Uit de Omstreken Gemeenteraad Rijnsburg LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 13 December 1938 L DE INDISCHE GRAFTEMPEL LUCHTVAART WEERBERICHT. N O V A DE TIJGER VIN ESCHN4P0ER AGENDA MUSEA. DE POST VLUCHTEN. Hedenmorgen om 7.40 uur vertrok de ..Valk" met gezagvoerder Tepas van Schiphol naar Indië. Aan boord bevonden zich acht passa giers Voor de tusschentrajecten hebben vijf passagiers geboekt. Medegenomen werd 403 Kg. briefpost. 28 Kg. pakketpost en 212 Kg. vracht. De ..Oehoe" is vanmorgen van Tjililitan naar Nederland vertrokken met medeneming van 324 Kg. post. 7 Kg. pakketpost en 26 Kg. goederen. Twee passagiers vliegen mede tot Amsterdam. 28 zijn geboekt voor tusschentrajecten. terwijl er drie wegens plaatsgebrek moesten worden ge weigerd. Barometerstand AALSMEER. Hedenmiddag 2 uur: Giétermiddag 2 uur: 765. 760. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. In het Oosten van Europa blijft het mach tige hoogedrukgebied nog steeds stand houden. De luchtdruk is er nog vooortdurend stijgende en te Helsingfors wordt thans een barometer stand van 776,1 m.m. aangetroffen. Ook in het Zuiden wordt de luchtdruk nu weer geleidelijk hooger. zoodat de depressiestrooom. welke in de afgeloopen dagen van Zuid naar Noord trok thans opgehouden heeft. Intusschen is de Oce aandepressie geleidelijk verder Noordoostwaarts getrokken. De kern van het minimum ligt thans ten Zuidzuidoosten van IJsland. Een regen front is Ierland genaderd, alwaar het in den afgeloopen nacht te Valentia dertien millimeter neerslag bracht. Bovendien zyn de winden in het Westen van de Britsche eilanden tot krach tig toegenomen. Veel invloed kan deze depressie op het weer ten onzent echter nog niet uit oefenen. Bij de heerschende drukverdeeling blijft over het grootste gedeelte van West- Europa nog Zuidelijke tot Zuidoostelijken wind heerschen. en het zachte weer houdt nog voort durend aan. Over ons land is de temperatuur nog vijf k zes graden boven normaal. In Scan dinavië bedragen de afwijkingen hier en daar nog meer dan tien graden boven normaal. Slechts over Midden- en Zuid-Duitschland komt lichte vorst voor. In de hoogere lucht lagen blijven de temperaturen ook nog buiten gewoon hoog. al is sinds gisteren een geringe daling opgetreden. WEERSOMSTANDIGHEDEN. Binnenland (7 uur 20 voorm.). Den Helder: Lichte regen; matige Z. wind; Temp. 8 gr. C.. minimum hedennacht 5 gr. C.; geen neerslag. Vlissingen: Betrokken; matige Z.Z.O. wind; Temp. 10 gr. C.. minimum hedennacht 8 gr. C.; neerslag 0.3 m.M. De Bilt: Zw. bewolkt; matige Z.Z.O.-wind: Temp. 9 gr. C.. minimum hedennacht 7 gr. C.; geen neerslag. Groningen: Zw. bewolkt; matige Z.Z.O. wind; temp. 7 gr. C., minimum hedennacht 6 gr. C.; geen neerslag. Maastricht: Zwaar bewolkt: windstel; temp. 10 gr. C.. minimum hedennacht 10 gr. C.; geen neerslag. Buitenland (8 uur voorm.). Parijs: Z.Z.O., 11 gr. C.. betrokken. Londen: Z.O., 9 gr. C.. afnemende mist. Berlijn: O.N.O., 2 gr. C., betrokken. Nice: N.O., 15 gr. C., betrokken. Stockholm: O.Z.O., 4 gr. C., betrokken. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Maria. d. van A. J. v. d. Broek en H. v. Kast eren; Arie Cor, z. van A. Piet en C. Blootshoofd; Trijntje, d. van W. van Margaretha. d van J. H. van Heteren en M. C. Kauffman; Rudi Elisabeth, d. van J. H. Eil- ders en H. G. van Wijngaarden; Cornells, z. van K. Moenis en J. de Waart. Getrouwd: J. Duiker. 32 jaar en K. J. Bui- ser. 29 jaar; J. Boomhouwer. 23 Jaar en C. Tanls. 23 jaar. Overleden: A. Wegman, 80 jaar, wedn. van J. E. Lusink, Loop der Bevolking. Gevestigd: J. G. Habold. Luwte 31; H. Mole- man. Kerkweg 50; A. de Kuiper. Heerenweg i J. Pols. Berkenlaan 27; J. van Gerwen. Luwte 27; A. C. de Paus. Dorpsstraat 15; T. Schef- fer. Kastanjelaan 23; T. Roos, Populierenlaan 9; J. Selser. Sportlaan 12; H. W. Kuiper. Oost- einderweg 403; W. J. Verzijl. Kastanjelaan 17; J. Peletier, Sportlaan 59; A. Spaargaren. Sport laan 76. Vertrokken: Wed. J. C. Hohn. n. Amsterdam. Fred Hendrikplantsoen 7; H. Drenth, n. Gro ningen. Berkelstraat 14; J. A. Cop van Kleine, n. Amsterdam. Jac. v Lennepstraat 256 1; C. P. Eikelenboom. n. Amsterdam. Westlandgracht 181II; N. W. Peijpers. n. Amsterdam. Haar lemmermeerstraat 139II; C. E. van Overmee- ren, n. Amsterdam. Westlandgracht 181II; S. R. Koger, n. Haarlemmermeer, Aalsmeerderdijk 273. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Simon Bakker, 19 jaar en In- getje Rensinck, 19 jaar. HAARLEMMERMEER. Toezegging van beroep. Aangenomen naar Nieuw-Vennep (toez.) ds. A. W. Lazonder te Westmaas. Auto tegen brugleuning gebotst en geheel vernield. Gisteravond omstreeks 11 uur reed op de nieuwe brug over de Ringvaart een auto. bestuurd door den heer J. N uit Amsterdam. Plotseling sprong een band. waardoor de bestuurder de macht over het stuur verloor en de wagen, waarin nog een drietal personen zat, met een snelheid van circa 80 K.M. tegen de leuning van de brug reed. Vervolgens schoot de auto weer dwars het brugdek over en botste tegen de te genovergestelde brugleuning. De auto werd geheel vernield. Wonder boven wonder kwamen de inzittenden er met den schrik af. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 8 gr. C. (46 gr. P.). 12 uur 'smldd.: 10 gr. C. (50 gr. P.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK n. ZEE Voer Woensdag. Voorm. te 7 u. 47 min.; nam. te 20 u. 14 m. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag: 4.17 nam. tot 7.32 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 13 Dec.: op 23 u. 52; onder 11 u. 36. WINTERSPORT. ZWITSERLAND. Adelboden4 gr. C., bedekt, bise, geen sneeuw. Grindelwald: +2 gr. C.. bedekt, sklgeb. 10 c.M.f Gstaad: -3 gr. c bedekt, skigebied 30 c.M. I Zwemfeest in „De Overdektete Lelden, HILLEGOM. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. B Hutjsman naar Tilburg. J. P. Coenstraat 10; Joh. Wegers n. Noordwfjker- hout. Regenvlietweg 9: Wed. C. v. d Vossen— Koek naar Noordwykerhout. Regenvlietweg 9; M. P. Sprengers naar Lisse. Kapelstraat 5; E. C. Rusman naar Heemstede. Binnenweg 53; J. M. Slingerland naar Lisse. Kanaalstraat 47; P. J. Duivenvoorden naar Bloemendaal-Aerden- hout. Ted. van Berkhoutlaan 43; H. Kuiper n. Haarlem. Rijksstraatweg 112. Gevestigd: Wed BeukBeelen van den Endelaan 116; L. Verdoes. Leidschestraat 81; J. M. Koppert, Loosterweg II 104; M. de Vos, Stationsweg 112; A. de Vries. Leidschestraat 95; P. A. Rusman—Rijnbeek, Meerstraat 119. Het plan tot benoeming van een str eekpredikant. Gisteravond heeft de afd. Hillegom van den Ned. Prot. Bond met groote meerder heid van stemmen in principe besloten tot het deelnemen aan het plan om een sti eek predikant te beroepen, zulks na toelich ting van den heer Heifers uit Zandvoort. De afdeelingen Noordwijk, Sassenheim, Hillegom zijn vóór het plan, de afd. Lisse moet nog een beslissing nemen. een causerie over de Juiste toepassing van sehoolmelkvoeding. Hij zette uiteen: ie hoe het verkrijgbaar stellen van melk op de scholen in de verschillende plaatsen is ge regeld; 2e op welke wijze dat ook voor scholen in deze gemeente kan worden ge regeld; Je welk nut de kinderen van het verstrekken van melk op scholen kunnen ondervinden. Tenslotte werd de film ,2 minuten stilte" vertoond Groote werkloosheid. De werkloosheid in deze gemeente heeft thans weer een dergelijken omvang aange nomen dat niet minder dan 478 werkloozen staan ingeschreven. Verhooging steun inwonende gezinsleden. Wü vernemen, dat de steunuitkeering aan inwonende zoons van steuntrekkers thans vastgesteld is op f. 1.50 per week. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. de Haas—v. d. Burg d; C. Berg man—v. d. Vlugt z.; C. A. v. d. Zwet—v. Gerven d. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. A. A. de Lange van Noord- wijk; G. M. Hilders van 's-Hertogenbosch; G. W. C. Baaler van Haarlem; F. v. d. Ploeg van Hillegom. Vertrokken: Mej. M. Giesbergen naar Haar lemmermeer; Mej. M. de Vos naar Hillegom; Mej. L. Rietmulder naar Heemstede: W. J. Kortekaas naar Voorhout; M. C. Helleman n. Alkemade. Ouderavond der Ned. Herv. School. In de Ned. Herv. Kleuterschool werd de jaarlijksche ouderavond gehouden door de Ned. Herv. Schoolvereeniging onder leiding van den vice-voorzltter, den heer A. Tib- 'boel. Deze merkte o.a. op, dat het een moeilijk jaar is geweest. De UJj.O.-afd. kan echter thans weer be hoorlijk bloeien en ook officieel blijven voortbestaan. Bijzonder werd welkom geheeten den heer Bunt, het nieuwe Hoofd der School, terwijl een woord van afscheiid werd ge sproken tot de onderwijzeres, mej. H van Waveren. Medegedeeld werd, dat mej. A. J. Talens haar plaats zal innemen per 2 Januari a.s. Het personeel zong een mooi lied, waar na de heer Van Duimen, een causerie hield over „Het teekenonderwijs op de school". Het personeel zong enkele liederen, waar na het hoofd der school, de heer Bunt, sprak over het U.L.O.-onderwijs. Tenslotte vroeg spr. het vertrouwen der ouders bij het onderwijs der kinderen op school, waardoor alleen het waarachtige belang der kinderen gediend kan worden. Na een slot- en dankwoord van den voor zitter volgde sluiting. OEGSTGEEST. SCHITTERENDE FEESTAVOND DER B. V. L. DINSDAG, WOENSDAG, DONDERDAG het vervolg van 4900 Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de B.V.L. vond in het Patronaats gebouw door de afd. Oegstgeest van het Landstormkorps Zuid-Holland West een herdenkings-bijeenkomst plaats onder groote belangstelling. Het programma bestond uit verschillen de scenes betreffende gedenkwaardige historische gebeurtenissen, waarvan een krachtige getuigenis Is uitgegaan der 20- Jarige hechte eensgezindheid der land- stormers. Eerst werd aandacht gewijd aan het oogenblik, waarop de grondslag werd ge legd van den zoo beteekenlsvollen band „Oranje en Nederland", met een hulde aan H. M. de Koningin. Hierop werden staande twee coupletten van het Wilhelmus gezongen. Vervolgens sprak de burgemeester, de heer A. J. van Gerrevink het officieele openingswoord, daarbij speciaal begroe tend generaal Zeeman, kolonèl Eggink, overste Juta. majoor Karres, kap. Ger ritsen e.a. Spr. bepaalde zich tot het aanhalen van 4 gevleugelde woorden, n.l.: de slotwoorden door II. M. gesproken bij de aanvaarding van Hare Regeering: „Op God vertrou wende en met de bede. dat Hij Mij sterke, aanvaard Ik de Regeering". Ten tweede het woord dat Zij sprak bij de kranslegging voor het standbeeld van den Franschen admiraal De Collgny, nl.: ,.Le Christ avant tout!" (Christus voor alles). Ten derde. Haar woord, gesproken ter gelegenheid van de groote huldebetooging in het Stadion in 1933: „Wij moeten ons zélf blijven". En ten vierde aan Hare jongste oproe ping tot geestelijke en zedelijke herbewa pening. Uitvoerig ging spr. op elk dezer woorden nader in en schetste de groote bcteekenis daarvan. Tenslotte wekte hij krachtig alle Nederlanders op onze Koningin te volgen in vrede en voorspoed, maar als het moge lijk is nog méér in strijd en tegenspoed. Voor leven en dood. Hierop volgde de scène: „Een laatste bijeenkomst op den Dillenburg" (15671. waarna de feestrede werd uitgesproken door pastoor J. J. C. M. Looyaard. die er o.a op wees, dat het goed is, bij dezen mijlpaal ons te herinneren, wat ons bindt. Het is de verknochtheid aan ons Oranje huis, de eerbied voor de over ons gestelde overheid; de liefde tot ons eigen volk met zijn schoone historie. Hierop ging spr. breedvoerig in. Een daverend applaus volgde op zijn enthousiaste rede. Het vervolg bracht nog vele historische scènes, die ten zeerste de aandacht trokken. Mevr. Driessen-Hofmann verleende hier bij haar medewerking en mej. Versteeg zong eenige nummers begeleid op de piano door mevr v. d. Heyden. Kap. Karres sprak een herdenkings woord waarin hij o.m. het ontstaan en den groei van de B.VL. schetste. Tot slot volgden eenige tableaux betrek king hebbende op de B.Vi.. waarin de liefde en trouw voor Vorstenhuis en Va derland als hecht symbool werden uitge beeld. Hierop werd staande het Wilhelmus ge zongen. Namens de pl. commissie bracht de heer v. d. Veen hulde aan den commandant den heer D. G. Sanders onder aanbieding van een prachtige electrtsche leeslamp als dank voor zijn bezielende leiding. Mevr. Sanders mocht een fraaien fruit mand in ontvangst nemen. De heer Sanders dankte voor deze hulde en alle medewerkenden voor de eendrach tige samenwerking. Spr. bracht daarbij den medewerkenden dames een welverdiende bloemenhulde Deze herdenkingsavond is in elk opzicht buitengewoon geslaagd! RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Sladek jm. 28 j. en C. Broek huis jd. 22 J. D. Kromhout Jm. 23 j. en M. H. v. d. Sleet jd. 21 j. Woorden van dank aan den heer de Wilde De aan stelling van een nieuwen ambtenaar Beantwoording van vragen. KATWIJK AAN ZEE. Bij de familie B. In de Nleuwsteeg ls een fiets van het erf afgehaald, terwijl daar een oud rijwiel is achtergelaten. Aan gifte hiervan werd bij de politie gedaan, die een onderzoek instelt. Het Bestuur der KATWIJKSCHE RED DINGSBRIGADE deelt mede, dat wegens Kandersteg: +3 gr. C., bewolkt, sklgeb. 15 c.M. KI. Scheidegg: +2 gr. C., bedekt, dal 20 c.M skigebied 20 c.M. Mürren: +5 gr. C. 20 c.M. bedekt, dal 10 C.M., skigeb Wengen: +5 gr. C„ dal 8 cM., skigebied 20 cM. Arosa: —1 gr. C.. bedekt, dal 10 C.M.. skigebied 20 c.M. Braunwald: +5 gr. C., bedekt, skigebied 10 c.M. Davos: 0 gr. C., bedekt, dal 10 c.M., skigebied 35 C.M. Flims-Waldh.: sneeuw. Klosters: +1 gr. C.. bewolkt, skigebied 20 c.M. Lenzerheide: —2 gr. C„ bewolkt dal 5 c.M skigebied 10 c.M. Pontresina—3 gr. C bedekt, dal 10 c.M. ski gebied 30 c.M. +5 gr. C„ bewolkt, foehn, geen a.s. DONDERDAGAVOND NIET GEOEFEND KAN WORDEN, dus de eerstvolgende oefen avond is 29 December as. 4925 Het oefenuur van 15 Dec. zal op een nader bepaalden avond ingehaald worden. HET BESTUUR. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: E. J. Willemse. gèb. v. Veen, D.; J. B. Belt. geb. Luiten. Z. Bevallen: W. H. van Donselaur. geb. Spang- Ier. z. Getrouwd: G. van Dijk en H. Eisinga. Gevonden: een huissleutel, een zilve- St Moritz: —2 gr. c.f bewolkt, dal 15 c.M..ren schakelarmband, een jongensjasje, een skigebied 30 c.M. Unterw.-Wüdhaus: 0 gr. C., bewolkt, skigebied 10 c.M. Leysin: +6 gr., bedekt, skigebied 30 c.M. Zermatt: 0 gr. C., bedekt, dal 15 c.M.. skigebied 40 c.M. Andermatt: +6 gr. C., bewolkt, dal 5 c.M gebied 15 c.M. ski- Engelberg: +1 gr. c., bedekt, skigebied 20 c.M. Kisl,:c+4,/r- C" bedekt- dal 5 c.M., skigebied 15 C.M. autoachterlicht. Adres bureau van politie. LISSE. Sehoolmelkvoeding. In de zaal van H.B.G. werd een propa- ganda-avond gehouden voor de schoo'melk- voeding die geleid werd door den burge- MH. „„„.„„.J meester. De afgevaardigde van het Centraal tot aankoop van een strook grond van plm Schoolmelkcomité te 'sGravenhage hield 1135 M2. van de N.V. Van der Vijver tegen' De raad vergaderde onder voorzitterschap van den loco-burgemeester, weth. van der Vijver. Na opening met gebed herinnerde de voorzitter aan het kort geleden verleende verlof aan den burgemeester en sprak zijn beste wenschen uit voor diens spoedig herstel. Medegedeeld werd. dat de controle voor den B. steun en spaarregeling f20 per 3 maanden zal kosten, hetgeen goedgekeurd werd. De voorzitter deelde mede, dat tot tijde lijk secretaris is benoemd de heer A. C. de Wilde, le ambtenaar ter secretarie. Aan den heer A. C. de Wilde werd op diens verzoek, wegens zijn benoeming tot burgemeester van Valkenburg, eervol ont slag verleend als ambtenaar van den Bur gelijken Stand. Dit ontslag wordt eervol verleend met dankbetuiging voor de be wezen diensten. De voorzitter bracht den heer De Wilde hartelijk dank voor zijn vele en uitste kende werkzaamheden, gedurende 23 jaar in dienst der gemeente verricht. Hij wenschte hem alle goeds toe in zijn nieuwe functie. De Raad stemde onder applaus met deze woorden in. De begrooting 1939 werd den Raad aan geboden. evenals de begrooting voor het Waterleidingbedrijf. Dr. Jonker bracht rapport uit namens de controle-Commissie over de gemeente- rekening 1937. De commissie adviseerde de rekening voorloopig goed te keuren. Aldus besloten, nadat de voorzitter de Commissie dank had gebracht voor haar werkzaam heden. Over de rekening 1937 der gemeente bedrijven bracht de heer van der Gugten rapport uit. Ook hfj adviseerde tot voor- loopige goedkeuring, nadat hem en den heer Zandbergen door den voorzitter nadere inlichtingen waren verstrekt over oninbare en achterstallige posten. Het bleek dat de bedragen van die posten ten opzichte van de omzet der bedrijven zeer hoog zijn en dat er nog veel zal binnenkomen. B. en W. treden uiterst soepel op. Ook deze rekeningen werden vastgesteld en de Commissie werd voor het nazien dank gebracht. Od voorstel van B en W werd besloten f. 2.50 de M2. onder enkele door de N.V. te stellen voorwaarden. Deze aankoop ls nood zakelijk voor verbreeding van het wegge deelte. In verband met a.s. vertrek van den heer De Wilde vragen B. en W. machtiging tot aanstelling van een len ambtenaar ter secretarie op een jaarwedde van f. 2200— f.2400. Naar aanleiding van vragen van dr. Jonker deelde de voorzitter mede, dat o m. geëischt zal worden diploma gemeente administratie en zoo mogelijk gemeente- financiën. De betrokken ambtenaar zal in Rijnsburg moeten wonen. De ultkeering aan de Bljz Scholen over 1935 werd gesteld op f. 14,03 per leerling. Voor de Julianaschool f.4054; voor de school SmidssLraat f3058; voor de Kon. Wilhelminaschool f. 2742 en voor de school Vliet N.Z. f. 1192. Goedgekeurd. De heer Zandbergen had de volgende vragen gesteld: 1. Zijn er plannen tot bestrating van het Noordelnde? Antw. In de begrooting 1939 ls een vol ledige bestrating met trottoirs van het Noordeinde vervat. Na goedkeuring zal ten spoedigste daartoe worden overgegaan HEDEN. Den Burcht: Liberale demonstratie. 8 u. nam Hoogl. Kerkgr. 46: Evangelisatie 8 u. nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 u. nam. Stadszaal: L.K.K. ..Voor Allen", Herm. Schey en Theo v. d. Pas, 81/4 uur nam. Woensdag Gerecht 10: Theosophisch Genootschap. 81/4 uur nam. v In den Vergulden Turk: Verg. pref. aandeel houders C.V. T. en D. 2.15 uur nam. Schouwburg: Dans- en voordrachtavond Chaja Goldstein, 8.15 uur nam. Donderdag. ..Amicitia": Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot" Lezing van oud-luit. ter zee A. Th. de Booy! 8 uur nam. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's Vrijdags van 10—12% en 25 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari. November en Decem ber van 103 uur in Februari, Maart. April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink- Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest- sterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April1 Oct. 105 uur. 1 Oct.1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.16 Febr. 103 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zondags van 13. 4 of 5 uur. Entrée; 's Maandags f. 0.25; overige dageri f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werf f park, ingang Raamsteeg; Werkdagen 8.3012. 1,30— 5 uur; 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 24 Dec. Tentoonstelling van uit schen king verkregen prenten. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 912 en 1*44 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 103 uur <1 Nov. —16 Febr.) van 104 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.1 Nov.) van 105 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. cn Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9*4—11 uur voorm. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3V4 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.; „Vadertje Langbeen". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 4*/4 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Sneeuwwitje en de 7 dwergen". Zondag van 2—7 uur cloori. voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Veldslag in New York". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorL voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u, Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Tusschen twee werelden". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Men gaf hem een geweer". Zondags 2—7 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwijk aan Zee)8 uur nam. „De Indische Graftempel". De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag t/m. Vrijdag 16 Dec. a.s. waargenomen door de apo theek P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. 2. Op welke wijze worden de gemeente- van Prinsfceren: „Tegen de revolutie SASSENHEIM. Feestavond der A.R. Propagandaclub „Groen van Prinsterer". Onder presidium van den heer F. Lim burg vierde de A.R. Propagandaclub onder groote belangstelling haar 20-jarig be staan. Na Schriftlezing sprak de voorzitter een kort openingswoord, waarna de heer A, Warnaar Jz„ burgemeester van Hazers- woude, sprak over „Dankbaar gedenken, Moedig voorwaarts". Na een uitvoerige historische uiteenzetting wees spr. er op, dat de A.R. Propagandaclub geboren ls in een spannenden tijd. De eerste jaren der club, waren er van Intens werken en zooals overal in den lande werd het devies geheven van Groen - - het woningen verhuurd? Antw. Dit geschiedt door B. en W. volgens een lijst van gegadigden. Van deze lijst wordt nimmer afgeweken. Bepaalde voor keur hoe gewenscht Soms ook heeft niet plaats. 3. Hoe ls de verhouding in het brand weercorps ih verband met'hét bedanken van den motor-leider en de in omloop zijnde geruchten? Weth. Kralt geeft hierover een uitvoerige toelichting, welke door den voorzitter nader werd aangevuld. Daaruit bleek, dat het geheele geval be rustend op een misverstand we.nig te be- teekenen heeft en de brandspuit steeds volledig ter beschikking heeft gestaan en bti brand onmiddellijk dienst kon doen De heer Van der Gugten informeerde naar antwoorden van B en w. op aan dat col lege gerichten schriftelijke verzoeken. Toen de heer van Tilburg wees op den slechten toestand van den Voorhouterweg, deelde de voorzitter mede, dat verbetering spoed'g za' plaats hebben. De heer De Wilde bracht den voorzitter dank voor zijn vriendelijke woorden en de door den raad daarmede betoonde instem ming. Hierop sluiting. Evangelie". Spr. constateert, dat er thans ook weer geesteskinderen van Moskou en Berlijn on der ons volk verkeeren. Besprekende de geestdrift van een poli tieleen strijd, vroeg spr.: „Hoe staat het met onzen geestdrift voor de beginselen?" Dankbaar gedenken wij hoe God ons wilde sparen onder de regeering van het aloude Oranjehuis. De veelbesproken „Geestelijke herbewa pening" moeten wij. aldus spr., geheel op vatten in A R. Chr. zin. Het A.R. program heeft een historie van 80 jaar achter den rug en is nog steeds praktisch ongewijzigd. Op tal van punten is het in den loop der historie in het gelijk gesteld. Het programma past voor eiken tijd. om dat het gebouwd is op de eeuwige beginse len van Gods Woord. De heer J. Wlepkema, voorzitter dm AIL Klesvereenlglng .Nederland en Oranje, sprak dan over; „Idee en Waarheid", «o moeten, aldus spr., In den komenden strijd staan om Christus' wil en in Zijn kraent alleen kunnen wij staande blijven. 0

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6