ABDIJSIROOP LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Woensdag 21 December 1938 Gemeenteraad van Waddinxveen Uit de Omstreken Benoeming Commissieleden Uitbreiding Eiectriciteitsnet - Werkverschaffings-objecten Uit de Rijnstreek Districfsvergadering van den Zuid-Hollandschen Ijsbond Elke Lepel helpt De begrooting van 1939 van Voorhout LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD HAARLEMMERMEER. De Herv. Meisjesver. „Lydla" verga derde in „Eben-Haëzer" te Vijfhuizen. De eere-voorzitter A. L. Brörern sprak het openingswoord. Van het keurige pro gramma trokken vooral „De drie sym bolen" en eenige tableaux de aandacht. De vereeniging mag op een zeer gezelllgen ge slaagden avond terugzien HILLEGOM. Het aantal werkloozen dat verleden week 500 was, Is nu gestegen tot 540. Ver leden jaar waren er 618. KATWIJK. Bespreking inzake Kinderuitzending. Op initiatief van mevr. M. Woldringli van der HoopAndré de la Porte en dr. A. in 't Veld schoolarts van den Kring Kat wijk, dezer dagen benoemd tot Inspecteur der Volksgezondheid, had gisteravond in het gemeentehuis een bespreking plaats, om te komen tot vorming van een commis sie, die de eerste voorbereidingen Inzake de uizending van kinderen zal treffen. Mevr. Woldrlngh van der Hoop opende, waarna dr. In 't Veld een uitvoerige bespreking hield over het ontstaan der kinderuilzen- ölng. Spr. wees er op, dat de Vereeniging Vacantieoord voor Lichamelijke gebrekki- gen, afd. Leiden vorig jaar uit Katwijk 5 kinderen had uitgezonden. Spr. deed dui delijk uitkomen wat er alzoo op het gebied van propaganda hiervoor is gedaan. Alle gezinnen, R. Katholieke. Christelijke en Joodsche zijn thans in de gelegenheid kin deren uit te zenden. Er zijn twee wijzen van verpleging, n.l. de A-verpleging. de massaverpleging en de B-verpleging, de in- dividueele. Spr. wees er op. dat het niet de bedoeling is tuberculose kinderen uit te zenden, doch die, welke men hiervoor wil behoeden. Ook voor Katwijk is uitzending hoog noodig. Spr. zou het het beste oordeslen, te ko men tot een mantelorganisatie. Men vroeg o.a. naar den financieelen kant van deze aangelegenheid. De kosten voor de organisatie zullen f.1.per kind per dag bedragen. Doch zulks is niet over al hetzelfde. Dr. In 't Veld verwees naar de inrichting „De Krabbenbossche" R. K. Vacantieoord te Rijsbergen als een model inrichting. Over de samenstelling der com missie werd lang gedebatteerd. Tenslotte werden hiervoor benoemd de heeren Kwa- kernaak. Panman en C. Braun, terwijl me vrouw Woldrlngh van der Hoop de presi dente zal zijn. Deze commissie kan later uitgebreid worden. Dr. In 't Veld dankte voor het aandachtig gehoor en de betoon de medewerking en mevr. Woldrlngh van der Hoop sprak de beste wenschen uit voor de toekomst. KATWIJK AAN ZEE. Tijdelijke schoolsluiting ter gasbesparing Verschillende scholfen met gasverwar- ming zijn eenige dagen gesloten om gas uit te sparen. De directeur der gasfabriek deelde ons mede, dat bij deze felle koude de fabriek niet direct ingesteld is op een enorirf hooger gasverbruik. Zoo werd. zei hij, Maandag 12 Dec. per dag verbruikt 5700 M3. gas en gisteren 19 Dec. was dit reeds gestegen tot 7600 M3. Om niet in moeilijkheden te geraken heeft men tij delijk enkele scholen gesloten. Over enkele dagen zal de fabriek zich bij de nieuwe situatie aangepast hebben. Door tal van ingezetenen is geheel belangloos een gezellige avond aangeboden aan de ongeveer 60 dames en heeren, die den lOen December collecteerden voor de Joodsche vluchtelingen. De heer Lammens had hiertoe zijn zaal ln hotel du Rhin gra tis beschikbaar gesteld: vele winkeliers stonden voor dezen avond graag een trac- tatfe gratis af. Namens het comité sprak de heer J. Philips een woord van grooten dank en vertoonde dan zijn films der Oranjefeesten te Katwijk aan Zee en een komische film. LEIDSCHENDAM. Het aantal werkloozen sterk gestegen. Het aantal werkloozen is mede ten gevolge van de ingetreden vorst sterk ge stegen en bedraagt heden 254 (v. m. 178) waarvan 17 (v. m. 47) geplaatst in de werk verschaffing. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. P. van Veen. geb. v. d. Sman. z. Ondertrouwd: J. A. M. Vonk en P de Groot; J. RUnsburger en N. de Blools; F. L. Koek en H. Vogelaar. Met machtiging van den Minister heb ben B. en W. het verbeteren van de Leid- schekade en den Oostvliebweg, gegund aan de laagste inschrijvers Dordtsche Wegen bouw Wed. Mol te Dordrecht voor f. 16925.-. De uitvoering geschiedt in werkverschaffing 4 34 cent per uur. Het rijk zoowel als de provincie verleenen subsidie. Gedurende November .schreef de Onderlinge Vereeniging voor Ziekenhuis- verpleglng 107 nieuwe leden in, waardoor het totaal steeg tot 12176. In verpleging werden opgenomen 49 (v. m. 39) leden. In de ledenvergadering van de K. J. M. V. is ln plaats van den heer C. van dei- Velden, tot bestuurslid gekozen de heer K. de Koning. NOORDWIJK. Gevallen van roodvonk. Verleden week zijn te Noordwij k-Binnen Diet minder dan zeven gevallen van rood vonk geconstateerd bij kleine kinderen, die de bewaarscholen bezochten. In verband hiermede is de kerstvacantie der beide be waarscholen te Noordwijk-Binnen met een week vervroegd. Wij vernemen nog, dat de besmettelijke ziekte niet van ernstigen aard is. De actie tot behoud der kweekeling. Naar wij vernemen, heeft thans ook het bestuur van den „School met den Bijbel" De raad van Waddinxveen vergaderde on der voorzitterschap van den heer J. G. Herfst, wethouder-locoburgemeester, in ver band met ziekte van den burgemeester. De voorzitter bekwam machtiging van den raad, om aan de bedeelden van het armbestuur een kerstgave te verstrekken van 25% van het steunbedrag met een mi nimum van f. 0.50. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. om wijziging te brengen in het aantal stemdistricten. Bloemendaal en de Bodegra verstraatweg komen nu in een nieuw district 5, waarbij de grenzen van de andere districten iets worden verlegd. In de schoolcommissie werden benoemd de heeren J. Hommes, ds. W. J. Smidt en L. W. Verbakei. In de commissie tot wering van schoolverzuim de heeren M .Schouten, C. Jongenburger en J Hommes. In de com missie van toezicht op de arbeidsbemidde ling de heeren A. Oudijk en S. Slappendel. In de commissie van toezicht op het zwem bad de heer P. D. Stuurman. Z. h. st. werd aangenomen het voorstel om aan de wethouders op hun 65-j. leeftijd na volbrachten diensttijd van tenminste 4 jaren, pensioen te verleenen. Het voorstel tot uitbreiding van het eiec triciteitsnet in de volgende deelen der ge meente: Henegouwerweg-Zuid, Wilhelmina- kade, Onderweg, Henegouwerweg-Noord, Brugweg-Zwarteweg en Plasweg, waarvan de exploitatie ongeveer sluitend is, werd na eenige opmerking aangenomen. Aan de be- drij vencommissie zal worden verzocht een ontwerp te maken voor de uitbreiding aan den tweeden Bloksweg. Het voorstel tot uitbreiding van het bui zennet der waterleiding aan de Onderweg, 6e Tochtweg, Plasweg. Henegouwerweg Zuid en Noord, waarvan de kosten worden geraamd of f. 1000 p. j. exploitatieverlies, ontmoette bezwaar bij den heer Pille, om dat dit werk in werkverschaffing zal wor den uitgevoerd. Hij is van meening dat dit normaal werk is, dat niet in werkverschaf fing is te brengen. De werkloozen moeten hier een offer brengen, ten behoeve van de volksgezondheid. De voorzitter en weth. v. Tol bestreden deze meening. Werd het werk niet in werk verschaffing uitgevoerd, dan zou het f. 1500 meer moeten kosten en dan kwam er niets van. De heer Pille kon er zich dan bij neerleg gen. Het voorstel werd dan z.h.st. aange nomen. Het voorstel tot uitbreiding van de straat verlichting aan den Bodegraverstraatweg, waarvan de aanlegkosten worden begroot op f. 1365,40 met jaarlijksche kosten van f 407,72 werd aangenomen. De gemeente Gouda is bereid de gasprijzen voor de bewoners van den Bodegraverstraat weg te verlagen, mits die verlaging ten goede komt aan de verbruikers. Dit werd aangenomen. Het voorstel tot herziening van enkele salarissen werd aangenomen, alsmede de voorstellen tot wijziging der voorwaarden voor aankoop van grond voor het postkan toor en tot wijziging der gemeentebegrooting 1938 en 1939. Dc voorzitter bracht dan enkeie ob jecten van werkverschaffing in bespre king. B. en W. hebben een plan ge maakt tot uitbaggeren van verschillende wateringen in de gemeente. De totale kosten zullen bedragen f. 26.000, voor welk bedrag B. en W. terugschrikken. Daarnaast is het mogelijk in werkver schaffing de Zuidkade te herstraten. In verband daarmede zou het baggerwerk zich kunnen beperken tot het uitbagge ren van alleen die slooten, die aan de gemeente behooren met de herstrating. Daardoor zullen ook de kosten van toe zicht minder worden. De heer Pille zeide het baggerwerk in werkverschaffing niet toe te juichen. Wan neer voor dat werk geen vakmenschen wor den genomen, is er geen droog brood te ver dienen, Bovendien is dit werk veel te duur. Het herstraten van de Zuidkade zal door metselaars moeten gebeuren. Maar hoe zit het dan met het loon van die vakmenschen. Moet dat ook 30 ct. per uur worden? Voorts wilde spr. weten of er bijdragen van derden zijn te verwachten in de kosten van het baggerwerk. De voorzitter antwoordde, dat de heer Pille een en ander wat te somber inziet. B. en W. kunnen machtiging krijgen het werk te doen uitvoeren en dan kan er over het loon gesproken worden. Wethouder van Tol deelde mede, dat uit besprekingen met den inspecteur voor de werkverschaffingen is gebleken, dat het werk te allen tijde kan worden stopgezet, indien het om een of andere reden niet bevalt. Spr. beval aan het project van de gemeenteslooten en de herstrating van de Zuidkade. De heer Oudijk zeide geen be wondering te hebben voor het standpunt van den heer Pille. Door op die wijze te pra ten ^can ieder object, dat bij den raad komt, doodgepraat worden. Het is de bedoeling dat er zaken worden gedaan. Spr. gevoelde het meest voor het plan van den heer v. Tol, nader uiteengezet door den voorzitter. B. en W. werd tenslotte machtiging ver leend voort te gaan met de werkverschaf fing voor de gemeentelijke vaarten en de herstrating van de Zuidkade. waarvoor de noodige credieten worden verstrekt. Hierna sluiting. een adres aan den Raad gericht tot be houd van de belooning der kweekeling met akte aan de openbare lagere school op de begrooting voor 1939, zoodat thans alle scholen voor gewoon lager onderwijs in deze gemeente een dergelijk verzoek aan den Raad hebben gedaan. Credietverstrekking aan kleine kweekers. B. en W stellen den Raad voor, ook voor het jaar 1939 aan kleine kweekers credie ten te verstrekken tot een totaal bedrag van f. 10.000. aangezien de financieele toe stand van deze categorie van kleine zelf standigen nog steeds van dien aard is, dat overheidshulp niet kan worden gemist. Met ingang van 1 Maart a a. Is de heer M. J. C. Verweij, alhier, benoemd tot onderwijzer in vasten dienst aan de R.K Jongensschool, zulks ln de vacature van wijlen zijn vader, den heer C. Verweij. VOORHOUT. Vergadering der IJsclub. De Voorhoutsche Usclub vergaderde in café „Boerhaave". De voorzitter de heer H. J. Vester opende en begroette speciaal den districtscommis saris den heer Matthijs van Lisse. Nu zal dan eindelijk de vermaarde rondrit (welke inmiddels reeds vier jaren op het appèl staat) gereden kunnen worden, aldus spr. Na goedkeuring der notulen door den secr. den heer P. N Vester bracht de pen ningmeester de heer G. M. Prins verslag uit. De Inkomsten bedroegen f. 147.15. de uitgaven f. 96.70. Het kassaldo van het vorig jaar bedroeg f. 180.17 en batig saldo f. 230.62. Deze bescheiden, nagezien door de heeren M. v. Dam. P. v. Velzen en E. P. Spierenburg, werden bij monde van de heer M. v Dam ln orde bevonden Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij. dat er thans 108 leden zijn. Bij acclamatie werden als bestuurslid herkozen de heeren P. N. Vester, P. J. Oldshoom en P. Westerhoven. De heer Matthijs van Lisse zette het werk van den Z H. IJ. uiteen. Na een verloting van een honderdtal mooie prijzen, bijeengebracht door welwil lende leden-middenstanders, volgde slui ting. De Raadsvacature vervuld. Wij vernemen dat de heer F. M. Ange- vaare, zijn benoeming als raadslid, waar voor reeds drie leden bedankten, heeft aangenomen. WARMOND. De as. Raadsvergadering. De Raadsagenda van Vrijdag as. bevat de navolgende punten: 1. Ingekomen stukken. 2 Herbenoeming schoolarts. 3. Vaststelling uitbreidingsplan met bebouwingsvoorschriften. 4. Verorde ning regelende de heffing van haven en van kade en opslaggeld. 5. Vaststelling der vergoeding als bedoeld ln het 5e lid van art. 101 der LO. wet 1920 voor de bijzon dere scholen over het jaar 1030. 6. Vaststel ling der begrooting der gemeente voor het jaar 1939, zoomede die van het Waterlei dingbedrijf voor dat Jaar. 7. Comptabili teit. 8 Wat verder ter tafel zal worden ge bracht. 9. Rondvraag en sluiting. ALPHEN. JAARVERGADERING MIJ. ZIEKENFONDS Besprekingen over de nieuwe tarieven. In hotel „De Vergulde Wagen" vond de jaarlijksche vergadering plaats van verze kerden van het Mij Ziekenfonds voor Al phen en Omstreken, onder voorzitterschap van den heer A. Groeneveld. Nog nimmer was de belangstelling voor deze Jaarverga dering zóó groot! Na opening door den voorzitter, volgde uitbrenging van de no tulen door den administrateur, den heer W. M. de Vos, die onveranderd werden vast gesteld. Bij de verkiezing van vertegen woordiger-verzekerde pn plaatsvervanger, werden de heeren W. W. v. Leeuwen en C. Koren op voorstel van de vergadering bij acclamatie herkozen. De administrateur, de heer De Vos, bracht het jaarverslag 1937 uit. Het aantal verzekerden is weer belang rijk gestegen; met inbegrip van particulier geadministreerde fondsen heeft het reeds de 35.000 overschreden. Reeds 52"/« der be volking uit de omgeving heeft zich bij het fonds verzekerd. Uitvoerig werd gememo reerd de uitbreiding van ledenraad, dokto ren, apothekers etc. Uit alles bleek, dat het nog steeds ln stijgende lijn gaat en de samenwerking onderling zeer goed is. Alles wordt betracht, om de verzorging voor ver zekerden zoo goed mogelijk te doen zijn. De voorz. hield een uitvoerige bespreking over de tariefsverhooging, die per 1 Januari a.s. zal ingaan, alsmede om de nieuwe ta rieven voor poliklinische en klinische ver goeding bij behandeling door specialisten en opname in ziekenhuizen te Leiden en Gouda. De voorz. zette uiteen, waarom het gewone tarief verhoogd moest worden, als mede de meerdere verstrekkingen en ver beteringen, die voor dit tarief zullen gel den. Ook de nieuwe tarieven onderwierp spr. aan een uitvoerige beschouwing. Ver schillende aanwezigen maakten hun be zwaren kenbaar tegen de tariefsverhooging of de nieuwe tarieven, waardoor de veree niging zich meer en meer op het gebied van ziekenhuisverpleging begeeft, terwijl een zeer groot deel aandrong om nog een stap verder te gaan en ook de verzorging van ligdagen te vergoeden of te streven naar een fusie met de ziekenhuisvereeni- gingen, wat ongetwijfeld voordeeliger en van algemeen belang zal zijn. Uitvoerig werd hierover van gedachten gewisseld, waarbij er op werd gewezen, dat als men zich bij een ziekenhuisverpleging verze kert tegen de vergoeding van ligdagen en men zich bij het ziekenfonds ook laat in schrijven voor de nieuwe tarieven, men volkomen gedekt is. De voorzitter deed toe zegging een en ander in het bestuur te zul- In hotel ..Het Bruine Paard" te Sassen- heim vergaderde district VI van den Zuid- Hollandschen IJsbond onder leiding van den Districts commissaris den -heer N. Matthijs van Lisse. Wij merkten op den heer G. A. v. d. Bergh voorzitter van den Z.H. LJsbond en den heer W. N J. Diecke secretaris van dien bond. Een woerd van welkom richtte te voor zitter tot de aanwezigen. Speciaal is de be doeling op deze vergadering de mogelijk heid van den g-rooten rondrit te bespreken De rit zal aanvangen op het terrein van de Haagsche IJsclub dat tevens het eind punt zal zijn. De afgevaardigde van de ijsclub de Kaag, maakte den voorzitter er op at tent dat de Sassenheimer*vaart, welke tevens in den rondrit is ingci ischt. tol a al onbegaanbaar is, daar deze in den nacht van Maandag op Dinsdag geheel is opengebroken door een ijsbreker. De tocht over Lisse en voorts de Ringvaart te gebruiken is eveneens be zwaarlijk, daar men dan met de vaar geul van het Sassenheimsche pont heeft te kampen. De afgevaardigde van Sassenheim wil alle poiderslooten buiten beschouwing laten en den rondrit zooveel mogelijk op breede vaarten te houden. Tevens zou het aanbe veling verdienen de Kagerplassen in te lasschen. De ijsclub van de Kaag heeft toe gezegd voer een flinke brug te zorgen over de vaargeul. De club garandeert dat alles ln orde is. De heer v. d. Bergh voorzitter van den Z.H.LT. merkte op dat de bond aansprakelijk is voor de deugdelijkheid van de banen en van de noodbruggen. Het plan van de Kaag is respectabel maar wij kunnen op bovengenoemde gron den niet zonder meer op dit voorstel ingaan daar de gevaren voot ongelukken met de deelnemers aan den rondrit te groot zijn. Het plan de Kaag is aan een ingenieur van den Rijkswaterstaat voorgelegd, welke het niet heeft goedgekeurd. De voorzitter de heer Matthijs stelde voor een deskundige commissie naar de Kaag te zenden om de zaak plaatselijk te bestu deer en. De Kaag voelt zich gegriefd, dat het hoofdbestuur het bestuur van de Kaagsche club heeft gewantrouwd. Steeds heeft men de voorstellen genegeerd. De voorzitter handhaafde zijn voor stel. Na langdurige bespreking werd be sloten den rondrit langs de oude uit- stippeling te doen plaats hebben n.l. over Lisse en de Leeghwater. De heer v. d. Bergh zal de voorstellen van de Kaag echter alsnog met deskundigen in Den Haag onder de oogen zien. Eenige technische punten van onderge schikt belang werden nog besoroken waar na sluiting. Zoodra U een lepel Abdijsiroop hebt Ingenomen voelt U al direct de ver zachtende. slijmoplossende werking. Na elke lepel bemerkt U dat de slijm loskomt, dat Uw hoest minder scherp en minder veelvuldig wordt. Ge zult U prettiger voelen, minder afgemat. Binnen enkele dagen zal Abdijsiroop dien haren hoest verdreven hebben. Deze werking dankt AKKER's Ab dijsiroop aan haar samenstelling uit oude beproefde geneeskruiden, waaraan nu nog Is toegevoegd de krachtig hoeststlllende stof codeïne. Terecht zegt men thans dan ook: ..'s-Werelds beste Hoestsiroop" Is: AKKER 'S veHstènJcte. tegen hoest. griep.X^y bronchitis, asthma Flacon 90 ct.. f 1.50. f2 40. f 4.20. Alom verkrijgbaar Eenige der 20 geneeskr. kruiden 5359 (Ingez. Med.) WASSENAAR. In Den Ouden Deijl hield de afd. Wassenaar van de Intern Ver Bellamy een openbare bijeenkomst, waar als spre ker optrad de heer Vr. Horsmeier uit Bloe mendaal. die sprak over het ..Christendom en Bellamy" Het Chr. Gemengde Zang koor „Zingt den Heer" wisselde het ge sproken woord af met gezang. len bespreken. Mededeeling werd gedaan van het feit, dat door het bestuur aan alle vereenigingen voor ziekenhuisverplegingen een schrijven Is gezonden, waarbij is ge vraagd, of er op kan worden gerekend, dat van 1 Januari as. af die ziekenfondsver zekerden, welke tevens lid van een zieken- huisverplegingsvereeniging zijn, door deze de reiskosten en ligdagen worden betaald, daar het ziekenfonds de behandelingskos- ten van specialisten, operatie etc. geheel voor zijn rekening neemt. Gevraagd is hierop vóór 15 Januari a.s. antwoord te mogen ontvangen. Tevens zal getracht worden, dat de gemeentebesturen voor de werkloozen-verzekerden ook weer hun bij dragen zullen willen geven voor de ge noemde tariefsverhooging, waartoe aan alle gemeentebesturen een schriftelijk verzoek ls gedaan. Hierop volgde sluiting. ALKEMADE. IJsclub Wilhelmina. In Hotel „De Vier Heemskinderen" sprak de heer H. v. Klink met vreugde over de gunstige omstandigheden, waaronder deze vergadering werd gehouden. De notulen van den heer N. v. Berkel werden goedgekeurd. Saldo 1937 f. 155.97'/j. Inkomsten en uit gaven in 1938 resp. f. 98.21'/) en f. 93.07'/). Saldo 1938 is f. 161.17'/). De per. aftr. be stuursleden H. de Prie, J. v. Ruiten, Jac. Rietbroek en Joh. Loos H.zn. werden her kozen. De heer N. v. Berkel, die als afge vaardigde naar de vergadering van den Zuid-Holl. Ijsbond is geweest, deelde me de. dat de bondswedstrijden den eerstvol- genden winter op het Braassemermeer zul len zijn. Toegezegd is, dat de districtswed strijden dezen winter alhier worden ge houden. Om zoowel voor dames als hee ren de aantrekkelijkheid voor het lidmaat schap te vergrooten, deelde de voorzitter mede, dat strak na wedstrijdmiddagen op het ijs, des avonds in het club-lokaal een feestavond zal worden georganiseerd. Hierop volgde sluiting. HET RAPPORT DER COMMISSIE TOT ONDERZOEK EN HET ANTWOORD VAN B. EN W. Vandaag vergaderde de raad van Voor hout o.m. ter behandeling van de gemeente begrooting en de bedrij fsbegrootingen voor het komende jaar. Aan het rapport der commissie tot onder zoek bestaande uit de heeren L. v. d. Geer. J. L. Nijssen en H. J. Vester, ontleenen wij de volgende opmerkingen: In deze begrooting zit weinig speling. De inkomsten z>i zoodanig geraamd, dat het eindresultaat wel niet gunstiger zal zijn, terwlil de uitgaven zeer krap zlin geraamd. De zienswijze der commissie wordt door B. en W. volkomen gedeeld. Gevraagd wordt, hoe B. en W. staan tegenover een z.g. toerbeurtensysteem van erkende vaklieden voor die onderhoudswer ken. waarvoor geen afzonderlijke prijsop gaaf wordt gevraagd. Het antwoord van B. en W. luidt: Op advies van het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening wordt juist in 1939 voor het waterbedrijf het toerbeurten- systeem vervangen door het systeem van inschrijving naar eenheidsprijzen voor alle werken in dat jaar. Om voor de overige werken in de gemeente dit systeem in te voeren ligt niet in de bedoeling van B. en W„ althans niet gedurende een bepaald tijdvak. Een bindende regel kan niet in het belang der gemeente zijn. Wel warden, ais steeds, zooveel mogelijk de z.g. „vrije wer ken" verdeeld onder hen. die zich voor in schrijving bereid verklaren. In de begrooting is een plan beraamd, om tot aanschaffing over te gaan van boomen. Dit plan wordt door de commissie ten zeerste toegejuicht. Zij acht het wel licht mogelijk gratis beschikbaarstelling te verkrijgen van de Ned. Sierteelt-Centrale. B. en W. hebben in de gevraagde richting reeds gewerkt. De voorgenomen verbetering van den Prinsenweg in een verhard wegdek, vindt de commissie op zijn plaats. Zij vraagt echter of niet tegelijkertijd kan worden overgegaan met de wegen, meer ln de be bouwde kom der gemeente, o.a. de Boek- horstlaan. gedeelte Spoorlaan. Heerenlaan en Boerhavekwartier. Dit achten B. en W. inderdaad noodzakelijk, maar de begroo- tingspositie laat dit thans niet toe. Boven dien móet rekening gerouden worden met de wegen en straten, in het te ontwerpen uitbreidingsplan. Omtrent het punt .Subsi die inzake bewaarscholen" vraagt de com missie de bijzondere aandacht van B. en W. Zij had liever een meer positieve raming gezien dan een memoriepost. B. en W. mee- nen echter een principieele beslissing in deze te moeten uitstellen; de memoriepost wordt teruggenomen. Tenslotte vraagt de commissie of het niet mogelijk is een aantal werkloozen b.v. in den vorm van extra-prestatie of werkver schaffing. tewerk te stellen aan het extra opknappen van wegen en bermen. Deze werken dienen niet minder in aanmerking te komen voor overheidssubsidie, dan de werken bij derden B. en W zullen in deze richting speciale stappen doen. BODEGRAVEN. De afd. Bodegraven en O. van den Christen-Vrouwenbond heeft een goedge slaagden Kerstavond gehouden onder lei ding van mevr. Karssen-van Muiswinkel. Het eerste deel van den avond werd ge vuld met het lezen van toepasselijke Schriftgedeelten, afgewisseld door samen zang en koorzang, terwijl na de pauze mevr. Beversluis-v. d. Wende een interes sante lezing hield over „Vrouwen in ver band met de geboorte des Heeren". Mooie Kerstpoézie werd voorgedragen, waarna mevr. Hensen de Apostolische ge loofsbelijdenis uitsprak. De fijne versiering van de zaal. door de dames zelf verzorgd, trok zeer de aan dacht. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de firma Ph. BROBBEL, Stationsweg no. 49 Fa. A. H. J. WIJTENBURG, Haarl-straat 2. W. G. J. VERBURG, Heerenstraat no. 2. Fa. A. SOMERWIL, Azn„ Hoogewoerd 24. A. M. VAN ZWICHT. Breestraat no. 126. A. VAN EGMOND. Haven 2/4. W. VAN LEEUWEN. Tanvossensteeg 19. VERVOOREN. Haarlemmerstraat no. 128. W. P. v. SAVOYEN. K. Rapenburg 12 A. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no 59 Oegstgeest. Al GEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD t.o. het Po-tVantoor Leiderdorp en aan de Kiosken. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7