Uit de Rijnstreek LEIDSCH DA/fRUD - Tweede BSad öondertkg 15 Deceïïfe 1958 Gemeenteraad van Woubrugge Spoedeischende Raadsvergadering Uit de Omstreken Export van seringen naar Amerika DAGBLADRECLAME /CHEEP/ TJEINCENj AARLANDERVEEN. Vergadering van den L.T.B. In de zaal van den heer W. v. d. Berg lergaderde de L.T.B De heer Kortlever gaf een uiteenzetting over de Crisis Melk Cen trale. Op het oogenbllk zijn daar 11.500 veehouders aangesloten. Daar In deze om geving de meeste veehouders hun melk geil verwerken, ried sor. aan gezamenlijk te trachten voor de winterperiode de melk aan de C.MC. te verkoopen. Onze plaatsgenoot de heer C M. van Haastrecht slaagde voor het in Leiden ge houden examen ln vakbekwaamheid brood- takker (practlsch gedeelte). Tot ouderling der Ned. Herv. Kerk alhier ls gekozen de heer A. Berger in de plaats van den heer Versteeg. Tot diaken werd gekozen de heer J. de Wit lnplaats van den heer A. van Engelen. ALPHEN. Jaarvergadering Meisjesvereeniging „Wees een Zegen". In „Concordia" werd de 17e jaarverga dering gehouden van den Meisjesvereen. „Wees een Zegen". Geopend door mej. PI. den Ouden met schriftlezing en gebed, waarna zij vooral de ouders opwekte ln het jeugdwerk be lang te stellen. O. a werd een stuk opgevoerd getiteld „Ons Boshuis", waarin propaganda werd gemaakt voor het eigen kamphuis der meisjes. Het jaarverslag werd op origineele wijze vertoond op het witte doek, waarbij mej. v. Esch een toelichting gaf. Hieruit bleek dat het ledental vooruitgaande was, doch dat de kas wel eenige versterking noodlg heeft. Het geheel werd afgewisseld met zang en een memorisatiewedstrijd. Namens den kerkeraad sprak de heer Dwarswaard en namens de Jeugdcentrale de heer E. de Vries. Ds. Bosch sprak een ernstig slotwoord. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Maria, d. van Nicolaas Gerardus v. d. Erf en Johanna Cornelia Botte lier. Burgerlijke Stand. Gevestigd: Evertle v. Djjk Ridderbuurt 14: Basiiaan Belt, Hortensiastraat 21; Hendrlkus Homan. De Langestraat 2. Frida S. HUmmcl; n. Vlaardingerambacht, Oranjelaan 40. Wllem Schouten; n. Zeist, Nep- veulaan 10. Willem Niesing en gez. In de ledenvergadering der Ver. tot Stichting en instandhouding van een ge bouw voor Chr. belangen in wijk Hoorn zijn de aftr. bestuursleden de heeren J. v. Arkel en K. Verboom herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer E. Megcherse, werd voorzien door de benoeming van den heer J, D. v. d. Akker. Ter gelegenheid van haar koperen jubileum werd voor de leden van de Al- phensche Zwemclub A.Z C. op de boven zaal van hotel ,J>e Vergulde Wagen" voor treffelijk opgevoerd het tooneelspel: „De roof der Sabbijnsche Maagden". Na afloop volgde de gebruikelijke A.Z.C.- jool. waarbij mede de muzikale afwisseling voor een prettige stemming zorgdroeg. De raad is bijeengeroepen voor een spoed- etschende vergadering op morgenmiddag te 2 uur De agenda luidt als volgt; 1. Opening, 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot toekenning van een Kersigave voor de werkloozen 4. Voorstel tot wijziging der instructie van den gemeente-ontvanger. 5. Vaststelling der vergoeding bedoeld in art 101 L.O. wet. 6. Vaststelling pensioen grondslagen 7 Benoeming gemeente-ge- neesheép en leverancier der geneesmiddelen voor het jaar 1939 8. Voorstel tot veThuur van het weiland achter de Waterleiding. 9. Voorstel tot verlenging van de overeen komst tot tijdelijke waterlevering aan de gemeente Zwammerdam 10. Voorstel tot het nemen van een besluit inzake de water leiding in afwijking van het raadsbesluit van 1 Juni 1938. Vertooning der T.B.C. Film. Voor een vrij goed bezette zaal draaide onder auspiciën van de TB C. Ver. de twee de T.B.C. film „Waar een wil is, is een weg" en ingeleid dooi den voorzitter der vereen, den heer K. Steijn. Deze interessante speelfilm, geschreven door jhr. v. Lidth de Jeude en gespeeld door het gezelschap Bouber boeit van be gin tot eind. De voorzitter sprak hartelijke woorden van opwekking. Men kon na het zien van de film beseffen, welk verantwoordelijk werk de vereeniging verricht; spr. wekte daarom op tot steun. Ter afwisseling werd zeer verdienstelijk gezongen door het dameskoor „Halleluja", dat opgericht werd na de opheffing van de vroegere gemengde zangvereenlging. Het was het eerste optreden van dit koor, onder leiding van den heer J. M. Kouwen- hoven. ALKEMADE. Vergadering van den L.T.B. In de Pancnatiuszaal te Roelofarendsveen vergaderde de LTB. Na opening door den voorzitter den heer J. de Jong werden de notulen vastgesteld. In bespreking kwam hierna het collectief arbeidscontract. De voorzitter herinnerde aan het bestaande contract, dat practlsch door de tijdsomstan digheden niet nageleefd kon worden. De arbeidersorganisatie heeft daarom verzocht een nieuw contract samen te stellen, dat wel gehandhaafd kan worden en waarin tevens een werktijd kan aangegeven wor den. Voor de jongere arbeiders bestond bovendien in het geheel geen regeling en de tuinders hebben door de omstandig heden hiervan weten te profiteeren ten koste van de gehuwden. Besloten over te gaan tot het Instellen van arbitragecommissie, waarin zitting BOSKOOP. Vergadering der A.R. Kiesvereniging. Ter bespreking van de candidaatstelling voor de Prov Staten vergaderde de AR. Kiesvereeniging .Nederland en Oranje" onder voorzitterschap van den heer W. Eelderink. Voor de laagste plaatsen van de aanbevolen lijst werden eenige nieuwe na men naar voren gebracht terwijl tevens werd besloten het aantal burgemeesters statenleden niet uit te breiden, doch daar voor speciaal personen od de lijst te plaat sen, uit de industrie en het zakenleven. Tot slot leidde de voorzitter het onder werp „Ordening" in. waarop een geani meerde gedachtenwisseling volgde. - De heer A. E. S tij kei president kerk voogd der Ned Herv. gemeente alhier is als zoodanig herbenoemd. HAZERSWOUDE. Bijeenkomst „Nederland en Oranje". De A.R. Kiesver. „Nederland en Oranje" vergaderde in het lokaal achter de Geref. Kerk. De voorzitter, de heer B. Offringa opende, waarna de secretaris, de heer A. H. Boëhmer de notulen las. die goedgekeurd werden. De heer A. van Pijlen behandelde art. 15 van het Program van Beginselen dat handelt over „Publieke Eerbaarheid", waarop een levendige bespreking volgde. De voorzitter dankte den heer Van Pijlen voor zijn werk. waarna gestemd werd voor de candidaatstelling voor Prov. Staten. De uitslag zal later worden medegedeeld. Na een bespreking inzake de komende ge meenteraadsverkiezing, ging de heer IJ. Bol voor in dankgebed. hebben twee bestuursleden van den L.T.B. en twee leden van de arbeidersorganisatie, die op korten termijn een ontwerp-contract billen voorleggen. Na rondvraag volgde sluiting. BODEGRAVEN. De nieuwe Burgemeestei KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Uitvoering Koudekerk's Jeugdkoor. Het Koudekerk's Jeugdkoor, onderafd. van het Koudekerk's Chr. Gem. Koor, gaf onder leiding van den heer P. de Rook, in de bovenzaal van café de Bruyn een uit voering. Ds. v. Binsbergen, eere-voorzitter opende met het zingen van Ps 1461. waarna gebed. Burgemeester Kwint en wérd diens echtgenoote waren aanwezig. Het een koor zette in met eenige vroolijke zang- zullen nummers, die goed gezongen werden, waar na eenige speelliedjes volgden, die herhaald moesten worden. Ook na de pauze werd nog een aantrekkelijk programma uitge voerd. Bii mej. Gaykema was de leiding der speelliedjes weer in goede- handen. Ds. v. Binsbergen dankte den directeur, mej. Gaykema en de pianiste, mevr. M. Spaargaren de Roode, waarna met dank gebed besloten werd. hoe HET BERICHT ZIJNER BENOEMING ONTVANGEN WERD. Het bericht van de benoeming van den heer G. R. Vonk tot burgemeester onzer Eemeente was hier een volkomen verras sing. Meerdere namen waren de laatste reken genoemd, men vertelde reeds van een oandidaat dat hij 90 pet. kans had, Maar over den benoemde had nooit Iemand Besproken, zelfs ls ons niet bekend dat eenig plaatsgenoot hem nader kent. Men stond dus volkomen blanco tegen- ever den nieuwen magistraat en het was dus géén wonder, dat gegrepen werd naar het nummer van ons blad van Dinsdag, dat een levenberlcht van den benoemde gaf. De aldus verkregen inlichtingen werkten 'r toe mee, dat de ontvangst van het be ticht niet ongunstig was. Algemeen werd trouwens verwacht dat een A.R. candidaat van Hervormden huize tou worden aangewezen, gelijk zulks ook Mr, v. Dobben de Bruijn was, maar boven den geven de inlichtingen over het actieve deelnemen aan het organisatieleven van den nieuwen burgemeester goeden moed. dat hij ook hier méér dan gewoon belang stellend zal zijn, wat zéér zeker in een P'aats als Bodegraven met een zeer uitge breid organisatieleven, gewaardeerd zal korden. Men wacht intusschen vol belangstelling oe komst van den nieuwen burgervader af. LEIDERDORP. Loop der Bevolking. Vertrokken: Mej. P. van Klaveren, naar Haarlem. J. Gijzenstraat 157; J. F. Arends naar Enschede, Slankweg 30; Mej. I. Ottevanger n. Leiden, Boerhaavelaan 16; P. J. van Zijp en gez. naar Voorburg, v. Halewijnplein 23: F. W. R. Kopster en gez. naar Rotterdam, de la Reijstraat 30 AMej. T. v Ingen Schenau naar Leiden. Plantage 12; wed. H. Ton-Blom naar Woerden. Hoogewoerd 9. Gevestigd: J. Verhoog en gezin, v. d. Valk Boumanweg 17; J. Grlekspoor en gez. v. d. Valk Boumanweg 33; K. Klein en gezin. Eiken laan 3; Wed. W. H. Nieuwenhuis-Florissen, Hoofdstraat 56; H. Hulsman en gezin. Eiken laan 14: M. Eradus, Jaagpad 4: O. M. E. Burow en gezin. Ericalaan 6; J. J. Dornee, Ericalaan 4; J. M. Hurkmans en gez., Zijldijk 10: Mej. J: v. d. Meer. Hoogm.weg 45; Mej. A. de Groot, Hoofdstraat 61; Mej. H. M. van Dijk, Groenen- dijkstraat 7; J. A. Paulides en gez. Ericalaan 14. A. Ch. Nonhebei en gez.. Koningstraat 20. wege is, de IJsclub Werkverschaffing geen doel meer heeft. Niets ls echter minder waar. De IJsclub zorgt voor het leggen van banen r.aar de naburige plaatsen. De ijsclub doet in deze nuttig werk Het ledental is de laatste jaren steeds teruggeloopen. Dit jaar echter is het leden tal weder 4 vooruitgegaan, het bedraagt nu 63. Spr. hoopt dat er spoedig weer 100 leden zullen zijn. net als vroeger. De notulen werden door den secretaris voorgelezen en vastgesteld. De penningmeester de heer C. J. van Berkel deed rekening en verantwoording omtrent zijn beheer. De inkomsten be droegen 1.312.80. de uitgaven f. 25.30. Ba tig slot f. 289.30. De rekening werd door de heeren J. J. Straathof en KI Stigter in orde bevonden. De heer H. J. Visser werd als bestuurs lid met alg. st. herbenoemd. De heer M. J. Kempenaar heeft bedankt als bestuurslid. In diens plaats werd be noemd de heer J. A. van Diemer. Na een gratis verloting van kerstkran sen. taai-taai en speculaaspoppen volgde sluiting. TER AAR. Het jaarfeest der St. Josephsgczellen. De St. Josephsgezellenvereeniglng hield een feestelijke jaarvergadering, voorafge gaan door een kerkdienst, waarna gemeen schappelijk ontbijt. De eigenlijke feeriver- gadering werd geopend door den heer J. Zwirs met het Kolpingsgebed. Hierna her dacht de senior den geboortedag van Kol- ping. den stichter der gezellenvereenigin- gen. Nadat de jaarverslagen waren uitge bracht. werden als I'd van den familieraad gekozen de heeren J. Mank en A Droog Een 20 tal nieuwe leden werd geïnstalleerd. Een 9 tal leden, dat de vereeniging verliet, ontving een diploma. Pastoor Bilars spoor de de ouders aan hun zoons naar de ge- zellenvereeniging te sturen. De heer Franke sprak over „Toekomst-idealen" De tooneel- club der vereeniging voerde het historische stuk „De Vijand" op. Jaarvergadering Glasverzekering II.E.T.A. In café Verhoef vergaderde de HE.T.A. De heer Hydra, de voorzitter, opende de bijeenkomst met een terugblik over de af- geloojjen 10 jaar de vereeniging vierde n.l. haar tweede lustrum De secretaris, de heer A. Hoogervorsi las de notulen en bracht het jaarverslag uit. Hieruit bleek dat een totale schade van f. 1050 95 gedekt moest worden. Na aftrek van eigen risico bedroeg de totale uitkeering f 722 46. Hier van droeg de herverzekering 65 "la. Het ledental bedraagt 175. De penningmeester, de heer A. Hooger- vorst rapporteerde een batig slot van f. 725.60. Zijn administratie werd in goede orde bevonden. Herkozen weTden de be stuursleden A Hydra, J. Egberts en R. de Regt. Na rondvraag volgde sluiting. Gevonden: een regenjas en een por- temonnaie met inhoud. Inlichtingen bij de politie. ZOETERMEER. Burgcrl\jke Stand. Geboren: Christoffel Johannes, z. van J. Her mus en C. J. de Jong; Jacobus Willem, z. van A. van WaaU en P. Sonneveld. Loop der bevolking. Gevestigd: J. P. W. Kriek. v. Leiden: N. v. d. Bergh. v. Rotterdam. Vertrokken: C. Vis. n. LeidschendamW. P. Jörg. n. Barneveld; H. v. d. Loo, n. Waddinx- veen; W. Pars. n. Nieuwer-Amstel; F. v. Wijk n. De Bilt. In de j.l. vergadering van het Bestuur en het Winkelweekcomité van de midden- standsvereeniging ..Aller Belang" werd be sloten het restant bedrag van de winkel week zijnde f. 40.aan een liefdadig doel af te staan en wel f. 15.aan het Groene Kruis alhier en f. 25.aan uitzending van kinderen naar een herstellingsoord. Verpachting Vischrccht On bewoonbaar verklaring van woningen Een bebouwingsplan. De Raad van Woubrugge vergaderde en hond dient dan gesteld te worden op f 7.50 besloot een stukje grond te Hoogmade te p. j.. omdat er een verhouding behoort te koopen voor den prijs van f. 1.per meter bestaan tusschen een bedrijfshond en een LEIMUIDEN. Jaarvergadering der IJsclub Werk verschaffing. Onder voorzitterschap van den heer H.' J. Visser hield de IJsclub Werkverschaffing in het café van den heer J. van Graas haar jaarvergadering. De heer Visser opende met een welkom tol de ongeveer 30 aanwezige leden. De voorzitter zeide. dat hem gebleken is dat bij velen de meening heeft post gevat, dat nu er steunverlee- ning en werkverschaffing van gemeente- ZWAMMERDAM. Vergadering Zwammerdamsche IJsclub. De Zwammerdamsche IJsclub vergader de in het hotel „De Rustende Arend". De voorzitter de heer J. A. Hoogendijk herinnerde aan het overlijden van den heer M. A. Hoogendijk. die sinds 1907 deel van het Bestuur uitmaakte en memoreerde de herdenking van het 50-jarig bestaan der vereeniging. De secretaris de heer B Sprey bracht zijn jaarverslag uit evenals de penning meester de heer L. Spreij. Het bezit der vereeniging bedraagt f 821.32. De heer C. v. Dam Kzn. rapporteerde de bescheiden in orde. Tot leden der kascommtssie werden aan gewezen de heeren G. v. d. Heijden, G. M. Hoogendük en C. v. Muiswinkel J.Wzn. De heeren Jac. Boeijenga en J. v. Nie- kerk, brachten rapport uit over de ge maakte propaganda en de controle over het materiaal De heeren J. A. Hoogendük, J. A. M. v. Niekerk, W. v. Oosterom en J. Vos werden als bestuurslid herkozen. In de vacature M. A. Hoogendijk werd benoemd de heer Jac. Boeijenga. Tydens de rondvraag bracht de heer Boeijenga namens eenige leden dank aan het Bestuur voor de wijze waarop het 50- jarig bestaan was herdacht, waarna ver loting en sluiting volgden. in verband met een daar staand trar.sfor- malorhuisje. Z. h. st. werd besloten aan de eikloozen een Kerstgave te verleenen van 25"/» der steunuitkeering. Deze gave zal ook worden gegeven aan kleine tuinders, z.g. B-tuindérs. Door een tuinder-ingeze tene is bij de Ned. Sierteelt-Centrale een aanvrage voor bloemkweekèrscrediet inge diend tot f. 500.Ter dekking van nood zakelijke bedrijfsonkosten werd dit bedrag, als voorschot op de te ontvangen gelden op eenige veiling, uitgekeerd.. Mocht even wel tot terugbetaling van dit bedrag niet kunnen worden overgegaan, dan moet de gemeente in het nadeelig verschil 10"'. by- riragen. B en W. stelden voor aan deze cre- riietverleening medewerking te verleenen. temeer, omdat in omliggende gemeenten dit systeem met succes wordt toegepast. Het voorstel werd z. h. st. goedgekeurd. Voor de verpachting van het vischrecht in de Woudwetering was een drietal in schrijvingsbiljetten ingekomen, n.m. var. den Leidschen Hengelaarsbond voor f. 61.- per jaar; van den heer J. van Egmond voor f. 120.— p. j. en van den heer B Kraan voor f. 126.50 p. j. B en W. stelden voor het vischwater aan den hoogsten inschrij ver te gunnen voor een tydvak van drie jaren. Goedgekeurd. B. en W. stelden voor een achttal wo ningen. staande aan de Zuidhoek, onbe woonbaar te verklaren. De inspecteur der Volksgezondheid heeft verklaard dat de woningen niet meer voor bewoning ge schikt zijn en ook niet meer geschikt zijn tc maken. Na een uitvoerige discussie en nadat de voorzitter het rapport van den inspecteur, dat praktisch als gebiedende eisch kan worden beschouwd, nader had toegelicht, daarbij te kennen gevende, dat B. en W. een termijn van ontruiming bin nen een jaar meenden te moeten stellen, werd het voorstel met alg st. aangenomen. Herhaaldelijk heeft de Raad zich gekant tegen de wijze waarop de aanslagen hon denbelasting plaats vonden. De „onbillijke" gevallen waren blijkbaar niet te vermijden. Thans kwamen B. en W met een geheel nieuwe verordening voor deze materie. Hierbij deelde de voorzitter mede, dat over de laatste drie jaren, berekend over het aantal aangeslagenen, een gemiddelde aan slag geeft van f. 4.Aannemende, dat de honden alle in de 2e klasse behooren te worden aangeslagen, op een heel enkele uitzondering na, dan zal de opbrengst der belasting niet meer, doch ook niet minder bedragen. Het tarief voor een eerste klasse uxe hond. Voor alle andere honden zal dan f. 4.— belasting per jaar moeten wor den betaald. Met 61 stem werd de ver ordening aangenomen. De Drankwet opent de mogelijkheid om bepaalde gedeelten in de gemeente aan te wijzen waarin door het College van B. en W. geen vergunningen of verloven A ver leend mogen worden. B. en W. stelden den Raad voor van deze bevoegdheid gebcruik te maken en wel voor de volgende gebie den: de Vierambachtpolder. langs den Kerkweg met Ofwegen en den Vlietpolder. Ter behandeling van dit punt ging de Raad over in geheime zitting. Na heropening werd het voorstel van B. en W. met alg. st. aangenomen. In het ambtenarenreglement werd een wijziging aangebracht met betrekking tot de vacantiedagen. Voor alle ambtenaren is eenzelfde regeling voor de vacantie vast gesteld. wat B. en W. niet in overeen stemming achten met de praktijk. Voorge steld werd 6 werkdagen voor brugwachters en gemeentewerkman, 12 werkdagen voor de ambtenaren ter secretarie en 18 werk dagen voor het overige personeel. Aldus be sloten. Een aantal verzoeken van ouders van schoolgaande k'nderen was ingekomen, om ten behoeve van het vervoer van deze kin deren, geheele of gedeeltelijke vergoeding van de kosten daarvan. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten. Van den inspecteur der volksgezondheid was een bericht ingekomen, houdende den eisch, dat goo spoedig mogelijk een gede tailleerde regeling der bebouwing tot stand moet worden gebracht. Een voorloopig plan is ontworpen, waarbü nader onderzocht oient te worden op welke wyze de bebou wing langs bestaande wegen en paden ge regeld kan worden. Het is begrijpelijk, al dus de voorzitter, dat tydens het ontwer pen dezer plannen niet op zoodanige wijze gebouwd moet worden, dat hierdoor het ontwerpplan blijvend gevaar loopt. De Wo ningwet heeft hier echter ln voorzien. B. cn W stelden daarom voor, dat de Raad ten besluit neemt, houdende de vaststel ling van een plan van bebouwing voor enkele deelen der gemeente. Door vast stelling van zulk een plan is elk bouwen in de gemeente niet verboden, doch B en W. kunnen bouwvergunning verleenen in dien niet in strijd wordt gehandeld met het ontwerp-bebouwingsplan. Het voorstel werd met alg. st. aangenomen. Hierna sluiting. AALSMEER. Een groep kweekers heeft aan het bestuur der Centrale Veiling een schrijven gericht, betreffende de mogelykheid van seringen export naar Amerika. Inmiddels is door beide veilingen het initiatief genomen om afzetgebied voor seringen te zoeken in Canada waarheen deze week enkele kistjes met deze bloemtakken werden verzonden. PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Nam. half acht. ds. Veldkamp. half ds. VOOR VRIJDAG 16 DECEMBER. Koudekerk Geref. Kerk: Nam. 7 uur W. J. J. Velders van Rotterdam. Sassenheim Gem Gods: Nam. 8 uur, pas ter Perkins. NOORDWIJK BINNEN. Bijbelrede voor Ned. Bijbelgenootschap. In de Geref. Kerk aan de Vinkenlaan alhier werd een Bijbelrede gehouden door ds. J. van Noort uit Noordwijkerhout, uit gaande van het Ned. Bijbelgenootschap, met welwillende medewerking van de Chr. Zangvereeniging „Euphonia". Ds. Siddré opende met gezamenlük te laten zingen van Ps. 119 24 en 25, waarna spr. voorgine in gebed. Ds. Siddré sprak dan zijn teleurstelling uit over de geringe opkomst. Spr hoopte dac de belangstelling in het vervolg beter zal worden. Hierop sprak ds. van Noort van Noordwijkerhout die een uitzetting gaf van de beteekenis en het ruk gezegende werk van het Ned. Bijbelgenootschap. Ter afwisseling zong .Euphonia" eenige nummers, waarna ds. H. B. Visser een slot woord sprak. Ds. Visser dankte ds. v. Noort voor zijn duidelijke uiteenzetting, alsmede ds. Siddré voor zün inleiding en „Euphonia" voor haar medewerking. Spr. wekte allen op. steun te verleenen aan dit nobele werk. waarna gezongen werd Ps. 22 14. Ds. van Noort eindigde met dankgebed. VALKENBURG. Propaganda-avond der B.V.L. Kapitein Karres opende deze bijeenkomst en deelde mede dat de as. Burgemeester verhinderd was aanwezig te zyn. Spr. hoopte dat zyn bestuur tot zegen mag zün voor de gemeente. Hij begroette Overste Boots en Overste Juta uit Oegstgeest, den em. pred. ds. Verwaal en de beide wethou ders. Bii de installatie van den burgemees ter hoopt de B.V.L. deel te nemen aan den te houden optocht met een eigen vaandel, dat thans zou worden aangeboden. Hierna werd het le couplet van het Wil helmus gezongen waarna ds Verwaal uit Den Haag de feestrede hield. Spr. wekte op lid of donateur te worden van den B VL Spr. wees o a. op den zegen van het feit. dat er een Oranje op den troon van Neder land zetelt, die geen dictatuur naast zich duldt en zelf ook geen dictatuur uitoefent. Nog werd een Oranjefilm vertoond, welke 's middags reeds de belangstelling der jeugd had. Vervolgens reikte Overste Boots met een toepasselijk woord het vaandel over aan den 2en voorzitter den heer Pdot, onder dank aan de dames Poot en Brussee. die dit vaandel vervaardigden. Den heer Poot dankte waarna gezongen werd ..Mijn Schild en de betrouwen". Hierna werden 5 brevet ten voor scherpschutters uitgereikt. Overste Juta reikte hierna aan de prijs winnaars van den onderlingen wedstrijd de prijzen uit. Een collecte bracht f 16 op Na vertooning van nog eenige films, volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Gerritje v. a. Mey, 28 jaar en Jan Jungerius. 28 jaar (won. te Rijnsburg W oncenireer op hei krachtigste reclame-middel NED. HERV. KERK. Bedankt: voor Koedijk-Zuid Scharwoude G. J. van Roven te Watergang. Beroepen: te Nieuwe Schans H. W. Bosch te Brielsch-Nieuwland. GEREF. KERKEN. Beroepen: te Hillegersberg-Straatweg (als hulppred.) C. v. d. Tas, cand. te Delft. Aangenomen: naar Vrouwenpolder J. J. de Vries. cand. en hulppred. te Almelo; naar Soe- rabaya (als vlootpred.) S. Oegema te Lange- slag. CHR. GEREF. KERK. Tweetal te Steenwfjk: W. Ramaker te Kam pen en M. W. Nieuwenhuyze te Franekcr. Kon. Ned. Stoomb. Mij. JUNO. 14 Dec. van Bari te Tunis HERMES. 14 Dec. van Is- tanboul te Volos NEREUS. 14 Dec. van Aarhuus te Amsterdam PYGMALION. 14 Dec. n.m. 1 uur van Istanboul te Hamburg FAUNA. 14 Dec. v. Amsterdam n. Kopen hagen VENUS. 14 Dec. v. Amsterdam n. Hamburg AURORA, n. Amsterdam, pass. 14 Dec. v.m. 2 u. Ouessant GANYMEDES, 14 Dec. v. Patras n. Piraeus RHEA, 14 Dec. van Gibraltar n. Genua. Rott Lloyd KOTA TJANDI, uitr. pass. 14 Dec. Point de Galle GAROET, thuisr.. pass. 14 Dec. Sagres KOTA AGOENG. thuisr.. 14 Dec. te Genua SIBAJAK, 14 Dec. v. Rotterdam n. Batavia. Holland-Amerika Lyn BEEMSTERDIJK, thuisr., 13 Dec. n.m. te Londen. Holland-Australië Lyn AAGTEKERK, uitr., pass. 13 Dec. Perim. Holland-O. Azië Lyn GAASTERKERK, thuisreis. 14 Dec. te Genua. Mg. Oceaan MELAMPUS. Java via Londen n. Amsterdam, pass. 14 Dec. Wight. Java-New York Lijn TANIMBAR, 14 Dec. van Java te Belawan. j My. Nederland TAWALI, via n. Amsterdam. DE ONDERWIJZERSOPLEIDING. De bond van protestantsch-christelijke kweekscholen heeft een tweetal adressen verzonden aan de Tweede Kamer, waarin ernstige bezwaren betreffende de opleiding van onderwijzers worden kenbaar gemaakt. Het moderamen van den schoolraad voor de scholen met den Bijbel heeft zijn volle instemming betuigd met den inhoud der adressen. 14 Dec. v. Bs.ta- Diverse Stoomvaartberichtcn NAALDWIJK, 14 Dec. v. Vlissingen n. Bilbao THAMES, sleepboot. 12 Dec. v. St. John (NP.) ter assi stentie van het ss. „Fotini Carras" TIBA, 13 Dec. v. Rio Janeiro te Maceio PAULA, 7 Dec, v. Darwin te Groote Eylandt ZWARTE ZEE. sleepboot, heeft 14 Dec. het s.s. ..Clydefield" op sleeptouw genomen en zet koers naai' Falmouth GOUWE. 13 Dec. v. Dubrovnik n. Rotterdam DORDRECHT. 14 Dec. v. Liverpool n. Londen PRINS MAURITS. Jaffa n. Londen, pass. 12 Dec. Malta. TRITO. 13 Dec. v. Belfast naar Fowey. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7