BINNENLAND Verkoudheden Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 13 December 1938 Het oude straatje Werk! Redactie 1507 Directie en Administratie2500 Geen reorganisatie bij Bloembollencultuur W/2 in plaats van 28 millioen Reiger-bemanning verwelkomd Lezingen ten Paleize gespecialiseerde L!! VICKS behandelingen VATRO-HOt LAND- EN TUINBOUW Er zijn 20.000 Duitschers te Amsterdam R.K. Land- en Tuinbouwbond GEMENGD NIEUWS Onze telefoonnummers de vergadering te haarlem. Na de openingsrede van dr. A. J. Ver- hagc kwam ln de gisteren te Haarlem ge houden algemeene vergadering van de Algemeene vereenlglng voor bloembollen cultuur de bestuursverkiezing aan de orde. In de vacature J. W. A. Lefeber werd de heer m. Veldhuyzen van Zanten uit Lisse gekozen. In de vacature Th. m. van Wa- veren werd gekozen de heer 6. Verdegaal uit Sassenhelm en in de vacature-Jac. de Brabander de heer C. H. Kramer uit Bloe- mendaaJ. Aangenomen werd het hoofdbestuurs voorstel, om den duur der vereenlglng met 29 Jaar en 6 maanden te verlengen. Daarna kwamen de reorganisatie voorstellen en de daarop Ingediende amendementen aan de orde. Reeds van het begin van 1936 af zijn deze een onderwerp van besprekingen in de ver eenlglng geweest. Het was noodzake lijk, dat de voorstellen, en de amen dementen een meerderheid van 75 procent van het aantal stemmen be haalden. Geen enkel voorstel of amendement verwierf echter dat percentage, zoodat de reorganisatie van de baan is. Na eenige besprekingen werd de be grooting voor 1939 sluitende op f. 54.060 goedgekeurd. Nadat bij de rondvraag nog enkele kwesties ter sprake waren gebracht, dankte de voorzitter de afgetreden leden van het hoofdbestuur voor hun arbeid ten bate der vereenlglng. het werkloosheidssubsidiefonds moet bezuinigen. Bi] de opstelling der ontwerp-begrooting van het werkloosheidssubsidiefonds voor het dienstjaar 1937 zag de regeering zich, met het oog op de zorgvulle flnancieelc po sitie van genoemd fonds, voor de noodza kelijkheid geplaatst het bedrag voor bij- rondere bijdragen aan gemeenten te be perken door geheel of ten deele rentedra gende voorschotten In de plaats van bij dragen A fonds perdu te verstrekken. Daar de splitsing van bedoelde bijdra gen in extra- en belastingbedragen en ren- triooze voorschotten echter niet zóó tijdig kon plaats vinden, dat hiermede bij het opmaken der begrooting van het fonds voor het jaar 1937 rekening kon worden gehou- oen, werd de betrokken post pro memorie uitgetrokken. In een thans ingediend wets ontwerp tot wijziging van de begrooting van het fonds voor genoemd jaar wordt hier voor geraamd een bedrag van f. 7.825 000. AU gevolg van de definitieve vaststelling van alle uitgestooten bedragen in den loop van 1938 kan het bedrag van verstrekte voorschotten in afwijking van de oorspron kelijke raming ad f. 28 000.000, gesteld wor- den op rond f. 18.500.000. hartelijke ontvangst te johannesburg. Na de schitterende ontvangst, welke de Reiger" Zondag te Pretoria en Johannes burg te beurt is gevallen, vond gisteren de bijzondere verwelkoming plaats der be manning. Het voortrekkers-comité, waar aan de voorbereiding is toevertrouwd van de feestelijkheden, die bij de viering van Dingaansdag zullen plaats vinden, had hen voor een receptie nitgenoodlgd. Honderden belangstellenden, waaronder tal van autoriteiten gaven van hun be langstelling blijk. De leden van het comité waren gekleed in het oude voortrekkers- costuum, de dames met lange japonnen en hoeden uit den tijd van de groote trek, de heeren met wijde broeken en gebloemde vesten, terwijl zij den baard hadden laten Woeien om ook in hun uiterlijk, die gelij kenis met hun voorvaderen zoo ver mo- gelijk door te voeren. Een aangenaam samenzijn besloot de ontvangst, waarna de Nederlandsche Ver eniging in Johannesburg de bemanning oen lunch aanbood. De voorzitter bracht K L M. warme hulde voor haar initiatief tot de Dingaansvlucht. een gebeurtenis voor Zuid-Afrika, die overal met vreugde en instemming is begroet. Het Wilhelmus en het Zuid-Afrikaansche volkslied beslo ten de lunch, waarbij zoowel Scholte als Viruly van hun redenaarstalenten blijk hebben moeten geven. De geheele Zuid-Afrlkaansehe pers wijdt in geestdriftlgen toon gestelde artikelen ten de aankomst van de „Reiger" en de beteekenis die haar zending voor de be trekkingen tussen en Nederland en de Unie tel hebben. wetsontwerp autovervoer personen. Door den Protestantsch Christelijker! hond van Spoor- en Tramwegpersoneel is 'en adres gericht aan den minister van Waterstaat, naar aanleiding van het wets ontwerp inzake het vervoer van personen "iet motorrijtuigen en het daarin opgeno men vergunningsstelsel. in het adres wordt aangedrongen itbeidsvoorwaarden voor het personeel van j' ondernemingen die vergunning zullen "IJgen om personen te vervoeren, in te toeren. Wij vernemen, dat dezer dagen ten pa leize Noordeinde te Den Haag in tegenwoor digheid van Prinses Juliana en van Prins Bernhard eenige lezingen gehouden zijn, waarbij als toehoorders een vijftigtal da mes en heeren uit het geheele land uit urilverslteitskrlngen en uit het maatschap pelijke en zakenleven aanwezig waren. Als sprekers zijn opgetreden: prof. dr. J. Huizlnga, over: De Nederlandsche bescha ving in haar historische groei; prof. jhr. dr. D. G. Rengers Hora Siccama, over: Het staatsrecht der republiek; prof. dr. Paul Scholten, over; Het staatsbesteld sedert 1814; prof. G. A. P. Weyer. over: Neder land als koloniale mogendheid; jhr. mr. O. van Nispen tot Sevenaar, over: Neder- land's Internationale positie. Na de inleidingen was er telkens gele genheid voor gedachtenwlssellng, waarvan een ruim gebruik ls gemaakt. Het schijnt in het voornemen te liggen binnenkort wederom dergelijke lezingen te organisecren, waarvoor andere sprekers en toehoorders zullen worden ultgcnoodigd. terugkeer van onderzeebooten te den helder. Vanochtend zijn twee onderzeebooten, de O. 15 en de O. 12 welke 20 September naar Curagao vertrokken, ln de haven van Nleuweoiep teruggekeerd. Ondanks het vroege uur bestond er voor deze aankomst veel belangstelling. Het eerst kwam de O. 15. die de vlag van den divisie-commandant voerde, aan den aanlegsteiger. Commandant tevens groeps commandant was de luitenant ter zee G B M van Erkel. Op de O. 12 voer de luitenant ter zee tweede klasse F. W. van Duim, het com mando. Het meren verliep vlot, waarna de com mandant van den onderzeedienst, overste Hellingman, ln gezelschap van kapitein luitenant ter zee J. G van den Berg. chef staf en oud-commandant van den onder zeedienst, aan boord ging van de O. 15 om de bemanning het welkom toe te roepen. Kapitein-luitenant van den Berg vertegen woordigde tevens den marine-commandant, schout bit nacht H Jolles. De bemanning mocht direct van boord om de thuiskomst in den familiekring te vieren. VtCKS VOORKOMT vel» vefkoudheJ»" EOT paar druppels in de neus- bil het eerste mezen. 4ö02 (Ingez. Med.) De vreemdelingendienst van de Amster- damsche politie werkt de laatste weken onder hoogspanning In weerwil van het feit. dat deze afdeeling aanmerkelijk is uit gebreid, vergt het zeer groote moeite het vele werk te verzetten. Honderden verzoeken van en voor Dult- sche vluchtelingen, om ln de hoofdstad te mogen verblijven, moeten dagelijks worden behandeld. Naar een globale schatting be vinden zich thans te Amsterdam 32000 vreemdelingen, onder wie ongeveer 20.000 Duitschers. Eiken dag komen er nog Duit schers binnen, die niet langs den legalen weg de grens oasseeren, doch heimelijk ons land wisten te bereiken. Voor zoover bii den Vreemdelingendienst bekend is. bevinden zich alleen ln Amster dam 400 Duitsche vluchtelingen, die ln den loop van enkele weken op sllnksche wiize binnenkwamen. Deze menschen moeten zich bij de politie melden. Aanvankelijk ontbood de Vreemde lingenpolitie deze personen, alle Duitschers, dagelijks op het hoofdbureau, ten einde zoodoende een scherpe controle te kunnen uitoefenen. In verband met den zeer druk ken arbeid op den Vreemdelingendienst moeten deze vierhonderd zich nu om den anderen dag melden. Al deze menschen kwamen kort na de pogroms ln Duitschland onze grens over. In den tijd daarvóór had de Vreemdelingen politie ook reeds eenige honderden Duit schers ontdekt, die heimelijk in ons land gekomen waren. Op drie plaatsen ln Nederland, o.a. te Hoek van Holland, zullen kampementen worden Ingericht, waar de vluchtelingen tijdelijk ondergebracht zullen worden. Aan den stroom van gevluchte Duitschers zal voorloopig nog wel geen einde komen. Het is opvallend, dat vooral des Zondags er velen in schijnen tc slagen over de grens te komen zonder de doauneposten te pas- seeren. „Tel." betrekkingen op cultureel gebied 31 et zuid-afrika. Naar aanleiding van zijn bezoek aan Ne derland heeft de Zuid-Afrikaansche prof. Van den Heever in een persgesprek te Den Haag medegedeeld, dat het plan van de Zuid-Afrikaansche regeering om nauwere betrekkingen op cultureel gebied tusschen Nederland en Zuid-Afrika te verkrijgen door middel van uitruiling van geleerden in breede kringen ln Zuid-Afrika met in stemming is begroet. Een aantal jaren ge leden is reeds veel gedaan om toenadering tusschen de beide landen te bevorderen, en het lijdt geen twijfel, dat ook deze stap ertoe zal bijdragen om iets daadwerkelijks te doen. Ik ben mij volkomen ervan bewust, al dus prof. Van den Heever, hoe ontzaglijk veel de Afrikaners nog van de degelijke Nederlandsche geleerden en de Nederland sche wetenschap kunnen leeren. Mijn doel Is ook om vooral te leeren, om te asslmilee- ren en te zien hoe een geregelde door strooming van den Nederlandschen geest en de Nederlandsche gedachte ook naar Zuid-Afrika kan geschieden. Wat ik zelf heb aan te bieden is hoofdzakelijk een voorstelling van problemen in zoo'n jong land. Het. stemt mij echter tot dankbaar heid, dat er reeds zooveel belangstelling in Nederland Ls voor het moderne Zuid- Afrika en vooral voor wat daar op cultu reel gebied gebeurt. BURGEMEESTERS. Bij Kon. Besl. is met ingang van morgen be noemd tot burgemeester der gemeente Hel- icvoetsluis: C. J. van Bommel. Deze is le ambtenaar ter secretarie en tevens ge meenteontvanger van Hellevoetsluis. Ook is hij ontvanger der gemeente Nieuw-Hel- voet. verspreide berichten. Prins Bernhard heeft gisteravond te Utrecht een vergadering bijgewoond van den raad van beheer der Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs. De Rotterdamsche Lloyd Rapide in aansluiting op het mailschip „Dempo" wordt morgenochtend te 7 uur 33 te Den Haag H.S. verwacht. rede van ir. louwes. Gisteren hield de R.-K. Diocesane Land en Tuinbouwbond IL.T.B.) zijn algemeene vergadering te Haarlem onder Jeldlng van den heer G. W. Kampschoer uit Monster. De gebruikelijke Jaarstukken evenals de be grooting voor 1939 werden goedgekeurd. De aftredende leden van het hoofdbestuur, de heeren J. D. Kok uit Loosduinen, H G. Maskot uit Boskoop en Joh van der Zwaan uit Amstelveen werden herkozen. Naar aanleiding van een voorstel van de afd. Obdam hield de geestelijke adviseur van den bond, prof. Cleophas een inleiding over de kinderbijslagregeling, waarin hij aanspoorde tot fondsvorming in de afdee- llngen. De kring Delft en de afdeeling Obdam brachten de beschikbaarstelling van gron den in den Wierlngermeer ter sprake. Men had den indruk gekregen, dat de droog making van de Wierlngermeer ten aanzien van het scheppen van bestaansmogelijkhe den niet aan de verwachtingen heeft be antwoord. De uitgifte der gronden ge schiedt in zeer groote complexen, zoodat slechts weinig gegadigden kunnen worden geplaatst en het overcompleet van jonge boeren nagenoeg niet vermindert. Het hoofdbestuur deelde mede, dat reeds in den geest van het voorstel is gewerkt en dat ook ln regeerlngskrmgen vele voorstan- standers van verpachting der gronden te vinden zijn. Een voorstel van de afdeellngen Gouda en Purmcrend om actie te voeren voor af schaffing van den zomertijd werd zonder discussie aangenomen. In de middagvergadering heeft ir. S. L. Louwes, regeeringscommlssaris voor den akkerbouw en de veehouderij een uiteen zetting gegeven van het landbouwcrlsis- beleid van de regeering, Spr. gaf eerst een terugblik op de toe standen vóór de crisis, toen de export nog onbelemmerd was. De ingetreden moeilijk heden hebben echter een radicale omme keer teweeggebracht. In 1930 dacht ieder een, dat de crisis wel spoedig voorbij zou zijn en de crisismaatregelen waren ook op deze gedachte gebaseerd Maar thans, na acht jaar blijkt, wel dat de huidige toestand voorloopig als de nor male beschouwd moet worden. Het crisis- beleid in die eerste Jaren was: stoppen, waar gaten ontstonden. Na den steun aan de tarwe geraakte de veehouderij in de knel Bij de steunverleening paste men het principe toe, dat de Nederlandsche consu- door J. P, BALJÉ. Met gemengde gevoelens van weemoed en teleurstelling liep Cora Caroli het nau we, vieze straatje in, het straatje, waar ze geboren en getogen was en dat ze ln geen dertig Jaar betreden had. Toen ze het verliet, wist nog niemand, wie Cora Caroli was, en alleen de buurt bewoners kenden toen de onbeteekenende Corrie Kareis, die later de groote Cora Caroli zou worden, de danseres aan wier voeten de kunstminnaars van Europa knielden, die triomfen vierde ln Europa en Amerika, wier kunsttournées door Austra lië éclatante successen werden. Een afkeer had ze gehad van het straat je en van de buurt, en toen ze na een paar harde leerjaren succes had, liet ze haar moeder naar het buitenland komen. „Nooit wil ik het huls meer terug zien, waar 't zonlicht niet kon doordringen", schreef ze haar moeder, „waar de grauwe armoede je bij de deur al toegrljnst. waar de donkere, gammele trappen zijn uitgesleten en je Je goed aan het vette touw moet vasthouden, om niet naar beneden te tuimelen. Kom gauw hierheen!" En nu, na 30 jaar, had een dwaze gril haar tóch naar dat oude smerige straatje terug gebracht. Och ja. ze haatte dat straatje al lang niet zoo erg meer als vroeger, de jaren hadden de scherpe kantjes van het leed doen wegslijten, hadden haar vele dingen ln een milder licht doen zien en herinneringen in haar wakker geroepen, die haar plotseling deden verlangen, de omgeving van haar jeugd nog eens te gaan bekijken. Als je ouder werd en je vrienden en kennissen één voor één van je heen gingen, als je niet zoo heel veel meer over hield. dan ga Je teruggrijpen in het ver leden en dan zie je het verleden anders, beter vooral, dan het was. Cora Caroli keek om zich heen. Het straatje was wel hetzelfde, maar er was toch heel veel veranderd. Sommige oude hulzen stonden pr nog. andere waren ver vangen door n'euwe. Kijk, daar op den hoek was vroeger de volksapotheek, nu was er een winkel van De Gruyter Ginds was dertig jaar geleden een stalhouderij en nu was er een fietsenstalling; die boekwinkel was er destijds al, maar er stond thans een andere naam op de ruiten. En hier.... hier was het huis waar ze haar jeugd had gesleten. Dit huls was wei nig veranderd. Cora Caroli stond stil en keek naar boven. Het werd al donker, en op de derde verdieping was licht op. In slordige plooien hing er een laken voor de ramen, net zooals dat bij hen de gewoonte was geweest. Daarachter had ze de mooiste jaren van haar leven, haar jeugd Immers, moeten doorbrengen. Even had ze de aanvechting naar boven te gaan. Maar het donkere trapgat schrik te haar af. Bovendien.... wat zouden de bewoners zeggen? Zouden die haar niet voor een zwakzinnige houden? Hoe kón ze daar verschijnen, in haar bontmantel, met haar hooggehakte, fijne schoentjes, haar hoed, die voor die menschen mogelijk een maandloon vertegenwoordigde? Aarzelend liep ze verder Ze voelde zich teleurgesteld. Wat had ze hier denken te vinden? Iets eigens, iets, dat haar geioerd zou hebben en haar even een vleugje van haar jeugd teruggaf? Haar jeugd, die wel iswaar somber en kleurloos was, maar waar ze de laatste maanden, nu ze zoo alleen begon te zijn, steeds vaker en met steeds minder wrok aan terugdacht. Maar alles was hier anders geworden, er woonde nie mand meer, die ze kende, de sfeer van het straatje was dezelfde gebleven, het rook er nog altijd onfrisch, het gaf nog steeds een indruk van armoede en ellende, maar cie oude bewoners waren verdwenen. Opeens bleef ze stilstaan. Daardat kleine lage huisje, dat hier heelemaal uit den toon viel, omdat het tusschen al die hooge huizen ln het niet scheen te ver zinken, dat was er nog! Vroeger was daar net groentewinkeltje van moeder De Back. Hoe vaak had ze er niet met angst in het nart een kilo aardappelen, een kropje sla of een pond uieji „op de pof" moeten ha len? Ze deed een stapje naderwaarem- pcl, nog altijd stond er „Wed. De Back" op de ruiten- En het eenige, dat veranderd scheen, was het licht. Toen brandde er een olielampje, later vervangen door een gas- pitje. en nu verspreidde een klein elec- trisch peertje een schriel licht in het win keltje. Zonder dat ze het zelf wist, had ze ae hand al aan den deurknop. Net als vroe ger rinkelde de koperen bel, lang en luid ruchtig, om dan nog een poosje zachter na te klingelen. Het gaf haar een schok, toen ze moeder De Back, net als dertig Jaar geleden, naar voren zag sloffen. Een beetje achterdochtig keek het oudje haar aan. Ze lachte zenuwachtig, knikte en zei toen zacht: „Ik ben Corrie Kareis, van hierover. Weet u niet meer, vrouw Ka reis was mijn moeder. Maar het zal wel al een Jaar of vijfentwintig geleden zijn. dat ze hier wegging". Met haar kippige oogjes keek het oude menschje haar aan Langzaam scheen er een vleugje herinnering bij haar terug te komen, want haar rimi>c]ige mond vertrok ln een grijns. „Wacht eens even", peinsde ze, „wacht eens evenCorrie Kareis. Was dat niet dat kleine, spichtige ding. dat altijd bij de orgels danste, en die later een heele beroemdheid is geworden? Jaja. nu weet Ik het weer Er is in de buurt dikwijls over gesproken. En uw moeder, ja, die herinner ik me nog goed. Een best menschje, maar arm. Heel arm". Ze knikte een paar maai, bleef Cora maar aankijken met haar bijziende oogen. En er kwam nu een sluw trekje om haar rimpeligen, ingevallen mond. „Tja", ging ze door, „ik heb uw moeder nog vaak geholpen, omdat het zoo'n best mensch was Maar ze heeft me niet hee lemaal eetiijk behandeld, dat had ik eigen lijk niet aan haar verdiendToen ze hier wegging had ze nog wat staan.tja, het is al lang geleden, maar dat weet ik toch nog best- 's Kijken. Ik bewaar die ouwe rommel nog altijd, ik moet het boek hier nog hebben liggen". Ze rommelde wat onder de toonbank, haalde een paar oude verfomfaaide boeken te voorschijn, vol vlekken en ezelsooren. En opnieuw knikte ze. „Dertien gulden vierentachtig", zei ze dan, „dat had ik toen niet van haar ge dacht", Ze wierp het boek weer onder den toon bank. En haar blikken gleden daarna weer langs den kostbaren bontmantel van de be roemde danseres Cora Caroli, die eens het kieine achterbuurtmeisje Corrie Kareis was geweest. En wat kwam U nu hier doen, eh, me vrouw?" Cora Caroli had een oogenblik moeite om haar gedachten te ordenen. Verder dan colt voelde ze zich weg van haar jeugd, die ze had willen terugvinden. Oud, heel oud was ze in dit oogenblik. Met beverige vin gers opende ze haar taschje. „Ik.ehik kwam. om U te be talenzei ze met schorre stem. (Nadruk verboden! (Auteursrecht voorbehouden). ment zelf de productiekosten moet betalen en om den prijs van het resteerende pro- ductiedeel op peil te houden, gebruikte men een deel van de voordeden, die de consu ment kreeg van de daling der wereldprij- zen. Dit systeem heeft vrij behoorlijk ge werkt. De derde categorie, die in moeilijkheden kwam, was de varkenshouderij. In 1932 wa ren er ruim twee millioen varkens, hetgeen de markt niet kon verdragen. Hier moest een nieuw principe worden ingevoegd, n.l. de teeltregeling. Dit was een absolute nood zaak, want als men door den steun de var kenshouderij loonend had gemaakt, zou iedereen varkens zijn gaan houden en was men van den wal in de a'.oot geraakt. Alle maatregelen zijn aanleiding geweest tot een massa critiek. maar spreker was verbaasd, dat de regelingen nog zoo goed gegaan waren, aangezien het systeem niet voor zeven a acht jaren bedoeld was ge weest. Na de varkens ging het ook met de koeien mis. Exportmogelijkheid voor rundvleesch was vrijwel uitgesloten. Door afslachting heeft de regeering toen krachtdadig moe ten ingrijpen. Een groote moeilijkheid Ls, dat de regee ring zelf de maatregelen moet doorvoeren, hetgeen een enorme organisatie vereischt. Daarom streeft de tegenwoordige minister er naar, deze aan de landbouworganisaties over te dragen, hetgeen ook een betere verhouding tusschen regeering en volk zal scheppen Het bedrijf moet zelf de vormen, vinden voor aanpassing aan abnormale toestanden. De tijd van vrije productie «n concurrentie is voorbij. Autarkie zou voor ons land een enorme daling van het levens peil beteekenen. Het ziet er in de wereld op economisch gebied zeer zwart uit. Wat thans bereikt is, moet daarom ln stand gehouden worden. De weg naar vooruitgang moet echter door het bedrijfsleven zelf en niet via een staats mechanisme gevonden worden. „Koopt tandpasta uit eigen land. Dat geeft meer werk in Nederland." „IVOROL" De Nederlandsche tandpasta 4901 (Ingcz. Med.) ZIJN EVENWICHT VERLOREN. Gistermiddag om vier uur verloor de 44- iarlge timmerman Kasper Bos,-terwijl hij bezig was met herstelwerkzaamheden aan het dak van de manege van de weduwe v. d. Arend aan den Eemnesserweg te Bla- ricum, zijn evenwicht. De man kwam in de manege terecht en brak daarbij den rugwervel, waardoor hij op slag dood was. Het slachtoffer woonde te Blaricum. misgestapt en verdronken. Gisteravond omstreeks halfzes wilde de 34-jarige garagehouder Boersen te Den Oever van zijn motorvlet op den wal stappen. Hij gleed uit en geraakte te water. Voorbijgangers stelden onmiddel lijk pogingen ln het werk om den dren keling te hulp te komen, doch de duis ternis belemmerde dit ten zeerste. Eerst na twintig minuten kon men den man op het droge brengen. De levensgees ten waren toen evenwel reeds geweken. Boersen was gehuwd en vader van één kind. bekneld geraakt. Terwijl de 72-jarige A. J. Braad uit Ossenzijl ln de gemeente Oldemarkt (Ov.) bezig was met het schoonmaken van zijn punter, liggende ln het vaarwater „De Oudeweg" voor zijn woning, naderde het motorschip van schipper Zoer. Dit schip, een zwaar geladen zolderschuit, bleek in het nauwe vaarwater moeilijk bestuurbaar te zijn en begon uit het roer te loopen. De schipper, die een aanvaring vreesde, riep B. toe den punter te verlaten. B, wilde echter nog een aanvaring voorkomen door den punter te verhalen Dit werd hem noodlottig. Met groote kracht liep het motorschip op den punter, die daardoor kantelde, met. het gevolg, dat B. bekneld raakte tusschen het schip, den punter en den wal. Door ijlings toegeschoten hulp werd hij uit zijn benarde positie verlo6t, waarna bleek, dat hij zware verwondingen aan armen en beenen, benevens Inwendige kneuzingen had opgeloopen. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen, doch dit mocht niet meer baten. B. is korten tijd later aan de bekomen verwondingen overleden. l_ S—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11