RENAULT De Leidsche Bioscoop-Programma's LEIDSCH DAGBLAD - Eenfe Blad Zaterdag 17 December 1938 Bevredigende opbrengst der Rijksmiddelen A. C. MEESTER DOUWE EGBERTS Nieuwe bepalingen tot regeling van de Paardenfokkerij Speciaal de directe belastingen brachten meer op De nieuwe Juvaquatte is thans uit voorraad leverbaar. Prijs f. 1325.- Agent Zijlpoort-garage Oud HoMancU ótedeKSC&oaH Organisatie der luchtverdediging Op- en aanmerkingen der Tweede Kamer Aan het overzicht van de opbrengst dei- Rij ksmiddelen wordt het volgende ont leend: De opbrengst van de directe belastingen heeft tot ultimo November j.l. bedragen f.120 132.304, tegen f. 107.676.389 op ultimo November van het vorig jaar. hetgeen dus een vooruitgang beteekent met f 12.455 915. Wanneer men hierbij in aanmerking neemt, dat het bedrag van de raming voor het dienstjaar 1938 f. 116,4 millioen be draagt. dan mag het als een zeer verheu gend verschijnsel worden beschouwd, dat thans reeds deze raming met ruim 3.73 millioen is overschreden. Deze vooruitgang springt des te meer in het oog bij een vergelijking met het vorig jaar. Toen bedroeg de raming f 110.300.000 ol f, 6,1 millioen minder dan thans. De op brengst op ultimo November van dat jaar was echter zooals hierboven reeds ver meld f. 107.676.389 of ruim f. 2.623 500 minder dan die raming. Tot de hoogere opbrengst in vergelijking met het vorig jaar hebben alle belastingen bijgedragen. Zoo bracht de Grondbelasting f 153 797 meer op: de inkomstenbelasting 1 10 934.231, de vermogensbelasting f. 664.086. de verde digingsbelasting f.639 222 en de belasting vsn de doode hand f. 64.576. Wat de raming voor het loopende dienst jaar betreft, kan worden opgemerkt, dat deze werd overschreden door de inkom stenbelasting met f. 3.407,415 i raming 75 millioen i. door de verdedigingsbelasting met f. 1.784.783 (raming 9 millioenl en door de belasting van de doode hand met f. 87.196 (raming 1.8 millioen). Overige middelen. Wat de overige middelen betreft, deze hebben over Nov. opgebracht f. 36.813.783.35 tegenover vorig jaar Nov. f. 36.310 382.35 Hoewel bij vergelijking van deze maanden dus een vermindering in opbrengst valt te constateeren van f 1.486 600. mag toch niet uit het oog worden verloren, dat ook de maand November van dit jaar de maan- delijksche raming ad f. 35.768.750 met bijna f. 1.045 millioen heeft overschreden. Qok hij een vergelijking van de cijfers over de afgeloopen 11 maanden van het loopende jaar blijkt, dat ten aanzien van middelen nog steeds een accres kan worden geconstateerd. Bij een raming over deze maanden van het vorig jaar ad f.342 581 250 was de op brengst toen f. 399 230 670. zijnde een mee valler van. f 56.649.420 Daarna is voor het loopende dienstjaar de raming over deze 11 maanden verhoogd tot f.393 456 250. maar toch heeft de op brengst der middelen tot ultimo November J.l ad f. 403.510.900.93 deze raming met f. 10.054.650 overschreden en zelfs de hooge opbrengst van het vorig jaar nog met f. 4 280.230. Wat de resultaten van de verschillende middelen over de 11 maanden betreft, kan worden opgemerkt, dat boven de raming o.a. zijn uitgekomen: de dividend- en tan- tièmebelasting met f. 4.476.687, de rechten op den invoer met f. 1.096.690. de accijns op bier met f 1.052.679. de accijns op suiker met f. 1.282 699, de accijns op tabak met f 1.607.243. de omzetbelasting met f2.362.624 en de rechten en boeten van successie, van overgang bij overlijden en van schenking met f. 4.254.963. Beneden de raming bleven ojn.: de ac cijns op wijn met f. 218 383. de accijns op het gedistilleerd met f. 53 705, de coupon belasting met f. 779.743. de rechten van boeten en zegel met f. 4.202.653, de rechten en boeten van registratie met f. 931.979 en de opbrengsten van loodsgelden met f. 102.057. Verkeersfonds. Wat betreft de inkomsten ten bate van het Verkeersfonds. deze hebben over Nov. bedragen f. 1.412.696. aan motorrijtuigenbe lasting er. f. 23.032,50 aan rijwielbelasting. Over de eerste elf maanden waren deze opbrengsten resp. f. 21.779.493 (bij een jaar- lijksche raming van f. 23.2 millioen) en f. 7.769 307.50 (bij een raming over het ge- heele jaar van f. 7.8 millioen). Gistermiddag heeft minister Bonnet in de senaatscommissie van buitenlandsche za ken een uiteenzetting van de buitenland sche politiek gegeven Bonnet verklaarde opnieuw, dat Frankrijk geen duim gronds van zijn overzeesch gebied zal afstaan. Deze verklaring werd eenstemmig goedgekeurd. Toen Laval de mogelijkheid van toeken ning van oorlogsrechten aan Franco ter sprake bracht, zeide Bonnet, dat de regee ring zich te dien aanzien houdt aan de overeenkomst van Londen: De voorwaarden, door die overeenkomst gesteld voor toeken ning der oorlogsrechten, zijn nog niet ver vuld. De Duitsche bladen hebben niet veel anders dan spot voor Chamberlains woor den. „dat de financieele kracht van de City en dus van Engeland wel eens een ernstig punt van overweging bij de Duit sche machthebbers zou kunnen uitmaken als nieuw oorlogsgevaar zou dreigen". De Völkischer Beobachter schrijft dat zulke overwegingen heusch niet door het Duit sche Volk zouden gehouden worden, dat veel eerder zou denken aan de productieve kracht van een volk van 80 millioen. waar tegen alle rijkdom van de City in het niet zou zinken in geval van een conflict De Bdrsenzeltung vindt, dat de Britsohe premier de gelegenheid heeft verzuimd om zijn gehoor duidelijk te maken, dat de regeering niet kon blijven volharden met het laten hooren van af en toe een Neen op de eischen van Duitschland naar terug gaaf van zijn koloniën. Voor deze City- Ongeëvenaard snel optrekkend en buitenge woon vast op den weg liggend. Vier zeer ruime zitplaatsen. Onafhankelijke voorveering. Veiligheidsglas rondom. Minimum wegen belasting. .Voorzien van twee blnnenkofiers. Benzineverbruik 1 Liter op 13 d 1% K.M. HAVEN - TELEFOON 67. 5167 (Jngev. Med.) getuigde van de welvaart onzer voorvaderen. Hun geurige rook tabak, die hun goede smaak bewees, heet nu Oud Holland- sche Pijptabak van COOPVAERT 10«t SCHOUT 15 ct pVions 5141 K 61 (Ingea. Med.) slechte verliezer geweest en hij begint zijn hooggeroemd flegma te verliezen als men op het punt staat hem ln zijn kraag te pakken besluit het blad. De Poolsche bladen melden, dat in Teschen. in de door Polen teruggekregen gebieden, strooibiljetten in de Oekrainsche, Tsjechische en Duitsche taal zijn verspreid, waarop o.a. een kaart voorkomt van Polen, waarvan de grenzen getrokken zijn over eenkomstig bepaalde Oekrainsche eischen Voorts wordt gemeld, dat te Danzig cur sussen zijn georganiseerd voor Oekrainers. die lid zijn van nationaal-socialistische or ganisaties. waaraan wordt deelgenomen door Oekrainers uit Polen, de Karpathlsche Oekraine en Roemenië. Het Oekrainsche bureau te Berlijn, dat de belangen vertegenwoordigt van de „va- derlandlooze" Oekrainers, die ln Duitsch- land leven, maakt in de dagbladen bekend. 1 dat het een lijst opstelt van alle „vader- landlooze" Oekrainers in Duitschland en verzoekt hun zich bij het bureau aan te mielden. magnaten zou een dergelijke herinnering zeer goed van pas zijn gekomen. Het Hamburger Fremdenblafct fulmineert tegen den goeverneur van Tanganyika, die thans zoowaar nog plannen schijnt be be ramen om Joden in deze (voormalige) Duitsche kolonie toe te laten. Ook over een betooging der Londensche studenten die in z.g. scherts hebben gedemonstreerd voor de teruggaaf van „Amerika, Norman die en Helgoland" is het blad slecht te spreken. De EngeLschman is altijd een BELGIË. De kabinetsraad heeft een wetsontwerp goedgekeurd, waarbij de regeerlng wordt ge machtigd de noodige maatregelen te nemen om de luchtverdediging van het grondgebied te organlseeren. Er wordt voorzleh ln een crediet van 600 millioen, dat voornamelijk zal worden aan gewend voor luchtafweergeschut. De raad heeft voorts een ontwerp decreet goedgekeurd, waarbij een speciaal recht op den invoer van 2 procent wordt Ingesteld Moeilijkheden op persbal. Op het bal der buitenlandsche pers heeft men met eenige moeilijkheden te kampen gehad. Tot de artisten. die hun medewerking verleenden, behoorde de Joodsche tenor Josef Schmidt. De Duitsche diplomaten en Aan het voorloopig verslag der Tweede Kamer op het wetsontwerp houdende nieuwe bepalingen tot regeling van de paardenfokkerij wordt om. ontleend: Bij het afdeelingsonderzoek van dit wets ontwerp verklaarden vele leden zich met de hoofdbeginselen daarvan te kunnen ver eenigen. In het bijzonder betuigen zij in stemming met de voorgestelde inperking van de rijksbemoeiingen in zake de keuring van hengsten Sommige leden hadden er echter be zwaar tegen, dat de goedkeuring, door een stamboekvereenlging voor een bepaalden hengst verleend, het recht zal geven dien hengst in het geheele lar.d ter dekking te stellen. Voor de fokkerij in de gebieden, waar zij reeds op hoog peil staat, is het bedenkelijk, indien aldaar ook hengsten, welke ln een ander gebied, waar de eischen lager zijn, werden goedgekeurd, ter dek king gesteld mogen worden. Enkele leden waren van oordeel, dat aan de jury's, door de stamboekvereenlglngen te benoemen, een te groote macht zal wor den toegekend. Voorts vreesden deze leden, dat het ont werp, doordat het de keuring in de eerste plaats aan de stamboekvereenlging over laat. er toe zal lelden, dat kruising met andere rassen, bijv. het Iersche. het Han- noveraansche of het Holsteinsche, achter wege zal blijven, hoewel zulk een kruising wel degelijk in het belang van de Neder- landsche paardenfokkerij kan zijn. Sommige leden verklaarden te betreuren, dat de provinciele regelingscommissies zul len verdwijnen. Deze commissies zijn ten opzichte van de fokkerij neutrale licha men. waarvan de leden worden benoemd door Gedeputeerde Staten, nadat de land bouworganisaties zijn gehoord. Deze laatste zuilen nu haar zeggenschap op dit gebied verliezen Belangrijk verschil van meening bestond met betrekking tot de ontworpen regeling van de subsidieering. Men vestigde er overigens de aandacht op, dat deze rege ling niet in het ontwerp zelf zal worden opgenomen, alleen in de memorie van toe lichting wordt daarover gesproken, en wat daar wordt medegedeeld is slechts een schema, waarvan de regeering uit den aard der zaak altijd kan afwijken. Mede in ver band met het hieronder te bespreken ver schil van meening over de grondslagen welke voor deze subsidieering moeten wor-' den aangenomen, achtten verscheidene leden het aanbevelenswaardig, de hoofd beginselen, welke hiervoor zullen gelden, in de wet neer te leggen. Verscheidene leden zagen ln de subsidie regeling, zooals de minister zich die voor stelt, een huns inziens ongerechtvaardigde bevoordeeling van een bepaalde foklnrich- ting, de tulgpaardrlchting (warmbloed- fokkerij Deze leden waren van oordeel, dat de eenige juiste en rechtvaardige wijze van verdeeling van het subsidie krachtens de paardenwet is een evenredige verdeeling onder de verschillende fokrichtingen naar het aantal dekkingen door hengsten van het type dier richtingen. Verscheidene andere leden deelden deze opvatting ln het geheel niet. Ook zij had den bezwaar tegen de verdeeling ln twee helften, zöoals de regeering zich die voor stelt. doch op andere gronden. Do over heidsbemoeiing met de paardenfokkerij, aldus deze leden, moet ln de eerste plaats gericht zijn op verbetering van de fokkerij, en dus van de quallteit van de paarden. Dit kan alleen worden bereikt door bevor dering van de zuivere teelt. Neemt men nu als maatstaf voor de verdeeling van een gedeelte der subsidiën het aantal dekkingen, dan heeft men geenerlel waar borg. dat de op deze wijze beschikbaar gestelde gelden aan de zuivere teelt ten goede komen. Dezen waarborg heeft men alleen, wanneer men subsidie toekent ln verhouding tot het aantal Ingeschreven veulens. Sommige leden konden zich niet vereeni gen met het blijkbaar bij de regeering be staande voornemen, de paardenfokkerij afgezien van de f. 37,000. welke op de begrooting van defensie hiervoor zijn uit getrokken alleen te steunen met de gelden, uitgekeerd krachtens artikel 30 van het ontwerp, welke gelden dan zullen worden gebruikt voor het toekennen van premiën. Zij meenden, dat ook voor ver betering van de paardenfokkerij op andere wijze rijkssteun verleend moet kunnen worden, bijv. voor den aankoop van supe rieur dekmateriaal. Eindelijk stelden sommige leden de vraag, waarom aan dit ontwerp niet de vorm Is gegeven van een wet tot wijziging van de bestaande paardenwet. Zij zagen voorshands niet in, dat een geheel nieuwe wet noodig zou zijn. journalisten, die het bal zouden bijwonen, lieten op het laatste oogenblik weten, dat zij niet zouden verschijnen, indien Schmidt in het Dultsch zou zingen. Om een incident te vermijden, heeft het perscomité Schmidt daarop verzocht geen Duitsche liederen te zingen. Schmidt trad op met veel succes, doch de Duitschers onthielden zich van applaus, welk voorbeeld door verscheidene Italianen werd gevolgd. De Italiaansche ambassadeur'had er ook op aangedrongep, dat Schmidt ook niet in het Itallaansch zou.zingen, doch hierop was men niet ingegaan. ENGELAND. EEN REDEVOERING VAN MINISTER HORE BELISHA. Minister Hore Belisha heeft bij de ope ning van de nieuwe gebouwen der katho lieke hoogeschool te Plymouth een rede uitgesproken, waarin hij o.a. zeied: De groote worsteling tusschen de idealen der opvoeding, die er naar streven de be schaving van den mensch op te bouwen en hem wijzer, humaner en edeler te maken en de opvatting der opvoeding, die er naar streeft zijn houding, zijn daden en zijn hart te verharden, is met zeldzame wapen stilstanden voortgezet van af het begin der historie en gaat nog voort ln de huidige wereld. Welke schijnbare nederlagen de hu manere wijsbegeerten ook mogen onder gaan, in het eind zullen zij triumfeeren door de onweerstaanbare macht en door de kracht van den geest. In het geheele land, aldus vervolgde de minister, zijn kleine toevluchtsoorden van godsdienst en geleerdheid, van waar in vloeden uitgaan tot versterking, verleven diging en humamisatie der natie. Zij vor men den trots van alle godsdienstsecten en owi staat bezit niet slechts de wijsheid ze te dulden, maar moedigt ze aan. Gelukkig leven wij in een land. dat. of schoon het gedwongen is bijna een millioen pond sterling per dag uit. te geven voor wa pening, toch nog bijna twee millioen per weck uitgeeft aan de opvoeding. Ieder tijdperk heeft zijn martelaren ge kend en groote mannen voortgebracht, zoo zeide hü. maar onder de edelsten van dit tijdperk bevindt zich het hoofd der katho lieke kerk. EEN BUSTE VOOR LORD SNOWDEN. In tegenwoordigheid van Chamberlain en Simon is gisteren in het gebouw van de Treasudy door lord Baldwin een bronzen buste onthuld van Lord Snowden. den mi nister van financiën uit de beide eerste I kabinetten MacDonald. Lido-Theatcr. Peter Lorre als de ge heimzinnige Japansche detective mr. Moto behoort bij velen tot de op het oogenblik meest geziene figuren van het witte doek. In ..Mr. Moto speelt hoog spel" krijgen zijn bewonderaars volop gelegenheid om te genieten van zijn merkwaardig filmtalent, dat dezen keer te meer de aandacht trekt, waar de film zich afspeelt in een bij uit stek rumoerig milieu, waar zijn ijzige ka'mte in de meest onverwachte situaties nc3 meer dan anders naar voren treedt. Het verhaal speelt zich namelijk voor het grootste deel af ln de bokswereld en twee grootsche pugilistische gevechten om den wereldtitel zwaargewichtklasse vormen er de hoofdschotel van. E:t gaat ln die gfvee matches overigens vreemd toe, want de eerste eindigt met een overwinning door knock out, waarbij de overwonnene dood blijft liggen. Een door den lijkschouwer op verzoek van Mr. Moto inge-feld onderzoek wijst uit. dat niet de vuistslag van zijn tegenstander den dood tengevolge heeft gehad, doch dat deze werd veroorzaakt doorvergift, dat den bok ser tijdens het gevecht moet zijn toege diend. Ee notitie en de bokswereld staan voor ren raadsel, dat zijn oplossing niet gemakkelijk zal kunnen vinden. Mr. Moto zou zichzelf niet zijn. wanneer dit niet juist een kolfje naar zijn hand was, maar al sonedig moet hij ervaren, dat de ge heimzinnige moordenaar er niet voor te rugdeinst cm ook hem uit den weg te rui men teneinde te voorkomen, dat het af- k? geheim wordt ontdekt. Natuur- IIvormt drze tegenwerking voor Mr. Moto coder een prikkel om zijn recherche werk voort te zetten dan dat het hem er van zou weerhouden en dank zij zijn intro ductie komen wij ln kennis met tal van duistere typen, die in de internatloanle bokswereld steeds op den achtergrond blij ven, doch die daarin niettemin een leiden de rol spelen door de groote sommen geld, welke zij in de belangrijkste wedstrijden steken. Beurt voor beurt verdenken wij hen ervan de dader van den moordaanslag te zijn, maar wij verwedden er een lief ding onder, dat degene, die in de laatste meters van de film inderdaad blijkt de moorde naar te zijn, daarvan door u in de laatste plaats is verdacht! Mr Moto brengt dit ingewikkelde geval overeenkomstig zijn groote reputatie tot een goed einde en meer zullen wij er niet van verklappen om de spanning niet bij voorbaat v/eg te nemen. Dat u evenwel mee zult leven in het uitermate spannende ge beuren op het witte doek, daarvan zijn wij volkomen overtuigd! Voor de pauze draait een echt-Ameri- kaansche film „Madame X" naar het ge lijknamige tooneelstuk, waarin Gladys George de titelrol vertolkt. Al is de inhoud geladen van hoogst onwaarschijnlijke ro mantiek. het spel verdient niettemin groo te waardeering; vooral dat van de hoofd persoon brengt meermalen ontroering in de zaal. Trianon-Theater. „Sneeuwwitje" blijft nog altijd groote belangstelling trekken, zoodat de directie besloot het programma in zijn geheel nog één week te prolon- geertn. Luxor-Theater. Deanne Durbin is een der meest begaafde fllmartisten van dezen tijd. Haar spel is van een dikwijls verbijs terender: eenvoud, het Ls natuurlijk en over tuigend en het Ls geen wonder dat het pu bliek zich altijd weer in drommen verdringt om te genieten van de film, waarin zij d« hoofdrol vervult. Hier ln „De Wildzang'' ls Deanne Durbin het kostschool-meisje, dat reeds jong haar vader verloren heeft, (ter wijl Mama het te druk heeft met haar werk voor de film om zich met de uochïer te bemoeien) en nu tegenover haar mede scholieren voorwendt dat haar vader in Amerika jaagt op groot wild De fantasie van het guitige meiske wordt slechts kor ten tijd de vrije loop gelaten, want spoe dig wordt er door een der anderen wan trouwen gezaaid, met het gevolg dat er „bewijzen" worden gevraagd. Een nieuw leugentje wordt dan tot overmaat van ramp verkeerd uitgelegd door haar aan hangsters en ln luttele oogenblikken is door gansch de Zwitsersche kostschool het ge rucht verspreid dat Deanne's vader, de be roemde jager, naar het kleine dorp zal komen om zijn dochtertje te bezoeken. Deanne durft niet terug te krabbelen, weet ook geen anderen uitweg en gaat. gewa pend met een tuil bloemen, naar het sta tion, waar zij den eersten den besten rei ziger. die haar sympathiek voorkomt, om den hals valt en smeekt haar te helpen. Die reiziger (Herbert Marshall) ls lichtelijk verbluft, maar sportief genoeg om het avon- tc beginnen. Hij redt het meisje uit de precaire situatie, neemt heel de school, de leeraressen incluis, voor zich in door zijn prettige optreden en zijn spannende ver halen uit de wildernis (die hij nooit aan schouwde!! en het eind van het liedje Is dat hij kennis maakt met Deanne's moe der. die schoon genoeg heeft van de film- stèr-verheeriijking, en tenslotte ln werke lijkheid de papa wordt van zijn bescher melinge. De Universal heeft dit amusante blijspel letje op voortreffelijke wijze uitgewerkt en natuurlijk is Dearme Durbin degene, waar om de gansche geschiedenis draait. Onaf gebroken is zij bezig en altijd weer boeit haar spel door die prachtige mimiek, die prettige stem, welke tal van bekende lied jes vertolkt en dat vlotte ongedwongen op treden, dat door slechts weinig andere ar tisten geëvenaard kan worden. Herbert Marshall toont daarnaast een uitstekend begrip van de rol van den „aangenomen" papa, terwijl het aantal goede typeeringen onder de kostschoolmeisjes en het school- personeel verder verrassend groot moet worden genoemd! Tot de bijzondere mede werkers behooren de Wiener Sangerknaben en een zeer succesvolle harmonika-band. Maurice Chevalier en Jack Buchannan zijn de hoofdpersonen in een Fransche klucht „Spotternij en Zotternij", welke ge regisseerd werd door René Clair en dus goede kwaliteiten bevat, al was dit gegeven voor iemand van zijn talent misschien wel wat al te onbeduidend. Het is een zeer dwaze historie met tal van grappige mo menten. Casino-theater In .Sherlock Holmes" is de vlotte combinatie Hans Albers-Heinz Rühmann, zooals we ons deze nog herinne ren uit „Bommen op Monte Carlo", weer ln eere hersteld. Thans vormen ze een paar detectives, en zoo maar niet de eerste de oeste: niemand minder dan Sherlock Hol mes en zijn assistent dr. Watson beelden ze uit. Hoe ze zoo plotseling op dit ldée gekomen zijn? Wel, de één heeft een ge ruite pet en Jas gekocht en de ander een vioolkist; en samen stappen ze zoo in den nachttrein naar Parijs. Het grappige is. dat ieder hen voor den „echten" Sherlock Hol mes en dr. Watson houdt, ofschoon zij zelf steeds het tegendeel verzekeren. Het avon duur brengt hen ln contact met twee lief tallige jongedames, op wie de detectives hals over kop verliefd worden. In het groot ste hotel van de stad houdt eveneens ieder een hen voor de beroemde detectives. De commissaris van politie ontbiedt hen zelfs op het bureau om hun raad in te winnen in een moeilijken diefstal. Het tweetal heeft flair en durf en het geluk brengt hen op het spoor van een bende misdadigers, die bij alle inbraken en verdere misdrijven be trokken zijn. Na een reeks van spannende en gevaarlijke avonturen, slaagt de politie er dan eindelijk ln, de ware identiteit der beide detectives te ontdekken Het ls on verwacht in sterke mate. hoe dit einde het opreden van Sherlock Holmes en dr. Wat son onthult. Voortreffelijk spelen Hans Al- bers en Heinz Rühmann dit detectlvepaar. De groote bravourachtlge Sherlock Hol mes en het kleine manneke dr. Watson hebben ons een vermakelijke film voorge zet, spannend, amusant en verrassend. De titel van de tweede film „Overval wagens paraat" spreekt voor zichzelf Een maximum van actie en spanning ls te ge nieten! Rex-theater De „Wiener Sangerkna ben", met hun heldere, frissche stemmen zijn weer in Leiden! In de film „Concert in Tirol" hebben ze opnieuw een groot suc ces behaald, dat. zoo mogelijk, de vorige successen nog overtreft. Het is een sober verhaal, dat de inhoud van deze ontroe rende rolprent vormt. De knapen zijn de leerlingen van een school in Zeil, die zeer aanhankelijk zijn aan hun zangleeraar Toni Kern. Deze laatste is verliefd op Lenl Lahn- taler, de dochter van een armen boer, die liever den rijken winkelier Würzinger als schoonzoon ziet. Inmiddels heeft Toni ken nis gemaakt met Sylvia, een charmant meisje, dat een flirtation met den zang-; leeraar niet onwelkom vindt, waardoor Lenl ln hevige mate jaloersch wordt. Na een zangrepetitie in een schuur van Lahntaler worden de moeilijkheden tusschen Lenl en Toni uit den weg geruimd, doch kort na dit moment breekt een brand uit, die de schuur totaal in de asch legt. De oude Lahntaler, die eensklaps door dit voorval straatarm ls geworden, wordt financieel geholpen door Würzinger. Aangezien er echter vermoedens van brandstichting ge rezen zijn, wordt Toni gearresteerd, omdat hij niet verklaren wil, waar hij na de re petitie geweest is. In werkelijkheid had hu de opdringerige Sylvia thu's gebracht en wil daar liever niet over spreken. Zijn leerlingen geven nu een groot concert, om de opbrengst te besteden voor een goeden advocaat voor Toni. Het plan slaagt en den rijken Würzinger wordt het vuur zóó na aan de schenen gelegd, dat hij bekent, den brand gesticht te hebben. Zoo eindigt djt verhaal in een blijde ontkn-oolng; „Wiener Sangerknaben" zi"" -n weer uiterst geacheveerd en dit sub' "me !0,!* genskoor zal een sterken -indruk achter laten. „Tarzan's wraak" met Glenn Morris m de voornaamste rol gaat vooraf. 2—4

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2