a 2 STEGEMAN LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 16 December 1938 KERK- EN SCHOOLNIEUWS RECHTZAKEN De ernstige mishandeling te Kootwijk U komt handen te kort «PORTRET VAN EE. ZES MAANDEN GEVANGENISSTRAF TEGEN BOER GEËISCHT. Het Arnhemsche Gerechtshof heeft gis termiddag in hooger beroep behandeld de bekende "zaak tegen den 58-jarigen land bouwer M. B. te Kootwijk, die door de rechtbank te Zutphen tot een voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proeftijd van één jaar werd veroordeeld wegens zware mishandeling van mr. Blaupot ten Cate te Kootwijk. Tusschen den verdachte en den mishan delde bestond een geschil over het gebruik van een weg. De verd. had bij dien weg bordjes „eigen weg'' geplaatst en mr. B. ten C. had een procedure gevoerd om verwij dering dezer bordjes. Eischer werd niet- ontvankelijk verklaard, waaruit de ver dachte geconcludeerd had. dat nu den weg zijn eigendom was. Hij had den weg met logge beplant. On 23 Aoril zon mr. Ten C. een tweetal ruiters hebben gezegd, dat ze wel door de rogge mocht rijden, omdat daar een open bare weg was. Er was toen een woorden wisseling ontstaan, waarbij de verd. mr. B. met een greep ernstig heeft mishandeld. De mishandelde moest zes weken in een ziekenhuis worden verpleegd. Daarna heeft hij nog eenigen tijd in een rusthuis er. in een sanatorium doorgebracht. Fenige getuigen a decharge deelden mede. dat. de verd. een rustig man is. De verd. verklaarde, dat hij in drift was ontstoken, toen mr. Ten C. tegen hem ge zegd had: „Moeten we nu weer gaan vech ten?" Pres.: „Het scheelde niet veel of het was een moord geworden." Verd.: „We hebben altijd veel last van mr. BI. ten C. gehad en we hebben veel schade van hem ondervonden." De advocaat-generaal, mr Hermans, achtte geen termen aanwezig voor een voorwaardelijke veroordeeling. Evenals de off'cier van Justitie te Zutphen eischte hii e°n voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden Uitspraak 22 December. HAARLEMSCHE POLITIERECHTER. Geen accijns betaald. Terecht stond de slager J. G. O. uit Haar lemmermeer. wien ten laste was gelegd, dat hij op 26 April j.l. in de noodslacht- plaats aan den Lisserdijk in de Haarlem mermeer een koe geslacht had, zonder vooraf den vereischten accijns te hebben betaald. De Rijksadvocaat eischte de minimum straf van f 20 subsidiair 12 dagen hech tenis. De Politierechter veroordeelde overeen komstig den eisch. Te zwaar beladen. Voortgezet werd de zaak tegen den chauf feur A. Z. uit Aalsmeer, die terecht heeft gestaan, daar hij op 9 Maart van het vorige jaar tusschen Aalsmeer en Hoofd dorp met te zwaar beladen een-persoons auto heeft gereden. De Rijksadvocaat eischte een geldboete van f. 50 subsidiair 24 dagen hechtenis. De Politierechter veroordeelde tot f. 30 subsidiair 18 dagen hechtenis. De 43-jarige landbouwer W S. uit Haar lemmermeer stond terecht daar hij op 7 Mei 1937 in een schuur op zijn land aan den Sloterdijk aanwezig heeft gehad 25 liter benzine vermengd met petroleum enz., zonder dat hij daartoe vergunning van den Minister van Financiën had. De Rijksadvocaat eischte tweemaal f. 15 subs 2-maal 1 dag hechtenis. De Politierechter veroordeelde tot 2-maal f 10 subs 2-maal 6 dagen hechtenis. HAAGSCHE RECHTBANK. Diefstal in een fabriek. Ten nadeele van de firma Enkers te Leid- schendam, zou een bediende. die daar werkzaam was. een oliedrukmachine en eenige kwikschakelaars hebben weggeno men Voor deze feiten stond de bediende nu terecht. Hij ontkende den diefstal van at kwikschakelaars, die hij zou hebben gekregen van een leerling-bankwerker. Het andere apparaat had hij inderdaad mee genomen. doch niet om te stelen, doch slechts om er proeven mee te nemen. De Officier zeide dat hij deze eenvou dige zaak voor de Rechtbank had gebracht, omdat verdachte zoo pertinent ontkende. Spr. achtte hem toch schuldig, want In ieder geval had hij onrechtmatig het ma chientje meegenomen. Toen men dat ver miste is het bij verdachte thuis aangetrof fen. Dat verdachte het niet terug durfde brengen, zooals hij zei, geloofde de Offi cier niet. De schakelaars zijn bij verd. in een schuur gevonden, en dus geloofde de Officier dat ook die gestolen waren. Reke ning houdend met het blanco strafblad, vorderde de Officier drie weken gevange nisstraf. De verdediger pleitte vrijspraak. Arbeidswet-overtreding. De directeur van een melkfabriek te Leiden W. F T. den H„ was door den kan tonrechter aldaar veroordeeld tot een hechtenisstraf van een dag, omdat bij vier de herhaling de Arbeidswet door hem was overtreden Van dit vonnis kwam verdachte in hoo ger beroep. De officier achtte evenwel zeen termen aanwez'" om in de ongelegde straf wtizigin? te bronzen Dat verdsnhte een jon<r°n beneden 18 iaar op Zondag had laten werken achtte de officier het straf bare feit. De verdediger pleitte vrijspraak subs, clementie. Uitspraak over 14 dagen. De woonschuit wordt vernietigd. D» Hzagsche Rechtbank heeft vanmor gen het vonnis van r'"n Leid&chen Kanton rechter bovestjofi die b°paald heeft, dat. de woonschuit van mej. J. B. te Oegstgeest moet worden vernietigd. Er is over deze woonschuit al heel wat te doen geweest bij de rechterlijke instanties, want mej. B. had geen vergunning om ln U zoudt vele, zeer vele handen te kort komen, zoo U al Uw klanten en zaken vrienden met Nieuwjaar persoonlijk geluk zoudt willen wenschen. En toch zoudt U dat eigenlijk moeten doen, wilt U die prettige sfeer scheppen, waarin het goed is zaken te doen. Schud daarom Uw klanten en zakenvrienden per Nieuwjaarsadvertentie in ons blad van Zaterdag 31 December a.s. de hand het wordt altijd zeer gewaardeerd. De prijs bedraagt voor advertenties van 1 tot en met 5 regels slechts 75 cent. Elke regel meer 15 cent. de schuit te wonen, daar deze in slechten staat zou verkeeren. Als slot van de diverse verbalen had nu de kantonrechter te Leiden vernietiging van de woonschuit gevorderd. De Rechtbank heeft thans ln hooger beroep dit vonnis bevestigd. Rijwieldiefstal. De koopman C. K. uit Leiden heeft terecht gestaan terzake diefstal van drie fietsen ten nadeele van inwoners van Lei den en Voorschoten. De officier had tegen verdachte een jaar en acht maanden gevangenisstraf geëlscht. De rechtbank heeft uitspraak gedaan en K. veroordeeld tot een Jaar gevangenisstraf waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Elf tietsen gestolen! Terzake diefstal van fietsen heeft terecht gestaan de koopman M. T. B uit Leiden, thans gedetineerd in het Huls van Bewa ring. Verdachte had te Leiden negen fiet sen gestolen en twee te Zoeterwoude. De officier had tegen B. twee jaar ge vangenisstraf geëischt. De rechtbank heeft B. veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Veldwachters hadden gelijk. Het was een heele kwestie geweest over de vraag, of P. A. H. uit Zoeterwoude inder daad degene was geweest, die door twee Rijksveldwachters op een avond was aan gehouden. omdat hij dronken op de fiets zat. Toen was een valsche naam opge geven en later hadden de veldwachters H. herkend als degene, die zij hadden aange houden. Echter had H. dit beslist ontkend en met getuigen getracht aan te toonen, dat hij od het betrokken moment in Leiden in een café zat. De rechtbank heeft echter de verklarin gen van de veldwachters als juist aange nomen en H voor de dronkenschap ver oordeeld tot f. 10 boete subs. 10 dagen, en voor het opgeven van den valschen naam tot f. 8 subs. 8 dagen. Helper aan diefstallen. Een timmerman uit Leiden had mede werking verleend bij het plegen van dief stallen van diverse fietsen, doordat hij op den uitkijk gtng staan. Als dank had hij een zadel gekregen, zoodat hem heling ten laste was gelegd. Daar verdachte nog een blanco strafblad had. vorderde de Officier tegen hem drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De Rechtbank heeft dienovereenkomstig vonnis gewezen. Een haas „gevonden". In het „Langeveld" te Noordwijk was A. v. d. B. uit Noordwijkerhout aangetroffen ln het bezit van een wildstrik en een haas. Terzake overtreding der Jachtwet was tegen hem proces-verbaal opgemaakt en was door den kantonrechter t» Leiden ver oordeeld tot f. 15.— boete subs. 15 dagen hechtenis, van welk vonnis hij in hooger beroep kwam. Verdachte betgogde toen dat hij zoowel de strik als de haas had gevonden. De Rechtbank heeft dit blijkbaar niet aanvaard en het vonnis van den Leidschen kantonrechter bevestigd. Dronken op de fiets. Volgens verklaringen van den agent van politie Hoogkamer te Leiden, zou de koop man G. G. C. in de Morschstraat aldaar dronken op de fiets hebben gezeten. Dit was echter door C. ontkend doch de kantonrechter te Leiden had hem veroor deeld tot f. 10 boete subs. 10 dagen hech tenis. In hooger beroep heeft de officier be vestiging van het vonnis geëischt. De rechtbank heeft dienovereenkomstig uitspraak gedaan. Overtreding geldschieterswet. Wegens overtreding der geldschieterswet heeft voor de rechtbank zich te verant woorden gehad mej. M. A. A. v. E. uit Lei den. Zonder daartoe vergunning te bezit ten, had zij geld uitgeleend, voor welk feit ae officier tegen haar f.50 boete subs. 25 dagen hechtenis geëischt had. De rechtbank heeft thans uitspraak ge daan. en verdachte conform den eisch ver oordeeld. Dronken in een auto. Op 3 Juni van dit jaar hadden eenige agenten te Leiden de waarschuwing ont vangen. dat een autobestuurder niet be paald nuchter meer zou zijn. Twee agen- :>n troffen in een café een koopman uit Voorschoten aan, die aan deze „eischen" voldeed en een auto had bestuurd. De kan tonrechter te Leiden had verdachte ver oordeeld tot veertien dagen hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar, van welk vonnnls hij in hoo ger beroep kwam. Volgens de verklaringen van den tim merman A. St. uit Leiden, had hij op den hoek van den N. Rijn—Uiterstegracht ver dachte wat zonderling zien manoeuvree ren, zoodat hij meende dat de autobe stuurder dronken was. Twee agenten, die na de waarschuwing verdachte in een café aantroffen, deelden mede dat verdachte wel onder invloed van sterken drank verkeerde, hoewel hij niet absoluut dronken was. De Officier zag geen termen om in de straf wijziging te brengen, en vorderde be vestiging. Verdachte betoogde dat hij zich dien dag kwaad had gemaakt, en toen een glas bier had gedronken. Zijn rijbewijs is zijn „le vensader". en theatraal verzocht hü de Rechtbank het begin van 1939 voor hem gelukkig te doen zijn, door zijn rijbewijs niet af te nemen. Uitspraak over 14 dagen. De brand De kantonrechter te Leiden had J. H. uit Sassenheim veroordeeld tot f. 1.boete, subs. 1 dag hechtenis, omdat hij een partij takkenbossen in brand had gestoken. Van dit yonnis kwam verdachte in hoo ger beroep. Hij zei vergunning te hebben gehad om die takken te verbranden De Officier merkte op dat de boete van f. 1 die is opgelegd, te laag is om appèl te kun nen instellen. Om die reden vorderde de Officier verdachte niet appellabel te ver klaren. Uitspraak over 14 dagen. Bollen geteeld. Een arbeider uit Wassenaar was door de Ned. Sierteeltcentrale geschorst als lid, om dat hij een schuld die hij moest betalen, niet voldeed. Toen hij toch bollen kweek te, was de man niet aangesloten bij de Centrale, zoodat hij in overtreding was. Voor dat feit had de kantonrechter hem veroordeeld tot f. 10 boete subs. 5 dagen hechtenis, waarvan verdachte in hooger beroep kwam. De Officier wilde wel wat verlichting van de straf geven, en vorderde i hans een geldboete van f. 5.— subs. 5 da gen. Uitspraak over 14 dagen. In overtreding A. V. uit Sassenheim was door den kan tonrechter te Lelden veroordeeld, omdat nij een overtreding zou hebben gepleegd. Er was toen een geldboete van f. 1.— subs. 1 dag hechtenis opgelegd. De president deelde mede, nu verdachte van dit vonnis in hooger beroep kwam, dat dit niet mo gelijk was, omdat de minimum boete f. 5 moet zijn. In verband hiermede vorderde de Officier dat verdachte niet ontvankelijk zal worden verklaard in zijn beroep. Uitspraak over 14 dagen. Te snel gereden De kantonrechter te Leiden had den schipper A. C. H. uit Leidschendam veroor deeld tot f. 15.— boete subs. 5 dagen hech tenis, omdat hij in en bij Warmond met zijn motorboot te snel had gevaren. Ten gevolge van den zwaren golfslag was een met zand beladen schuit gezonken. Blijkens het verbaal, had verdachte met een snel heid van 130 meter per minuut gevaren, terwijl volgens de voorschriften 90 meter snelheid mag worden gevaren. Verdachte ontkende de genoemde snel heid te hebben gehad, wane zijn motor kan maximaal in open water 12: meter halen. De Officier achtte geen leunen aanwezig om in de opgelegde straf wijziging te bren gen, en vorderde bevestiging. Dronken op een motor Op het kruispunt BreestraatRapenburg te Leiden, zagen twee motoragenten uit de richting Steenschuur een motorrijder na deren. die hun voorrang verleende. Daar voor stopte de motorrijder, doch hij remde met zijn beenen. De agenten vonden dat nogal zonderling, en volgden den motor rijder, die slingerend reed. Toen zij hem aanhielden, constateerden zij dat hij onder invloed van sterken drank verkeerde. De motorrijder, een manufacturier uit Haarlemmermeer, was voor dit feit dooi den kantonrechter te Leiden veroordeeld tot een week hechtenis, en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. Van dit vonnis kwam hij ln hooger beroep. Nadat de beide agenten van hun aan houding mededeeling hadden gedaan, vor derde de Officier bevestiging van het von nis. De verdediger zeide dat verdachte in derdaad wel iets gedronken heeft, en er zelf van overtuigd is beter niet te kunnen gaan rijden onder die omstandigheden. PI. ver zocht dan ook clementie, en niet het rijbe wijs in te trekken. In de vaart gereden. Op den Ziendeweg bij Alphen aan den Rijn, had de koopman C. H. uit Aarlander- vcen met een door hem bestuurde vracht auto den melkcontroleur J. B. uit Alphen aangereden, ten gevolge waarvan deze in het water terecht kwam. De controleur fietste op den Ziendeweg toen de vracht auto hem achterop kwam. Hij kreeg een duw en viel te water. De kantonrechter te Alphen had den autobestuurder veroor deeld tot f.40.— boete subs. 20 dagen hechtenis, en lntreken van hetrijbewijs voor den tijd van zes maanden. De aangeredene zei dat hij behoorlijk rechts van den weg reed, doch verdachte betoogde dat B. wat slingerde, omdat hij in grind fietste. De autobestuurder Jacobi uit Bodegraven had van dat slingeren niets gezien; deze getuige had later de verdachte ingehaald, omdat deze was door gereden. Toen lachte verdachte wat, en vervolgde zijn weg. De Officier vond het goed dat de kanton rechter verdachte goed heeft aangepakt, omdït deze behoort tot de slechte wegge bruikers, die maling aan anderen hebben. Spr. vorderde bevestiging van het vonnis. De verdediger pleitte vrijspraak subs, clementie. die er het loodje bij heeft ge legd. U kunt U indenken, hoe er gesmuld is! Want ziet U wel, 't is een loodje van Stegeman. 't Was dus de échte Gelder- sche, met die heerlijke, zachte looksmaak! Wie die niet kent, weet nog niet, wat Geldersche rookworst is. LET OP of er wel Stegeman op 't loodje staat. ln winkels met ons raambil jet 5029 (Ingez. Med.) PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 18 DECEMBER. Benthuizen Ned. Hen'. Kerk: Voorm. half- tien en nam. 6 uur. ds. Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Stuivenberg. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien. ds. A. v. d. Kooij van Nieuwe-Tonge; nam. 6 uur ds. Klüsener. Geref, Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Dam. Ev. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Gronloh (H. Doop); nam. 7 uur ds. W. F. ten Rouwelaar (Jeugddienst). Geref. Gemeente: Voorm. halftien en nam. 6 uur leesdienst. Evangelisatiekring „Bodegraven". Beursge bouw: Nam. halfzeven, de heer Sj. Zijlstra; van Zeist. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. halftien* en nam. 6 uur. ds. Petersen. Rem. Kerk. voor Vrijz. Hervormden: Voorm. 10 uur, ds. G. van Dijk van Lekkerkerk. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Kleisen. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur. leesdienst. Haarlemmermeer Ned. Herv. Kerk. Hoofd dorp: Voorm. halftien en nam. 7 uur ds. J. C. Salverda. Idem Vijfhuizen: Voorm. halftien en nam. half drie de heer A. C. Brörens. Idem AalsmeerderwegVoorm. halftien, de heer W. F. J. Koudstaal. Idem Lijnden: Voorm. 10 uur, de heer P. v. d. Berg. Idem Badhoevedorp: Voorm. 10 uur. ds. W. v. Limburg van Amsterdam; nam. 7 uur, ds. J. J. H. v. d. Ree van Vianen. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. P. L. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Heuzenveldt. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur de heer Th. Frederikse, cand. H.D. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Chr. Eerhard van Hillegom, Katwijk aan Zee Geref. Gemeente (Remi sestraat) Voorm. 10 uur en nam. 5 uur lees dienst. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds. v. Binsbergen. Geref. Kerk' Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Haspers. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Streeders; nam. halfzeven, dr. J. J. Woldendorp van Zoetermeer. Kinderkerk (Kerklaan)Voorm. halfelf, de heer J. Werner. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Dijk. Leidschendam Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur. ds. Boukema. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds. A. J. van Wijngaar den. Rem. Kerk: Voorm. 10 uur ds. L. W. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. halftien, ds. Zwaan uit Zwammerdam; nam, 2 uur, ds. Dronkert uit Woubrugge. Nieuw veen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. half zeven. de heer v. Scherpenzeel. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfdrie, ds. de Vries. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur, ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur, leesdienst. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. 10.15 uur, ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Pauluskerk: Voorm. 10 uur. prof. dr. F. W. A. Korff van Leiden; nam. 7 uur. J. Streefland. Ver. van Vrijz. Hervormden (W. de Zwijger- kerk) Voorm. halftien, dr. Boersema. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur: ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. de Bruijne. Gemeente Gods: Voorm. 10 u. paster Perkins Ter Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Hoeufft. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Warner. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien. ds. Verheul van Gouda; nam. 6 uur, ds. de Looze van Gouda. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Smidt. Oud-Geref. Gemeente: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. de Bel. Wassenaar Gebouw v. Chr. Belangen (Schoolstr.)Voorm. 10.05, dr. H. J. Honders; nam. halfzes. ds. W. A. B. ten Kate. Kievietkerk: Voorm. 10.05 uur. ds. W. A. B. ten Kate; nam. 7 uur (jeugddienst), ds. G. A. Barger van Heemstede. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. dr. J. J. Woldendorp; nam. halfzeven, ds. G. J. Streeder van Leiderdorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven. ds. Versluys. Geref. Gemeente: Voorna halftien en nam. halfzeven, leesdienst. Vereen, tot Verbreiding der Geref. Waarheid: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Abringh te Hoevelaken. Vereen, van Vrijz. Hervormden: Nam. half zeven. ds. J. P. de Graaff van Naaldwijk. Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eijkman. NED. HERV. KERK. Beroepen te Hagestein itoez.) G. A. Labrie te Goedereede; te Echteld H. J. v. Achterberg, cand. te Driebergen. Bedankt voor Harmeien J. C. Terlouw te Garderen. GEREF. KERKEN. Beroepen te Arnhem (vac. J. Douma) J. Overduin te Kampen; te Naarden C. H. Lin deboom. cand. te Utrecht: te Rotterdam-Delfs- haven (als hulppred. voor de evang.) E. Toren beek, cand. en hulppred. te Haaksbergen. PROF. Dr. J. Th. UBBINK. Woensdag 21 Dec. a.s. herdenkt prof. dr. J. Th. Ubbink, hoogleeraar in de theologie aan de Rijksuniversiteit te Groningen, den dag waarop hij voor 25 jaar het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. Johannes Theodorus Ubbink werd in 1385 te Delf shaven waar zijn vader predikant was, geboren. Hij studeerde aan de R. U. te Groningen theologie om in 1911 candidaat te worden in Noord-Holland. 21 Dec. 1913 aanvaardde hij het predikambt te Gaast, welke standplaats hij in 1918 met Roode- school verwisselde. In 1926 vertrok hij naaJj Souburg, waar hij in 1929 werd benoemd tot hoogleeraar te Groningen. De jubilaris die als student te Groningen een gouden eerepenning verwierf bij a door deze universiteit uitgeschreven PUJS~ vraag, studeerde ook eenigen tijd te Ber lijn en promoveerde in 1917 onder prof- 0 J. de Zwaan, thans te Leiden, wiens °PV0 ger hij te Groningen is geworden, cum laude tot doctor in de theologie op e proefschrift getiteld: „Het, eeuwige leven bij Paulus, een godsdiensthistorisch ond - zoek", een proefschrift dat zoowel in nen- als buitenland de aandacht heeft g trokken. A 2—4

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 14