Ons Kort Verhaal AFLUKIN LEIDSCH DAGBLAD - Derde Biad Zaterdag 17 December 1938 Met de „Reiger" op reis Een eenzame Behaaglijk in het Afrikaansche zonnetje De Reiger in Zuid-Afrika GEMENGD NIEUWS Ernstige stagnatie op de lijn Amsterdam—Rotterdam Meineed, oplichting en valschheid in geschrifte Voor hen, die keelpijn hebben en hoesten Huiszoeking bij een buitenlander te Amsterdam De kinderen zijn naar bed, Als GRIEP dreigt GEVEILDE PERCELEN (Van een specialen G.PD.-medewerker), Aan boord van de „Reiger" 8 Decem ber. Sinds gistermorgen zijn wij. pas sagiers van de bijzondere vlucht naar Zuid-Afrika. er toch wel van overtuigd, dat het vliegtuig voor het luxueuze groót- toerisme hèt vervoermiddel bij uitnemend heid is. U stelle zich voor een rondcirkelen om den Acropolis te Athene op gelijke hoogte een prachtigen blik op den Posei- dontempel op het Zuidelijke puntje van het schiereiland; vandaag een zeer dicht naderen van den Citadel in Cairo, de Pyraniiden van Gizeh, den stuwdam bij Assoean. het koningsgraf van Ramses II bij Abou Simbel. om niet te spreken van. de mooie Nijlgezichten. Sphinken en andere Egyotische specialiteiten'. Behoef ik u dan te zeggen, dat deze meest moderne wijze van „sightseeing" voor ons een ooenbaring is, zoodat wij onzen gezagvoerder Scholte dubbel dank baar zijn. Uit geen ander vervoermiddel heeft men een rco juist overzicht van de geogra fisch» bodemgesteldheid van Egypte Onder ons stroomt de aloude Mijl. links en rechts het donkergroene, vruchtbare ge bied en dan. als een scherp afgebakende grens, de schelding van de gele. dorre woestijn Van Cairo naar Khartoem reist de toerist tier boot en trein ongeveer vitf dagen. Gekweld door hitte en stof arri veert men na een vermoeiende reis op de bestemmingsplaats. Wij luchtreizigers, worden in een air conditioned kajuit door onze snelle Douglas zoo tusschen ontbijt en middag- thee over dit traject vervoerd. Een uurtje Is hier vandaag nog af gegaan voor een gezellige lunch in het Nijlhotel te Wadi Haifa, een klein stadje in de blakende zon ge'egen. Het is een welkome afleiding, na een'langen tocht over het woestijnzand, in den hoteltuin een echt „Oranje Afrl- kaantje" te kunnen olukken. In het heel kleine olaatsje staat behalve het vrij mo derne hotel het huis van den Gouverneur. Fenlge Engelsche dames kwamen nieuws gierig het eerste KL M-vliegtuig uit Hol land bekijken; een evenement schijnbaar in deze rustige omgeving. Over belang stelling od vliegvelden gesDroken. gister middag hebben wii onze Hollandsohe kolonie In Alexandria, zonder het natuur lijk te willen, wel een bijzondere teleur stelling bezorgd Denkt u zich eens in, de geheele Nederlandsche kolonie aldaar had zich, misschien wel met hooge hoeden getooid, op het. vliegveld opgesteld, ter feestelijke ontvangst van de hooge auto riteit aan boord van de „Reiger". Een rijk voorziene tafel met heerlijke dranken en sandwiches stond klaar, maar wie er kwam.... geen „Reiger" Want wat was het geval? De .Zuid-Afrikaners" hadden een goeden wind mee en het traiect At'uere-Caïro kon non-stop worden gevlo gen. De teleurstelling in Alexandria was. naar wij vernamen, groot: laten wij intus- srweu heren dat de sandwiches niet ver droogd zijn De natuur onder ons krijgt thans een ander aspect. De vruchtbare strook langs den Nijl wordt smaller en smaller. Als bochtige lijnen ln het landschap zien wij de karavaanwegen in de richting van de bergen aan den Oostelijken horizon ver dwijnen. Zijn dit reeds de uitloopers van het" Abessijnsche gebergte? Straks ln Wadi Haifa landde, in een groote stofwolk ge huld, een elegant Italiaansch passagiers vliegtuig Het was de vaste dienst Addix- Abeba-Rome. Opmerkelijk snel rolden de negers van dit Engelsche vliegveld de benzinevaten naar dezen vertegenwoor- woordiger van het nieuwe Italiaansche Keizerrijk. De wereld past zich wel snel aan! Aan boord begint men zich meer en meer thuis te gevoelen. De bemanning is vanmorgen met hagelwitte broeken ver schenen. terwijl ook de passagiers hun zomersche kleeren hebben aangetrokken fs het wonder, dat wij ons vandaag dub bel behagelijk voelden in het Afrikaansche zo.,.-„Me. toen een weerbericht uit Holland werd voorgelegd: „Storm en Regen"! En den te bedenken, dat wii onze lage pol ders eerst tweemaal 24 uur geleden den rug toekeerden. Het ls nu Interessant geworden Immers sinds de NLjldelta zijn wij van de vaste In-" -route der K.L.M. afgeweken. Het gaat nu pal Zuidwaarts Reeds zien wij voor ons twee machtige rivieren ln elkaar vloeien en met een variant op het bekende gedicht, citeert mijn buurman: „Waar Blauwe en Witte Nljl te zamen vloeien en Khartoem rijst van verreEen ruim overzicht krijgen wij over de uitgestrekte inboorlingenstad Omdierman. vermoedelijk het grootste negercentrum der wereld aan de linkerzijde der Ni.il. met daartegenover het meer Europeesche Khartoem Het is nog ruim een uur licht, zoodat wij eryah profiteeren om nog een Indruk van de stad te krijgen. Het ls een dorado voor hen. die uit ivoor gesneden voorwerpen willen medenemen. Dat wij het hart van Afrika gaan naderen, blijkt ons ook in win kelstraat. waar de d*"velle", 2" a deurposten hangen zooals bij ons de twee de of laterhandsche costuums bu een uit drager Wij zijn thans midden in het Oostersche leven. Zaten wij gisteravond nogtulSehen honderden niet al te donkere, rook-gefezte Egyptische mannen en ies in een soort operettetheater te Cairo, thins zkn wii slechts de gitzwarte Sou- dan-negers Niet minder schll^"a„C^,?ar dit volk. Het is een gewirwar door elkaar Als uit ebbenhout'gesneden lelde" van kameelkaravanen, kooplieden die oo hun afgeladen ezeltjes "hit wen, die huisraad en andere zaken op n hoofd balanceeren Het is een eeuwenoud traditioneel stadsbeeld. Maar anderzijds ziet men tientallen zich op "etsen y°°rt bewegende negers, na, zelfs de auto neem reeds een belaniriike olaats ln. Wij genie ton van dit heerlijke tafereel: de zon gaat ender; de hemel wordt var, rood langzaam lose' de godsdienstige bevolking richt overal op straat het gezicht naar het Oosten en prevelt haar gebeden. En wan neer dan langzaam de bijna volle maan het landschap, met den breeden Nijl op den voorgrond, met een zilverwit licht gaat ovetgieten. dan gevoelen wtj ons heel erg dankbaar dat wij dit alles mogen beleven De vliegboot der Imperial Airways zal hier morgen op weg naar Londen passee- ïen. Dit is dus een prachtige gelegenheid dezen brief mede te geven. (Morgen om 5'/i uur reveille; eerste tra ject Juba met overnachten te Nairobi in Kenya). (Nadruk verboden). De passagiers van de Reiger hebben de eerste dagen van deze week besteed aan verschillende prachtige excursies. Nadat Maandag de omstreken van Johannesburg werden bezichtigd, waarbij men O.a. een bezoek bracht aan Aasvogelkop en Killar- ney. het hoofdkwartier der Zuid-Afrikaan sche filmindustrie, is het gezelschap met den nachttrein naar Nelspruit vertrokken, om den geheelen Dinsdag in het Kruger- park door te brengen. Per auto werd het district Pretoriuskop doorkruist In een der jachthutten, temidden van de grootsche Zuid-Afrikaansche natuur verzamelden men zich aan het noenmaal. Men pas seerde onderweg niet minder dan acht leeuwen terwijl men telkens groepjes zebra's en hyena's of nijlpaarden waarnam. Woensdag maakte de Reiger onder let- ding van Scholte eenige rondvluchten boven de omstreken van Johannesburg. Verschillende Zuid-Afrikaansche autori teiten. waren hiervoor uitgenoodlgd. Ondertusschen had men ook in Zuid- Afrika reeds de literaire kwaliteiten van Viruly ontdekt, hij werd uitgenoodlgd een lezing te houden, waarvoor een talrijk en enthousiast publiek bijeen kwam. De Nederlandsche gezant in Zuid-Afrika organiseerde Donderdag een ontvangst ter gelegenheid van de aanwezigheid in de Unie van den vertegenwoordiger der Ne derlandsche regeering, jhr. Beelaerts van Blokland De gouverneur-generaal van Zuid-Afrika vereerde het gezelschap met zijn aanwezigheid. Hiermede was de reeks van feestelijk heden, waarmede men in Transvaal van zijn vreugde over de aankomst van de deelnemers aan de Dlngaansvlucht blijk geeft, nog niet afgesloten. Aan een luis terrijk banket, dat door de Nederlandsche Reisvereeniging te Johannesburg aan de geheele bemanning van de Reiger werd aangeboden, namen ruim 140 leden der Nederlandsohe kolonie deel. Gisteren ontmoeten de passagiers en de bemanning elkaar weer bij de Voortrek kersfeesten en de plechtige onthulling van het monument. BOVENLEIDING BIJ HET STATION LAAN VAN NIEUW OOST-INDIE TE DEN HAAG DEFECT. Wegens het breken van een draad der bovenleiding is gistermiddag ernstige stag natie ontstaan in het treinverkeer tusschen Amsterdam en Den Haag. Om ongeveer drie uur ontstond het defect nabij het station Laan van Nieuw Oost-Indië te Den Haag, zoodat van dat oogenblik af de treinenloop totaal in de war geraakte. De montagewagen was zeer spoedig ter plaatse, doch de storing bleek ernstiger te zijn dan men aanvankelijk vermoedde. Na eenigen tijd slaagde men erin één spoor vrij te maken. Men stond toen evenwel voor de moeilijkheid het drukke verkeer tusschen Rotterdam en Amsterdam v.v. althans eeni- germate voortgang te doen vinden. Een reis van Leiden naar Den Haag duurde echter nog 1 uur en 8 minuten, zoodat alle treinen uit Amsterdam eveneens werden opgehou den. Om vijf uur wordt het op de lijn het drukst, wanneer de forensen zich naar hun woonplaats begeven, doch het defect was toen nog niet gerepareerd, hoewel enkele treinen heen en weer over één spoor konden worden geleid. Om ongeveer half zeven meende men, dat men het euvel voor goed had verholpen, doch kort daarop brak de bovenleiding opnieuw, zoodat de montage wagen wederom assistentie moest verleenen. De tweede reparatie duurde tot ruim kwart over negen Een groot aantal reizigers is hierdoor gedupeerd Te half tien functionneerde de dienst we derom vrij normaal, hoewel vanzelfsprekend veel materiaal op een verkeerde plaats was terecht gekomen. LINKERARM VERBRIJZELD. In den vooravond heeft gisteren op den Loosduinscheweg te Den Haag een ernstige aanrijding piaats gehad, waarvan de 19- jarige C K uit Scheveningen het slacht offer is geworden. De jongeman werd op het kruispunt van den Loosduinscheweg met de Valkenbosch- kade aangereden door een particuliere auto. Het gevolg was, dat de linker-boven- arm van K. totaal werd verbrijzeld. Door den gemeentelijken geneeskundigen dienst werd hij overgebracht naar het Roode Kruisziekenhuls. De arm zal waar schijnlijk moeten worden geamputeerd. OOK EEN LEIDENAAR GEARRESTEERD. In den loop van dit jaar deed een firma te Maassluis zaken met een te Amsterdam gevestigd technisch handelsbureau. Met den reiziger van dit bureau werd overeen gekomen, dat verschillende goederen in consignatie zouden worden verstrekt. Na verloop van tijd wilde de Amsterdamsche firma van de overeengekomen transactie, betreffende het zenden van goederen in consignatie, niets weten. Zij nam het stand punt in, dat van koop en niet van con signatie sprake was. Langs gerechtelijken weg werd de Maassluische firma door den kantonrechter te Schiedam veroordeeld tot het betalen van de goederen en de kosten van het proces, hetgeen voor haar een groote schadepost beteekende. In de procedure was de reiziger J. D. uit Leiden gedagvaard en de procuratiehouder van het technisch bureau H. en Co. te Amsterdam. J. A. D wonende te Amster dam als getuige onder eede gehoord. Na de veroordeeling diende de Maassluissche firma bij de politie te Maassluis tegen beide per sonen een aanklacht in wegens het plegen van meineed. De recherche toog op onderzoek uit en toen bleek, dat de reiziger J. D. zich in onder scheiden plaatsen van ons land aan soort gelijke practijken had schuldig gemaakt. Door zijn toedoen was een zakenman te Schoonhoven eveneens veroordeeld. Nadat kon worden aangetoond, dat zoowel de rei ziger als de procuratiehouder, buiten de firma H. en Co. om. een en ander hadden op touw gezet, werden beiden gearresteerd en op het bureau van politie te Maassluis ingesloten Tijdens het verhoor legde de reiziger een volledige bekentenis af. Hij beweerde daar bij in overleg en op aandrang van den procuratiehouder te hebben gehandeld. Inmiddels zijn reeds meer dan veertig van zulke zaken aan het licht gekomen. De Amsterdamsche firma heeft beide gear resteerden terstond ontslagen. Als verdacht van meineed, oplichting en valschheid in geschrifte is tegen de gear resteerden proces-verbaal opgemaakt. Zij zullen ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. VAN DE TREEPLANK GEVALLEN. Gistermiddag ls een negentienjarige Jongeman L„ afkomstig uit Roermond, van de treeplank van een met hout beladen vrachtauto gevallen. De Jóngen kreeg de wielen over het lichaam en was op slag dood. Het ongeluk geschiedde op een ter rein aan den Wtrechtscheweg te IJssel- stein (UJ. is het een uitkomst deze advertentie te lezen en daarna een dooeie Pellets van Dr. J. B. MEEKK te koopen en te gebruiken. 30 cent per doosje (plun. 100 tabl.). Verkrijgbaar bil Apothekers en Drogisten. 5104 (Ingez. Med.> HET BETREFT EEN VERMOEDEN VAN MEINEED. Dé Haagschc justitie heeft gisteren in samenwerking met de Amsterdamsche een Inval gedaan in de woning van een groot industrieel te Amsterdam, den Oekraïner M. Hoizmann. aan het Albert Hahnplant- soeh en in zijn kantoorlokaal aan de Nieuwe Doelenstraat. In de woning werd de inval gedaan door den rechtercommissaris mr. P. B. Dijksterhuls; den officier van justitie mr. dr. A. J. van Thiel, de substituut-officier mr. H A. Wassenbergh en mr. B H. Rouf- faer. substituut-officier van justitie te Den Haag. In de Nieuwe Doelenstraat werd gelijk tijdig een inval gedaan door den substi tuut-officier mr. A. S. de Muinck Keyzer en den rechtercommissaris mr. G. H. Schroder. Deze huiszoekingen zijn geschied in ver band met een verklaring, die door H. in een belangrijke civiele zaak in Den Haag, be treffende een kwestie over levering van Door KXTHE HU8SCHE Grijs-gejast, met zijn zeilen pet op de witte haren, deed hij zijn dagelljksche wandeling, in zich zelf sprekend en mop perend, terwijl uit zijn jaszak het busje blonk, waarin hij de sappige bramen borg. die hij plukte langs de spoorwegen. Zijn neef zou hem er wel weer uithel pen. Dat stond als een paal boven water. En dan zou die ze het betaald zetten. De dokters allereerst! Want die hadden hem hierheen gebracht, hadden hem voor gek verklaard en opgesloten. De andere patiënten, die waren dol en gek, maar hij, hij mankeerde niets! Ja vóór ie in het gesticht kwam, was-t-le een tijdje ziek geweest. Zijn familie kwam toen om hem te beklagen, maar hij kende zijn luitjes, hij wist en voelde, dat ze het meest keken naar zijn mooie boerderijtje en zijn zwarte, zware paarden. Tjonge, tjonge, die paarden 1 Die wouen ze allemaal graag hebben. En toen hadden ze den dokter opgestookt en toen had 'die hem een flesch vergif gegeven als medi cijn. Maar hij had het goedje niet inge nomen. Ken je denken! En straks, als zijn neèf hem hier van daan kwam halen want die werkte in stilte en die kon hij vertrouwen en daar om wachtte hij stilletjes af dan hin gen de dokters! De gevangenis zouën ze in. Die moordenaars, die huichelaars! En de burgemeester. En de dominee. En de pastoor! Want die hadden, toen hij weg gebracht werd. heelemaal niks gedaan om hem te helpen! Ja, zijn neef zou hem halen; dat was vast En dan zouën ze niet langer meer de baas over hem spelen en dan zou-d-le gaan waar hij wou En dan ging hij naar zijn broederij en zijn mooie zwarte paar den, die hij zelf weer mennen wou, wan- neer ze de oloec trokken door die lekkere, vette klei. En dan ging hij 's Vrijdags met het tentwagen'ie naar de markt en dan.. Maar nou zat. hij nog vast, dag en nacht tusschen de witte muren van de gestichts gebouwen, met die eenige afwisseling: een paar uurtjes wandelen zonder toezicht, als het mooi weer was- Dat was nog fijn, dat hl] geen broeder naast zich hoefde te heb ben om op hem te passen, want een ge vaarlijke gek was hij niet. Maar toch, toch leefde hij in een gevangenis De oude greep vaster zijn knoestigen mei- doornenstok en sloeg er verwoed mee te gen de heistruiken. Twee jaar had hij nou gezeten in dat gruwelijke witte gebouw. Twee jaar lang had. hij op tijd moeten op staan, naar béd gaan, eten en wandèlen. fcr wareh broeders, die hem wel eens wat tabak gaven of een sigaar. Daar wou hij teen kwaad van zéggen. Maai er Waren ér ook, die konkelden met de dokters! Ze moesten niet aan'zijn lijf komme; dart zou hij ze neerslaan, de treltersl Eén keer .had een dokter hem willen ver geven, nóu mosten zé hem rtiet wéér te na komenHij hief zijn stok hooger nu, hij maakte een dreigend gebaar, of ze vóór hem, vlak voor hem stonden. Met een ver wrongen mond en sidderend stond hij een v ijle stil ln de hel. Toen, langzaam-aan, Zakte weer de vlaag en wandelde hij, diep voorovergebogen als één, die zoekt naar iets verlorens, -naar de duinen. Daar kon hij rustig zitten tegen de helling, waar dat lange, wuivende gras zoo heerlijk zong. Zóó kon het óók zingen in de rogge bij zijn boerderij, daar ginds, ginds, héél ver Daar in de duinen doofde het wild-ru- moerige van zijn hart tot stiller berusting en als een luwe adem voelde HIJ den wind langs zijn slapen strijken en langs zijn dunne haren glijden. Daar genas zijn ziek denken een korte, korte wijl. De hei-witte, blinkende duinen, die hij overal zag opheuvelen rondom hem, deden zijn oogen gloeien en glaitzen. Koesterende warmte trok door zijn oud, nfoe lichaam. Het licht schampte op zijn handen, die nerveus zich daarna groeven ln het droge, gloeiende zand, dat hij ge- dachtenloos telkens liet verglijden tusschen zijn trillende vingers- En zijn éven helder jplichtend denken vervaagde, verdoezelde zachtjes aan als een stervende brand. Ver weg voelde hij de benauwende gest'.chts- muren, de starre, stelle wanden, die hem bewaakten, gevangen hielden. De open wereld lag vóór hem ln volle en fonkelende weelde. Straks zou dat alles, dat feestelijke en heerlijke, weer héélemaal óók van hem zijn. Zijn neef zoy hem halen en dan was hij vrij. Dan ging hij naar Zijn paarden en zijn groote boerderij met de hooge olmen en populieren om het woon huis, naar zijn bongerd met de blije, kake lende kippenVrij! Er jubelde een geluk in zijn hart. Hij sprong op een keek om zich heen, spiedend over de verre heuvels, die sidderden van zoel-zomersch licht. Daar kwamen kinderen, die zongen Stil: ze zongen en lachten. Kinderen met bloemen, blije uitgelaten kinderen. Die ge noten de vrijheid als een kostbaar bezit. Die gooiden de klare klanken van hun Jon ge leven over de feestende vlakte. Hij luisterde, gebogen, vol aandacht en een verlangen, dat hem de tranen naar de oogen dreef, doorwoelde hem. Scherp tuur de hij naar de vroolijke groep, die nader kwam! Dat Was het leven! Hij glimlachte en brak een grashalm af; als een heviger weelde voelde hij nu den zomer, den fleurlgen, kleurlêen zomer, die hem los maakte van zijn eeuwige gevangenis; het witte, drei gende gesticht. Daar waren ze bij hem gekomen, bijna, bijna, de schaterende wezentjes, luchtig en licht, als fijne, bonte vlinders. Hij zag ze triptrappend en joelend dich terbij komen eh ze toonden hem de vreug de van den bloeienden zomer! Maar plotseling gilden de hooge stemme tjes: „Een gek! Een gek!" En hun zingen sloeg over m een angstige kreet. Ze vlucht ten. vluchtten naar het veilige duinpad, wég van den grijzen oude met de gestichts- kleeren Lang klonk het in hem na, het gierend geschreeuw van de verschrikte kleinen. Dof staarde hij naar de verwarde voet stapjes In het mulle zand. Toen brak het In hem los, het weten van zijn eenzaamheid en het Joeg door zijn hoofd als een wervelende storm, die hem den adem benam en klopte aan zijn siapen en polsen. Wankeler liep hij zijn oude weggetje, die per voorovergeslagen. Al de helderheid van zijn geest viel plots weer weg en mompe lend strompelde hij weer naar zijn gevan genis: de gestichtsgebouwen die hem als magneten opzogen binnen de eentonigheid der strakke, stelle wanden. Het leven was hem voorbijgegaan. (Nadruk verboden) (Auteursrecht voorbehouden) de krant is uitgelezen; een paar rustige uren blijven over, een paar uren, die bijzon der geschikt, zijn om Uw talenkennis op të frisschen of om een vreemde taal er bij te leeren. De Llnguaphone leert U met behulp van de gramofoon vreemde talen in korten tijd vlot spreken en gemakkelijk verstaan. LINGUAPHONE, Hoofdkantoor: Spui 25T Amsterdam, Telefoon 31749, 5154 (Ingez. MM.) vliegtuigen, ls afgelegd. Het betreft hier een vermoeden van meineed. Bij de huis zoekingen ls naar contracten gezocht in beide perceelen zijn vele paperassen en boeken in beslag genomen. H. deed zeer groote zaken op internatio naal handelsgebied. Hij is door de Haag- sche justitie meegenomen naar de residen tie, waar de zaak nader zal worden afge wikkeld. DOOR EEN SPOORBOOM GEREDEN. Gisteravond om ongeveer kwart over zeis reed de Spakenburger vischkoopman v. d. G. met zijn motorcarrier op den Hoogland- scheweg te Amersfoort. Door den mist be merkte hij niet, dat de spooroverweg ge sloten v/as. Hij reed door den boom heen en werd door trein 126 uit Zwolle gegre pen. De carrier werd een tiental meters meegesleurd en totaal vernield. De be stuurder echter kreeg wonderlijk genoeg in het geheel geen letsel. Met eenige minuten vertraging kon de trein doorrijden. (Msb.) BUITENLANOSCH GEMENGD. BRAND IN HET DOUANEKANTOOR TE ALEXANDRIA. Acht dooden. Glêteren is er een brand uitgebroken ln het groote douanekantoor te Alexandria, welke zoo snel om zich heen greep, dat acht ambtenaren, die op een bovenverdie ping aan het werk waren, niet meer gered konden worden, zoodat zij gestikt zijn. Ongeveer tweederde van het gebouw is een prooi der vlammen geworden, maar het ls gelukt een groot deel van de boeken en bescheiden te redden en de belde groote brandkasten ln het hoofdgebouw hebben weerstand geboden aan de hitte. Hondenweer AFLUKIN weerl Neem! tijdig AFIUKIN. Het voorkomt Griep Verkoudheid - Influenza. Ptijs 50 ten! per buis|e. Bus voh 1000 pillen f. 6.50. f.sctit J,n AFLUKIN op ett pittetje. vtrki.jgboor bij alle apothekers »n droqlMen 5101 dngez. Med.) FRAUDE IN AMERIKA. De politie doet een ontdekking. Donald Coster, president van McKesson and Robbins Drug Corp., omtrent welke maatschappij onregelmatigheden aan het licht waren gekomen heeft zich dood geschoten ln zijn landhuis bij Fairfields, Connecticut, op het oogenblik, dat men hem daar zou arresteeren. Uit het onderzoek van Coster's vinger afdrukken U komen vast te staan tot groote verbazing van Wallstreet en de Amerikaansche society dat Coster de zelfde was als Philip Musica, die 25 jaar geleden veroordeeld werd. De heele familie Coster was toen betrokken bij een finan cieel schandaal. Coster had zijn verleden zóó goed weten te verbergen, dat niemand in hem den zoon van een Italiaanscheft barbier vermoedde, die straatarm naar New York emigreerde. Hij behoorde tot verschillende Amerikaansche eliteclubs, zooals de New York Yacht Club. Het onderzoek inzake de handelingen van McKesson en Robbins Corp. gaat voort. Uit de vingerafdrukken ls verder geble ken, dat één der beschuldigden, Vernard, een broer van Coster was. Een ander beschuldigde ln de zaak tegen de maatschappij is Dietrich en groote censatie werd later op den dag ge wekt, toen bekend werd, dat deze Dietrich eveneens een broer van Coster was. De autoriteiten onderzoeken thans in hoeverre Coster ook betrokken is geweest in kwes ties van wapenlevering aan oorlogvoerende naties. Ten overstaan van notaris A. A. van Haaften te Leiden: Het woonhuis en erf Mare 88 en werKpiaai Clarasteeg 5 en de hulzen en erven cla/asr.R(1e 7 en 9 na af mening tezamen in bod 1. kooper de heer J. J. C. B Hoogeveen q.Q- Leiden voor f. 7845. 1Q in Het huls en erf Os- en Pr.ardenlaan bod f. 1950, kooper de heer A. de Jong 9-1- te Leiden voor f. 1960. TTfr De huizen Rapenburg 117a. hoek Vliet, Jaagpad 74 en Langegracht. 117 zijn un hand verkocht. 23

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10