Oplossingen Goede oplossingen RAADSELS Bellen blazen Al te natuurlijk Altijd kalm gierig! Nu dan, ik heb ook „mijn zin ge kregen". Als ik je raadsel tegenkom, krijgt het een beurt. Jantje droomt zeker vaak van vliegen en vliegmachines? Nu kun je dan heerlijk „\liegeivertje" spelen. Jettie Heyloo Dan alleen een hartelijk groetje dezen keer. Anny Bekooy Je had er een leuke sur prise van gemaakt voor je Oom. Welke kleur heeft je nieuwe trui? Wensch Moe der weer verdere beterschap. Suusje de Wekker Dezen keer jij het eerst een beurt. Wat brengen die eendjes mij een leuken brief! Je raadt al, dat ik graaf briefjes aan jullie schrijf; hoe meer, hoe liever. Je hebt toch recht geschreven aan den achterkant, al stonden er geen lijntjes. En hoe vind je het in het nieuwe hu's? Hannie de Wekker Dit is ook snoe zig postpapier. Het is wel leuk, dat jullie het zoo verschillend hebben. Wat fijn, om zoon „echt" taschje te hebben! Ik begrijp, dat je er blij mee bent. en ook met al het andere, dat je gekregen hebt. Truusje van Weizen Je hebt ook heel lief postpapier gekregen; ik ben er blij mee. net als jij. Matje van Leeuwen Altijd weer wel kom, hoor. Je bent het oplossen nog niet verleerd in dien tusschen tijd. Coba Verlind Wat is dat grappig ge gaan met de boeken van Lydla en jou; het lijkt wel, of zij overloopertje speelden. Jullie kunnen gezellig over de boeken na- babbelen, als jullie deze uit hebben. Aardig postpapier! Lydia Botermans Dit cadeautje is al vast heel mooi. En dat zal met je overige cadeaux ook wel het geval zijn. Leuk. dat het lukte met het le raadsel. Niek Bakker De Sint hoort het precies, als er binnen mooie liedjes gezongen wor den. Dat hebben jullie ondervonden! Je hebt zeker alles goed aan Vader verteld later? Heb je al mooi geverfd? Annie Klos Ik hoop, dat je een mooie Kerstviering zult hebben. Bedankt voor het nieuwe raadsel. Rie Smittenaar Lees ik goed? Meer dan twintig? Het is toch geen grapje van je? Ik ben blij, dat je de Kinderkrant nog niet vergeten bent. Heerlijk voor je, wat je me daar schrijft. Jij verlangt zeker al naar Februari? Hartelijke groeten voor Moeder en jezelf. Tot slot nogmaals: St. Nicolaas is weer meer dan goed geweest voor ons allen. En hiermede nemen we weer voor een jaar af scheid van hem. En ik van jullie voor een week! Tot den volgenden keer. Allen hartelijk gegToet door jullie Raad sel ta n t o Mevr. M. J. BOTERENBROOD. der raadsels uit het vorige nummer. 1 Brengt gij de zon in het naasten leven, Zij zal op U haar weerschijn geven. Zon, Naarden, ring, pop, nevel, bal, neven, ijs, ulevel, taart, ster, ijsbeer, Chris, weegschaal, nee, teil, en, zeven, ginds, haar. Hein, tijger, zand. 2 De cijfers van 0 tot en met 9. 3 Zoals de waard Is, vertrouwt hij zijn gasten. 4 kerstfeest; kers, fee. serre, feest, t. 5. Marokko; Ma, rok, Ko. 6 Hark. 7. Onderwijzer. ontvangen van: Wim Rienstra, Paul Rienstra, Atze van der Kooi, Bea van der Kooi, WiUy van Rijn, Jo van Rijn, Suze Plantfeber, Jo Drabbe, Jan Bronsgeest, Alida Stikkelorum, Koosje Stikkelorum, Leny Moraal, Annie van der Vos, Rietje Brandt, Truusje Sluy- mer, Jannie van Kampenhout, Ludolf Bak huizen van den Brink, Ida de Graaf, Abram Fakkel, Mien Verstraaten, Rika de Graaf, Joop Schouten, Wout van Heel, Marietje Lagerwij, Hendrik Hanno, Piet Arentsen, Flip Stouten, Sjaantje Stouten, Nelly Stou ten, Joke Zilverentant, Annie Schneider, Piet Martijn, Johan Spijker, Jan Spijker, Elsje Boterenbrood, Ineke Boterenbrood, Hansje Boterenbrood, Emma de Groot, Geertrui de Groot, Mientje de Water, Ma- rietje de Mooy, Nellie Stafleu, Piet de Best, Annie Schipper, Adri Schipper, Jannie Koo ien, Bep van der Heyden, Dieneke Bosma, Marietje Laman, Paulus Laman, Willem Laman, Frans Pison, Rietje Boom, Tinl Boom, Jeanne de Geus. Liesje van Driel, Ankie van Driel, Hennie van Driel, Jack de Geus, Suze de Geus, Karei van der Wilk, Dirk van Laar, Marietje van Vliet, Ber nard van Vliet, Liesje van Klaveren, Jan nie de Neef, Nellie de Neef, Jetje de Neef, Toos de Vos, Rie de Vos, Joke de Vos, Ma rietje Prenen, Jannie van Biezen, Corrie van Weizen, Carla Optendrees. Lydia Op- tendrees, Beppie Optendrees, Jannie Har- tevelt. Co Hartevelt. Loekie Favier (vori- gen brief te laat ontvangen). Ella Meine- ma, Nellie Meinema, Truida Overduin, Tinl Overduin, Anny Olivier, Corrie Bakker, Bep Crama, Jantje Crama, Jettie Heyloo, Riete Scheer, Tootje Scheer. Marietje Hop penbrouwer. Eugenius de Geus, Anny Be kooy, Prijna Sloofcmeg, Hester Slootweg, Hannie de Wekker, Suusje de Wekker, Truusje van Weizen, Matje van Leeuwen, Henny van Vliet. Trieneke van Manen, Coba Verlind, Lydia Botermans, Niek Bak ker, Annie Klos, Rie Smittenaar. (In de raad—ln wordt ulhihiilund de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. i. Ingezonden door Willem Laman. Met ons tienen zijn wij zeven, Met nog zeven zeventien. Gij kunt ons vermind'ren of vernwerd'ren. Altijd zult gij zeven zien. Hoe kan dat? H. Ingezonden door Emmy Naber. Ik ben een plaatsje in Noord-Brabant van 9 letters. 1, 2, 3, 4 is ni€t recht. 1, 2, 3, 9 is een oud huisje. 6. 7, 3 is een lichaamsdeel, 3. 6, 4 is etn familielid. Een 5, 6, 7, 8 maakt een ploeg in de aarde. III. Ingezonden door Dirk Crama. Welke vogel heeft geen vleugels, geen veren en geen snavel? IV. Ingezonden door Aukje van der Walle. Ik ben een getal van 4 letters. Laat men mijn derde letter weg, dan word ik een metaal. V. Ingezonden door Annie Schipper. Ik hoor in het dierenrijk tehuis, En heb het land aan rat en muis. Maar omgekeerd is er geen woud. Dat niet een plaatsje voor mij houdt. VI. Ingezonden door Liesje van Driel. Mijn geheel, bestaande uit 10 letters, is een bloem. Je moet je 7, 9. 5 goed leren, anders word je 4, 2, 10. Dat wil je toch niet? Zelfs niet voor een zak vol 1, 2, 3. 4! Weet je nu, welke 6, 7, 8, 9, 10 je vinden moet? vn Ingezonden door Marietje de Mooy. Verborgen diernamen. Pas op, Martha, anders val je nog. Ik heb eerst mijn sommen gemaakt. Mijn zusje heeft eens langer dan twee uur achtereen gelopen. Ik had de rest van het lekkers in een trommel gedaan. vin. Ingezonden door Leny Moral. Het le deel is een deel van een pak slaag. Het 2e deel is een welriekende bloem. Mijn geheel is ook een mooie bloem. Voor 't open rasun, in een kom vol met zeep Is Zws aan het roeren en kloppen. En het schuim hoopt zich op Tot een lekker vet sop, Waar Je telkens Je pijp ln kan stoppen! Haar eerste prachtstuk: een zijige bal, Gaat glanzend en trillend aan 't varen Tot benee op het pad, Uit elkander hij spat Terwijl zusje hem na zit te staren. Nu telkens de pijpekop vol weer geschept. Want de zeepvoorraad schijnt niet te slinken Fijn, zoo'n bel die steeds groeit, Waar het zonlicht in vloeit, En haar oogjes zoo vroolljk ln blinken! J. v .d. R.—S. Van een groot zanger, dien wij Nemo zullen noemen, wordt de volgende ver makelijke geschiedenis verteld: Toen Nemo; reeds een goeden naam had als solozanger, moest hij nog soms in kleinere plaat sen. wanneer de bezetting van de opera's dlfcj noodzakelijk maakte, als figurant optreden. Dit vond de groote zanger begrijpelijkerwijs verre van aangenaam en eens op een avond besloot hij zich te wreken. Men gaf ,.De Meesterzinger" en Nemo moest een stokoud ridder met een langen baard voorstellen, die op den arm van iwee pages geleund de burchtzaal, waar de be kende zangwedstrijd werd gehouden. bin-J nenkwam. En bij een bepaalde passage uit het lied van .De Meesterzinger" schrok de ^ude baas schijnbaar zóó vreeselijk. dat hij de ter aarde stortte. Hij bleef als een blo liggen en om de heele opera niet in he water te doen vallen, waren de ander spelers genoodzaakt, steeds over zij lichaam heen te stappen. De directeur wc woedend en beval den zanger, zich voortaa op het tooneel .natuurlijker" te gedragen .Goed", zei Nemo, een volgend maal z~ natuurlijk mogelijk". En de volgende week werd Nudines geven, een opera waarin veel meerminne en andere zeebewoners voorkomen. Nem moest, weer als figurant, een oude meer man voorstellen. Om nu te toonen, dat b zijn rol zoo natuurlijk mogelijk opvat' schepbe hij met beide handen water ui den denkbeeldigen oceaan en waschte zie' onder het gezang der meerminnen lui proestend en snuivend handen en gezich Het gevolg was. dat Nemo voortaan figurant meer behoefde te zijn. Otto draaft over een hoogen tuinm zoodat zyn moeder bleek wordt van angs „Otto," schreeuwt moeder, „je mag ni boven op den muur loopen! Hoe vaak ta lk je dat toch al gezegd?" „Elf keer, mams," klinkt het kalmpjes boven.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 22