|De jbeeuwkopingi»?! LEIDSCH DAGBLAD - Derde Biad Dinsdag 27 December 1938 Provinciale kampioenschappen op de schaats Wedstrijden van den K.N.S.B. Eendaagsche nationale wedstrijd te Noordwijk bij den Hout Er zijn Zaterdag en gedurende de beide Kerstdagen door den K.N.S.B. op tal van plaat sen kampioenswedstrijden gehouden, waarvan wij hier de uitslagen laten volgen. Noord-Holland. De wedstrijden om de kampioenschappen van Noord-Holland voor amateurs in het hardrijden werden gehouden te Anna Paulowna. 500 M.: 1. K. Schenk 49.9 sec.; 2. J. Langen- dijk 50,2 sec.; 3. J. Akerboom 51 sec. 1500 M.: 1. J. Langendijk 2 min. 40,4 sec.; 2. Akerboom 2 min. 44,3 sec.; 3. J. de Koning 2 min. 49,1 sec. 5000 M.: 1. Langendijk 9 min. 23,8 sec.; 2. Akerboom 9 min. 35,8 sec.; 3. M. Strijkbos 10 min. 2 sec. Algemeen klassement: 1. Langendijk (Oud karspel) kampioen van Noord-Holland; 2. Aker boom (Bergen); 3. K. Schenk (Anna Paulowna) Drente. Op de ijsbaan „Pandijk" te Oosterhesselen is het kampioenschap van Drente verreden. Have- kotte behaalde den titel door op de 1500 en 5000 M. als eerste aan te komen, nadat hij op den korten afstand de overwinning aan van der Heide had moeten laten. De uitslagen luiden: 500 M.: 1. IJ. van der Heide 51 sec.; 2. J. Havekotte 51.6 sec.; 3. J. van der Garde 54.2 s. 1500 M.: 1. J. Havekotte 2 min. 46 sec.; 2. IJ. van der Heide 2 min. 49 sec.; 3. J. van der Garde 3 min. 2.6 sec. 5000 M.: 1. J. Havekotte 10 min. 16.4 sec.; 2. IJ. van der Helde 10 min. 32.1 sec.; 3. J. van der Garde 10 min. 54.7 sec. Totaal klassement: 1. en kampioen J. Have kotte 168.06 pnt.; 2. IJ. van der Heide 170.54 pnt.; 3. J. van der Garde 180.51 pnt. Overijssel. Op de banen van de Hengelosche IJsclub zijn de provinciale kampioenschappen van Overijs sel verreden. De Amsterdammer J A. Roos werd op alle drie afstanden eerste. De gedetailleerde uitslagen zJJn: 5000 M. 1. J. A. Roos (Amsterdam) 9 min. 55.2 sec 2. A. Schouten (Zutfen) 10 min. 21,6 sec.; 3. B. Scholten <Velp> 10 min. 25,8 sec. 500 M 1. J. A. Roos 50,4 sec.: 2. A. Schouten 53.4 sec.; 3. H Weinberger (Borculo) 53,4 sec. 1500 M.: 1. J. A. Roos 2 min. 45 sec.; 2. H. Weinberger 2 min. 51 sec.; 3. B. Scholten 2 min. 55.2 sec. Utrecht. Het kampioenschap van Utrecht werd te Loosdrecht gewonnen door den bekenden rijder Buy en. 500 M.: 1. H. Buyen 53 sec.; 2. J. Roos 54 1/5 sec 3 Kremer 56 3/5 sec. 1500 M.: 1. Buyen 2 min. 53 sec.; 2. Roos. 2 min. 56,2 sec.; 3. Kremer. 3 min. 0.4 sec. 5000 M.: 1. Buyen 10 min. 41,4 sec.; 2. Roos 11 min. 1.8 sec.; 3. Kremer. 11 min. 4.4 sec. Totaalklassement: 1. en kampioen Buyen 174,7 pnt.; 2. Roos 179,11 pnt.; 3. Kremer 187,17 pnt. Zcldcnthuis Friesch kampioen op de korte baan. Zondagmiddag werd te Grouw het kampioen schap van Friesland op de korte baan 160 meter voor beroepsrijders verreden, waarvoor 14 van de beste rijders uit Friesland en de be kende hardrijder Hoven uit Groningen stonden ingeschreven. Het werd een prachtige wedstrijd en doordat op tijd werd gereden moesten alle ryders zich in lederen rit ten volle geven, aldus de „Tel.". In de demi-finales kwamen G. Zonneveld, (Nes». D. Hielkema, (Bontebok), B. v. d. Veen. (Warga, de huidige kampioen) en SJ. Zelden- thuis <Joure) uit. Hielkema. die tegen Zonne veld uitkwam, legde bij tegenwind de baan af in 16,4 sec. en met wind mee in 15,9 sec. Dit was een uiterst spannende strijd. In den eersten rit maakten zij denzelfden tijd, doch in den tweeden rit bleef Zonneveld bij het startschot staan. Bijzonder fel was de strijd tusschen B. v. d. Veen en Zeldenthuis. Ook dezen gingen in den eersten rit gelijk over de streep, in den tijd van 16.1 sec. In den tweeden rit was Zeldenthuis iets voor met een tijd van 15.8 voor v. d. Veen in 15.9 sec. In de finale kwamen tegen elkaar uit de snelste twee uit de demifinales, zoodat v. d. Veen en Zeldenthuis nogmaals den strijd moes ten aanbinden. In twee ritten werd Van der Veen nu geslagen en daarmede door Zelden thuis onttroond. De uitslag luidde1 1. f.100 plus gouden kampioensmedaille van den bond, Sj. Zeldenthuis (Joure); 2. f.60 plus zilveren me daille B. v. d. Veen (Warga); 3. f.40 D. Hielke ma (Bontebok); 4. f.20 G. Zonneveld (Nes); 5. f.10 P. Ysinga (Grouw). Be Elfstedentocht. Voor den Elfstedentocht in Friesland waren gisteren reeds binnengekomen 278 inschrijvin gen voor den wedstrijd, en 406 voor de toeristen klasse. Beide cijfers beteekenen een record. Inmid dels zijn de weersvooruitzichten zxwdanig dat men vry stellig voorspellen kan dat de tocht Donderdag niet door gaat. SCHAKEN. Niettegenstaande ijsvermaak en griep als spelbrekers optraden, waren op 2en Kerstdag toch nog 35 spelers naar Noordwijk getrokken, om deel te nemen aan het tournooi. uitgeschre ven door de Noordwijksche schaakvereeniging „Daniël Noteboom". Te ruim 10 uur werd de wedstrijd geopend door den leider, den heer G. Boscha. alhier, die allen, namens de Noord wijksche Schaakvereeniging. hartelijk welkom heette en de hoop uitsprak, dat het voor de schakers een prettige dag zou worden. Voorts gal hij enkele regelen aan, die voor den wed strijd zouden gelden en benoemde een commis sie van drie deelnemers, n.l. de heeren Van der Nat. Leenheer en Humer. die mogelijke ge schillen zouden moeten beslechten en voorzoo ver noodig. de afgebroken partijen beoordeelen. De spelers waren ongeveer naar speelsterkte in ntgen groepen ingedeeld. De derde groep was wel de belangrijkste, om dat daarin de sterkste spelers geplaat-st waren, n.l Remouchamps, kampioen '38 o.a Leidschen Schaakbond, v. d. Nat, oud-kampioen, A. Bar- kema. Ie bordspeler van Taveno en Humer van Den Haag. Barkema verdedigde zich in de le ronde tegen c4 met c5 (Siciliano). Aanvanke lijk stond Remouchamps iets beter, maar later werd de stand bijzonder ingewikkeld en hij ver loor een pion. Het nu volgende eindspel speelde Barkema niet bijzonder goed, want hfj liet toe, dat zijn tegenstander zijn pionnen zoo gunstig mogelijk opstelde en bij het afbreken kon de commissie van arbitrage niet meer dan remise er in vinden. Van der Nat en Humer speelden een d4 opening met Lf4. Ook hier onstond een ingewikkeld figurenspel. doch ten slotte bleef na afruil der voornaamste officieren een remi sestand over. In de 2e ronde verdedigde van der Nat zich tegen Remouchamps met c6 tegen e4 Caro-Cann» en kreeg reeds in do opening een gunstigen stand, waardoor wit niet meer kon rocheeren. Hij hield een meerderheid van pionnen over, die hem winst der partij opleverde. Het eigenaardige in deze ronde was, dat Barkema met zwart in een d4 opening ook niet meer tot de rochade kon komen. Humer zette echter niet goed door en geraakte in een verloren eindspel, zooals bovengenoemde commissie aan kon too- nen. In de 3e ronde verdedigde v. d. Nat zich wederom met zwart door c7c6 te spelen. Nadat de koninginnen geruild waren, ontstond een ge lijkwaardig eindspel, doch eenigen tijd daarna bracht Barkema door een zwakken zet van zwart een kwaliteitsoffer, dat hem twee lichte officieren voor een toren opleverde; waarna v. d. Nat spoedig kon opgeven. Humer en Re mouchamps speelden een 2 paardspel in de na- hand. laatsgenoemde verloor later een pion, vervolgens nog een officier, waarna Humer ge makkelijk won. De uitslag in deze groep werd dus de vol gende: le prijs: Barkema (Leiden) 2\2 p.. 2e prijs Humer (Den Haag) 1V4 p., na loting met v. d. VOETBAL. Voetbalvelden Leidschen TERREIN AAN DEN HAAGWEG WORDT OP 1 MAART GEOPEND. Naar wy van de zijde der Leidsche „Sport stichting" vernemen zal binnen korten tijd begonnen worden met den aanleg van voetbal velden nabij den Leidschen Hout. Tal van voorbereidende besprekingen tusschen Gemeen tewerken en de Heidemaatschappij hebben reeds plaatsgevonden. Intusschen is gereedgekomen het nieuwe sportterrein, dat een onderdeel uitmaakt van het militair oefenterrein aan den Haagweg. Ook hier zijn vele onderhandelingen noodig geweest om dit te bereiken, doch het resultaat lijkt goed. Voor Leiden zal dit veld een aanwinst beteekenen. In den loop van de maanden Januari en Februari zal de grond nog eenige nabewerking ondergaan en zullen de waterleidingaansluiting en de afscheiding tusschen publiek en spelers worden aangebracht. Op 1 Maart a.s. zal dit veld in regelmatig gebruik kunnen worden genomen. Dit is trou wens hoog noodig in verband met de omstan digheid, dat de Provincie Zuid-Holland de gron den langs den Kanaalweg eenigen tijd geleden heeft verkocht en als gevolg daarvan de huur van den Kanaalweg heeft opgezegd. Vermoe delijk zal althans voorloopig dit veld nog wel van maand tot maand door de Sportstich ting kunnen worden verhuurd, doch al te lang zal men hierop niet mogen rekenen. Alles bij elkander redenen, die het dringend noodzakelijk maken, dat de Leidsche Houtvel- den zoo spoedig mogelijk tot stand komen; daarnaar wordt dan ook ernstig gestreefd en het spreekt wel vanzelf, dat de Sportstichting niet nalaat hieraan haar aandacht te blijven besteden. IJSHOCKEY. DE SMOKE EATERS TE BERLIJN. De Canadeesche ijshockeyploeg. de Trail Smoke Eaters, sloeg Zondag te Berlijn een team van de Duitsche hoofdstad met 61. Op Twee den Kerstdag speelden de Smoke Eaters tegen een Duitsche ploeg. Ditmaal wonnen de Cana- deezen met 91. ATHLETIEK. KERSTVELDLOOPEN VAN D.II.C. (Delft). Nat (Leiden) lVè p.. Remouchamps (Leiden) Vt punt. lie groep: le pr. Posthuma 'Alphen) 2Vz p„ 2e pr. Leenheer (Noordwijk) 2 p., Van Schayck (Leiden» 1 p„ Modderman (Leiden) V2 p. Ille groep: le pr. v. d. Linden (Alphen) 2V% p„ 2e pr. Turk (Noordwijk) 2 p„ v. d. Geer (Hoofddorp) 1 p. en MariJt (Noordwijk) li p. IVe groep: le pr. Braggaar (Voorschoten» 2 p., na loting met v. d. Lans 'Den Haag) 2 p en 2e prijs, v d. Geer (Hoofddorp) VA P-I Bedijn (Noordwijk lA p.). Ve groep: le pr. Gerrltse (Rotterdam) 212 p.. na loting met Plug (Noordwijk) 2'A p. en 2e pr. Blonk (Leiden) 1 p. en Sleyser (Noordwijk». die bij de 3e ronde zonder kennisgeving wegbleef 0 pnt. Vie groep: le pr. Kelder 'Rotterdam) 2 p.. 2e pr. Sleeboom (Noordwijk) 1V4 p. na loting met Verhagen (Alphen) V,2 p.; Riedel (Leiden) lp. Vlle groep: le pr. Sleeboom 'Noordwijk» 2'4 p.; 2e pr. v. d. Starre (Den Haag) VA p., na lo ting met Hagemans (Rotterdam) VA p.. Bour geois (Leiden) 'A p. VlIIe groep: le pr. van Renswou(Voorscho ten) met het maximum van 3 p.. 2e pr. Beurse (Noordwijk) IVi p.. na loting met Warnaar (Den Haag) 1 *Ap. en Padding (Noordwijk) 0 p. Xe groep (3 deelnemers); le pr. Schoneveld (Rijnsburg) 2 p., 2e pr. Hoogendam (Noordwijk) 1 p.. Hoek (Noordwijk) 0 p. Om ongeveer half tien was de wedstrijd ge ëindigd, waarna de voorzitter der Noordwijksche Schaakvereeniging, de heer A. Leenheer, de prijzen met eenige toepasselijke woorden uit reikte. dank bracht aan den heer Bosscha voor de leiding en aan den heer Van Beelen, eige naar van „Seinpost" voor het beschikbaar stel len der fraaie speelzaal. DUIVENSPORT. TENTOONSTELLING „DE VRIENDENCLUB". De vereeniging „De Vriendenclub" hield met de Kerstdagen haar jaarlijksche Clubtentoon stelling in haar clublokaal. Het bezoek was druk en over het algemeen gaf alles een goeden in druk ook omtrent de ingezonden duiven. A. P. v. d. Voort behaalde het kampioenschap met 183,75 punten, W. Themnen was 2e met 183 en C. Vlaardingerbroek 3e met 182,50 punten. 12 liefhebbers waren met 4 duiven boven de 180 punten. De beste oude doffer had N. v. d. Lin den, de beste oude duif A. P. v. d. Voort. De beste jonge doffer C. Vlaardingerbroek en de best jonge duivin F. Hofman. In de eereklasse oude doffers, die in 1938 boven 700 K.M. had den gevlogen, behaalde F. Delsasso de le en C. Vlaardingerbroek den 2en en len prijs. C. Vlaardingerbroek werd le en W. Abrahams 2e in de klasse duivinnen. De verdere uitslag is als volgt: A. P. v. d. Voort 3 eerste 2 tweede 1 der de 2 z.e.v. en 1 e.v„ C. Vlaardingerbroek 2 eer ste 1 tweede 1 derde 1 z.e.v.. F. B. Delsasso 2 eerst 1 tweede en 1 vijfde, Chr. v. d. Pluym 2 eerste 1 derde 2 z.e.v.. N. v. d. Linden 2 eerste en 2 z.e.v., F. Hofman 2e eerste. J. v. d. Burg 1 eerste 1 tweede 1 z.e.v., G. A. L. v. d. Refjden 1 eerste 1 derde 2 z.e.v., W. Themmen 1 eerste 2 tweede 2 z.e.v. 1 e.v., W. Abrahams 1 eerste 2 tweede 1 z.e.v., Joh. Vogelenzang le eerste 3 I derde 1 vierde. C. v. Dijk 1 eerste 1 e.v., A. v. d. Made 1 eerste. J. Vliegenthart 5 tweede 1 derde 1 z.e.v J Stafleu 2 tweede 2 derde, P. v. d. Berg 1 derde 2 vierde 1 e.v., Joh. Neuteboom Jr. 1 vijfde 2 z.e.v. 1 e.v., W. Klop 1 z.e.v. en 1 e.v., J. P. v. Hooidonk 1 z.e.v. en 1 e.v.. J. C. Brandt 1 tweede. A. v. Rijsbergen 1 vierde. J. H. Oskam 1 derde. P. Onderwater. G. P. v. d. Rotte. G. F. v. Dorp ieder 2 z.e.v. en H. Rol. L. Gijsman en A. C. v. Dorp ieder een e.v. De klassen waren als volgt verdeeld: doffers en duiven 700 K.M. en meer; doffers en duiven van 400 tot 700; doffers en duiven van 200 tot 400 K.M. Jonge doffers 150 K.M. en meer; idem duivinnen; jonge doffers en duiven 200 K.M. en meer en een onbevlogen oude en jonge duiven klasse. De keuring was in handen van de hee ren Slagboom uit Roozendaal en Tholenaar uit Oud Vosmeer die zeer over de ingezonden dui ven tevreden waren. Als schrijvers fungeerden de heeren Broekse- ma en C. Vlaardingerbroek. WIELRENNEN. NIEUW SWIFT. Onder veel animo werden gisteren in het clublokaal van bovengenoemde vereeniging wedstrijden gehouden voor leden en donateurs op de hometrainers. De renners reden een K.M. met den volgen den uitslag, waarbij allen op een prijs beslag legden: 1. M. C. Segaar, 34,8 sec.; 2. R. Rietho ven 35,6 sec.; 3. J. L. v. Klinken 38,2 sec.; 4. B. Kruit 42,2 sec.; 5. A. Kruit 47 sec. Bij de donateurs was de uitslag: 1. Jan Riet hoven 40,6 sec. over 500 M.; 2. H. van Rooyen 46.6 sec.; 3. W. Segaar 47.2; 4. J. v. Klinken 4Ö.2 sec.; 5. J. A. Otten 48.6 sec.; 6 A. v. d. Waals 50 sec.: 7. C. Fasel 50.6 sec.; 8. H. Riethoven 51.6 sec.; 9. van Klinken Sr. 57 sec.; 10. A. Riethoven 57,6 sec.; 11. J. H. Schuller 61,6 sec. In den koppelwedstrijd voor donateurs wer den uit twee koppels als prijswinnaars aange wezen 4 finalisten en wel als volgt: 1. H. Riethoven met P. Riethoven; 2. S. Riet hoven met H. van Rooyen; 3. J. A. Otten met A. van der Waal; 4. P. T. de Jong met R. v. Klinken. Hedenavond zullen er wederom wedstrijden op de hometrainers worden gereden, aanvang kwart over acht. VAN AMSTERDAM REED TE PARIJS. Het Nieuw Swift lid A. van Amsterdam heeft op de Parijschen winterbaan een gunstig de buut gemaakt achter de Derny motoren. Met een voor hem geheel vreemden gangmaker wist hij de derde plaats in zijn serie te bezet- vjur Mithouard. Rossi en Magne. Het Fransche blad l'Auto schreef dat van Amsterdam de overwinning ontging door 'n fout van zijn gangmaker. Zijn rijden was echter zoo goed dat hij op 8 Januari wederom is gecon tracteerd en wel in een koppel wedstrijd met Middelkamp. In den koppelwedstrijd met den Italiaan Rossi bezette hij op 1 ronde achterstand met MagneArchambaud en BartaliValettl de laatste plaats. Op 7 Januari rijdt van Amsterdam in het Sportpaleis te Antwerpen. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van Zaterdag zijn: Eerste divisie. Aston V.Grimsby T. 02 Charlton A.Bolton W21 ChelseaLiverpool 41 Everton—Blackpool 40 Huddersfield T.—Brentford 1—2 Manchester U.Middlesbrough 11 PortsmouthArsenal 00 Preston N. E.Leeds U20 Stoke C.Leicester C10 Sunderland—Birmingham 10 Wolverhampton W.Derbby C00 Tweede divisie. Bradford—Norwich C30 BurnleyCoventry C10 Bury—Sheffield W2—3 Chesterfield—Millwall 30 Luton T.West Bromw. A31 Plymouth A.Newcastle U0—1 Sheffield U.—Nottingham F0—1 Swansea T.Manchester C20 Tottenham H.Southampton 11 Tranmere R.Blackburn R11 West Ham U.Fulham 10 Van Maandag. De uitslagen van gisteren luiden: Eerste afdeeling. ArsenalCharlton Athletic afg. Birmingham—Middlesbrough 2—1 Blackpool—Huddersfield Town 11 Bolton WanderersPreston Northend afg. Brentford—Portsmouth afg. Everton—Derby County 2—2 Grimsby TownWolverhampton Wand.2—4 Leeds United—Chelsea 1—1 Manchester United—Leicester City 3—0 Stoke City—Liverpool 3—1 Sunderland—Aston Villa 1—5 Tweede afdeeling. Blackburn RoversBury 10 BradfordChesterfield 00 Burnley—Tottenham Hotspur 1—0 Coventry City—Plymouth Argyle 1—2 Fulham AthleticSheffield Wednesday afg. MillwallWesthamunited afg Norwich City—Newcastle United afg Nottingham Forest—Luton Town 24 Sheffield United—Southampton 5—1 Tranmere Rovers—ManchesterCity 39 Westbromwich Albion—Swansea Town afg. Een zwaar parcours. Getrouw aan de traditie hebben gistermiddag de kerstveldloopen van D.H.C. plaats gehati. Dit jaar echter onder bijzondere omstandig heden. omdat het parcours wel buitengewoon zwaar was tengevolge van sneeuw en ijs. De belangstelling was echter bevredigend en de deelneming was eveneens goed te noemen. Een groot percentage van degenen, die hadden in geschreven. was opgekomen. De uitslag luidt als volgt: A-klasse: 1. J. de Groot (Trekvogels), 17 min. 57.2 sec.; 2. J. Meyer (Volewljckers) 18 rrün. 11.3 sec.; 3. P. van Rijn (Trekvogels); -4. F. Gaarenstroom (Volewijckers). B-klasse: 1. H. Kalkman (Trekvogels) 18 m. 0.2 sec. Vereenigingsprijs: Trekvogels. C-klasse: 1. H. Verschuur (s,c. Rotterdam) 15 min. 11,4 sec. Vereenigingsprijs: Haarlem 113 pnt. D-klasse: 1. P. Louman (Emma) 14 min. 56,2 j sec. Vereenigingsprijs: Emma 79 pnt. Juniores: 1. A. J. de Vries (S.H.O.T.) 5 min, 53.2 sec. Men meldt ons uit Alphen: In de C-klas.se der D.H.C.-veldloop over 3% K.M. startten de Alphla-leden C. Pronk en G. Zijlstra. (Er waren 51 deelnemers). Aanvankelijk bleef Pronk bij het hoofdpele- ton. Daarna zakte hij af tot de 16e plaats, maar toen een afstand van VA K.M. met tegen wind moest worden afgelegd, kwam hij steeds meer naar voren, waarbij hij ook de hindernis sen goed nam. Tenslotte wist hij als 5e de finish te passeeren. Ook Zijlstra slaagde er in het parcours af te leggen al behaalde hij geen prijs. Voor de 1H K.M. startten de Alphia-juniores P. Kalkman. J. Koenekoop en S. Koenekoop totaal 25 deeln.). Ook deze loopers wisten de race te volbrengen, waarbij P. Kalkman als 12e. S. Koenekoop als 14e en J. Koenekoop als 16e de finish passeerde. Copyright P. I. B. Bo* 6 Coponho De zwaluwen keerden weer terug, gingen ijverig hun nestjes bouwen. De ramen van de huizen konden weer opengezet wor den, ook die van Karei en Gerda. De kinderen zaten nu weer in hun tuintje, in de dakgoot, onder de rozen. Zij speelden als vanouds hun eigen spelletjes, zittend op hun bankjes. Zij voel den zich echt gelukkig, dat zij hier, hoog in de lucht, mochten zitten. TENNIS. OOK PUNCEC BEROEPSSPELER. Het tennis uit het Centrale Europa gaat wederom een verlies lijden. Na den Tsjech Hecht en den Italiaan Palmieri heeft nu ook Puncec mededeeling gedaan van zijn plannen om prof te worden. Blijkbaar hecht hij hieraan meer waarde dan aan de bedoeling van de Joegoslavische regeering, om den vier Davls- Cup-spelers, Puncec. Pallada, Mltlc en Kukul- jevic een staatspositie te geven op zoodanige wijze, dat zij toch voldoenden tijd konden vin den om aan belangrijke Internationale wed strijden mee te doen. Puncec en Pallada vertoeven nog steeds in Zuid-Amerika, waarheen zij na hun deel neming aan de verschillende wedstrijden in Noord-Amerika getrokken zijn. Zij hebben zoo wel in Brazilië als iri Argentinië succes op suc ces behaald en geen enkele nederlaag geleden. In beide landen bereikten zij de finale van de kampioenschappen. In beide gevallen won Pun cec. Of deze nu overgaat tot het „show-tennis' dan wel oefenmeester zal worden, wordt, niet vermeld. Voor show-tennis is zijn eentonige baseline-spel vr'n'g geschikt, tenzij het de be doeling zou hebben den strijd tegen een vollever tc laten zien. „De Crt." De rozen bloeiden als nooit tevoren. Het meisje had een Psalm op school geleerd, waarin ook iets over rozen stond. Telkens als zij dien zong, dacht zij aan haar eigen rozen. Karei leerde de regels ook, zij zongen ze samen; „Rozen groeien in het dal Christuskindje komen zal". Dan hielden de kinderen eikaars handjes vast. Zij keken naar de rozen en spraken tegen de zonnestralen. O, het waren heer lijke zomerdagen het was goed buiten te zijn, bij de rozen struiken, die altijd maar door bloeiden, alsof zij nimmer zou den ophouden. BOKSEN. TURIELLO EUROPEESCH KAMPIOEN WELTERGE WICHT. Gisteren wist de Italiaansche bokser Turiello voor negenduizend toeschouwers te Milaan op punten van den titelhouder in het welterge- wlcht. den Belg Wouters, te winnen en daar mede Europeesch kampioen te worden. Op 13 Januari komt de nieuwe Europeesche kampioen te Berlijn tegen Eder uit. Eens zaten zij samen in een prentenboek, vol met dieren en vogels, te kijken, toen er iets vreemds gebeurde. De torenklok sloeg juist 5 uur, toen Karei het prentenboek op den grond liet vallen, zijn hand op het hart legde en daarna éen van zijn oogen uitwreef. „Er heeft me iets gestoken en' er is iets in mijn oog gevlogen," zei hij tegen Gerda, die verschrikt naar hem zat te kijken. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11