Neuscatarrh LEiDSCH DAGBLAD - Tweede Bled Vrijdag 16 December 1938 NAGEKOMEN BERICHTEN LUCHTVAART rLN/t IM ietteren Binnenland vlcks Vatro-nol WEERBERICHT. Buitenland Uitbreiding van de Britsche vloot De Duitsche koloniale eischen Kennedy weinig optimistisch BEURSOVERZICHT Uit do Omstreken Uit de Rijnstreek AGENDA DE BRITISH AIRWAYS ZAL SCHIPHOL NIET MEER AANDOEN. Voor den dienst op Scandinavië. Balfour, de Engelsche onderstaats-secretaris van luchtvaart, heeft in het lagerhuis, nadat hij bevestigd, dat de British Airways voor den dienst op Scandinavië niet langer Schiphol zal aandoen, gezegd, dat verwacht wordt, dat Amsterdam zal worden opgenomen als tus- schenstation voor den voorgenomen dienst van Londen op Oslo. DE POSTVLUCHTEN. Gisteren om kwart voor zes heeft de „Emoe" Schiphol bereikt. PRINSES JULIANA WOONT ROODE KR LTS-VERGADERING BIJ. Prinses Juliana heeft vanochtend te Den Haag de vergadering van het hoofdbestuur van het Roode Kruis bijgewoond. NIEUWE DIRECTEUR POST- EN TELEGRAAFKANTOOR TE HAARLEM. Met ingang van 1 Maart 1939 is aange wezen als directeur van het post- en tele graafkantoor te Haarlem de referendaris i der P.T.T. J. Corn. Smid, thans aangewezen 1 als adjunct-inspecteur te 's-Gravenhage (hoofdbestuur 4de afdeeling). NIEUWE UITGAVEN. Verschenen bij N V. Uitgevers Mij. Tjeenk Willink. Zwolle: In de Editie Schuurman en Jordens: Wetge ving op den in-, uit- en doorvoer en de accfj- zen in het algemeen, door mr. J. v. d. Poel. Financieele Verhouding tusschen Rijk en de gemeenten: Steun aan Noodlijdende gemeen ten: Werkloosheidssubsidiefonds. bewerkt door A. J. P. Koster. Gebouwde Eigendommen, door mr. J. v. d. Peel. Electriciteitswet, door mr. dr. E. van Bolhuis. Provinciale Wet. door dr. G. G. Pekelharing. J. Philip Kruseman, Den Haag: „Liefde in de Branding", door Faith Baldwin, vert, door J. de Kruyff. „Het Paperclip Mysterie", door Phoebe Atwood Taylor, vert, door Fr. van Overvoorde. „Drie Mannen en één Meisje", door Jennifer Ames. vert, door Joanne Janzen. „Tante Erica's Erfgename", door Demise Robins, vert, door G. J. Werumeus Buning- Ensink. „Wedstrijd om den dood", door Frank C. Robertson, vert, door L. T. Franse. Van Staal en Co.. Rotterdam: „Het Licht in Augustus", door William Faulkner, vertaald door mr. I. E. Prins-Willekes Macdonald. Ingeleid door Theun de Vries. Een paar dezer aangename nieuwe druppels in ieder neusgat geneest opgezwollen slijm vliezen, verwijdert opgehoopt slijm, ver- I zacht de prikkeling en laat U weer vrij ademen. EEN GEVAARLIJK SPELLETJE. Vanochtend is in de Pluvierstraat te Den Haag een ernstig ongeluk gebeurd. De 13- jarige N. van O. uit deze straat sprong op den bijwagen van lijn 10 met het doel op de treeplank mee te rijden. Hoe gevaarlijk dit is. bleek thans. De jongen viel van de treeplank af en kwam met zijn been onder den bijwagen terecht Zijn been is boven de knie afgereden. In zeer ernstigen toe stand is hij naar het Roode Kruis-zieken- huis vervoerd. ONVOORZICHTIG DEN WEG OVERGESTOKEN. De 80-jarige mej. H Boldewijn te Stap horst is gistermiddag bij het onvoorzichtig oversteken van den rijksweg door een uit de richting Zwolle komende auto gegrepen en ernstfig gewond. Gisteravond is het slachtoffer aan de bekomen verwondingen overleden. -A *2 5027 (Ingez. Med.) Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 768. Hedenmiddag 2 uur: 769. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het Noordrussische gebied van hoogen lucht druk breidt zich steeds verder naar het Wes ten uit. de depressie op den Oceaan vult snel op Een regenfront loopt Noord-Zuidwaarts langs de Britsche Oostkust en door West-Frankrijk. In het Zuidwesten van ons land. in West- Frankrijk en op de Britsche eilanden was het weer vanmorgen nog zacht, de koude lucht- massa's uit het Oosten dringen echter steeds verder naar het Westen door, in geheel Duitsch- land en in het Noordoosten van ons land daalde de temperatuur tot onder het vriespunt. Door den drukopzet in het Noordoosten zijn de luchtdrukverschillen toegenomen, zoodat over het geheele Oostelijke deel van het waarne mingsgebied tot en met het Noorden van ons land. de wind krachtig tot stormachtig uit het Zuidoosten tof Oosten waait. In Duitschland wordt eenige sneeuw waar genomen, doch van veel beteekenis is de neer slag hier niet. Alleen op de Britsche eilanden en op IJsland viel in het afgeloopen etmaal regen van beteekenis. Ver in het Westen op den Oceaan nadert een nieuwe depressie, welke echter voorloopig geen invloed op het weer ten onzent zal uitoefenen. WEERSOMSTANDIGHEDEN. Binnenland (7 u. 20 voorin.) Den Helder: Betrokken: krachtige Z.O. wind; Temp. 2 gr. C., minimum 2 gr. C.; neer slag 0.2 m.M. Vllssingen: Betiokken: Matige Z.O. wind; Temp. 7 gr. C., minimum 6 gr. C.; neer slag 0.4 m.M. De Bilt: Half bewolkt; matige O. Wind; Temp. 3 gr. C.. minimum 3 gr. C.; geen neerslag. Groningen: Betrokken, krachtige O.Z.O. wind: Temp. 1 gr. C., minimum 1 gr. C.; geen neerslag. Maastricht: Half bewolkt;; zwakke O.Z.O. wind Temp. 6 gr. C., minimum 6 gr. C..; neerslag 0.3 m.M. Buitenland (8 u. voorm.). Pariis: O.. 6 gr. C., half bewolkt. Londen: ZO. 8 gr. C„ lichte regen. Eerlijn: O.Z.O.. —2 gr. C., lichte sneeuw. Nice: Windstil. 8 gr. C., mooi. Stockholm: O.Z.O., 2 gr. C.. zwaar bewolkt. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat heeft heden aanbesteed het maken van park eer stroken van een gestabiliseerd zand-kleimengsel langs den weg nr. 4 van het Rijkswegenplan, gedeelte Amsterdam-Sassenheim, onder de gemeen ten Amsterdam en Haarlemmermeer, met bijkomende werken. De raming was f. 118.750. Laagste in schrijvers C. J. Rosland te Aalsmeer. In de Daily Telgraph schrijft de marine medewerker Hector By water, dat in den loop van het volgende jaar 45 nieuwe oor logsschepen met een totale tonnage van 355.705 ton te water zullen worden gelaten, n.l. vijf slagschepen, drie vliegtulgmoeder- schepen, vijf groote kruisers, zeven kleine kruisers, elf torpedobootjagers, negen on derzeeërs en vijf aviso's. Hierbij zijn nog niet inbegrepen de op stapel staande hulp schepen zocals motor torpedobooten, depot schepen en sleepschepen. die eveneens in 1939 te water zullen worden gelaten. De „Daily Herald" schrijft, dat de vol gende maand kapt. Wiedemann, de aide de camp van Hitier, naar Londen zal ko men, 'teneinde te trachten de Britsche regeering over te halen tot onderhande lingen over het koloniale vraagstuk. Dit zou de eerste rechtstreeksclie aanvraag zijn betreffende terugkeer van de Duitsche koloniën. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 1 gr. C. (34 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 2Vi gr. C. (36 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. 'oorm. te 11 u. 24 min.; nam. te 23 u. 56 min. LICHT OP VO^R Fil.TSERs e.a. .ijdag: 4.17 n.m. tot 7.35 v.m. MAANfi OP- EN ONDERGANG. 16 Dec. op; 2 u. 20; onder 12 u. 47. OVER TOESTAND IN EUROPA. De Amerikaansche ambassadeur te Lon den, Kennedy, verklaarde gisteravond bij rijn aankomst te New York, dat hij „niet bijster optimistisch is omtrent den vrede in Europa". Hij reide, dat hij beslist voor de plannen van Roosevelt Inzake het vormen van een greotere weermacht was. Ten aanzien van het accoord van Muen- chen verklaarde hij„Er zij n nog geen resul aten bereikt, die tot kalmeering lei den. Wat tenslotte het resultaat ervan zal zijn, is moeilijk te voorspellen, doch meer dan ooit ten ik van meening, dat, als er oorlog komt. wij er buiten moeten blijven. Er waren twee alternatieven voor het accccrd van Muenchen, het eene was de economische chaos, het andere de oorlog Als het megejijk is. iets beters tot stand te b. :ngen dan oorlog, is het volkomen gerechtvaardigd om te trachtan zulks te doen. Ik 'oen voor den vrede, waarop ik hoop en waarvoor ik bid. EEN NIEUWE HELICOPTÉRE. Volgens den luchtvaart-medewerker van de „Daily Mail" werken op het oogenblik internationale deskundigen in het geheim aan den bouw van een door den Oosten rijker Raoul Hamer uitgevonden heliocop- tcre. die zoo volmaakt is, dat het dak van een huis in het centrum van Londen het toestel tot vliegveld zou kunnen dienen. De snelheid ervan zou een zakenman in staat stellen, zich in zestig minuten van zijn kantoor te Londen naar een conferentie te Parijs te begeven. De motor is opgesteld t# midden van de fuselage in den vorm van vleugels, welke tegelijkertijd voortstuwende en stljgkracht uitoefenen. CHAVALKOVSKI ONGESTELD. Ag "ir.-zien minister ChavalkovUcl onge steld is zal z jn bezoek r an Eerlijn worden uitgesteld. Vermoedelijk zal de minister niet voor het einde van het Jaar Praag kunnen verlaten. AMSTERDAM. 16 Dec. Terwijl de handel op de Amsterdamsche effec tenbeurs de laatsy? dagen heel kleine teekenen van opleving had gegeven, bleek heden, dat op een uitbreiding van de affaire niet gerekend behoefde te worden. De markt had ten minste een zeer stil verloop. De stemming was daarbij gedrukt, hetgeen naar het scheen, moest worden toegeschreven aan het minder bevredi gende verloop van Wallstreet. Bij de opening bestond een gedrukte stemming en bijna alge meen volgden de koersen een benedemvaart- sche richting, hetgeen overigens meer het ge volg was van gebrek aan affaire dan aan aan bod. De Amerikaansche markt vormde een teleurstelling. De handel was van bescheiden afmetingen en over het algemeen neigden de koersen tot achteruitgang. De Staalaandëelen en Anaconda's gaven nog kleine omzetten te zien en ook in enkele Spoorwegaandelen ontwik kelde zich eenige affaire, doch de animo ont brak toch geheel. Onder beurstijd liepen de noteeringen geleidelijk aan naar beneden. Op de locale markt gaven Koninklijken nogal wat affaire te zien Onmiddellijk bij de opening werd op een lager koerspeil afgedaan en onder beurstijd zakten de noteeringen nog iets in. Verkoopen voor Fransche rekening varen hier aan niet geheel vreemd. De hoeveelheid mate riaal. die aan de markt kwam. was geenszins overstelpend groot, maar de kooplust was ver te zoeken. De ongeanimeerde beurstsndenz strekte zich ook uit op de Suikeraandeelen. In weerwil van de berichten omtrent verdere af doeningen van de Nivas kwamen de Suikeraan deelen algemeen lager te liegen. De handel was daarbij sterk ingekrompen. Terwijl Nisu's, Java culturen en Vorstenlanden dezer dagen meer dan eens in open hoeken werden verhandeld, beperkte de transactie zich thans meerendeels tot slechts een gering aan tal stukken. Van Rubberaandeelen was de aar digheid ook al weer af. Amsterdam Rubbers kregen bij bescheiden omzetten een verlies van een viertal procenten te boeken. Ook de meeste incourante soorten werden lager geno teerd. De Tabaksafdeeling was stil. De Suma- tra-aandeslen kwamen beneden de vorige no teeringen te liggen. Voor Industrieelen be stond vrijwel geen belangstelling. De Philips- aandeclen werden bij de opening een drietal punten beneden het vorige slot afgedaan en daarna was van handel niet veel meer te bemerken. Aku's en Unilevers waren verwaar loosd. evenals de Fokker-aandeelen. De Scheep- vaartafdeellng lag geheel verlaten. De toon aangevende aandeelen gaven kleine teekenen van verzwakking. De belcgingsmarkt was stil, met geen of slechts on'oeteekenende koersafwijkingen voor de Nederlandsche staatspapieren en de pro vinciale en gemeentelijke obligatiën. Voor Fransche fondsen bestond een zeer vaste stem ming. Voor de meeste specialiteiten openbaarde zich kooplust, doch materiaal was vrijwel niet beschikbaar. In Duitsche fondsen ging weinig om; daarbij was de stemming lusteloos. WISSELKOERSEN. Londen 8.59 7/8 (8.61), Berlijn 73.80 (73.80), Parijs 4.841/4 (4.84 3/4), Brussel 30.99' ;2 (30.98), Zwitserland 41.60 (41.61), Kopenhagen 38.42'/j (38.47'/s), Stockholm 44.35 (44.37'/i)Oslo 43.25 43.30). New York 1.84 (1.84 1/16). Praag 6.30 (6.30), Lire Bankpapier 6.10 (6.10). Prolongatie pet Part disc. 1/8, Dag geld 1/4. Registermarken 32 5/8, Crediet Sperr- marken 9 1/4, Effectefa.spermarken 8 5/8, Reismarken 50, Bankpapier 25 1/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. „Kijk, zoo'n vorm had de pullover moe ten hebben, Marie!" BRAND IN TOUWSLAGERIJ. Schade van 2 millioen. Een der laatste oude touwslagerijen, die nog in de Deensehe hoofdstad bestonden, is in den afgeloopen nacht door brand vernield. Behalve de touwslagerij gingen groote voorraden hennep en vlas en talrijke waar devolle spinmachines verloren. De mate- rieele schade wordt geraamd op 2 millioen kronen. De brand zou zijn ontstaan door wrijving van eenige draden, die verward geraakt waren. ENGELAND EN DUITSCHE DIENSTMEISJE. Een ambtenaar van de Duitsche ambas sade te Londen heeft ln verband met tie terugroeping van Duitsche dienstmeisjes naar Duitschland tegenover een vertegen woordiger van de „Daily Telegraph" een verklaring afgelegd van den volgenden in houd: „Wij dwingen niemand te gaan. Ver wacht wordt, dat de meisjes haar betrek kingen op behoorlijke wijze opzeggen. Wij hebben aan niemand individueel geschre ven en stellen ons op het oogenblik niet voor dat te doen". MINISTERIEELE DOCUMENTEN GESTOLEN. Uit het hoofdkwartier van de Deensehe sociaal-democratische partij zijn vertrou welijke documenten van het Dzensche ministerie van buitenland ?che zaken ont vreemd. De documenten waren uitgeleend aan een Ud van het parlement, die zit ting heeft ln de commissie voor buiten- landsche zaken. Eén persoon is gearres teerd. PORTSMOUTH WORDT LUCHTHAVEN De gemeenteraad van Portsmouth heeft zijn goedkeuring gehecht aan een ontwerp voor den aanler, van een rijksluchthaven, die ongeveer 1,250.000 pond sterling moet kosten. De haven zal als basis dienen voor de lijnen op Afrika, Indlë, Australië, Nieuw-Zeeland en Canada. OEGSTGEEST. Gistermiddag heeft architect ir. D. Roosenburg aanbesteed het bouwen van een kantoorgebouw voor de K.L.M. aan den Raamweg te 's-Gravenhage. Laagste inschrljfster was de N V. Inge nieursbureau voor Bouwnijverheid alhier voor f. 258.400. Od het te Den Haag gehouden examen der H.C V. slaagde als coupeuse mej. Rle Jonker leerlinge van mevr. v. d. Kaay- Rool leerares H C V alhier. Voor het vakexamen voor de bakkerij slaagde onze plaatsgenoot de heer H. Tli'-terman. R! JNSBURG. Tweetal Geref. Kerk. De kerkeraad der Geref. Kerk alhier heeft in de vacature ontstaan door het emeritaat van ds. E. H. Broekstra op het ''weetal geplaatst de predikanten ds. A. Dercksen te Feyenoord en ds. G. F. Hajer te Ede. BOSKOOP. Kerstzanguitvoering. Onder leiding van mej. Gusta Scheep maker had in de kleine zaal van „Flora" een Kerstuitvoering plaats. De zaal. die met kaarsen was verlicht, bood een sprook- jesachtigen aanblik. Het zeer uitgebreid en afwisselend programma, waaraan mede werkten het damesensemble, de kinder zangclub, alsmede eenige solo-leerlingen is uitstekend geslaagd. M KAAG. De a.s. intrede van ds. W. Th. v. d. Windt. Zondag 8 Januari a.s. hoopt ds. W Th. van der Windt beroepen predikant alhier 's middags zijn intrede te doen in de Ned. Herv. Kerk. na des morgens te zijn beves tigd door ds. D den Breems, em. predikant en secretaris der Synode. De heer W. Th. v. d. Windt is thans hulpprediker te Drie bergen. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Plan voor den centrale rioieering - Kas- geldleening van f. 40.000 Verbetering ge deelte Hoofdstraat - Voorzieningen aan de Chr. School - Wijziging van het uitbreidingsplan. De raad vergaderde. Een verzoek om sub sidie van het Wit-Gele Kruis tc Zceter- woude en een van de wed. T. C. Rijkelljk- huizenLangeslag om een openbaar pad voor zwaar verkeer gesloten te verklaren werden in handen gesteld van B. en W. voor advies. Voorstel tot wijziging der precarioveror- dening. Het Hoogheemraadschap Rijnland verlangt voor het vervolg voor uitloozing der rioieering op het boezemwater voor een woning f. 0.30 en voor een school f. 0.50. B. en W. stelden, nu voor dit op de eigenaren te verhalen. Na discussie werd dit voorstel aangeno men. Tegen de heeren Snel en De Haas. Het volgende punt betrof eveneens de rioieering Rijnland. Dit verbindt aan een vergunning tot loozing van de rioieering op het boezemwater de voorwaarde, dat zal worden overgegaan tot het maken van een plan voor centrale rioieering. B. en W. stel den voor tot het maken van een zoodanig plan over te gaan en hiervoor een crediet van ten hoogste f. 1000 toe te staan. De voorz. gaf hierbij nog een'uitvoerige toelichting. Voldoende is het maken van een plan voor een deel der gemeente n.l. de omgeving van de Leiderdorpsehe brug. Directe uitvoering verlangt Rijnland niet, doch zoodra dit noodig is. zou volgens het plan dadelijk met de werkzaamheden kun nen worden begonnen. Ook dit voorstel werd ten slotte aangenomen. De voorz. deelde nog mede dat het plan zal worden ontworpen door ir. Christiaanse te R'dam. Over een voorstel van den heer v. d. Wal om de gemeentewoningen te ontruimen, werd langdurig gediscussieerd. De voorz. besprak de bezwaren. De heer De Haas stelde voor dit punt aan te houden tot een volgende vergadering, waartoe besloten werd. Het voorstel inzake verhuur Gemeente- localitelten werd aangenomen, alsmede de navolgende voorstellen: Verhuring boer derij aan den heer W. Samsom. Verkoop klein gedeelte straat bij Spanjaardsbrug aan de Provincie. Inbreng van gekochte gronden in het grondbedrijf. Het aangaan van een kasgeldleening, groot f. 40.000 te- ge een rente van 5/8 V, per jaar en zulks voor een half jaar. Het ophalen van asch en vuilnis werd gegund aan den heer T. Molema voor f. 650 per jaar. Besloten werd de Kerstgave wederom dit jaar te verstrekken overeenkomstig de voorschriften van den Minister. De voorz. kwam nog met een voorstel tot verbetering van een gedeelte Hoofdstraat. De raad ging hiermee acccord. Het werk zal worden aanbesteed. Ook bracht de voorzitter ln bespreking een plan voor ver bouwing en aanleg centr. verw. ln de Chr. school aan de Hoofdstraat. Ook hiertoe werd besloten. De voorzitter gaf den leden gelegenheid. Inzage,te nemen van een wijziging van het uitbreidingsplan. De betreffende stukken kwamen tijdens de vergadering binnen. D'-ze wijziging, die van vèrstrekkenden aard bleek te zijn, komt later in behandeling. Na de rondvraag volgde sluiting. WADDÏNXVEEN De aanslag op veldwachter C. v. d. Hoef. Voor het kantongerecht te Gouda ls be handeld de zaak van de Jachtwetovertre- an.gen in verband met den aanslag tegen veldwachter C. v. d. Heef alhier, die, ge lijk bekend, eenlgen tijd geleden aange schoten werd, toen hij een onderzoek in stelde naar de gedragingen van een twee tal stroopers in den Zuidplaspolder alhier. ,V. <L Koet kreeg daarbij een zware wonde in den arm. die gedeeltelijk verbrijzeld Zaterdag. L. Mare 43: Konijnen-tentoonstelling. Zaal Mekel (Hoogewoerd 87): Feestavond A.N.G.O.B., 8 uur nam. Zondag. L. Mare 43: Konijnen-tentoonstelling. Nutsgebouw: Kerstwijding Spir.' Genootschap 7% uur nam. Dinsdag. Den Burcht: Uitvoering van U.V.K. 8 u. nam. DTVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9^11 uur voorm. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3J,4 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De Wildzang". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 4\<i en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Sneeuwwitje en de 7 dwergen". cju.i-. g w.ii 7 uur doun. voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Mr. Moto speelt hoog spel". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Sherlock Holmes". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- er. Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straai»: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Concert in Torol". Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag t/m. Vrijdag 16 Dec. a.s. waargenomen door de apo theek P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. werd en vertoeft thans nog in het Van Iterson-ziekenhuis te Gouda. De beide stroopers, resp. 34 en 31 Jaar oud, werden door den kantonrechter, die het feit zeer ernstig oordeelde, conform den elsch veroordeeld voor de uit deze zaak voortgevloeide overtredingen der jachtwet, tot resp. 45 en 20 dagen hechtenis. Voor jachtwetovertredingen zijn dat L strenge straffen, die zijn voortgevloeid uit I bezwarende omstandigheden. Het misdrijf J van den aanslag zelve op den veldwachter zal later voor de rechtbank te Rotterdam worden behandeld. WOUBRUGGE. Het benoemde hoofd der L.O. school, de heer J. D. Brinksma van Enschedé, zal met ingang van 1 Januari a.s. zijn functie als zocdanig aanvangen. ZOETERMEER. PLUIMVEE- EN KONIJNEN TENTOONSTELLING. De prijswinnaars. In het gymnastiekgebouw werd de 16de Pluimvee- en Konijnententoonstelling ge opend door wethouder v. Well. De voorzitter heette alle aanwezigen welkom, ln het bijzonder den loco-burge meester, den heer v. Well. Spr. memoreerde wat burgemeester Mlddelberg steeds voor de vereeniging heeft gedaan en drukte zijn spijt uit, dat hij naar Ede moet vertrekken. De keurmeesters, aldus spr., zijn tevreden met de kwaliteit der inzendingen, die on geveer op hetzelfde peil staan als het vorig jaar. Vervolgens sprak wethouder v. Well, die op het nuttige van de pluimvee- en ko- nijnensport wees. Vervolgens werden de Inzendingen be zichtigd. Evenals andere jaren zijn er ook nu weer attracties aanwezig. Keurmeesters waren de heeren P. v. d. Burg te Maas land voor de groote rassen konijnen; M. de Graaf voor de midden- en kleine rassen konijnen en voor het pluimvee de heer A. P. Hörters. De keurmeester kende o.m. de volgende prijzen toe: Afdeeling Pluimvee, Hoenders: Patrijs Leghorn trio jong H. Klos Z.E.V.; Witte leghorn oud M. Boon Z.E.V.: idem haan jong C. M. v. d. Graaf 1ste prijs: id. hen jong een le prijs C. M. v. d. Graaf. Japansche Zijdehoenders hen jong: A v. Fraassen 1ste prijs. Krielen: Wyandottes zwart haan oud en jong 1ste prijs: Idem hen jong C. M. v. d. Graaf 1ste prijs. Wa tervogels: Kalkoenen M. Boon Z.E.V. Post duif doffer M Boon 1ste prijs. Afdeeling Konijnen: Vlaamsohe Reuzen haaskleur ram jong 1ste prijs J. van Ma nen. Vlaamsche reuzen geel voedster jon? lste prijs p. Zwaan, leidschendam: Idem konijngrijs: voedster jong lste prijs A. Kir- penstein: Vlaamsche reuzen zwart voed ster jong lste prijs H. Sleeuwis. Leidschen dam Idem wit ram oud lste pr. W. Bol. leidschendam; ram jong lste prijs C van der Meer, Leidschendam; voedster jong 2de pr. L. Glas. Lotharlngers zwartbont ram oud lste prijs T. Klos. Voedster oud lste pr. Idem; voedster jong lste pr. Idem Alas ka ram oud lste prijs M. J. Moerland. Gouwenaars: ram oud lste prijs C. van Ekelen. Weeners ram jong le pr. H. B. de Graaf. Voedster jong lste prijs M. J. Meerland. Weeners zwart: ram jong lste prijs S. v. d. Burg. Weener blauw: ram Jong 1ste priis Moerland: voedster jong lste prijs M. J- Moerland. L Havanna and Tan: ram jong lste prils I den Elzen, ram oud lste nrijs J. C. Swart. l Silver and Tan: ram oud lste prils J-ll Pieterse; voedster oud 1ste prijs dezelfde ram oud 1ste prijs dezelfde Hollanders, voedster oud lste pr w. au» Clou. Russische prandneuzen: lste nrijs H pokkema. Polen voedster ram jong 1ste pr. Clou. Jeugdklasse: Vlaamsche kleur ram lste prijs G. den Hertog: Se ;l ram lste prijs P. Zwaan, Leidschendam, 22 voedster jongl W. 'lui reuzen haas-1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6