tevens heeft men tot dat tijd stip de handen vol gehad met het oprui- mingswerk. 700 kippen en twee auto's te Winschoten een prooi der vlammen. Gistermiddag omstreeks half vier heeft een felle brand gewoed in het woonhuis van oen etaleur Brinkman en het aan grenzende pakhuis van den kippenkoop- man T. Beerkma aan het Omsmeöingska- naal te Winschoten. De brandweer uit Winschoten bestreed het vuur met- drie stralen, doch kon niet verhinderen, dat het geheele pakhuis een prooi der vlammen werd, terwijl het woon huis gedeeltelijk werd vernield. De inboe del is voor een deel gered Zevenhonderd kippen kwamen in de vlammen om. terwijl twee auto's zijn verband. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt- door verzekering gedekt. Bij het blusschingswerk is de 60-jarige brandwacht R. Roelsen zoo ongelukkig ge vallen. dat hij een been brak. Brandstichting? In verband met den brand in de meubel fabriek der firma Heym in de Hudson- straat te Rotterdam, welke Vrijdagavond heeft gewoed, is de eigenaar, die reeds eer der door de politie aan een verhoor was onderworpen, opnieuw op het bureau Oos- tervanstraat ontboden, daar men uit zijn antwoorden reden meende te hebben hem in verzekerde bewaring te stellen. DIEFSTAL MET GEWELDPLEGING. J. J. de V. te Groningen die aan J. T aldaar een auto had verkocht, kon het grootste gedeelte van het geld niet loskrij gen. omdat T. niet tevreden was over de hoedanigheden van den wagen. De V. nam zijn kameraad, den caféhouder W. D.. in den arm en het gelukte hun eergisteravond T. in het café van D. te lokken, waarbij ook de hulp was ingeroepen van den chauffeur H. K. Toen de kooper van de auto in het cafe kwam. werd hij plotseling bedreigd met een mes en de woorden: „Als je niet be taalt, steken we je dood". Hierop werden hem de kleeren van het lijf gerukt en zijn horloge en portemonnaie ontrold. De aan gevallene ging op de vlucht en stelde de recherche van een en ander ln kennis. De daders, de 25-jarige caféhouder W. Dde 43-jarige autohandelaar J. J. de V.. en de 38-jarige chauffeur H. K„ allen uit Groningen, zijn later gearresteerd. Zij wor den ter beschikking van den officier van Justitie gesteld. VERTEGENWOORDIGER VERDUISTERT f. 8000.—. Als verdacht van oplichting en verduis tering, in dienstbetrekking gepleegd, is te Rotterdam aangehouden en in bewaring gesteld de 41-jarige vertegenwoordiger G. B. aldaar. Hij is vertegenwoordiger van een bierhandel te Hontenisse voor Rotterdam, Schiedam en Den Haag. Hij is ook belast met het innen van kwitanties. Toen er in het afdragen van gold aan zijn firma laiig- durige stagnatie kwam, werd een onder zoek ingesteld, waarbij bleek, dat de ad ministratie geheel in de war was. B. heeft gelden achter gehouden en het eene gat telkens met het andere gestopt tot de zaak spaak liep. Vast kon worden gesteld, dat hij in het laatste (jaar acht duizend gul den heeft achtergehouden en verduisterd. De firma heeft aangifte gedaan bij de po litie die den vertegenwoordiger heeft aan gehouden. BUITENLANDSCH GEMENGD. KERSTONGEVALLEN IN DE VER. STATEN Gedurende de Kerstdagen zijn in de Ver. Staten 344 personen om het leven gekomen bij auto-ongelukken, branden, zelfmoorden en gevallen van verdrinking. Alleen bij verkeersongelukken werden 263 personen gedood. VELE DOODEN DOOR TUNNEL INSTORTING. Een te Antos op Korea in aanbouw zijn de spoorwegtunnel is gisteren ingestort. Veertig werklieden geraakten bedolven. 22 hunner heeft men kunnen uitgraven, waarvan 14 ernstig gewond en acht over leden waren. Gevreesd wordt, dat ook de overige 18 niet meer in leven zijn. In den Kerstnacht is een personen trein, die van Galatz op weg was naar Chisinau, nabij het station Vaicaitzei in Zuid-Bessarabië in botsing gekomen met een van den tegenovergestelden kant komenden personentrein. Uit de puinhoopen heeft men 85 dooden geborgen, alsmede 325 gewon den, waarvan er velen in zorgwekken- den toestand verkeeren. Het reddingswerk werd ernstig bemoei lijkt doordat tengevolge van het slechte weer het verkeer groote vertraging onder vond en de telefoonleidingen waren ver broken. Niettemin heeft men uit Galatz twee treinen met dokters en verplegend personeel kunnen zenden. De twee locomotieven waren volkomen vernield. Zeven wagens waren totaal ver brijzeld en alle overige min of meer be schadigd. De stationschef te Galatz had den machi nist de schriftelijke opdracht gegeven, niet zooals gewoonlijk op het enkeisporige tra ject, te Frecatai op den trein uit tegenover gestelde richting te wachten, doch eerst op het volgende station, Etulea, omdat de an dere trein vertraging had. Deze tweede trein wachtte echter niet te Etulea. De stationschefs van Galatz en Freca tai zijn in hechtenis genomen. In den ouderdom van circa 80 jaar is te Wannsee bij Berlijn overleden Gustav Hartmann, beter bekend als de „Eiserne Gustav", de Berlijnsche aapjeskoetsur, die als een vredesboodschapper met zijn voer tuigje naar Parijs reed. waar hij als een vorst werd ontvangen. Het was op 2 April 1928. dat de toen 70-jarige koetsier, een van de weinige, die nog in Berlijn rondreden, de Duitsche hoofdstad verliet en zijn triomfantelijken tocht dcor Duitschland en Frankrijk maakte De geheele wereld volgde vol be langstelling zijn vredesrit die twee maan den duurde. De politie te Parijs had de grootste moeite om den kranigen ouden man tegen het Fransche enthousiasme te beschermen. Er waren officieele recejfties op het stadhuis en de Duitsche ambassade: er was ook een minder-officieele. die der Parijsche studenten. Toan Hartmann ge noeg van Parijs had gezien, ging hij naar Berlijn terug en toen was het de beurt der Berlijners, hun stadgenoot enthousiast te begroeten. •De Crt. Het N. v. d. D." POSTWAGEN VAN TREIN BEROOFD. Twee postbeambten gedood. Twee beambten der posterijen op de Phi- lippijnen zijn. door kogels gedood, aange troffen m het postrijtuig van een sneltrein. Een zending goud ter waarde van 75.000 dollar, afkomstig van een mijnonder neming. wordt vermist. Dit is de eerste treinroof op de Philippijnen. De autoritei ten staan voor een raadsel. In den wagon werden zes leege patronen aangetroffen. De safe was gesloten, doch de sleutels wor den vermist. De Raad van Noordwijkerhout vergader de. Ingekomen was een schrijven van de provincie met indiening van een wegen- plan, in verband met den aanleg van den nieuwen grooten weg, aansluitend op den nieuwen Rijksweg. Nieuwe plannen zijn o.a. doortrekking van den Ouden Schulpweg, naar den Kerkweg, verval van het „Harde Pad", het maken van twee tunnels in ver band met het veTkeer naar den grooten weg, enz. B. en W stellen voor om dit nieuwe wegenplan in beginsel goed te keu ren. Aangenomen met de stem van den heer L. M. van Noort tegen, die het plan eerst wil onderzoeken. Een subsidie van f. 100— werd verleend aan de Ver. V. V. V., die reeds 150 leden telt. alsmede een subsidie van f. 1000. voor den aanleg van een nieuw rijwielpad, ioopendo van Scheveningen naar den Ruygenhoek alhier, dwars door de duinen. Noordwijkerhout wil 8/10 K.M. van het aan te leggen pad voor haar rekening nemen. De woningen Havenstraat 66 en 68 zul- ien onbewoonbaar verklaard worden: de cnbewoonbaar-verklaring van Kerkstr. 89 werd aangehouden. Terug genomen werd het voorstel van B. en W. om te bepalen, dat de vaststelling van een plan van uitbreiding voor de ge meente, wordt voorbereid. Op voorstel van B. en W. wordt voor 1939 de Boerenleenbank aangewezen, als kas sier, met wie een rekening-courant-over komst zal worden gesloten. In 1939 zal wederom aan bloembollen kweekers crediet op kraam-contract wor den verleend. Hiervoor wordt f. 10.000. uitgetrokken. De voorwaarden zijn als in het vorige seizoen. De heer C. v. d. Klauw bracht namens de commissie rapport uit over de Gemeente rekening dienst 1937: deze werd voorloopig vastgesteld De begrooting voor het grondbedrijf, dienst 1938 werd gewijzigd en vastgesteld, alsmede die van het grondbedrijf, dienst 1339. Hierna volgde vaststelling der Gemeente- begrooting 1939. De heer J. v. d. Berg wees op het punt „vaccinatie", dat niet langer facultatief moet blijven. Hij sprak voorts over het Mulo-onderwijs, dat hier niet ge geven wordt, en drong aan op medewer king om de Noordwijkerhoutsche kinderen, die hierbij belang hebben, van dit onder wijs te laten profiteeren te Sassenheim. dat per fiets te bereiken is. Eveneens drong hij aan op goed onderwijs voor „onvolwaar- digen" te Haarlem. De uitgetrokken post A.s. Donderdagavond Afscheidsavond Zie annonce morgenavond. DE DIRECTIE. 5731 (Ingea. Med.) op de Begrooting voor L. O. zal in verband met deze plannen met f. 600.worden ver- hoofd. De voorzitter deelde mede. dat de be grooting sluit met een nadeelig saldo van f. 55.371.35 op den gewonen dienst. Tot de Kroon zal wederom een verzoek worden ge richt om een bijdrage van de Gemeente huishouding De belastingen zijn hoog op gevoerd. Op de hoofdsom der personeele belasting worden 200 opcenten geheven, of wel f. 20.560. Op de hoofdsom der vermo gensbelasting drukken 38 opcenten, waar van de raming is f. 1406.—. De heffing van 20 opcenten op de hoofdsom der grondbe lasting op de ongebouwde eigendommen is geregeld en goedgekeurd. Het onderwijs blijft hier veel geld kosten. De uitkeering, te betalen door andere gemeenten wordt geraamd op f. 1400.In het geheel gaan ;ri deze gemeente 235 leerlingen uit andere gemeenten school. Voor 1939 worden de kosten van instandhouding geraamd op f .9 per leerling. Voor twee leerlingen uit deze gemeente die de K.B.S. te Leiden bezoeken, wordt f. 430.— aan bijdragen geraamd. Ook bezoeken enkele leerlingen bijzondere mid delbare scholen te Leiden en te Haarlem. De raming hiervoor bedraagt f. 500.—. Ook bezoeken leerlingen uit deze gemeente Nij verheidsscholen te Haarlem. Leiden en Noordwijk, waarvoor f. 300.aan bijdra gen wordt uitgetrokken, In 1939 zal deze gemeente uit het Werk- loosheidssubsidiefonds een bijdrage in de kosten van steunuitkeeringen aan werk- loozen ontvangen van 85°/». De uitkeering per inwoner is voorloonig vastgesteld op f. 5.395; de bevolking be droeg 1 Jan. 1938 7150 zielen. De verlichting en verwarming van het Gemeentehuis wordt geraamd op f. 915. De kosten inzake bescherming der be volking tegen luchtaanvallen, geraamd in 1938 op f.200— wordt nu f.1000— voor 1939. De bijdrage aan den Schoolartsen- dienst wordt hooger geraamd dan in 1938 en wel op f. 1008.44. Tot instandhouding van het consultatiebureau voor Zuigelingen, op gericht door het Wit-Gele Kruis, zal de Gemeente voor 1939 weer f. 400.bijdra gen; ook zal zij bijdragen een subsidie van f 400.— in de jaarwedde van de aange stelde kraam-verpleegste,'. In 1939 zal de Zilker Binnenweg worden cvergeteerd. Voor ondersteuning aan be- hoeftigen wordt geraamd f. 2011.44. Het ge middeld aantal werkloozsn bedroeg 230. De kosten van werkverschaffing bedragen voor de gemeente f. 79.050. Voor steun is uitge trokken f 65.400. Ook in 1939 zal worden doorgegaan met het in werkverschaffing diepdelven ter verbetering van landerijen; raming f. 24000.Ook in 1939 zal een ere- dietverstrekking gegeven worden aan klei ne kweekers, waarvoor f. 10.000.is uitge trokken. Het ophalen van Gemeente-vuilnis is pu bliek aanbesteed. Slechts één gegadigde heeft zich aangemeld, die dit werk leeds verschillende jaren verrichtte. Tenslotte werd medegedeeld, dat in de begrooting, dienst 1938 was uitgetrokken als steunuitkeering aan werkloozen f.67000 Ir, de begrooting, dienst 1939 is deze post vastgesteld op f. 62.400.—. 5719 van handen en gelaat schrale lippen, gesprongen handen genezen snel met Doo»30-60ct. Bij Apoth.en Drogisten MIJN HARDT (Ingez. Med.) Mij- Nederland JAN Pz. COEN, thuisr., 25 Dec. v. Port Said SALABANGKA, uitreis, 26 Dec. te Port Said TAJANDOEN, thuis reis, 25 Dec. van Port Said. Silver-Java-Pacific Lgn BENGALEN. 25 Dec. v. Pacific Kust te Manilla SAPA- ROEA, 26 Dec. v. Manilla n. Pacific Kust SINGKEP. 25 Dec. v. New Orleans te Kaap stad. Kon. Ned. Stoomb. Mjj AURORA, n. Tanger, pass. 25 Dec. Dungeness COTTICA, 25 Dec. v. W. Indië te Amsterdam AMAZONE, 25 Dec. van Rotterdam te Amsterdam AJAX, 25 Dec. v. Kopenhagen te Amsterdam ORPHEUS, 26 Dec, v. Mtddell. Zee te Am sterdam MEROPE, 26 Dec. v. Amsterdam n. Hamburg. Halcyon Lyn ROZENBURG. 25 Dec, v. Bil bao te Velsen Holland-Afrika Lyn SPRINGFONTEIN, 25 Dec. van Hamburg te Amsterdam. Kon. Holl. Lloyd AMSTELLAND, 25 Dec. v. Hamburg te Amsterdam. Holland-Australië Lün GROOTEKERK, uitreis, 24 Dec. te Antwerpen. Ncd. Ind. Tankstoomboot M(j. ALETTA. 21 Dec. v. Bangkok n. Singapore MACUBA, 28 Dec. v. B. Aires te Curasao verwacht MALVINA, 19 Dec. v. Curagao n. St. Vin- Vincent MARPESSA. 21 Dec. v. Balik Pap pan te Soerabaya ONOBA, 21 Dec. van Singapore te Pladjoe PAULA, 21 Dec. van Karumba n. Port Darwin. Diverse Stoomvaartberichten PARKHAVEN. 22 Dec. van Rio Janeiro n. Victoria PRINS MAURITS, 23 Dec. v. Jaffa tc Londen BARENDRECHT. 24 Dec. v. Houston te Hamble SLIEDRECHT, 24 Dec. v. Vlissin- gen n. Abadan. De leiders der verschillende delegaties ter Pan-Amerikaansche conferentie hebben een verklaring der beginselen der Ameri- kaansche solidariteit onderteekend. In deze verklaring zetten de Amerikaan- sche staten o.m. uiteen, dat zij: 1. Opnieuw de solidariteit van het Ame- rikaansche vasteland bevestigen en hun wil om samen te werken tot handhaving der beginselen van hun solidariteit. 2. Opnieuw het besluit bevestigen om de beginselen hunner souvereiniteit te verde digen en te handhaven tegen iedere tus- schenkomst of interventie van het buiten land. die hen zou kunnen bedreigen. 3. Hun wil uitspreken om hun solidari teit daadwerkelijk te maken door het coör- dineeren van hun onderscheiden souverei- nen wil. in geval de vrede, de veiligheid of de territoriale onaantastbaarheid van een der Amerikaansche republieken zich bedreigd zou zien door daden van geweld van welken aard ook, over te gaan tot de raadplegingen, die vastgelegd zijn in de van kracht zijnde conventies en zich te bedie nen van de middelen, die de omstandighe den aan de hand zouden doen voor ieder geval, waarbij de regeeringen onafhanke lijk zullen optreden als souvereine staten. 4. De ministers van buitenlandsche za ken der Amerikaansche staten zullen, wan neer zij dat noodig oordeelen en op initia tief van een hunner, bijeenkomsten hou den in verschillende hoofdsteden. 5. Deze verklaring zal bekend staan als „de verklaring van Lima". Eersten Kerstdag is de slotzitting in groote plechtigheid gehouden. Besloten werd de volgende conferentie te Bogota te houden. Huil hield een toespraak, waarin hij uit eenzette, dat de conferentie uitdrukking heeft gegeven aan haar onschatbare vast beradenheid de onschendbaarheid der in dividuen en staten te eerbiedigen. De conferentie heeft bewezen, dat de in vloeden der Amerikaansche volken een waardemeter zijn voor den internationalen vrede. Spr. deed vervolgens uitkomen, dat twee resoluties in deze verklaring ver- eenigd zijn: 1. De veroordeeling van de onverdraag zaamheid op het gebied van het ras en den godsdienst. 2. De veroordeeling door Amerika van de werkzaamheden der politieke collectivitei ten van buitenlandsche groepen. Hij betoogde opnieuw, dat de orde ter wereld gebaseerd moet zijn op in ternationaal recht. „Sommigen meenen, dat de wereld op geweld is gefundeerd. Op ons continent kunnen wij die idee logenstraffen. De geschiedenis bewijst, dat edele gedachten en geestelijke krachten uiteindelijk overwinnen". De verklaring besluit tenslotte de vol gende aanbevelingen te doen: 1. Iedere inmenging van een land in de binnenlandsche aangelegenheden van eenig ander land is ontoelaatbaar. 2. Alle geschillen van internationale rode moeten met vreedzame middelen worden opgelost. 3. Het gebruik maken van geweld kan op internationaal gebied nimmer worden toe gestaan. 4. De betrekkingen tusschen de staten moeten aan deze beginselen gehoorzamen. 5. De eerbiediging en getrouwe nakoming van op internationaal gebied aangegane verplichtingen vormen een onontbeerlijke basis voor den goeden loop der internatio nale betrekkingen en deze verplichtingen kunnen slechts gewijzigd worden door over eenstemming tuschen de partijen. 6. Vreedzame samenwerking tusschen de vertegenwoordigers der verschillende sta ten moet bij het geestelijk verkeer tusschen hun onderscheiden volken de beslissing geven, ten einde een wederzijdsch begrip te veroorloven over de vraagstukken, welke zich kunnen voordoen en een vreedzame oplossing van internationale geschillen te vergemakkelijken. 7. Economische heropbouw draagt bij tot het welzijn van ieder volk en dat van alle volken. Hij vergemakkelijkt den vrede tus schen allen. 8. Internationale samenwerking is een noodzakelijke voorwaarde voor de inacht neming van de boven uitgewerkte begin- Verdragen of conventies zijn niet geslo ten' alle overeenkomsten zijn Ln den vorm van een resolutie of verklaring gegoten. Eenige gedelegeerden hebben namelijk be toogd, dat vele vroeger gesloten verdragen door sommige landen nooit geratificeerd zijn. terwijl verklaringen en resoluties geen parlementaire goedkeuring behoeven. Alle verklaringen en resoluties kunnen bovendien in één akte worden samengevat. Hier zijn de 35 fouten door onzen teeke naar gemaakt in de plaat, die wij in ons Blad van Zaterdag j.l. publiceerden: 1. Wandelstok van heer met bolhoed zweeft. 2. Modehuis op etalage-ruit met „IU". 3. Modehuis verkoopt bloemen. 4. „Koek en Zoopie-kraam verkoopt haring. 5. Een poot van de schraag ontbreekt. 6. Kistje staat ver over den rand. 7. „E" van Koek op het bord staat ach terstevoren. 8. Het windscherm staat niet aan de windzijde. 9. Meisje op het ijs op bloote voeten. 10. Meisje op het ijs met één schaats en één schoen. 11. Jongen heeft twee verschillende schaat sen. 12. Handkar heeft één wiel. 13. „Fersche'' met een „F". 14. Aardbeien in den winter. 15! Deur van huis No. 19 draait naar bui ten open. IC. Huisnummer 21 ontbreekt. 17. Boom heeft blaadjes. 18. Hondenriem voor sigaren-winkel is los. 19. Uithangbord „Tabak" hangt te laag. 20. Baanveger heeft een zwabber. 21. Schaatsenrijder met pijp onderste boven. 22. Jongen op prikslee met één prikstok. 23. Schaatsenrijder op rolschaatsen. 24. Man bij brugleuning heeft geen beenen 25. Been van den politie-agent is vóór de brugleuning. 2G. Juffrouw heeft een paraplu opgestoken 27. Lantaarnpaal staat op den rijweg. 28. Wielrijdster fietst' op het trottoir. 29. Een roomijs-karretje in den winter. 30. Verhuisauto rijdt links. 31. „Verhuisingen" met „S" op de auto. 32. Verkeerde „T" op het reclamebord. 33. Twee klokken geven een verschillenden tijd aan. 34. De pijp van den haringverkooper zweeft. 35. Gaper aan den sigarenwinkel. Beschermt O tegen de gevolgen van Bescherming daartegen is alleen mogelijk als iedet zeil daadwer kelijk meehelpt. Nadere inlichtingen verstrekken de secre taris van de aid. Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming, dr. T. Potjewijd. Boerhaavelaan 37, Leiden en de heer D. C. Kok, Rapenburg 9, Leiden. VOOR WOENSDAG 28 DECEMBER. Hilversum I, 1875 en 415,5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing, meditatie 8.15 Berichten, gra- mofoonmuz. (9.30—9.45 Gelukwenschen10.30 Morgendienst 11.00 Gr.muz. 11.15 Piano voordracht en gr.muz. 12.00 Ber. 12.15 Gr.muz. 12.30 „Qulntolia" en gr.muz. 2.00 Gr.muz. 2.252.55 Christ. Lectuur 3.00 Fluit voordracht met pianobegeleiding en gram.- muziek 3.45 Gr.muz. 4.00 Zang met piano begeleiding en gr.muz. 4.45 Gelukwenschen 5.00 Voor jongens en meisjes 5.45 Orgel spel (c.a. 6.30 Berichten) 6.30 Voor tuinllef- hebbers 7.00 Berichten 7.15 Litteraire cau serie 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS - Berichten 8.15 Christ Kinderkoor „Zang- lust" met pianobegeleiding en gr.muz. 900 Kamerorkest „Ars nova et antiquasolisten en gr.muz. 10.00 Berichten ANP. actueel half uur 10.30 Gram.muz. 10.45 Causerie „Lichaamsbouw en karakter" 11.00 Vervolg concert 11.30 Gr.muz. 11.5012.00 Schrift lezing. Hilversum II, 301,5 M. VARA.-Uitzending 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Orgelspel (c.a. 8.16 Berichten) 8.30 Gr.muz. 9.30 Causerie „Onze keuken" 10.00 Mor genwijding 10.20 Voor arbeiders in de Conti nubedrijven 11.40 Causerie voor de werkloo zen 12.00 Fantasia «c.a. 12.15 Berichten) 12.30 Gram.muz. 12.451.45 VARA.-orkest 2.00 Voor de vrouwen 3.15 Voor de kinderen 5.30 Gr.muz. 6.13 Zang en piano 6.28— 6.30 Berichten 6.35 Gr.muz. 6 40 Causerie „Crisisbeleid in enkele kleine democratische staten" 7.00 VARA.-Kalender 7.05 Felici taties 7.10 Vocaal concert met orgelbegelei ding 7.30 Causerie „Tusschen Kerstmis en Nieuwjaar" 8.00 Herhaling SOS-Berichten 8.03 Berichten ANP.-orkest en soliste 10.00 Berichten ANP. 10.05 „The Ramblers" Orgelspel 11.00 „Met wie(n) zal ik niet trou wen?" lezing 11.20 Esmeralda 11.5512.00 Gr.muz. Droitwich, 1500 M. 11.25 Het Harp-Trio 11.50 Planovoordracht 12.20 BBC.-Northern er kest en soliste 1.20 Causerie over hobbles 1.35 Martini's Band en Eric Jeffcote's kwartet 2.00 Declamatie 2.20 Gr.muz. 2.40 Leo- nardi's Weensch orkest en soliste 3.20 Variété (gr.pl.) 3.50 Het Heather sextet 4.20 Ves per 5.05 Gr.muz. 5.40 Jay Wilbur's Band 6.20 Berichten 6.40 Radiotooneel 7.00 Orgelspel 7.35 Croonerswedstrijd 8.05 Ac- tueelc uitzending 8.35 BBC.-orkest 9.20 Berichten 9.45 Radiotooneel 10.35 BBC- Harmonie-orkest 11.20 Bert Firman's Band 11.5012.20 Jazzmuziek (gr.pl.). Radio-Paris, 1648 M. 7.55, 9.00 en 9 30 Gr- muz. 11.20 Oantrelle-orkest 12.30 Zang I.10 Ibos-orkest 2.35 Pianovoordracht 2.50 en 3.10 Gr.muz. 3.50 Zang 4.05 Cellovoor dracht 5.05 Zang 5.25 Locatelli-orkest 6.05 Gr.muz. 6.35 Vioolvoordracht 6.50 en 7:50 Gr.muz. 8.35 Cellovoodracht 8.50 Voor dracht 9.20 Variété-programma 10.50 en II.0511.35 Gr.muz. Keulen, 456 M. 5.50 Het Rheinische Lan- desorkest 7 50 Gr.muz. 11.20 Omroeporkest en solist 12.35 Omroepkleinorkest 130 Populair concert 2.50 Gram.muz. 3.20 Om roeporkest en -koor en solisten 5.50 Cello en piano 6.35 Gr.muz. 7.30 Leo Eysoldt met zijn orkest en solisten 9.35 Herdersmuziek 10.2011.20 Omroepdansorkest en solisten. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr. muz. 12.50 en 1.30 Omroeporkest 1.502.20 Gr.muz. 5.20 Pasquier-Trio 6.50 en 7.20 Gr.muz. 8.20 en 9.20 Omroeporkest en solist 10.30 Folkloristisch programma 10.50— 11.20 Gr.muz. 484 M.: 12.20 Gr.muz. 12.50 en 1.30 Omroepsalonorkest 1.502.20 Gr.muz. 5.20 Concert 6.15 Gr.muz. —,6.35 en 7.05 Omroepsalonorkest 7.35 Gr.muz. 8.20 „Le roi du Cirque", operette 10.30—11.20 Gr.muz. Deutschlandsender. 1571 M. 7.30 „Gianni Schicchi", opera (opn.) 8.30 Pianoduo, viool en trautonium 9.20 Berichten 9.50 Orgel spel 10.05 Berichten 10.20—11.20 Barnabas von Geczy en zijn orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. R ADTO-CENTR \T.E. Voor Woensdag 28 December, le Programma: lederen dag van 8—24 uur A.V.R.O., V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uur K.R.O N.C.R.V. enz. 3e Programma: 8,00 Keulen 9,20 Parijs Radio 10,40 Radio PTT. Nord of div. 11,20 Keulen 12,20 Brussel VI. 2,20 London Reg. 3.20 Keulen - 4 20 Radio PTT Nord of div. r 4.50 London Reg, 5.20 Brussel VI 6.35 Keulen 9.20 Brussel VI. - 10.50 Keulen (Breslau) 11,20 Weenen of div. •Ie Programma: 8,00 Brussel VI. 9 20 Gra- mofoonmuziek of div. 10.35 London Reg. -- 2,20 Droitwich 8,05 London Reg. 8.3d Droitwich. WUzlgingen voorbehouden. 4-3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 12