SCHUDT UW LEVER WAKKER Uit de Omstreken LEIOSCH DAGBLAD Vierde Blad Donderdag 15 December 1938 De Gemeentebegrooting voor 1939 van Lisse Enkele belangrijke punten De vernieuwing van den Heerenweg AALSMEER* Zilveren Bondsjubilcum. De afd. van den Ned. Bond van Arbeiders in het Land-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf herdacht haar 25-jarig bestaan in een fees telijke bijeenkomst in hotel ,De III Ko lommen De voorzitter, de heer T. v. Zan ten. sprak het openingswoord waarna hij de namen voorlas van een 20-tal organisa ties. welke de jubileerendc afdeelina hun felicitaties hadden aangeboden waarbij vele bloemstukken en enkele enveloppen met in houd waren gevoegd. De heer J. Jansen sinds de oprichting bestuurslid van de afdeeling. releveerde haar geschiedenis. Sor hoopte, dat voor de arbeiders in den tuinbouw een collectief arbe!dscontract nog eens een feit zou wor den. Namens het hoofdbestuur sprak de heer Wielenga die naast hartelijke felicitaties en een krachtig betoog om zich te organi- •eeren een arch'efkast aanbood. De voorzitter dankte de sprekers, waarna De Jonge Scelers" onder leiding van Ben Groeneveld oovoerde .Robert en Bertram" van Heijermans. Een accordeon-band zorg de voor muzikale afwisseling. BENTHUIZEN. Wegens mishandeling van P. v. V. en van V., beiden te Hazerswoude. werd door de politie aldaar in samenwerking met de politie alhier proces-verbaal opgemaakt tegen E. B. en J. B„ beiden alhier. De 7-jarige B. V. geraakte in de diepe Wijk. Door de beide meisjes N. V. en A. B., werd zij met groote moeite op het droge gebracht. HAARLEMMERMEER. Ver. tot Bevordering der belangen van den Haarlemermeerpolder. In hotel de Beurs te Hoofddorp verga- Berde deze vereeniging onder voorzitter schap van den heer Ch. Reinders-Folmer. Onder andere werd bespraken de waterstand in verband met de bieten campagne. Vele malen is de vraag ge steld: Waarom moet, hoewel het bieten- vervoer per schip vrijwel van geen belang meer is en het vervoer per as nog steeds toeneemt, het water zoo lang in den Polder blijven staan, zeer ten ongerieve van een deel der boeren. De Suikerfabriek merkt ter zake op: le Wanneer het water weggehaald wordt, zal alleen asvervoer plaats hebben. 2e. De boeren zullen dientengevolge meer rijloon uit te geven hebben. 3e. Er is 12' duizend ton per schip ver voerd. wat dan per as zal moeten. 4e. Dit zal een asvervoer van plm. 65.000 tot 75.000 bruto zijn. 5e. De losgelegenheid aan de fabriek zal vergroot moeten worden bij zoo'n intensief asvervoer. 6e. Hierin zal de fabriek niet ten volle kunnen voorzien. 7e. Het asvervoer zal meer tijd in beslag nemen dan scheepsvervoer. 8e. De boer zal meer aan het soepele scheepsvervoer hebben dan aan het as vervoer hetgeen voornamelijk tot uiting zal komen bij bearijfsstagnatie aan de fabriek. De schepen zijn dan in het voordeel. 9e. Mag dit risico door de boeren wel aanvaard worden? 10e. Wanneer het asvervoer op den voor grond geschoven wordt, missen wij voor goed de binnenschippers. De heer van Elderen vroeg wie er voor deel hebben van laag water. De voorzitter antwoordde, dat het weg houden van het water zeer gunstig op de opbrengst in onzen polder werkt. Na een zeer uitgebreide discussie werd een proefstemming gehouden, waarbij bleek, dat 21 tegen laag water en 23 voor laag water waren. In deze voege zal het Polderbestuur be richt worden en zal deze kwestie nader onder oogen gezien worden in de organi saties. Nog werd besproken of het zomerpeil zoo moet blijven of dat er aanleiding is dit te verlagen. Daar de meeningen hier nogal uitcen- loopen zal dit aan het Polderbestuur over gelaten worden. Na rondvraag volgde sluiting. Een Zaadveredelingsstation te Hoofddorp. Door het Centraal bureau van het Kon. Ned. Landbouwcomité zal een zaadverede lingsstation worden opgericht te Hoofd dorp. Voor dit doel zijn aan den Hoofdweg reeds 25 H A. grond aangekocht. Hierop zal een gebouw gesticht worden, bestaande uit een directeurswoning, kantoor, labora torium. een naadloozen zolder en een zaad drooginstallatie Ir. C. Koopman uit Zierikzee zal als directeur fungeeren. Zooals het woord reeds aangeeft is zaad veredeling en daarmee ook zaadwinst doel van het bedrijf. De landbouwers worden voorts in de gelegenheid gesteld nieuwe kennis op te doen. muzikale rondwandeling door dit gezel schap op hedenavond, aanvangende te half acht uur. door Noordwijk aan Zee. Tot bestuursleden der Wilhelmina- school alhier zijn herkozen ds. W. W. Sid- dré en de heer J. N. Baalbergen Sr.. geko zen zijn in de vacatures ontstaan door het overlijden der heeren J. Kloos en G. Kruijswijk, die beiden méér dan 40 jaar als zoodanig zitting hadden de heeren D. Wassenaar Jzn. en J. P. Passchier. Met ingang van 1 Januari a.s. is be noemd tot agent- van politie in vasten dienst dezer gemeente, de heer A. L. Doorn- heim. te Loosduinen, zulks in de vacature van den heer A. A. Janssen. NOORDWIJK AAN ZEE. De Ver. „Ons Huis". In de vacature ds. N. J. Cupedo is tot Commissaris van de Ver. ..Ons Huis" be noemd de heer E. L. de Witt. Tot bestuursleden werden gekozen in de vacature wijlen de heer J. Kloos de heer J. van Rooyen Gzn. en in de vacature wij len den heer K. P. Barnhoorn, de heer P. Barnhoorn. De voorzitter de heer Joh. G. de Witt, werd herkozen. Tot bestuursleden van de Hervormde Schoolvereeniging zijn herkozen de heeren P. v. d. Luit en G. v. d. Luit. NOORDWIJKERHOUT. Kapelaan van Egmond trad op voor de K.J.M.V. in hotel Gouwenberg. met het onderwerp „Persoonlijke vrijheid". Het eerste ontspanningslokaal voor werkloozen werd geopend en wel in café ..De Zwaan" (dorpi. De drie andere lokalen zullen spoedig beschikbaar gesteld worden. OEGSTGEEST. Tegen stilstaande vrachtauto gereden. Op den nieuwen Rijksweg tusschen het viaduct Rijnzichtweg en de Kanaalbrug is 's nachts een personenauto, bestuurd door M. C. te Haarlem op een stilstaande gela den vrachtauto, die van achteren onver licht was en bestuurd was dobr W. L. te Amsterdam, opgereden. De linkerzijde van de personen-auto werd totaal ingedrukt. De bestuurder kwam er echter goed af. De politie stelt een onderzoek in. SASSENHEIM. HILLEGOM. 500 werkloozen. De laatste staat omtrent de werkloosheid in deze gemeente sluit met 500 werkloozen In één week zijn er 81 bij gekomen, waar van de landbouwbedrijven fungeerden met een aandeel van 71 meer en een totaal van 370. LEIDSCHENDAM. Verschenen is de begrooting 1939 van het gemeentelijk gasbedrijf aangevende anu ontvangst en uitgaaf f.69 393 65, waarin begrepen een nadeelig slot van I. 10.416.31. In de plaats van den heer T D. Cig- gaar. die wegens hoogen leeftijd bedankt had, is tot ouderling der Ned. Herv. Ge meente gekozen de heer W. Verschoor. Minimumprijzen bloembollen oogst 1939. Naar wij van bevoegde zijde vernemen heeft de Minister van Economische Zaken op uitdrukkelijk verzoek van de organisa ties uit het. bloembollenvak. zooals deze zijn vertegenwoordigd in de adviescommis sies voor de bloembollenkweekerij en -ex port. besloten de instelling van minimum prijzen voor bloembollen uit oogst 1939 niet alleen voor het binnenland, doch ook voor het buitenland te bevorderen. Deze minimumprijzen, waarover in die commis sies volledige overeenstemming is bereikt, zullen zijn als volgt: 4996 Binnen], Buitenl. Hyacinthen. prijzen prijzen p. 100 stuks. 19 cm. en op f. 6.75 f. 10. 18 19 cmf. 5.60 f. 8.40 17/18 cmf. 4.40 f. 6.60 16. 17 cmf. 3 60 f. 5.40 15/16 cmf.3.— f. 4.50 14/15 cmf. 2.30 f. 3.45 13/14 cmf. 1.85 f. 2.75 Vroege tulpen. z. 12 en op f. 1.60 f. 2.40 z 11/12 f. 135 i. 2.05 z. 10/11 f. 0.95 f. 1.45 Late tulpen. z. 12 en op f. 1.30 f. 1.95 z. 11/12 f.1.— f. 1.50 z. 10/11 f.0 70 f. 1.05 Narcissen. Grove soorten Tonnengoed p. K.G. f. 0.14 f 0.24 D. N. I p. 100 stf. 1.75 f. 3.— D. N. II p. 100 stf. 1.25 f. 2.15 DN. Ill en Rnd. 1 p. 100 f.0.75 f. 1 30 D N. IV en Rnd. II p.100 f0.55 f. 0.95 Narcissen. Fijne soorten. Tonnengoed p. K.G. 1.0.17 f. 0.28 DN I p. 100 stf. 1.30 f. 2.15 D.N. II p. 100 stf. 0.85 f. 140 D.N. III en Rnd. Ip. 100 f. 0.55 f. 0.90 D.N. IV en Rnd. II p. 100 f. 0.45 f. 0.75 heer G. J. M. ten Have sprak een wel komstwoord, waarna pater Liberatus Capu- cijn van Tilburg sprak over ..De zljdellng- sche en rechtstreeksche opvoeding tot rein heid". De voorzitter van het hoofdstembu reau. heeft thans in de vacature gemeente raadslid, benoemd de heer B. v. d. Lubbe. VOORSCHOTEN. Bijeeenkomst St. Jozefgezellen- vereeniging. In het R.K. Vereenigingsgebouw had een feestavond plaats voor de leden van de St Jozefgezellenvereeniging en voor de ouders der leden. Tevens werden op dezen avond 10 adspi- rantleden als lid geïnstalleerd. De avond stond onder leiding van den directeur, kapelaan P. Th. A. Ferquin. De tooneelvereeniging „Guido Gezelle" voerde op de klucht „Het rare kosthuis" en .Jaap heeft een reuze idee". Met een woord van da«ik tot spelers en regisseur heeft de directeur dezen ge slaagden feestavond gesloten. Achter het stuur in slaap gevallen. Toen de heer P. van D. uit Bodegraven met een auto op den Veurscheweg reed, viel hij achter het stuur in slaap, met het gevolg dat, toen hij wakker schrok, de auto tegen een boom was gebotst en nagenoeg de ge- heele rechtervoorzijde was vernield en in elkander was gedrukt. De bestuurder be kwam geen lichamelijk letsel. De auto is met een kraanwagen van de firma v. d. Heden weggesleept. Tot ouderling in de Geref. Kerk is ge kozen de heer D. Limburg. WARMOND. Het besluit van den Raad tot algeheele vernieuwing en verbreeding van den Heerenweg, zoomede de brug over de Dins- dagsche Wetering is door Ged Staten goedgekeurd. Het ligt in de bedoeling nog in den loop dezer maand met de werk zaamheden te beginnen. NOORDWIJK. Mu/ikale rondwandeling. Ter gelegenheid van de viering van het 10-jarig bestaan van het Chr. Muziekge zelschap „De Echo der Duinen" te Noord- wijk aan Zee. heeft de Burgemeester toe stemming verleend tot het houden vaneen VOORHOUT. Oprichting ontwikkelingscursus voor Jeugdige Werkloozen. In de groote zaal van het Parochie huis had onder leiding van burgemees ter mi G. F. W. v Berckel de bpening plaats van den ontwikkelingscursus voor jeugdige werkloozen. Een 70 tal jeugdige werkloozen was aanwezig. Burgemeester v. Berckel sprak als voorzitter van het comité een hartelijk welkom. De secretaris van het comité, de heer M. P. A Meissen, zette het doel van dezen cursus uiteen, n.l. dat de jongere werk loozen bezigheid verkrijgen Hij wekte hen met klem op. deze ..barrière des doods", aldus noemde spr. de werkloosheid, te be strijden met al datgene wat in ons mogelijk is. Voorts deelde spr. mede, dat het v.m. comité, onder leiding van den heer P. L. v. d. Hulst, zijn doel, verpoozing voor werk loozen, benevens een z.g. Kerstuitdeeling, heeft moeten staken. Op initiatief van den burgemeester, heeft zich een nieuw comité gevormd, dat ook het hiervoren beschreven plan ten doel stelt: een ontwikkelingscursus voor jeugdige werkloozen. Als leermeester van den cursus heeft zich bereid verklaard. Broeder Walterus van de Bisschoppelijke Nijverheidsschool alhier. Broeder Walterus zeide volkomen het lot der jeugdige werkloozen te begrijpen. 51 jeugdige werkloozen gaven zich voor den cursus op. Burgemeester van Berckel zeide. dat dit aantal in twee groepen zal gesplitst worden. De Kerstgave zal ook dit jaar zoo mogelijk nog grooter 'dan voorgaande jaren aan de werkloozen worden verstrekt. In de komen de weken zal weer een twaalftal collec- trices haar rondgang voor dit doel maken. Hierna volgde sluiting van deze bijeen komst. Veiling ten bate der R.K. Muziekver. „St. Caecilia". In de achterzaal van Café Boerhaave vond de veiling van konijnen plaats ten bate der pi. muziekvereen. ,St. CaecOla". De tweede voorzitter de heer P. v. d. Geer Lzn. zette uiteen, met welk doel deze velling plaats had Door de ongunstige financieele omstandigheid der vereeniging was men tot de gedachte gekomen, om een aantal jonge konijnen aan te koopen, welke onder belanghebbenden zijn verdeeld, met het doel deze konijnen gratis op te fokken. Thans waren 35 van deze konijnen aange voerd, met het doel deze zoo duur mogelijk te verkoopen Het bestuur der veilingver. D.V.V. had zich belangloos beschikbaar ge steld, deze konijnen te veilen De opbrengst bedroeg ruim f. 55, waarvoor de heer P. v. d. Geer namens de muziek- vereeniging zijn dank betuigde. In het Parochiehuis speelde de Ver. D E S alhier een competitie-wedstrijd tafel tennis tegen Steeds Voorwaarts uit War mond. DES kwam met een zwaar bevoch ten gelijk spel 66 uit den strijd De plaatselijke collecte ten bate van het Santosfonds alhier heeft opgebracht f. 44.24. De collecten voor de vervolgden om geloof of ras heeft hier opgebracht f. 56.12. In de groote zaal van het Parochie huis was een ouderavond georganiseerd werken zal met de Kon. Mij. voor Tuin- door het R.K. Mannelijk Jeugdwerk. De Wederom is verschenen de begrooting voor Lisse dienstjaar 1939. Eenige belangrijke punten daaruit willen wij aanstippen Algemeen Beheer Ter secretarie wordt eenige reorganisatie voorgesteld. Was er voorheen steeds sprake van een le, 2e en 3de ambtenaar, thans ontvangen de secre tarie-beambten den titel van hoofdcommies (J. A. M. Pinxteren), commies (J. H. M Bulten), adjunct-commies le klasse imej. A. v. d. Willikadjunct-commies 2e klasse |J. Schoneveld), Klerk (G. H. v. d. Wel). Het presentiegeld voor de Raadsleden is vastgesteld op f 3 per Raadsvergadering. Een post van f. 370 is uitgetrokken voor meubllitair ter secretarie en secretaris kamer. De uitkeeringen uit het Gemeentefonds bedragen in totaal f. 66.872.55; secretarie- leges en rechten van den Burgerlijken Stand f. 1600. Openbare veiligheid. Belangrijk is de post salarissen van het polltie-personeel. In totaal wordt aan salarissen betaald f. 9609.12. benevens aan uitiusting en klee ding f 912.50. De straatverlichting kost dit jaar f. 78S5 en zal voor het komende jaar f.6735 vorderen lelectr. verlichting f.1025 met 65 lantaarns en gasverlichting f. 5710 met 210 lantaarns; een en ander met inbe grip van onderhoudskosteni. Voor de aan schaffing van brandbluschmiddelen is f 2500 geraamd. Het ligt in de bedoeling 2 hand wagentjes aan te schaffen en een nieuwe auto-sercedschappenwagen. Volksgezondheid. Dat aan de Volks gezondheid goede aandacht wordt besteed mege blijken uit de volgende cijfers: Be strijding tuberculose f. 500; kosten voor den keuringsdienst ingevolge de Vleeschkeu- ringswet f. 9225, waarin f. 4800 wordt bijge dragen door andere gemeenten; bijdrage Schoolartsen dienst f. 1328,61, tandheelkun dige verzorging schoolkinderen f. 595; sub sidie aan den heer Scheepmaker voor de exploitatie van een ziekenauto f. 200; kos ten van inenting van schoolkinderen tegen diphtherie f. 300. Aan keur- en slachtloonen zal worden ontvangen f.6600: bijdrage der ouders voor schooltandverzorging f 160. Volkshuisvesting Voor aflossingen van geldleeningen voor de woningbouwvereenl- gingen „Volksbelang" en „Gezinsbelang" f. 26.542,33, waartegenover staat een post van ontvangst van f. 28 630,80 aan rente en aflossing door genoemde woningbouwvere nigingen, terwijl f. 5300 van het Rijk te vorderen is krachtens de woningwet Openbare Werken Fen belangrijke dienst is die der Openbare Wrken. In totaal is hiervoor uitgetrokken f. 71.118,23 Jaar wedden en loonen van beambten en ge meente-personeel f. 14 912.88; de verbete ring van straten zgl goed ter hand geno men worden; werd in dit Jaar voor dit. doel slechts ruim f.2100 uitgetrokken, thans is dit f. 13.312. De Kanaalstraat (van Broekweg tot Tulpenstraat), de Veldhorst straat. Vreewijk. Gasstraat. Broekweg zul len herbestraat worden en belangrijke ver beteringen ondergaan Voor het teren van verschillende achterwegen is f. 1840 uitge trokken. Onderhoud plantsoenen f. 1595- het plantsoen op het Vierkant zal geheel nieuw worden aangelegd De straatbelasting, welke dit jaar wordt geraamd op f. 27.568,95 wordt voor 1931 geschat op f. 19.348,14. Ondersteuning van behoeftigen en werk loozen Het totaal der uitgaven bedraagt niet minder dan f 111.533.60. Verzorging en verpleging van krankzin nigen, die ten laste der gemeente ver pleegd worden f. 23.886.40; ongeveer f.8509 wordt hierin bijgedragen door het Rijk en particulieren. De subsidie voor het Burg. Armbestuur is geraamd op f. 30.000. De ondersteuning in natura van werkloozen wordt zeer beperkt, doch geschiedt naai de meest noodzakelijke behoeften en in dringende gevallen. De verzorging van we duwen en ouden van dagen heeft voldoen de plaats. De kosten van ziekenhuisverple- glng worden door de kerkelijke armbestu ren betaald, doch de helft, zoo noodig 3/4 daarvan wordt door het B. A vergoed. Uit dezen post worden mede betaald steunver lening aan werkloozen. die niet in de Rijkssteunregeling vallen door tijdelijke ziekte, uitsluiting enz. Voor ondersteuning aan werkloozen Is uitgetrokken f. 75.000: werkverschaffing f 5000 (vermoedelijk heeft werkverschaf fing plaats bij de centrale werkverschaf fing in de Haarlemmermeer); gemeente lijke werkverschaffing f.4000; kosten van werkverschaffing door derden onderno men. waarin het werkloosheidssubsidie- fonds bijdraagt, 10.000. Het ligt in de be doeling om het omwerken van tuingronden met draineering krachtig te bevorderen. Deze werkzaamheden zijn voor de werkloo zen geheel geëigend en scheppen een blij vende werkverruiming. Tevens mag het pellen van bloembollen met toeslag weer verwacht worden Door het Werkioo9heidssubsidiefonds wordt voor ondersteuning van werkloozeil bijgedragen f. 64.890. Belastingen Het hoofdstuk der belas tingen geeft een bedrag aan ontvangsten van f. 157.305.30 en aan uitgaven f. 401,11. De Personeele belasting wordt geraamd op f. 50.000; grondbelasting bebouwde eigen dommen f. 13.600, onbebouwde eigendom men f. 1590; uitkeeringen van het Rijk op deze beide belastingen f.9900; vermogens belasting f. 5586; gemeentefondsbelasting f8333,33: werkloosheidssubsidief. f. 16.661,67 Kapitaaldienst Bij den Kapitaaldienst vestigen wij de aandacht op het voorne men om de tweede helft der nieuwe straat tusschen Gladiolenstraat en Broekweg aan te leggen, waarvoor een bedrag van ruim f. 5000 wordt geraamd. Voorts ligt het In de bedoeling om de bouwterreinen tus schen Grachtweg en Broekweg op te hoo gen en geheel bouwrijp te maken, waar voor een bedrag van f. 8500 is uitgetrokken. De begrcotlng voor den gewonen dienst sluit met een bedrag in entvangsten en uitgaven van f. 501 687,72; de kapitaaldienst sluit met een bedrag aan ontvangsten van f. 27.858,08 en uitgaven f. 28.071,18. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en V zult 's morgéns „kiplekker'' uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal In Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende Is. verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd en U bent I humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber In. De meeste laxeermiddelenzijn slechtslapmiddelen. I U moet CARTER S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carters Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. WASSENAAR. Gevonden. Te bevragen iederen werkdag op het politiebureau aan de van Zuylen van Nijeveltstraat van 912 uur: Stuk vilt van paardentuig, wandelstok, handschoen, hond, kinderwantje, rijwiel- bel astïngmerk, paar militaire beenwirro- sels, damesrijiwiel. tasch, 3 ceinturen, vul potlood, bril. achterlicht van rijwiel, kat, diverse heeren- en damesfaandschoenen. Vergadering Tuinbouwvereeniging „Wassenaar en Omstreken". In het Wapen van Wassenaar vergaderde de Tuinbouwver „Wassenaar en Omstre ken onder voorzitterschap van den heer P Zegwaard. Na het vaststellen der notulen werden tot juryleden om het ingezondene te keu ren aangewezen de heeren C. van Vulpen, J Weekhout en W. C. van Zetten. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het ledental vooruitgegaan is. Nadat de secretaris voor zijn keurig jaarverslag dank gebracht was, bracht de penningmeester zijn verslag uit. De inkom sten hadden bedragen f. 689.82. de uitga ven f 642.58'/.. batig slot f. 47.13V». De heer Schipper bracht namens de kascommissie rapport uit omtrent de be scheiden van den penningmeester, den heer D A. de Rooy die in orde bevonden waren. De voorzitter dankte den heer de Rooij voor zijn keurig beheer. Hierop volgde het bestuursvoorstel om samen te smelten met de afd. Wassenaar der Kon Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde en te komen tot oprichting van één nieuwe groote vereeniging. welke mede- 2412 ungez. Med.) I bouw en Plantkunde. Na uitvoerige bespreking werd dit voor stel met groote meerderheid aangenomen. De heer van Vulpen bracht verslag uit over de keuringen. Voor prijsvraag I (kerststukje! behaal den de heeren G. Verlind en P. Kelderman ieder een lsten prijs, de heeren C. van Tol en J. Hermsen een 2den prijs. Voor prijsvraag II 3 Poinsettia's in pot: le pr. de heer C. van Tol met 27 punten. Het bestuur werd herkozen. In de programmacommissie werden ge kozen de heeren J. van Egmond en G. Bergman. Hierna sluiting. Loop der Bevolking. Vertrokken: N. Pols. n. Utrecht. Twfjnstr. 40; J. S. Engelsman, n. Den Haag. Rhododendron- straat 133; L. Mulder n. Leeuwarden. Swee- baksmarkt 70; M. C. v. d. Akker. n. Zoeter- woude. Hooge Rijndijk F 49; H. de Graaf, n. Putten (Gld.), Schoonderbeeklaan 5; P. Tanis. n. Ouddorp A 74; E. Alblas, n, Den Haag. Esmoreitplein 68; E. Schankat. n. Den Haag, Koninginnegracht 61; L. J. T. Vonk, n. Leiden. Schimmelstraat 6; J. H. Oosthof. n. Delft, Molukkenstraat 17: Th. L. M. West geest. n. Leldschendam. Vlletweg; W. M. Noor- dervliet. geb. Knijnenburg. n. Den Haag, Hee renstraat 8a: P. C. R. Mingelen, n. Den Haag, Joh. v. Oldenbarneveltlaan 84; H. Margiol. n. Rotterdam, Nieuwstraat 22; E. C. M. Kersten, n. Brussel. Rue de l'Uruquay 51; T. J. v. Balen, n. Barneveld, De Rudolphstichtlng; H. B. R Frieling en gez„ n. Katwijk, Prinses Juliana- laan 5; M. H Freriks, n. Grocnlo. St. Vincen- tiusklooster; J. te Plate, n. Eibergen. St. An- toniusgesticht; H A. Voorhorst. n. Sassenheim. St. Bernardusgesticht; A. Th. Schriever. n. Malang (N.I.); P. L. Poelhekke, n. Nijmegen, St, Annastraat 33; P. den Duijn, n. Gouda. Graaf Florisweg 30a. Gevestigd: T. Andricssen. Corn, de Wiltstr 52; C. van Beek. Eikenlaan 16; P. H. Branden burg. Pietcr Twentlaan 3. H. C. Bresser en vr„ Joh. de Wittstraat. 25; C. M. Couzijn. Rijks straatweg 346; G. J. Ellenbroek. Molenplein' 8; A. Gries. Gr. Haesebroekscheweg 29; A. Ha- bersberg. Julianawcg 16; K. Hellmerich, Schouwweg 81/12; Ch. J. Hermer. Duinvoet- laan 11; C. M. Jannes. Bloemcamplaan 68; G. C. Jansen, Weteringlaan 5; S. M. W. Kemper man. Ridderlaan 1; H J. Kil*. Prinsenweg 48: J E. Kouwenberg. Meijendelscheweg 16; C. M. Kraan. Rijksstraatweg 500: J. P. Lainkowa. v. Bommellaan 14. A. v. d. Meer. Barakkenkamp Waalsdorp; M. Neumeier, Gr. Haesebroeksche weg 56; J. W. Olmes. Pr. Frederiklaan 3; L. C. van Pelt en gez„ Vlnkelaan 20; W. E. Philippo. Hoflaan 13; J. J. c. Pollen. Duinweg 11; M. Prins. Deylerweg 109; K. Rieder. Rijksstraat weg 797; G. Ruiter. Eikenlaan 3/5; T. RUn, Oi*. Haesebroekscheweg 21; W. Rijn. Gr. Haese broekscheweg 21; F. Visser, v. Calcarlaan 7; W. H. Vos en vrouw. Beukenhorst laan 10: M. M Pelt. Buurtweg 147; J. E. Swart. Nachte- gaallaan 1: S. A. Swart, Nachtegaallaan 1. R. Thaller, Kievietslaan 13; B C. Tonnon. L. Kerkdam 40; J. de Vries. Buurtweg 2; J. H, Weezenbeek. Eikenlaan 3-5; J. G Westgeest, Kerkstr. 71; A. Zwaan, v. Z. v. Nijeveltstr. S2. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Cornells, z. van P. J 3. Bakker en A. P. SchoonderwoerdWillem Her' man, z, van G A. Henkes en J. w, Heijno: Pc tronella Lena. d. van L, C. van Pelt en M. S. van 't Wout: Hermanus Antonlus Gerardus, s. van H. A. Hooijmans en M. G. A, v. d. Ham. Overleden: Elisabeth ter HeUden, 91 jaar. ongehuwd: Willem Varkevisser. 5 mnd.; Sard Maria van Dam, 75 jaar. ongehuwd. Ondertrouwd: P. Woudsma en S. Cnossen. Ned. Ver. voor Luchtbescherming. De afd. Wassenaar hield in Den Ouden Deijl een ledenvergadering, speciaal te' verkiezing van een definitief bestuur. Van het voorloopig bestuur werden ge kozen de heeren W. M. Lankhorst, D. Reinders, Jhr. w. von Weiier en Westen dorp (de overige voorioopige bestuursleden! j stelden zich niet verkiesbaar). Gekozen werden bovendien de dames mevr. de Blécourt en mevr. Roeen Jacobson en de heeren F. Hiemstra, W. C. Albles en R. T. Stokhuijzen. Jaarfeest Chr. Mqjjjesver. „L.vdia". De Chr. Meisjesver. „Lydia" vierde onder veel belangstelling haar jaarfeest in het gebouw voor Chr. Belangen. Na een gemeenschappelijk lied en gebed, las mevr. Harmeijer-Roelands een Schrift gedeelte en sprak het openingswoord. Dan volgde een groet uit 6 provincies over gebracht door afgevaardigden. In „van Hollandsch Bodem" werden de voortreffelijkheden van het Ned. fabrikaat gepropageerd door de leden van „Lydia Ook de opvoering van „Lenteleven" was een succes, zoowel aan de costumeerin„ als aan het spel was alle zorg besteed. Het publiek toonde dan ook met den daverend applaus zijn Instemming. Dr. H. J. Honders dankte voor het ge- bodene. Hierna volgde sluiting met dankgebed e het zingen van den Avondzang. Bij K. B. van 12 December 1938 is niet ingang van 1 Januari 1939 benoemd tot van den Centralen Beleggingsraad mi. K. Versteeg, directeur van het jevonsv) zekeringsgenootschap „De Olveh" ainie 2-4

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 14